Sportnieuws -info "Ik wil naar het wereldkampioenschap" ander nieuws Inschrijving Powerman Holland van start )eurne Judith van Meijel tweede van Nederland Excursies Leuven en Brugge Goud van Oud Informatieavond borderlinestoornis ïedicht voor urgemeester aals )pen dagen bij - tien van Mierlo in den jacht Dreesens DC De Piëlhaas PEEL EN MAAS BEZORGEN? jgUK, Nationale successen zwemsters HZPC Tijdens de carnavalsdagen werd in Leiden gestreden om de beste zwem mer en zwemster van Nederland onder de 12 jaar op de korte baan. Drie zwemsters van HZPC waren de afvaardiging van de Horster zwem ploeg die goed gekwalificeerd aan de start kwamen. De oudste van het stel. Judith van Meijel opende de wedstrijd om als eerste van start te gaan op de 100 meter vrije slag. Een mooie tijds- verbetering van meer als een halve seconde en een 7de eind kwalifice ring. Op de 200 meter wisselslag was het al een stuk spannender. Judith stond in de laatste serie met de vierde tijd. Dat betekende dat er geen ruim te was om een fout te maken. Een hele snelle opening met de vlinder slag (haar beste slag) was naast een technische mooie race zwemmen de enige mogelijkheid om een podium plaats te bemachtigen. Deze missie voerde ze dan ook perfect uit. Een tweede plaats op de 200 meter wissel slag. Als derde onderdeel op zaterdag, de 100 meter schoolslag werd het duidelijk dat de krachtsinspanning van de twee eerder gezwommen nummers nog in het lichaam zaten. Deze 100 meter verliep dan ook bij zonder stroef. Angèl Koenen uit Oirlo, de tweede zwemster van HZPC kwam als eerste samen met clubge noot Ingrid van Horen uit op de 100 meter schoolslag. Voor Angèl alweer de vierde NK, terwijl voor de debute rende Ingrid het alom zenuwen waren voor de wedstrijd. De missie voor de beide meisjes; je best doen en zo'n mooi mogelijk tijd zwemmen. Opdracht zeker geslaagd, voor beide een mooie persoonlijk record. De tweede start voor Angèl was de 100 meter rugcrawl Toch een goede kwa lificering. maar het zat er even niet in, dat in tegenstelling van de tweede dag. De 100 meter vrije slag voor Angèl leverde een zevende plaats op met een super tijdsverbetering. Op de 50 meter vlinderslag was het veld zo enorm sterk dat het voor Angel een grote opgave was om voor een podi um plaats te gaan. Ze zwom hele mooi race en werd achtste met een tijdsverbetering van meer dan één seconde. Voor Judith van Meijel was zondag de dag van de 100 meter vlin derslag en 100 meter rugslag. Op de rugslag (haar minste beste nummer) zwom ze bij de eerste baan het veld al open. Door de perfecte keerpunten kon ze haar positie elke keer terug winnen. De strijd leverde een mooi overwinning op. Een negende plaats. Op de 100 meter vlinderslag haar favoriete nummer was de laatste serie vreselijk spannend. Het sterke veld bleef gedurende de hele race vlak bij elkaar. Op de laatste baan braken de twee snelste door, gevolgd door de rest van het veld. Een mooie vijfde plaats voor Judith op de 100 meter vlinderslag. Zaterdag 8 maart wordt in café De Pielhaas weer whiskeydarten gehou den. Iedereen die aan dit toernooi wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via tel.nr. 58218". Het toernooi begint om 20.30 uur Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray EN MAAS Donderdag 6 maart 2003 - Pagina 19 Leuven Leuven is vooral universiteitsstad, al bijna zes ccuwwen lang. Maar het is ook dé bicrstad van Belgié. De grootste brouwerij van het land is hier gevestigd en er zijn ook nog huis- brouwerijen actief. Er is dus veel leven in de Leuvense brouwerij, wetenschappelijk, cultu reel en bouwtechnisch. De excursie concentreert zich op het centrum binnen de 12de Zeeuwse stadswal en het Groot Begijnhof ten zuiden van de binnenstad. De rondleidingen in het stadhuis en de St-Pieterskerk met het 'Laatste Avondmaal' van Dirk Bouts worden aangevuld met een stadswandeling in het vroegmiddeleeuwse centrum en een bezichtiging van het Groot Begijnhof. Afgesloten wordt de dag met een bezoek aan het Museum Vander Kelen-Mcrtens. Er is natuurlijk tijd genoeg om ook Leuvense bieren te proeven. De excursie is op zaterdag 12 april 2003 Brugge Brugge is ongetwijfeld een van de mooiste steden ter wereld. Dit heeft men niet alleen te danken aan een buitengewone bloeiperiode in de middeleeuwen maar ook aan een lange tijd van stagnatie en verval daar na. De grote tentoonstelling over de Vlaamse Primitieven in 1902 maakte de wereld attent op den schatten van Brugge. Het programma van de excur sie bestaat uit een stadswandeling en een bezoek aan één van de belangrijk ste musea van de stad. Wie na veel kunst en cultuur de natuur zoekt, vindt in Brugge ook nog voldoende groene plekjes, waarvan er verschil lende op de momentenlijst staan Ook die hebben een eerbiedwaardige geschiedenis en zorgen voor een onvergetelijke dag, waarbij een ieder aan zijn trekken komt. Deze excursie wordt uitgevoerd door de Volksuni versiteit in Venray op zaterdag 10 mei. Deze excursies wordt uitgevoerd door de Volksuniversiteit Venray Voor informatie bel met 04T8- 580185 Alweer voor de achtste keer wordt er in de Mèrthal in Horst op zaterdag 26 april het Goud van Oud (en nu) Festival georganiseerd. Ook dit jaar is de organisatie erin geslaagd een wer velend programma voor jong en oud, bestaande uit Nederlandse artiesten, te contracteren. Deze artiesten staan er borg voor, dat het een geweldige avond wordt. Wat dacht u van: De Teddy Boys, de formatie van Mart Dijckmans, de bekendste Horsier groep aller tijden. Speciaal voor deze avond zullen vier man uit de originele bezetting oude tijden doen herleven. Met hun liedjes zoals Oh Maruschka en Ik heb heim wee naar jou, zal menigeen aan deze tijden terugdenken. Marianne Weber, de kroonprinses van het levenslied. Met haar smartlappen bekend bij jong en oud, zoals Diep in mijn hart, Waar om huil je kleine jongen, Alles in het leven en Morgen wordt het anders, een perfecte opwarmer voor Druk werk onder de bezielende leiding van Harry Slinger zal de Mèrthal uit zijn dak gaan. Bij hun hits Marianneke, Hé Amsterdam, Lijn 10 en niet te verge ten Je loog tegen mij zal de Mèrthal aan hun voeten liggen. En dan een van Nederlands grootste sterren. Rob de Nijs. Groot feest, want Rob weet als geen ander hoe hij dit moet aan pakken. Met zijn vele hits zoals Ritme van de regen. Jan Klaassen. Ursula. De donder rolt. Banger Hart en Malle Babbe zal hij de Mèrthal op zijn kop doen staan. De voorverkoop start op 7 maart bij café De Beurs, café De Sport. Grandcafé Coenders en Mikros- hop in Horst en café 't Podium in Ven ray. De entree in de voorverkoop bedraagt 13.50 euro en aan de kassa 15 euro. Info: Mikroshop, tel. 077- 3970050. www.come.to/goud van oud. Borderline is een ingrijpende aan doening Een van de meest opvallen de kenmerken van een borderline stoornis is dat iemands gevoelens, gedachten en gedrag van moment tot moment sterk kunnen wisselen. In navolging van de RIAGG Noord Lim burg organiseert het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheidszorg een bijeenkomst met dit thema. Op woensdag 19 maart is er een informa tieavond voor familie en betrokkenen van mensen met een borderline stoor nis De avond is van 20.00 tot 22.00 uur en vindt plaats bij de Witte Hoeve in Venray. De toegang is gratis, maar reserveren is gewenst Entreekaartjes zijn te bestellen of af te halen bij het informatiecentrum. Voor meer infor matie en reservering kunt u contact opnemen met het: Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg, Sta tionsweg 46, 5803 AC Venray, tel: 0478 - 52 70 66 of via e-mail: igg@wgi.nl. Openingstijden: maan dag t/m donderdag van 9.00 tot 12.00 uur en maandag, dinsdag en donder dag van 13-30 tot 16.30 uur. iiel Hellegers en Stan Steeghs van basisschool in Oirlo wonnen de Venravse voorronde van landelijke dichtwedstrijd. Het om een door de Nederlandse ing van Amnesty International liseerde dichtwedstrijd voor :holen in Nederland. All-mag- ;rbal prDonderdagmorgen schonken n isó nenGiel de plaquette met daarop gepl n gedicht aan burgemeester Waals wethouder Emonts. Burgemeester als maakte bekend dat de plaquet- in de burgerzaal van het gemeente huis komt te hangen, zodat iedereen het gedicht kan bekijken. Mevrouw Hoedemakers van Amnesty Interna tional ontving van de twee dichters het Haöltere Pölleke, de 'blunderprijs' van de gemeente Venray. Dit naar aanleiding van de blunder die Amne sty maakte door in alle media bekend te maken dat de Oirlose dichters de Limburgse voorronde gewonnen zou den hebben, terwijl zij 'slechts' de Venravse voorronde hadden gewon nen. De Limburgse winnaars komen echter uit Valkenburg. Martijn Magermans wil zo goed mogelijk presteren tijdens bet EK bowlen in Schiedam FINSE TRAINER Martijn Magermans wordt in vak- ternien omschreven als een 'krenker', een min of meer extreme bowler met een hele korte glijfase. Sinds enige tijd krijgt hij als lid van de nationale jeugdselectie individuele training van de Fin Kari. een autoriteit in de bow- lingsport "Die man heeft er ontzet tend veel verstand van. Hij ziet de kleine details Hij past je stijl niet aan maar corrigeert op zo n manier dat je er alleen maar beter van wordt." Als zaterdag het EK in Schiedam ran start gaat. hoopt Magermans de vruchten te plukken van de intensieve voorbe reiding. In totaal veertien landen strij den om de Europese titel voor landen teams 'Het is een hele nieuwe discipline waarin vijf spelers samen een game gooien. Mentaal heel zwaar, omdat nie- mand mag falen Een misser kan al fataal zijn." Over de kansen van Jong Oranje heeft Martijn geen idee. "Het is ons eerste officiële toernooi als team. En hopelijk niet het laatste. Vol gend jaar wil ik deelnemen aan het EK individueel, daar werk ik na afloop van dit toernooi naar toe Mijn uiteindelijke streven is om ooit mee te doen aan een wereldkampioen schap. Dat zou helemaal mooi zijn. Maar ja, zo ver zijn we nog niet." belangrijk aspect voor Powerman j Holland gedurende de dag. Zo is het parcours waar de Powerkids op lopen en fietsen vlak, snel en absoluut ver- keersvrij. Daarnaast moet er verplicht 1 een helm gedragen worden geduren de het fietsen. Deze helm wordt ver- 1 schaft door Powerman Holland en moet naderhand weer worden ingele- verd. De Powerkids rennen en fietsen door het centrum van Venray. Bij de finish krijgen ze een leuke herinne ring en de snelste drie een medaille Maar het belangrijkst is dat ze plezier hebben in het meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt 5.-. Voor dit bedrag is de Powerkid verze kerd. Krijgt hij zij voor het fietsen een helm en een chip van Powerman 1 Holland, die na afloop weer moeten worden ingeleverd. Met deze chip j kan precies beoordeeld worden hoe lang het rennen en fietsen heeft geduurd. Wanneer de Powerkids zijn gefinisht kunnen ze gaan genieten van de Powertainment in en rondom het centrum van Venray. Zo zijn er diverse kinderattracties, live muziek en gezellig terrasjes. Een andere mogelijkheid is het aan moedigen van de grote mensen. Aan de Powerman afstand nemen veel atleten deel Deze komen zowel uit i het binnen- als buitenland. Uit Neder- i land is er bijvoorbeeld de wereldkam- pioen Huub Maas, die traint bij de j Triathlon Vereniging in Venray Voor meer informatie kan men terecht op diverse basisscholen, op i www.powerman.nl of bij het VW- kantoor op het Henseniusplein in Venray. Wanneer men belt naar 0478 - 57 11 03, daar naam en telefoon- j nummer duidelijk inspreekt wordt er zo snel mogelijk teruggebeld. Martijn Magermans naar EK bowlen in Schiedam Martijn Magermans uit Oos trum had als voetballer meer dan middelmatige talenten. Als speler van het WV Jeugdplan behoorde een carriere als profvoetballer zelfs tot de mogelijkheden. Ruim twee jaar geleden sloeg hij echter een andere weg in. Martijn ging bowlen en behoort nu al tot de absolute jeugdtop in Nederland. Vanaf komend weekend neemt hij met het Nederlands jeugdteam deel aan de Europese bowling kampioenschappen voor teams in het Nationaal Bowling Cen trum in Schiedam. Als klein jochie van zes jaar meldde Martijn Magermans zich aan bij de plaatselijke voetbaltrots W Oostrum. Het talentje werd jaren later ontdekt door de betaalde voetbalorganisatie WV uit Venlo. Hij speelde er enkele jaren in het jeugdplan om vervolgens weer, na een uitstapje naar SV Ven ray, terug te keren naar W Oostrum. "Ik heb in Oostrum nog een jaar in de BI gespeeld. Maar had het voetballen was niet meer te combineren met het bowlen. Ik vond het wel jammer, want ik heb altijd graag gevoetbald", zegt de nu 1 "-jarige student aan de Middelbare Horecaschool in Eindho ven. Dat hij ging bowlen is niet toe vallig. Zijn ouders Jo en Heriga namen vijf jaar geleden het bowlingcentrum in Oostrum over. Toch ging zoonlief Martijn zich pas twee jaar geleden intensief op de bowlingsport werpen. "Nadat ik de eerste toernooien had gespeeld, vond ik het steeds leuker worden. Ik had natuurlijk het geluk dat ik hiér thuis alle faciliteiten had om te trainen. AI was het in het begin niet meer dan lekker een balletje gooien. Pas later, toen ik van mijn vader een eigen, tweedehands bal kreeg, werd het een serieuze zaak." Drie mensen van Bowlingvereniging Venray staan centraal in de ontwikke ling van Martijn Magermans als bow ler: Hay Lenssen. Twan Claessens en Peter Cleven. "Die hebben ontzettend veel voor me gedaan Van hen kreeg ik individuele trainingen en ze bege leidden me ook naar toernooien. Zon der hun steun had ik me nooit zo snel kunnen ontwikkelen." VECHTEN Het talent van de jonge Oostrum- mer bleef ook landelijk niet onopge merkt. Hij kreeg zelfs een uitnodiging voor het prestigieuze Harrie Land- weert-team, het speeltje van een gefortuneerde bowlingliefhebber, die vijftien jonge talenten sponsort en trainingsfaciliteiten garandeert. De sprong naar de absolute top van Nederland liet dan ook niet lang op zich wachten. Vorig jaar augustus werd hij geselecteerd voor het Neder lands jeugdteam tot en met 18 jaar Een selectie van elf talenten, inmid dels teruggebracht naar een kern ploeg van zes bowlers die deelnemen aan het EK in eigen land. Wie denkt dat Martijn Magermans alles cadeau heeft gekregen, komt echter bedr ogen uit. Hij heeft er kei- en keihard voor moeten werken. "Ik heb echt moeten vechten voor een plaats in de selectie. Want je strijdt toch met tien talentvolle bowlers voor zes plaatsen. Gelukkig heb ik eind vorig jaar een hele goede periode gehad. Met goede resultaten." De tol die hij daarvoor moet betalen, is niet gering Inclusief reizen is hij gemiddeld twintig uur per week kwijt aan het bowlen. Naast studeren is er, gelukkig, nog tijd voor zijn vriendin Chrissy. Maar daar houdt het ook zo'n beetje mee op. Uitgaan is Cr niet meer bij. "Je moet er iets voor over hebben. Sinds augustus vorig jaar heb ik geen vrij weekend meer gehad. Iedere zaterdag en zon dag was het bowlen. Trainen of wed strijden. Of ik er wel eens de balen van heb? Natuurlijk, soms heb ik hele maal geen zin: Maar om iets te berei ken. moet je ook op zo'n momenten de discipline hebben om toch te trai nen.' De Powerman Holland op zon dag 27 april is ook in 2003 een officiële Worldcup wedstrijd. Voor de toppers in meerdere opzichten een ideale testcase. Ze kunnen hun vorm testen, maar ze weten na Venray ook wat hun plaats is. De Powerman Hol land is immers, op het WK na, een van de sterkst bezette wed strijden ter wereld met deelne mers uit minstens twintig landen. De Powerman Holland is er uiter aard niet alleen voor de grote mene ren. Het uitgebreide programma biedt iedereen de kans om kennis te maken met de combinatie lopen, fietsen en nog eens lopen Jong en oud, man en vrouw, super-getraind en pas in trai ning, deze Venravse sportwedstrijd is er voor iedere sporter. Hel program ma is er uiteraard op aangepast. Met populaire en iedereen haalbare afstan den. Er zijn races voor: kinderen(POWERKIDS), voor alle basisscholen de afstanden zijn 0,4 km rennen -4 km fietsen-0,7 km rennen; 0.4 km-6km-0."km: recreanten(volks- duathlon); 1/3 Powerman afstand. 5km -20km-2,5km en teams van 2/3 personen voor Bedrijven; 1/3 Power man afstand; de goed getrainden voor de Powerman wedstrijd over de vol gende onderdelen en afstanden. 15km rennen -óOkm fietsen-7,5 km rennen. Bij de teams die aan een duathlon deel te nemen neemt ieder teamlid een onderdeel voor zijn rekening: één loopt, één fietst en één neemt de tweede loopafstand voor zijn reke ning. Ideaal voor bedrijven, scholen, families en vriendengroepen. Team sport in de duathlon, ook dat is in Venray mogelijk. Start en finish is in het centrum van Venray. Achter de schermen wordt er momenteel hard gewerkt aan een sfeervol programma en aankleding met attracties in Venray. Door het veelzijdige programma heeft de Powerman duathlon Venray ook in 2003 twee boeiende gezichten: het is een topwedstrijd én een familiedag. Voor meer informatie/inschrijving: wedstrijdsecretariaat: tel/fax +31-478- 571103 Stichting Power(wo)man Hol land, Postbus 317, 5800 AH Venray Website: www.powerman.nl Email: info@powerman.nl ;powerman.aan- melding@hetnet.nl Inschrijving voor Powerkids Powerman Holland verzorgt op zondag 27 april opnieuw duathlon- wedstrijden voor diverse leeftijdscate gorieën in Venray. Naast de Power man afstand (15 km rennen-62 km. fietsen-7,5 km. rennen), die 's mid dags wordt gehouden, zijn er in de ochtend wedstrijden voor bedrijven- teams. recreanten, jeugd, junioren en Powerkids (kinderen van het basison derwijs). De laatste zal rond 09.00 uur aanvangen. Er is een indeling naar geboorte jaar: 1993-1996: 600 meter rennen, 4 km. fietsen en tenslotte 550 meter rennen en 1990-1992; 600 meter ren nen, 6 km. fietsen en tenslotte 550 meter rennen. Veiligheid is een zeer Dion Dreesens behaalde maar liefst vier medailles van Dijk en Geoff Ebskamp van Manta. Dion Dreesens, die in april 10 jaar wordt, behaalde drie keer een gouden en een een bronzen medaille. Daarbij verbeterde hij vier keer zijn persoonlijk record. Hij werd eerste op de 50 meter vlinderslag in 0.36.84. -1.08 sec. Op de 100m wisselslag behaalde hij de eerste plaats in 1.24.31. Dit was 1.87 sec sneller als zijn beste tijd ooit. De derde eerste plaats behaalde Dion op de 100m vrije slag in 1.13.86. -0.31 sec. Op de 100m rugslag werd Dion 3e in een tijd van 1.26.67. 0.87 sec sneller als ooit. Kasper v. Dijk. (1992) behaalde een 3e pl op de 200m wisselslag in een tijd van 2.53-53 -2.63. Hij behaal de een 4e plaats op de 50m vlinder slag in 0.36.88 en hij werd op de lOOm rugslag 5e in een tijd van 1.22.48. Hij verbeterde zijn snelste tijd met 2.83 sec Geoff Ebskamp. (1993) mocht starten op de 50m vlin derslag. Hij zwom die afstand in 0.41,87. -1.32 sec. en eindigde hier mee op plek tien. Met deze resultaten heeft de startgemeenschap een prima prestatie geleverd en zich goed weten te handhaven tussen de grote vereni gingen. mogelijkheden van het ontwerpen, het aanleggen en het onderhouden van tuinen verder toelichten. Dit biedt de unieke kans voor geïnteres seerden om de zorgvuldige werkwijze van deze Erkend Hovenier van heel dichtbij te bekijken. Bezoekers krij gen direct een duidelijk beeld van het vakmanschap van Van Mierlo. Het beschermde kwaliteitsvignet van Erkend Hovenier is geintroduceerd door de Stichting Erkenningen Hove niers. De stichting toetst de werkwijze van hoveniers aan de hand van de strenge, objectief toetsbare eisen. Hierdoor staat Van Mierlo als officieel Erkend Hovenier garant voor vakbe kwaamheid, betrouwbaarheid en kwaliteit. De Stichting Erkenningen Hoveniers streeft ernaar het vak van hovenier op een hoger niveau te brengen en biedt de consument garanties op het gebied van de gestel de kwaliteitsnormen. Het werk van de Erkend Hovenier wordt regelmatig getoetst aan de hand van strenge, objectief toetsbare eisen. Alleen hove niers die blijvend voldoen aan de strenge eisen mogen het beeldmerk 'Erkend Hovenier' voeren (www.hovenieni.net). atstc ge., eelrunners oeffl 'ersd iningen. Dinsdag: baantraining, ,ee5f JO uur, Kastiilse Baan. Donderdag: n TO! ifjoop. vertrek om 19.00 uur bij W'ikkeltechniek, Nijverheids- 2 in Horst, naar Sevenum, v.d. Ie. Peperstraat 10 Aldaar vertrek t 19,30 uur richting Horst. Zater- bostraining, 15.30 uur, parkeer- its Schadijker Bossen Meterik. [vergadering Maandag 24 maart 00 uur. 't Hukske te Meterik. jstrijdkalender: 15 maart: Nettetal iterlaufserie 15 km. 23 maart: a gelAen halve marathon. 5 april: Elmpt i: Wedstrijduitslagen doorge- via E-mail, rpvdgoor@plex.nl of Bed fonisch, 077-4678240. OOffl Op zaterdag 8 en 15 maart ver- fgt Rien van Mierlo, tuinont- frpen, tuinaanleg en tuinonder- 5nd in Deurne een tweetal open pn. Ais lid van de Stichting t'c rennlngen Hoveniers neemt Mierlo aan deze actie deel. ijdens deze open dagen kunnen hebt irticuliere tuin liefhebbers zich Uil in 10.00 tot 16.00 uur vrijblij- tisfl nd laten informeren over de :nig«j ofessionele werkwijze van de ;entf kend Hovenier aan de Hel- Ti 1? andseweg 11 in Deurne. WOB \e« De medewerkers van Rien van trafl trio zullen op beide dagen de vele Bindstraat 12, tel. 1553 Het DEV. (gelopen weekend zijn in Leiden 1 v'jfp Speedo jaargangwedstrijden 's m DUden Dit is een wedstrijd waar- |t twintig beste zwemmers van oland, in de Speedowedstrijden, le leeftijd van 1991 en jonger rn elkaar uitkomen De wedstrijd als de officieuze Nederlandse e lerkampioenschappen Van de 'cvulg [gemeenschap Noord Limburg derb rJen drie zwemmers uitgenodigd. Dreesens van Spio en Kasper

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19