Sleuteloverdracht een carnavalesk hoogtepunt I PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2003 - Pagin ft Blitterswijckse holbewoners laten zich aan de buitenwereld zien... In de zes kerkdorpen van Meerlo-Wanssum kunnen ze de klok erop gelijk zetten. Op carnavalszondag om 11.11 uur vindt traditioneel in zalen complex 't Brugeind in Meer- lo de jaarlijkse sleutelover dracht plaats. Burgemeester Joep Hahn bijgestaan door drie wethouders en een hand vol raadsleden draagt dan offi cieel de zorg en verantwoor delijkheid over aan de zes carnavalsprinsen. In een bomvolle zaal zaten ze op de voorste rij te glunderen, de prinsen van Meerlo-Wanssum. Prins Thomas 1 van de Vöskes, prins Peter I van de Wiendbuul Wanssum, prins Henk II van de Keischieters in Geijsteren, prins Mark I van de Ruuk Blitterswijck, prins Peter I van de Geiten in Tienray en prins Ger I van de Swolgense Bök, Drie dagen hebben zij het voor het zeggen, in de zes dorpen. En natuurlijk waren ze vergezeld van de vorsten en raden van elf en een gigantische grote aanhang. Het was zelfs zo druk dat veel belang stellenden in 't zaaltje van Bru geind moesten kijken op een mammoet televisiescherm. Muzi kaal werd een en ander flitsend en sfeervol opgeluisterd door de leden van joekskapel Hoeëge Noeëd uit Swolgen die precies de goede snaar wisten te raken. Burgemeester Hahn memoreer de in zijn openingswoord het gemis van ceremoniemeester Piet Kunen uit Geijsteren. Ambtenaar Piet Kunen, in Geijsteren jaren lang actief bij de carnaval, over leed eind vorig jaar aan de gevol gen van een slepende ziekte. Kunen wist als geen ander de gemeentelijke sleuteloverdracht te presenteren. "Piet is er niet meer bij. Het zal voortaan altijd anders zijn", liet burgemeester Hahn de hoogwaardigheidsbekle ders van de zes dorpen weten. Hij liet weten dat hij vanuit Den Haag bedolven is geweest met telefoon tjes van ministers die graag aan wezig wilden zijn bij de sleutelo verdracht. PRINSES MAXIMA De burgervader had alle verzoe ken afgewimpeld, behalve dat ene telefoontje van prinses Maxima. Zij is een graag geziene gaste in Geijsteren en voelde er wel wat voor om naar Meerlo af te reizen. Uiteindelijk heeft ze daarvan afge zien omdat ze iedereen dan zou minimaliseren, aldus Hahn. De burgemeester kwam nog even terug op een bijzondere gebeurte nis in Meerlo. In de zomer van vorig jaar landde uitgerekend op de schoorsteen van de familie Hahn een ooievaar. Omdat een weekend eerder de bruiloft van zoon Rogier daar had plaatsgevon den ging het gerucht al snel rond dat de heer en mevrouw Hahn weer opa en oma zouden wor den. En zoals in de Meerlose car navalskrant De Vossetoeter al werd aangekondigd, onthulde Hahn zondagmorgen het gerucht. Het verhaal van d^.ooivaar klopt, aldus de oppercarnavalist van Meerlo-Wanssum, maar er is geen kindje geboren in de familie Hahn. CREATIEVE PASTOOR Overigens memoreerde Joep Hahn het feit dat hij zaterdag avond tijdens de dialect-camavals- mis van pastoor Ruud Verheggen een onderscheiding had gekre gen. Een wiel. Alles draait erom, was het thema van de creatieve pastoor dit jaar. Met carnaval draait alles om de prins en in de kerk draait alles om God, aldus de Winnaar van de publieksprijs in Wanssum. Een lopende rekening om te lachen in Tienray... Het 'spookt' inbraken in Swolgen. B Winnaar van de eerste prijs vrije groepen: Chinees in Geijsteren van de Broajers. pastoor. Verheggen symboliseer de dat in de kerk met een wiel en tijdens de sleuteloverdracht ver scheen hij er ook mee in zaal 't Brugeind. De manier waarop de pastoor van Tienray, Swolgen en Meerlo jaarlijks een thema uit werkt wordt door de parochianen zeer gewaardeerd. Nadat de heren hoogwaardig heidsbekleders ieder de sleutel van macht hadden gekregen sprak namens de zes prinsen de Swolgense heerser prins Ger. Hij zette gelijk die van Wanssum te kijk omdat ze daar geen toren hebben zoals in Swolgen. En omdat ze geen toren hebben, heb ben ze ook geen klok aan de toren en weten ze niet hoe laat het is. "En daarom waren jullie weer te laat", lachte de Swolgense prins. Onder aanvoering van de Swol gense joekskapel kwam de stem ming er goed in en was het nog lang onrustig in zaal 't Brugeind. Kleurrijke botanische tuin in de optocht van Tienray... Swolgense schone op zoek naar de juiste deeltaxi...

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10