Ennen hazepoet van Bets Kwats oop4 zorgprogramma ju ook voor nieoperaties ersonato voor uw irrièreperspectief Voeding en leefstijl belangrijk voor gezondheid "Ondernemers smijten met geld" Venrayse band Clit Eater speelt in Dingus ART for Hair geeft jonge kappers een kans Belasting aangifte 65+ Opvoeden Zo! pac ;l EN MAAS Donderdag 27 februari 2003 - Pagina 9 ree jaar geleden ging het programma Loop4 van in het Venrayse zieken- Dit programma - in eer- nstantie speciaal opgezet mensen die een nieuwe nodig hebben - is sinds n dit jaar uitgebreid met operaties volgens dezelf- erkwijze. nsen die een nieuwe knie of nodig hebben worden in groep van drie of vijf tegelijk nomen in hel Venrayse zie- luis op de dag vóór de ;ep. Voorafgaand aan de :ep wordt een uitgebreide lichtings- en kennismakings inkomst georganiseerd voor letreffende cliënten en hun hes (partner of familielid).Tij- liet verblijf in het ziekenhuis li de cliënt intensief begeleid de verpleging en de fysiothe- ut. waarbij het accent ligt op tiet-ziek' benadering. Na vijf volgt ontslag. De cliënt is at moment in staat om -met irsteuning van de coach - zichzelf te zorgen, t ervaringen waren direct af het begin zeer positief, zowel bij personeel als bij cliën ten. Dat heeft vooral te maken met het gezamenlijk oefenen, de 'huiskamersfeer' en de begelei ding. Loop4 heeft duidelijk voor delen voor de individuele cliënten die aan het programma meedoen. Naast de verhoging van de kwa liteit van zorg, wordt er ook een verkorting van de verpleegduur bereikt. Met de invoering van de knie-operaties binnen het pro gramma, worden nu in totaal der tien cliënten in een periode van twee weken geholpen. Hiermee wordt op een prettige èn kwalita tief goede manier een forse reduc tie van de wachtlijsten bereikt. Overigens zal op basis van de pro ductiecijfers èn afhankelijk van de wachtlijsten, elke drie maanden worden bekeken of er wat betreft aantal patiënten veranderingen moeten worden aangebracht. In 2002 hebben 195 patiënten een totale heup operatie onder gaan volgens het Loop4 zorgpro gramma. Hiermee zijn in totaal 1365 ligdagen gemoeid. Wanneer deze patiënten volgens het gebruikelijke programma gehol pen zouden zijn, zou daarmee een beslag op 2535 ligdagen zijn gelegd (13 dagen per ingreep). Patiënten vinden het prettig om in een groep te worden behan deld. Het groepsproces en de 'niet-ziek' benadering zorgen ervoor dat het revalidatieproces van de patiënt voorspoedig ver loopt. Bij de intake vooraf wordt in overleg met de cliënten de behoefte aan nazorg vastgesteld. Er zijn 27 indicaties voor thuis zorg afgegeven. In samenwerking met het RIO zijn alle vragen voor thuiszorg op een juiste manier afgehandeld. Van de in totaal 195 deelnemers aan dit zorgprogramma hebben er slechts drie moeten afhaken van wege complicaties. Deze cliënten hebben langer in het ziekenhuis moeten blijven. De naam Loop4 is gekozen omdat het bij dit zorgprogramma gaat om vier cliënten die een gezamenlijk programma doorlo pen voor een knie-of heuperatie en die na afloop weer 'fier' kun nen lopen. Met de uitbreiding van de knieoperaties is het aantal cliënten anders geworden (3 en 5), echter de naam van het zorg programma 'Loop 4' is al zo inge burgerd, dat die zo blijft. erving- en selectiebureau timmert flink aan de weg k ben zeer actief in de de tennisw ereld, daardoor ik weer veel directeuren bedrijven. Die vertelden eens hoe moeilijk het is goed personeel te vinden, tan interessant zijn, dacht bis heb ik eind 2001 mijn n als projectmanager bij lmarketingbureau opgege- om een werving- en selec- "reau te beginnen." m het woord is Elroy Jansen. Heur van werving- en selec- ireau Personato in Venray. tende voor zijn plan veertig- end gulden en ging aan de "Dat bedrag is nodig voor de chting van een bv. Ik heb het ook wel nodig gehad, want 'oest een kantoor huren en hten. computer, printer, kasten, advertenties, 'aamdeponatie etc. Ik heb 'ten nog kunnen beperken een aantal spullen tweede- He kopen." lil vorig jaar is Rudi Willem- 7 als directeur bijgekomen, m het bezit van het diploma elektrotechniek en zit al dan zeven jaar in de bran- 'Net als ik was hij voor zich- Cgonnen", legt Jansen uit. "Ik et» zelf een zeer beperkte kennis de techniek en spreek dus 'tot een beperkte hoogte-de )an zowel kandidaat als 'jf Ik heb economie gestu- (HEAO) en bemiddel vooral commerciële en financiële :ties. Daardoor vullen we elkaar uitstekend aan en hebben we besloten samen verder te gaan, onder de naam Personato." Het voordeel van Personato is dat het bedrijf een groot netwerk heeft. "En wc zijn relatief goed koop", weet Rudi Willemsen. "Een personeelsadvertentie in een krant kost al snel drieduizend euro. En dan moet een bedrijf zelf de selectieprocedure doen, ter wijl het voor hun nog niet eens zeker is dat een geschikte kandi daat zal reageren. Wij zeggen: geef die vacature aan ons. Afhan kelijk van het opleidingsniveau dat wordt gevraagd, rekenen we drie- tot zesduizend euro per vaca ture. Op no cure no pay basis. Als we niemand vinden, hoeft het bedrijf niks te betalen. Reguliere bureaus vragen al snel een kwart van het jaarsalaris voor een bemiddeling." Het eerste jaar is -enorm goed verlopen. "We hebben 63 mensen bemiddeld", weet Elroy Jansen. "Vooral op mbo en hbo-niveau. We steken het grootste deel van de omzet terug in het bedrijf. Je moet namelijk reserves opbou wen voor als het eens een tijdje wat minder gaat, dan zullen de kosten ook moeten worden betaald. Nu het economisch slecht gaat, zijn er minder vacatures. Toch gaat het bij ons nog altijd heel erg goed, bedrijven blijven namelijk goede mensen nodig hebben en goede mensen zijn altijd op zoek naar een interessante uitdaging. Wij bemiddelen namelijk ook uit sluitend in vaste banen (dus geen uitzenden). Het komende jaar wil len we minimaal zestig bemidde lingen per persoon halen. Dat moet zeker lukken, want we zit ten nu al op zeventien." Het werving- en selectiebureau, het voormalige Topjop in Venray, heeft inmiddels vrijwel elk accountantskantoor en financiële dienstverlener in Limburg en Zuidoost Brabant als klant. "Ze vragen weieens: hoe kan het toch dat twee boerenkneuters uit Ven ray en Tegelen zulk goed perso neel vinden. Onze kracht zit hem in ons enthousiasme. En persoon lijke aandacht. Tijd nemen om achter dat curriculum vitae te kij ken. We gaan bij de mensen thuis op bezoek. Vaak 's avonds, maar ook wel om half acht 's morgens. Vaak mensen die al werken of net afgestudeerd zijn,'die tussen de 20 en de 45 jaar oud zijn en toe zijn aan een eerste of volgende stap in hun carrière. We sturen bovendien alleen kandidaten naar bedrijven waarvan we absoluut zeker zijn dat ze geschikt zijn. Dat gaat rond als een lopend vuurtje. Ons handelsmerk is de koningin uit het schaakspel. Doel van dat spel is om de koningin in de beste positie te manoeuvreren. Precies wat wij doen, dus." Voor meer informatie, Persona to BV, Keizersveld 43a, 5803 AM Venray, www.personato.nl, info@personato.nl. tel: 0478- 630930. fax: 0478-640980. Voor urgente vacatures kijk op www.pcrsonato.nl. Sinds kort is Petra Kersten in Venray gevestigd als diëtist/ortho moleculair therapeut. Petra Ker sten geeft voedingsadviezen ter verbetering van uw gezondheid en voor de behandeling van uw klachten. Petra Kersten is vijftien jaar geleden afgestudeerd als diëtist. Enkele jaren geleden voegde zij daar de opleiding van orthomole culair therapeut aan toe. "Ik ga er vanuit dat iemands welzijn bepaald wordt door een aantal factoren, zoals lichamelijke, gees telijke, sociale en ook omgevings factoren. Goede voeding is hierbij belangrijk omdat het stoffen bevat die ons lichaam gezond houden. Als diëtist/orthomoleculair thera peut kijk ik vooral naar de kwali teit van de voeding en de leefsitu atie/leefstijl van de persoon." Wat is orthomoleculair: Orthos betekent goed of juist; moleculair verwijst naar de moleculen. Orthomoleculaire stoffen zijn o.a. vitaminen, mineralen, sporenele menten, aminozuren, en komen van nature in de voeding voor. Wanneer we steeds minder van deze beschermende stoffen bin nenkrijgen door bijvoorbeeld ongezond eten werkt dat negatief in situaties zoals stress. Juist dan heeft het lichaam deze stoffen nodig om vervuilde stoffen af te kunnen voeren. Door dit tekort aan beschermende stoffen ont staan uiteindelijk gezondheids klachten zoals vermoeidheid, allergie, maagdarmklachten, hart en vaatziekten etc. Als diëtist/orthomoleculair the rapeut kan zij u helpen wanneer u zich niet fit voelt, last heeft van maag- en darmklachten, hart- en vaatziekten, te zwaar bent, zwan ger bent, een allergie heeft of gezonder wilt eten. Niet alleen bij volwassenen maar zeker ook bij kinderen die steeds meer last krij gen van allergie en voedseloverge- voeligheid. "In mijn praktijk geef ik afhankelijk van de klacht en de situatie van de persoon een voe- dings-/dieetadvies, eventueel aan gevuld met orthomoleculaire sup plementen en/of leefregels. Daarbij bestaat de mogelijkheid dat u de kosten vergoed krijgt via uw verzekering. Die dient u daar wel over te raadplegen", aldus Petra Kersten. Voor meer informatie kunt u haar bereiken op Oomenlaan 7 te Venray of telefonisch onder tel. 0478-586285. 2Count Administratie Belastingconsulenten 2Count is een jonge organisatie gericht op bedrijfseconomische en administratieve/fiscale dienst verlening voor het midden- en kleinbedrijf. Deze doelgroep is bewust gekozen omdat kleine ondernemingen er vaak onder lij den wanneer er enkele grote ondernemingen in de portefeuille van een dienstverlenend bedrijf aanwezig zijn. Bij 2Count is men tevens van mening dat de dienst verlening voor mkb-ers wezenlijk verschilt met die van grote organi saties. "De dienstverlening voor onze doelgroep is grotendeels fiscaal gerricht. Wij zorgen ervoor dat alle zaken bij de ondernemers uit handen worden genomen zoals contacten met de belastingdienst, bedrijfsvereniging en de bank", vertelt A. Röttgering van 2Count. "Ons dienstenpakket bestaat uit het verzorgen van administratie en loonadministratie, fiscale aan giftes en bedrijfseconomisch advies. Uiteraard kunt u ook bij ons terrecht voor meer complexe re zaken zoals fiscaal advies, star- tersbegeleiding, financieringsbe geleiding en second opinion. Daarnaast beschikken wij over een uitgebreid netwerk aan spe cialisten." De klantenkring van 2Count bevindt zich in de regio Venray - Venlo - Eindhoven. De locatie van de cliënt is voor 2Count niet zo van belang want deze moderne tijd is communicatie op diverse manieren snel mogelijk. In het huidige financiële kli maat zien veel ondernemers hun opbrengsten dalen en de kosten stijgen. Kostenbesparen is dan vaak het antwoord, 2Count komt hier de ondernemers in tegemoet. "Het verbaast ons steeds weer hoeveel geld ondernemers uitge ven aan financiële dienstverle ning. De prijsstelling van 2Count is redelijk uniek. Wij werken namelijk met vaste jaarprijzen. De ondernemers weten zo precies waar ze aan toe. De praktijk leert dat hierdoor besparingen van 40% geen uitzondering zijn. Dat komt ook doordat wij efficient en op een moderne wijze te werk gaan waardoor we onze tarieven voor de klant gunstig kunnen houden. 2Count is lid van diverse over koepelende organen waaronder het CB (college belastingadvi seurs). Dit waarborgt voor de ondernemers een stuk kwaliteit. Onze kennis is te allen tijde up to date. dit moet ook wel in zo'n ver anderlijk belastingklimaat." 2Count wil uitgroeien tot een middelgroot kantoor waarbij de klant altijd centraal zal blijven staan. Wilt u als mkb ondernemer meer weten over 2Count. maak dan eens vrijblijvend een afspraak. Het kantoor in Venray is gevestigd in het oude Sint Jozef Klooster, telefoon (0478)550860. Bets Kwats, geen onbekende binnen het vastelaovesgebeuren, heeft voor haar overlijden te ken nen gegeven een fonds te willen stichten waarin een legaat zou worden geschonken aan vastelao- vesvereniging De Piëlhaas om vas- telaovesvierders/artiesten te sti muleren door te gaan op de artistieke, kolderieke manier waarop zij bijdragen aan het juiste vastelaovesgevoel Onder het motto Ennen haze poet van Bets Kwats zal elf jaar lang een bedrag van 111.11 euro als aanmoedigings- cq. stimule- ringsprijs tijdens het vastelaoves- seizoen worden uitgereikt aan een persoon of groep die in muziek, zang, buut, stunts de ori- WAXX was dit jaar voor het eerst te zien tijdens Circus Mok ginaliteit, kwats, wazel en het Venrojse element presenteren wat verdient om hiermee door te gaan. Vorig jaar is de prijs voor het eerst uitgereikt aan het team en de leerlingen van Basisschool St. Petrus Banden als stimulans om de viering van vastelaovend zoals die op deze school gereali seerd wordt vooral zo door te zet ten. In het seizoen 2003-2004 is de keuze gevallen op de dans groep WAXX die zich dit jaar voor het eerst presenteerde op de Cir cus Mök-zittingen; een enthou siaste groep dames die dit seizoen liet zien dat moderne dansmuziek en de vastelaovesliedjes ene per fecte combinatie zijn om swin gend door het vastelaoveslaeve te gaan. De dames hebben de chore ografie zelf in handen als ook het ontwerpen en maken van de kos tuums. Woensdagavond 26 februari (gisteravond) waren zij, dankzij medewerking van familieleden, naar hun repetitielokaal 't Stekske gelokt onder het mom van een vastelaovesvereniging die belang stelling had voor hun act, om de prijs in ontvangst te mogen nemen uit handen van Cor Lins- kens. Wellicht zal deze prijs voor hen een aanmoediging zijn om in de toekomst door te gaan op de ingeslagen weg. Carnaval in jongerencentrum Jongerencentrum Dingus in Venray heeft tijdens de carnavals dagen een zeer gevarieerd pro gramma. Vrijdag 28 februari en maandag 3 maart staan de edities 14 en 15 van hardcore impact op het programma. Vrijdag 28 febru ari heeft als thema Let's go fun and festival, but anti-carnaval; maandag 3 maart heeft als thema Het tekort aan vakbekwaam personeel is een groot pro bleem voor de kappersbran che. Richard Bindels, eigenaar van RichART Kappers in Wanssum en Bakel, heeft een oplossing bedacht om nieuw talent te werven: de trainings studio ART for Hair. Beginnen de kappers krijgen hier een perfecte opleiding en ook de klant profiteert. De tarieven in de trainingsstudio zijn name lijk beduidelijk lager als in de 'reguliere' salon, terwijl de geleverde kwaliteit hetzelfde is. De topstylisten die de beginnende kappers begelei den staan daar garant voor. ART for Hair is, sinds oktober 2002, een trainingsstudio voor ambitieuze nieuwe kappers (leer lingen die op een KOC-opleiding een BBL-traject volgen). De studio is te vinden in hetzelfde pand waar RichART Kappers in Wans sum gevestigd is. ART for Hair spijkert ook ervaren kappers bij, die op de hoogte gebracht willen worden van de laatste trends in haarverzorging. ART for Hair lijkt op een 'gewone' salon en is dat ook. Het enige verschil is dat er trainers bij zijn, die de kappers begeleiden. De trainers zijn top stylisten, die de ontwikkelingen in het vak op de voet volgen en hun sporen hebben verdiend bij gerenommeerde leveranciers als Loreal, Goldwell, Fudge en Matrix. Klanten kunnen kiezen voor de reguliere salon (RichART Kappers) of voor ART for Hair. Het vakwerk dat geleverd wordt is hetzelfde. ART for Hair biedt zelfs wat extra, want de nieuwste kleuren, kniptechnieken en ande re snufjes worden hier het eerst in de praktijk gebracht. De behan deling bij ART for Hair kan echter wat langer duren. Maar daarvoor krijgt de klant een vergoeding: aan de kassa betaalt hij of zij beduidend minder. Richard Bindels is begonnen met ART for Hair omdat klanten en beginnende kappers daar belang bij hebben. "Al jaren is er te weinig personeel. Dat tekort wordt nog eens versterkt doordat kappers het vak zo snel vaarwel zeggen. Dat komt omdat de tradi tionele opleiding zwaar is. Leerlin gen moeten het vak leren in een kapsalon zelf. Achter de stoelen. Maar wanneer hebben hun leer meesters tijd voor ze? In de 'oude' situatie vaak pas 's avonds, als de laatste betalende klant naar huis is. Overdag worden beginnende kappers aan hun lot overgelaten en verdoen hun tijd met vegen, wassen en af en toe een verfje zet ten. Pas 's avonds mogen ze echt aan de slag, want dan zijn er prak tijklessen. Dat zorgt voor lange werkweken. Niet motiverend. Leerlingen hebben 's avonds wel wat anders te doen dan achter een kappersstoel te staan! Je merkt dan ook dat nogal wat kap pers al na enkele jaren genoeg hebben van het beroep." De nieuwe situatie (met ART for Hair) is anders, zegt Richard Bindels. "Beginnende kappers worden overdag intensief opge leid. De kappers worden niet eer der in een professionele salon geplaatst, voordat ze hun werk zaamheden voor 100% uit kunnen voeren. Ze leren het beroep snel ler en zijn 's avonds vrij. Daardoor blijven ze, naar ik hoop en ver wacht, enthousiast." De kappers die in de trainings studio opgeleid zijn vinden niet alleen bij RichART Kappers een baan, maar ook bij collega-kap pers in de regio. En wat heeft de klant aan ART for Hair? Die hoeft minder lang van de tevoren een afspraak te maken. Hij betaalt minder als hij kiest voor ART for Hair ("Dat is stevige concurrentie voor de doorgaans niet te dure thuiskap- per," geeft Richard Bindels toe). Ook in de reguliere salon van RichART Kappers zijn de prijzen niet te duur en de klant weet zich daar verzekerd van een snelle, professionele behandeling. Kort om, door de aanvulling van ART for Hair op de reguliere salon, kan nog meer aandacht gegeven wor den aan de klant en zijn of haar specifieke wensen. RichART Kappers is opgericht in 1991, telt momenteel vijftien medewerkers en heeft vestigin gen in Wanssum en Bakel, Today on 03-03-03Dingus is the place to be!. Zaterdag 1 maart wordt het pro gramma vervolgd met een death- metalconcert in de zaal van Din gus met de bands In Memoriam, Caedere en Clit Eater. In Memo riam komt uit Berg aan de Maas en is al erg bekend in het death- metalcircuit. Vooral de live optre dens zijn een ware happening. De band speelt stevig, maar niet al te bruut. Caedere komt uit Ensche de. Zij zijn heel bekend in het noorden en oosten van het land. Dingus vond dat deze band ook maar eens hier in het zuiden haar opwachting moest gaan maken. Caedere heeft met groot succes gespeeld op het Ozzfest, het grootste deathmetalfestival in het midden, oosten en noorden van Nederland. Clit Eater komt uit Venray. De band is nog maar net opgericht en speelt heel brute deathmetal. Omdat de heren al de nodige bekendheid hier in de regio genieten, een aantal van hen speelden al in Inhume. Fleshbri- gade en Grobar. vonden ze het niet nodig om met hun namen te gaan gooien. Kom maar kijken en vooral luisteren is hun bood schap. Het café is die dag open vanaf 19.00 uur. de zaal om 20.00 uur en de entree is vijf euro. Zondag 2 maart is er hardrock café met de speciale gastdj's Mar- tijn, Roel en meester Eric. Dins dag 4 maart is het feestcafé Din gus met speciale gasten. Voor degenen die niet van carnaval houden, zich toch maar vervelen, of gewoon niets te doen hebben en dan ook nog eens met van hardrock houden, organiseert Dingus op deze twee dagen in de zaal een plavstationcontest. Voor drie euro de hele avond onder de pannen. Woensdag 5 maart ten slotte 'herringschelle' waarbij vooral de vrijwilligers van Dingus van harte welkom zijn. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Het is weer tijd voor de aangifte inkomstenbelasting, nu voor het jaar 2002. Voor veel mensen is het is het invullen van het belas tingbiljet een jaarlijks terugkerend probleem. De ouderenbonden ANBO, PCOB, en Unie KBO heb ben daarom consulenten opgeleid die ouderen kunnen helpen bij het doen van de belastingaangifte. Ook in Venray zijn senioren voor hulp bij aangifte opgeleid. Bent u 65-plusser en lid van een van de drie ouderenbonden, dan kunt u voor hulp bij aangifte bij hen terecht. Wilt u hulp of meer informatie, neem dan contact op met: KBO Venray, G. v. Meijel, tel. 0478- 586398 of ANBO Venray. A. Ste- verink, tel. 0478-588839.' Dat overgewicht problemen kan veroorzaken voor de gezond heid, is eenieder wellicht Kinde ren zijn de hele dag druk bezig. Soms doen ze dingen die niet leuk zijn. Zoals voetballen in de kamer of knoeien met eten. Als ouders dat vervelend vinden, moeten zij grenzen stellen. Grenzen stellen kan op veel verschillende manie ren. Het Groene Kruis Noord-Lim burg start op 27 maart in Horst de cursus Opvoeden: zó! Deze cur sus bestaat uit vijf bijeenkomsten en duurt van n20.00 tot 22.00 uur. U kunt zich hiervoor aanmel den tot 7 maart 2003- Voor meer informatie of aan melding kunt u contact opnemen met de Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantoor uren, tel. 077-3209595. Hier kunt u zich ook aanmelden voor de cursus. PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9