Een centrale ontvangsthal in gemeentehuis 3W Vastgoed ondertekent convenant Ouderenhuisvesting usie in verslavingszorg .oonpak-iconen met goed gevoel weg' Parkeren in het centrumgebied Jos van Katwijk vertrekt uit sportcafé Kinderdagverblijf Poeh-beer Aangifte fietsendiefstal via internet Berden Collecte Amnesty International PvdA verkiezings slinger Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - info@flyers.nl Ptyers fcliw Cs**"**** U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Bewoners en/of belangheb benden in het centrum van Venray kunnen een vergun ning aanvragen om in het cen trumgebied te mogen parke ren. Met ingang van 1 maart 2003 krijgen zij een parkeer- vergunning voor een sector toegewezen waar ze zonder te betalen mogen parkeren. Voorheen werd slechts een of meerdere straten aangewezen, maar dit bleek door de toege nomen parkeerdruk niet altijd mogelijk. Door de toegenomen parkeer druk moesten parkeervergunning- houders soms uitwijken naar een betaalde parkeerplaats in een andere straat of naar een niet betaalde parkeerplaats. Ook was de toewijzing bij bijvoorbeeld werkzaamheden onvoldoende flexibel. Daarom wordt met ingang van 1 maart 2003 een par- keervergunningen voor een sec tor verleend. Alle straten waar vergunninghouderparkeren geldt, zijn ingedeeld in sectoren. Een sector kan bestaan uit één of een aantal straten of bijvoorbeeld een parkeerterrein. Als niet in de eigen straat kan worden gepar keerd, mag worden uitgeweken naar een andere straat binnen de toegewezen sector. De sectoren zijn aangeduid met een letter en cijfer, die reeds op de parkeerver- gunning is aangegeven. Dit kan een C zijn voor het centrumge bied of een O voor de wijken aan de oostkant. Zo is sector Cl een deelgebied in het centrum. In sec tor C1 is opgenomen Julianasingel (tussen Oude Oostrumseweg en Poststraat), Poststraat, Paters- straat, Parallelweg, Paterslaan en Langstraat. In sector C2 is opge nomen de Gouden Leeuw (gedeelte van het parkeerterrein), in sector C3 de Julianasingel (tus sen Poststraat en Dr. Poelsstraat), in sector C4 de Deken Thielen- straat en 't Liene en in sector C5 De Omloop, Eindstraat, Mgr. Gou- mansplein en De Schakel. In de gebieden aan de oostkant bevat sector 01 de Stationsweg en de Dr. Poelsstraat, sector 02 de Wil- helminastraat en sector 03 de Landweertweg. De vergunning houders worden met een brief geïnformeerd over de wijzigin gen. Plaatsing per direct mogelijk! Tel: (0478) 569706 E-mail: kdvpoehbeer@hetnet.nl Nelipak zet vrijdag 28 febru- twee medewerkers in het innetje. Teng Weegels ledrijfsleider, 36 jaar bij Neli- iak)enjan van Dijk (produc- ieleider/coördinator, 38 jaar »ij Nelipak), gaan met pen- loen. En daarmee komt een nde aan een tijdperk. Want t twee heren drukten een bij- Dnder stempel op 'hun' loon- ikafdeling in Overloon en aarvoor op de opbouw van elipak in Venray. Nelipak edt hen vrijdag een ischeidsbijeenkomst aan. Die ordt gehouden van 16.30 tot 9.00 uur bij Nelipak Over- K)n aan de Baansestraat 5a. Iloonpakwerk vormt de basis fan het huidige Nelipak. Het ther- movormen is feitelijk een ant woord op een verpakkingsvraag. En die activiteit is in de loop der jaren steeds verder uitgebouwd. Maar nog altijd is loonpakwerk een belangrijke tak van het bedrijf. De vestiging in Overloon is speciaal ingericht voor loonpak werk voor de consumentenmarkt. De medewerkers maken de blis- terverpakkingen, stellen pakket ten samen, monteren desgewenst displays en zorgen dat de produc ten kant-en-klaar zijn voor distri butie. Teng Weegels (67) en Jan van Dijk (64) hebben zestien respectievelijk dertien jaar gewerkt in Overloon. Als enige mannen tussen pakweg veertig vrouwen. De mooiste jaren van hun Nelipak tijd, vinden de heren. En ook zakelijk was Nelipak Over loon altijd een topper, vindt direc teur Frank Nelissen. Nelipak is in de afgelopen 38 jaar gegroeid van twintig naar 290 medewerkers. Van handbediende machine naar volledig geroboti seerde productielijnen, van een fabriek van 700 m2 naar een bedrijf met vier vestigingen en een totale oppervlakte van 21.000 m2. Teng Weegels heeft als bedrijfs leider al deze vaak zeer ingrijpen de wijzigingen mee vorm gegeven en was ook voor vele klanten, een belangrijk aanspreekpunt. Nelipak is in Europa een belangrijke speler en 65% van de productie is bestemd voor de export. In Overloon komen goe deren binnen vanuit het Verre Oosten, Mexico of Amerika die dan verpakt en verzendklaar gemaakt worden voor de Europe se markt. Tot de dag van vandaag maakt Nelipak daarbij ook gebruik van thuiswerkers om veelal seizoenski ussen snel ver pakt te krijgen. Als coördinator van dit thuiswerk was Jan van Dijk daardoor bij vele families in Venray bekend. Jan maakt gebruik van "een mooie pensioenregeling. Maar ze mogen me altijd bellen om bij te springen." Hij gaat nog steeds met plezier naar het werk. Net als Teng. "Mensen vroegen me wel eens of ik niks te doen wist, omdat ik na mijn 65e nog door werkte. Maar als ik daar nou schik in heb..." Nu zet Teng er echter samen met Jan een punt achter. Jan gaat volop genieten van zijn kleinkinderen, is helemaal klaar voor midgetgolf, jeu des boules en biljarten en ziet zich de komende zomers al mooie fiets tochten maken. Teng verheugt zich op zijn visstekkie, de lange vakanties en het helpen op de boerderij en heeft zich voorgeno men zinvol vrijwilligerswerk te gaan doen. Een groot afscheids feest wilden ze niet. Wel een leuke receptie. "Maar dan op de plek waar we altijd met plezier gewerkt hebben." Het definitieve afscheid zal best even moeilijk zijn, denken ze. "We komen nog elke dag met een goed gevoel hier en gaan straks ook met een goed gevoel weg." Al geruime tijd vormt de ver betering van klantgerichte dienstverlening een promi nent onderwerp op de bestuurlijke agenda van de gemeente Venray. Het College van B en W stelt nu aan de gemeenteraad voor om de opzet van de klantcontacten verder te verbeteren en onder te brengen in één centrale ontvangsthal. Vanaf 1 januari 1997 kent de gemeente Venray de afdeling Publieksdiensten. Deze afdeling vervult een belangrijke functie op het gebied van de dienstverlening aan de Venrayse burgers. Dit gebeurt volgens de één-loket-filo- sofie. Merkbaar werd dat de geko zen organisatiestructuur en de huisvesting op twee plaatsen gaandeweg leidden tot een aantal knelpunten die een optimaal functioneren van de afdeling in de weg staan. De afgelopen twee jaar is het functioneren van de afde ling Publieksdiensten onderzocht. Uit dit onderzoek zijn voorstellen naar voren gekomen hoe de huidi ge organisatiestructuur en de huisvesting van deze afdeling kun nen worden aangepast. Ook heeft de kwaliteitsmonitor 2000, een onderzoek gericht op de organisa tiebrede dienstverlening, aange toond dat de klanten van de gemeente de één-loket-filosofie waarderen. Door in te stemmen met de nieuwe organisatiestruc tuur én huisvesting van Publieks diensten in een centrale hal wil het college van B en W laten zien dat zij weet wat haar burgers wil len en daar actief op inspeelt. De partners van de gemeente willen niet 'winkelen' langs ver schillende afdelingen, maar op één plek antwoord krijgen op hun vraag. Ook als in die vraag ver schillende aspecten zitten. Dit vereist een andere huisvesting dan waarover de afdeling Publieksdiensten momenteel beschikt. Om de samenvoeging van alle balie-activiteiten mogelijk te maken, is het nodig één centra- De politie Limburg-Noord heeft afgelopen woensdag op haar website de mogelijkheid opengesteld om via internet aangifte te doen van fietsen diefstal. Hiermee kunnen slachtoffers van fietsendiefstal aangifte doen op de plaats en het moment waarop hen dat het beste uitkomt. Via een but ton op de website (www.poli- tielimburgnoord.nl) is de aan giftesite te benaderen. In eerste instantie is alleen nog aangifte van fietsendiefstal moge lijk, maar de bedoeling is dat de mogelijkheden zullen worden uit gebreid met andere eenvoudige delicten, zoals vernieling, auto inbraak en winkeldiefstal. Als iemand aangifte doet via internet, krijgt hij automatisch een retourbericht dat de aangifte is ontvangen. Binnen drie dagen wordt de aangifte verwerkt en gecontroleerd. De aangever krijgt vervolgens binnen zes werkdagen de aangifte per post toegestuurd met een handtekening van de politie. Als een verdachte in zicht komt, vraagt de politie aan de aan- le publiekshal te realiseren waar alle klantcontacten kunnen wor den afgehandeld. Daarnaast heb ben de burgers van Venray recht op een publieksruimte met pro fessionele uitstraling waar men volgens de nieuwste technieken wordt ontvangen en geholpen. Bovendien moeten de burgers de mogelijkheid krijgen om zelfstan dig informatie te vergaren of zich op de hoogte te stellen van recen te ontwikkelingen en zaken waar de gemeente Venray mee bezig is. Dit wordt in het nieuwe concept Publieksdiensten vertaald in een open informatiecentrum waar belangrijke zaken worden geëtal eerd. De inwoners van Venray kunnen daar gemakkelijk kennis nemen van de activiteiten die de gemeente ontplooit voor haar burgers. gever om de aangifte ook te teke- nen. Tot dat moment is dat niet nodig. De aangiftes zullen op minder drukke tijden worden verwerkt. Deze aangiftemogelijkheid is een extra service voor het publiek. Voor wie wil en kan, is I een intemetaangifte een kleine j moeite. Voor anderen blijft het gewoon mogelijk om aangifte op Ij het bureau te doen. Mensen kun- nen daarvoor een afspraak maken via 0900-8844. Een aangever kan ook direct naar een politiebureau v in de buurt gaan om aangifte te {j doen, maar mogelijk moet hij dan j even wachten voor hij aan de beurt is. Aangifte, ook van fietsendief- stal, blijft belangrijk. Een aange- houden dader kan immers meer- dere zaken bekennen en een gestolen fiets kan gemakkelijk elders opduiken. Daarnaast kan de politie aan de hand van de aan- giften de criminele patronen sig naleren. In 2002 werden in Lim burg-Noord 5240 aangiftes i opgenomen van fietsendiefstal (inclusief brom- en snorfietsen). I In het bijzijn van wethou- T Frits Ruyten en de voltalli- Commissie Ouderenhuis- isting zal de heer Toon van e Ligt, projectleider van 3W astgoed, op donderdag 27 'bruari (vandaag) tijdens een 'ijzondere bijeenkomst in het «neentehuis, een convenant •ndertekenen. 3W Vastgoed erkent daarmee de Commissie 'uderenhuisvesting als rkend adviseur. Het is al weer enige tijd gele- en dat gemeente Venray en de ommissie Ouderenhuisvesting rn convenant hebben onderte- e°d, waarin werd overeengeko- 'en dat de commissie door de rmeente Venray werd aangewe zen als erkend adviseur. Deze erkenning biedt de commissie de mogelijkheid om in een vroeg stadium mee te kunnen praten over woningbouwprojecten die in het bijzonder bedoeld zijn voor ouderen en senioren. Het erkend adviseurschap heeft de commissie verdiend. Al enige jaren is de commissie actief op het gebied van ouderenhuisvesting en zijn de leden bereid om ouderen te advi seren met betrekking tot aanpass ingen in hun woning. Ook onder houdt de commissie nauwe contacten met Wonen Venray. Zo is de commissie erin geslaagd Wonen Venray te overtuigen om de Hoge Beek ingrijpend te ver bouwen. Hierdoor blijft het voor de huidige, vooral oudere bewo ners, aantrekkelijk om te blijven wonen. Maar ook in de toekomst zullen senioren en ouderen, die langer zelfstandig willen blijven wonen, in de Hoge Beek een appartement vinden dat aan alle moderne eisen voor senioren vol doet. Ook is de Commissie Oude renhuisvesting betrokken bij de voorbereiding en realisatie van de projecten Gouden Leeuw, KTS/MBO, St. Anna en Braban der. De commissie, bestaande uit tien leden, kan een en ander alleen bereiken door inzet, enthousiasme en vakmanschap. Doordat binnen de commissie vier bouwkundigen actief zijn is bouwkundige kennis en deskun digheid voldoende aanwezig. Het up-to-date blijven op het gebied van ouderenhuisvesting, verkrijgt de commissie door scholing, lite ratuur, studiedagen en excursies. Een terrein waar intensief aan gewerkt wordt zijn het opbou wen van contacten met architec ten, projectontwikkelaars en aan nemers. In het convenant verplicht de gemeente Venray zich namelijk om de ontwikke laars op het convenant te wijzen als het project ook ouderenhuis vesting bevat. Als eerste heeft Wonen Venray dit convenant mede ondertekend. Nu is het de Commissie Ouderenhuisvesting ook gelukt om 3W Vastgoed te interesseren voor haar activitei ten. Inmiddels zijn de contracten zover uitgebouwd dat deze pro jectontwikkelaar van harte bereid is om het convenant mede te ondertekenen. Ook 3W Vastgoed wil op die manier haar steun betuigen aan het werk van de commissie en daarmee tot uiting brengen dat de commissie waar devolle bijdragen levert ten aan zien van de ouderenhuisvesting in Venray. te» y umcerns meea-H &/j*Meren vt •stmr&tfeff "A V Hijtiatr,'... ÜWCH/& tM&K) mé 66u u)Ahic&jüe. caoener Bosje xMExner v vasp/,.. y H&MV <cMPA£ Met ingang van 1 maart stopt exploitant Jos van Kat wijk met sportcafé De Wette- ling. De Overloner was dertien jaar lang een vertrouwd gezicht achter de bar van de Venrayse sporthal. Van Katwijk is met ESG, het bedrijf uit Bergen dat de Venrayse sportzalen beheert, tot overeen stemming gekomen. ESG neemt vanaf 1 maart ook de horeca- exploitatie van De Wetteling voor haar rekening. Jos van Katwijk weet nog niet wat zijn toekomst brengt. Maar de kans is klein dat hij nog actief wordt in de Venray se horeca. Hij zegt het sportcafé te zulln missen. "Jazeker, want ik heb hier een heel leuke tijd gehad. ESG zal op dezelfde voet verder gaan. Het is voor mij nu een bewuste keuze om iets anders te gaan doen. Dat zal waarschijn lijk niet meer in de horeca zijn". Maandagavond nam zaalvoet balclub HVC/Alustema alvast afscheid van de cafébaas. Voorzit ter Geert Geven, vice-voorzitter John van den Munckhof en Ruud Brands, aanvoerder van het eerste team, bedankten Van Katwijk met twee flessen wijn voor de prettige samenwerking. Sportcafé De Wet teling is al jarenlang sponsor van HVC/Alustema en van de beide voorlopers Veronica en 't Huuks- ke. gin EEL EN MAAS Donderdag 27 februari 2003 - Pagina 7 In het artikel in Peel en Maas vorige week over de verbouwing van het pand van Berden Meube len in de Marktstraat, twee weken geleden, is per ongeluk twee keer in plaats van Meubelen, Mode ver meld. Berden Mode heeft met deze situatie echter niets van doen. De collecte van Amnesty Inter national heeft in Venray 1669,69 euro opgebracht. Het was de eer ste keer dat mensenrechtenorga nisatie Amnesty International een landelijke collecte hield. Amnesty is afhankelijk van giften van parti culieren voor het uitoefenen van haar taken.: het bevorderen van de naleving van mensenrechten. Medio februari werd in het cen trum van Venray gecollecteerd. Daarnaast is ook op enkele plaat sen in de gemeente huis-aan-huis geld opgehaald. Op woensdag 5 maart begint de PvdA in Limburg met een verkie zingsslinger in het kader van de Provinciale Statenverkiezingen van 11 maart. Begonnen wordt met Noord-Limburg. In deze ver kiezingsslinger, die start in Venlo in de morgen, zullen de plaatsen Reuver, Helden, Horst, Arcen, Gennep en Bergen aan gedaan worden. De slinger eindigt in Ven ray. Rond 17.00 uur zullen de deelnemers in Venray op het schouwburgplein zijn en door het centrum gaan om te folderen en met de mensen in contact te tre den. Aanwezig zullen zijn de lijst trekker, Odile Wolfs en de num mer 2 op de lijst, Henk Evers. Natuurlijk is ook nummer 3 op de .lijst Dickie Minken uit Meerlo- Wanssum aanwezig en ook ande re kandidaten. In de slinger zullen ook lokale politici meedoen en een aantal Tweede Kamerleden van de PvdA. Na afloop van de slinger zal er van 18.00 tot 19.30 in de De Heeren van Aemstel aan het Schouwburgplein hoek Kempweg een ledenbijeenkomst zijn met de PvdA afdeling Venray en Meerlo-Wanssum waarbij iede re belangstellende van harte wel kom is om in discussie te gaan met de kandidaten voor de Pro vinciale Staten voor de PvdA. Het CAD Limburg, de Mond- aan Zorggroep in Heerlen en ;t Vincent van Gogh Instituut Venray hebben een inten- overeenkomst ondertekend urin zij verklaren de menwerking op het gebied n de verslavingszorg te tensiveren en deze vervol- ns oin te zetten in een fusie. Het CAD-Limburg zal hiervoor jrden opgesplitst. Eén deel, id-Limburg, zal fuseren met de isie verslavingszorg van de indriaan Zorggroep in Heerlen. Een ander deel, Midden- en Noord-Limburg, zal fuseren met de verslavingskliniek Paschalis van het Vincent van Gogh Insti tuut in Venray. Het CAD Limburg, de Mondriaan Zorggroep en het Vincent van Gogh Instituut zijn voornemens de reeds bestaande samenwerking zodanig te intensi veren dat dit naar verwachting einde 2003 zal leiden tot de twee fusies in de verslavingszorg in Limburg. Het CAD Limburg is momenteel werkzaam op het gebied van de ambulante versla vingszorg in de provincie Lim burg. De Mondriaan Zorggroep is een instelling voor geestelijke gezondheidszorg in de regio Oos telijk Zuid-Limburg en in dit kader tevens werkzaam op het gebied van de klinische verslavingszorg in Zuid-Limburg. Het Vincent van Gogh Instituut een instelling voor geestelijke gezondheidszorg en klinische verslavingszorg in de regio Midden- en Noord-Limburg. Partijen hebben de intentie in de twee regio's een verslavings zorgcircuit in te richten, waarin de ambulante verslavingszorg van het CAD en de klinische versla vingszorg van respectievelijk de Mondriaan Zorggroep en het Vin cent van Gogh Instituut zijn ondergebracht. Met deze fusie stelt men zich ten doel regionale verslavings zorgcircuits in te richten waarbij de zorgbehoefte van de cliënt bepalend is voor de te leveren zorg en de inrichting van de orga nisatie. Deze circuits zullen ver volgens efficiënter kunnen inspe len op veranderingen in de zorgbehoefte van cliënten. Ten slotte is de verwachting dat de samenwerking van de verschillen de disciplines, de onderlinge afstemming van het zorgaanbod, het ontwikkelen en aanbieden van nieuwe zorgproducten, de zorg voor verslaafden ten goede zal komen. In de intentieovereen komst is de basis gelegd voor een juridische fusie die uiterlijk 1 januari 2004 zal worden gereali seerd. De komende maanden zul len de drie instellingen de fusie voorbereiden. elipak Overloon neemt afscheid van Teng en Jan

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7