•e laatste showkampioen van Wim Vervuurt? Niet pandgericht, maar klantgericht 'rovinciale subsidie voor Powerman Ingezonden Natuurtalenten gezocht Onderzoek openbaar vervoer "Beter strooien bij scholen en gezondheidscentra Open middag De Landweert Nieuwe voorzitter Omroep Venray Winkeldief aangehouden PagifEEL EN MAAS Donderdag 13 februari 2003 - Pagina 9 I Gedeputeerde Staten hebben bloten een bedrag toe te ken- jjen van ruim 26.000 euro voor pit projecten op het gebied van jort. Het gaat hier om de eerste anche 2003 van het budget portbeleid dat in totaliteit voor fit jaar 158.100 euro bedraagt. De gemeenten Horst a/d Maas, Meer- lo-Wanssum en Sevenum ontvan gen een bijdrage van 4.610,75 euro om gezamenlijk een aan vraag in te kunnen dienen bij het Ministerie van VWS voor de breedtesportimpuls. Het is de eer ste keer dat drie 'kleinere' gemeenten gezamenlijk een der gelijke aanvraag indienen. De Pro vincie is van mening dat hier gaat om een pilotproject, met een voorbeeldfunctie naar andere Limburgse gemeenten. Bij wijze van uitzondering hebben Gedepu teerde Staten dan ook besloten de aanvraag te honoreren. Stichting Power(wo)man Hol land in Venray organiseert een internationaal duathlonevene- ment. Daaromheen organiseert men diverse sportstimulerende activiteiten voor onder meer jeugd, gehandicapten en ouderen. Met name de wijze waarop de stichting de jeugd stimuleert door samenwerking met onderwijsin stellingen en sportverenigingen heeft een voorbeeldfunctie voor andere sportevenementen. Reden om een subsidie toe te kennen van 4000 euro. piinchillakweker uit Leunen wil stoppen Twee keer was chinchilla- weker Wim Vervuurt uit Leu- ïen wereldkampioen, ontel- lare keren de beste van iuropa. Afgelopen weekend perd hij in Heusden-Zolder net een donkere standaard hinchilla showkampioen 003 van de jubileumshow fan Belgische en Nederlandse hinchillakwekers. Waar- chijnlijk de laatste titel voor fle 6l-jarige Vervuurt. In 1968 schafte Wim Vervuurt vap ijf vrouwtjes en een mannetje aan voor duizend gulden per stuk. "Daar had ik destijds een heel mooi autootje voor kunnen kopen", zegt de chinchillakweker uit Leunen met een beetje gevoel voor drama. Het werd uiteindelijk een uit de hand gelopen hobby, want naast de kwekerij aan de Horsterweg is Vervuurt sinds 1974 ook beheerder van twee begraafplaatsen in Helmond. "De chinchillakwekerij deed ik er 's avonds en in het weekend bij. In de beginjaren was het fokken van chinchilla's voor tentoonstellin gen, maar de laatste vijftien alleen nog om te verkopen als huisdier. Ik fok nu nog alleen op karakter, om rustige, lieve dieren te krijgen. Ik kijk niet meer alleen naar het mooie." Leunenaar Vervuurt behoort sinds hij 35 jaar geleden begon tot de grootheden als het gaat om het kweken van chincilla's. Absolute hoogtepunten zijn de wereldkam pioenschappen in 1987 en 1989, in het laatste jaar ook dat de wereldtitelstrijd werd gehouden. De Europese, nationale en andere titels zijn inmiddels niet meer tel len. Een prijzenkast heeft weinig zin, want hij sleepte al meer dan 2000 bekers in de wacht. Hij begon met een kleur, maar heeft nu vijftien kleurvariaties chinchil la's. Na 35 jaar leven en werken met chinchilla's is het volgens Vervuurt tijd om het rustiger aan te gaan doen. "Zangers en sportlui stoppen ook op hun hoogtepunt. Misschien is de titel van afgelopen weekend ook voor mij een mooi moment om te stoppen met de deelname aan tentoonstellingen. En niet over een aantal jaren noodgedwongen als je geen pres taties meer neer kunt zetten." Het einde van 35 jaar successen eindigt dus als showkampioen 2003 in Heusden-Zolder. De laat ste showkampioen? Vervuurt houdt de deur nog op een kiertje open: "Ga er maar van uit dat het de laatste keer was. Ik wil ook geen Heintje Davids worden die drie keer afscheid heeft genomen. In principe was dit de laatste ten toonstelling waar ze mij hebben gezien. Het wordt ook steeds zwaarder. Dan merk je dat de leef tijd mee gaat tellen." Woon Win een badkamer Wie tussen nu en 1 juni zich tot een van de VBO-makelaars in Venray voor een offerte, rerkoopopdracht of bezichti- ramging meldt, maakt nu kans op "*een badkamer ter waarde van ;nnaB5000 euro. Ook als U bij Ron- jen Tegels Sanitair de 'howroom bezoekt kunt u neeloten naar deze prachtige ,rijs. Onlangs startten de VBO-Make- aars in Venray. te weten Makel- ksfasP^ij Thomasson, Joosten Vast- »°ed en 3VM makelaars, samen 'et Rongen deze loterij. Een toieke actie voor Venray en «ngeving. Een van de initiatiefne mers, Makelaardij Thomasson, aat deze week in het spotlicht. Bijna een jaar is Makelaardij tiomasson nu gevestigd op de fenrayse markt. En met succes. )e perfecte locatie aan de Grote raat en de samenwerking met m iypotheek Center Venray werpt y zin vruchten af. De zeer snelle (verkopen spreekt zich rond. Dat jk °ok de reden dat Makelaardij JPomasson geregeld vraagt om /(nieuwe woningen. Snelle verko- met gebruikmaking van vijf internetsites en positieve mond '°t mond reclame zijn de ingre diënten van deze jonge dynami se makelaardij. In de persoon 'an Marion Cortenbach krijgt de makelaardij een eigen gezicht. Na 'e'e jaren omgang met klanten 'akte ze enkele jaren geleden de Woop door. Ze startte met de pit- _8e SVM opleiding en slaagde 'oor alle vakken de eerste keer. me jaar later kon ze het diploma ontvangst nemen. Ondertussen kerkte ze bij een makelaar en ,ta*ateur og. Eind 2001 werden de hC'Ste P'annen van zelfstandig- 38 neid omgezet in actie en het resul- 12 [aat is Makelaardij Thomasson in /enray. KOSTBAAR BEZIT De combinatie makelaardij en hypotheken blijkt een succes. In beiden branches staat de klant centraal. Bij makelaardij Thomas son is dit voelbaar doordat men vele fases doorloopt voordat een pand juridisch wordt overgedra gen. Het is immers geen broodje dat men aan/verkoopt. Tijdens dit traject is er veel kontakt en over leg met de klant. Het gaat immers om een kostbaar bezit. Ook als dat veel van onze tijd vergt heeft de klant daar ten allen tijde recht op. In deze snelle tijd wordt dat vaak vergeten. Ook gaat er vaak een stuk emotie gepaard bij de verkoop van een pand. Men heeft daarin tenslotte een verleden gehad dus is het van belang dat er zorgvuldig met de verkoop van een woonhuis wordt omgespron gen. KLANTGERICHT Natuurlijk is het pand belang rijk. Zonder pand geen klant! Dit betreft de belangrijkste materiële kant van onze dienstverlening maar dat de klant uiteindelijk tevreden is met die dienstverle ning geeft de medewerkers van de Makelaardij Thomasson nog de meeste voldoening. Zoals eerder gezegd heeft Makelaardij Thomas son gevestigd in de Grotestraat (nr. 7), een perfecte locatie om uw pand te presenteren. Winke lend publiek en terrasjesmensen kunnen meteen te woord worden gestaan. Dit levert potentille klan ten op die de advertenties (nog) niet hebben gezien. In de bedrijfsbrochure kunt u kennis nemen van de dienstverle ning die Makelaardij Thomasson u kan aanbieden. Verder beschikt Thomasson over een bestand met woningzoekenden en heeft het ook panden in de stille verkoop. Als verkopende partij kunnen wij dan ook meteen voor u op zoek naar een potentiële koper terwijl woningzoekenden snel geholpen kunnen worden. Daarnaast ver zorgt Thomasson ook taxaties, hypotheken en assurantiën. Kort om, Thomasson Makelaardij werkt niet pandgericht maar klantgericht. LOTERIJ De spelregels van de loterij zijn vrij eenvoudig. Iedereen die een bezichtiging doet, een opdracht verstrekt of offerte aanvraagt bij de deelnemende makelaars, of in de showroom van Rongen komt kijken naar tegels, sanitair of een badkamer, een offerte laat uit brengen of een order plaatst, krijgt een lot. Dat lot wordt op naam uitgeschreven en is niet overdraagbaar. Deelnemers mogen met maxi maal vijf loten aan de loterij deel nemen. Wilt u niet aan de loterij deelnemen dan geeft zo'n lot recht op vijftien procent korting op een opdracht die u bij de makelaars plaatst. De loterij loopt tot 1 juni. Op 14 juni vindt de trekking plaatst. Dagelijks komen mensen namens het Wereld Natuur Fonds op voor de bescherming van bedreigde diersoorten, voor behoud van bossen en waterrijke gebieden, voor het tegengaan van klimaatverandering en voor meer ruimte voor natuurontwikkeling. Dit gebeurt niet alleen ver weg, maar opkomen voor de natuur is ook dicht bij huis nodig. Daarom zoekt het Wereld Natuur Fonds voor het Regioteam Noord Midden Limburg enthousiaste mensen die op wil len komen voor de natuur en tijd en energie over hebben om zich regionaal in te zetten voor het Wereld Natuur Fonds. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden via het Wereld Natuur Fonds in Zeist, tel. 030-6937332. U kunt ook de folder Natuurtalenten gezocht opvragen door een e mail te zenden aan regioteams@wwf.nl. WNF-vrijwilligers leveren een concrete en waardevolle bijdrage aan internationale natuurbescher ming. Madeion Groenenberg van het landelijke WNF-kantoor in Zeist hierover: "De vrijwilligers geven het Wereld Natuur Fonds gezicht in de regio. Juist zij zijn in staat om mensen op heel veel plaatsen in Nederland te laten zien en beleven dat natuurbe scherming nodig en nuttig is. Onder andere door het organise ren van voorlichtingsbijeenkom sten of een diapresentatie van iemand die een WNF-project heeft bezocht. Of door met een verkoopstand van het Wereld Natuur Fonds aanwezig te zijn op markten en braderieën. Het zijn ook de WNF-Regioteams die namens het Wereld Natuur Fonds in hun regio een cheque in ont vangst nemen of het WNF repre senteren bij activiteiten. Verder organiseren de teams ook regiona le activiteiten voor de jeugdleden van het Wereld Natuur Fonds. Het vrijwilligerswerk is dan ook zeer gevarieerd; voor elk wat wils zou je kunnen zeggen. Het vrijwilligerswerk kost gemiddeld acht uur per maand. De unit Vrijwilligers Netwerk van het landelijke WNF-kantoor in Zeist biedt professionele onder steuning. "Alle nieuwe vrijwilli gers worden uitgenodigd voor een introductiecursus. Ze maken dan kennis met de medewerkers van het Vrijwilligers Netwerk, met andere vrijwilligers en met de werkwijze van de WNF-Regio teams. Tevens leren ze dan over de natuurbeschermingsdoelen en de werkwijze van het Wereld Natuur Fonds", licht Madeion Groerienberg toe. "En daar blijft het niet bij. Jaarlijks biedt het Wereld Natuur Fonds vrijwilligers de mogelijkheid om deel te nemen aan vervolgcursussen, bij voorbeeld op het gebied van pre sentatie en verkoop. Ook vindt jaarlijks een WNF-vrijwilligersdag plaats met interessante works hops, waar ook gelegenheid is voor gezelligheid en amusement", vertelt Groenenberg. De WNF- vrijwilligers zijn allen verzekerd door het Wereld Natuur Fonds en gemaakte onkosten worden ver- goed. Naast het werken voor een Regioteam, zijn er nog andere mogelijkheden om iets voor het Wereld Natuur Fonds te doen. Voor mensen die minder tijd ter beschikking hebben, is het moge lijk zich aan te sluiten bij het Actieteam of het Distributie Net werk. Leden van het Actieteam worden één a twee keer per jaar opgeroepen om aan een grote lan delijke actie mee te werken. Leden van het Distributie Net werk wordt gevraagd om vier keer per jaar folders van het Wereld Natuur Fonds in de eigen leef- of werkomgeving uit de zet ten. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Autosportcentrum van de baan!! Middels deze brief wil ik ieder een die zich ingezet heeft (met name de dorpsraad Oirlo, actieco mité De Blakt en mensen van Wijkcomité Brukske) voor het tegenhouden van de komst van een Indycarbaan en een afgeslank te vorm daarvan, bedanken!! Ook wil ik B en W van de gemeente Venray complimente ren met het wijze besluit om de plannen van dhr. Maessen geheel af te blazen. Hierdoor hopen wij in de toekomst verschoond te blij ven van geluidsoverlast en andere negatieve gevolgen. Voor de mensen die hun hart verpand hebben aan het racege- beuren hoop ik dat racecircuit De Peel kan blijven bestaan, zodat zij hun hobby toch kunnen blijven uitoefenen, maar dan wel in een gebied waar niemand er last van heeft!! Nogmaals iedereen bedankt! J. Brands, bewoonster Brukske Stappen Mijn naanf is Nico Cordewener en kom uit Horst. Ik was afgelopen zaterdag in café 't podium in Ven ray. Daarover wil ik iets kwijt. Afgelopen zaterdag zijn wij met vier mensen uit geweest in Café 't Podium aan de Kruisstraat in Ven ray. We zijn 4 volwassen mensen die rustig uit willen gaan. We betalen de entree van 7 euro en kopen munten van 1 euro 50. We gaan naar de bar en bestellen twee pijpjes bier, een Spa-rood (voor Bob) en een flesje witbier. Het flesje witbier was voor mij. Bij het flesje witbier hoort een glas geserveerd te worden waar je de volledige inhoud van dat flesje in kunt schudden. Dat heeft te maken met het bezinksel. Dat bezinksel is onmisbaar voor de smaak en onmisbaar voor de troe bele kijk van het witbier. De mei den achter de bar deelden mij mee dat ze het witbierglas niet mochten geven. Ze konden mij alleen helpen aan een pijpje. Op de vraag waarom kwam geen ant woord anders dan "We moeten dit. We kunnen er ook niets aan doen." Ik spreek vervolgens de uitbater aan. Ook van hem krijg ik geen antwoord waar enige zin uit spreekt. "Daar kunnen we op zaterdagavond niet aan begin nen". Ik kijk om me heen. Het is niet erg druk. De meiden achter de bar hebben tijd en motivatie genoeg om mij te bedienen zo als het hoort. Er lopen geen 130 voet balvandalen rond. Whiskey-drin- kers krijgen een whiskeyglas. Longdrinkers krijgen longdrink glazen. Wijndrinkers krijgen wijn glazen. Alleen de mensen die spe- ciaalbier nuttigen krijgen een pijpje. Het personeel staat zich vervolgens de hele avond te ver ontschuldigen. Daar sta je dan. 45 jaar oud. Je gedraagt je naar beho ren. Geachte uitbater. Ik weet niet waarom je op die manier met je klanten omgaat. Ik weet niet waarom je jouw eigen personeel in een situatie manoeuvreert waarin ze zich achter de bar staan te schamen voor jou beleid. Omdat ik niet alleen was en ik The Bootleg Doors wilde zien, heb ik deze behandeling moeten pikken. Het flesje witbier kost 1,5 penningen euro 2,25 fl. 4,96. In mijn ogen heeft het daarom geen zin jou via deze weg nog eens te vragen het beleid in deze te herzien. Ik moest 't gewoon even kwijt. Nico Cordewener, Horst Vastelaovend Naar aanleiding van de brief van Frans v/d Kamp in Peel en Maas d.d. 6februari Beste Frans, Ik schrok een beetje van je ingezonden brief. Meent hij dit nu serieus of is het een grote cyni sche grap. Ik hoop het laatste. Een initiatief zoals een Indycar cir cuit brengt meningsverschillen met zich mee. Nieuwe geluiden, of deze nu overlast met zich mee I brengen of niet, daar zijn de meningen over verdeeld. Geluk kig zijn er evenementen die jaar lijks terugkomen waarbij er dan j even geen ruimte is voor ver deeldheid. Zoals de kermis en de carnaval. Op zulke momenten merk je dat Venray nog steeds het karakter van een dorp heeft. Qua gezelligheid, sfeer en tolerantie Deze feesten gaan al jarenlang samen met de klanken van joeks- kapellen en fanfares. En dat moet zo ook blijven. Dat zijn de momenten dat Venray leeft! Vroe ger, en dan bedoel ik voordat jij of ik geboren waren, kwam de fanfa re nog veel vaker door de straat. Ik denk dat je gewoon pech hebt j gehad, je bent waarschijnlijk in het verkeerde dorp geboren. Boven in het noorden daar ken nen ze geen carnaval en kermis zoals bij ons. Misschien was je dit j beter bevallen. Lekker opstaan met de klanken van metro, trams, auto- en vliegverkeer en sirenes. 24 uur per dag. Veel succes met je verhuizing. Willy Voesten, Venray Het College van Gedeputeerde Staten heeft besloten om een representatief en betrouwbaar onderzoek te doen naar de punc tualiteit en rituitval van het open baar vervoer in de Provincie Lim burg in 2003. Het onderzoek wordt verricht door Probit Markt onderzoek BV. De totale kosten bedragen ruim 70.000,-. Het onderzoek zal verspreid over het gehele jaar plaatsvinden en zal begin 2004 worden afgerond met een eindverslag. Betrouwbaarheid van het open baar vervoer is voor de reiziger van groot belang bij de afweging om er al dan niet gebruik van te maken. Uit dien hoofde is voor de Provincie Limburg als vervoers- autoriteit een belangrijke taak weggelegd om te controleren of de uitvoering door Hermes en Limex voldoet aan de overeenge komen kwaliteitseisen. Op dit moment geldt de volgen de afspraak. Bussen vertrekken vanaf het beginpunt en bij bushal tes niet eerder dan de aangegeven vertrektijd. Ten minste 95% van het totaal aantal lijndienstritten vertrekt binnen 1 minuut na de aangegeven vertrektijd. Dit laat onverlet dat de busvervoersmaat schappij zorg draagt voor optima le aansluitingen. Tevens is overeengekomen dat van het totaal aantal lijndienstrit ten gedurende de dienstregeling- periode maximaal 0,5% mag uit vallen. In het najaar van 2002 heeft een periodiek landelijk onderzoek plaatsgevonden waarbij onder meer de klanttevredenheid op allerlei aspecten is gemeten met betrekking tot het openbaar ver voer. De gegevens van dit onder zoek worden binnenkort ver wacht. Gerda van Stelten (CDA) zei in de commissie Stedelijk Beheer dat er veel klachten zijn over het strooien bij gladheid. "Scholen en gezondheidscentra zouden in de routes meegenomen moeten wor den. Het strooibeleid moet wor den herzien", vond Van Stelten die het medisch centrum Antoni- usveld als voorbeeld nam. "Er komen in korte tijd veel mensen bij elkaar. Daar zie je ze over de wég glibberen." Bart van Dijk, hoofd openbare werken, antwoordde dat alleen de doorgaande wegen gestrooid wor den. Dat is al jaren het beleid van de gemeente en daar is ook het strooibudget op afgesteld, aldus Van Dijk die meldde dat ook bij de gemeente deze winter gere geld klachten zijn binnengeko men. "Die worden allemaal mee genomen bij de evaluatie van de gladheidsbestrijding." Neem een kijkje in de keuken van de kleutergroepen van obs. De Landweert. Staat u binnenkort ook voor de moeilijke beslissing om voor uw zoon dochter de juiste school te kiezen? Zij willen u hierbij graag een handje helpen door op donderdagmiddag 20 februari aan staande de deuren voor u open te zetten. Neem een kijkje in de keuken van de Landweert en kom die middag samen met uw kind sfeer proeven. U bent van 1315 uur tot 14.45 urn- van harte welkom bij op school. U wordt ontvangen in de gemeen schapsruimte waarna u vrijblijvend een kijkje kunt nemen in de vijf kleutergroepen. Bent u ook benieuwd hoe zij werken? Bezoek hen dan op deze snuf- felmiddag aan de Boterbloem 45 in Venray. Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - info@flyers.nl P. van Dreumel is benoemd tot voorzitter van de Raad van Bestuur van VieCuri Medisch Cen trum in Noord-Limburg, met zie kenhuizen in Venlo en Venray. Hij is de opvolger van G. Peeters die benoemd is tot voorzitter van de Raad van Bestuur van het Acade- misch Ziekenhuis Maastricht. Van Dreumel (56) is sinds 1993 ortho- pedisch chirurg binnen het Venlo- 1 se en Venrayse ziekenhuis en was tot en met 31 december van het afgelopen jaar voorzitter van de Vereniging Medische Staf. In onderling overleg zal bezien wor den wanneer de heer Van Dreu- mei zijn nieuwe functie gaat bekleden. Donderdag 13 februari is er tus sen 18.00 en 19.00 uur hoog bezoek in de studio. In het pro gramma Vastelaovend Same komen alle jeugdprinsen en -prin sessen uit de gemeente Venray naar de studio. Vorige week heeft u hiervan het eerste deel kunnen beluisteren. In Waar zijn de troubadours gebleven? zijn De Maaszuipere uit Belgisch Limburg te gast. Nu komen zij vanwege de verzamel dubbel cd Vastelaovend aan de Maaskant deel 11 en nog een eigen cd van de Maaszuipers. Zij zijn te gast van 20.00 tot 22.00 uur. Voor deze gelegenheid wor den de programma's Waar zijn de troubadours gebleven? en Gèr Gedoan samengevoegd. Voor degene die het gemist hebben, of er niet bij hebben kun nen zijn, is er goed nieuws! Zater dagavond 15 februari zal Omroep Venray rechtstreeks Circus Mok uitzenden vanuit de Schouwburg in Venray. De opa's Sjaak en Har- rie zullen vanaf 19.45 uur hiervan verslag doen. Zondag 16 februari zal het radioprogramma Praatcafé van Omroep Venray weer politiek café worden. Op 11 maart wor den de verkiezingen gehouden voor de Provinciale Staten. In Praatcafé te gast kandidaten die in Venray wonen. Voor het CDA is dat Jan Loonen, voor de WD John Oosterbeek en voor D66 Martinet Roling. Het geheel zal opgeluisterd worden door live muziek. Praatcafé begint zondag om 11.00 uur en komt rechtst reeks vanuit het Theatercafé De Artiest aan het Schouwburgplein. Publiek is van harte welkom en de entree is gratis. De politie heeft dinsdagavond aan De Bleek een 23-jarige vrouw uit Venray aangehouden op ver denking van winkeldiefstal. De vrouw wilde levensmiddelen ter waarde van enkele tientallen euro's meenemen zonder te beta len. Daarbij werd ze door winkel personeel betrapt. De gewaar schuwde politie heeft haar vervolgens aangehouden en over gebracht naar het politiebureau. Met toepassing van snelrecht kreeg ze een boete van 240 euro opgelegd.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9