L Boerenbruidspaar Castenray Boerenbruidspaar 't Dartele Veulen Prins Leon I en jeugdprins Joost I Nakse Dakrame Festival Opstoekmatinee Venray's Mannenkoor 't Gaolde Paerd" voor Truus Fleurkens-van Gassel Carnavalsconcert Harmonie Orkest Noord-Limburg Carnavalsconcert in Oostrum Carnavalsmiddag Veltum Uitreiking Haöltere Pölleke Vrijgezellen feest Inschrijven optocht BEZORGEN? Vorstenhal Jeugdprins Giel 2 in Heide PEEL EN MAAS Als boerenbruidspaar van de Schanseknup pels uit Castenray is dit jaar door het mede- organiserende buurt schap Klein Oirlo uitge roepen: Twan van Klèn Tontje aiene Wim en Bertha van Snellen Lei van den Bergen en Maria van Swinkels van de Oelderse bos en Emonts Zus van de Schei, oftewel Twan en Maria Strijbos. De boe- renbuiloft is op carna valsdinsdag 4 maart in gemeenschapshuis de Wis in Castenray, aan vang 18.49 uur. Twan en Maria Strij bos vormen het boe renbruidspaar in Cas tenray (Foto: Hoedemaekers Ven ray). Leo en Anja van Kempen vormen het boerenbruidspaar van 't Dartele Veulen in Veulen. Leo en Anja worden camavalszondag door prins Ger- rit IV in de onecht verbonden. Het vijfde seizoen, zoals carna val ook wel genoemd wordt, is overal speurbaar. Kersverse prin sen en boerenbruidsparen zien het levenslicht. Tegen deze ach tergrond is het Harmonie Orkest Noord-Limburg druk doende om haar traditionele carnavalsconcert vorm te geven. Het concert vindt plaats op woensdag 26 februari om 20.00 uur in 't Gasthoês in Horst. De toegangsprijs is vijf euro. Aan dit concert werken mee het trompet duo The Amazing Trumpets, de zanggroep Thijssen, Thijs Co en 'n tweetal solisten uit eigen gelederen, te weten Ankie Titulaer (sopraan en stu dente aan het Maastrichts Conser vatorium) en Theo van Kollen burg (tenor). Dit concert wordt georganiseerd in samenwerking met CV D'n Dreumel uit Horst en de Raad van Elf en de hoogheden maken dan ook hun opwachting. In de komende repetities zullen ze met de diverse meewerkenden gezamenlijk repeteren op de wekelijkse repetitieavonden op woensdag in 't Kruuspunt in Meterik. Kortom, alle ingrediën ten zijn aanwezig om er weer 'n sprankelend concert van te maken. Om alvast een beetje warm te lopen voor de drie dolle dagen, nodigt harmonie Sub Matris Tute- la uit Oostrum iedereen uit tot het bijwonen van het inmiddels tradi tionele carnavalsconcert op maan dag 24 februari voor carnaval. Onder begeleiding van hun diri- gente Bettie Bartels nemen de muzikanten van de Oostrumse harmonie u dit jaar mee op een rondreis door Zuid-Amerika. Een Braziliaans feest, een meeslepen de tango, a little bit of mambo, veel slagwerk en uiteraard dans, is wat u in het eerste gedeelte gepresenteerd krijgt. Na de pauze gaan ze aandacht besteden aan het carnaval dichter bij huis compleet met zang van eigen bodem. Het concert vindt plaats in gemeenschapshuis d'n Oesterham in Oostrum. Entree 2,50 euro. Zondag 16 februari houdt de wijkvereniging weer haar jaarlijk se carnavalsmiddag voor jong en oud in het wijkcentrum Veltum en wel van 15.11-18.30 uur. In de grote zaal kan de jeugd terecht voor diverse optredens (zang, muzikaal, dans en playback) afge wisseld met carnavalsmuziek van de DJ. Voor de leukst verklede kinderen worden enkele kleine prijsjes weggegeven. Verder kun nen de kleintjes hier gratis geschminkt worden. Naast het prinsentrio van de basisschool zullen hierbij ook de kersverse jeugdprins, raad van 11 en dans- garde van de Hazekeutel daarbij hun opwachting maken. Terwijl de jeugd zich volop kan vermaken Maandagavond 17 februari -vindt in café 't Podium weer de presentatie plaats van de cama- valskrant van vastelaovesvereni- ging De Piëlhaas. Traditioneel gaat dit weer gepaard met de uit reiking van het Haöltere Pölleke, de onderscheiding voor de groot ste blunder van het afgelopen jaar. Alle Pielhazen en andere car navalsvierders zijn vanaf 20.00 uur welkom. De avond wordt muzikaal omlijst door De Pret- band terwijl er ook een optreden van Now Weej op het program ma staat. in de grote zaal, is het cafe-gedeel- te van het wijkcentrum gereser veerd voor de ouders en andere belangstellenden. De entree voor deze leuke middag bedraagt slecht 1,00 euro voor leden van de wijkvereniging en 1,50 euro voor niet-leden! Vervolgens kan eenieder ook weer tijdens de carnavalszondag en maandag terecht in het wijk centrum, zowel voor als direct na de optochten. Vrienden en familieleden van de bruidegom van het boeren bruidspaar hebben de Kèlsmid- deg gekozen als de gelegenheid waar het vrijgezellenfeestje ter ere van deze toekomstige echtge noot wordt gevierd. De Kelsmiddegcommissie van de AAR (Aid Adjudante Rooy) juicht dit initiatief toe en vindt dat een dergelijk feestje thuishoort in een (Witte) Hoeve en zeker bij de Kèlsmiddeg. Verder zijn alle Kels van harte welkom. Zoals bekend vindt de Kèlsmiddeg, dit jaar voor de derde keer, plaats en wel op zondag 16 februari in De Witte Hoeve van één tot vijf. Er zijn nog kaarten te koop bij: 't Upkc, Hulsman, de Klokkenlui der, de Witte Hoeve en verder bij alle Aid Adjudante. Het "Gaolde Paerd" is de hoog ste onderscheiding van carnavals vereniging 't Dartele Veule in Veu len. Dit jaar wordt de onderscheiding uitgereikt aan Truus Fleurkens-van Gassel. Op 12 februari 1939 werd "Truus", zoals iedereen haar kent, geboren op het adres Veulense- weg 49 te Veulen, als vierde van elf kinderen. Genoemd adres zou zeer bepalend worden in haar leven. Van de oorlog heeft zij niet veel gemerkt. Wel kan ze zich nog vaag herinneren dat het gezin van Grad en Anne van Gassel geëva cueerd is naar Someren. Na de oorlog deed de zaal van de familie van Gassel dienst als kerk (1946- 1949). De gedenksteen in het gebouw getuigt hier nog van. Vanaf haar zesde jaar bezocht Truus de lagere school in Veulen. Toen ze 12 was, werd ze ziek en vielen haar studieplannen in dui gen. Nadat ze enkele jaren later hersteld was, volgde ze diverse avondopleidingen, waaronder het middenstandsdiploma. Later zou haar dit prima van pas komen! In het bedrijf van haar ouders (een zaal met café, winkel en bak kerij) was het altijd druk. Al het werk dat gedaan moest worden, pakte ze aan. Veelal werkte ze overdag in de winkel en 's-avonds was Truus vaak in het café te vin den. "Want daar was het te doen, daar waren mensen" zoals ze zelf zegt. Het contact met mensen en verenigingen boeide haar enorm. Een van de regelmatige bezoe kers van vergaderingen in het café was Jeu Fleurkens. Als geboren en getogen Veulenaar kende Truus hem al haar hele leven. Toen ze 17 jaar was kregen ze verkering en zeven jaar later werd er getrouwd. Jeu had de boerderij thuis overgenomen en er werd verhuisd naar Veulenseweg 61. Hierdoor veranderde er veel voor Truus, maar ze paste zich aan en werd boerin. Uit het huwelijk werden 2 kinderen geboren, namelijk Hans en Lilian. In augustus 1973 hoorde Truus tijdens een koffïebezoekje thuis dat haar ouders naar een bejaar denwoning in Sevenum wilden gaan verhuizen en dat daarmee ook het voortbestaan van de win kel in Veulen in het geding kwam. De eerste gedachte die bij haar op kwam was "die winkel, dat wil ik gaan doen". Jeu steunde haar en het behaalde middenstandsdiplo ma kwam nu wel' heel goed van pas. Binnen twee weken werden de papieren in orde gemaakt en in september was de dorpswinkel "Fleurkens-van Gassel" een feit. Vanaf dat moment ging iedereen niet naar de winkel, maar naar Truus. Na een aarzelend begin diende het succes zich aan en werd de boerderij verkocht. Er werd verhuisd naar het adres Veu lenseweg 49a en Jeu ging "achter de schermen" helpen de zaak ver der op te bouwen. Hierdoor kon men de klanten nog meer van dienst zijn, door de boodschap pen thuis te bezorgen of in de auto te zetten. Ook de boekhou ding nam Jeu voor zijn rekening. Zij stonden altijd voor de klanten klaar, ook al was de winkel geslo ten. In de schaarse vrije tijd was Truus lid van de LVB. Er was eigenlijk weinig tijd voor maat schappelijke functies. De sociale functie die zij gedurende maar liefst 27 jaar vervulde, vergoedde dit ruimschoots. Er was een fijne samenwerking met de school en vele verenigingen. Werd er een actie of een activiteit georgani seerd, dan konden ze altijd bij hen aankloppen. Heel uniek was het winkelboekje, waar de bood schappen nog opgeschreven kon den worden. Na 27 jaar met zeer veel plezier de winkel te hebben gerund, kwam het moment van stoppen. Truus ging niet stil zitten. Zij werd vrijwilligster bij de Zonne bloem afdeling Leunen-Veulen- Heide en gaat ook dit jaar weer mee als vrijwilligster met de gas ten op vakantie. Sinds enkele jaren kookt ze met veel plezier als vrijwilligster bij de dagopvang voor ouderen St. Joris te Venray. De bond van ouderen zocht een nieuw bestuurslid/penning meester en dat doet Truus nu al enkele jaartjes. Daarnaast wordt veel van haar tijd ingevuld door op te passen op de 3 kleinkinde ren. Als hobby's heeft zij het ver zamelen van gedichten, wande len, zwemmen, fietsen en koken. Vorig jaar kochten ze een woning in Venray, Oostsingel 32g, omdat er in het Veulen geen geschikte woning te koop was. Ze vertrokken met pijn in het hart uit hun dorpje. Inmiddels zijn ze daar goed gewend, maar willen en zullen 't Veulen nooit vergeten! De uitreiking van het "'t Gaolde Paerd" vindt plaats op dinsdag 4 maart om 20.44 uur in de Perds- stal te Veulen, wederom op het adres Veulenseweg 49 te Veulen. Prins Edgar I verheugt zich al op de grote optocht die op vaste- loavesmaandag door de straten van Rooy trekt. Hij heeft de route van de optocht in het verleden vaak schuivend afgelegd. Indien u zelf al jaren langs de route staat te kijken of al eerder heeft meege daan en het begint nu toch echt weer te kriebelen, grijp dan nu uw kans. Afgelopen zondag heb ben de eerste deelnemers zich al ingeschreven, en het belooft weer een bont spektakel te wor den met een gigantisch aantal deelnemers. Op de zondagen 16 en 23 februari kunt ook u zich nog inschrijven voor de Optocht 2003. De commissie optocht heet u van harte welkom in café 't Upke aan de Grote Markt in Ven ray. Tussen 11.30 en 13.00 uur kunt u zich opgeven en eventueel adviezen vragen. va jij PEEL EN MAAS c£ arias Matei yrrfls E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Naait cfen ojildct qp mst Verspreidingsburo "PERIODIEK" TëL 582877 Nxraderhof 6 Veiray Op zaterdag 22 februari zal er ter ere van vorst Fun van vastelao- vensvereniging de Piëlhaas het Vorstenhal worden georgani seerd. Zoals vorst Fun al tijdens circus Mök aankondigde, zal het een sportief Vorstenhal worden. Dit jaar wordt namelijk het Vor stenhal gehouden in sporthal De Wetteling. Na twee jaar in De Schaapskooi te hebben vertoeft heeft de organisatie besloten het drukbezochte evenement te ver plaatsen naar een locatie die dich ter nabij het centrum ligt. Omdat het Vorstenhal jaarlijks door ruim 700 vastelaovensvier- ders bezocht wordt, is het belang rijk dat er voldoende ruimte is om de fraai uitgedoste groepen goed tot hun recht te laten komen. Dit zal, gezien de afme ting van de sporthal, geen enkel probleem zijn. Het is dus zelfs voor de aller grootste groep geen enkel probleem zich uitbundig te verkleden. Het wordt, zoals elk jaar, weer spannend wie de aller mooiste, gekste, origineelste of meest spraakmakende idee heeft. Dit wordt beloond met fantastische prijzen die beschikbaar zijn gesteld door diverse horeca ondernemers. Er zijn diverse cate gorieën waarin deelgenomen kan worden: eenlingen, duo's, kleine groepen, midden groepen en grote groepen. Dit alles zal door een vakkundige jury worden beoordeeld. Het balie masqué, dat tot de grootste mag worden gerekend in de wijde omtrek, zal ook dit jaar worden opgeluisterd door de Rooijse Hofkapel. Aanvang is om 20.11 en zal duren tot in de kleine uurtjes. Als u het lange wachten in de rij wilt vermijden koop dan de kaarten in de voor verkoop a 5 euro bij: café De Koets, café 't Upke, café De Klokkeluider en café Hulsman. Voor leden is, op vertoon van lidmaatschap kaart, de toegang gratis. PEEL EN MAAS een abonnement waard Zaterdagavond, tijdens de "pettenavond" van Circus Mök, vond de uitreiking plaats van de Bronzen Piëlhaas. De Bronzen Piëlhaas is de hoogste onderscheiding van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Dit jaar werd die toegekend aan de afdeling Venray van het Neder landse Rode Kruis. Vorst Fun, die de Bronzen Piëlhaas uitreikte, loof de de inzet van deze vereniging, die louter uit vrijwilligers l>i "Zonder hen zou de wandelvierdaagse, fietsvierdaagse, Ken mars, zelfs de carnaval eigenlijk ondenkbaar zijn. Overal um nementen worden gehouden, zijn de hulpverleners van k Kruis present", aldus de Vorst. Als opvolger van jeugdprins Teun 1 is uitgeroepen tot nieu we jeugdprins van De Hedsbuülen in Heide: Giel 2 (Janssen). Hij wordt bijgestaan door jeugdvorst Mark (Kes- sels) en jeugdnar Roel (Maas). Jeugdprins Giel 2 is de zoon van Marian en Jan Janssen van de Groeneweg. Giel zijn grootste hobby's zijn judo, computeren en in de frisse buitenlucht vertoeven. Jeugdprins Giel 2 gaat er samen met zijn gevolg en alle Heds buülen en Hedsbuiilin- nekes een onvergetelij ke carnaval van maken onder het motto: Hcds grut vol pit, vier dizze carnaval allcmól mit. Foto Hoedemaekers Al stodde mit vaste- laovend mit du'n auto langs de kant, eve goed effe belle, want klant is klant. Zien wej mit carna val nie tuus, dan vien- de ons ien ut Klute- huus. De receptie voor prins Leon I en jeugd prins Joost I is op zon dag 23 februari in het Klutehuus van 11.49 tot 14.49 uur. Vooraf gaand is er om 10.45 uur een H. Mis in de kerk. Jeugdprins Joost Foto Hoedemaekers Prins Leon Foto Hoedemaekers Het Nakse Dakrame Festival, het jaarlijkse Buutredersfestival wordt dit jaar voor de elfde keer door Café 't Podium georgani seerd Bezoekers van eerdere edi ties weten inmiddels dat ze een verscheidenheid aan Limburgse en Brabantse Buutreders kunnen verwachten, ondersteund door een joekskapel en verschillende Carnavalsartiesten. Dit jaar geeft het podium weer de garantie voor een gezellige pré-camavalszondag met het Nakse Dakrame Festival, een festival dat je gewoonweg meegemaakt moet hebben! Kaarten voor het Nakse Dakra me Festival a 10,- euro zijn te koop bij Café 't "Podium, Kruis straat 2b, 0478-581143. De voor verkoop van kaarten is inmiddels al gestart. Wees er snel bij, want helaas op op. Na een goede pré-carnaval volgt natuurlijk de vasteloavend zelf! Ook hiervoor heeft Café 't Podi um een groots programma in petto. De Carnaval laat als gebrui kelijk weer de eerste trekjes zien tijdens de Hazinneavond, donder dag 27 februari. Op zaterdag begint het werke lijke feest. Met Paria Pardoux knalt Café 't Podium de carnaval letterlijk tegemoet, met'hits als Liberté en Jump and let's Part}-, zijn deze artiesten niet meer weg te slaan uit de Party-hitlijsten. Zondag-, maandag-, en dinsdag ochtend is 't Podium weer als van ouds het domein van de kinderen. Het Kienderbal is inmiddels het begrip bij de kleine Hazekeutels en hun ouders. Compleet met springkussen en een snoepkraam zorgt 't Podium deze dagen van can Jo Sflo 10.00 tot 14.00 uur voor vt en! voor jong en oud! Met nu na de optocht de Joelt Noeët Tuus als huisorkest! Zondagavond staat de vd artiest op het programral koo, bekend van vele Hot remixen van o.a. Guus M« André Hazes e.v.a., zorgt gt 1jC\ deerd dat het hele café op t|njc komt te staan. Starkoo staat togi moment hoog genoteerd Nederlandse hitlijsten met' rkv weg Maandagavond zijn de D 't Podium aan de beurt. feest zegt genoeg over hl loop van de avond! Dinsdagavond volgt de rende afsluiter van het car programma. Met Altijd l£Js® heeft 't Podium een van de succesvolle Après-ski ar. e5t van dit moment binnengel Het hele café zal uit zijn K* barsten op de klanken jj£ après-ski hits! pj Woensdagavond is het w< voor een Amsterdamse Af~~ gedurende deze avond j Geert Pelzer en ontvangt li schillende gasten die het p ro8 mee zullen nemen naar Jordaan, daar waar de kast zingend achter de toog Inmiddels zijn deze avonii nv gegroeid tot een terugl fenomeen in Venray en 2-\ omstreken. Kom deze av<> ny tijd, de entree is vrij en ny helaas Vol. S-1 Donderdagavond word rj Horecapersoneel uit Vent inmiddels ook omstreken uil digd voor een horeca-perso ,|sI( feest, het Kasteleinsbal!! me Op zondag 23 februari gaan de carnavalsvierders elkaar in de foyer van de schouwburg Venray weer opstoeken en ophitsen voor de komende vastelaovend. Ook dit jaar is het Venray's Mannen koor er wederom in geslaagd een spectaculair opstoekprogramma samen te stellen. Het Venrays Mannenkoor is trots op het feit dat voor het Piël- hazen-Songfestival zich maar liefst twintig groepen, solisten, duo's, kwartetten enz. hebben aange meld. In totaal zullen ruim 80 kin deren hieraan deelnemen. Gezien het grote aantal deelnemers zal reeds om 11.00 uur gestart wor den met de voorronde van de Kiender Pielhazen Soundmix- show. Een deskundige jury zal tien deelnemers selecteren die in het middagprogramma met elkaar gaan uitmaken welke drie deelne mers er naar de finale gaan. Het Opstoek-matinee wordt om 13-30 uur geopend met de Kien der Pielhazen- Soundmixshow. Het Venray's Mannenkoor presen teert zich hierna o.l.v. hun nieu we dirigent met enkele onverval ste evergreens uit de het rijke vastelaovend-repertoire van het Hofkoer en de Piëlhaas. Dames koor Venrode zal vervolgens ook dit jaar weer het publiek weten te boeien en op te stoeken met een hoogstaand en sfeervol optreden. Na de dames van Venrode wordt het programma vervolgd met een optreden van de Benjamins, deze groep bestaat uit 14 jonge leden van het Venrays Mannenkoi het afgelopen jaar de gek van het koor na succesvol pen koorscholing zijn kon* sterken. Deze unieke groejlf zich de afgelopen maandei tentieus hierop voorbereid Rot weg te denken uit het Op Istc matinee is een optreden var.1 etti, hun kwaliteiten ken w zullen ze ons ongetwijfd verder opstoeken. De finai erl de Kinder Piëlhazen-Soi;: show zal de spanning en di r® peratuur in de foyer fors lat< zj gen. Na de prijsuitreiki| ej Kiender Pielhazen-Soua P d show door jeugdprins Sj( Urste is het de beurt aan c van de Piëlhaas, zoals vi' ven zullen zij vol overgave en ul del borst de vastelaovend be- Ook de vier bekroonde vt jjjjj vendliedjes 2003 van dc ft tjti( presenteren zich op het n)i tl De groep Now Weej, zal on loc middag met de vastelaoveji F nog meer opstoeken en "Ircr juiste spoor richting vastelï |Cn brengen. F De grandefinale is in n» handen van het in Limbur? l bekende duo Theo en M* Tegelen zij zullen het Op goj matinee 2003 ongetwijfeld vit dig afsluiten. jsoli 'De presentatie van It Opstoekmatinee 2003 is ""j®11 valeske handen van Jack vaiPn Zoals gebruikelijk is de in? gratis.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 18