Hoofdstraat in Meerlo lijft voorrangsweg Meerlo-Wanssum 'Handhavend optreden tegen Pluvezo' Knokke om te Rokkuh b Receptie vogelvereniging Wanssum Herman en Margo boerenbruidspaar de Ruuk €18, oo Service rubriek De Meuleberg eel en maas Donderdag 23 januari 2003 - Pagina 11 erkgroep ontevreden over voorlopige plannen provincie voor N554 De Hoofdstraat in Meerlo [rijgt in de concept-recon- tructieplannen van de pro- incie Limburg geen wegver- mallingen binnen en buiten Ie bebouwde kom. Ook wordt Ie route van Wanssum naar Tienray niet verboden voor 'rachtverkeer en blijft de loofdstraat een voorrangs- reg. Tevens blijft de maxi- Dumsnelheid ter plaatse ehandhaafd op 50 km/uur. )at maakte verkeerskundige larco Luijten van de provin- Limburg donderdag lekend tijdens de informatie- vond reconstructie provin- ïaleweg N554 Tienray-Meerlo in een bomvolle zaal 't Bru- {eind in Meerlo. Wél krijgt de Hoofdstraat in leerlo, als het aan de verkeer,s- ündigen van de provincie Lim- urg ligt, een komremmer aan de oord- en zuidzuide van het dorp, én rijbaan van vier meter breed onder asmarkering met daarlangs pde fietssuggestie- of fietsstroken an 1.75 meter breed en verhoog- e inritconstructies op de zijweg- ansluitingcn. Op die wijze denkt de provin- ie de snelheidheidsduivcls op de loofdstraat enigszins te kunnen itomen. Tienray krijgt alleen een omremmer aan de zuidkant van et dorp, omdat de spoorlijn aan e noordkant van het dorp al een atuurlijke verkeersremmer is. lit kerkdorp van de gemeente leerlo-Wanssum wordt op dezelf- wijze ingericht als Meerlo. Als Hes volgens planning verloopt aat de reconstructie in Meerlo in iet najaar van 2003 van start, in iienray in het voorjaar van 2004. BEZWAREN Maar de voorlopige plannen oor de reconstructie van de 1544 konden niet de goedkeu- ing van iedereen verdragen, zo leek donderdagavond. De leden van de werkgroep ïerkeer Hoofdstraat Meerlo bij- foorbeeld, die al enige tijd pleiten roor het aanbrengen van gelijk waardige kruisingen op de Hoofd- traat, het verlagen van de snel- leid tot 30 km/uur, het plaatsen ran snelheidsremmers zoals bij voorbeeld in de dorpen Swolgen. Hitterswijck, Brockhuizenvorst n Lottum is gebeurd, een verbod oor vrachtwagens (uitgezonderd •estemmingsvcrkcer) op de route ran Wanssum en Tienray én de anleg van rode fiets- of fietssug- iessticstroken, waren niet te spre- en over de geplande maatrege- tn van de provincie. De Hoofdstraat heeft volgens Ie bewoners de laatste jaren te kampen met een steeds hoger wordende verkeersintensiteit, luipverkeer en een aanmerkelij ke toename van zwaar verkeer, lat steeds vroeger in de morgen •n zelfs 's nachts over de Hoofd straat rijdt, wat bijvoorbeeld weer De hoge snelheden en de steeds hoger wordende verkeersintensi teit op de Hoofdstraat zijn veel Sleerlonaren al jaren een doorn in het oog leidt tot onveilige situaties, geluidsoverlast en beschadigingen aan woningen én weg. De snelheid op de Hoofdstraat terugbrengen naar 30 km-uur in de kernen Meerlo en Tienray en naar 60 km/uur tussen de dorpen Meerlo en Tienray wil de provin cie echter niet, zei Marco Luijten. Want de N554 is een regionale gebiedsontsluitingsweg en voor de uniformiteit van het wegennet is het in de ogen van de verkeers kundige beter dat de doorgaande weg tussen de A73 in Tienray en Wanssum op de door hem voor gestelde manier wordt aangepast. Ook wil de provincie met een pakket aan maatregelen het ver keer uit de woonwijken, de 30 km-zones, houden. "De rode fietsstroken of fiets- suggesstiestroken zorgen voor een visuele versmalling van de weg. Ook de aanleg van slechts één rijbaan, die geflankeerd wordt door twee stroken van 1,75 meter voor de fietser, remt de snelheid van automobilisten behoorlijk. Het enige nadeel is dat twee brede vrachtwagens elkaar niet goed kunnen passeren. Die moeten uitwijken naar de fiets stroken. Maar uit onderzoek blijkt dal de snelheid afneemt bij een minder breed wegvlak", legde Luijten uit. De drie komremmers, twee in Meerlo en één in Tienray, worden qua vorm ongeveer net zo inge richt als die op de Brugstraat in Wanssum. Alleen op een smaller wegvlak. De komremmers komen op enkele honderden meters van de huidige komgrens te liggen en gaan de nieuwe komgrens, het begin van het 50 km/uur-gebied, vormen. Dat betekent dat zowel de kom van Meerlo als die van Tienray groter wordt. "Zo'n kom remmer werkt goed", zei Luijten. "Uit onderzoek is gebleken dat 96% van de automobilisten gas terugneemt bij het naderen van zo'n remmer." De provincie wil in verband met geluidsoverlast en mogelijke schade aan huizen geen drempels aanleggen op de doorgaande wegen en zal de huidige zebrapa den handhaven. Volgens de ver keerskundige is het instellen van een verbod voor vrachtverkeer op de N554 niet aan de orde. Dat wil de provincie niet vanwege de functie van de weg. die een belangrijke rol vervult in het regionale netwerk van wegen, aldus Luijten. NIEUWE DEKLAAG De N554 krijgt over de gehele lengte een nieuw deklaag. Ook worden bijvoorbeeld scheeflig gende putdeksels weer gelijk gelegd en krijgt op plaatsen waar dat nodig is de riolering een opknapbeurt. Enkele aanwezigen, vooral de middenstand in Tienray, pleitten voor parkeervakken op de Spoor straat in Tienray, waar onder meer supermarkt Jan Linders is gevestigd, als er fietsstroken wor den aangelegd. Want op fietsstro ken mag, in tegenstelling tot fiets- suggestiestroken, namelijk niet geparkeerd worden. "Maar stro ken zijn wel veiliger voor de fiet ser", legde de verkeerskundige uit. De voorkeur van de provincie gaat in verband met de verkeers veiligheid dan ook uit naar fiets stroken, vertelde Luijten, maar op aandringen van de middenstand uit Meerlo en Tienray beloofde hij de parkeersituatie in de kern van beide dorpen nogmaals onder de loep te nemen. Het is in verband met de breedte van de weg niet mogelijk om aparte parkeervak ken in het hart van Meerlo en Tienray aan te leggen, aldus de verkeerskundige, die ook wees op de onveiligheid voor de fietser, die om de geparkeerde auto's heen moet fietsen, en de overlast van optrekkend en remmend ver keer bij de aanleg van fietssugges- tiestroken. WEGVERSMALLINGEN De werkgroep Verkeer Hoofd straat Meerlo vond de concept plannen van de provincie 'geen verbetering'. Woordvoerder Gér- ard Bruijsten zei niet te begrijpen waarom op doorgaande wegen door bijvoorbeeld plaatsen als Blitterswijck, Broekhuizen, Lot tum en Maashees wel wegver smallingen aangelegd kunnen worden, maar in de gemeente Meerlo-Wanssum niet. "In die dor pen is een duidelijk verbetering opgetreden", aldus Bruijsten. Enkele bewoners van Tienray en Meerlo stelden dat de drie komremmers veel te ver buiten de kom worden aangelegd. De komremmers heten niet voor niets komremmers en zouden daarom dicht bij de entree van het dorp moeten liggen en niet op enkele honderden meters van het dorp. Want op de gepresenteerde locatie sorteert zo'n remmer wei nig effect, zo betoogden zij. Maar een komremmer kan niet overal worden gesitueerd, zo legde Marco Luijten uit. Want automobilisten moeten wel goed zicht op de remmer hebben om ongelukken te voorkomen. De verkeerskundige benadrukte wel dat het pas de concept-plannen zijn en dat de op- en aanmerkin gen van de aanwezigen zeker meegenomen in het vervolgtra ject en de verdere planvorming. Wethouder Derikx (CDA, open bare werken en infrastructuur) wil ook graag een halt toeroepen aan het sluipverkeer door Meerlo. Hij stelde voor om nogmaals samen met de werkgroep en de verkeerskundige van de provincie om de tafel te gaan zitten. Om de voor- en nadelen van eikaars voor stellen te bespreken en wellicht op die manier toch tot een bevre digende oplossing te komen. "Want dat sluipverkeer van vrachtwagens is een groot pro bleem", erkende Derikx. "We moeten iets aan dat 'langsdende- rende' vrachtverkeer doen, maar we weten helaas dat de mogelijk heden hiervoor beperkt zijn." De gemeente gaat nogmaals contact opnemen met de 'groot ste boosdoeners', bedrijven die met hun vrachtwagens van de 'sluiproute' over de Hoofdstraat gebruik maken. Want de namen van die bedrijven zijn wel bekend, vertelde Derikx. "Maar we weten allemaal dat de kortste weg de goedkoopste is voor de ondernemer." Zaterdag 8 maart is het weer zover. Dan zal alweer de derde editie van Knokke om te Rok kuh in OJC Merlin te Meerlo plaatsvinden. Het minifestival, inmiddels ook wel beter bekend als het kleine broertje van Merlinpop, stelt elk jaar nieuwe upcoming bands in de gelegenheid zichzelf in de pic ture te spelen. Via deze weg kun nen de deelnemende bands een felbegeerde plaats in de line-up van Merlinpop 2003 verkrijgen. Kortom ze zullen moeten Knok ke om te Rokkuh.. Vorig jaar is gebleken uit het aantal opgaves dat er veel inter- resse bestaat, vanuit de regionale bands maar ook van bands buiten de regio, voor dit soort festivals. De organisatie kan dan ook zeg gen dat bij zowel bands als publiek Knokke om te Rokkuh definitief op de regionale pop agenda staat. Als de bands zich willen inschrijven, dienen ze uiterlijk voor maandag 17 februari, een Demo en een biografie te sturen naar: OJC Merlin o.v.v. Knokke 2003, Hoofdstraat 31. 5864 BC, Meerlo. Voor meer specifieke informatie kan men terecht op www.listen.to/knokke Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: i Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: s V— Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray' (postzegel NIET nodig) Omwonenden willen een zomer zonder vliegen De gemeente Meerlo-Wans sum moet handhavend optre den tegen de overlast van vlie gen, veroorzaakt door pluimveebedrijf Pluvezo BV in Meerlo. Dat stellen enkele omwonenden, die al jaren vooral 's zomers te kampen hebben met een ware vliegen plaag. Maandag werd hun bezwaarschrift behandeld in de commissie bezwaar-, beroep- en klachtschriften van de gemeente Meerlo- Wanssum. Volgens meneer en mevrouw Wilbers uit Meerlo, mevrouw Janssen uit Swolgen en mevrouw van Rijswick-Kneepkens uit Meer lo doet Pluvezo BV echt wel het nodige om de vliegenoverlast tegen te gaan, maar zijn deze maatregelen onvoldoende, waar door voorschrift 1.7 van de milieuvergunning nog steeds wordt overtreden door het pluim veebedrijf. In september 2002 wees het college het handha- vingsverzoek van de bezwaarma kers nog af. De omwonenden maakten deze week bezwaar tegen dit besluit van B en W. Ze willen dat de gemeente Meerlo-Wanssum snel optreedt tegen het bedrijf, want ze zien volgens hun advocaat 'de vliegenplaag alweer hangen, nu de lente weer voor de deur staat'.Volgens de bezwaarmakers was het de afgelopen jaren vooral in de zomermaanden bar en boos. Een barbecue houden bijvoor beeld was niet mogelijk, zelfs een kopje koffie, of ander frisdrankje nuttigen buiten op het terras kon niet zonder bezoek te krijgen van een grote zwerm vliegen. Regelmatig klopten ze in de afgelopen jaren al bij de gemeen te Meerlo-Wanssum op de deur om te klagen over de overmatige overlast van vliegen. Klagers zijn zijn cliënten echt niet, stelde advocaat Termaat. "Want ze weten ook wel dat ze prachtig in het buitengebied wonen." Maar de overlast neemt volgens de raadsman telkens zo'n grote vor men aan dat ze zich wel genood zaakt zien om bij de rechter aan de bel te trekken. Want ondanks herhaaldelijke verzoeken van de kant van zijn cliënten, treedt de gemeente Meerlo-Wanssum vol gens de advocaat nog steeds niet adequaat op tegen het vliegenpro- bleem, dat volgens zijn cliënten veroorzaakt wordt door Pluvezo. BEZWAAR Op 22 juli 2002 nam het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum bijvoorbeeld nog een gedoogbesluit ten behoe ve van Pluvezo BV, om zodoende tot 31 december 2002 mestbe- werking in het pluimveebedrijf mogelijk te maken. Ook tegen dit gedoogbesluit maakten de omwo nenden bezwaar. Tevens verzoch ten meneer en mevrouw Wilbers de rechter om dit gedoogbesluit te schorsen, een verzoek dat in oktober 2002 door de rechtbank werd ingewilligd. Sindsdien heeft tot op de dag van vandaag in het pluimveebe drijf van Pluvezo BV geen mest verwerking meer plaatsgevonden. Daarop hebben de bezwaarma kers hun bezwaarschrift tegen het gedoogbesluit ingetrokken, omdat zij immers geen belang meer hebben bij de beoordeling daarvan. Wél hebben Wilbers en co nog steeds belang bij een beoordeling van hun bezwaarschrift tegen het besluit, omdat zij volgens eigen zeggen nog steeds vliegenoverlast ondervinden van het pluimveebe drijf. Inmiddels hebben zij ook al beroep, alsmede een verzoek om voorlopige voorziening, bij de rechtbank ingediend, vanwege het niet tijdig nemen van een besluit door burgemeester en wethouders op hun bezwaar schrift. De families hebben name lijk geen zin om ook dit jaar weer te maken te krijgen met een vlie genplaag. DESKUNDIGE De bezwaarmakers zijn van mening dat het college in ieder geval volledig rekening moet hou den met het rapport van Vink Bedrijfshygiëne, dat concludeer de dat Pluvezo niet aan voor schrift 1.7 van de milieuvergun ning voldoet. Uit een onderzoek van een ongediertedeskundige van Vink Bedrijfshygiëne bleek dat de open opslag van mest de mogelijke oor zaak voor de vliegenoverlast kan zijn. Pluvezo is daarop door de gemeente aangeschreven met de opdracht maatregelen te nemen. Ook de woordvoerder van de gemeente erkende dat Meerlo- Wanssum vooral in de zomer maanden overlast heeft van vlie gen. Maar het probleem steekt niet alleen bij Pluvezo, maar ook bij andere bedrijven in de gemeente regelmatig de kop op. Voor de lente begint wil de gemeente met deze bedrijven om de tafel gaan zitten en ze informe ren over preventieve maatregelen die ze op voorhand kunnen tref fen om de vliegenplaag dit jaar (mogelijk) te voorkomen. Want of de maatregelen afdoende zullen zijn. is natuurlijk de grote vraag. Dat kan immers pas beoordeeld worden als de lente begint en de vliegen weer uit hun eitjes komen en gaan uitzwermen. MILIEUVERGUNNING Verder gaat de gemeente bekij ken of de voorschriften, zoals die in de milieuvergunning zijn opge nomen, niet strenger moeten worden. Want net als de bezwaar makers vindt ook Meerlo-Wans sum dat aan de hand van gedegen onderzoek moet worden onder zocht of het minimale droge stof- gehalte in de stallen van een bedrijf niet hoger moet zijn dan 55%, omdat er bij een droge stof- gehalte van 54% nog steeds spra ke blijkt te zijn van vliegenover last. "We moeten ons afvragen of dit droge stofgehalte nog wel vol doende is om een vliegenplaag te voorkomen. Wellicht is een per centage van 55% niet meer vol doende in de huidige tijd en zijn de vliegen resistenter geworden", stelde de woordvoerder. De gemeente gaat in ieder geval in samenspraak met Vink Bedrijfs hygiëne op korte termijn een plan van aanpak voor de vliegenover last in Meerlo-Wanssum schrijven, dat een pakket aan maatregelen gaat bevatten voor meerdere bedrijven in de gemeente Meerlo- Wanssum. De omwonenden lie ten via hun raadsman echter weten te hopen dat de gemeente Meerlo-Wanssum ook op korte termijn handhavend optreedt tegen het bedrijf, zodat ze in 2003 voor het eerst sinds tijden weer eens kunnen genieten van een zomer zonder vliegenoverlast. De commissie bezwaar-, beroep- en klachtschriften doet binnenkort uitspraak in deze kwestie. De heer Hay Verhaegh uit Wellerlooi behaalde op de in januari gehouden wereldten toonstelling voor siervogels in Amiens (Frankrijk) een gou den medaille in de categorie papegaaien met een stam zwartkop caiques. Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. behaalde tijdens het afgelopen tentoonstellingsseizoen een aantal clubkampioenschappen, te weten: de tweede prijs algeheel clubkampioen Kring Peel en Maas. clubkampioen parkieten én clubkampioen exoten tijdens het kampioenschap van Limburg in Ysselsteyn, clubkampioen parkie ten tijdens de Bondskampioen in Zutphen en een tweede plaats clubkampioen exoten, eveneens PEEL EN MAAS een abonnement waard tijdens de Bondskampioen. Ter gelegenheid van het beha len van het eremetaal op de C.O.M. Wereldshow in Amiens en de behaalde clubkampioenschap pen wordt een receptie gehouden op zondag 23 februari van 10.30 tot 12.00 uur in Party- en Recre atiecentrum De Zandhoek, Leo nards weg 1 te Wanssum. Vogelmarkt in Wanssum Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. organi seert op zondag 16 februari weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt worden door vogelliefhebbers allerlei vogels te koop worden aangeboden. Ook zullen er verschillende vogelhan delaren aanwezig zijn die naast vogels ook allerlei vogelbenodigd heden te koop aanbieden en tevens vogels opkopen. Bij de ver enigingsbibliotheek zijn weer allerlei vogelboeken en video's te leen. Ook niet-leden krijgen de gelegenheid vogelboeken of video's te lenen. Volgende data: zondag 16 maart en paasmaandag 21 april Plaats: Party en recreatiecentrum "De Zand hoek", St.Leonardsweg 1 te Wans- sumTijdstip: Van 930 12.00 uur Nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS Tijdens het jeugdprinsenbal werd Roel Pijpers uitgeroepen als de nieuwe jeugdprins van de Roeken. Hij zal als prins Roel d'n Urste geassisteerd worden door adjudant Daniël (de Swart).Zij houden receptie op zondagmiddag 2 maart. Tevens werd het nieuwe jeugd- boerenbuidspaar bekend gemaakt. Dit zijn geworden Jelle Classens en Tessa de Swart met als getuigen Auke Thiesen en Roel Tax. De jeugdboerenbruiloft zal plaatsvinden op zondagmiddag 23 februari. Het bocrenbruidpaar wordt gevormd door Herman en Margo Vermazeren met hun getui gen Jan Vermazeren en Yvonne Hanraets (zie foto). Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder- Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij- dens de uren dat de praktijk geo- pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer- lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur I en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE j Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- j lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99. Postbus 242, 5900 AE Venlo, i tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en 1 dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim- I burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. 3 Bureau Klantenservice: bereik- j baar tijdens kantooruren (inclu- sief ledenadministratie), tel: 077- I 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7. 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a. 5864 BX j Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 I (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14. 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings- zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Scouts en Tusco's: zaterdag was het tijd voor zwaar denkwerk. Het j kompas en de kaarthoekmeter waren weer voor de dag gehaald J door de leiding. De post waar men uit moest komen was de vijf- sprong bij het Roekenbosch. Groep 2 was er eerder dan groep 1? Iemand uit groep 1 wist waar het was en zei dat ze (E.R.)een kortere weg wist, dus niet!! Vol- gende week 14.00 uur blokhut. Esta's:Een pracht van een insig ne, dat belooft weer nieuwe avon turen. Ook al in carnavalsstem ming? Explorers: stoken? Dan moet er wel hout zijn. Bij de fam. W. te M. of te wel de K. Boer. Ja, daar heb- ben we een kar vol geladen. Tot donderdag. Spreken we weer een i stunt af. De Meuleberg, Blitterswijck, i Blokhut: 0478-532031

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11