Meerlo-Wanssum Kerk is in /olie glorie hersteld" m 'ROC voldoet aan normen' €18, zijn We willen geen proeftuin voor uw plannen Steun sportclubs ,r- Service rubriek De Meuleberg Donderdag 6 februari 2003 - Pagina 9 EN MAAS jimité tevreden over opknapbeurt H. Lambertuskerk in Swolgen Overslagcentrum krijgt nieuwe milieuvergunning Iomend vanaf Tienray, ekhuizenvorst of de Gun Swolgen kun je er wel iSi maar niet omheen. Sta- rijst het silhouet van het lumentale gebouw voor je Als een baken en markant it in de verre omgeving, mden was de H. Lamber- terk verpakt in steigers en iken die het zicht aan ral de torenspits onttrok- Maar na de grondige xiapbeurt van ruim een mag de kerk weer gezien rden. "Swolgen heeft laten n waar een kleine gemeen- ap groot in kan zijn. De k is dankzij de steun van de neenschap, tal van spon- cn en diverse fondsen weer volle glorie hersteld", zegt il Kessels, voorzitter van comité dat zich inzette or de broodnodige finan- n, trots. Dinsdagmorgen rd als afsluiting van de actie I bronzen schildje van het ns Bernard Cultuurfonds de ingang van de gereno- rde kerk bevestigd. ie H. Lambertuskerk in Swol- i heeft een rijke en bewogen one achter de rug. De kerk rd in de dertiende eeuw als eenbeukige kapel met toren ouwd, in 1877 gerestaureerd in 1884 en 1921 nogmaals 'K| ndig gerenoveerd. In 1944 viel gebouw ten prooi aan het oor- igeweld en werd het totaal I woest. Vier jaar later, in 1948, xi met de restauratie en nieuw- i\\ begonnen en werd het ikteristieke gebouw hersteld Ie vorm zoals de meeste men de kerk momenteel nog ds kennen. laar ook zonder oorlogen gaat land des tijds aan niemand en s voorbij. En dat gold ook ir de Swolgense kerk, waarop inwoners nu weer zo trots inen zijn. Want na de renova- ,'erkzaamheden van het laatste is de kerk. en in het bijzonder nonumentale toren, weer het atje van weleer, een kerk om s op te zijn, zeggen voorzitter il Kessels, penningmeester rtien Kuijpers en secretaris n Beurskens van het comité in )e drie weten nog goed dat ze, len met Ben Custers (contact- soon van het kerkbestuur) en iline Maas en Jan Arts, eind II door pastoor Ruud Verheg- i te hulp werden gevraagd. De k was in nood en een grondige ovatie was broodnodig, zo kre- de betrokken Swolgenaren ide pastoor te horen. De totale renovatie van de kerk tls het aan de directie van de liek ligt, zes in een resocialisa- Jvonining direct buiten de iren van het instituut aan de nssumseweg en zes worden ens in Nederland ingekocht, lankelijk van de omstandighe id van de individuele patiënt, voorbeeld in de omgeving larin de patiënt opgroeide en isociale leven had. "Op deze manier kan zoveel Dgelijk maatwerk voor de tiënten worden geleverd", lus De Beer. ST. SERVAASTERREIN Bij de voorbereiding voor de richting van de Rooyse Wissel, 'n vijf jaar geleden, werd sproken over het opzetten van n resocialisatieafdeling voor aalf patiënten in drie afzonder de woningen op het Servaaster- in in Venray. Het plan om zes tiënten dicht bij de kliniek te isvesten in een woning heeft Igens de directie het voordeel a minder druk op de plaatselij- zou 301.000 euro kosten", weet penningmeester Martien Kuijpers "Maar omdat de kerk, of eigenlijk de toren, rijksmonumenten zijn, kregen we.subsidie van het rijk, de provincie en de gemeente. Ook het bisdom en het kerkbe stuur zelf zorgden voor een bijdra ge, zodat wij als comité met een financieel tekort van 36.000 euro bleven zitten." ACTIES EN FONDSEN En dus volgden enkele brain stormsessies, waarin de vraag 'Hoe dekken we dat gat?' centraal stond. Wat voor actie gaan wc houden? Wie gaat de kar trekken? Wie gaan we benaderen voor ke gemeenschap omdat het aantal is teruggebracht van twaalf naar zes. Ook kan er meer maatwerk worden geboden met de zes plaat sen zelfstandig-leren-wonen en de andere zes plaatsen in de lande, hetgeen de resultaten van de behandeling ten goede komt, waarmee weer het veiligheidsas pect gediend is. En ook is er meer controle mogelijk op de zes plaat sen naast de kliniek dan op het Servaasterrein. Al met al een flin ke verbetering, vindt de directie, maar daar waren tal van aanwezi gen het maandagavond absoluut niet mee eens. In hun ogen kun nen de patiënten beter in Venray in de maatschappij integreren dan in Oostrum en wordt de druk op het dorp met de realisatie van een resocialisatiewoning verder ver groot. Ze zijn bijvoorbeeld bang dat de patiënten uit verveling in de omgeving gaan rondhangen. De directie vertelde de aanwe zigen dat deze twaalf resocialisa- tieplaatsen zijn bedoeld voor patiënten die aan het einde vari hun behandeling staan. "Voor het Dinsdagmorgen werd het bronzen schildje van het Prins Bernard Cultuurfonds door pas toor Ruud Verheggen aan de muur van de H. Lambertuskerk bevestigdin het bijzijn van Wim Beurskens (l), Martien Kuijpers en Paul Kessels (r). hulp? Allemaal vragen die tijdens de eerste bijeenkomsten aan de orde kwamen. "Uiteindelijk besloten we om bedrijven die een binding met Swolgen hebben aan te schrijven, een éénmalige huis-aan-huisactie te houden en twee open dagen met tal van acties te organiseren", zegt voorzitter Paul Kessels. oefenen in zelfstandig wonen in de verlofwoning komt slechts een select groepje patiënten in aan merking", zei hoofd behandeling Peter Braun. Deze patiënten wordt geleerd om bij het einde van de behandeling te leren omgaan met praktische zaken als persoonlijke verzorging, finan ciën, werk een sociale vaardighe den." De directie wil deze afdeling pal naast de kliniek bouwen, waardoor er toezicht kan zijn van uit het instituut. De huishouding wordt in grote mate van zelfstan digheid geregeld (boodschappen, koken, etc.) en er is alleen een deel van de dag en de avond (tot 22.00 uur) toezicht aanwezig, 's Nachts is er geen begeleiding, maar er zal dan nog wel toezicht plaatsvinden door middel van camera's. "De patiënten hebben een ruime dagbesteding buitenshuis, zij werken of volgen een oplei ding". legde Peter Braun uit. "Bij de meeste van dit soon woningen in collega-klinieken is een mini- Met behulp van welzijnsorgani satie Synthese in Bergen werden tevens twaalf fondsen aangeschre ven, zoals het Prins Bernard Cul tuurfonds en het Juliana Welzijn Fonds en het VSB-fonds. Vanaf het allereerste begin zorgde het comité er ook voor dat de inwoners van Swolgen op de hoogte waren en bleven van de hulpactie voor renovatie van de kerk. In het plaatselijke dorpsblad werden regelmatig artikelen geplaatst, bijvoorbeeld over de historie van de kerk, de repara ties, de kosten en de bedoelingen van het comité. Ook werd uit de doeken gedaan hoe de kerk er financieel voorstond en op welke mum aantal van vier uur per dag werk een vereiste om op zo'n afdeling te mogen wonen. Gemid deld duurt zo'n verblijf op zo'n afdeling niet langer dan een jaar. na dat jaar zijn zij in staat om zelf standig te wonen." Regels en vertrouwen zijn heel belangrijk, ging Braun verder. "Wanneer een patiënt zich niet aan de regels houdt, heeft hij éen groot probleem. Ook als blijkt dat de eisen op het gebied van zelf standigheid en verantwoordelijk heid te hoog zijn voor een patiënt, wordt hij teruggeplaatst op de reguliere afdeling in de kli niek. Het kan zijn dat na verloop van tijd nog eens geprobeerd wordt, maar het kan ook zijn dat hij vervolgens niet meer in aan merking komt voor een plaats op de verlofafdeling. Een patiënt hoeft dus niet eerst iets ernstigs gedaan te hebben voordat er inge grepen wordt, maar het blijkt dat dergelijke terugplaatsingen slechts incidenteel voorkomen. Als er nadeel van de twijfel is en het niet verantwoord is, dan blijft zo'n patiënt natuurlijk binnen de muren." Toch bleven veel aanwezigen hun bedenkingen tegen de reso cialisatiewoning houden. Want de directie van de Rooyse Wissel kan het nog zo mooi vertellen, maar is de veiligheid voor de omgeving echt niet in gevaar? OP VERLOF Vanuit de Rooyse Wissel in Oos trum werden in het afgelopen jaar zo'n tweeduizend verlofbewegin gen gemaakt, van de tbs-kliniek in Oostrum naar 'huis' en weer terug of naar het werk, een stageplek of naar school. Dat kan bijvoorbeeld van Venlo naar Oostrum zijn, of van Amsterdam of Groningen naar Oostrum. Het gaat dan om patiënten die aan het eind van hun behandeling komen en lang zaam maar zeker terug moeten keren in de maatschappij. Het doel van de Rooyse Wissel is het tot maatschappelijk niveau terug- manier het comité het tekort dacht te gaan dekken. OPKNAPBEURT Want er moest heel wat gebeu ren om de kerk goed te restaure ren en tevens aan de vele strenge veiligheids(eisen) te kunnen vol doen. Het dak lekte, waardoor vochtplekken in muren en pla fonds ontstonden, de haan op de kerktoren moest een nieuw ver guld laagje krijgen, de muren van de grote toren moesten opnieuw gevoegd worden en ook alle elek trische leidingen, stopcontacten en de meterkast waren aan ver vanging toe. Ook het stalen frame waaraan de grote klokken hingen, was doorgeroest en in de kerk zelf waren veel grote en kleine scheuren in het pleister- en stuc werk te zien. Een megaklus, maar vanaf het allereerste begin kreeg het comité veel warme reacties én veel steun van de plaatselijke bevolking. Beetje bij beetje ook begonnen de (toen nog) guldens binnen te stro men. Eerst vooral van bedrijven die zich nauw betrokken voelen bij Swolgen, maar ook de huis- aan-huisactie in december 2001 was een groot succes. "De Swolgenaren hebben de kerk absoluut niet in de steek gelaten', vindt Martien Kuijpers. "De giften van inwoners en bedrij ven in Swolgen leverden samen een bijdrage op van 18.000 euro en van bedrijven van buiten Swol gen mochten we ruim 3000 euro ontvangen. Van de stichting bevordering woon- en leefomge ving in Limburg ontvingen we 2250 euro, van de stichting Prins Bernard Cultuurfonds 12.000 euro en van het VSB-fonds 3000 euro. Na aftrek van kosten, zoals die voor een oprichtingsakte, had den we ons financiële gat precies gedekt. Het laatste bedrag hebben we vorige week ontvangen, zodat de actie met succes afgerond is." Het comité kijkt met veel vol doening terug op de afgelopen 1,5 jaar. "De actie is op een pretti ge manier verlopen. Je kunt zien dat Swolgen een hechte gemeen schap is, want iedereen stond met raad en daad voor de renovatie van de kerk klaar", zegt Wim Beurskens "Ook veel jongeren, die toch niet zo vaak meer in de kerk komen, hebben positief gereageerd op de actie. Tja, velen trouwen ook weer voor de kerk, je wordt in de kerk gedoopt, ont vangt er het vormsel, wordt er begraven. Veel mensen hebben toch nog altijd een binding met de kerk als instituut. En dat blijkt ook wel, want de 450 gezinnen hebben per gezin gemiddeld 36 euro aan de opknapbeurt bijge dragen. Een mooi bedrag, bij deze willen we iedereen dan ook van harte bedanken." brengen van het delictgevaar, met als streven terugkeer of handha ving van de patiënt in de maat schappij. In het afgelopen jaar waren er tweeduizend verlofbe wegingen, waarvan drie patiënten niet op tijd terugkeerden. "En die hebben een groot probleem", stel de De Beer. "Want het vertrou wen tussen hem en ons is geschaad. Heeft zo'n patiënt geen goede reden, dan kan hij zijn ver lofuren voorlopig vergeten." Maar wat is tbs nu precies? Tbs (terbeschikkingstelling) is een maatregel voor mensen die een zwaar misdrijf hebben gepleegd. Zij zijn voor dat misdrijf 'geheel of gedeeltelijk' ontoerekenings vatbaar verklaard. Dit betekent dat hun misdrijf hen niet volledig kan worden aangerekend, omdat zij lijden aan een persoonlijk heidsstoornis of een ernstige psy chische stoornis. Die stoornis heeft bijgedragen aan het plegen van het misdrijf. Om te voorko men dat een tbs'er nog een keer in de fout gaat wordt hij opgeno men in een tbs-inrichting, zoals de Rooyse Wissel. Voordat een patiënt terugkeert in de maatschappij, is er nogal wat voorafgegaan aan behande ling. Binnen het instituut worden de eerste ervaringen met bewe gingsvrijheid opgedaan op de woonafdeling, waarna er steeds verdergaande interne bewegings vrijheden worden verleend. Pas als een patiënt heeft laten zien zich goed te kunnen gedragen in onbegeleid kliniekverlof, in een winkeltje in de kliniek, bij recre atie enzovoorts, is het aan de orde zijn leefwereld te vergroten. In het team van alle betrokken behandelaars bij de patiënt (socio- therapeut, hoofd behandeling, psychotherapeut, psychiater, vak therapeuten) wordt in eerste instantie besloten of verlof wordt aangevraagd bij het Ministerie van Justitie. Dit vindt pas plaats nadat de kliniek voldoende zicht heeft gekregen in de problematiek van de patiënt, met name op dat deel Meerlo-Wanssum vindt dat het Regionaal Overslag Cen trum (ROC) in de haven van Wanssum voldoet aan de nor men. Dat concludeert de gemeente op basis van een door het bedrijf ingediend rapport. Ook uit eigen geluids metingen blijkt volgens het college van B en W dat het overslagcentrum zich houdt aan de geluidsnormen die door de Raad van State in Den Haag aan de milieuvergunning zijn gesteld. In december ver nietigde de hoogste bestuurs rechter deze vergunning nog, omdat het ROC volgens de rechter in strijd met de milieu wetgeving werkte. In een brief aan de leden van de gemeenteraad laat de gemeente Meerlo-Wanssum weten dat het Regionaal Overslag Centrum een nieuwe milieuvergunning krijgt. Deze vergunning maakt uitbrei ding mogelijk van het overslag centrum aan de Geijstersweg in Wanssum, met een portaalkraan, een bluswatervoorziening en een opslagterrein voor containerbe- waring. Daarnaast schrijft de milieuvergunning de verplaatsing voor van de reeds aanwezige mobiele containerkraan en de oprit van het bedrijf. Omwonenden van het overslag centrum verzetten zich tegen de nieuwe vergunning van het ROC, uit vrees voor geluidsoverlast. De Raad van State stelde in haar uitspraak van december dat het geluidsonderzoek onjuist en onvolledig was. Zo was er geen rekening gehouden met het tona le geluid van de mobiele kraan, de reflecterende of afschermende werking van de containers en de hogere toegestane snelheid van vrachtwagens op het terrein. De mogelijkheid van naleving van de gestelde geluidsgrenzen zou daar door onvoldoende zeker zijn, aldus de Raad van State. Meerlo-Wanssum wil aan sportverenigingen met een buitensportaccommodatie, die vallen onder de subsidierege ling sport, een eenmalige sub sidie toekennen. De gemeente berekent de subsidie aan de I dat hem gevaarlijk maakt. Dat is nodig om goed in te kunnen schatten wat de risico's zijn bij verlof. Met name deze inschatting van risico's krijgt in de Rooyse Wissel veel aandacht en gebeurt niet alleen op basis van een inschatting van het behandel team, maar daarnaast ook aan de hand van een wetenschappelijke instrument, om zo objectief mogelijk alle gegevens te kunnen wegen. Het behandelteam moet ook het nut en de noodzaak van het verlof aantonen in het kader van de behandeling. Het voorne men om een verlof aan te vragen wordt besproken met de direc teur Zorg en Behandeling en de verlofaanvraag wordt getoetst op al de bovengenoemde aspecten. Vervolgens wordt de aanvraag naar het ministerie van Justitie gestuurd, die de aanvraag beoor deelt. Pas met schriftelijke toe stemming van het ministerie wordt overgegaan tot het verle nen van verlof. Wanneer de aan vraag akkoord is, zal er begonnen worden met begeleid verlof. Pas nadat dat geruime tijd goed verlo pen is, komt semi-begeleid verlof aan de orde (wat neerkomt op het halen of brengen van een patiënt) en, nog weer later, onbegeleid verlof. Meerlonaar Koch vond dat de directie zich nog meer in moest zetten om de achterdocht onder de mensen weg te halen. "U moet beseffen dat u een grote verant woordelijkheid draagt. U moet zorgen dat er binnen het instituut door goed personeel op een ver antwoorde manier gewerkt wordt. Nu heerst er in de dorpen een subjectief gevoel van onvei ligheid." Hij wees op het belang van een goede communicatie met de naaste omgeving. Andere men sen spraken echter het vertrou wen uit in de directie, die beloof de in de toekomst meer aandacht te schenken aan communicatie om op die manier meer vertrou wen te krijgen onder de plaatselij ke bevolking. Tot grote ergernis en verbazing van omwonenden legde de gemeente het bedrijf echter niet stil, maar kreeg het ROC een zogenaamde gedoogbeschikking. Daarmee mocht het onder voor waarden gewoon op de oude voet doorgaan, in afwachting van een nieuwe vergunning die de rech terlijke toetsing wel kan door staan. Eén van die voorwaarden was dat het bedrijf zou voldoen aan de geluidsnormen, zoals die door de rechter waren vastge steld. De gemeente eiste van het bedrijf dat het uiterlijk op 10 janu ari zou bewijzen dat het in staat is aan de door de rechter gestelde normen te voldoen. De gemeente vond het namelijk 'niet redelijk' om het bedrijf stil te leggen, in afwachting van een nieuwe vergunning, omdat zo'n procedure al snel vier tot zes maanden in beslag zou nemen. Om die reden besloot de gemeen te aan het bedrijf onder voorwaar den een gedoogvergunning te ver lenen. Op basis van de ingediende en door een geluidsadviseur beoor deelde rapportage, concludeert het college dat het ROC voldoen de tegemoet komt aan de uit spraak van de Raad van State. Daarnaast zijn zonder medeweten van het overslagcentrum op 10 januari enkele geluidsmetingen verricht, die de uitkomsten van het rapport bevestigden. De gemeente Meerlo-Wanssum schrijft in de brief aan de gemeen teraad dat tijdens de meting tevens is vastgesteld dat de op het bedrijfsterrein aanwezige hef trucks geen arbo-piepjes voerden tijdens het achteruitrijden. Vol gens Meerlo-Wanssum staan deze piepjes bij het ROC uit. De piep jes. die zelfs aan de andere kant van de Maas te horen zijn en door omwonenden als storend worden ervaren, zijn wel geconstateerd bij de achteruitrijdende heftrucks van een naastgelegen bedrijf. hand van het aantal wedstrijd en trainingsvelden dat een vereniging in gebruik heeft. Dit betekent bijvoorbeeld dat voetbalclub BW in Blitterswijck, dat drie wedstrijdvelden en een trainingsveld heeft, een subsidie tegemoet kan zien van 550 euro per jaar. Volgens deze berekening ontvangt SV Geijsteren (1 veld, 1 trainingsveld) 250 euro subsidie per jaar, SV Meerlo (2 velden 1,5 trainingsveld) 450 euro, Swolgen se Boys (2 velden, 1 trainingsveld) 400 euro, TOP Tienray (2 velden. 1 trainingsveld) 400 euro en voet balclub Wanssum (3 velden, 2 trainingsvelden) 650 euro. Tennisvereniging 't Löbke in Swolgen (drie tennisbanen) krijgt van de gemeente eenmalig een bedrag van 300 euro en tennisver eniging De Gagel in Wanssum (zes banen) 600 euro. Aan ruiterclub Rijdt met Beleid in Meerlo wordt voor de manege een subsidie van 250 euro vers trekt en aan ruiter- en ponyclub St. Joris Wanssum-Geijsteren 100 euro. Motorsportvereniging MAC Wanssum ontvangt voor haar ter rein 100 euro, evenals handboog vereniging 't Trefpunt in Tienray 100 euro krijgt voor haar accom modatie. In totaliteit kost deze subsidieregeling, die op maandag 10 februari in de commisie Bur gers wordt besproken, de gemeente 4150 euro per jaar. Omdat de subsidie als compen satie geldt voor de afgelopen twee jaar, worden deze subsidie bedragen verdubbeld. In totaal gaat de subsidieregeling de gemeente dus 8300 euro kosten. Met de subsidieregeling wil de gemeente de verenigingen op de korte termijn steunen, in afwach ting van een (mogelijk) geheel nieuw beleid ten aanzien van de subsidiëring van sportaccommo daties. De clubs met een buiten sportaccommodatie in de gemeente Meerlo-Wanssum heb ben de laatste jaren te maken met steeds meer wettelijke voorschrif ten, bijvoorbeeld op het gebied van legionella, arbo en sociale hygiëne en moeten daarnaast ook nog ervoor zorgden dat hun accommodatie in orde is en dat de verenigingen op een goede manier blijven functioneren. Ook kunnen clubs steeds moeilijker aan vrijwilligers komen en is de WOZ-taxatie flink verhoogd, wat niet in de exploitatie is meegeno men. Het voorstel van het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum wordt maandag in de commissie Burgers bespro ken. Aanvang: 20.00 uur. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039- Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14. 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829- CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 De scouts en Tusco's op de ijzers. Het weer was perfect, har tje winter... internationaal toer nooi... volgende week volledig verslag van deze marathon. Esta's:Vorige week zaterdag de laatste opdrachten voor de insig nes uitgevoerd. Zo hebben de kunstenaars mooie schilderijen gemaakt en de koks lekkere pan nenkoeken gebakken. Verder is er een mooie kalender gemaakt en hebben de Esta's die voor het insigne theater bezig waren, een leuk toneelstukje opgevoerd. Al met al hebben de Esta's hun beste beentje voorgezet Explorers werpen een balletje op.. Ziekte liet ons even in de steek. Deze week... 19 00 uur bij Evert zijn. Special program. Neem de Hit-boekjes mee.De Meule berg, Blitterswijck, meuleberg@ scoutnet.nl Blokhut: 532031- Een jaarabonnement kost u slechts OO Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: - Twens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr Van mijn bank- of girorekening af te halen. Bankreknr.: bandtekening: tuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) ;rvolg voorpagina

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9