'Fusie schoolbesturen Inog steeds niet uit impasse Eendagslenzen! Pinnen en chippen voor senioren over Gouden Leeuw Burgers adviseren Militaire vliegoefening Hendriksen waarnemend burgemeester Boxmeer Komst champignonkwekerij voorlopig van de baan 'Beter strooien in Ysselsteyn' HF I Fusie twee accountantskantoren Diefstal laptops Dorpsraad Oostrum CONTACTLENZEN In verband met een oefe ning 'Forward Air Control' en het trainen van het Fl6- demonstratieteam vinden boven luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel tot en met vrijdag 7 februari vliegactivi- teiten plaats. De militaire gevechtsvliegtui gen en -helikopters maken geen gebruik van de landingsbaan van de luchtmachtbasis. Aan de oefe ning nemen twee Amerikaanse gevechtsvliegtuigen (type A-10) van de Duitse vliegbasis Spang- dahlem deel. Op donderdag 6 februari wordt tevens een oefe ning gehouden van het Korps Commando Troepen. Er wordt dan gevlogen met Apache- gevechtshelikopters. De F-16 demovlieger start vanaf vliegbasis Volkel om vervolgens de demo boven het terrein van luchtmachtbasis De Peel te vlie gen. In de omgeving van De Peel wordt gedurende de onderstaan de data en tijden geoefend: don derdag 6 februari van 13-00 tot 14.00 en van 14.00 tot 15.30 uur en vrijdag 7 februari van 10.00 tot 14.00 uur. De heer H. Hendriksen, oud burgemeester van Cuijk en woonachtig in Best, wordt met ingang van 10 maart benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Boxmeer. Odi Bouwmans, de huidige bur gemeester van Boxmeer, gaat per 1 maart 2003 met vervroegd pen sioen. Hendriksen was van 1988 tot 1994 burgemeester van de gemeente Cuijck en Sint Agatha. Na de gemeentelijke herindeling werd hij per 1 januari 1994 Drie vestigingen Rühl Haegens Molenaar Rühl Haegens van Aar BV en Valentijn BV. beide accountants kantoren, hebben besloten om middels een fusie te gaan samen werken. Deze samenwerking zal plaats vinden onder de naam: Rühl Haegens Molenaar. Het kan toor omvat 80 personeelsleden en zal gevestigd zijn in Venray, Nuenen en Boxmeer. Beide kantoren zijn gericht op de bediening van het Midden- en Kleinbedrijf in al zijn verschij ningsvormen met de persoonlijke De politie in Venray zoekt getuigen die dinsdagmiddag op het Noorderhof gezien hebben dat jongens op een donkerkleuri ge bromfiets met gele voorzijde een laptop van een automobilist hebben gestolen. Omstreeks 17.30 uur stond de 29-jarige auto mobilist uit Venlo te wachten bij de kruising met Noordsingel. Op dat moment kwam er een brom fiets met twee jongens aan die naast de auto stopte. De passagier stapte af, maakte de linker achter- portier van de auto open en griste de laptop mee vanaf de achter bank. Vervolgens vluchtten de jongens via het fietspad van de Noordsingel richting Landweert. De politie verdenkt het tweetal ook van het stelen van laptops uit geparkeerde auto's aan het Molen pad en het Vlinderbloem. Dit deden ze omstreeks 18.10 uur door ruiten kapot te slaan waarna ze de laptops hebben gestolen. De jongens reden op een don kerkleurige bromfiets met gele voorzijde. Het signalement van de passagier: ongeveer 17 jaar oud, ongeveer 1.75 meter, zwart krul lend haar, blauwe spijkerbroek, bruine korte leren jas. Signale ment van de bestuurder: onge veer 1.75 meter, hij droeg een zwarte helm. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie Venray-Centrum telefoon 0900-8844. benadering die daarbij hoort. Dat wil Rühl Haegens Molenaar in de toekomst ook zo houden. De ster ke groei van beide kantoren en de dynamiek van de samenleving maken het nodig schaalvergroting te realiseren om specialisatie een bredere basis te geven, investerin gen in de beroepsontwikkeling beter mogelijk te maken en gekwalificeerd personeel nog betere kansen te bieden. Rühl Haegens van Aar beschikt over een door haar ontwikkeld management-informatie-systeem dat grote toegevoegde waarde heeft. Dit zogeheten Management Kompas Systeem maakt het accountants en managementcon- sultants mogelijk om met de ondernemer de verbeterpunten in de bedrijfsvoering te onderken nen en snel in acties om te zetten. En dat leidt tot duidelijke verbete ring van de winst. Kortom, door nu samen te gaan, realiseren zij een blijvend hoog niveau van dienstverlening toegesneden op het Midden- en Kleinbedrijf. opnieuw benoemd tot burge meester van de nieuwe gemeente - Cuijck, een functie die hij; bekleedde tot aan zijn pensione ring op 1 februari 2000. Tot aan zijn benoeming in Cuijk was hij sinds 1 mei 1980 burge-. meester van de gemeente Halste ren. Voor de aanvaarding van het burgemeestersambt was Hendrik-" sen tot 1976 werkzaam als hoofd- controleur-A bij de belastingen en van 1976 tot 1980 bekleedde hij; de functie van gedelegeerde van het Openbaar Lichaam Agglome- ratie Eindhoven. Hendriksen was - reeds eerder waarnemend burge meester, achtereenvolgens in de gemeenten Valkenswaard (van. april 2000 tot 16 februari 2001),; in Haarlem (van 20 september 2001 tot 15 december 2001) en in Grave (van 8 april 2002 tot 1 sep tember 2002). De benoeming van Hendriksen is tot stand gekomen" na overleg met het gemeentebe stuur van Boxmeer. De Dorpsraad Oostrum verga dert op dinsdag 11 februari in de foyer van D'n Oesterham aan de Watermolenstraat 1 in Oostrum. De vergadering is openbaar en ;l begint om 20.00 uur. Op de agen- da staat onder andere het jaarpro gramma van de dorpsraad, het j verslag van de diverse commis- sies, het dorpsradenoverleg en I het concept bestemmingsplan 11" maart 2003. 'Ei^tnziKKi^ktU levert zelden een nangeluLrkte mdelbiiK 1 VAN MIERLO Uitgesproken ideeén over inrichten beperken zich niet tot de woning, Welbeschouwd maakt een tuin deel uit van de totale woonbeleving. Waarom dan niet Rien van Mierlo geraadpleegd. Uw wensen en zijn scheppend vermogen komen samen in een tuinontwerp dat onmiskenbaar uw persoonlijk stempel draagt. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur 111 5751 PH Deurne Te! 0493 314593 SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD K U R S T J E N S VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 iCONT.cTr^spU,—-I ,ina^EEL EN MAAS Donderdag 6 februari 2003 - Pagina 5 jcholen zoeken naar oplossing na veto bisschop Wiertz Het is nog steeds niet ekend wanneer de fusie tus- »n de drie schoolbesturen in et Venrayse basisonderwijs an ingaan. Het was de bedoe- dat het katholiek, open aar en protestants-christelijk nderwijs vanaf 1 januari )03 onder één schoolbestuur ouden vallen. Bisschop lertz van Roermond sprak alf december echter zijn veto It, Wilma Wilms, voorzitter an de stuurgroep, hoopt des- ndanks dat de fusie toch met ngang van 1 april rond komt. Deze overgangsperiode mag jet te lang duren. Het is heel ver- ïlend en organisatorisch lastig, óoral op managementniveau ndervinden we er veel hinder fan Want sommige functies zijn op 1 januari ingegaan", zegt filma Wilms. Zo zouden de 380 personeelsleden het nieuwe fusie- bestuur als werkgever krijgen. "Ons administratiekantoor moet dit straks met terugwerkende kracht weer herstellen. Daarom hoop ik -dat het uitstel hooguit drie maanden duurt." Het struikelblok vormt de zetel verdeling in het bestuur. Het zes- koppige bestuur zou bestaan uit drie leden van het katholiek onderwijs (17 scholen), twee uit het openbaar onderwijs (3 scho len) en één van protestants-chris telijke huize (1 school). Wiertz vindt dat de identiteit van het katholiek onderwijs bij deze ver houding onvoldoende gewaar borgd is. Op grond van het kerke lijk recht keurt de bisschop van Roermond de statuten af. Indien de fusie toch wordt doorgezet dan mogen de zeventien scholen zich niet meer katholiek noemen, zo waarschuwt Wiertz die eist dat de stemverhouding vier katholiek, twee openbaar en één prote stants-christelijk wordt. De Besturenbond van het Katholiek Onderwijs (VBKO), die de fusie in Venray begeleidde, heeft binnenkort een gesprek met hulpbisschop De Jong. Gepoogd wordt de statuten zodanig aan te passen dat de katholieke identiteit toch voldoende gewaarborgd is. Mocht het bisdom dit onvoldoen de vinden dan zal de bestuurssa menstelling 4-2-1 onderzocht wor den. In de Venrayse fusiebesprekin gen was de bestuurssamenstelling vorig jaar al een knelpunt. De katholieke scholen, gesteund door de Nederlandse Katholieke Schoolraad (NKSR), wezen een algemeen bestuur af waarin de drie zuilen op termijn helemaal in op zouden gaan. De katholieke scholen zagen ook niets in een bestuur in de verhouding 3-3-1. Want dan zouden de openbare en protestants-christelijke scholen samen een meerderheid hebben. De stuurgroep deed toen het voorstel om het bestuur te ver kleinen naar zes leden in de ver houding 3-2-1. Daarin konden de drie fusie partners zich wel vinden. Evenals het staflid van de NKSR die bij het fusieproces betrokken was. In november 2002 presenteer den de Nederlandse bisschoppen de nota 'Bezield en Zelfbewust' met als doel een versterking van de identiteit van het katholiek onderwijs. Voor de Venrayse schoolbesturenfusie kwam deze onderwijsnota precies op het ver keerde moment. Het veto van Wiertz was de hobbel waarover de fusie in het zicht van de einds treep struikelde. De bisschoppen zien namelijk niets in samenwer king tussen katholiek en openbaar onderwijs. Zij menen dat dit ook in strijd is met artikel 23 van de Grondwet waarin een duaal onderwijsstelsel wordt veiligge steld. Op 14 januari besprak de Ven rayse stuurgroep de kwestie met de voorzitters van de NKSR en VBKO. Een katholieke bestuurs- meerderheid bleek een harde eis te zijn. De mogelijkheid om een verklaring af te geven dat de katholieke scholen zich toch katholiek kunnen blijven noemen is ook niet meer mogelijk. Stuurgroepvoorzitter Wilms hoopt dat de patstelling snel door broken wordt. Zij denkt niet dat de fusie, waaraan vanaf septem ber 2001 gewerkt is, alsnog zal stranden. "Want de onderlinge sfeer tussen de drie partijen om tot een fusie te komen blijft posi tief." De komst van de nieuwe cham pignonkwekerij aan de Hoebert- weg in America is voorlopig van de baan. De Raad van State in Den Haag heeft de bezwaren van het nabijgelegen bedrijf Willems Ame rica BV gegrond verklaard en het besluit van de provincie Limburg vernietigd. Het vestigingsplan maakte onderdeel uit van het 'wijzigings plan Hoebertweg' van de gemeen te Horst aan de Maas. De provin cie Limburg had haar goedkeuring aan dat plan gegeven. Volgens de Raad van State echter ten onrech te. De gemeente heeft volgens het rechtscollege namelijk een flinke procedurefout gemaakt door het plan niet ter inzage te leggen. Bur gers kunnen hierdoor niet of min der makkelijk bezwaar maken. De uitspraak is een flinke tegenvaller voor zowel gemeente als provin cie Limburg. De bestuursorganen zijn in deze zaak nu immers voor de tweede keer door de Raad van State op hun vingers getikt. Ook in 2001 vernietigde de Raad van State de plannen van gemeente en provincie. Willems America moet echter niet te vroeg juichen. De uitspraak is voorlopig. De zaak zal over enkele maanden worden voortgezet en zal pas daarna definitief worden beklonken. In de kom van Ysselsteyn waren de wegen in de afgelo pen weken soms spiegelglad. Sieb Nijssen, voorzitter van de dorpsraad, vraagt om bij glad heid ook te strooien in de omgeving van de school, sportzaal en huisartsenpost. "Dat zijn plaatsen waar veel mensen komen. Daar was het vaak spekglad. Deze wegen zou den structureel opgenomen moe ten worden bij de gladheidsbe- strijding", vroeg Nijssen in het dorpsradenoverleg waar maandag wethouder Driessen (CDA) te gast was. Driessen antwoordde dat alleen bij scholen langs doorlo pende wegen gestrooid wordt. "Er zijn meer verzoeken van scho len bij de gemeente binnengeko- men. We denken eraan om voor taan zoutbakken te plaatsen zodat de scholen zelf hand- en spandien- 1 sten kunnen verrichten tegen de j gladheid", zei Driessen die meld- de dat er niet bezuinigd wordt op j. de gladheidsbestrijding. Ook al wordt het budget, zoals in deze j-- winter, overschreden. Wethouder Lei Heidens -met broodje en soep- in gesprek met leden van klankbordgroep Gouden Leeuw beslissingen. Het nemen van beslissingen is voorbehouden aan de gemeenteraad. Om slagvaardig re kunnen wer ken bestaat de klankbordgroep uit een veertiental leden. Onafhanke lijk voorzitter is Clim Parren, in het dagelijks leven lid van de directie van het Dendron College in Horst en woonachtig in Oos trum. De klankbordgroep bestaat uit vertegenwoordigers van de bewoners van Kempweg, Lange- weg, Langstraat en Gouden Leeuw, het Wijkplatform Venray- centrum, ondernemers in het plangebied. Wonen Venray, Ondernemersvereniging Venray Centraal, Centrummanagement Venray, Seniorenraad Venray. Platform Gehandicapten Venray, Commissie Ouderenhuisvesting Venray en toekomstige bewoners. De gemeente en projectontwik kelaar 3W Vastgoed zullen via andere kanalen met de Venrayse burgers over de voortgang van het project Gouden Leeuw com municeren. Er zal onder andere Afgelopen zaterdag organi seerde Rabobank Venray Meerlo-Wanssum een cursus pinnen en chippen' voor seni oren. Deze cursusmiddag, spe ciaal voor senioren uit Oirlo, Is de derde in een reeks. Ruim twintig belangstellenden wer den vertrouwd gemaakt met het gebruik van hun Pinpas en Chipknip. Geïnteresseerde senioren uit Castenray en Mer- selo volgden de cursus al. "En er volgen er nog meer", ver teld Paul Halmans, projectma nagerdistributie van de bank. "De cursussen zijn een uitvloeisel van de herinrichting van ons kanto rennetwerk. Afgelopen najaar hebben we enkele kantoren gesloten. De mensen uit de tftrokken dorpen maken nu meer gebruik van geld- en betaal automaten en chipknip-facilitei ten. Ook senioren zijn nu meer op deze apparaten aangewezen." De "^ganisatie van de cursussen -'beurt in samenwerking met de rfaatselijke afdelingen van de ouderenbond KBO. "De samen- erking met de KBO-afdelingen -doopt uitstekend. We krijgen 'el nuttige tips voor de opzet in de lessen en we zijn erg blij "(iet de hulp, de betrokkenheid en •(et enthousiasme van de KBO- tyensen", aldus Halmans. In de cursus komen diverse onderdelen aan bod: Allereerst: 'Hoe kan ik geld opnemen uit de öddautomaat'? Niet alleen de tpeorie komt aan bod, de deelne mers kunnen ook zelf oefenen op geldautomaat. Verder: 'Hoe n ik pinnen (betalen met een !s)"? Hierbij worden ook tips Ivoor veilig pinnen behandeld. En: 'Hoe kan ik chippen'? Voor chip betalingen is geen pincode nodig, dus eigenlijk heel handig. De cur sus wordt gegeven door een seni or, die hiervoor bij de Rabobank een speciale training heeft gevolgd. Het oefenen aan de apparaten neemt veelal de laatste drempel tegen het pinnen en chippen bij de mensen weg. Liona Seroo, één van de begeleidsters bij het oefe nen zegt hierover: "Aanvankelijk waren sommige mensen wat terughoudend. Vooral het opla den van de Chipknip was voor de meesten nog nieuw. Maar al na een korte oefening reageert ieder een enthousiast. Je hoort dan opmerkingen als: "Goh, is dat alles?", "Ik wist niet dat het zo gemakkelijk was" en "gaan we vaker doen!" Alle deelnemers krij gen verder een boekje mee waar in ze alles nog eens kunnen nale zen. In dit boekje zit verder nog een handig kaartje waar alles nog eens in het kort opstaat. Dit kaart je past in de portemonnee en is dus een prima geheugensteuntje. De eerste reacties geven aan dat de Rabobank met deze cursussen in een duidelijke behoefte voor ziet. In Merselo was de belangstel ling zelfs zo groot, dat er nog een tweede bijeenkomst wordt belegd. Voor de senioren uit de overigen woonkernen in het werkgebied van de bank zullen eveneens cursusmiddagen wor den georganiseerd. "We beschou wen dat als onze verantwoorde lijkheid. Vergeet niet dat we hier per slot van rekening te maken hebben met trouwe klanten, die zich al gedurende zeer veel jaren verbonden voelen met hun Rabo bank", besluit Halmans. Afgelopen maandag is de ntwerpfase van plan Gouden eeuw gestart met een bijeen- omst van de klankbordgroep ouden Leeuw. Deze adviseert e gemeente, projectontwik- elaar 3W Vastgoed en hun rchitecten over het ontwerp an gebouwen en openbare Wethouder Lei Heidens met nder andere de portefeuille Eco- omische Ontwikkeling spoorde e leden van de klankbordgroep an het ontwerpproces positief naar ook kritisch te begeleiden. Jbent echte pioniers als het gaat m de deelname van burgers aan soort processen. De gemeente -—^ferwacht daar veel van. Met name pk met het oog op een stevig en reed draagvlak voor de inrich- ng. de uitstraling en de beleving an het ontwerp. U weet dat wij l Venray streven naar een hoog waiiteitsniveau van de openbare .nlpiimte. Dat maakt ons ook econo- lisch sterker." De gemeente ver- icht dat de klankbordgroep een eer of vier, vijf bijeen zal komen, e zal zich dan bezighouden met voorstellen voor de schets-, èorlopige en later ook de defini- ieve ontwerpen van woningen, ppartementen en commerciële m uimtes en met de inrichting van J Ie openbare ruimte en de onder- rondse parkeergarage. De klank bordgroep is waarschijnlijk tot in Ie loop van 2004 actief. De gemeente Venray en pro- ectontwikkelaar 3W Vastgoed tillen tijdens de bijeenkomsten an de klankbordgroep met name ulsteren naar de reacties van de eden van de groep op hun plan- len. Het stedenbouwkundig plan Jouden Leeuw is door de Venray- e gemeenteraad goedgekeurd, let gaat nu om de uitwerking van de grote lijnen die daarin zijn uit- ;ezet. Thema's die in de klank- wrdgroep aan de orde komen, -zijn wonen, werken, winkelen, parkeren en verblijven. Zaken als veiligheid, uitstraling, beleving, gebruiksgemak, mogelijke over last, inrichting van de openbare ruimte, verkeer en aansluiting met de rest van het centrum krij gen volop de aandacht. Elke bij eenkomst levert een lijst met aan dachtspunten als huiswerk voor de architecten op. Deze kunnen de adviezen van de leden van de klankbordgroep overnemen. Indien de ontwerpers een advies niet overnemen, brengen ze daar voor argumenten naar voren. De groep heeft uitdrukkelijk een adviserende taak. Ze neemt geen regelmatig een nieuwsbrief ver schijnen en in de loop van 2003 wordt een website geopend. Ver der verschijnen er publicaties in de gemeentekrant Burgers bij de tijd. Het is voor het eerst dat de gemeente betrokken burgers zo nadrukkelijk een rol geeft in het ontwerp van een bouwplan. De inbreng van klankbordgroep Gouden Leeuw gaat verder dan wat wettelijk aan minimale inspraakmogelijkheden geboden wordt. De ervaringen met de klankbordgroep zijn dan ook van belang bij het verder uitzetten van de weg naar meer interactief bestuur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5