Jeroen Denissen prins in Merselo Peter Smets regeert in Heide Sjef Tielen jeugdprins Hazekeutel De P ÏCT I iyiii I Wi - Inschrijving optocht 2003 Sacha en John boerenbruidspaar in Venray Keismiddag in De Witte Hoeve Prins Piet II Schuttersveld Vorstenhal in De Wetteling Boerebrulleft Oirlo Uitreiking Orde van Verdienste Receptie prins Jonas I en prins Toon II Joy en Gijs jeugdboeren- bruidspaar Jeugdprinsen- paar Castenray Pim I 44e jeugdprins in Oostrum De Springplank De Bandelieren Tomorrow People Den Hoender Ons Genot Ars Musica Chrisko Confetti KBO Venray ZijActief Oostrum Zangers van St. Frans Rincón Espanol Aostrumse ZangkompeneG Collegium Vocale Euterpe Gregoriaans Koor 'fl BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 2003 Afgelopen zaterdag is in Merse lo Jeroen Denissen uitgeroepen tot nieuwe heerser van het Zage- wettersrijk. In een bomvol Verk- eshuus werd hij gepresenteerd als 46ste prins. Jeroen is in het dage lijkse leven agrarisch medewerker bij Houbensteyn in Ysselstevn, waar hij werkt op het bedrijf De Bosrand. Hij is lid van de raad van elf van De Zagewetters, keepers- trainer van SV Merselo, trainer van het damesvoetbal team van SV Meerlo en assistentleider en verzorger van Merselo 1Jeroen heeft een Piëlhazinneke als vriendin, Kim. Als zijn nar heeft hij gekozen Bas Litjens die met zijn vriendin Mirjam in de komen de vastelaovend zijn steun en toe verlaat zullen zijn. Zijn leus is: Mit dees vastelaovesdaag now ge vaerkes an miene kop, mar as prins van de Zagewetters veurop. Peter Smets is afgelopen zater dag in gemeenschapshuis De Gel- derkoel in Heide uitgeroepen Prins Peter d'n Twedde. Peter behoorde tot een groepje dat gevangen was genomen door een horde indianen. Na een dans rondom de totempaal werd hij tot prins verkozen. Zijn echtgenote Nelly werd prinses. Peter, die veel achter de tap van de Gelderkoel is te vinden, leidt het carnaval in Heide onder het motto: Ik kom achter de tap uut. als iedereen mar lekker meeduut. Peter Smets is 39 jaar, getrouwd met Nellv en heeft twee zonen, Ruud en Tim. In het dagelijkse leven is hij werk zaam bij Nijsen Granico als hoofd logistiek. Tijdens de carnavalsda gen wordt hij bijgestaan door zijn adjudanten Connie (Smets) en Albert (Schrama). Op zaterdag 15 februari is er receptie in De Gel derkoel. Aanvang 19.55 uur. Op die avond wordt ook het boerenbruidspaar bekendge maakt. 1 I Tijdens een knallende jeugdzit- :ing afgelopen zaterdag in de schouwburg is Sjef Tielen uitge roepen tot nieuwe jeugdprins van de Hazekeutel uit Venray. Prins Sjef d'n le wordt bij gestaan door zijn adjudanten Thijs Manders en lop Loonen. Prins Sjef I is woon- ichtig op de Kiekweg in Venray _*n voetbalt bij SSS '18 Over- oon/Merselo. Hij is lid van de eugdfanfare St. Oda in Vlerselo/Ysselsteyn. Adjudant Jop s woonachtig op de Hoogrie- broekseweg in Oirlo en adjudant Thijs komt van de Kattestraat in Venray. De drie schoolkameraden van het Raaylandcollege AT 3b, zijn er helemaal klaar voor en hun motto met dit carnaval is: Wej zulle ollie Lieëre,hoe geej ien 2003 vastelaovend mot viere! De jeugdprins houdt zijn recep tie op zondag 2 maart om 16.00 uur, na de prijsuitreiking van de kinderoptocht, in de jeugdtent De Hazehut op het Henseniusplein. De optocht 2003 belooft weer een mooie happening te worden. De wagenboüwploegen van alle carnavalsverenigingen uit de gemeente Venray zijn al maanden druk aan het werk. In vele huiskamers lopen de naaimachines op volle toeren.om maar op tijd klaar te zijn. Op maandag 3 maart 2003 kunt u uiteindelijk getuige zijn van het prachti ge eindresultaat, als de prinsenwagens en de bont verklede groepen door de straten van Venray trekken. De insclirijving voor de optocht 2003 start op zondag 9 februari, li kunt zich dan tussen 11.30 en 13.00 uur opgeven bij café 't Upke aan de Grote Markt in Venray. Deelne mers uit de kerkdorpen kunnen zich opgeven bij de vertegenwoordi- ger uit hun eigen dorp. (zie ook de advertentie elders in dit blad) Piet Jansen is dit jaar uitgeroe pen lot prins van het Schutters veld. Prins Piet II woont al enkele jaren in het Venrayse woon- en zorgcentrum en is in 1922 gebo ren in Vierlingsbeek. Foto: Hoedemaekers Venray Vastelaovensvereniging De Piëlhaas houdt op zaterdag 22 februari het vorstenhal in sporthal De Wetteling. Na twee jaar in de Schaapskooi vastelaovend te hebben gevierd, heeft de organisatie van het popu laire bal besloten het evenement te verplaatsen naar een locatie dichtbij het centrum. Het vorsten hal trekt jaarlijks ruim 700 vastela- ovensvierders. De mooiste, gekste, origineelste of spraakmakende eenlingen, duo's en/of groepen ontvangen een prijs. Er zijn diverse categorieën: een-, lingen, duo's, kleine groepen, midden groepen en grote groe pen. Alle bezoekers worden door een vakkundige jury beoordeeld. Dit balie masqué wordt ook dit jaar opgeluisterd door de 'Rooijse Hofkapel'. Aanvang: 20.11 uur Kaarten zijn in de voorverkoop (a 5 euro) te koop bij: Café De Koets, Café 't Upke, Café De Klok- keluider en Café Hulsman. Voor leden is, op vertoon van lidmaatschapskaart, de toegang gratis. De Boerebrulleft wordt dit jaar in Oirlo georganiseerd door de buurt Rondum de Mökkestal'. Het Boerebruudspaar van 2003 van deze buurt is Silvia Sanders en Jan Janssen (zie foto). Zij gaan op dinsdag 5 maart voor een dag door het leven als onecht echt paar. Op deze dinsdag zal het feest om 11.11 uur losbarsten met een fantastisch buurttournooi op het schoolplein. Om 13.49 uur maakt de Boerebrulleft haar opwachting in de optocht, waar na om 14.49 uur de onechte huwelijksvoltrekking zal plaats vinden in Gemeenschapshuis de Linde, Hoofdstraat 34 te Oirlo. Daar wordt het feest vervolgens ook voortgezet. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Carnavalsconcert Het vijfde seizoen, zoals carna val ook wel genoemd wordt, is overal speurbaar. Kersverse prin sen en boerenbruidsparen zien het levenslicht. Tegen deze ach tergrond is het Harmonie Orkest Noord-Limburg druk doende om haar traditionele carnavalsconcert vorm te geven. Het concert vindt plaats op woensdag 26 februari om 20.00 uur in 't Gasthoés in Horst. De toegangsprijs is vijf euro. Aan dit concert werken mee het trompet duo The Amazing Trumpets, de zanggroep Thijsscn, Thijs Co en 'n tweetal solisten uit eigen gelederen, te weten Ankie Titulaer (sopraan en stu dente aan het Maastrichts Conser vatorium) en Theo van Kollen burg (tenor). Dit concert wordt georganiseerd in samenwerking met CV D'n Dreumel uit Horst en de Raad van Elf en de hoogheden maken dan ook hun opwachting. In de komende repetities zullen ze met de diverse meewerkenden gezamenlijk repeteren op de wekelijkse repetitieavonden op woensdag in 't Kruuspunt in Meterik. Kortom, alle ingrediem ten zijn aanwezig om er weer 'n sprankelend concert van te maken. De Boerebrulleft Kemissie van vastelaoves vereniging de Piëlhaas in Venray heeft dit jaar voor de derde keer zelf een bruidspaar gekozen. Het bruidspaar dat de Boerebrulleft op vastelaovesdins- dag voor gaat, bestaat uit: Sacha Wetjens en John Derix. In het dagelijks leven is Sacha verzorg ster bij Beukenrode en John net werkbeheerder bij Nelipak. bei den in Venray. De vrije tijd wordt opgevuld met hobby's. Voor Sacha is dat geven van aerobicles, knoevele en sport en voor John is dat de Zoepneuze. John is prins 2002 van de vastelaovesvereni- ging De Zoepneus. Het motto is dit jaar Göt mit dizze boer en boe rin mit de neus in de juuste rich ting de vastelaovesdinsdag in. Het Sacha en John vormen het nieuwe boerenbruidspaar van De Piëlhaas bruidspaar werd afgelopen zater dag bekendgemaakt tijdens een gezellig ondertrouwbal. Samen met de in grote getale aanwezige achterban waaronder ook de vaste groep Soekertantes werd een gezellig ondertrouwbal gevierd. Allereerst werd erop gepaste wijze afscheid genomen van de het bruidspaar van vorig jaar; Henriëtte Vievermans en Edgar Leenen. Buiten het uitko men van het bruidspaar was er een optreden van Johan van Krey, de hofkapel en de winnende artie sten van de carnavalscd 2003- ln residentie Den Tommes van De Zagewetters vinden zondag 9 februari enkele activiteiten plaats. Om 18.00 uur beginnen ze met de ceremonie rondom de uitreiking van de Orde van Verdienste aan Gerrit Hendriks met aansluitend een receptie. Daarna zal de uitrei king plaatsvinden van 't Stertje, deze onderscheiding wordt uitge reikt aan degene die het afgelo pen jaar de grootste blunder gemaakt heeft, de kemissie vaste- laoveskrant zal dit verzorgen Ook zal de kemissie Boerebrulluft dan het Boerenbruudspaar pre senteren, dit is al jaren een heel spektakel...welk bruidspaar zal op vastelaovesdinsdag in de onecht verbonden worden? Op de avond zullen ook nog enkele mensen in het Mcrsels zunneke gezet wor den. Het geheel zal weer muzikaal op geluisterd worden door onze Die Fidelen Rosentaler. Zaterdag 15 februari houdt car navalvereniging 't Knölleke een receptie voor de nieuwe jeugd prins, prins Jonas d'n Urste (Jonas Vergeit). De receptie wordt gehouden in de zaal van Piet Mar tens in Leunen en wel van 19.00 tot 20.30 uur, ingang achterom. Aansluitend is er een disco-avond. De receptie voor prins Toon d'n Twedde (Toon Janssen) is zaterdag 1 maart, in gemeen schapshuis De Brink in Leunen van 20.11 tot 22.11 uur. foto Hoedemaekers Het jeugdboerenbruidspaar van de Hazekeutel bestaat dit jaar uit Joy Siebers en Gijs Bruysten. Ze zitten samen met hun boerenfami lie in groep 6 van basisschool St. Petrus Banden. De hobby's van Joy zijn voetballen, dansen en Jong Nederland. De hobby's van Gijs zijn volleybal en carnaval vie ren. Samen met hun bruidsmeis jes Nina, Nicole, Claudia en Milou en hun getuigen Lars en Daan hebben ze erg veel zin in carna valsdinsdag. De receptie voor dit paar is op dinsdag 4 maart om 16.30 in de Hazehut op het Hen seniusplein. Als jeugdprinsenpaar van de Schanseknuppels zijn dit jaar in Castenray uitgeroepen jeugdprins Roel I (Heidens) en jeugdprinses Karlien (Dinghs). Zij houden receptie op zondagmiddag 23 februari in gemeenschapshuis de Wis in Castenray, aanvang 15.11 uur. Verder wordt prins Arie 1 zaterdag 8 februarie een receptie aangeboden door de carnavalsver eniging, aanvang 20.11 uur. Jeugdprins Roel en jeugdprin ses Karlien (Foto: Hoedemaekers Venray). T. ,Y foto Rini v.d. Leur Afgelopen zaterdag is in cafe- zaal Back in Time in Oostrum Pim Camps uitgeroepen tot 44e jeugd prins van de Karklingels. In een volle zaal zou deze avond het eer ste jeugdvastelaovendsmuseum Terug ien d'n tied geopend wor den. Zoals eerder in de Oostrum- se media bekend was gemaakt, was het topstuk van het museum (een standbeeld van de lustrum prins) een paar weken eerder gestolen uit het museum. Het zag er dan ook niet naar uit dat de opening door zou gaan. De direc teur van het museum, de Heer Ge Dupeert, had voor het oplossen van deze verdwijning de hulp ingeroepen van Nederlands beste rechercheurs de heren Schuifel Schuifel. Zij lieten de bezoekers beelden zien van de verdwijning in de hoop dat ze hierdoor de gouden tip zouden krijgen. Ook kregen de bezoekers beelden te zien van de zoektocht van Schui fel Schuifel door Oostrum op zoek naar verdachte dingen. Nadat samen met het publiek een daderprofiel was opgesteld, kwa men Schuifel Schuifel tot de ontdekking dat er zich vier ver dachten in de zaal bevonden. Deze vier oud jeugdprinsen, die rondliepen met de kenmerken van de dader, bekenden dat ze samen de dader waren. Omdat ze zeker wilde weten dat bij deze 44e jeugdprins een goede keuze werd gemaakt hadden ze het beeld even 'geleend' met de bedoeling het vervolgens weer terug te brengen. Dit gebeurde dan ook. Het beeld werd van ach ter uit de zaal door de vier naar voren gedragen waar het door een erg trotse directeur dan ein delijk kon worden onthuld. Van onder het doek kwam Pim Camps als prins Pim I te voorschijn. Ver volgens kwamen uit het archief Vorst Dave (Gerritsen) en Nar Tom (Nohlmans) tevoorschijn. De Karklingels kijken terug op een zeer geslaagde avond met de medewerking van discotheek Mighty Mickey's. Donderdag 6 februari (vanavond) kwis voor de kinderen van de groepen 5 en1 6. Van 18.30 tot 20.00 uur gaan we dingen uitbeel den. iets uitleggen zonder het onderwerp te noemen en vragen stellen, waarop de ander alleen met ja en nee mag -antwoorden. Groep 1 heeft de lettertocht van afgelopen donderdag gewonnen. Dit waren Aidva Brüns, Susan Kor sten en Merel Nelissen. Begelei der was good old Sjang. Eveneens op donderdag redactie vergadering In de piste, aanvang 20.30 uur bij Audrey Zaterdag 8 februari gaat een dele gatie van onze club het Rollebol- veld in Kessel bekijken. Vertrek 1315 uur. Rollebol'03 wordt op 24 mei gehouden. Zondag 9 februari gaat de kamp- vergadering niet door. Deze is ver zet naar 16 februari. Voor vragen kan men terecht bij Martijn, Giene of Bart. Maandag 10 februari van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Op het programma staat Levend Ganzen bord. Ook op 10 februari bestuursverga dering, aanvang 20.15 uur, gevolgd door de exploitatieverga dering. Dinsdag 11 februari clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt een Secret night gehouden. Aansluitend programmavergade- ring voor de leiding van de dins- daggroep. Donderdag 13 februari knutselen voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Aansluitend program- mavergadcring. Ouders: wilt u de contributie voor het tweede halfjaar zo snel moge lijk voldoen. Iedere donderdag repetitie van 18.00 uur tot 19.00 uur. Kinderen die graag een kijkje komen nemen kunnen vrijblij vend binnen lopen. Zit je op de basisschool en kun je lezen kom gezellig langs in De vrolijke noot in de toren van de Grote Kerk. Voor informatie en aanmelden bel Hannie Ghielen, tel. 587142. 23 februari: Gezinsviering in car- navalssfcer; Opstoekmatinee. Kun je niet dan afmelden bij Jacintha, tel. 580802. Iedere donderdag repetitie van 19.30 uur tot 21.00 uur. Jongeren vanaf 4 2 jaar zijn van harte wel kom een nootje mee te komen zingen. Loop gerust eens binnen en kom naar De vrolijke noot in de toren van de Grote Kerk. Wij zijn ook op zoek naar een drum mer. Kun jij drummen of ken je iemand die kan drummen loop dan even binnen op donderdag avond. 23 februari: Gezinsviering in carnavalssfeer; Opstoekmati nee. Voor informatie en aanmel den bel Hannie Ghielen, tel. 587142. Kun je niet dan afmelden bij Lara, tel. 581894. Op zondag 16 februari houden de Aid Adjudanten Rooy voor de derde keer een feestelijk vastelaovesfeest uitsluitend en alleen voor 'Kcls'. Dit jaar heeft de 'kclsmiddeg commissie' van de .AAR er alles aangedaan om waar nodig het programma nog strakker te maken dan vorig jaar. Wat kunt u verwachten? Het beste huisor kest uit de buurt, een denderende buuttereedner, twee optredens van een vermaard gezelschap waarvan één een hoog Venray s gehalte heeft, optredens van de artiesten van de carnavalscd, hapjes geserveerd door het team van Nen. een ambiance waar je je thuis voelt, speciale bieren en geen rookverbod. Het pro gramma begint om 13.00 uur en eindigt om 17.30 uur Kaarten zijn te koop bij: 't Upke, Hulsman, de Klokkenluider, de Witte Hoeve en verder bij alle Aid Adju- dante voor acht euro per persoon. De Kelsmiddeg vindt plaats in de Witte Hoeve. Donderdag 6 februari 14.00 uur jaarvergadering WO Noord-West; 20.00 uur derde kaartavond uit serie van zes. Maandag 10 febru ari 20.00 uur Clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 11 febru ari 20.00 uur Repetitie Muziekma- kereej Blaos Um Op. Woensdag 12 februari 10.00 uur volksdansen groep 1: 13-00 uur volksdansen groep 2 uitwisseling; 14.00 uur handwerken Den Hoen der: 19 00 uur yoga informatie telefoon 514 269.Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in Venray. Ouderenvereniging Activiteiten ouderenvereniging Ons Genot in 't Stekske in Land- weert Maandag 10 februari: Gym nastiek: groep I van 13.00 tot 14.00 uur; groep II van 14.00 tot 15.00 uur. Woensdag 12 februari: Volksdansen (MBVO) van 9.00 tot 10.00 uur. Algemene ledenverga dering 14.00-17.00 uur. Donder dag 13 februari: Koersballen van 9.15 tot 11.30 uur de Ronde Bal. Koersballen van 13-30 tot 16.00 uur de Groene Mat. Sjoelen van 19 30 tot 22.30 uur (ook voor niet leden Ons Genot). Tevens carna val samen met Ons Genoegen in op t-Nopperke 14.00 tot 17.00 uur. Iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 uur repeteren zij in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henry Dunantstraat. Hebt u zin en interesse om samen te zingen? U bent van harte wel kom. Zij hebben het repertoire een bredere wending gegeven. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Marjo Kuypers (voor zitter) telefoon 0478-513191. Agenda: 8 februari misintentie Grote Kerk. Afmelding repetitie: Marjo Kuy pers. tel 0478-513191 dinsdag tus sen 18.00 en 19 00 uur Papiercontainer is van maandag t/m zaterdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Parkeerplaats Vin cent van Gogh Inst., locatie St. Anna. Zaterdag 8, 22 februari en 15 maart: 18.00 uur H. Mis Paters kerk. Zaterdag 22 maart: 19.15 uur 19.15 uur H. Mis Grote Kerk. Gelieve een kwartier voor aan vang van de uitvoering aanwezig te zijn. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Informatie of afmeldingen bij Marly Driessen, tel. 0478-588176 of Norma Ansin- ger, tel. 0478-585234. Woensdag 12 februari repetitie van 20.15 uur tot 22.30 uur. Vrijdag 14 februari optreden Turf- hocve. Confetti is een koor dat bestaat uit vijf sopranen, vijf alten, vijf teno ren en vijf bassen. Zij streven ernaar om voor elke stempartij een extra stem te hebben, dus zes stemmen per partij. Ben jij tenor, of sopraan, en heb je zangerva ring? Neem dan contact op. Het repertoire is afwisselend, van close harmony tot pop. Ze repete ren op woensdagavond. Bekijk voor informatie ook web site www.confetti.zingt.nl of neem contact op secretaris: Henk Mijnster, tel. 512082. Voor afmel ding: Gerti, tel. 631306. Op donderdag 13 februari is er voor KBO-Ieden een rondleiding door de Grote Kerk. Onder lei ding van A. den Brok gaan ze de rijke historie van deze kerk bezichtigen. Deze culturele religi euze en toeristische trekpleister van Venray is zeker een bezoek waard. Aanvang 14.00 uur. Bijeen komst bij de ingang van de kerk. Duur van de rondleiding 1,5 uur. Na afloop koffie drinken in de Klokkeluider. In verband met de organisatie dient u zich voor dins dag 11 februari telefonisch op te geven op een van onderstaande adressen: H. de Klerk, telefoon: 0478-585132 of B. van der Voort telefoon: 0478-588691. Deelname is gratis. De bestuurssamenstelling is met ingang van 21 januari als volgt: voor zitster mevr. M. Rijs-Verheijen; vice- voorzitstcr/notuliste: mevr. R. Mom men-Arts; secretaresse mevr. R Liebrand-van Sambeek; P R. bestuurs lid: mevr. M. Wester-Hoezen; pen ningmeester: mevr.T. Thielen-Joos- ten; bestuurslid: mevr. N. Camps-van Veghcl; bestuurslid: mevr. J. Direks- Kallen. Vrijdag 7 februari: 19-00 repetitie voor alten en sopranen. De koor- repetitie eindigt om 20.00 uur. Zaterdag 8 februari: Ere kan weer oud papier worden ingeleverd. Container staat op de bekende plaats. Dinsdag 11 februari: 19.00 repetitie alten en sopranen. Zondag 16 februari: Hoogmis Paterskerk. Ve Informamos de que este SabaJ proximo nuevamente celebra mos a las 20.00 horas Ia simpadl KNIA en el C.E. Importante: disponemos en Centro Espanol información sobfl cambio de leyes a partir del 11 Abril del 2003 referente obtención de la nacionalidJ holandesa. Si Vds. tienen pasapj te espaiïol, pueden disponent uno holandes, sin perder el p" mer nombrado. Si Vds. han obt ido la nacionalidad holande^ renunciado a la espanola, puedt volver a obtener su nacionalidj de origen, sin perder la prinx nombrada. Informense. Importac-n te. Un saludo ALCE. Jtinj De Aostrumse Zangkompenei is een zangkompeneej van circ [en 20 leden. Wekelijks wordt cj!st_ gerepeteerd in 't Allemanscaféi Oostrum en wel van 2100 t« 23-00 uur. Zijn er mannen d belangstelling hebben om oc n eens zo n repetitieavond mee maken. U bent van harte welkoAvt Meer informatie nodig? Neem ito telefoon en bel 0478-511251 in§ ie ifg< m D |V( Repetities in het gebouw van d Zangers van St. Frans aan de La^Kes, geweg Elke maandagavond vjllon 20.00 tot 22.00 uur. Repetities: 10, 17 en 24 februari Er is nog plaats voor een teno 'oel Kom nu, we beginnen weer nit ^en een nieuw programma. Inlichn M' gen: bel dan: 569412 of 584986. Pb ak H Harmonieorkest: 6 en 13 februaijde repetitie. Afmelden tel. 589363. Jeugdorkest: 6 en 13 februari repetitie. Afmelden tel. 588545. Drumband: 11 en 18 februarinar 19.00 uur les, aansluitend repc;Ken tie. Afmelden: 589550/ 12614198. Algemene activiteiten: 20 febrJw ari: ALV, 22.00. 1 maart: CanfMj valsmis. ynjt n I tor I Repetities: Maandag 17 februa Beukenrode. Maandag 10 maai Aan- en afmelden bij J. v. Loof secretaris, tel. 0478-585422. Geniet van het landschap met de hoogstamroutes - In april staan de Limburg^! hoogstambomen weer in voD bloei. Veel mensen nemen d( E kans waar om van deazaa schoonheid te genieten. DPY stichting Instandhouding Klef0? ne Landschapselementen iirei Limburg (IKL) helpt deze mei sen op weg door middel va |et het hoogstamrouteboekje. Z W01 kan men kiezen uit elf wandel f routes en twee fietsroutöhun langs de mooiste Zuid-Limrdag burgse hoogstamboomgaai den. Op hun weg krijgen wa&^ei delaars en fietsers een godj beeld van de hoogstambomd in zijn veranderende omg(moi ving, de schoonheid van <Hver boomgaarden en de noodzaalnac om ze voor Limburg te behoesne den. niei De routes in het prachtige vie 2 kleuren boekje leiden de liefheiDe' ber van wandelen, fietsen en cii tuur langs mooie plekjes waard ger hoogstam en zijn cultuur no een steeds te bewonderen zijn. Di Ma; tochten zijn het hele jaar doo een aanrader omdat ieder seizoe haar eigen karakteristiek heeft. Ili Steun de Limburgse campag»|l van de stichting IKL en belooj uzelf of een ander met het hoog L stamrouteboekje. Het hoogstamrouteboekje voor 6 euro te koop bij de Lin burgse boekhandels en VW-kaivwe toren. Ook kunt u het boekj bestellen bij de stichting IK! *>jr door overmaking van 8,50 eun (incl. verzendkosten) op gir 52.41.531 ov.v. hoogstamroutes. Het hoogstamrouteboekje mede mogelijk gemaakt door edgin bijdrage van de Nationale Posto) deloterij. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2003 | | pagina 16