laryam en Olivia innen fotowedstrijd Vrijwilligers in het zonnetje gezet mcnsi i\t4 Grijp jouw kans in de schouwburg De Netwerker ziet levenslicht Geweldig Express komt naar Ysselsteyn Rabobank verwelkomt 5000-ste lid Collecte Amnesty International Cd-presentatie in De Koets Deurne Energieverbruik terugdringen iiv NIEUW! 10x15 cm Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Honderdvierentwintigste jaargang - week 6 - donderdag 6 februari 2003 EN MAAS AFDRUKKEN uit digitale bestanden direct klaar! lllirjTTTTT^^TPVm SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Ieder jaar staan er weer nieuwe talenten op. Jonge mensen, maar ook ouderen die onverwacht talent bij zichzelf hebben ontdekt of vanuit hun omgeving zijn geat tendeerd op hun talent, melden zich aan voor De Kans. Voor de deelnemers is het hartstikke span nend om op zo n groot toneel te staan ten overstaan van misschien wel 700 mensen. De grote variatie aan acts maakt het open podium ook juist interessant voor het publiek. In iedere voorronde kiest een vakkundige jury de winnaar die door mag gaan naar de grote finale in september 2003. De fina listen mogen meedingen naar de publieksprijs, de persprijs en de vakprijs. Aankomende en gevorderde artiesten, kunstenaars kunnen zich inschrijven voor één van de drie voorrondes: dinsdag 25 maart, dinsdag 8 april of woens dag 14 mei (aanvang 20.00 uur). Of je nu musiceert, zingt, danst, goochelt, beeldend kunstenaar bent of ben je actief op het gebied van cabaret... Alle activiteiten zijn van harte welkom. Dus ook zang koren, toneelgezelschappen, dansgroepen, bands, popgroe pen, etc., etc. Maar ook beelden de kunstenaars krijgen 'De Kans' om een prachtig decor te ontwer pen voor deze schouwburgavon den. De voorrondes zijn in maart, april en mei. Na ieder voorronde- avond beslist de vakkundige jury welke deelnemer doorgaat naar de grote finale in september 2003- Deze persoon of groep is dus zeker van een plaats in de grote finale. Tijdens de grote fina le-avond zullen vijf artiesten groepen kunstenaars op het podium staan. De jury bestaat deze avond uit drie categorieën: vak-, pers- en publieksjury. Iedere categorie reikt een eigen prijs uit. Deelname aan De Kans is gratis! In maximaal vijftien minuten krijg jij De Kans om te laten zien, waar om jij De Kans moet krijgen. Wil jij De Kans wagen, inschrijfformu lieren liggen bij de kassa van de schouwburg Venray (openingstij den ma t/m vr van 10.00-15.00 uur). Of stuur een mailtje naar info@schouwburgvenray.nl o.v.v. De Kans. Eind januari zag een nieuw informatiebulletin voor vrij willigers in de gemeente Venray het levenslicht: 'De Netwerker'. 'De Netwerker' is een uitgave van de Werkgroep Ondersteuning Vrijwilligersorganisaties, dat weer onderdeel uitmaakt van de Vrijwilligerscentrale Venray van Synthese. In het voorjaar van 2001 werd door de stichting Synthese een werkgroep gevormd van drie man sterk, die de opdracht kreeg om een netwerk tussen de Venrayse verenigingen te vormen, iets te doen aan deskundigheidsbevorde ring ten behoeve van het vereni gingskader en de wensen en inzichten te inventariseren over een algemeen vrijwilligersbeleid. Een opdracht die eenvoudig klonk, maar gaandeweg meer en meer ingewikkeld werd. Ondanks wat strubbelingen werd er door de kernleden van de werkgroep gewerkt aan de opzet van een dienstenpakket als een dienstverlening aan het vereni gingsleven en een versterking van de positie van het vrijwilligers werk in de Venrayse samenleving. In de opbouw en werkwijze van de werkgroep, die bestaat uit vrijwilligers, wordt uitgegaan van een werkgroep algemeen en een werkgroep uitvoering. De werk groep algemeen is gevormd uit mensen met veel verenigingserva ring die zich voornamelijk buigen over de te volgen beleidslijn en in welke richting de dienstverlening zich moet ontwikkelen, de nodige faciliteiten voor de uitvoering van de dienstverlening, de bijdrage aan het gemeentelijk vrijwilligers beleid en de relatieopbouw met de Venrayse samenleving. De werkgroep uitvoering is ver antwoordelijk voor de dienstver lening die gericht is op advies bij het vinden en binden van vrijwilli gers, organisatievraagstukken, administratie, financiële en belas tingtechnische vraagstukken en deskundigheidsbevordering. De WOV wil dienstbaar zijn aan de vrijwilligersorganisaties, de opbouw van een onderling net werk en de positiebepaling van het vrijwilligerswerk. Het infor matiebulletin 'De Netwerker' kan gezien worden als een van de middelen om die onderlinge hulp en ondersteuning van de grond te krijgen. De WOV wil dit bulletin gebruiken om bestuurders en kader van verenigingen te infor meren over wat er in Venray te koop is op het gebied van het vrij willigerswerk. Gemikt wordt op het vermelden van nieuwe ont wikkelingen, initiatieven en acti viteiten van de Venrayse organisa ties, geleid door vrijwilligers. De redactie van De Netwerker hoopt op de medewerking van de ver enigingen aan dit informatiebulle tin. Dat kan hele eenvoudig door het mondeling of schriftelijk door geven van bijzondere activiteiten of vragen. Besturen en individuele vrijwilligers kunnen met vragen en suggesties terecht bij het post- en bezoekadres van de werk groep in de Vrijwilligerscentrale, Markstraat 8 in Venray. Telefoon: 0478-516995, e-mail: vwcven- ray@synthese.nl In maart komt de Geweldig Express naar het JOC Ysselsteyn bij de Duitse mili taire begraafplaats. De Express is een twaalf meter lange trailer met een interac tieve tentoonstelling over (zin loos) geweld, ruzie en voor oordelen. Maar je kunt er ook de grootste schat van de wereld vinden en een echte zondebok. De Express is bedoeld voor kinderen vanaf 10 jaar. Met behulp van een routekaart voeren kinderen zelfstandig opdrachten uit. Ze worden uitge daagd om antwoorden te beden ken, meningen te geven en oplos singen te zoeken. De bezoekers ontdekken dat wat waar lijkt bij nader inzien niet 'waar hoeft te zijn. Ze leren wat het verschil is tussen een feit en een mening. Ze gaan begrijpen wat een vooroor deel is en merken dat iedereen vooroordelen heeft. Wat de één gewoon vindt, vindt een ander vreemd en andersom. Ook kan iedereen meten hoe gewelddadig hij of zij is en leren hoe conflicten opgelost kunnen worden. Van 10 tot 14 maart zullen 32 schoolklassen uit de gemeente Venray, Deurne en Horst de Express in groepsverband bezoe ken maar iedereen is welkom op zondag 9 maart tussen 13 00 en 18.00 uur. De toegang is gratis. De Expres staat geparkeerd voor het JOC gebouw bij de Duitse militaire begraafplaats. Zondag 9 maart wordt de bus geopend. Naast de spectaculaire opening is de middag ook nog gevuld met allerlei activiteiten voor jongeren. De middag begint om 13.00 uur met een optreden van de band Hakuna Matata. Een Venrayse percussieband met did- geridoo en zang. Twee leden uit F de band zullen gedurende de mid- dag didgeridoo en djembé works- ij hops geven. De bus wordt geo- lij pend door jeugdtheatergroep I Palet uit Horst. Zij zullen er een V spectaculaire happening van i I maken. Verder is er een works- j, 1 hop 'boxen tegen zinloos geweld I met Vanderlyde'. Op de binnen- |i 1 plaats van het JC staat de grote Indiaanse Yellow Moon Tipi. waar jj I de jeugd allerlei Indiaanse activi- I teiten kimnen doen. Iedereen kan j meehelpen met het opbouwen I van een groot kunstwerk. En I gedurende de hele dag zijn er allerlei informatiekraampjes van 1 Stichting Palet, bureau Halt en de I jongeren infobus van Synthese. De Geweldig Express is ontwik- 1 keld door de Stichting I Vredeseducatie in Utrecht. Kijk I voor meer informatie op I www.vredeseducatie.nl Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478^32441, hu 0478-532645 Email: Jennlskenslnstallatle@Jewa.nl Amnesty International houdt dit jaar haar eerste landelijke collec te. Tussen 9 en 15 februari kun nen ook inwoners van de gemeente Venray één van de ruim 4.000 collectanten aan de deur verwachten. Venray is een van de 160 gemeenten waar geld wordt opgehaald voor de mensenrech tenorganisatie. Met de slogan 'Geef om vrijheid' wil Amnesty duidelijk maken dat vrijheid niet in alle landen vanzelfsprekend is en dat er geld nodig is om de vrij heid van mensen te waarborgen. Zoals de vrijheid om te zeggen wat je denkt zonder angst daar voor in de gevangenis te belan den. Of het vrij zijn van discrimi natie, of het vrij zijn van angst om gemarteld te worden. Amnesty is een onafhankelijke en onpartijdi ge organisatie die actie voert voor het wereldwijd naleven van de mensenrechten. De organisatie ontvangt geen geld van overhe den. Daarom is werving bij parti culieren extra belangrijk. Elke euro komt van personen en orga nisaties die het werk van Amnesty belangrijk vinden. Amnesty' International heeft meer geld nodig om nieuw beleid te kunnen ontwikkelen en om effectief in te kunnen blijven spelen op actuele ontwikkelingen. Ook zal de orga nisatie op lange termijn beleid ontwikkelen op terrein van socia le, economische en culturele rechten. Recentelijk besloot Amnesty haar werkgebied van burger- en politieke rechten uit te breiden naar deze zogeheten 'sociale mensenrechten'. In meer dan 110 landen wor den gevangenen gemarteld. Ook kinderen worden het slachtoffer van gruwelijke vormen van geweld en mishandeling. Politieke gevangenen krijgen vaak oneerlijke processen. In 50 lan den worden mensen nog steeds ter dood veroordeeld. In 56 lan den kun je in de gevangenis belanden vanwege een afwijken de mening. De Venrayse SRV-Mannen hebben samen met de popu laire zanger Walter Vermeer een single uitgebracht. Walter Vermeer, bekend van 'Houdoe en bedankt' en 'Er is maar één WC, gaat zondag 16 februari de single presenteren in feest- café De Koets in Deurne. De SRV-Mannen hebben naast deze single ook het nummer 'Holle' uitgebracht, een nummer dat op het punt staat dé top 100 binnen te dringen. Tijdens deze middag treedt een aantal topartie sten op, zoals Altijd Lazerus, de Gebroeders Ko (Toeter op mijn waterscooter), De Zware jongens en Starkoo. Deze line-up is voor één avond uniek, gezien de bekendheid van de artiesten. Walter Vermeer heeft met de jaarwisseling nog een spetterend optreden verzorgd in sporthal de Wetteling. Met het nummer 'de Gekste' probeert de zanger een passend vervolg te geven op de nummers 'Houdoe en bedankt' en 'Er is maar één WC'. Het plaatje is een lekker mix van traditionele accordion en opzwepende house- tonen, met de zang van Walter en de SRV-Mannen als achtergrond. De Koets opent dan haar deuren vanaf 16.00 uur en de entree is gratis. Er zal vanaf Venray een gra tis bus rijden naar De Koets Deurne, die om 23.00 uur weer terugkeert. Meer informatie hier over op www.dekoets.nl het maken van foto's, hetzij op de oude analoge manier zwart-wit of in kleur, of bent u al overgestapt op de digitale manier. Het is altijd interessant om uw kennis en erva ring te delen met anderen. De leden van de vereniging komen op donderdag om de veertien dagen bijeen in ons clublokaal, in de Clockert aan de Bergweg. Een telefoontje met Mies van Melis 0478-580021 en een afspraak is snel gemaakt. Het energieverbruik van Nederlandse huishoudens kan vijf procent naar bene den, vindt het Nationaal mé Comité Duurzame g Ontwikkeling. Het KVG is met andere grote vrouwe no rgani- •aties van mening dat de Nederlandse huisvrouw daar in een sleutelrol heeft. Het KVG Venray houdt daarom op dinsdag 11 februari een lezing °ni aan te geven hoe deze nesparing kan worden bereikt. De resultaten van de wereldtop oyer duurzame ontwikkeling in Johannesburg zijn onvoldoende. Toch horen we steeds meer over vervuiling en de gevolgen daarvan zoals de vermindering van de kwaliteit van het grondwater, ademhalingsklachten, klimaatver anderingen en niet te vergeten de grote overstromingen in Europa in 2002. De ellende wordt steeds erger, komt steeds dichterbij en elk land krijgt er mee te maken nu of in de toekomst. De Europese Commissie en ook de regeringen nemen maatregelen; maar het is niet voldoende en het duurt te lang. Met name bij de industrie, verkeer, landbouw en bij de con sumenten moet de uitstoot van luchtvervuilende stoffen omlaag. Grote vrouwenorganisaties kun nen in de regering hun stem laten horen en eisen dat er sneller effectieve maatregelen genomen worden. Het gaat om de macht van het getal, de helft van de bevolking is vrouw; vrouwen moeten dan ook het voorbeeld geven en zelf de handen uit de mouwen steken. Het KVG heeft landelijk, provinciaal en plaatse lijk als jaarthema gekozen Duurzame ontwikkeling is men senwerk. Ook in Venray is het KVG solidair met de grote vrou wenorganisaties onder het motto De macht van het getal. Op dins dag 11 februari is er een lezing door mevrouw T. Brueren. Zij is de voorzitter van het Nationaal Comité Duurzame Ontwikkeling van de afdeling Baarlo. Mevrouw Brueren zal het thema inleiden en het werken aan een duurzame samenleving concreet maken. Ook vrouwen die geen lid zijn van het KVG zijn welkom. De toegang is gratis. Hebt u vragen belt u dan naar één van de bestuursleden van het KVG telefoonnummer 0478-585136. De avond in De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray, begint om 19.45 uur. Onlangs verwelkomde Rabobank Venray Meerlo- Wanssum mevrouw Rijbroek- Nabben uit Oirlo als 5000-ste lid. Op de bank in Venray overhandig den Henk Peters, adviseur, Jan Hurenkamp, voorzitter van Bestuur, en Jan Vinkenvleugel, Algemeen directeur als beloning een digitale camera aan de familie Rijbroek. De Rabobank is de enige bank in Nederland waar klanten gratis lid van kunnen zijn. Leden kun nen meedenken, meepraten en meebeslissen over de koers en de toekomst van de bank. Verder biedt de Rabobank leden een aan tal interessante en exclusieve voordelen. Zoals Ledencertificaten, een beleggings mogelijkheid exclusief voor leden. Daarnaast ontvangen alle leden het magazine U met daarin speciale reisaanbiedingen, korting op merkartikelen of kortingsaan biedingen voor beurzen, biosco pen of pretparken. Leden maken de Rabobank tot één van de aller sterkste banken ter wereld. Vrijdag 31 januari werden le prijswinnaars van de foto- redstrijd bekendgemaakt in de openbare bibliotheek te Venray. De fotowedstrijd, door de Imateur Fotografen Vereniging 'enray uitgeschreven in oktober 'orig jaar, met een vrij in te vullen hema, had tot doel het promoten an de fotografie als hobby. De vedstrijd was vooral op de jeugd jcricht. Er waren twee leeftijdsca tegorieën. De prijsuitreiking werd een feestelijke bijeenkomst, bijge woond door een 35-tal personen. Na een korte inleiding door Mies van Melis, lid van de AFV, werd overgegaan tot de prijsuitreiking De winnaars: categorie 12-16 jaar: le prijs: Maryam Sebbar uit Venray met 'De drie vaasjes' 2e prijs: Chris van Corven uit Venray met 'Zeezicht' 3e prijs: Femke Alaerds uit Maashees met 'Ganzen in 'V' vlucht' categorie tot 12 jaar: le prijs: Olivia Stein uit Venray met 'De grote Kerk' 2e prijs: Carrie Wegh uit Leunen met 'Vogel in de Kooi' 3e prijs: Nicole Peters uit Venray met 'Vlinder' De fotoclub kan enige nieuwe leden gebruiken. Hebt u plezier in Met ruim zeven miljoen klanten I is de Rabobank de grootste finan- J ciële instelling van Nederland. j Maar liefst één op de twee huis-11 houdens bankiert bij de I Rabobank, Daarnaast loopt de bank voorop I met vernieuwende producten en I diensten, zoals virtueel bankieren.I Daarbij speelt de betrokkenheid 1 van de leden een belangrijke rol. Dankzij de leden is de Rabobank I I een bank zoals ze graag wil zijn j een echt bank van en voor klan- I ten. Zoals ieder jaar is broeder Valentijn op pad gegaan om vrij willigers in de gemeente Venray n het zonnetje te zetten. Het is een initiatief van de CDA Venray lie vindt dat mensen, die hun tijd >elangeloos ter beschikking stel en voor hun medemens, gerust een keer per jaar in het middel punt van de belangstelling mogen staan. Broeder Valentijn maakte afge lopen maandag zijn traditionele rondgang. Broeder Valentijn kwam onder andere terecht in de Winkel van Sinkel waar hij vrijwil liger Henk van Waayenburg een presentje aanbood. Waayenburg zet zich al jaren in voor de Winkel van Sinkel, maar daarnaast ook voor Veldeke Venray en de VOGG, een stichting die zich inzet voor mensen met een ver standelijke handicap. Ook zuster Servaas van de Winkel van Sinkel kreeg van broeder Valentijn een attentie aangeboden. ['Thema-bijeenkomst KVG Venray

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13