e Stoere Patsers n Jera rMii PANTALON €49?5 NEEM MEE DIE 2 NU 2 VOOR later in de laasduinen' ^utoruitreparatie en kenteken graveren lobby nanifestatie ie Snellen bij Online meebieden op Lions Veiling artikelen! De binnenkomer van de week Banenmarkt CWI Venlo Joel Eijssen wint solistenprijs Omroep Venray De pianostemmer X J Iverval Geslaagd Oud papier Spooktochten Venray's Mannenkoor Vrijwilligers- centrale Venrode Op Ut Tuffelke in Gryphus Concert bigband FEBRUARI NORMAAL €29.95 MAAND Vrijdag koopavond Omroep Venray Jubileum instuif Opanka Het Zonnelied i Hardcore Impact 'agifeEL EN MAAS Donderdag 6 februari 2003 - Pagina 11 )p zaterdag 8 februari treden Stoere Patsers op in Jera"70 in jdstevn. Deze vertalers van wat zelf de ranzige rock noemen, ien momenteel voor het vijfde r door de regio. De band treedt I jaar op van november tot en »i carnaval. en gaat de rest van I jaar de kast in om nieuwe ipiratie op te doen. Op deze uier is volgens de Patsers zelf kans op drukbezochte concer- het grootst en deze stelling it te kloppen, hun optredens dit seizoen waren allen uitver- :ht. Het publick steekt z'n lering voor hun geheel eigen niet onder stoelen of banken, menigte gaat steevast uit z'n Alle nummers van de Stoere :rs zijn gebaseerd op bestaan- [nummers variërend van Motor- id tot Henk Wijngaard, al zijn nummers dusdanig verpat- dat het origineel nog nauwe- herkenbaar is. Rockmuziek staat als een huis, flitsend irwerk en controversiële dia- iteksten. Deze zullen welis- irniet bij iedereen in de smaak vallen, gezien hun vaak ranzige karakter, maar ze zijn altijd origi neel en met een humoristische ondertoon. Om de twee jaar bren gen de Stoere Patsers een nieuwe cd op de markt. De verkoop cij fers liegen er niet om. De studio- cd's: 2 Stoer 4 U en 2 Strong 2 B Wrong overtroffen de meest opti mistische schattingen die de band zelf had durven maken. Ook de live cd 2 Stoer 2 Tour vond gretig aftrek. Volgend jaar komt er weer een nieuwe cd uit, die ongetwij feld de vorige edities in ranzig heid naar de kroon zal steken. Het concert begint om 20.00 uur, de entree bedraagt drie euro. [Op zondag 16 februari vindt in nationaal park De Maasduinen jergen een publieksexcursie Lts. Het thema van de wande- Lis 'Water in de Maasduinen'. Ie excursie start op 16 februari S) 14.00 uur op De Sluis bij het jderslooimecr. gemeente Ber- De excursie duurt duurt igeveer tweeënhalf uur en deel- Ene is gratis. Aanbevolen wordt h goede wandelschoenen aan te i. Het thema van de excursie ratcr let Rcinderslooimeer is ont- doordat mensen de afgelo- fo|n decennia het zand en grind dit gebied geëxploiteerd heb- jn. De grote plas ligt in het tionaal park De Maasduinen en imiddcls ingericht als natuur- jbied. Het Rcinderslooimeer is bezoeken vanaf De Sluis. Aan plas ligt een mooie vogelkijk- h en halverwege de plas is er voetgangers-trekpontje aange- jejgd. Het water van Rcinderslooi meer is dus door mensenhanden ontstaan. Er zijn ook andere wate ren in het nationaal park De Maas duinen: vennen en meren ont staan in de Ijstijden zoals bijvoorbeeld 't Quin, Duvelskuul en het Pikmeeuwenwater. Daar naast zijn er de restanten van vroegere Maasmeanders zoals het Heereven en het Langeven. Door de schone waterkwaliteit is de plantengroei veelal zeer bij zonder. Zo kun je moerasherts- hooi, waterpostelein en draadzeg- ge tegenkomen. Ook komen er zeldzame vogels voor zoals dodaars en wintertaling. Verder is het een uitstekend leefgebied voor allerlei amfibieën en reptie len. Het logo van het nationaal park, de kraanvogel, verwijst naar het beklang van het gebied voor de kraanvogel. Wilt u meer informatie over de excursie, dan kunt u terecht bij de heer A. Goossens, tel.: 0485 - 341625. Aanstaande vrijdag bent u weer de gelegenheid om uw voorruit laten inspecteren op kleine schadigingen. Deze kunnen lien nodig ter plaatse gerepa- ïd worden. Een kleine bescha- jng kan door allerlei invloeden i buitenaf gaan doorscheuren «door vervangen van de ruit enige mogelijkheid is. Om dit voorkomen is een reparatie (gelijk. Door een ruitreparatie trdt de voorruit weer even rk als voorheen en de bescha ming wordt vrijwel onzichtbaar, te reparatie van vanaf WA+ voor u geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Brengt u wel de groene kaart of polis mee voor de juiste gegevens, u hoeft verder niets te regelen. Ook kunt u hier het kenteken in al uw autoruiten laten grave ren. Dit kost u slechts 15 euro per auto Aanbevolen door politie en ANWB. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclame- stand. Vrijdag 7 februari op de par keerplaats bij sportcentrum De Sprank van 10.00 tot 17.30 uur. On 7nnriio 1 Op zondag 16 februari houdt eK ellie Snellen in Sevenum een Vfl >orjaars Hobby Manifestatie. In p, menwerking met ruim 25 lande- uil k bekende auteurs en demon- _jj ratrices worden allerlei nieuwe eatieve hobbytechnieken en - ,sfl aterialen van dit voorjaar gede- onstreerd. Veel demonstraties „cl ebben betrekking op wenskaar- oiu -Vorige week donderdag heeft 1 een gewapende overval plaats- evonden in een cafetaria aan de enestraat in'Overloon. Een 35- mge medewerkster stond rond 1 •00 uur alleen in de zaak toen £ee personen binnenkwamen Rie beide een pistool op haar •tfcht hielden en vroegen om inhoud van de kassa. Het is W bekend in welke richting of Ntueel met welk vervoermid- zij zijn vertrokken. Het betrof fee ongeveer 20 jaar oude blan- :emannen, tussen de 1.75m en e 1 80-l,85m. Ze droegen bei en een zwarte jas en een bivak- '®s. De politie komt graag in °ntact met mensen die mogelijk eb hebben gezien van de over- *1 en met klanten die kort voor overval nog in de zaak waren. Getuigen kunnen zich melden 1a telefoonnummer 0900-8844 feam Cuijk). ten maken, er zijn echter ook demonstraties van o.a. terra geur- kralen, poppen maken, kunst schilderen, werken met buiten verf. Op het gebied van kaarten maken worden o.a. gedemon streerd: de nieuwe Incite ponsen, de nieuwe Incire- en Papuela snij- mallen, de Mery schaduw- en richelieusnijmallen, spirelli snij- mallen, terra-kralen, lente scha- duwsnijmallen, eyelets knipvellen, achtergrond embossing mallen, Irisvouwen, werken met de rilboy, punch fold, mozaiekponsen, rand- en hoek embossenmallen, nieuwe kaartmallen, kaart borduur sjablo nen en patronen, vouw technie ken en nog veel meer. De hobby manifestatie wordt gehouden in cultureel centrum De Wingerd op de hoek Maasbreeweg- Den Eigen in Sevenum, op ongeveer 300 meter loopafstand van de winkel van Nellie Snellen, die dan geo pend is. De demonstraties zijn van 10 tot 16:30 uur en de entree is vrij. Voor informatie: Nellie Snel len, Markt 23 in Sevenum tele foon 077-4672267. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Aan de universiteit van Amster dam is Carolien van Rens uit Vier- lingsbcek geslaagd voor psycho- loog. Tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 7 februari oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur in Wijk Zuid tussen Zuidsingel en Prins Bernhardstraat en Nas- sauplein. Zij verzoeken u vriende lijk uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars. Kiosk la. links van de tafeltennishal (nabij Foeke- pot), alwaar U eveneens (oude) spullen kwijt kunt t.b.v. de Luikse Markt. Openingstijd: dinsdags van 18.00-20.00 uur. Meer infor matie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). Op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart én op vrijdag 21 en zater dag 22 maart houdt FC 't Veulen weer een viertal spooktochten. Enige jaren geleden werd in het Venrayse kerkdorp het idee gebo ren om -in combinatie met een arrangement in café-zaal 't Veule- spooktochten te gaan organise ren. De belangstelling was over weldigend. De spooktochten in het Veulen bleken een ideale invulling voor de jaarlijkse feest avond van bedrijven maar ook voor kleinere groepen als kaart- clubjes, families of vriendenclubs. Voor de tochten in maart zijn nog een (beperkt) aantal plaatsen vrij. Voor meer informatie kunt u bel len met Hem Bouweriks, tel. 06- 14219397. De Lions Club Venray houdt jaarlijks een veiling waarvan de baten ter ondersteuning zijn voor een aantal projecten zoals het ondersteunen van een vakantie kamp voor kinderen met spierdys trofie, het project vrijwillige ter minale zorg Noord-Limburg en het busproject van Synthese. Om er nu zorg voor te dragen dat eenieder mee kan dingen en bieden op de veilingartikelen is het afgelopen jaar veel energie gestoken in het upgraden van de veilingsite www.lionsvenray.nl In het afgelopen jaar was het slechts mogelijk de artikelen die ter veiling werden aangeboden op de site te bekijken. De moge lijkheden zijn echter verbreed; vanaf heden is het ook mogelijk een bod via internet uit te bren gen op een aantal kavels. Tot op het moment van veiling kan online geboden worden op de artikelen via www.lionsvenray.nl De veilingactiviteit zelf blijft in de oude vertrouwde vorm bestaan en plaatsvinden op het Raayland CoÜege. De veiling vindt plaats op zaterdag 15 maart 2003- Inbreng van artikelen kan nog tot 15.februari 2003- U kunt de arti kelen aanmelden via telefoon nummer 0478-551640. Er wordt dan een afspraak gemaakt om de intake te verzorgen. Voor de Lionsveiling op 15 maart aanstaande, waarvan de opbrengst bestemd is voor een aantal goede doelen, zoals een vakantie voor een groep ernstig gehandicapte kinderen, ondersteuning van de vrijwilli gers terminale zorg in Noord-Limburg en het busproject van Synthese. Ter ondersteuning hiervan publiceert de Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen. Kijk ook een op de website: www.Iionsvenray.nl Deze week een set van vier bisqnit porseleine kindjes. Vanaf 6 februari zullen de repeti ties onderleiding staan van Ton Kropvisek. Donderdag 6 februari: 19-30 uur alle leden vanaf 60 jaar en ouder 20.00 gehele koor. Don derdag 13 februari: 19.30 uur alle leden vanaf 50 jaar tot 60 jaar; 20.00 gehele koor. Donderdag 20 februari: 19.30 uur alle leden jon ger dan 50 jaar; 20.00 gehele koor. Programma: 23 februari: Opstoek- matinee. 2 maart: Carnavalsmis Grote Kerk, aanvang 11.00 uur. 10 maart: Commissieleden-bijeen komst. 30 maart: Zondagochtendconcert/afscheid Hans Noyens in schouwburg Ven ray. Afmelden bij Cees van Kreij, teiefoon 589775. Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://Iis- ten.to/VMK Donderdag 13 februari organi seert CWI Venlo samen met diver se werkgevers en uitzendbureaus uit de regio een banenmarkt. Iedereen is welkom van 14.00 uur tot 19-00 uur. Er is volop informa tie over werk verkrijgbaar en via computers en vacature-borden worden honderden vacatures gepresenteerd. Medewerkers van de gemeente Venlo zijn aanwezig en zij geven speciaal voor herin treders informatie over scholing en projecten. De beursvloer van het CWI biedt verschillende facili teiten waar bezoekers gebruik van kunnen maken, zoals de elek tronische vacaturezuilen en de Internet-PC s. Op de internetsite De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor Peuterspeelzaal 't Rommelhöfke in Oostrum iemand voor het begeleiden van een groep peuters samen en onder begeleiding van een professionele kracht. Jouw taken zijn o.a. het verwelkomen van de peuters bij binnenkomst en het helpen bij het afscheid nemen van de ouders. De peuters stimuleren in zelfstandig spel. samen liedjes zin gen, kleuren en verhaaltjes lezen. Verder hoort hier ook bij de toi letronde, het verzorgen van kof fie/limonade en het opruimen Men moet lief en geduldig zijn; kunnen omgaan met en overbren gen van de geldende regels; zelf standig kunnen functioneren, minstens 18 jaar oud zijn. De werktijden zijn op dinsdag middag van 13.00 tot 15.30 uur. Meer informatie: Vrijwilligers centrale. Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 04~8-516995, e mail: vwcvenrav@synthese.nl. werk.nl - met duizenden vacatu res en CV's- kan de bezoeker zelf naar een geschikte baan zoeken of een CV invoeren. De adviseurs van het CWI staan klaar om de bezoekers wegwijs te maken. Doorlopend worden de works hops 'Sollicitatietraining en Wer ken met werk.nl' gegeven. Ieder een kan daar aan deelnemen. Tijdelijk, vast, fulltime of partti me. De aan de banenmarkt deel nemende bedrijven en uitzendbu reaus zijn op zoek naar medewerkers, zowel voor tijdelij ke als vaste contracten als voor fulltime of parttime banen. Belangstellenden kunnen direct met werkgevers een gesprek voe ren en afspraken maken over de vacatures die aangeboden wor den. De volgende werkgevers en uitzendbureaus nemen deel aan de banenmarkt: Adecco, Content, Dactylo, Manpower, Olympia, Quick-Force, Randstad, Vedior, Werknet, de Luchtmacht, Berden, Stichting Vizier. Werkwijzer en Alles voor Groene Arbeid. Banen markt CWI Venlo:Donderdag 13 februari 2003 van 14.00 tot 19.00 uur, Prinsessesingel 30 in Venlo. Eerstvolgende repetitie woensdag 12 februari. Afmeldingen bij Annemie Vousten, telefoon 513135. Agenda: 9 februari: repetitiedag; 12 februari geen repetitie: 23 februari: opstoekmatinee; 26 februari: jaarvergadering; 9 maart: voorjaarsconcert; 9-13 april; koor- reis Praag. Heb je ook zin om te zingen in een koor met lichte muziek of wil je meer weten over de vereniging, neem dan gerust contact met Dora Garson, tel. 585371 of bezoek website ww. venrode.nl Het Vierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus organiseert in samenwerking met stichting Op De Töffel op zondag 11 mei een open podium: Op Ut Tuffelke. Regionale muzikanten krijgen tij dens dit open podium de kans zich te presenteren. De band of artiest die op het podium als 'beste' uit de bus komt wordt uit genodigd om als openingsact te fungeren van het popfestival Op De Töffel 2003, dat gehouden wordt op zondag 22 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Bands die interesse hebben om deel te nemen aan dit open podi um kunnen vóór 1 april een demo met biografie sturen naar: Gryp hus, onder vermelding van Op Ut Tuffelke, postbus 15. 5820 AA Vierlingsbeek. Meer weten over Op Ut Tuffel ke? Surf naar www.gry phus.nl. Muziekschool Venray verzorgt in de de aula van het Kunstencen trum Jerusalem op vrijdag 7 febru ari, aanvang 19-00 uur, een optre den van Big Band Workshop Jazzin'. De band speelt blues en jazz standards als C-Jam Blues, Limehouse Blues. Blue Light Boogie en het Afrikaans getinte Whoza Mtwana. Wie bij het zien en horen enthousiast raakt en houdt van soleren enimprovise- ren, kan zich alvast opgeven voor het volgende seizoen. "Is er een drammer in de zaal?neem je stokken mee, dan kun je van daag nog beginnen... De toegang is voor iedereen gratis. Kijk op www.mampisasyo, demon.nl of bel Martin Klein 020 6185315. Voor het optreden van Big Band Workshop Jazzin' ver zorgen klein koperleerlingen van Stephan Moors een optreden. Ook klarinetleerlingen van Emile Rutten spelen enkele nummers. Met riem Machinewasbaar In 4 kleuren verkrijgbaar Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service ■SI «VI O D M A" i Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 Op zaterdag 8 februari komt de band Minsekinder in het program ma Prime-Time. Deze band die jaren geleden ontstond uit Mooder Hellup is vooral bekend geworden door hun verwerkin gen van bekende Venlose carna valsschlagers. Ze braken zelfs door met het nummer Och waas ik maar. met zang van Huub Sta pel. Inmiddels is de derde cd uit gekomen met eigen nummers. Minsekinder wordt aan de tand gevoeld over de band, de muziek en verder alles wat op tafel komt. Verder zullen ze veel oude en nieuwe muziek laten horen van deze band. Wil je Minsekinder vragen stellen dan ben je vrij om te reageren tijdens het program ma door te bellen naar de studio. Tel: 0478-512362. Prime-Time zaterdag 15.00 en 17.00 uur. In Waar zijn de Troubadours gebleven? het trio Dre en de Loo Loo s uit Tegelen. Van hen ver scheen de cd Gewoen Weej en zij komen er alles over vertellen don derdag 6 februari tussen 21.00 en 22.00 uur. Donderdag 6 en 13 februari is er tussen 18.00 en 19.00 uur hoog bezoek in de studio. In het pro gramma Vastelaovend Same komen alle jeugdprinsen en -prin sessen uit de gemeente Venray naar de studio. En aangezien het om alle elf jeugdvastelaovesver- enigingen gaat, zijn hiervoor twee avonden gereserveerd. De Nederlandse zangeres Mari lyn zal op maandagavond 10 februari te gast zijn in PeelGrass. Deze in Venlo geboren zangeres die verhuisde naar Heythuysen en nu in Weert woont, zal ons haar muzikale verleden, alsmede over haar twee uitgebrachte cd s ver tellen. Uiteraard worden de tek sten rijkelijk afgewisseld met muziek. Peelgrass. maandag van 20.00 tot 21.00 uur. Dansvereniging Opanka viert dit jaar haar 25-jarig jubileum en ze maken er een heel feestjaar van. Na de reünie november vorig jaar is het nu tijd voor een feeste lijke instuif internationale dans op zaterdag 8 februari in het gemeen schapshuis van Oostrum. De dans- leiding is in handen van Josta Veldhuis. Alle dansliefhebbers zijn van harte welkom. Aanvang 19.30. De entree bedraagt vier euro voor niet-leden en drie euro voor leden, te betalen bij aan komst in de zaal. Vooraf opgave bij: Hanny Cuppen, tel.: 0478- 587315 of Gerda Nabuurs, tel.: 0478-569223 of per. e-mail: info@opanka.nl. Bezoek ook eens website: www.opanka.nl. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5. Venray Zondag 9, 23 februari, 2, 16 en 23 maart: zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Zondag 30 maart: zingen om 09.30 uur in de Grote Kerk. Deze H. Mis wordt lokaal uitge zonden door Omroep Venray. In de onlangs gehouden ledenver gadering is Roos Ubaghs tot nieu we secretaris gekozen. T.z.t. zal Roos het secretariaat vol ledig overnemen van Trees Dou- wes. Bij verhindering afmelden Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op onze repetitieavon den voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmel ding, afmelding kunt u bellen: José Bakkum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478- 583884. De uit Merselo afkomstige Joel Eijssen heeft afgelopen zaterdag de solistenprijs gewonnen op het jaarlijkse brassbandfestival in Leeuwarden. Eijssen eindigde als eerste op de solistenwedstrijd in de hoogste groep. Hij oogstte veel bewondering met het werk Jubilance van Wil liam Himes. Hij had dit werk in slechts vijf weken ingestudeerd. De internationale jury was zeer complimenteus over zijn toon, techniek en voordracht. Hij stu deert sinds 1995 bij de bekende trompetdocent Charles Green. Sinds enkele jaren is hij als princi pal cornettist verbonden aan de West-Friese brassband Kunst naar Kracht uit De Goorn (Noord Hol land) onder leiding van Erik Jans sen. Tijdens het festival moest hij het opnemen tegen solisten van onder andere Provinciale Brass band Groningen, Nederlands kam pioen 2002 in de kampioensdivi sie. Op zaterdag 8 februari komt de band Minsekinder in het program ma Prime-Time. Deze band die jaren geleden ontstond uit Mooder Hellup is vooral bekend geworden door hun verwerkingen van bekende Venlose carnavalsschlagers. Ze braken zelfs door met het num mer Och waas ik maar, met zang van Huub Stapel. Inmiddels is de derde cd uitgekomen met eigen nummers. Minsekinder wordt aan de tand gevoeld over de band, de muziek en verder alles wat op tafel komt. Verder zullen ze veel oude en nieuwe muziek laten horen van Jongerencentrum Dingus in Venray presenteert zaterdag 8 februari aflevering dertien van Hardcore Impact. Het is de eerste Hardcore Impact in 2003. Tot de optreden de artiesten behoren de dj's Ramaniac, Poelik, Tissue, Die- Moon, Jeroen P, Ruff Ryder, Yes- heads en Bassweiler. Aanvang 21.00 uur. deze band. Wil je Minsekinder vragen stellen dan ben je vrij om te reageren tijdens het program ma door te bellen naar de studio. Tel: 0478-512362. Prime-Time zaterdag 15.00 en 17.00 uur. In Waar zijn de Troubadours gebleven? het trio Dre en de Loo Loo's uit Tegelen. Van hen ver scheen de cd Gewoen Weej en zij komen er alles over vertellen don derdag 6 februari tussen 21.00 en 22.00 uur. Donderdag 6 en 13 februari is er tussen 18.00 en 19-00 uur hoog bezoek in de studio. In het pro gramma Vastelaovend Same komen alle jeugdprinsen en -prin sessen uit de gemeente Venray naar de studio. En aangezien het om alle elf jeugdvastelaovesver- enigingen gaat, zijn hiervoor twee avonden gereserveerd. De Nederlandse zangeres Mari lyn zal op maandagavond 10 februari te gast zijn in PeelGrass. Deze in Venlo geboren zangeres die verhuisde naar Heythuysen en nu in Weert woont, zal ons haar muzikale verleden, alsmede over haar twee uitgebrachte cd's ver tellen. Uiteraard worden de tek: sten rijkelijk afgewisseld met muziek. Peelgrass, maandag van 20.00 tot 21.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Rijk, sfeervol en beeldend in de schildering van het land schap, de geuren en de aard van het negentiende eeuwse Birma. 'De pianostemmer', een verbazingwekkend vol maakt debuut van schrijver Daniel Mason, is te koop bij boekhandel Van den Munck- hof in Venray. Het is oktober 1886 als Edgar Drake een vreemd verzoek van het Britse ministerie van Oorlog bereikt. Hij krijgt de opdracht om zijn vrouw en zijn rustige leventje in Londen vaarwel te zeggen en naar de jungle van Birma af te rei zen, waar een zeldzame Erard- vleugel gerepareerd moet wor den. De piano behoort toe aan Anthony Carroll, een arts in het Britse leger die er nogal onortho doxe methoden op nahoudt om de vrede met de vijandige vorsten in de zuidelijke Shan-staten te bewaren- door zijn liefde voor poëzie, muziek en studie met hen te delen. Voorlopig zorgt deze aanpak voor rust in het gebied, maar tegelijkertijd roept die bij Carrolls superieuren vragen op over zijn loyaliteit. Op zijn reis naar Birma- via DANIEL. MA SON De pianostemmer Europa, de Rode Zee en India, ontmoet Edgar behalve profeten en dieven, soldaten en verhalen vertellers, ook een fascinerende ytouw, die net zo ongrijpbaar blijkt te zijn als Carroll. Op de machtige rivieren en in de verla ten steden van Birma krijgt Edgar te maken met meer mysteries en gevaren dan hij zich ooit had kun nen voorstellen. 'De pianostemmer' kost 19,50 euro en wordt uitgegeven door De Bezige Bij.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11