terSale "Burgers willen meer veiligheid op straat" "Dit wordt een oplopend drama" LENSSEN OverTrawffl; Groenactie in Veltum Mevrouw Peeters wint kerstpuzzel Martien Manders stapt uit politiek Korting op merkmonturen IWaar gaat de I gemeente Vooral >p letten? <L0 !*SOp. (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum i Ongeval Woninginbraak Dat is mooi meegenomen, zo n modieuze bril. Want vele topmodemerken zijn deze maand extra aantrekkelijk geprijsd bij de OogMerk Opticien. Met exclusieve kortingen die kunnen oplopen tot wel 40%. Inclusief de professionele oogzorg van één van onze specialisten. Grotestraat 48, 5801 BH Venray 0478-582409 'EEL EN MAAS In het handhavingspro- amma wordt een verdeling maakt in drie categorieën, ijccten en situaties met een >ge, gemiddelde en lage prio- iteit. Het zwaarste wordt igezet op milieuvergunnin- n en meldingen en bouw-en ningtoezicht. Zeven onder- erpen kregen de hoogste pri- •iteit waarop intensief gehandhaafd gaat worden. 1Milieuvergunningen en mel dingen. Er vinden reguliere bedrijfscontroles plaats op alle I-oorschriftenmeldingen worden behandeld. Externe veiligheid en gevaarlijke situaties en stoffen zijn van belang. 2. Bouw- en woningtoezicht, bit is inclusief brandveiligheid en ponumenten. Handhaving Ebeurt van regelgeving van het uwbesluit bij brand-, gebruiks- contructieve veiligheid. Daar naast regelgeving met betrekking lot de gezondheid (lucht, licht en kering van geluid en vocht). 3- Verkeer. Gelet wordt op par- iren, laden en lossen, irom)fietsers in voetgangersge- ied, inrijden autoluw gebied en Hen van fietsen. Parkeercontro- :urs, met uitgebreide bevoegd- •id, en politiesurveillanten wor- :n hiervoor ingezet. 4. Gebruiksvergunningen. Deze korden jaarlijks gecontroleerd. Er komen twintig extra controles in tie horeca en speciale acties bij carnaval, kermis en rond kerst- is. Van belang zijn: vrije nood- itgang, noodverlichting in orde, :keurde blusmiddelen, versierin- :n en wandbekleding volgens lEN-normering en onderverde- ig van het pand volgens de iuwvergunning. 5. Afval en zwerfvuil. Het ille- aal storten van afval heeft priori- :it. Het diftar-ophaalsysteem rordt kritisch bekeken op onge wenste neveneffecten en hand- aafbaarheid. Gedacht wordt om twee keer per jaar gratis snoei- en 1 inafval op te halen en de wijk- •rzieningen te verbeteren, iders die illegaal storten worden ^gespoord en bekeurd door te isten en door zakken open te lijden. 6. Drugs. Handhaving richt zich illegale verljoop van softdrugs verkoop van narddrugs. 7. Geweld op straat. Met de ladjrik op bedreigingen, openlij- cé geweldpleging en alcoholmis- iroik. jEen gemiddelde prioriteit krij- én overlast van jeugd en vanda- isme, vreemdelingen, bestem- ningsplannen, hondenbeleid, ioreca, openbare ruimte, natuur- leheer en evenementen. Een lage prioriteit hebben ipenlucht recreatie, belastingen, eclame/winkeluitstallingen, ver- ;unningen openbare orde, bevol- :ingsadministratie, prostitutie, narkten en archeologie. Oppositie verwerpt handhavingsplan De oppositiepartijen WD en Samenwerking verwierpen maandag in de commissie Ste delijk Beheer het handha- vingsprogramma dat de gemeente wil uitvoeren. Bij het handhaven van de regels geeft de gemeente voorrang aan milieuvergunningen, bouw- en woningtoezicht, ver keer, gebruiksvergunningen, afval en zwerfvuil, drugs en geweld op straat. Dit zijn alle maal zaken die zwaar wegen bij de fysieke veiligheid en de kwaliteit van de woonomge ving. Voor de uitvoering van het pro gramma komt de gemeente 8.600 uur op jaarbasis tekort. Dit komt neer op 6,6 fte. Door efficiënt en integraal te werken denkt de gemeente op termijn met vijf full time ambtenaren extra het hand- havingsprogramma te kunnen uit voeren. Dit betekent vanaf 2004 een extra kostenpost van 200.000 euro. De politie levert een struc turele inzet van zeven agenten. Handhaving bestaat uit toezicht, controle en sanctionering met als doel een veiliger en gezonder leef klimaat voor de Venrayse burgers. De meeste uren worden ingezet bij bouw-en woningtoezicht (5340 uur) en milieuvergunnin gen en meldingen (6480 uur). Het parkeren is uitbesteed aan Q-park dat jaarlijks 7150 uur inzet in Ven- rays centrum. John Niessen (WD) had weinig vleiende woorden. "We zijn op de verkeerde weg. Het is een ambte lijke benadering waarbij het rap port van de VROM-inspectie blin delings gevolgd is. Dit strookt niet met de belevingswereld van de burgers. Die willen zichtbaar meer veiligheid op straat zien In plaats van de burgers te vermoei en met strenge regels over zolder trappen en dakkapellen", vond Niessen. "De kiezers die op 6 maart op ons gestemd hebben verwachten dat we het in Venray veiliger maken", zei Martin Wijnhoven (Samenwerking). "De lokale poli tiek moet daarom bepalen wat belangrijk is en dit afwegen in een risicoanalyse." Wijnhoven pleitte ervoor om eerst een debat over normen en waarden te houden. Ook vond dat hij dat er veel meer rekening moet worden gehouden met de veiligheidsscan die vorig jaar in Venray gehouden is. WD en Samenwerking uitten beiden hun twijfels over de hoge perso nele inzet gezien de slechte finan ciële situatie van de gemeente. Gerda van Stelten (CDA) vroeg meer aandacht voor preventie. Ook zij pleitte voor meer politie op straat. Bij het verlenen van ver gunningen dient vooraf beter nagedacht te worden over de gevolgen. Zij noemde als voor beeld de oliebollenkraam bij bak kerij Pijpers. "Daar moeten de klanten midden op straat gaan staan om een oliebol te kopen", aldus Van Stelten die ook het overdekte terras van snackbar de Hoender noemde. Dit neemt het trottoir en een deel van de open bare weg in beslag. Het CDA ondersteunde het ver zoek van de WD om bij controle van bedrijven te letten op de ISO- certificering. Gecertificeerde bedrijven hebben al veel maatre gelen moeten treffen en zouden daarom veel minder intensief gecontroleerd hoeven worden. Gerda van Stelten steunde het handhavingsprogramma. "Want iedereen moet weten wat wel en niet kan. Dit zorgt voor een veili ger en gezonder Venray." Roland Zwiebel (PvdA) merkte op dat handhaving geen onderge schoven positie meer inneemt. Sinds Enschede en Volendam heeft het bij alle gemeenten een prominente plek gekregen. Zwie bel noemde het handhavingspro gramma 'een flinke stap in de goede richting'. Als hoofd milieu bij de gemeente Venlo maakte hij tal van technische kanttekenin gen. Bijvoorbeeld de milieuver gunningen van bedrijven met categorie 4 moeten volgens de rijksnorm niet één keer maar twee keer per jaar gecontroleerd worden. Zwiebel merkte op dat handhaving van het bouwbesluit een hoog specialistisch niveau vereist. De PvdA'er snapte de houding van de WD niet. "Die partij heeft het hardste geschreeuwd toen het mis ging met de woningbouw in Merselo. En nu het VROM-rapport er ligt gooien ze het over een andere boeg en zeggen ze "laat maar zitten Wethouder Driessen (CDA) erkende dat het programma gro tendeels voortkomt uit het rap port van de VROM-inspectie. 'Dat is nu eenmaal een verplichting, daar kunnen we niet omheen. Maar we ontketenen geen heksen jacht. Het doel is om duidelijk en consequent te zijn voor de bur gers. En er is ook rekenig gehou den met hun belevingswaarde. Volgens Driessen is de uitvoering financieel haalbaar. "We leven niet boven onze stand. Dit pro gramma ligt binnen de mogelijk heden die we hebben." CDA-Kamerlid Joldersma pleit voor betere communicatie TBS-kliniek destijds voor de bouw van de TBS- kliniek is beloofd dat het een gesloten en streng bewaakte inrichting zou worden. "Toen kwam er een nieuwe directie met een andere visie. Ineens moesten er woningen bij de kliniek komen. De omliggende dorpen zijn allemaal faliekant tegen deze ontwikkeling." Het raadsbesluit van 1998 staat nog steeds over eind dat de verlofwoningen komen op het Servaasterrein. De CDA-delegatie bestond uit kamerlid Cisca Joldersma en haar persoonlijke medewerker Sandra Weber en de Venrayse CDA-raads- leden Ton Teeuwen en Gerda van Stelten. Het actiecomité wees op de nabijheid van recreatiepark de Witte Vennen waar veel gezinnen verblijven en in de zomer duizen den kinderen uit de omgeving gaan zwemmen. De Wanssumse- weg en de Sparrendreef worden dagelijks gebruikt door honder den fietsende scholieren. Volgens Van Soest kunnen de sportclubs moeilijk aan vrijwilligers komen omdat zij de verantwoordelijk heid niet willen nemen indien er iets met de voetballende of korf ballende jeugd gebeurt. Naast de TBS-kliniek bevindt zich in de directe omgeving ook verslavings kliniek Pascalis en behandelcen trum de Wendel. Het actiecomité wacht nu de volgende stappen van de Roovse Wissel af.. Van Soest liet strijd vaardig weten dat het comité blijft doorvechten. Het jaarplan 2003 van de TBS-kliniek baarde hem nog grotere zorgen nu blijkt dat de behandeling er onder de maat is en dat er vanuit justitie amper informatie over de TBS'ers wordt gegeven. "Ze weten daar niet eens wat voor een vlees ze in de kuip hebben. En deze mensen zouden dan buiten het hek met verlof kunnen gaan. Het is een zorgwekkende situatie." Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Bij een verkeersongeval op de SFanssumseweg in Oostrum zijn Vrijdagmorgen omstreeks 07.45 Uur twee personen gewond êeraakt. De aanrijding tussen een jiersonenauto en een bestelauto fond plaats toen de 25-jarige bestuurder van de bestelauto uit Ravenstein bij het keren op de weg geen voorrang verleende aan 3 de tegemoetkomende 21-jarige automobilist uit Baarlo. Laatstge- noemde werd met diverse ver wondingen opgenomen in het fciekenhuis, terwijl de man uit t Ravenstein met een hoofdwond |oor onderzoek werd meegeno men. De personenauto was total- oss en de bestelauto liep zware chade op. Aan het slot van haar werk bezoek aan Venray had Cisca Joldersma, Tweede Kamerlid van het CDA, dinsdagmiddag een gesprek met het actieco mité TBS-kliniek Oostrum. Woordvoerder Toon van Soest legde haar uit dat het voor de omgeving onaanvaardbaar is dat de Rooyse Wissel verlof woningen gaat bouwen buiten de omheining. Na het aanhoren van de leden van het actiecomité concludeerde Joldersma dat er sprake is van een slechte communicatie vanuit de TBS-kliniek. Voordat zij in de kan tine van de sportvereniging met het actiecomité sprak, was ze te gast in de Rooyse Wissel waar ze praatte met de directeuren De Beer en Verwaaijen. Algemeen directeur Toine de Beer maakte de CDA-delegatie duidelijk dat hij niet wil tornen aan de plannen voor de bouw van verlofwonin gen buiten het hek. "Ik heb het gevoel dat dit uit de hand gaat lopen. Het wordt een oplopend drama. Deze strijd zal veel bloed, zweet en tranen kosten. Maar nie mand is ermee gebaat als het hard tegen hard gaat", zei het CDA- kamerlid. Zij haalde elders uit het land voorbeelden aan waar wel een goed overleg is tussen het instituut en de directe omgeving. Joldersma zag hierin ook een rol weggelegd voor de gemeente om de communicatie te verbeteren. Toon van Soest wees erop dat ORCHIDEE-DAGEN VAN DINSDAG 14 T/M ZATERDAG 25 JANUARI BOXMEER - Provincialeweg 5 (A77, afslag 1) BEUNINGEN - Claudiuslaan 60 (A73, afslag 1) Donderdag 16 januari 2003 - Pagina 5 De Belangengroep flats Vel tum (BLV) zet zich al geruime tijd in voor de leefbaarheid in en om de flats van Veltum. De dichte onderbegroeiing van het bosplantsoen rondom de flats is al geruime tijd een doorn in het oog van de BLV. De bospaden worden door de flatbewoners veel gebruikt omdat ze direct naar het winkelcentrum en wijkcentrum voeren. De paden zijn 's avonds en 's nachts extra onveilig omdat door de dichte begroeiing geen sociale controle mogelijk is. Aan de gemeente was gevraagd om een rigoureuze snoeibeurt uit te voeren. De gemeente moest echter antwoorden dat er dit jaar en mogelijk ook volgend jaar niet voldoende onderhoudsgeld beschikbaar was voor een derge lijk grote snoeibeurt. Na rijp beraad heeft de BLV dan ook besloten om zelf de handen uit de mouwen te steken onder het motto: 'de gemeente, dat zijn we allemaal!'. De BLV heeft daarop aan de gemeente het volgende plan voor gelegd: Als de gemeente zorgt voor het benodigde materieel, dan zorgt de BLV voor de beno digde mankracht. Dit toonbeeld van betrokkenheid bij de openba re -ruimte en inbreng van zelf werkzaamheid was voor de gemeente dan ook voldoende doorslaggevend om medewerking te verlenen aan het project. En zo werd de datum vastgesteld voor de eerste grote buurtactie rond om de flats in Veltum en wel op zaterdag 14 december 2002. Er is echter nog een tweede actiedag nodig om het werk af te maken. Deze is gepland op zaterdag 18 januari 2003- Wederom zijn de bewoners benaderd om mee te doen. In ieder geval is aangetoond dat het initiatief van de belangen groep navolging verdient. Zij heb ben bewezen dat bewoners, met een beetje betrokkenheid en zelf werkzaamheid. een enorme bij drage kunnen leveren aan de leef baarheid van hun eigen woonomgeving. 'Kerstmis brengt de mensen dichter bij elkaar' was de goede oplossing van de kerstpuzzel in Nieuwsblad Peel en Maas. Uit de ruim driehonderd goede inzendin gen werd uiteindelijk mevrouw G. Peeters uit Venray als winnares getrokken. Zij kreeg in boekhan del Van den Munkhof een boe- kenbon ter waarde van 20 euro overhandigd. Ook mevrouw Zegers-Erben uit Leunen. Astrid van Dijck uit Wanssum, mevrouw Bartels-Arts uit Meerlo en F. De Mulder uit Oirlo vielen in de prij zen. Stagiare Linda Stammen tus sen de stapel briefkaarten en e- mails met de goede oplossing van de kerstpuzzel Vrijdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur is er ingebroken in een woning in een flatgebouw aan de Haammakersstraat. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren van een deur. Bij de inbraak zijn sieraden, een geldbedrag van enkele honderden euro's, paspoor ten en een zilverkleurige beautycase ontvreemd. De politie vermoedt dat de inbraak is gepleegd door twee personen. Beide verdachten zijn na de inbraak vermoedelijk van het balkon gesprongen (le etage) en vervolgens te voet gevlucht. Uit getuigenverklaringen weet de politie dat een blanke man met zijn fiets in de buurt van het flatgebouw stond op het moment dat het tweetal wegvluchtte. De twee verdach ten zouden om de man heen gerend moeten zijn. De politie komt graag in contact met deze man, maar ook met andere getuigen van deze inbraak. Een van de twee verdachten droeg de zilverkleurige beautycase, die ook wel kan worden aangezien voor een koffertje. De politie in Venray is bereikbaar via telefoonnummer 0900 - 8844. Martien Manders (fractie Van de Vorle) verlaat de politiek. De Venraynaar zat namens de lokale partij jarenlang in de financiële commissie. Vorige week in de commissie Middelen kondigde hij zijn afscheid aan. Vanwege per soonlijke omstandigheden maar ook vindt Manders dat het com missiewerk veel zwaarder is geworden. Sinds de raadsverkie zingen van maart 2002 is het aan tal commissies teruggebracht van acht naar vier waardoor iedere commissie een veel uitgebreider werkterrein kreeg. Martien Man ders stond de afgelopen verkiezin gen als tiende op de lijst van frac tie Van de Vorle. Phalaenopsis Deze Phalaenopsis Orchidee of Vlinderbloem is helemaal de trend! Nu voor een speciale Orchidee-dagen prijs (excl. pot 'Tula')! 4-3750

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5