Kerkelijke mededelinger Regiokalender Oude foto Weekend diensten Jeugd ontmoet jeugd Hakkespits Rode Kruis KBO Venray KW Venray Zij-Actief Oostrum Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Geslaagd Lourdesreis rfeCOMFORTABEL ml WONENoonpoA Oud papier Wereldwinkel Bibliotheek Top 30 van 2002 Cursussen 'Lemuria' Mandala tekenen 4 PEEL EN MAAS Donderdag 16 januari 2003 - Pagina HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse Huis- ArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZIEKF.NVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag en zon dag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 1".00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 58487". Apotheek Veltum dagelijks van 08.00 tot 12.30 uur en van 13-30 tot 17.00 uur. Buiten deze tijden, uitsluitend voor spoedgevallen kunt u bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstluik. TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en M. Theu- nissen M. THEUNISSEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORDLIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077-3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskun dige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19-30 uur waargenomen door: R. v.d. REIS en L. SPAN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tus sen 18.00 en 19 00 uur. tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 0478-527066. Email: igg@wgi.nl Openingstijden: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 12.00 uur en maandag, dinsdag en don derdag van 13 30 tot 16.30 uur. MELDPUNT ALGEMENE HULPDIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Ven ray tel. 0478-565155 BUREAU VOOR RECHTSHULP Z.O.N. De Clockert. Bergweg 4, 5801 EG Venray. Juridisch (gratis) spreek uur op afspraak: lel. 077- 3209191. Gespecialiseerd in arbeidsrecht, uitkeringsrecht, huurrecht, vreemdelingenrecht en consumentenrecht, met name voor de minder draagkrachtigen in onze samenleving. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenemen ten en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactio nele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 17 januari: ln het kader van de paranormale avonden in Neerkant verzorgt Henk Frans- sen een lezing inzicht in je leven. De avond aan de Ericaweg 3 begint om 20.00 uur. Voor meer informatie, telefoon (077)4661370. Zaterdag 18 januari: HCC afdeling Noord-Lintburg houdt van 11.00 tot 18.00 uur een inloopdag in gemeenschapshuis De Zuidpilaar in Venlo. Alle computersfreaks zijn van harte welkom. Zaterdag 18 januari: ln jongerencentrum Perron55 in Venlo vindt het dancefeest Factory of Bre- akz plaats. Naast dj's is de explosieve dance-act Longplayers uitgenodigd. Het spektakel barst om 22.00 uur los. Zondag 19 januari: De uit de regio Venlo afkomstige band Pulsief presenteert in De Herberg van camping Califomië in Grubbenvorst haar nieuwste cd. Op de cd met als titel Ruumte! Staan tien Limburgstalige liedjes. Zondag 19 januari: In partycentrum De Borgh aan de Midden Peelweg 5 in Sevenum wordt van 11.00 tot 17.00 uur een creatieve beurs gehouden Er staan dertig kramen met zelfgemaakte cadeaus. Zondag 19 januari: Staatsbosbeheer verzorgt een winterwandeling in nationaal park De Groote Peel. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. Opgave via telefoon 0495-64149". Woensdag 22 januari: Op initiatief van de gemeente Venlo worden er rondleidingen verzorgd in het gebied Maaskade in Venlo waar sinds oktober van het vorig jaar archeolo gische opgravingen worden uitgevoerd. De rondleiding begint om 15.00 uur. Opgeven kan via telefoon (077)3522112. De wijkvereniging Veltum hervat zaterdagavond wederom haar jeugd- tref-bijeenkomsten. Voor de jeugd van groep 7-8 van hel basisonderwijs is het wijkcentrum geopend van 19.00-21.00 uur. Daarna is het de beurt aan de jeugd vanaf klas 1 van Raayland (van 21.00-23-00 uur). Iedereen in betreffende leeftijdscate gorieën is van harte welkom om enke le uurtjes met elkaar door te brengen in het café-gedeelte van wijkcentrum Veltum, dat daarbij weer omgetoverd is in een mini-discotheek. De eigen bijdrage bedraagt slechts 1 euro voor leden en. 1,50 euro voor niet leden, waarvoor een gratis consumptie. Maandag 20 januari en 17 febru ari: Oefenavond in de Kiosk, aan vang 20.30. Nieuwe leden begin nen telkens om 19.45 uur. Maandag 3 februari: Geen oefen avond. Dit is een optreden-avond geworden. Optredens-Evenementen: maan dag 3 maart Verzorgingstehuis Sinselhof Venlo. Contactadres: dhr. O. Pijpker, tel. 0478-586634. Jeugd en jongeren werk Maandag 20 januari is er weer een groepsbijeenkomst van 18.45 tot 20.15 uur. Op het programma staat: Rolstoelvervoer. Binnenkort starten ze weer met een computercursus Word 2000 voor ouderen. Zij die onze beginnersoplci- ding hebben gevolgd of gelijkwaardi ge kennis hebben komen hiervoor in aanmerking. De cursus wordt gege ven op woensdagmiddag in het nieu we computerlokaal in De Kemphaan. Nadere informatie en aanmelding: Sraar v. Meijel. tel. 586389. Dinsdag 21 januari kienen voor het goede doel. Ze beginnen om 19.45 uur. Men mag ook een introducé meebrengen. Voor de dames van Zij-Actief is er op dinsdag 21 januari in het gemeen schapshuis Oostrum de jaarvergade ring. Aanvang 20.00 uur. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Na de pauze is er kienen. De agenda is al in uw bezit (in het programmaboekje 2003). Elke zondagmorgen wordt er geoe fend op de schuttersweide. vanaf 10.30 uur bent u van harte welkom, ook bij slecht weer. Maandag 20 januari wordt de eer ste algemene ledenvergadering gehouden van het nieuwe jaar in gil denhuis café d'n Oldtimer, aanvang 20.00 uur Zaterdag 8 maart wordt de algeme ne voorjaarsvergadering van schut- tersbond Juliana gehouden in café zaal Niëns in Maasbree. aanvang 15.00 uur. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam, faculteit der tandheelkunde (ACTA), is Leonie van Leeuwen afge studeerd als tandarts. Lourdeswerk Stichting Heil Dér Zieken gaat dit jaar van 17 t/m 24 mei met de trein naar Lourdcs. Zij werken voor en samen met VNB Nationale Bedevaarten en sluiten zich bij deze georganiseerde reis aan. In de regio Venray zijn twee stich tingen werkzaam met al doel reizen naar Lourdes te organiseren. Deze worden nog al eens met elkaar ver ward. De Stichting Heil Der Zieken gaan dus met de organisatie mee die gevestigd is in de Bosch: de andere stichting sluit zich aan bij de organisa tie die gevestigd is in Maastricht. Het doel is gelijk: mensen een bedevaart naar Lourdes aanbieden en/of verzor gen. Bij de reis die Heil der Zieken orga niseert gaan ze als groep uit Venray en omgeving en komen in Lourdes ook allemaal in hetzelfde hotel waar ze zelf als begeleiding voor u zullen zorgen. U kunt dus de gehele reis een beroep op hen doen en ze zullen u zoveel als mogelijk is in Lourdes bege leiden in zowel de bezienswaardighe den bezoeken als ook aansluiten bij het programma wat de VNB Nationale Bedevaarten aanbiedt. De ervaring heeft geleerd dat deze manier van samen op reis gaan heel veel waarde toevoegt aan deze bede vaart en er voor zorgt dat u een onver getelijke reis zult gaan maken. Het adres van Lourdeswerk Stich ting Heil Der Zieken is G.J.M. Kareis, Ouverturestraat 23, 5802 EM in Ven ray. Op tel. 582849 kunt u zich opge ven voor deze reis. Ook bij dhr P Willemse. tel. 510262 kunt u zich aan melden. Door het inzamelen van papier in een paarwijken in Venray en in de container, die staal bij Hubenhof ('s zaterdag geopend) en in Veulen (hele week open) kunnen zij een aantal mensen die een steuntje nodig heb ben. een reis aanbieden. Ook door gif ten die binnen komen op rek.nnr. 65.79.45.Oi3 kunnen ze meer doen. Voor deze reis hebben ze de uitno digingen al de deur uit, maar u kunt zich opgeven om samen deze bede vaart met hen te gaan maken. L "I minder-valide aanpassingen Voor a\e het qoed moet zijn! f* Heidseweg 33, 5812 Heide-Venray, tel. 0478 533000 tegels bag. geopend van 09.00-18.00 uur, za. van 09.00-16.00 uur I Biedt meer dan een doorsnee oplossing. De allernieuwste trends op badkamer- en keukengebied. Ook ruime keuze in minder-valide sanitair en keukens En natuurlijk deskundig advies! wwwcomfortabel - wonencom AV Venray-Regio haalt op woens dag 29 januari het oud papier op in de straten Zandakker, Schutsboom. Vendel, Groenewoltsepad, Kruis straat, St. Franciscuslaan, St. Antoni- usstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef. Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Mer- seloseweg. De bewoners worden verzocht om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook beslaat iedere zaterdag van 09 00 tot 13.00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container. die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Nadere informa tie: tel. 583529 of 582842. Ti Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan I. Crasbom. Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.15 Feestelijke H. Mis voor overl. ouders Pouwels-Wis- mans en fam.; George Menge; Het is algemeen bekend, dat eerlij ke handel vooral voor vrouwen in ontwikkelingslanden van groot belang is. De activiteiten van Action Bag Handicrafts in Bangladesh maken duidelijk wat eerlijke handel voor vrouwengroepen kan betekenen. Bij de selectie van medewerksters wordt voorrang gegeven aan vrouwelijke kostwinners, weduwen en geschei den vrouwen die geen land en een laag inkomen hebben. Behalve dat de vrouwen kunnen rekenen op werk en prompte betaling, hebben ze ook recht op scholing, zoals alfabetise ringscursussen, voorlichting over hun rechten, en voedings- en gezond heidscursussen. Een recente evaluatie van deze groep wees uit dat de eerlij ke handel de volgende effecten heeft gehad: In 2002 is het boek De erfpachters van John Grisham het meest geleend door de klanten van de bibliotheek Venray. Maar liefst 186 maal is deze titel de uitleenbalie gepasseerd. Ook de boeken van Marianne Frederiksson werden bijzonder veel gelezen het afgelopen jaar. Het boek Anna, Han nah en Johanna bezet de tweede plaats in de top 30, Simon staat op de derde plaats en het bock Inge en Mira staat vierde. Van de Nederlandse schrijvers werden de boeken van Paul Glastra van Loon, Harry Mulisch. Renate Dorrestein, Heieen van Royen en Anna Enquist het meest gelezen. Bij de jeugd zijn Carry Slee, Jacques Vriens, Paul van Loon en natuurlijk de boeken over Harry Potter nog steeds erg populair. Opvallend veel sprinters slaan in de top 30 van de volwassen romans genoteerd. Sprinters zijn zojuist verschenen, zeer actuele boe ken, waarvan de bibliotheek het mogelijk maakt om deze op korte ter mijn te lezen. Voor maar 1,25 euro kan een sprinter twee weken geleend worden. Zo is een grote doorstro ming van de boeken mogelijk en kun nen veel mensen van de service gebruik maken. Op de webpagina van de bibliotheek www.obvenray.nl staat een overzicht van de actuele sprintertitels. Niet alleen van de romans maar ook van de informatieve boeken, dvd's, leesboeken, video's, tijdschrif ten en cd-roms is de top 30 van de meest geleende exemplaren samenge steld. In de bibliotheek liggen de lijs ten van de diverse toppers ter inzage. Handig om even in te kijken als men op zoek is naar bijvoorbeeld een leuk boek of film om te lenen. Meer infor matie over de bibliotheek Venray is te vinden op de website, met tal van interessante links voor alle leeftijden. Via de website is het tevens mogelijk de catalogus te raadplegen en mate rialen 24 uur per dag van huis uit te reserveren. De bibliotheek is geo pend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00- 21.00 uur en zaterdag van 11.00- 14.00 uur. Lemuria is een praktijk voor zelfbe- wustzijnsontwikkeling. Zij organise ren de volgende cursussen. Sacred dance: start 15 januari. Deze vorm van dansen gaat vooral om de beleving van je-zelf en van het samen zijn in de dans met anderen. Sacred dance kent energieke uitbundige, maar ook meditatieve dansen waarbij de aandacht naar binnen gericht wordt. De dansen zijn harmoniserend en helend. Danservaring is niet nodig. Elke woensdagavond van 19-30 tot 21.00 uur met aansluitend, zo je wil, een half uur meditatie. Wilt u kenni smaken met deze vorm van dansen, die geschikt is voor jong en oud, man of vrouw, dat kan altijd. Kom gerust op een woensdagavond in wijkcen trum De Kiosk in 't Brukske. Wel even van te voren bellen. Werken met energie (chakracur- sus), start 16 januari, lesavond: don derdag. Kennismakingscursus, zeven lessen. Hoe sta je in je leven? Gaat het leven te snel, voel je je moe of begrijp je jezelf niet meer, waarvoor en waar om doe je wat je doet? Durf je te leven? Kun je nog genieten? Lijkt het bij een ander allemaal zoveel eenvou diger? In de cursus Werken met ener gie leer je jezelf (herontdekken, leer je je eigen krachten te gebruiken zo dat je je leven opnieuw vorm en meer inhoud kunt geven. Reiki I en Reiki II cursussen. Reiki is een oeroude universele behandel methode, waarbij je werkt met uni versele energie. R I start 25 januari, R II 15 februari. Cursusleidster is Clara van der Beele. Zij volgde de opleiding tot sacred dance leidster, spiritueel therapeut, docente spirituele therapie en is Reiki-master. Meer informatie, ook over andere cursussen: bel. 0478-585450 rond 17.30 uur of mail: cgvdbeele@hot- mail.com - Deze producenten behoren tot de bovenste 13% van de Bengalese bevolking die zich dagelijks 3 maaltij den kan veroorloven en tevens over betere huisvesting dan gemiddeld beschikt. - De producenten kunnen zich ver oorloven hun kinderen naar school te laten gaan. en velen betalen onder wijs aan huis. - De producenten werken korter dan in de rest van de kledingsector gebruikelijk is (gewoonlijk "-9 uren per dag vergeleken met een gemid delde van ca 12 uren). - De positie van de vrouwen is ver anderd door hun status als kostwin ners: velen kunnen alleen naar de markt gaan en zelf inkopen doen, iets wat eerder niet mogelijk zou zijn geweest. Jongere vrouwen praten mee over hun huwelijk inclusief het afslaan van aanzoeken. 'Er is veel veranderd. Vroeger had ik niets. Nu heb ik een huis, een bron, een latrine, en mijn kinderen gaan naar school', zegt een van die vrou wen. De eerlijke handel blijft probe ren de situatie van de vrouwen te ver beteren. (bron: Eerlijke handel: een uitda ging voor een betere wereld Fair Trade Jaarboek 2001-2003). Mandala betekent in het Sanskriet cirkel. De cirkel is het symbool van heelheid en eenheid. Het invullen van de cirkel op een intuïtieve manier is een heerlijke bezigheid. Het kan nieu we inzichten geven in de wijze van kijken naar vormen en kleuren en het ontdekken van de mogelijkheden die ervan uitgaan. Tekenervaring is voor deze cursus niet nodig. De volgende tekenvormen komen aan bod: golfbe wegingen, spelen met vormen, de lemniscaat, intuïtief werken met kleur en vorm, De cursus wordt gege ven in Venlo en bestaat uit zéven bij eenkomsten; start op dinsdagmorgen 21 januari. De kosten zijn 75 euro Óp reis door de zeven lichamen Hoe goed kennen we onszelf, wat weten we over onszelf en wat doen we met onze mogelijkheden en kwali teiten die in ons aangelegd zijn als zaad, hoeveel vragen over vragen zijn er nog. 'Op reis door de zeven licha men' is een helingreis die voert naar een harmonische doorstroming tus sen alle lichamen, het fysieke, etheri sche. emotionele, lagere mentale, hogere mentale, spirituele en het Lichtlichaam. met als doel om dishar monie tussen deze lichamen op te heffen, wat ons leidt in de wereld van de eenheid. De lezing kan tevens wor den beschouwd als een introductie op de cursus 'Op reis door de zeven lichamen welke bestaat uit zeven maandelijkse bijeenkomsten' en in maart van dit jaar van start zal gaan. De lezing wordt gegeven op 31 janu ari in Centrum Gcode, St Annaweg 41. 5928 NP Venlo van 20.tot 22.15 uur. De kosten bedragen 15 euro. Voor informatie of aanmelding: Anna Maria van Gemert, tel. 0478- 583272. Helm v.d. Ven, zoon Harrie, kleindochter Sandra en overl. fam.; overl. fam. Jans-Beken- Derekx. Zondag: Tweede Zondag door het jaar. 9-30 Latijnse Hoogmis voor Jo Pouwcls. 11.00 Feestelij ke H. Mis voor Jovian, Juliana, Vader Pai en Jo Rommen; Karei v. Yegchel; jrd. Antoon Martens. Maandag: 9.00 H. Mis voor zekere intentie. Dinsdag: H. Agnes, maagd en martelares. 9.00 H. Mis voor alle zieken uit onze parochie. 9-30 Stilteviering. Woensdag: 9.00 H Mis voor alle overleden oud-dekens van Ven- rat'. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Ger- arda Broers; jrd. Karei v. Vegchel. Vrijdag: H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar. 9.00 H. Mis voor Harrie Comelissen en overl. ouders Comelissen-Pingen. 13 30 Huw. Frits Geven en Bian- ca Ripkens: huw. Ramon Brou wers en Anneke Geven. Dienbeurten: za 19-15: Paul, Elov, Daan, Dannv, Milou, Marloes v. M zo 9.30: Wilben, Gerrit. Judith. Laura: 11.00: Jesper, Suzanne, Roy, Elianne, Yannick, Wouter. Lectoren: za 19.15: L. engel; zo 9 30: J Thiessen: 11.00: W. Bist- ervels. Vincent van Gogh Zaterdag. 18.30 Liturgieviering Servatiuskapel; voorganger: W. den Hartog; lector: Zr. Jacinta. Zondag 19 jan.: 10.00 Liturgievie ring Annakapel; voorganger: W. den Hartog: lector: G. Olislagers. 11.15 Liturgieviering Vincentius- kapel; voorganger: B. Faas. Parochie Oostrum Zaterdag: 19-00 H. Mis (Harmo ny); Piet v. Dijk; jrd. Toon Thie- len en overl. ouders en schoon ouders. Misdienaars: Marlijn v. Els, Sil Cremers. Zondag: 10.30 H.Mis (stille mis); Sjeng Potten. Misdienaars: Daniel le Strijbos, Manon Valckx. Dinsdag: 9.00 H. Mis; fam. Venne- kens-Verschuren en wederz. fam.; voor priesterroepingen. Donderdag: 9.00 H. Mis; fam.Ven- nekens-Verschuren en wederz. fam.; voor de vrede; voor een zieke. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. ouders te Plate-Maassen. Misdie naars. A, Drabbels, Will Vissers, Collectant: L. Nelissen. Zondag: 9,00 Hoogmis (Heren- koor); Piel Swinkels (jrd.). Mis dienaars: A. Verkoeyen, A. Jans sen. Collectant: G. Peters. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. zal de "Actie Kerkbijdrage" wor den gehouden. Kapelaan van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Kapelaan van Dijck, Albionstraat 30, 5809 AE Leünen, tel. 581575. Misintenties opgeven bij de parochie. Tweede Zondag door het jaar. Zaterdag: 18.00 H. Mis voor Marie Michels; Huberta Hendriks en beide echtgenoten; Frans Fleurkens en overl. fam. Fleur- kens-Peeters. Zondag: 10.30 H. Mis voor José Timmermans en overl. fam.; Aloys Lucassen; jrd. Maria Keijs- ers-Hendrix én Piet Keijsers; Antoon Janssen en Elisabeth Jcn- niskens; Piet van der Sterren; Piet Emonts (verj.) en voor een zieke. Woensdag: 19.00 H. Mis; jrd. Har rie Martens en echtg. en voor Wim Manders. Misdienaars: za: Patrick, Cane, Aram en Sten; zo: Geert, Tom, Irma en Nathalie; wo: Sjors en Bram. Lectoren: za: Els Wijnhoven; zo: Elly Theunis. Rectoraat Veulen Contactp. parochie: M. Geurts- Slangen, Lorbaan 9. tel. 588215. Opgave misintenties: G. Claes- sens, tel. 583112. Tweede Zondag door het jaar. Vrijdag: 10.30 Uitvaartdienst Jan Litjens. Zaterdag: 19-30 H. Mis gst. jrd. Ant. Drabbels; Dina Klaassen en Jacoba Klaassen; Handrie Reintjes en Anna Lemmen; Carel Nabuurs (KBO. Misdienaars: Patrick en Pascal. Lector: M. Geurts. Rectoraat Heide Contactpers. parochie: L. Pou- wels, Heidseschoolweg 1, tel. 582421. Opgave misintenties: d.m.v. formulier dat u achter in de kerk vindt, of na tel. contact met D. Drabbels, 510316. Tweede Zondag door het jaar. Zondag: 915 H. Mis; jrd. Nellie Claessens-Derikx; Herman Jans sen en Petronella Janssen-Frans- sen. Misdienaars: Martin, Willeke, Giel, Rien, Antoine, Anouk. Lec tor: Ria Derikx. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); overl. ouders Classens-Baten; overl. ouders Kuunders-v. Dijck en zoon Frans; jrd. Harrie Verhoe ven; Henny Emonts; ouders Arts- Gielen en overl. lam.; overl. ouders Janssen-Thielen; Wiel Hubers; bijzóndere intentie. Zondag: 9.15 (Vivace); Albertus Fleurkens en Elisabeth Claessens; Jean Arts. Dinsdag: 19.00 Gerrit v. Dijck. Misdienaarsbeurten: za: Ron en Frank; zo: Ruud en Erwin; di: Vera en Willem. Martien Veldpaus; lectrice: Goumans. 15.30 Doopv Sten Hoeijmakers. Woensdag: ln de St. Jozef gen kapel t.e.v. de H. Jozef. Twi van de negen woensdagen 1 het hoogfeest van St. Jozef.1 H. Mis voor fam. Noyen; Liesl Wauben-Goossen Protestantse Kerk Predikant: Ds. L. Boot, Gro Hart 11, 5801 SX Venray 0478-584397, mail: lboot@ net.nl Woensdag vrije dag. Pi stantse Kerk Het Zonnelied. K 1 6 te Venray. Aanvang dienst zondag 19 jan 10.00 uur. Dhr. D. Piersma Ubbergen zal voorgaan. Voo allerkleinsten is er kinderopv s Voor de iets oudere kinderen kindemevendienst. Het thenu zijn:"Hoe maak je van je leven feest?" Op de eerst vijf zondagen van fanie, de periode in het kerk jaar tussen Driekoningen ei Veertigdagentijd, lezen we uit evangelie van Marcus en Jo nes. We horen verrassende v< len over Jezus, die Hem iet keer van een andere kant be ten. Door het inslaan van nieuwe koers, de koers van koninkrijk, kan het leven feest worden. Godsdienst lijk vaak een ernstige zaak. Zo 1 men er in ieder geval vaak buitenaf tegen aan. De schep] is echter bedoeld als een ft Het is een ernstige zaak dat daar niet van komt. Jezus wilt helpen er weer een feest va maken. Daarbij leert Hij ons te bedenken wat "feest" heten en wat die naam niet dient. Na afloop kunt U een kop k< of thee blijven drinken en voo kinderen staat er limonade kla Jehova's Getuigen s ij u uit voorjj Hierbij nodigen wij bijwonen van een bijbeltoesp zaterdag om 18.00 en zondag 10.00 uur in de Koninkrijksj Henri Dunantstraat 11 in Vem Parochie Castenray Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Smits-Friesen; overl. ouders Jans- sen-Emonts en kinderen; overl. ouders Maes-Baeten en zoon Mar tien; jrd. Leonard Peeters en Gert- ruda Spreeuwenberg. Misdie naars: Bart, Mark. Karlijn. Deze dienst zal in het teken staan van het afscheid van Pastoor van Dommelen en worden opgeluis terd door het Dames- en Heren koor. Na afloop van deze dienst kunt u persoonlijk afscheid van hem nemen. Woensdag: 19.00 Leden en over leden leden van "Zij Actief'. Het dameskoor zal deze dienst muzi kaal opluisteren. In cle weck van 25 tot 31 januari Zondag: 10.45 Pater Wim v. Meijel en Aloys van Meijel; lev. en overl. fam. Janssen-Pubben. Woensdag: 19.00 Jan Brocren: Tina Hoenselaar-Thijssen. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Voor de parochie. Misdienaars: Joost, Frank, Koen, Teun. Lezer: Vincent. Collectant: Toon. Donderdag: 19 00 Tilla Jansen. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatit GG. Gebouw Rehoboth: Cupj pedje 2a, Horst. Evangelist: C vaeren 4, Horst, tel./fax: 3987786. E-mail: jajbals@rdnei Diensten: Zondag 19 jan.: 1 en 14.30 uur: drs. G.A. van kei, Maartensdijk. 's-Morgens kindercrèche. De Bijbelwinkel: Deken C mersstraat 57. Geopend ma. vrij. van 10.00-13 00 uur éi telefonisch overleg, www.chi lijkeboekhandeIs.nl Bijbelgemeente De Bijbelgemeente Venray hc iedere zondag om 10 uur dienst in gebouw 'de Kemph Kennedyplein 1 in Venray. wordt gezongen uit de bui 'Opwekking'. Gedurende dienst is er ook aandacht voo kinderen en is er crèche en dagschool. Na afloop van dienst kunt u koffie blijven t ken en nog wat napraten, zijn er regelmatig bijzondere d| sten. Door de week is er gelej heid om deel te nemen aan di se gespreksgroepen rondón bijbel. Een informatiefolder de verschillende bijbelstudii gespreksgroepen is op te vr bij het secretariaat. Predikan de Bijbelgemeente is R. Lai Tel. 586001/546826 (vragen dhr. Lammers) of 06-1263' Secretariaat: C. Kranend tel. 510337. Het is februari 1942. Winter in Nederland. Volop winter ook in Venray. Hoewel het bij de enorme sneeuwval van de laatste tijd een bijna hopeloze taak leek om de straten en wegen weer enigszins begaanbaar te maken heeft ons gemeentebestuur besloten dit werk zo snel mogelijk aan te pakken. Met inspanning van alle beschikbare krachten heeft men straten, wegen en plei zo goed mogelijk gebaand. Ook is men begonnen met het wegvoeren val enorme sneeuwmassa's. Allereerst daar waar men bij invallende dooi grootste gevaar voor wateroverlast zou kunnen verwachten. De overtollige sneeuw wordt met kar en paard (op de foto te zien bij gemeentehuis) afgevoerd naar de 'paoterskoel' in het Mgr. Wijnhovenparl de 'maesters' of 'middelskoel' in het Jan Hensenpark, gelegen aan de Sch straat. Jan van der Pui

Peel en Maas | 2003 | | pagina 26