f* in Venray: XPS Automobielbedrijf Van de Weem zaterdag 18 januari Kies Techniek. Toonaangevend in Europese printer- en copierindustrie... Stichting Kies Regio ^enray Alles wat met de auto te maken heeft... dankzij de volgende bedrijven: Argowill Blitta BV Gilde-BT Contracting Cox Metaal BV Custers Hydraulica BV Electro Martens Flyers Internet Communicatie Hermus BV Inalfa BV Jabro Tools Kersten Europe M.M.I. BV Manders Automation BV Nelipak BV Rocom Telecommunicatie BV Speciaalwerk Venray BV Staalmeesters BV Syntens Innovatienetwerk ND Logistics n PEEL EN MAAS Donderdag 16 januari 2003 - pagina 18 p malen van plastic." Kies Techniek? "Vorig jaar hadden we het te drul om mee te doen. Toch menen we dat ons bedrij past in de thematiek. We hebben dan wel geen fre zers en draaiers, maar wel ontwikkelaars op MT! en HTS-niveau. XPS heeft een klein kenniscentrum waardoor we behoefte hebben aan techniscl geschoolde mensen. Ook in de toekomst Daarnaast hebben we ook in Nederland mensen ir de productie nodig, want ook hier produceren w< cartridges." XPS is een van Europa's toonaangevende toeleveranciers binnen de printer- en copierindustrie. Het bedrijf is gespeciali seerd in het ontwikkelen en produceren van hergebruikte toner cartridges. Tijdens de komende manifestatie Kies Techniek is XPS één van de drie gastbedrijven, die de deu ren opent voor de basisschooljeugd en hun ouders. XPS bestaat inmiddels acht. jaar en heeft naast het hoofdkantoor in Venray nog twee productievestigin gen in Slowakije en Roemenië, waar respectievelijk 300 en 50 mensen werken. Venray vormt het zenuwstelsel van de onderneming, van waaruit de ontwikkeling, inkoop en verkoop van producten plaatsvindt alsook de logistiek naar de twee buiten landse vestigingen wordt geregeld. Wat doet XPS nu precies? Algemeen directeur Jan van der Steen: "We zamelen cartridges in van de grote merken copiers en printers, zoals Xerox, Océ en Hewlett-Packard. Vervolgens maken we ze geschikt voor hergebruik. De cartridge wordt volle dig uit elkaar gehaald en alle onderdelen worden gecontroleerd en zonodig vervangen. Uiteindelijk maken we er weer een nieuwe cartridge van op onze assemblage-afdeling. Een heel precies gebeu ren, want we willen dat de producten voldoen zoals het origineel." Hoewel XPS samenwerkt met verschillende fabri kanten, betekent het hergebruik van cartridges veel ontwikkelwerk. "Ontwikkeling gebeurt deels geza menlijk met fabrikanten, maar sommige producen ten van printers beveiligen hun product. Daardoor moeten we vaak ook zelf uitvinden, hoe we hun car tridges kunnen hergebruiken. Hergebruik staat nog in de kinderschoenen en we kunnen hier nog veel profijt uithalen. Hergebruik van componenten bij voorbeeld wordt nog nauwelijks gedaan. Bij veel fabrikanten beperkt het hergebruik zich tot het ver der Steen, algemeen directeur van XPS Automobielbedrijf Van de Weem is eveneens gastbedrijf van Kies Techniek. De auto dealer voor Citroën, Mazda en Hyundai heeft vestigingen in Venray, Boxmeer en Sint Anthonis. Hans van de Weem, directeur: "We doen in feite alles wat met auto's te maken heeft: onderhoud, inbouw van airco's of telefoonsets. In Boxmeer heb ben we tevens een schadebedrijf. Sinds 1987 zijn we ook aanwezig in Venray, momenteel werken er ongeveer 14 mensen." Zijn auto's alleen maar eer vervoersmiddel? "Je ziet dat mensen steeds meer op emotie een auto kopen en niet alleen maar, omda 9 ze nu eenmaal een vervoersmiddel nodig hebben Technisch is er weinig verschil tussen de

Peel en Maas | 2003 | | pagina 18