PvdA-prijs voor Zorggroep Huisartsenposten direct bereikbaar iicti/Vijkplatform t°uiSrukske Dverval WinterSale bij de OogMerk Opticien SPINNING Aangiftecampagne FNV van start Dokterstas gestolen BEZORGEN? "PERIODIEK" Louis Manders Gerard van Dijck Aanslag Afvalstoffenheffing tweede halfjaar 2002 (diftar) Agenda Bibliobus Welstandsvergadering voortaan openbaar Bouwplannen 10fEEL EN MAAS Donderdag 16 januari 2003 - Pagina 11 Zorggroep Noord-Limburg leeft afgelopen zaterdag de ►vdA-Bokaal voor Bereikbare ;org in ontvangst mogen eraen. De PvdA-kamerleden [laas de Vries en Godelieve an Heteren waren in ver- ileeghuis D'n Horstgraaf in fenlo om de bokaal te over- andigen aan de leden van de aad van Bestuur van Zorg- roep Noord-Limburg. "Jarenlang stond Nederland in Je wereld-toptien voor goede jorg. Daar moeten we weer komen' aldus PvdA-er omjlaas de Vries. "Daarom vraagt de 03.}vdA aandacht voor creatieve ini- in de zorgsector die zich aar&chten op het verbeteren van de Alttereikbaarheid van de zorg. betekent goed goed betaalbaar, hetjtnovatief. haalbaar voor men- tn." ien-1 Zorggroep Noord-Limburg - ver- on-iorging. verpleging. Zorg aan rin-fluis en de bekende Groene Kruis- enliensten - is samen met zes ande indje zorgaanbieders in den lande baljrinnaar geworden van de PvdA- erirtrijs na een selectie van vele tien- zorgvernieu wende initiatie- deten. De PvdA is met name onder indruk van de manier waarop op( Zorggroep Noord-Limburg erin slaagt om steeds meer verpleeg huiszorg bij de mensen thuis aan te bieden. De mensen, meest ouderen, hoeven dan niet opge nomen te worden, maar kunnen thuis in hun vertrouwde omge ving blijven wonen. De voordelen voor de mensen zijn evident: meer privacy, het sociale netwerk blijft in stand, meer stimulans om actief te blijven. Een groot voor deel aan de aanbodzijde is dat eventuele wachtlijsten korter worden. Zorggroep Noord-Lim burg biedt op dit moment aan circa 80 mensen verpleeghuiszorg thuis. De reacties van deze cliën ten zijn over het algemeen zeer positief. Bij Zorggroep Noord-Lim burg werken ruim 5500 mede werkers en vrijwilligers. Samen leveren zij dagelijks aan meer dan tienduizend Noord-Limburgse mensen, jong en oud, goede zorg diensten en zorgproducten op maat. eu- Tij-i Wijkplatform Brukske houdt op defrijdag 1" januari in wijkcentrum Ie Kiosk voor alle bewoners van wijk een bijeenkomst over het idycarcircuit. Het wijkplatform vil de inwoners van Brukske tij- :ns die bijeenkomst informeren er de plannen en hun mening ilen. Ook wethouder Frits Ruij- ■n en directeur R. Krebbekx van om"iessen Bedrijven zijn hierbij van partij. Aanvang: 20.00 uur. um Bij een gewapende overval op hla.ien friture aan de Putteweg is vrij- rhtwgavond omstreeks half tien een ins!|og onbekend geldbedrag buitge- ak iiaakt. Twee gemaskerde mannen rond dat tijdstip gewa- met een vuistvuurwapen de titure binnen. Ze bedreigden het iersoneel met hun vuurwapen jgiaarop ze er met een onbekend jeldbedrag tussenuit gingen. Bij je overval raakte niemand ewond, Er waren op het loment van de overval geen klan- :n in de zaak aanwezig, alleen de tvee medewerkers. Net voor de verval is er nog een klant in de aak geweest. Deze persoon, die ven voor half tien de friture ver- et, kocht iets te eten en te drin- jen. De politie komt graag in con- gct met deze man omdat hij hogelijk beide verdachten in de jmgeving van de friture heeft lezien. De politie is bereikbaar ia telefoonnummer 0900 - 8844. la de overval vluchtten de ver- iten te voet in de richting van centrum. De politie is gestart iét een onderzoek. PEEL EN MAAS en abonnement waard 1 De dagen worden al vroeg don ker. OogMerk Opticien Optiek Verhoeven in Venray biedt deze dagen extra verlichting met een aantrekkelijke WinterSale. Tij dens de maanden december en januari zijn vele brilmonturen extra aantrekkelijk geprijsd, met kortingen die kunnen oplopen tot zo n 40%. OogMerk Opticien Verhoeven kenmerkt zich door naast professionele oogzorg, ook een ruime collectie merkmontu- ren te voeren. Merkmonturen die door de grote topmodemerken uit Parijs, Milaan, New York zijn ontworpen. De OogMerk Opti cien kan u helpen met een modi eus stijladvies, om zodoende de passende bril voor u te selecte ren. Daarnaast voert de OogMerk Opticien een collectie met abso lute topkwaliteit brillenglazen, zowel enkelvoudig als multifo- caal. Aan de hand van uwdicht vermogen monteert de OogMerk Opticien de glazen in het door u gekozen brilmontuur. U bent van harte welkom bij OogMerk Opti cien Verhoeven aan de. Grote straat 48 in Venray. U kunt dan geheel vrijblijvend kennismaken met de mooiste oogmode, de beste oogzorg en een service op topniveau. Dynamic Sportcentrum start binnenkort met spinning lessen in het totaal vernieuwde pand. Geef je nu op! Voor meer informatie of aanmelden: 0478-587620 Deze week is de Belastingdienst begonnen met het verzenden van aangiftediskettes en -biljetten aan ruim zeven miljoen belasting plichtigen voor de aangifte inkomstenbelastingen en premies volksverzekeringen 2002. Medio februari zal iedereen de bekende 'blauwe envelop' in huis hebben. Iedereen die vorig jaar een aangif tediskette heeft ingevuld en heeft opgestuurd, krijgt er dit jaar weer één thuisgestuurd. Wie het aangifteprogramma van de Belas tingdienst website vorig jaar heeft gedownload èn zijn aangifte per modem naar de Belastingdienst heeft gestuurd, krijgt een uitnodi ging om dat dit jaar weer te doen. Vorig jaar heeft tweederde van de belastingplichtigen digitaal aangif te gedaan. Het jaar hiervoor was dit overigens nog maar éénderde. De Belastingdienst let dit jaar extra op de aanvragen voor de In de nacht van zondag op maandag is uit een personenauto die geparkeerd stond op een par keerplaats in het Venrayse cen trum een dokterstas gestolen. Door een ruit van de auto in te slaan konden onbekenden de tas uit de auto wegnemen. In de tas zat medische apparatuur met een totale waarde van ongeveer 750 euro (onder andere een stetho scoop, bloeddrukmeter en beade mingsmeter.) Daarnaast zaten er diverse ampullen met medicijnen in. Deze medicijnen kunnen gevaarlijk zijn wanneer ze, bij voorbeeld door kinderen, worden ingenomen. De politie waar schuwt mogelijke vinders van de tas en/of onderdelen eruit om deze te bezorgen bij een apo theek of bij de politie. aftrek van buitengewone uitgaven voor ziektekosten. In de voorlich tingscampagne zal worden uitge legd hoe deze kan worden aange vraagd en om welke posten het gaat. Op de vernieuwde website www.belastingdienst.nl is een apart aangifteloket voor particu lieren ingericht. Hier zijn onder andere het aangifteprogramma, aanvullende toelichtingen en de meest gestelde vragen en ant woorden te vinden. Het aangifte programma voor IB2002 kan via de site van de Belastingdienst gedownload worden. Net als voorgaande jaren werkt de Belas tingdienst samen met de vak- en ouderenbonden om op afspraak hulp bij aangifte te verlenen aan mensen die niet zelfstandig aangif te kunnen doen. Wie vóór 1 april aangifte doet, krijgt vóór 1 juli bericht. Uitbetaling van de voorlo pige negatieve aanslagen start vanaf half april. De leden van de FNV kunnen terecht bij het LSA, Hensenius- plein 10a in Venray. De invuldata zijn iedere dinsdag- en woensdag morgen en -avond tussen 25 februari en 2 april. U kunt hier voor een afspraak maken van 19 februari tot en met 22 maart via telefoon: 0478-581198. Afspraak maken kan alleen op maandag, dinsdag, woensdag tussen 18.00 en 19 00 uur. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 De Loek Nelissen prijs ging dit jaar naar Manders Industries en de publieksprijs naar Plus G. van Dijck. De winnende bedrijven zijn aangenaam verrast met deze erkenning - het is een voorrecht te weten dat je in je eigen omgeving zo gewaardeerd wordt. Alle felicitaties -in welke vorm dan ook- waren hartverwarmend. Wij danken de initiatiefnemende ondernemers organisaties voor hun enthousiasme en de wijze waarop zij deze manifestatie hebben mogelijk gemaakt. Wij zullen met toewijding ons werk voortzetten. Manders Industries Plus G. van Dijck Huisartsenvervoer onder hoede van Taxi Verstraaten Begin dit jaar is er een en ander veranderd rondom de huisartsenposten in Noord- Limburg. Het vervoer is nu in handen van een bedrijf, Taxi Verstraaten. Belangrijker is echter dat de huisartsenpos ten voortaan telefonisch via het nummer 0800-1222 bereikbaar zijn. Vooral dat laatste is een vooruit gang. In het verleden moesten patiënten namelijk eerst contact opnemen met de eigen huisarts om vervolgens pas te horen te krijgen waar ze precies terecht konden. Benadrukt worde wel dat de huisartsenposten alleen voor spoedgevallen zijn. Heeft u dus klachten waarvan u denkt dat u daar overdag mee bij uw eigen huisarts terecht kunt, dan is het bellen van de huisartsenpost niet noodzakelijk. Wanneer u een huisartsenpost belt, krijgt u eerst de doktersassis tent aan de lijn. Die noteert uw gegevens en kan eventueel met de aanwezige huisarts overleggen. Voor een snelle afhandeling is het van belang dat u, wanneer u belt, zoveel mogelijk gegevens bij de hand heeft, zoals de naam van de patiënt, volledig adres, geboorte datum, telefoonnummer, naam verzekering, polisnummer en medicijngebruik. Meestal kan worden volstaan met een eenvou dig advies, maar het kan ook zijn dat u verzocht wordt toch even langs te komen of, wanneer dat niet mogelijk is, de arts u aan huis bezoekt. Dat laatste kan weer vrij snel door de zorg van Taxi Ver straaten. De huisartsen worden vanaf 1 januari venroerd door Taxi Ver st raa ter2, die overigens een deel van het vervoor heeft onderge bracht bij Munckhof Taxi in Horst. Gemeente Meerlo-Wanssum Binnenkort ontvangt u de aanslag over het tweede halfjaar 2002. Op de aanslag staan vermeld het vast recht over een half jaar 49,38) en de containerledigingen in de periode 1 juli 2002 tot en met 31 december 2002. Op de achterzijde van het aanslagbiljet vindt u een nadere toelichting. Betaling Automatische incasso Onder de leuze 'Leuker kunnen wij het niet ma ken. gemakkelijker wel' is er vanaf vorig jaar de mogelijkheid uw betalingen van gemeentelijke aanslagen (afvalstoffenheffing en gemeentelijke heffingen) via automatische incasso te laten ver lopen. Als u de gemeente hiertoe vóór 9 januari 2003 gemachtigd heeft, dan maakt u gebruik van deze mogelijkheid. U betaalt deze aanslag dan in drie termijnen in plaats van één termijn. Het betalen via de automatische incasso heeft als ver dere voordelen: - u kunt niet vergeten om te betalen, dus u hoeft niet bang te zijn voor extra invorderingskosten - meer gespreide betalingen, waardoor de finan ciële druk wat minder wordt - een automatische incasso kunt u altijd intrek ken met behulp van de rode kaart. Voorwaarde is echter wel dat uw banksaldo om streeks de 25e van de maand zodanig is dat er van kan worden afgeboekt. Via de acceptgiro De aanslag moet in één keer worden betaald. Hiervoor is een acceptgiro aan de aanslag gehecht. Als u gebruikt maakt van telebankieren, gebruik dan de optie 'acceptgiro' en neem de vaste gege vens over van de aangehechte acceptgiro. Zorg ervoor dat de aanslag uiterlijk op de verval dag volledig is betaalden voorkom de extra kosten van een aanmaning en/of dwangbevel. Heeft u problemen met tijdig betalen, neem dan contact op voor het maken van een afspraak over een betalingsregeling. Heeft u nog vragen? Als u vragen heeft, kunt u altijd contact opnemen met onze afdeling belastingen, telefoon 699242 of 699244. Containerwisselingen Het is mogelijk containers om te ruilen voor con tainers met een ander volume. U kunt hiervoor rechtstreeks contact opnemen met het Milieu Infonnatie Centrum van RAZ0B. het bedrijf dat in opdracht van de gemeente belast is met o.a. het containerbeheer (telefoon (0800) 0240028). De (eenmalige) kosten bij omwisseling bedragen 16,30 per container. De kosten worden in rekening gebracht bij de eerstvolgende half jaarlijkse diftar-aanslag. Komt u als nieuwe bewo ner in een bestaand pand dan kunt u binnen drie maanden één keer gratis kiezen voor andere con tainers. De welstandsvergaderingen zijn vanaf 1 januari 2003 openbaar. Dit is een uitvloeisel van de gewijzigde Woningwet die op deze datum eveneens in werking treedt. Januari 20: Commissie Burgers (vervallen) 21: Commissie Ruimte (vervallen) 27: Commissie Financiën en Algemene Zaken. 15 januari 2003 Burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum Blitterswijck: woensdag 22 januari Basisschool: 11.30 -13.15 uur Geijsteren: dinsdag 21 januari Basisschool: 15.15 -16.30 uur Meerlo: woensdag 22 januari Basisschool: 09.45 - 11.15 uur Meerlo: maandag 27 januari Gemeentehuis: 18.00 - 1930 uur Swolgen: maandag 27 januari Basisschool: 14.45 - 16.45 uur Tienray: maandag 27 januari Basisschool: 13.00 - 14.30 uur Wanssum: dinsdag 21 januari Basisschool: 13.45 - 15.00 uur Gemeenschapshuis: 1730 - 1930 uur. Het gemeentebestuur is verplicht bi) de beoordeling van bouwaanvragen een zogenaamd welstands advies in te winnen. Dit advies heeft met name betrekking op de vraag hoe het bouwwerk past in de omgeving en op het aanzicht van het bouwwerk In oiize regio is de vvelstandszorg 'Peel en Maas' ver antwoordelijk voor de Welstandsadviezen- Vaste vergadering Als gevolg van de nieuwe openbaarheidregels geldt voor de Wëlstandszorg 'Peel en Maas' een aantal nieuwe afspraken. Op de eerste plaats wordt er voortaan vergaderd op een vaste dag volgens een vast schema. De vergaderdag is de dinsdag tijdens de even weken. Het schema voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 930 -10 00 uur gemeente Sevenum 10.00 - 10.30 Uur gemeente Meerlo-Wanssum 10.30 - 12.30 uur gemeente Horst aan de Maas 1330 - 14-30 uur gemeente Maasbree 14.30 - 14.45 uur gemeente Kessel 14.45 -15.15 uur gemeente Meijel 15-15 -16.30 uur gemeente Helden. Openbaar De vergaderingen van de Wëlstandszorg Peel en Maas zijn voortaan voor iedereen toegankelijk. De openbaarheid geldt voor de beraadslaging over bouwplannen, de beoordeling en het formuleren van de adviezen. Als de ontwerper/opdrachtgever een plan wil toelichten, kunnen zij hiervoor recht streeks bij de secretaris van welstand van de eigen gemeente een afspraak maken. Tijdens de openbare vergadering wordt geen spreekrecht geboden. Publicatie De publicatie van de agenda van de welstands vergadering wordt op de volgende wijze geregeld, via het huis-aan-huisbtad worden de burgers circa een week vooraf op de hoogte gesteld van tijdstip en plaats van de commissievergadenng. de agenda van de welstandsvergadering ligt ter inzage vanaf de vrijdag voor de volgende vergadering op het ge meentehuis in Meerlo Locatie De locatie van de vergaderingen is afwisselend in het noordelijk rayon (voormalige gemeentehuis Gnibbenvorst) en in het zuidelijk rayon (gemeente huis Helden te Panningen) Bij de behandeling van belangrijke bouwplannen kan - op verzoek van de gemeente - worden besloten om op een andere locatie te vergaderen. De eerstvolgende openbare vergadering is op: dinsdag 21 januari in gemeentehuis Helden. Wil- helminaplein 1.5981 CC Panningen. Aangevraagde lichte bouwvergunning - T.C.H. Steeghs. Megelsum 31 te Meerlo - ommuren Aangevraagde reguliere bouwvergunning - G.F.M. Brugmans. Van Hatzfeldtstraat 16 te Meerlo - vergroten berg- en woonruimte. Belanghebbenden kunnen pas bezwaren indienen, nadatburgemeesteren wethouders opde aanvragen om vergunning een besluit hebben genomen. Voorgenomen vrijstelling (art. 15 WRO) - J.L.P. Willemse, Hulsweg 2 te Swolgen. Het plan ligt vanaf 6 januari 2003 vier weken ter inzage in het gemeentehuis, bureau ROYB. Gedu rende deze termijn kunt u mondeling en/of schrif telijk uw zienswijze omtrent dit plan geven Gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum, postbus 1400, 5864 ZG Meerlo, telefoon (0478) 699222 Openingstijden gemeentehuis: werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur Het gemeentehuis is elke donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur geopend voor het publiek. Op hetzelfde tijdstip heeft het college van burgemeester en wethouders spreekuur. Hiervoor moet u een afspraak maken. BeroepsinstanUes Arrondissementsrechtbank Roermond, sector Bestuursrecht. postbus 950.6040 AZ Roermond, telefoon (0475) 352722 Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019.2500 EA Den Haag. telefoon (070) 3624871

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11