Rabobank Nieuwsbrief HALVE i PRIJZEN i Theo Peeters prins Oirlo Orde van Verdienste voor Gerrit Hendriks Prins Maikel I in Reuzesteyn Boerenbruidspaar 't Knölleke Leunen Michiel d'n Urste regeert over Bliekersrijk Gerrit Reintjes prins in Veulen I Flyers Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Reuzekluut voor Jeu Marcellis Berny prins D< Vierlingsbeek Keieschieters LAATSTE I i RONDE UITVERKOOP Fietsverkoopdag koopzondag I in Horst PEEL EN MAAS iïutÉt U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl PEEL EN MAAS Donderdag 9 januari 2003 - Pagina 7 Theo Peeters is uitgeroepen tot nieuwe prins van carnavalsvereni ging De Spurriemök in Oirlo. Tij dens de komende tijd wordt hij terzijde gestaan door zijn prinses Willie. Giel Hellegers is de nieuwe jeugdprins van De Spurriemök. De proclamatie had dit jaar als thema de (geplande) Indycarbaan in Oirlo. Kantoor Venray maandag 13 januari vanaf 17.00 uur gesloten Op zondag 9 februari wordt in café Den Tommes de Orde van Verdienste uitgereikt aan Gerrit Hendriks. De orde is door Vastelaovesvereniging De Zagewetters ingesteld en wordt uitgereikt aan personen die zich op allerlei gebied ingezet en verdienstelijk heb ben gemaakt voor het dorp en de gemeenschap 'Merselo. Hendriks is een verenigings man in hart en nieren met een groot organisatietalent. De eerste vereniging waar Ger rit lid van werd was Jong Neder land, later gevolgd door de KPJ met de gymclub. Het grootste deel van zijn vrije tijd heeft Gerrit besteed aan de muziek en met name het slagwerk bij drumband, fanfare en blaaskapel. Het organisatietalent werd ont dekt en reeds op 18-jarige leeftijd kwam hij bij het bestuur van de fanfare, waar hij bleef ijveren voor het oprichten van een drum band. Ook dit lukte hem en samen met Toon van Opbergen werd een drumband opgericht. Men kan Gerrit wel de duizend poot van de drumband noemen: oprichter, 24 jaar actief muzikant, leider, tamboer-maïtre, bestuurs lid, het opleiden van leerlingen thuis, etc. Maar ook bij de fanfare was Gerrit actief als slagwerker gedurende 37 jaar. Van 1983 tot en met 1998 was hij voorzitter van de fanfare. In die tijd onder andere groeide de fanfare van 36 naar 72 leden, ging de fanfare van de afdeling uitmuntendheid naar de superieure en werd het jeugd orkest opgericht. Terecht dat hij tot erevoorzitter is benoemd. Ger rit was mede-oprichter en gedu rende twaalf jaar drummer van Die Fidelen Rosentaler, waarmee hij onder andere twee landskam- In verband met werkzaamheden aan onze computersystemen is ons kantoor in Venray op maandag 13 januari vanaf 17.00 uur gesloten. Wij vragen u begrip voor het ongemak. Berny (Kusters) en Mandy zijn uitgeroepen tot prins en prinses van carnavalsvereni ging De Keieschieters in Vier- kngsbeek. Jeugdprinses Mariska d'n Urste (Reen) gaat dc carnaval- vierende jeugd van Vierlings beek voor tijdens de drie dolle dagen, de nieuwe jeugdprin sen. De Reuzekluut, de hoogste vas- telaovesonderscheiding in het Piëlreuzenrijk, wordt dit jaar uit gereikt aan Jeu Marcellis. De uit reiking vindt plaats op zondag 19 januari in De Smelehof om 16.30 uur. Iedereen krijgt dan de gele genheid om Jeu en Nellie te felici teren. Jeu, geboren als Piëlhaas, is op 15-jarige leeftijd verhuisd naar Ysselsteyn. Vanaf die tijd heeft hij zich verdienstelijk gemaakt bij tal van verenigingen. Met name bij de toneelvereniging en SV Yssel steyn. En nu 50 jaar later nog steeds. In 1964 trouwde hij met Nellie Smeets. Ze hebben drie kin deren en inmiddels zes kleinkin deren. Jeu is een trouwe vereni gingsman, in goede en minder goede tijden. Dit getuige het feit dat hij al 45 jaar lid is van de toneelvereniging en al meer dan 50 jaar lid is van SV Ysselsteyn. Ook is hij elf jaar lid geweest van de carnavalsvereniging De Piël- reus. Bij de toneelvereniging is hij in 1997 benoemd tot erelid en tevens 'vader' van de vereniging. Van de 45 jaar dat hij lid is, heeft hij twaalf jaar in het bestuur geze ten, waarvan tien jaar als voorzit ter. Onder zijn voorzitterschap werd de revue t.g.v. 50 jaar parochie een groot succes. Bovendien speelde hij in bijna iedere voorstelling mee, en was een helpende hand bij de decor bouw nooit teveel gevraagd. Nel lie verzorgt vanaf 1995 mee de grim en het decor. Nellie zet zich verder in voor vele ouderen. Met name de samen-doendag is voor veel hulpbehoevende ouderen een niet meer weg te denken wekelijks uitje. Ook kwam Jeu terecht in de carnavalsvereniging. Zijn vader Toon Marcellis was in die tijd voorzitter van deze vereni ging. Elf jaar was Jeu lid van de Raad van Elf, waarvan drie jaar als nar. Bovendien was hij mede organisator van de eerste Bonte Avond. Zijn grootste passie echter is de sport. Hij is vier jaar sportlei der geweest van de jong boeren In 1952 heeft Jeu zich als lid aan gemeld bij de voetbalclub. Naast actief voetballer in de jeugd, de senioren en de veteranen is hij zeventien jaar jeugdleider geweest. Bovendien was hij drie jaar leider van het eerste elftal en even zoveel jaren leider van de veteranen. Sinds 1985 is Jeu con sul van de KNVB. In 1989 werd aan Jeu de KNVB-onderscheiding in zilver uitgereikt. Vanaf 2000 is Jeu ook lid van het CBS (Commis sie Beheer Sportpark). In 1991 is Jeu terreinknecht geworden. Iedereen vanaf de F-jes tot aan de veteranen kennen hem als zoda nig want Jeu is er altijd om op 'zijn velden' te letten. oilily jeans oilily kiekeboe i.k.k.s company BABY- KIDSTEENS o HORST-VENRAY-BOXMEER PER 1 JANUARI LANGER OPEN ook voor de wat completere maaltijd! Nieuwe openingstijden: ma. 12.00-20.00 uur di., wo., do. 10.00-20.00 uur vr. 10.00-21.00 uur za. 10.00-19.00 uur TOT ZO! Arjan Wienen en medewerkers Grotestraat 3 - 5801 BD Ven ra De politie Venray organiseert op zaterdag 11 januari een fietsver koopdag. Gedupeerden die in het bezit zijn van een aangifte van dief stal van hun fiets kunnen die dag in het kader van slachtofferhulp een gevonden fiets kopen. De fietsen die verkocht worden zijn gevonden exemplaren waarvan de eigenaar niet te achterhalen is. Op zaterdag 11 januari kunnen belangstellenden tussen 11.30 uur en 12.00 uur het aan bod bekijken op het politiebureau aan de Leunseweg 4 in Venray, waarna de verkoop bij opbod van start gaat. Betrokkenen moeten een aangifte en een geldig legitimatiebewijs overleggen. 12 januari 12.00-17.00 uurl ook voor uw communlkanten Grotestraat 48, 5801 BH Venray 0478-582409 altijd in zeer grote aantallen aan wezig was, kon bier via een groot videoscherm getuige van zijn. Na een heftige maar toch enigszins ongelijke strijd kwam hierbij de prins 2003 als winnaar uit de strijd. Met een sprong door het videoscherm heen presenteerde zich prins Michiel d'n Urste. Een zeer verrassende prins zo bleek, want niemand in het dorp had door middel van het prinsen raden Michiel zijn naam op het formulier ingevuld. Prins Michiel d'n Urste gaat in het normale leven door als Michiel van Loon, van beroep vertegenwoordiger en hij wordt tijdens de Maashese car naval bijgestaan door zijn adju dant Henk (Jansen), van beroep chauffeur. Michiel van Loon is in het verleden ook al eens tijdens de Maashese carnaval boerenbrui- degom geweest waarbij hij in de (on)echt verbonden werd met Marian. Ook zijn 'Heinoact' tij- .dens een van de Maashese zittin gen was onvergetelijk. Zijn adju dant speelt al jaren om te trom bij joekskapel Net op tied. Aan de zeer enthousiaste reacties uit de zaal mag blijken dat onder aan voering van dit prinsenduo ook dit jaar de Maashese carnaval een onvergetelijke gaat worden. Prins Michiel d'n Urste nodigt nu al iedereen uit voor zijn prinsenre ceptie die gehouden zal gaan wor den op carnavalszondag 2 maart in het gemeenschapshuis te Maas hees. niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur band aan het "publiek getoond. Nadat er nog maar drie kandida ten overgebleven waren en ieder een zich afvroeg, wie van deze drie mensen de nieuwe prins zou worden, riep de vorst, dat de prins niet van de lopende band moest komen, maar dat de prins iemand moest zijn die van het volk was en tussen volk moest staan. En hij stond tussen het volk: prins Maikel I met zijn prin ses Marjanne. Maikel (Pouwels) is 25 jaar en is een echte brokken maker. Hij werkt namelijk bij de boerenbond. Het is een sportief paar. Hij voetbalt in het tweede elftal en ook de prinses korfbalt in het tweede team. De spreuk van de nieuwe prins van de Piëlreuzen is: lekker melig doeën, gèn brokke make Mit dizze vastelaovend allieën Piëlreu- ze zake. werd, werden alle leden van het boerengezelschap één voor één opgehaald in een prachtig speci aal hiervoor vervaardigd rijtuig. Uiteindelijk werd er ook aange beld bij een huis aan de Hooipas om het nieuwe boerenbruidspaar op te halen. Daar werd openge daan door de in Leunen alom bekenden Lucie en Henk Meijers. Lucie en Henk vormen in het dagelijkse leven samen met hun dochters Lieke en Elke een gezin dat woonachtig is in de Hooipas in Leunen. Beiden zijn zij echte verenigingsmensen. Zo traint Lucie bij de voetbalclub SV Leu nen een gedeelte van de E-jeugd en is ze actief lid van Tennisver eniging LVH. Verder is Lucie ook al enkele jaren lid van de Boeren bruiloftcommissie. Henk is als Aid Prins en erelid van CV 't Knölleke nog steeds nauw bij de carnaval betrokken. Verder is ook hij lid van Tennisvereniging LVH. Lucie en Henk hopen samen met het boerenbruiloftgezelschap op carnavalsdinsdag een onverge telijke dag te beleven als zij in de onecht verbonden gaan worden. Zij hopen dan even zovele Knöl- lekes en Knöllinnekes te begroe ten als er van hun onthulling getuige mochten zijn. Dat is mooi meegenomen, zo'n modieuze bril. Want vele topmodemerken zijn deze maand extra aantrekkelijk geprijsd bij de OogMerk Opticien. Met exclusieve kortingen die kunnen oplopen tot wel 40%. Inclusief de professionele oogzorg van één van onze specialisten. J Afgelopen zaterdag is in een 1 bomvolle Smelehof in Ysselsteyn prins Geert II afgetreden. Hij j werd na enkele ridderproeven te hebben doorstaan opgenomen in de APK. Zijn laatste officiële daad was het onthullen van een vernieuw- de prinsengalerij. Hierna was de weg vrij voor een nieuwe prins. I Een groot aantal mogelijke kandi- daten werden op een lopende Foto: Hoedemaekers In Leunen zijn Lucie van Frans mit d'n schóne lach en Door van het Riet (Lucie Meijers-Jansen) en Henk van Meijers Johan en Meule- gats To (Henk Meijers) uitgeroe pen tot Boerenbruidspaar 2003. Dit jaar viel de Aid Prinse Korn- peneej van CV 't Knölleke de eer te beurt om het bruidspaar op de liedjesmiddag van 5 januari aan de Leunse bevolking te presenteren. Nadat eerst het kersverse ceremo niemeester-duo Jaenne en Gerrie door de voorzitter van de Aid Prinse het podium opgeroepen Op het 43e prinsenbal in het Bliekerspaleis in Maashees is Michiel van Loon uitgeroepen tot nieuwe prins. Er werd in een aparte ruimte een heuse shoot-out tussen twee revolverhelden gehouden. Het publiek, dat zoals vjcuil xvciinjca ia uugciucpcn ucns een ïcuKC pimscupiuciauia- wau uciLciiugcmartM uai tot prins van 't Dartele Veule. Dat tie in zaal "t Veule. Gerrit wordt Truus Fleurkens-van Gassel dit f gebeurde afgelopen zaterdag tij- bijgestaan door prinses Karin, jaar 't Gaolde Paerd ontvangt. pioénschappen behaalde en con certreizen maakte. Gerrit is nog actief als voorzit ter van de Federatie van Muziek gezelschappen in de gemeent< Venray; voorzitter van de stich ting Vrienden van St. Oda ei bestuurslid van de vrienden clut van Die Fidelen Rosentaler. Binnen SV Merselo is Gerri actief geweest als (wedstrijd)lei der, scheidsrechter, veteranenlic en lid van de bouwploeg van d< eerste kantine en kleedlokalen Gerrit was één van de initiatiefne mers en grote stimulator van d« organisatie van de eerste Muziek feesten in 1978. Hij was verde mede-oprichter van de tennisclul, en aanlegger vah de eerste banen mede-oprichter van de Stichting Molen Nooit-Gedacht; instructeu van de drumband van het gilde ii Holthees-Smakt en organisato van het Raboconcert in d< schouwburg. Gerrit was samer met Koos boerenbruidspaar vai de Zagewetters en, in 1978, prins Begonnen als timmerman bij d< firma Dings is hij nu projectleide bij een bouwbedrijf in Someren.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7