"Basisschool belangrijk voor leefbaarheid" Meerlo-Wanssum Lezingen en dia voorstellingen over Chili Prinsenbal De Vöskes Meerlo Informatie/inspraakbijeenkomst Raadsvergadering Agenda- Kerstboomversnipperen Bibliobus PEEL EN MAAS Donderdag 9 januari 2003 - Pagina 10 Jos van Gerven, directeur St. Anna en St. Willibrordus Carnavalsvereniging de Vöskes in Meerlo houdt op zondag 12 januari haar prinsenbal en liedjesmiddag in zaai 't Brugeind in Meerlo. De middag begint om 14.30 uur. Tijdens de middag zal prins Leo I aftreden en de scepter overdragen aan prins carnaval 2003. Het uitkomen van de nieuwe prins zal weer op een verrassende manier gebeuren. De afgelopen twee jaar zijn de aanwezigen verrast met mooie acts. De middag zal om 14.30 uur geopend worden door dp winnende schlager van vorig jaar, De Altprinsengarde (zie foto) met het nummer Vief Kier Elf. Daarna strijden zes groepen om de titel camavalsschalger 2003- De muzikale omlijsting is in handen van de Rutbachkapel. Het was ongetwijfeld even wennen voor Jos van Gerven. Jarenlang stond de 35-jarige Venraynaar voor de klas en was hij adjunct-directeur op basisschool De Kruudwis in de wijk Landweert in Venray. Sinds augustus 2002 is hij ech ter met veel plezier directeur van twee kleine basisscholen in de gemeente Meerlo-Wans- sum: Sint Anna in Blitterswij- ck en Sint Willibrordus in Geij steren. Een interview over de toekomst van de scholen, het vak en de leefbaarheid in beide Maasdorpen. Jos van Gerven is op maandag, woensdag en vrijdag aan het werk in Blitterswijck, de andere twee dagen in Geijsteren. Zijn dagelijk se takenpakket bestaat onder andere uit het begeleiden en coachen van leraren, het beharti gen van de beleidsmatige zaken zoals o.a. het schrijven van een schoolplan voor beide scholen. Geregeld bezoekt de directeur ook zelf nog enkele uurtjes de groepen, om te ervaren hoe een nieuwe leermethode werkt en in contact te blijven met leerlingen én leraren. "De schooldirecteur van van daag is eigenlijk meer een leider, een coach. En dat maakt de func tie ook zo afwisselend. Al is het natuurlijk wel jammer dat je zelf niet meer zo vaak voor de klas staat. Want dat is en blijft ontzet tend mooi om te doen. Maar dat is de keuze die ik bewust heb gemaakt toen deze twee functies tegelijkertijd vacant waren bij Meander, de overkoepelende stichting van tien basisscholen." De combinatiebaan als direc teur van twee basisscholen bevalt hem uitstekend. "Natuurlijk is het een nadeel dat je niet elke dag aanwezig bent op een school, waardoor je niet overal bij bent. Als ik afwezig ben worden mijn taken goed opgevangen door een plaatsvervangend directeur. Dat loopt prima. Ik heb mijn draai inmiddels wel gevonden." MENTALITEIT In ruim vier maanden tijd heeft de jeugdige directeur de scholen, de dorpen en de mensen al aardig leren kennen. Want de mentaliteit en de cultuur in de twee dorpen aan de Maas is toch wel wat anders dan in Venray, heeft hij al gemerkt. "Een klein voorbeeld is i de grote betrokkenheid van de ouders bij de basisschool: Als er iets georganiseerd moet worden, willen veel ouders graag helpen. Zoals onlangs bij het opzetten van een kerstmarkt in Blitterswijck. Iedereen stond met raad en daad voor de school klaar. En in Geijs teren komen de ouders aan het einde van het jaar altijd de school poetsen. Ja, hier heerst saamho righeid, het echte dorpsgevoel". Een andere tegenstelling is te vinden in het aantal leerlingen. Op de Kruudwis en de andere basisscholen in de Venrayse wijk Landweert nam het aantal leerlin gen de laatste jaren fors toe, wat leidde tot overvolle klassen en een gebrek aan lokalen. In Blit terswijck en Geijsteren kennen ze Jos van Gerven, directeur Sint Anna en Sint Willibrordus: "Basis school is ontmoetingsplaats voor het dorp" die problemen niet. Op de Anna- school in Blitterswijck volgen nu 133 leerlingen onderwijs, op de Willibrordusschool in Geijsteren 52. In Geijsteren zijn de leerlin gen bijvoorbeeld onderverdeeld in drie klassen. De groepen 1 en 2 zitten bij elkaar in de klas en de groepen 3. 4 en 5 en 6, 7 en 8. Dat betekent dat de leerlingen veel zelfstandiger leren en moe ten werken. Maar de groepen zijn ook veelal kleiner dan op een gemiddelde school in Nederland, in Geijsteren bestaan de groepen 1 en 2 bijvoorbeeld tot nu uit twaalf kinderen. "Dat is een stuk veiliger en rustiger", vindt Van Gerven, "al is het wel zo dat de leraar of lerares zijn of haar aan dacht over meerdere groepen van verschillend leerniveau moet ver delen. Met het oog op de toe komst is het echter goed dat de kinderen leren om zelfstandig te werken." Zorgelijk is wel de ontwikke ling van het leerlingenaantal in Blitterswijck, zegt Van Gerven. "Daar wordt de komende vier jaar een daling naar 110 leerlingen verwacht. Dat heeft vooral te maken met het uitblijven van woningbouw. Veel jonge gezin- nen kunnen geen huis vinden en vertrekken naar elders. Het is voor Blitterswijck te hopen dat het nieuwbouwproject Op de Beete snel van start gaat, want anders komt de leefbaarheid van het dorp in gevaar." In Geijsteren stijgt het aantal basisschoolleerlingen de komen de vier jaar, van 52 naar circa 65. "Een goede zaak, want van de overheid krijgen we een budget per kind. Op kleine scholen zijn de kinderen in verhouding dus duurder dan op grotere scholen. Want de vaste kosten zoals bij voorbeeld onderhoud aan het gebouw heeft iedereen. Een basis school in eigen dorp is heel veel waard, en net als de kerk en het verenigingsleven een van de ankers voor de leefbaarheid. De basisschool is een ontmoetings plaats voor het dorp." In 2003 krijgen de twee basis scholen een opknapbeurt. In Geijsteren wordt het dak com pleet gerenoveerd en ook krijgt de school een schilderbeurt, in Blitterswijck krijgt de speelplaa een face-lift. Ook wordt op de speelplaats een tuinhuisje gebouwd voor het stallen van materialen van de school. Zorgelijk is volgens de basis schooldirecteur ook het chroni sche tekort aan onderwijzend per soneel. "Het is een ramp. De vervangerspool is helemaal leeg en gelukkig zijn de laatste jaren nog heel wat parttimers inge stroomd, ook in Blitterswijck en Geijsteren. Het is gewoon ontzet tend moeilijk om nieuwe mensen te krijgen als er iemand ziek is of met zwangerschapsverlof gaat. En dat terwijl het vak zo schitterend is om te doen. Ja, het is te hopen dat in die situatie heel snel veran dering komt." Zoals bekend steunt SOS Meer lo-Wanssum de komende jaren een kindertehuis in Chilian, Chili. Hans Vestjens van SOS Meerlo- Wanssum maakte tijdens het recent verblijf in Chili een interes sante dia-serie over het land, de natuur, de mensen waaronder de indianen en het kinderproject in Chilian. SOS Meerlo-Wanssum is van plan om de vrouwenbewegin gen, organisaties van KBO en jeugdverenigingen tot de zomer van 2004 aan compleet verzorgde Chili-avond (of middag) aan te bie den. Tijdens deze informatie avonden wordt de interessante dia-serie vertoond met verhalen van Karin en Hans Vestjens en René enJoséPoels. Daarnaast wordt deze avond aangekleed op een bijzondere Hans Vestjens en René Poels fotograferen en filmen op een voor malige vuilnisbelt in een krottenwijk in Chilian, Chili wijze en heeft slijterij Lindehof in Wanssum medewerking toege zegd om er ook een Chileense wijnproeverij aan te koppelen. Verenigingen in Meerlo-Wanssum die nu al willen reserveren voor het komend seizoen kunnen con tact opnemen met SOS-secretares- se Karin Vestjens (0478698241). Meer nieuws op website: www.sos-meerlowanssum.nl Een van de belangrijkste doel stellingen van de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo- Wanssum (SOS Meerlo-Wanssum) is de inwoners van die gemeente informeren over het project en het land waarin dat project ligt. Gemeente Meerlo-Wanssum over het groenbeheer in Meerlo-Wanssum De kwaliteit van het openbaar groen is een van de speerpunten van gemeentelijk beleid. Het groen, plantsoenen, bomen, grasvelden etc. is in belangrijke mate bepalend voor het aanzien en beleving van de openbare ruimte. De gemeente wil graag van haar inwoners horen hoe zij daarover denken en dit ervaren. Wij nodigen u daarom uit daarover mee te praten en te denken. Daartoe organiseren wij een informatie- en inspraakbijeenkomst op woensdag 15 januari in het gemeenschapshuis te Tienray aan de Bernadettelaan no. 10. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Ingenieursbureau Oranjewoud, die in opdracht van de gemeente een groenbeleidsplan moet opstellen, zal een korte inleiding verzorgen over de huidige groenstructuur in de verschil lende dorpen van onze gemeente. Datum: 13 januari 2003 Tijd: 20.00 uur Plaats: gemeentehuis 1. Vragenhalfuurtje voor het publiek en de raad 2. Vaststellen notulen openbare vergadering d.d. 9 december 2002 3. Benoeming griffier 4. Benoeming de heer De Groot als lid van de commissie Burgers in de plaats van me vrouw Deen 5. Overgangsregeling integrale jeugd gezondheidszorg 6. Verordening tot wijziging van de Verorde ning voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Meerlo-Wanssum Vervolgens zullen wij u aan de hand van een aantal voorbeelden vragen wat u vindt van de huidige kwaliteit van het openbare groen en wat u daarin veranderd zou willen zien; vindt u de huidige kwaliteit en onderhoudsniveau voldoende of behoeft dit verbetering. Daarnaast zullen ook een aantal bijzondere aspecten van openbaar groen aan de orde komen zoals beeldbepalende bomen en vergunningenbeleid, onkruid- en ongedierte- bestrijding en bewonersparticipatie. 7. Vrijwilligersbeleid 8. Bespreking van de door de fracties aan geleverde bijdragen voor het benoemen van de programma's ten behoeve van de nieuwe programmabegroting 9Herwaardering Wet waarderi ng on roerende zaken (WetWOZ) per peildatum 1-1-2003 10. Aanbieding/vaststellingwijziging(en) be- •groting 2002, inclusief tweede algehele bijstelling en 2003. Januari 11: Kerstboom versnipperen 13: Raadsvergadering 13: Commissie Bezwaar-, beroep- en klacht- schriften. Tijdelijke toestemming Op 23 december 2002 is toestemming verleend aan - ROC Wanssum B.V., Geijsterseweg 16 te Wanssum - om de op 26 juni 2001 aangevraagde activiteiten voort te zetten De activiteiten hebben in hoofdzaak betrekking op dienstverlening voor liet beroeps- goederenvervoer in het algemeen en een laad-, los- en op- en overslag voor de binnenvaart in het bijzonder. Aan deze tijdelijke toestemming, tot 1 augustus 2003, zijn milieuvoorschriften verbonden. Het besluit ligt van 25 december 2002 tot 6 februari 2003 ter Inzage in het gemeentehuis te Meerlo, bureau Mi lieubeheer, op werkdagen van 9 00 tot 12.00 uur en op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden gedurende de inzagetermijn een bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders Ook dit jaar kunt u uw kerstboom weer gratis laten versnipperen. De versnipperaarstaat op zaterdag 11 januari 2003 in: Geijsteren van 09.00 - 09.30 uur bij de kerk Wanssum van 09.45 - 10.30 uur op het kermisterrein Blitterswijck van 11.00 - 11.45 uur op het kerkplein Blitterswijck: woensdag 22 januari Basisschool: 11.30-13.15 uur Geijsteren: dinsdag 21 januari Basisschool: 15.15-16.30 uur Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht en de gronden voor bezwaar. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoekschrift moet worden ondertekend en tenmin ste bevatten: de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit ten aan zien waarvan een voorlopige voorziening wordt ge vraagd en de gronden van het verzoek. De indiener van het verzoekschrift moet daarbij een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Voor de behandeling van het verzoek wordt door de griffier van de voornoemde Afdeling griffierecht geheven. Meerlo van 13.00 - 14.00 uur op hel speelterrein aan de Burgveldweg Tienray van 14.15 -14.45 uur op het kermisterrein Swolgen van 15.00 - 15.30 uur op het parkeerterrein aan de Mgr. Aertsstraat. LET OP: De kerstboom kan alleen zónder pot en zónder juten zak worden versnipperd. Uiter aard mogen er ook geen versierselen meer aan zitten! Bouwplannen Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen - Stg. Daelzicht, Rector Driessenstraat 2 te Heel - ver groten 't Raayke, Swolgenseweg 44 te Tienray - Tam. van der Pol, Leemberg 14 te Tienray - plaatsen berging - Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, postbus 64 te Venray - veranderen automatenruimte, Beatrixstraat 9 te Meerlo - N J.M. Philipsen, Swolgenseweg 27 te Tienray - plaat sen dakkapel/vergroten woning - P. Verstraelen, Kapelaanspad 2 te Venray - vergroten woning, Bernadettelaan 22 te Tienray - T.L.L van Summeren, Moleneind 2 te Meerlo - ver nieuwen woning, Spoorstraat 30 te Tienray - G. Vissers. Langstraat 19 te Blitterswijck - plaatsen bedrijfsruimte - Bouwk. Org. en Advies van Gog bv, Hulsen 10 te Nederweert-Eind - oprichten woning, Beetezijweg te Blitterswijck - P.B.G. Verstraelen, Kapelaanspad 22 te Venray - slo pen gedeelte woning, Bernadettelaan 22 te Tienray - Stg. Daelzicht, Rector Driessenstraat 2 te Heel - slo pen zwembad en gedeelte kantoren van 't Raayke, Swolgenseweg 44 te Tienray - J.L.P. Willemse, Hulsweg 2 te Swolgen -slopen berging/ garage. Als belanghebbende kunt u een bezwaarschrift indie nen, nadat burgemeester en wethouders een besluit hebben genomen Meerlo: woensdag 22 januari Basisschool: 09.45-11.15 uur Meerlo: maandag 13 januari Gemeentehuis: 18.00-19 30 uur Swolgen. maandag 13 januari Basisschool: 14.45-16.45 uur Tienray: maandag 13 januari Basisschool: 13.00-14.30 uur Wanssum: dinsdag 21 januari Basisschool: 13-45-15.00 uur Gemeenschapshuis: 17.30-19-30 uur. Voorgenomen vrijstellingen (art. 15 WRO) - Fam. Rotjes, Gun 4 te Swolgen - vergroten woning - G. Vissers, Langstraat 15 te Blitterswijck - plaatsen bedrijfsruimte. U kunt de bouwplannen vanaf 9 januari 2003 vier weken Inzien bij het bureau ROVB in het gemeentehuis. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke ziens wijze indienen bij burgemeester en wethouders. Verleende bouwvergunning - C. Vermeulen, Blitterswijckseweg 6 te Wanssum - vernieuwen garage in schuur/praktijkruimte (23.12.02). Als belanghebbende kunt u een bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet u zo spoedig mogelijk indienen (uiterlijk binnen zes weken na verzending van de beschikking aan de aanvrager). Bij het bureau ROVB kunt u naar de juiste verzenddatum infonneren. Als u een bezwaarschrift hebt ingediend, kunt u bij de Voorziemngenrechter van de Rechtbank Roermond (sec tor Bestuursrecht) een verzoek om schorsing c.q. voor lopige voorziening indienen. LI moeteen kopie van het bezwaarschrift meezenden. Gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum, postbus 1400, 5864 ZG Meerlo, telefoon (0478) 699222 Openingstijden gemeentehuls: werkdagen van 09 00 lot 12.00 uur Hel gemeentehuis is elke donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur geopend voor liet publiek. Op hetzelfde ti|dstip liceft liet college van burgemeester en wethouders spreekuur Hiervoor moet u een afspraak maken. Beroepsinstanties Arrondissementsrechtbank Roermond, sector Bestuursrecht, postbus 950. 6040 AZ Roermond, telefoon (0425) 352222 Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019.2500 EA Dén Haag. telefoon (070) 3624871 8 januari 2003 Burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10