'Venray' blikt terug en vooruit 'Scheidsrechter te vaak in het nieuws in 2002' "Vrouwen moeten zoveel mogelijk samen optrekken" Een gelukkig en gezond 2003!!! 'Kinderopvang verder ontwikkelen in 2003' 'Fusie SVOC'01 naar volle tevredenheid verlopen' 2003 2002 Redactie Peel PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 2003 - Pagina 7 De redactie van nieuwsblad Peel en Maas blikt terug op 2002 en kijkt voor uit naar 2003.2002 gaat de geschiedenisboeken in als een bewogen jaar, waarin bijvoprbeeld het trouwfeest van prins Willem-Alexander en Maxima, de moord op Pim Fortuyn, het CDA als grote winnaar van de landelijke ver kiezingen, de dood van prins Claus en Brazilië als winnaar van het WK Voetbal voor altijd in ons geheugen gegrift zullen blijven staan. Maar ook in Venray gebeurde het één en ander, zoals u wekelijks in uw nieuwsblad heeft kunnen lezen. Het Indycarcircuit, OJC Dingus, de ontwikkeling van het Gouden Leeuw terrein, Fractie van de Vorle en Samenwerking Venray ais winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen en het miljoenentekort van de gemeente Ven ray hielden de gemoederen in het afgelopen jaar bijvoorbeeld danig bezig. In deze uitgave van Peel en Maas laten enkele mensen uit het politieke, bedrijfs- of verenigingsleven hun licht schijnen over het afgelopen jaar en blikken ze vooruit naar het komende jaar 2003. De redactie wenst u veel leesplezier! Scheidsrechtersvereniging maakt zich zorgen over de toekomst Leonie Cals, secretaris Venrayse Vrouwenraad: Het is een goede gewoonte om aan het einde van een jaar heel bewust een ogenblik tijd te nemen voor een terugblik en bezinning; wat hebben we bereikt, wie of wat kruiste ons pad en waar willen we naar toe. 2002 was voor de Venrayse Vrouwenraad een bewogen jaar met enkele hoogtepunten die recht doen aan de doelstelling: de bewustwording van gelijkwaar digheid en volle medeverant woordelijkheid van vrouwen in de samenleving te bevorderen. Zo hield de Vrouwenraad in het kader van de gemeenteraadsver kiezingen aan het begin van jaar een speciale campagne ter onder steuning van de vrouwelijke kan didaten op de diverse lijsten, Mogelijk mede daardoor werden acht vrouwen gekozen in de nieu we gemeenteraad. Ten opzichte van de vorige raadsperiode welis waar een verbetering (van vijf naar acht vrouwen); maar nog steeds niet de gewenste 50%. Het blijft een punt van aandacht. Deze 'succesvolle campagne' heeft overigens wel een onbe doeld neveneffect omdat de secretaris van de Vrouwenraad werd gekozen in de gemeente raad. Zoals bij vele andere organi saties wordt ook hier ondervon den, dat het niet eenvoudig is om het bestuur op volle sterkte te houden. De Venrayse Vrouwen raad is dan ook naarstig opzoek naar een secretaris en/of notulist. Een ander speerpunt was - en blijft - de samenwerking met het Internationale vrouwencentrum. Gezamenlijk werden een aantal themamiddagen georganiseerd met als titel: "de Cirkel van het leven". Vrouwen uit diverse cultu ren spraken met elkaar over gebruiken en tradities rondom huwelijk, geboorte, ouder wor den en sterven. Ook de viering van de internationale Vrouwen dag op 8 maart werd gezamenlijk inhoud gegeven en was een enorm succes. In het kader van de multiculturele samenleving paste ook de zeer speciale theatervoor stelling "De Weerspiegeling", waarin de verhalen van vier vluch telingen centraal stonden. In samenwerking met de Eman cipatiewerkgroep van de gemeen te Meerlo/Wanssum werd een thema- avond georganiseerd waar in huiselijk geweld op een bijzon dere manier bespreekbaar werd gemaakt. Als uitvloeisel van deze avond wordt momenteel bestu deerd of het mogelijk is, in navol ging van Zuid Limburg, ook voor Noord Limburg een speciaal SOS Leonie Cals, secretaris Venrayse Vrouwenraad. telefoonnummer voor meldingen van huiselijk geweld open te stel len. De Vrouwenraad is er niet alleen voor de aangesloten vereni gingen en organisaties maar kan en wil alle vrouwen en/of vrou wenorganisaties in Venray onder steunen als deze activiteiten om wikkelen die passen binnen de doelstellingen van de Vrouwen raad. Dit kan variëren van bij voorbeeld een individuele bijdra ge voor het volgen van een cursus, b.v. via de Volksuniversi teit, tot en met daadwerkelijke hulp bij de organisatie van een themabijeenkomst. Voor 2003 staat het strevein naar een nauwere samenwerking met alle vrouwenorganisaties hoog op de prioriteitenlijst. Het is van belang dat zo veel mogelijk vrouwen gezamenlijk optrekken en overtuigt raken van de nood zaak om te komen tot een maat schappij waarin zowel mannen als vrouwen op basis van gelijk waardigheid, volwaardig kunnen functioneren.Namens de Venray se Vrouwenraad wensen wij u hele fijne feestdagen en een in alle opzichte voorspoedig 2003! Voor meer informatie zie www.venraysevrouwenraad.nl of bel Joke Phillipson, voorzitter tele foon 550851 of Leonie Cal;, secretaris a.i. telefoon 546 667. SVOC'01 blikt terug en vooruit SSK heeft een inspirerend jaar achter de rug Daarnaast is er met en voor kin deren hard gewerkt aan een kunstproject alle kinderen zijn kunstenaars", er is een regelmati ge uitwisseling tussen ouderen van een verzorgingstehuis en kin deren, voor 10+ kinderen is een pilot gestart in de vorm van een samenwerking met een andere jeugdorganisatie om ook voor. deze leeftijdcategorie uitdaging en ontwikkeling te kunnen bie-j den. Ook het gastouderbureau hééft; de stap gezet naar verdere profes-; sionalisering. Er zijn veel nieuwe bemiddelingen tussen gastouders en vraagouders tot stand geko men in Venray en omgeving. De gastouders worden door SSK geselecteerd, SSK begeleidt, geeft opleidingen en biedt de mogelijk heid van het (kosteloos) uitlenen van speelgoed en materialen. Voor 2003 wil SSK de inspira ties van 2002 gebruiken om de kinderopvang verder te ontwikke len. Het kind en de individuele ontwikkeling blijft daarin voor ons centraal. Wij blikken terug op een inspi rerend jaar en kijken uit naar onsi nieuwe gezicht dat wij 12 februari; zullen onthullen. Wij wensen u! een gezond 2003 toe en zien; u' graag op een van onze kindercen-' tra. Stichting Samenwerkende Kin deropvang (SSK) SSK, Samen Sterk in Kinder opvang, is een organisatie voor kinderopvang van 0-13 jaar, met vestigingen in Noord Limburg en Oost Brabant. Het servicekantoor is gevestigd in Venray. Het afgelopen jaar is een jaar vol nieuwe inspiraties geweest. We hebben geluisterd naar vra gen en opmerkingen uit de markt, van onze klanten, kinderen en ouders. Dit heeft geresulteerd in een aantal nieuwbouw en verbou wingsprojecten om onze kinder centra te laten voldoen aan de wensen van de moderne tijd en om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. Anderzijds heeft het tot nieuwe initiatieven en acti viteiten geleid. Er is bijvoorbeeld samenwer king met diverse partijen ont staan, zoals de "Brede School". Basisschool, (peuterschool) en Kindercentrum onder 1 dak, geen gehadst meer in ochtend uren, synergie bereiken door te profite ren van eikaars kennis en ervaring en het optimaal benutten van (speel)ruimte. De sportiviteit moet ook in 2003 boog in het vaandel staan, vindt Piet Hanen van Scheidsrechtersvereniging Horst - Venray. beginnende scheidsrechters, deze hobby voor gezien houden. Dit probleem wordt nu nog enigszins verbloemd door een harde kern van een aantal zeer ervaren, maar ook steeds meer vergrijzende scheidsrechters. Wanneer deze generatie het vanwege de leeftijd voor gezien moet houden, dan zal het voetbal de echte klappen gaan voelen, en zullen ook standaard teams de gevolgen hiervan onder vinden. Hoop doet uiteraard altijd leven, en misschien betekent 2003 een ommekeer, in de vorm van toch weer meer mensen die kiezen voor deze mooie hobby. Bemoedigend is het bijvoorbeeld om te zien, hoe twee fanatieke kandidaten uit Venray momenteel wekelijks naar Escharen (bij Grave) reizen om aldaar een scheidsrechterscursus te volgen. Feit echter blijft dat een behoorlijke mentaliteitsverande ring nodig is bij alle betrokkenen in de voetbalsport, en of dat in 2003 gerealiseerd kan worden, is uiteraard de vraag. Misschien kan een aantal goede voornemens voor het nieuwe jaar bij sommige mensen in de voetbalsport al een eerste stap betekenen in een posi tieve beantwoording van deze vraag. Piet Hanen, Secretaris Scheidsrechtersver eniging Horst-Venray en oms treken. Als we aan het einde van 2002 terugblikken over het eerste seizoen van de fusie sportvereniging uit Castenray en Oirlo, dan kunnen we dit met volle tevredenheid doen. De leden vanuit de beide dor pen Oirlo en Castenray gingen samen sporten en dit verliep op een fijne, sportieve en gemoedelijke wijze. Bij de afdeling jeugdvoetbal was daar al 15 jaar ervaring mee opgedaan. Niet alleen de leden, maar ook de supporters hebben kunnen genieten van de voetbal- en korf balsport die de omnivereniging haar leden aanbiedt. De resultaten over het eerste seizoen waren ver der ook naar ieders tevredenheid. De fusievereniging, die circa 550 leden telt, bracht met de korf bal- en voetbalteams in totaal 38 teams binnen de lijnen en het eer ste doel was natuurlijk om eenie der op een prettige en gezellige wijze aan de sport te laten deelne men. Voor de standaardteams is het prestatieve wel meer van toe passing dan het recreatieve spel. Er waren helaas wel enkele jeugd- teams die te zwaar waren inge deeld en daardoor bijna al hun wedstrijden verloren. Het is natuurlijk niet de opzet van de sport dat je steeds het onderspit moet delven. Met name had de afdeling seni orenvoetbal met het eerste elftal het probleem dat er een versterk te degradatie plaatsvond en het daardoor extra zwaar was omdat er in de eerste competitiehelft toch een gewenningsperiode was. Het waren immers twee selecties die vanuit de voormalige verenigingen van Castenray en DIS waren samengevoegd en waar trainer Henk Lammen de opdracht voor kreeg om er een homogeen elftal van de vormen. Bij de afdeling korfbal gingen we het eerste seizoen met twee seni orenteams van start. Hier verliep niet alles helemaal op de manier zoals we dit graag zouden hebben willen zien en mede door diverse interne problemen zijn we het nieuwe seizoen met maar een senioren team van start gegaan. Doordat we een mooie, bloeiende jeugdafdeling hebben hopen we binnen een paar jaar toch weer twee senioren korfbalteams aan de competitie te kunnen laten deelnemen.De recreantenteams van de korfbalsters spelen nog steeds in de 'oude' samenstelling, dit in tegenstelling tot de veteran- envoetballers die in het tweede seizoen wel gemixt zijn gaan spe len en dit verloopt ook naar ieders wens. In het tweede sei zoen waarin we als vereniging uit komen zou het natuurlijk wel leuk zijn om op het sportieve vlak Voorzitter Jac Wismans (links) en de vice-voorzitter Jan Nelissen (rechts) steken de handen uit de mouwen op het sportpark. ook eens wat aansprekende resul taten te mogen behalen in de seni orenafdelingen. In het eerste sei zoen waren het enkele jeugdteams die een kampioen schap wisten binnen te halen. Alles bij elkaar hopen we het tweede seizoen succesvol af te sluiten, dit met een goede onder linge band en samenwerking en dan zijn we ervan overtuigd dat zowel de spelende leden als al onze trouwe supporters zullen genieten van de resultaten van onze mooie en bloeiende sport vereniging die in de dorpen Cas tenray en Oirlo al niet meer weg te denken is. Verder is de allergrootste wens voor het jaar 2003 dat we het sportpark "Heesakker" compleet! uitgebreid en aangepast hebben zodat we onze leden van zowel voetbal als korfbal als één grote familie op hetzelfde sportpark kunnen laten genieten'. Jan Steeghs, secretarie Ook in 2002 stond de voet balscheidsrechter te vaak in het nieuws, zowel in de lande lijke als ook in de regionale en lokale berichtgeving. En dat terwijl de scheidsrechter niets meer is dan één van de men- l sen die nodig zijn om een voetbalwedstrijd doorgang te kunnen laten vinden. Maar zowel bij spelers als kader is de absolute wil om te winnen, op bijna alle niveaus, nog altijd sterker dan het vermogen om te accepteren, zowel de eventuele éigen fouten als die van degene j die toevallig een wedstrijd leidt. En dit lijkt gepaard te gaan met een kennelijk steeds agressievere opstelling om dit gemis aan 'acceptatievermogen tot uiting te laten komen. I Het gevolg van dit alles is, dat steeds meer mensen, en vooral Henk Lammen Ron Koenen Henk Willemssen Christ van den Opmaak kerst- en nieuwjaarspagina's: Marijn Poels en Linda Stammen

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7