ZON tevreden over integratie Nominaties De Koets Taxi Verstraaten voor Loek A. Nelissenprijs en Project kleinschalige kinderopvang van start s LENSSEN Ingezonden GGD voert strijd tegen overgewicht jongeren Verkeersongeval Parkeerwachters Campings en bungalowparken in kaart brengen Op Xf* (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 2003 - Pagina 4 Optimisme over omzetontwikkeling en resultaat FloraHolland kijkt tevreden terug op haar eerste (fusie)jaar. De verwachte winst over 2002 voor belasting zal ruim 3 miljoen euro bedra gen. In 2001 werd 2 miljoen euro winst gerealiseerd. Flora- Holland sluit 2002, mede door de integratie van ZON, af met een omzetgroei van 170 mil joen euro en komt uit op een omzet van 1,9 miljard euro. FloraHolland, met een markt aandeel van 33 procent, heeft vijf fysieke marktplaatsen en één lan delijk werkend Bemiddelingsbu reau. Die marktplaatsen hebben ieder een eigen succesvolle posi tionering en groeien in omzet. De totale omzetgroei van FloraHol land is 9 procent, waarvan 4,3 procent autonoom. De groei is te danken aan de integratie van ves tiging ZON die in juli plaatsvond en aan de groeiende export. De omzetgroei van het Bemiddelings bureau is bijna 14 procent, inclu sief de omzet van vestiging ZON. Via klokverkoop is een omzet groei van ruim 7 procent gereali seerd. Er is sprake van een lichte verbetering van de prijsvorming ten opzichte van 2001. Bij kamer planten is een omzetgroei te zien van bijna 14 procent, bij tuinplan ten bijna 16 procent en bij snij bloemen ruim 7 procent. Voor 2003 verwacht FloraHol land een omzetgroei van 4 pro cent. De exportmarkten groeien en de spreiding ervan neemt toe. Snelle groeiers zijn het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Italië en Rus land. De aanstaande uitbreiding van de Europese Unie is boven dien een kans voor de Nederland se sierteeltsector. FloraHolland vestiging ZON kijkt met een tevreden gevoel terug op het jaar 2002. Het aantal FloraHollandleden is stabiel, ondanks de natuurlijke krimp als gevolg van ontwikkelingen in de siertceltsector, zoals schaalvergro ting. Vrijwel alle leden van het voormalige ZON Sierteelt stapten over naar FloraHolland. Vestiging ZON zag haar omzet met 6 pro cent stijgen ten opzichte van vorig jaar. Vestiging ZON richt zich het komende jaar op de nieuw te bouwen Cash Carry en de innovatie van de afmijnzaal en kantoorruimten. Voornemens die voor 2003 op de agenda staan zijn, het verstevigen van de regio functie het verdiepen en verbre den van het assortiment, uitbrei ding van de koopkracht, het moderniseren van verouderde faciliteiten, het versterken van een aantrekkelijk noviteitenbeleid en het inititieren van promotione le ondersteuning van kopers zoals workshops en salestrainingen. De groeiverwachtingen voor 2003 in de ZON-regio zijn posi tief. Woensdag uitreiking Venrayse ondernemersprijs veerd personeel heeft Van Bussel niet. Want iedereen die bij hem op de loonlijst staat, krijgt in zijn vrije tijd vijftig procent korting op zijn consumpties. De mensen achter de bar spelen een belangrijke rol in zijn bedrijf. "Omdat ze ook als gast in De Koets komen, weten ze precies wat klanten willen. Als ze dan ach ter de bar staan, kijken ze weer met andere ogen naar wat er voor de bar gebeurt." En over Customer Relationship Manage ment gesproken. Kenmerkend voor Van Bussel is dat hij tijdens de verbouwing in 1998 zijn klanten uitnodigde voor een feest bij hem thuis. "Ik wilde het contact met mijn klanten niet verliezen en daarom heb ik thuis een feest gegeven. Natuurlijk moet je daar in eerste instantie gewoon de lol van inzien anders doe je dat niet. In die tijd heb ik ook een kroegentocht gehou den en zijn we naar een brouwerij geweest." Inmiddels is Van Bussel twee verbouwin gen verder en voldoet zijn café aan alle normen op het gebied van geluidhinder en brandgevaar. Het café in Deume voorziet in een behoefte en zijn grote dance- en trancefeesten met landelijk bekende dj's lopen als een trein. "Ik vind het heerlijk als klanten hier een geweldige avond of mid dag hebben," zegt de jonge ondernemer tenslotte over het waarom van al zijn acti viteiten. VERSTRAATEN Taxi Verstraaten in Venray, genomi neerd door Business Vision Venray, heeft een geschiedenis die meer dan een halve eeuw teruggaat. Ruim 50 jaar geleden besloot Piet Verstraaten om naast zijn transportbedrijf in Overloon te beginnen met het vervoer van personen tegen bet- Woensdag 8 januari vindt de uitrei king van de Loek A. Nelissenprijs, de Venrayse ondernemersprijs, plaats. Peel en Maas bezoekt de bedrijven die genomineerd zijn voor deze prijs en inventariseert hoe deze bedrijven sco ren op het gebied van 'Customer Rela tionship Management', vrij vertaald relatiebeheer. Dit is namelijk het speerpunt waarop de jury de genomi neerden beoordeelt. Feestcafé De Koets en Taxi Verstraaten zijn twee van de acht bedrijven die kans maken op het beeldje van de Venrayse ondernemersprijs. De Koets werd voorge dragen door Horeca Nederland afdeling Venray en Taxi Verstraaten werd genomi neerd door Business Vision Venray. - Twan van Bussel (36), eigenaar van het genomineerde Feestcafé De Koets in Ven ray, is zijn carrière begonnen bij hel even eens genomineerde Roelanzia in Yssel- steyn. Als tiener begon hij daar ruim twintig jaar geleden met het draaien van plaatjes."Ik was bezeten van knipperende discolampen en alles wat met disco te maken had. Ik had mijn eigen discoshow en mijn vader reed mij overal naar toe met auto en aanhanger. Eerst draaide ik op feestjes, maar vanaf mijn dertiende werkte ik al als vaste dj in een horecagelegenheid en vanaf mijn 16e heb ik 7,5 jaar als vaste dj bij Pentagon gewerkt. Destijds heb ik Hans Beijer al eens gevraagd of hij Het Koetshuus niet van de hand wilde doen. Dat was niet het geval. Ik vertrok naar Griekenland en werkte daar een half jaar als lid van een animatieteam. Ik vermaakte toéristen met amusements- en sportpro gramma's." Na zijn halfjarig verblijf in het buitenland was de tijd rijp voor de overname van het Koetshuus. Óp 7 februari 1994 kocht hij het cafe in het Schoutenstraatje. Momenteel is Van Bussel eigenaar van mee feestcafés met de naam De Koets, een in Deurne en een in Venray. Allebei met dezelfde formule. "De Koets richt zich met name op jonge ren en iedereen die zich nog tot die doel groep voelt behoren," zo vertelt de geno mineerde uitbater. "Ieder weekend zit het hier helemaal vol. En in Deurne heeft de formule van Feestcafé De Koets al precies dezelfde uitwerking. Wij doen heel veel extra's voor onze klanten. Ieder weekend is er wel iets te doen. We doen dat bewust. We willen het onze klanten echt naar de zin maken. En het werkt. Onze klanten vin den hier iets dat ze op andere plaatsen niet vinden," legt Van Bussel zijn bedrijfsstrate- gie uit. Naast de activiteiten in het café, bijvoor beeld een beachparty of skifeest, organise ren de Venrayse kastelein en zijn vriendin Birgit door het jaar diverse uitstapjes en reisjes voor de vaste bezoekers. "We maken deze uitstapjes alleen in het café bekend. Een bezoek aan een bierbrouwe rij, een skivakantie, een survivaltocht en een reisje naar München prijken op onze jaarkalender. Hierdoor hebben we een sterke band met onze klanten." De mensen achter de bar bij De Koets behoren zelf tot de vaste klanten van het café. Veelal studenten en jongeren die een centje bijverdienen. Gebrek aan gemoti- aling. Hij deed dit met een auto, voor die tijd al redelijk uniek. Alleen de kruidenier en de fietsenmaker verleenden een soort gelijke dienst. Het besluit van Piet Ver straaten legde de basis voor het huidige taxibedrijf. De taxi werd in de jaren '60 overgeno men door zijn zoon (nu Piet Verstraaten sr.). Samen met zijn vrouw maakte hij er een bedrijf van dat begin jaren '80 vijf auto's telde. Het vervoer spitste zich met name toe op ziekenvervoer en vervoer voor de sociale werkplaats. In de jaren '80 stapten zijn zoons Geert- Jan en Piet (jr.) in het bedrijf. Een reeks van overnames en uitbreidin gen volgde: in 1990 taxibedrijf Stoks uit Venray, in 1992 Vitax uit Vierlingsbeek, in 1997 Taxi Nard Thijs uit Bakel, in 1998 Taxi Verdijk uit Boxmeer en in 2001 Taxi De Leeuw uit Venray. Door deze laatste overnamen kwam het wagenpark op circa 80 voertuigen en de organisatie op circa 150 personeelsleden. "Al die jaren werd de kwaliteit van dienstverlening nauwlettend in de gaten gehouden. Met name in de zakelijke markt en de gezondheidszorg zijn we erg actief geworden. Ons werkgebied breidde zich uit tot de driehoek Venlo-Nijmegen-Eind- hoven. Binnen dit gebied zijn wij een van de grootste spelers in de markt van het personenvervoer," aldus directeur Geert- jan Verstraaten. "Vanuit de hoofdvestiging in Venray en de steunpunten in Helmond en Boxmeer werken we voor bedrijven, instellingen, ziekenfondsen, verzekerings maatschappijen, overheden en particulie ren. Dagelijks komen tussen de 800 en 1000 ritten bij ons binnen. De meeste aan vragen komen telefonisch bij onze centra le, die 24 uur bereikbaar is, binnen." Pachira Deze Pachira met een gevlochten stam staat al in een kunststof sierpot. Dus: kerstboom eruit en deze kamerplant erin! Hoogte 85 cm. BOXMEER - Provincialeweg 5 (A77, afslag 1) BEUNINGEN - Claudiuslaan 60 (A73, afslag 1) DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Kijk ook op www.tuincentrumovervecht.nl Bij een verkeersongeval op de kruising van de St. Ursulastraat en de St. Petrusstraat zijn zaterdag middag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. De beide bestuurders raakten bekneld en moesten door de brandweer uit de auto's worden bevrijd. Het gaat om een 57-jarige vrouw en een 37-jarige man, beiden uit Ven ray. Ze zijn met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis in Venray gebracht. De politie vermoedt dat de vrouw met haar auto uit de St Petrusstraat kwam en geen voor rang gaf aan de man die op de St. Ursulastraat reed, met de botsing tot gevolg. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Gedeputeerde Staten hebben een subsidie van 80.802 euro beschikbaar gesteld voor het opleiden van 40 potentiële franchisenemers in kleinscha lige kinderopvang tot zelfstan dig ondernemer. Na afronding van de opleiding dienen er minimaal 15 franchisenemers een zgn. 'Kate Harry kinder- onthaalhuis' te starten. Dit concept van kleinschalige kinderopvang vergroot de moge lijkheden voor de arbeidspartici patie en draagt bij aan de keuze mogelijkheden voor ouders binnen het bestaande kinderop- vangaanbod. Het project wordt uitgevoerd door MIK, maatwerk in kinderopvang en Hop Marjan- neke, beiden landelijke advies- en bemiddelingsbureau 's op het gebied van kinderopvang. In het 'Kate Harry kinderont- haalhuizenconcept' biedt een zelfstandig ondernemer opvang aan een beperkt aantal (4-6) kin deren van 0 tot 13 jaar. Het betreft een flexibele vorm van kinderopvang waarin ouders de opvangtijden in overleg met de franchisenemer kunnen bepalen. De franchisenemer kan besluiten avond- en/of weekendopvang aan te bieden. Hiermee verruimt het franchiseconcept de mogelijkhe den voor ouders om actief te zijn op de arbeidsmarkt. Bovendien biedt het zowel werkzoekenden als zgn. 'stille reserves' de moge lijkheid een eigen inkomen te ver werven. Met het franchisecon cept kunnen witte vlekken in het aanbod van kinderopvang wor den ingekleurd: in landelijke gebieden is het financieel niet haalbaar een kinderdagverblijf op te richten. Het 'Kate Harry kin- deronthaalhuizen concept' is hier dan ook dé opvangvorm bij uit stek. In stedelijke gebieden zal de aandacht met name uitgaan naar deze vorm van kleinschalige kin deropvang als aanvulling op de opvang in bestaande kinderdag verblijven. Er zullen dan ook kan didaten geworven worden ih zowel stedelijke als plattelandsge bieden. Het project voorziet in het opleiden en coachen van 40 cur sisten op twee locaties in de pro vincie Limburg. De opleiding tot franchisenemer duurt 6 maanden en naar alle waarschijnlijkheid zal de eerste lichting eind 2003 de opleiding afronden. Uit ervaring blijkt dat zo'n eenderde van de deelnemers daadwerkelijk een kinderonthaalhuis start. Het pro ject heeft tevens tot doel om tot een uitwisseling van ervaringen met kleinschalige kinderopvang in de Euregio te komen. Op basis van een analyse van knelpunten en van verschillen en overeen komsten tussen voorzieningen en wet- en regelgeving in Nederland. België en Duitsland worden aan bevelingen gedaan aan overheid en brancheorganisaties om het aanbod in de Euregio te optimali seren. Op deze manier kunnen de mogelijkheden voor grensarbeid worden vergroot. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Drie hoeratjes voor de parkeer wachters van Venray. Na drie nachten niet geslapen te hebben door twee zieke kinde ren, maandag 30 december, maar gauw na de dokter. Daarna na ruim een uur later als opgegeven, met twee zieke kinderen een van drie en een van vijf eindelijk aan de beurt. Bleken ze beiden keel ontsteking te hebben, kan gebeu ren in deze tijd. Ik was al blij dat we weg konden want na een half uur zieke kinderen in de wachtka mer entertainen raakt je creativi teit toch enigszins uitgeput. Vlug kinderen naar huis gebracht en nog even medicijnen ophalen bij de apotheek in de Paterstraat. Bij aankomst in Paterstraat netjes par keerbonnetje gehaald van 20 eurocent (hier kun je tegenwoor dig in Venray maar liefst 10 minu ten voor parkeren). Onder toe ziend oog van de Venrayse parkeerwachter leg ik bonnetje netjes voor mijn voorruit en ga ik de apotheek binnen. Tot over maat van ramp blijken ze eerst ook nog de verkeerde medicijnen klaar te hebben gemaakt, maar ook hier is het allemaal gewoon mensenwerk, dus maar weer even langer wachten. Vrolijk fluitend loop ik nadien naar buiten, blijkt diezelfde parkeerwachter een rondje te hebben gelopen en mij inmiddels een bon van 42 euro onder de ruit te hebben geduwd. 'Dit kan niet waar zijn' (en dan druk ik me nog zachtjes uit), denk ik als ik het blauwe bonnetje onder mijn ruitenwisser vandaan haal, die man heeft mij net nog zelf gezien. Dus maar gauw naar de Eindstraat gereden om de situ atie uit te leggen, zitten er twee personen in het kantoor: één ach ter de balie en een bromsnor onderuit gezakt op zijn stoel ach ter in het kantoor. Ik begin, inmiddels enigszins geladen, mijn relaas uit te leggen aan de man achter de balie. Na enkele secon de komt bromsnor overeind en vraagt me wat ik hier eigenlijk kom doen, want ik ben gewoon fout zegt ie. Inmiddels woedend gris ik de bonnen op de balie weg en loop naar buiten. Tot overmaat van ramp staat er dan ook nog een parkeerwachter bij mijn auto, wat zeg ik nee DE parkeerwachter. Ik was zo vrij mijn auto te par keren achter het gebouw van Q park, en dat mag niet! Wat ik toen allemaal gezegd heb zal ik hier maar niet herhalen. Feit is dat ik deze dingen absoluut niet had mogen zeggen, zeker in deze tijd van norm- en waardevervaging. Ik zal de 42 euro dan ook gewoon betalen, maar dan wel voor mijn uitspraken nadien en absoluut niet voor het 8 minuten te lang parkeren. Ik begrijp dat deze mensen ook gewoon hun werk doen en ook dit werk moet gedaan worden, maar als het kan in de toekomst wel met een beet je begrip. Excuses en tot ziens. Marcel Vogelsangs, Leunen Het Voedingscentrum in Den Haag is een langlopende cam pagne begonnen ter preventie van overgewicht. Onder het motto 'Maak je niet dik' wijst het op het gevaar van 'een kilo per jaar'. De GGD Noord- en Midden-Limburg levert al jaren strijd om met name ook de jongeren te wijzen op de nadelen van overgewicht zoals hart- en vaatziekten en diabetes. Vier op de tien Nederlanders is te dik, in Noord-Limburg is het al niet anders. "En we gaan langzaam in dc richting van Amerika waar de helft van de bevolking te dik is. Een probleem dat de gezond heidszorg kluwen met geld kost.", zegt Henny Gooren, consulent gezondheidsbevordering van dc GGD in Noord- en Midden-Limburg. "Daarbij is het al jaren een tendens dat met name ook kinderen op steeds jongere leeftijd te kampen hebben met overgewicht. Om met name die groep te bereiken, geeft de GGD al enkele jaren voorlichting op scholen in het basis- en speciaal onderwijs. Het thema gezonde voeding staat in dit project centraal. De GGD han teert drie uitgangspunten om het probleem onder de aandacht van de jeugd te brengen. Gooren: "We benaderen Individueel kinderen die al op jonge leeftijd overgewicht hebben. Met behulp van bijvoor beeld een diëtiste proberen we onder andere hun voedingspatroon aan te passen. Daarnaast stellen we op scholen in groepen de gezon de voeding centraal. We proberen het kind voor een deel zelf verant woordelijk te maken door hen kennis aan te reiken. Wat nemen ze mee naar school, eten ze tussendoortjes, en zo ja wat eten ze dan? Dat soort vragen stellen we aan de orde, zodat de jeugd inzicht krijgt wat overgewicht betekent en hoe het tot stand komt." Een derde speerpunt is het beleid op scholen. "Wat mogen de kinderen meene men die overblijven, wat wordt er uitgedeeld tijdens feestjes en par tijtjes op school. Door de scholen bewust met dit thema bezig laten zijn, hopen we een stuk bewustwording te kweken dat c n positieve invloed heeft op het voedingspatroon van de kinderen" aldus Goor en. In het kader van de verlengde schooldag start d< iGD in het voorjaar van 2003 niet een nieuw project waarbij kin. ren op een school in Venlo zes lessen voorlichting krijgen 6vi r leding. De theorie kunnen ze in dc praktijk brengen tijdens kookf -en. Indien dit project aanslaat zal dat op meerdere scholen wordeilitgevoerd. Gedeputeerde Staten verlenen een bedrag van 112.250,- voor het uitvoeren van een inventarisatie van de verblijfsrecreatieve bedrijven in Limburg. De inventarisatie moet inzicht bieden in de kansen en de knelpunten die ontstaan tussen enerzijds het uitbaten van een cam ping of bungalowpark en anderzijds de ruimtelijke ontwikkeling in hetzelfde gebied. De inventarisatie is onderdeel van het project Kwa liteitsimpuls Toerisme. Deze kwaliteitsimpuls is gericht op het duur zaam ontwikkelen van mogelijkheden tot meerdaagse recreatie in Limbing. Insteek daarbij is kwaliteitsverbetering van de verblijfsrecre atieve sector en versterking van natuur en landschap. De inventarisa tie wordt verricht door Arcadis Ruimtelijke Ontwikkeling BV. Een belangrijk onderdeel van de inventarisatie betreft een inschatting van de kosten voor mogelijke verplaatsingen of saneringen van bedrijven op de meest urgente knelpunten tussen verbijjfsrecreatie en de natuurontwikkeling in de komende vijf jaar. Om de financiële conse quenties daarvan in beeld te krijgen is de opdracht om in februari 2003 inzicht te verschaften in de meest urgente knelpunten. Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds

Peel en Maas | 2003 | | pagina 4