Venray kocht massaal vuurwerk Fusie Vincent van Gogh en Stichting Zorgcircuits Militairen oefenen in de Peel Rabobank houdt kerstmarkt "Deze smakelijke oliebol streelt de tong Ff Frans van Dijck algemeen directeur van ZON A&A Aanhouding Dronken Samen sterk deskundige partner PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 2003 - Pagina 3 GROEP ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSEKV1CE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51. POSTBUS 60. SS00 AB VENRAY. TEL (0478) SI 7290. FAX. (0478)51 IS 66 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN - HORST - MAASTRICHT PANNINGEN - ROERMOND - SITTARD VALKENBURG - VENLO - WEERT Limb u rg s g roolste! In juli 2002 heeft het bestuur van ZON Coöperatie aangekon digd zich te beraden over de aan sturing van de ZON-organisatie, zowel ten aanzien van ZON Hol ding als ZON Verkoopdiensten. Vervolgens is tijdens de Algemene Ledenvergadering van 30 oktober reeds besloten dat ZON Holding in de toekomst aangestuurd wordt door één directeur en dat de functie van financieel direc teur per 1 januari 2003 komt te vervallen. Het bestuur heeft er alle ver trouwen in dat Frans van Dijck de ZON-organisatie die sturing kan geven die nodig is om de koers van ZON - het uitbouwen van ZON als verkooporganisatie van en voor producenten van tuin bouwproducten - te concretise ren. Wat de aansturing van ZON Verkoopdiensten betreft is beslo ten dat het interim-contract met de heer Hotze Dijkstra tot 1 april 2003 verlengd wordt. Dit bete kent dat de heer Dijkstra ZON Verkoopdiensten tot deze datum als manager a.i. aanstuurt. De ver- n wachting is dat op dat moment e bestuur en directie van ZON dui- delijkheid kunnen verschaffen e over de definitieve aansturing van i- ZON Verkoopdiensten. ,r ZON is een dienstverlenende f. verkooporganisatie van en voor professionele ondernemers in de r. tuinbouw. Ze leven aan circa n 1.150 tuinbouwproducenten - leden en niet-leden - diensten rondom de verkoop van groenten en fruit. Zo'n 500 klanten kopen ;t hun verse producten bij ZON. Er n zijn circa 180 medewerkers werk- zaam bij de ZON-organisatie. De verkoopwaarde van de verkochte verse producten (voedingstuin- >e bouw) bedroeg in 2001 ongeveer 240 miljoen euro. ,e PEEL EN MAAS d Nieuwsblad voor n Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray n Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 ■e-raail: [jt redactie@vandenmunckhof.nl 5 n. Redactie ik Ron Koenen g_ Henk Lammen jj. Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau td Periodiek - Tel. 0478-582877 ys uitsluitend tot vrijdag 17.00 in uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur Aanleveren kopij: Spoil- en verenigingsniéuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58..) 30,- (overige binnenland) 'Slecht mondgevoel, maar dat heb je nu eenmaal met een stuk beton. Vies deeg, bollen stinken. Kortom, weer een toppertje'. De tekst in het Algemeen Dagblad van zater dag liegt er niet om. De olie bollen van Gebakkraam Geven op het Henseniusplein in Ven ray krijgen in de traditionele oliebollentest van de krant een dikke onvoldoende. Het cijfer 2,5 prijkt in de kolom onvoldoende en de Venrayse gebakkraam bezet daarmee slechts de 45ste plaats. In totaal werden door de onder zoekers van de krant 60 adressen in heel Nederland bezocht. Eige naar Frits Geven kan er eigenlijk wel om lachen, al is het natuurlijk wel een beetje als een boer met kiespijn. Want met oud en nieuw in aantocht is het natuurlijk niet prettig als je oliebollen op deze manier worden afgekraakt. "Och, die mensen schrijven toch maar wat. De tevredenheid van mijn klanten zegt mij meer dan de uit slag. Ik doe mijn best om mijn klanten de oliebol te geven die zij willen. Van hen krijg ik nooit negatieve reacties, integendeel. Van de uitslag van deze test lig ik echt niet wakker." En de klanten van de gebak kraam ook niet, zo blijkt als Frits Geven de redactie van Peel en Maas op een flink aantal gratis bol len trakteert. Om uit te delen op de markt. "Laat de mensen maar proeven, dan weten ze meteen dat er met de oliebollen van ons niks mis is", spoort Frits Geven de redactie aan. Zo gezegd, zo gedaan. Op de markt mogen enkele mensen een hap nemen in een verse oliebol van de Venrayse ondernemer. "Niet te vet, een 7,8", vindt Ruud Steegh. Ook zijn kompaan Maikel van der Meer geeft de verse oliebol een ruime voldoen de. "Deze bol is zeker een zeven waard", vindt Maikel. Jan Hend riks uit Merselo is erg te spreken over de bol. "Lekker luchtig, een 8-", oordeelt hij. De familie Joosten uit Asten gaat tijdens haar bezoek aan de markt altijd naar de gebakkraam, vertelt Ardi Joosten. "Want die bollen zijn hartstikke lekker. Ik geef deze oliebollen een dikke acht, want ze zijn niet te vet en niet te vast." Ook zoon Tim laat zich de oliebol lekker smaken en geeft een cijfer zeven. Meneer Joosten vindt de oliebol niet zo lekker, maar geeft toe dat hij eigenlijk helemaal niet van olie bollen houdt. Ook groenteman Bosman uit Venlo neemt het op voor Geven. Volgens hem wil het AD alleen de kleine zelfstandigen om zeep hel pen. "Van de oliebollen van de Aldi en de Albert Heijn krijg ik gewoon braakneigingen. Maar die winkels durven ze natuurlijk niet negatief te beoordelen. Want die concerns betalen de krant. Ze gooien liever de naam te grabbel van een kleine ondernemer, dat durven ze wel!" Over de oliebol van Geven is de marktkoopman, evenals Luuk Soe- ren, erg te spreken. "Deze smake lijke bol streelt de tong en er zit gelukkig veel poeder op. Het is een harstikke goede oliebol!" TEST Zo komt de test van het Alge meen Dagblad tot stand. Tussen 4 en 11 december koopt een testpa- verkocht dan in afgelopen jaren. "Al kunnen we dinsdagavond pas echt de balans opmaken", zegt Karei Jacobs maandagmiddag, "Maar zoals het er nu naar uitziet, is er dit jaar aanzienlijk meer uit gegeven." En ook volgens Jacobs heeft dit niets te maken met even tuele prijsstijgingen. "Nee, het vuurwerk is niet echt duurder geworden. De prijzen liggen rond de koers van vorig jaar." Ook bij Eurodump is het sier vuurwerk veruit het meest in trek. Van de totale omzet komt 90 tot 95 procent voor rekening van het niet-knallende vuurwerk. Vol gens Jacobs zijn de knallers dan ook passé. "De pakketten sier vuurwerk, van twintig tot 150, 200 euro, doen het het best. De mensen zijn bereid om meer te betalen voor iets moois." De gestegen omzetten van Tuinwinkel Hermans en Euro dump hebben direct ook te maken met het feit dat Leo Hend riks Profnorm dit jaar geen vuur werk heeft verkocht. Hendriks zag er vanaf omdat na de verhui zing van de winkel naar de Nieuwhuisweg in eerste instantie slechts een vergunning voor één jaar zou worden afgegeven. Medewerkers en beheerders van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum hebben dit jaar een uniek kerstcadeau gekregen. In zaal de Houtwerf van Roelanzia werd op 20 december jl. een kerstmarkt georganiseerd. Voor deze kerstmarkt waren een aantal ondernemers uitgenodigd die een kraampje op deze kerstmarkt kon den inrichten. Medewerkers kre gen bonnen die ze bij de onderne mers konden besteden. Op die manier konden ze zelf hun kerst pakket samenstellen. Andere kraampjes werden ingericht met oliebollen, soep, glühwein, wild- hapjes en andere lekkere hapjes en drankjes. De aanwezige onder nemers waren: Van de Ligt Allicht, Drogisterij de Adelaar, Berden Mode, Old Charm, Intra- tuin en Helderman Sport. Verder kon er een bedrag gedoneerd worden aan de weeskinderen in Roemenië via het project van Junior Kamer Venray. De avond werd opgeluisterd met zang van "Chanté" en door een bezoek van de kerstman. nel op 60 plaatsen, verspreid over geheel Nederland, per adres 18 tot 22 oliebollen, met krenten en rozijnen. Direct na aankoop wor den de oliebollen in een anonie me verpakking gedaan. Deze doos wordt gecodeerd en verzegeld. Op de avond van de dag van aan koop keurt het Centrum voor Smaakonderzoek CSO de oliebol len. Ze worden gewogen en gefo tografeerd en een consumenten panel beoordeelt de smaak. Ook kijken deskundigen naar vaktech nische aspecten als kleur, vorm, structuur, gaarheid, vulling en eeteigenschappen. Voor zowel techniek als de smaak wordt een cijfer gegeven. Omdat het gaat om een smaakonderzoek door consumenten is dit cijfer voor het Algemeen Dagblad bepalend voor de uitslag van de Nationale Olie bollentest. Het bestuur van ZON Coöpe ratie benoemt de heer Frans van Dijck met ingang van 1 januari 2003 tot algemeen directeur van ZON Holding. De heer Van Dijck (40) is sinds 1998 bij de ZON-organisatie werkzaam als financieel direc teur. Hij volgt in zijn nieuwe functie Ron Mulders uit Ven ray op, die in juli dit jaar afscheid nam van de ZON- organisatie. De politie heeft op de parkeer plaats van het ziekenhuis in Venlo een 26-jarige man uit Tegelen aan gehouden op verdenking van ver nieling van een autoruit. De man werd door een 41-jarige getuige uit Venray betrapt op het vernie len van de ruit van een geparkeer de auto. Hij was hem achterna gerend en heeft hem overgedra gen aan de gewaarschuwde poli tie. De Raden van Bestuur van het Vincent van Gogh Instituut en de Stichting Zorgcircuits hebben een intentieverklaring getekend om op korte termijn te komen tot een bestuurlijke fusie. In de afgelopen maanden heeft er intensief inhoudelijk overleg plaatsgevonden tussen de Raden van Bestuur en managementteams van het Vincent van Gogh Insti tuut en de Stichting Zorgcircuits. Het ging hierbij over de visie op ontwikkeling van geïntegreerde GGz voor Volwassenen en Oude ren in de regio Noord- en Midden- Limburg. Beide organisaties blij ken sterk op één lijn te zitten in het denken hierover en willen een laagdrempelige GGz realise ren, met zo min mogelijk ver schillende organisaties, onder één centrale regie, één eenduidige aansturing en zonder schotten tussen hulpverleners. Zij menen daarmee het best te kunnen aan sluiten bij de zorgvragen zoals die zich voordoen en zullen voor doen en het realiseren van keten- zorg zal een van de concrete pri maire winstpunten zijn. De bestuurlijke fusie bestrijkt het terrein van de Geestelijke Gezondheidszorg (GGz) voor Volwassenen en Ouderen en zal worden vormgegeven in een nieuwe organisatie, voorlopig te noemen GGz-groep Noord- en Midden-Limburg. In december hebben de Raden van Toezicht van beide organisaties hun goed keuring verleend aan het voorne men. Het streven is om in de loop van 2003 de bestuurlijke fusie te realiseren. Het Vincent van Gogh Instituut en de Stichting Zorgcir cuits geven met de vorming van de GGz-groep Noord- en Midden- Limburg een krachtig signaal af dat het hen ernst is met de realisa tie van geïntegreerde GGz voor Volwassenen en Ouderen. Het Vincent van Gogh Instituut in Venray is een algemeen psy chiatrisch ziekenhuis met Noord en Midden-Limburg als verzor gingsgebied. Het instituut telt ruim 800 bedden en zo'n 1200 medewerkers. Het richt zich op een grote diversiteit aan psychia trische zorg voor patiënten van 18 jaar en ouder. De Stichting Zorg circuits is de overkoepelende organisatie van de RIAGG Noord- Limburg en de Mutsaersstichting. Er werken ruim 450 medewerkers en er zijn behandeleenheden voor kinderen, jeugdigen en volwasse nen. De nieuwe organisatie zal wor den aangestuurd door één Raad van Bestuur, onder leiding van de huidige bestuursvoorzitter van het Vincent van Gogh Instituut, dr A. van der Sanden. De huidige bestuursvoorzitter van de Stich ting Zorgcircuits, drs W. de Cloe en toekomstige medebestuurder van het Vincent van Gogh Insti tuut, drs G. Derks, zijn de twee andere leden van de Raad van Bestuur. De nieuwe organisatie zal in eerste instantie omvatten het vol ledige Vincent van Gogh Instituut en van de stichting Zorgcircuits de onderdelen RIAGG Noord-Lim burg, herstellingsoord Het Mutsa- ersoord en de Activiteitencentra voor Dagactiviteiten en Arbeidsre habilitatie in Venlo en Venray. Voorlopig blijven de beide stich tingen als zodanig naast elkaar bestaan op locaties in Venray en Venlo, maar dan onder één bestuur. Na realisatie van de bestuurlijke fusie zal er een gelei delijke invlechting plaatsvinden van onderdelen uit de beide orga nisaties. Vraagsturing zal daarbij het leidend zorginhoudelijke prin cipe zijn. Direct na de jaarwisse ling zal overleg gestart worden met de betrokken ondernemings raden en cliëntenraden, over het voorgenomen besluit een bestuur lijke fusie aan te gaan. k Militairen van de Koninklij ke Landmacht oefenen begin januari vier dagen in de omge ving van luchtmachtbasis de Peel. In het kader van deze oefening zullen gedurende deze dagen twee militaire vliegtuigen op lage hoogte boven de Peel vliegen. De toe stellen zullen woonkernen mijden. De oefening maakt deel uit van de opleiding van de Forward Air Controllers van de landmacht. Hierbij gaat het om militairen die vanaf de grond per radio aanwij zingen geven aan vliegers van jachtbommenwerpers. De piloten krijgen zo informatie over de exacte plaats van aan te vallen doelen. In het kader van hun opleiding moeten cursisten in praktijksituatie leren samenwer ken met vliegtuigen van verschil lende NAVO-bondgenoten. De Forward Air Controllers trainen voor hun uitzending voor onder ander SFOR 13 in Bosnië. Binnen het oefengebied mogen de twee Amerikaanse vliegtuigen (type A- n 10) van de Duitse vliegbasis Spangdahlem op een minimum- u hoogte van 150 meter vliegen, n Boven de luchtmachtbasis de Peel mogen de toestellen op een mini- e mumhoogte van 75 meter vlie- >f gen. In de omgeving van de Peel wordt gedurende de onderstaan- de data en tijden geoefend: don- derdag 2 januari van 09.30 tot 11.00 uur en van 14.45 tot 16.15 uur; vrijdag 3 januari van 10.30 - tot 12.00 uur en maandag 6 janu ari van 13 30 tot 15-00 uur. Venray heeft massaal vuur werk afgestoken tijdens oud en nieuw. Zowel Tuinwinkel Hermans als Eurodump in Venray zegt veel meer vuur werk te hebben verkocht dan in voorgaande jaren. Siervuur werk blijft met een aandeel van meer dan 90 procent het meest in trek. Maandagmiddag is Tuinwinkel Hermans aan de Leunseweg al bijna door al het vuurwerk heen. De tuinwinkel is in de dagen voor afgaand aan de jaarwisseling drie keer bevoorraad door importeur Schuurmans uit Leeuwarden. Van de strijker van 35 eurocent tot en met luxe pakketten van 95'euro cn meer, de handel in vuurwerk is een lucratieve bezigheid. Her mans verwacht dinsdag rond het middaguur helemaal uitverkocht populairder wordt, zet zich ook dit jaar door. Tuinwinkel Her mans voert siervuurwerk van Dia mond en American Dream en kan aan de vraag erna nauwelijks tege moetkomen. "Ruim 90 procent is siervuurwerk. Alleen de jeugd van 15, 16 jaar koopt nog knallers. Maar het rotje kan het absoluut niet meer bolwerken tegen het sjieke vuurwerk." De prijzen van vuurwerk zijn ondanks de komst van de euro niet explosief geste gen. De prijzen schommelen ongeveer rond die van een jaar geleden. "Het siervuurwerk van Diamond is misschien vijf, zes procent duurder geworden. Maar in het algemeen zijn de prijzen niet extreem omhoog gegaan", zegt Hermans. Bij Eurodump in Venray onge veer gelijkluidende berichten. Ook hier is veel meer vuurwerk Venraynaar vindt oliebollen gebakkraam Geven wel oké Een 22-jarige man uit Venray reed met een geleende auto in een beek op het Knikkerdorp in Well. De man, die geen rijbewijs heeft, wilde zijn telefoon pakken, verloor daarbij de macht over het stuur en belandde ondersteboven in het water. Na een korte behan deling in het ziekenhuis maakte de politie proces verbaal op en kreeg de man een rijverbod van vijf uur. De politie heeft zaterdagoch tend rond kwart voor vijf op de Deurneseweg in Oostrum een 19- jarige man uit Horst aangehouden op verdenking van rijden onder invloed. De man slingerde met zijn auto over de weg en zag het stopteken van de politie niet Daarop werd hij door de politie klemgereden. Op het bureau werd de man onderworpen aan een ademanalyse en blies hij 570 ugl. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur en kan een boete van enkele honderden euro's tege- moet zien. te zijn. "We hebben veel meer vuurwerk verkocht dan in voor gaande jaren. Het lijkt wel of de consumenten de euro voor een gulden neertellen", zegt Harrie Hermans. "De pakketten gaan als warme broodjes over de toon bank." De tendens van de laatste jaren dat siervuurwerk steeds Krachten worden gebundeld. bepaalt u de strategie. Q| p/ip Q Wij kennen het spel, V UU1 O UVVCO de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3