Het Venrayse jaar 2002 in beeld 2002 2003 PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 2003 - Pagina 17 De redactie van Peel en Maas heeft een selectie gemaakt uit de belangrijkste gebeurtenissen die in het afgelopen jaar in de gemeente Venray plaatsvonden. Een korte samenvatting van de laatste zes maanden vindt u op deze en volgende pagina's. Op De Wierde, een afdeling van demente ouderen in verpleeghuis Beukenrode, heeft een verzorg ster op z'n minst zeven demente hoogbejaarden mishandeld. De bewoonsters zijn door de verzorg ster geschopt of geslagen. Het verpleeghuis heeft voor de mede werkster ontslag aangevraagd. De officier van justitie in Roermond is gestart met een onderzoek. De verzorgster werkte in juli van dit jaar bijna vier weken op een speciale verpleegafdeling in Beukenrode. De vlag gaat in top bij de nieuwbouw van de Stichting Samenwerkende Kinderdagver blijven (SSK) aan de Wilgenstraat 10 in Venray. De locatie zal straks ruimte gaan bieden aan de kinder opvang (96 kindplaatsen, veertig meer dan nu) en de buitenschool se opvang van Kindercentrum Duimelot. Om de integratie te bevorderen wordt ook peuter speelzaal De Paddestoel (tachtig kinderen) in het gloednieuwe gebouw opgenomen. Het gesprek tussen OJC Dingus en de gemeente Venray is na 1,5 uur vroegtijdig afgebroken. De standpunten van beide partijen liggen te ver uit elkaar om de voorgenomen verbouwing van het jongerencentrum weer vlot te trekken, zo bleek al snel. Op last van de rechter moeten beide kemphanen weer in gesprek komen over de renovatie van het pand aan de Hoenderstraat 10. De rechter mag zich nu wederom over de slepende kwestie gaan buigen. Er hangt een bedreigende en criminele sfeer rond de hoek van het postkantoor aan de Paters- straat. Vooral in de weekeinden. Omwonenden en ondernemers spreken van drugshandel op straat, bedreigingen en vernielin gen van deuren, ruiten en auto's. Tijdens het bezoek van B en W aan het wijkplatform centrum wordt dit aangekaart. Ook wordt herhaaldelijk café Sono genoemd als plek waar gedeald zou worden met drugsoverlast op straat als gevolg. Volgens burgemeester Waals bevinden zich in het Venrayse buitengebied nog heel wat hen nepplantages. "Er groeien in de gemeente meer hennepplanten dan dat er opgerookt worden", zei Waals bij het bezoek aan het wijk platform centrum. De politie kan daarom volgens Waals beter meer aandacht schen ken aan het opsporen van de plantages dan 'achter een paar straatverkopers aan te rennen'. Wethouder Driessen geeft bij basisschool Focus het startsein voor de Nationale Brandpreven tieweek, die duurt t/m 12 okto ber. Centraal dit jaar staat de schoolontruimingsoefening. Basis scholen kunnen onder begelei ding van de plaatselijke brand weer meedoen aan een rookoefening. "Prins Claus was bij uitstek het menselijke gezicht van ons Koninklijke Huis. Dat menselijke gezicht: zijn relativering van belangrijk zijn, zijn aangeboren gave om te kunnen luisteren, zui len we met z'n allen missen." Bur gemeester Waals van Venray zegt dit in een speciale uitzending van Omroep Venray naar aanleiding van het overlijden van prins Claus zondagavond. Ben Hendriks neemt op 6l-jari- ge leeftijd afscheid van drukkerij, boek- en kantoorboekhandel Van den Munckhof in Venray. Bijna veertig jaar is de Venraynaar werkzaam geweest bij het bedrijf dat onder andere ook Nieuwsblad Peel en Maas uitgeeft. Veertig jaar waarin hij van boekhoudkundig medewerker tot manusje van alles uitgroeide. De gemeente Venray wil de vaste grondprijs in 2003 voor de vrije sectorbouw verhogen van 170 naar 190 euro per vierkante meter. Dit staat in een voorstel van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. De uitgifte prijzen voor gronden worden jaar lijks aangepast aan de marktont wikkelingen. Het college brengt zijn twee jaarlijkse bezoek aan de wijk Landweert. Met 6.900 bewoners Venrays grootste woonwijk. In de laatste twee decennia van de vori ge eeuw werd Landweert in drie fasen opgebouwd. De wijk ligt er maar de gemeenschapszin is niet bijster groot. De wijkvereniging heeft al vaker de noodklok geluid over een gebrek aan betrokken heid en mankracht. Geert Koppes uit Venray is win naar geworden van de Rabobank Innovatieprijs 2002 van de Rabo bank Venray Meerlo-Wanssum. De prijs wordt uitgereikt na afloop van de ledenvergadering. Koppes, die een mobiel dialyseap paraat voor nierpatiënten in een camper bouwde, kreeg 167 stem men van de leden van de bank. Hij wint daarmee een bedrag van zevenduizend euro. De tweede plaats gaat naar de stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. De derde plaats is voor het pluimvee servicebedrijf van Marcel Janssen. De Venrayse Petra Banning is een actie gestart om het school zwemmen voor Venray te behou den. Het gaat om een handteke ningenactie, waaraan alle scholen en ouderraden hun medewerking hebben verleend. Alle kinderen hebben een brief mee naar huis gekregen met het verzoek deze door de ouders te laten onderte kenen. De gemeente wil met het afschaffen van schoolzwemmen vanaf 2004 jaarlijks 90.000 euro besparen. Voor volgend jaar is de besparing 45.000 euro. De gemeente Venray sommeert de familie Holzappel uit Venray in een brief om binnen een week het adres Plataanstraat 15b te ver laten. Sinds enkele maanden bivakkeert de familie, bestaande uit Mariene Zohlant, haar vriend Helmut Holzappel en twee van Marlenes kinderen, Martin van Gulik (22) en Michael Kraus (9), op een zelfbedacht adres. Wat de vakantie van hun leven had moeten worden, wordt uit eindelijk een nachtmerrie. In mei vertrekken Tanja Jans-Beken en Carima Sebaa uit Venray voor een provincie bij haar weigering dan zijn de plannen voor De Gouden Leeuw van de baan omdat de gemeente de miljoenen verliezen niet kan opbrengen. De notulen van de raadsverga dering van 31 oktober 2001 vor men de blokkade. De enige wijze om de subsidie te krijgen, is dat de raad de goedgekeurde notulen nu achteraf corrigeert. Het gaat om uitspraken van wethouder Houba over een deal met 3W Vastgoed. 3W heeft Venray 1,36 miljoen euro geschonken. Het college beweert dat dit geld bestemd was voor de ondergrond se parkeergarage in De Gouden Leeuw die geheel buiten de subsi die van de provincie valt. Ook dit jaar blijven de schaats liefhebbers verstoken van een ijs baan op het Schouwburgplein. De werkgroep Eventjes is er niet in geslaagd om de financiering rond te krijgen. De eerste dienstenveiling van Kiwanisclub Schieëpersland is een succes geworden. In totaal 115 kavels worden in de aula van het Raayland College bij opbod verkocht. Mede dankzij de vocale bijdrage van de beide presentato ren Willy Voesten en Rob van Lieshout gaan de kavels als zoete broodjes over de toonbank. De opbrengst, bestemd voor het medisch kleuterdagverblijf De Kleuterhof, is nog niet bekend. D'n Oesterham is de nieuwe naam voor het Oostrumse gemeenschapshuis, vernoemd naar de allervroegste teruggevon den benaming van het dorp Oos trum welke al in het jaar 1257 in een leenakte van de Ridders van Ooij werd genoemd. Winnaars zijn Carla op den Camp en oud- schoolhoofd Meester Henk Pluk. waarbij gestreefd wordt naar een zo hoog mogelijke kwaliteit van leven. Om het centrum te realise ren is volgens de stichting 320.000 euro nodig. Het huidige stichtingsbestuur wil zich inspan nen om het centrum in het najaar van 2003 gerealiseerd te hebben. Venray heeft er weer een getrouwd stel bij. Niels de Klerk en Maaike Oomens uit Venray ver slaan tijdens de opnamen van het populaire televisieprogramma Love Letters twee andere koppels en trouwden na afloop in de stu dio's in Hilversum. Na de felicita ties van Linda de Mol en familie, vrienden en bekenden in ont vangst te hebben genomen, wordt er door het Venrayse bruid spaar tot in de kleine uurtjes feest gevierd De uitzending is op vrij dag 31 januari op de buis te zien. Na zeven uur en een kwartier vergaderen worden de begroting 2003 en het collegeprogramma goedgekeurd. Het college moest wel enkele concessies doen. Het OZB-tarief stijgt niet met 9,1% maar slechts met de inflatiecor rectie van 4,25%. Het school zwemmen wordt toch afgeschaft. De raad gaat wrel akkoord met een voorstel van de PvdA voor een regeling voor gezinnen op bij standsniveau als bijdrage voor particulier zwemonderwijs. De lobby van parochies en kerken heeft succes gehad. De subsidie voor geestelijke bedienaren, 29.000 euro per jaar, blijft voort bestaan. De gaten die daardoor in de begroting ontstaan worden opgevuld door de meevaller van 700.000 euro van het rijk. Het col lege wil deze zeven ton geheel in de algemene reserve storten. In totaal neemt de behandeling van begroting, meerjarig investerings plan en collegeprogramma bijna tien uur Stichting Afasie regio Venlo/ Ven ray en 1000 euro voor de kas van Zangertjes van St. Frans. De che ques van de Kiwanisclub Venray worden in De Kleuterhof aan de goede doelen overhandigd. Vandaag even niet is een van de dertien nieuwe liedjes op de laat ste cd van Kinderen voor Kinde ren: editie 23. Harry Swinkels, IVM-docent aan de Muziekschool Venray, schrijft zowel de tekst als de muziek van dit lied. Tijdens de jaarvergadering van de PvdA is Paul Vriesekoop geko zen tot nieuwe voorzitter van de PvdA afdeling Venray e.o. (Venray en Meerlo-Wanssum). Hij volgt Piet Kroft op die de afgelopen zes jaar voorzitter is geweest. In een vijfjarenplan wordt de gehele gemeente Venray van nieu we bewegwijzering voorzien. Dit kost in totaal 623.000 euro (excl. BTW) waarvan 516.000 euro voor rekening van de gemeente komt. Het meest opvallende is dat de wijken niet meer vermeld worden op de nieuwe wegwijzers. Het uitgangspunt is dat de borden bedoeld zijn voor mensen van buiten Venray. De kogel is definitief door de kerk. Het monument voor naam loos gestorven kinderen wordt op zaterdag 28 december na een gebedsdienst officieel onthuld aan de zuidkant van de toren van de Grote Kerk in Venray. "We zijn enorm opgelucht", zegt Jeanne Peters, die samen met Nel Aben ruim een jaar geleden het initiatief nam om voor ouders van doodge boren kinderen ook in Venray een gedenkplaats op te richten. Piet Rutten is aangesteld als centrummanager. De oud-Rabo- bankman treedt op projectbasis in stander, overstag. De raadsnotu- len met betwiste uitspraken van de toenmalige wethouder Houba worden niet gecorrigeerd. Wel neemt de voltallige raad een amendement aan met daarin een andere zienswijze op Houba's uit spraken van een jaar geleden. Geen enkele partij wil de 1,9 miljoen euro subsidie van de pro vincie dwarsbomen. De Venrayse amateurschilder Marinus Kooien heeft de Alphons Wintersprijs in ontvangst mogen nemen. Kooien kreeg de prijs voor zijn werk De schilder en zijn model, dat momenteel op een expositie te zien is in het Provin ciehuis in Maastricht. De prijs wordt overhandigd door gedepu teerde Eurlings. Drie verenigingen hebben bij de gemeente bezwaar gemaakt tegen de weigering van een milieuvergunning op circuit De Peel. Het zijn hoofdhuurder Motor Sport Stichting, de Motor Cross Club en Model Stockcarra- cing club De Peeldrivers. Zij zet ten grote vraagtekens bij de geluidsnormen die Venray heeft gehanteerd. ilsMiHlHIM Het in Oostrum woonachtige Afghaanse vluchtelingengezin Mehrabi dreigt op straat te komen staan. De uit elf personen bestaande familie is formeel uitge procedeerd. De advocaat van het COA (Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers) laat hen per aangetekende brief weten dat zij binnen drie dagen hun woning moeten verlaten. Zij zijn de wan hoop nabij. Vader en moeder zijn ziek, de kinderen zijn volledig geïntegreerd. Er is zwaar weer op komst bij de Heidens. Amper zes weken nadat een sluitende begroting voor 2003 is vastgesteld, bedraagt het tekort voor vol gend jaar alweer ruim een miljoen euro. Dit tekort loopt daarna op tot jaarlijks 2,5 miljoen euro. Het komt niet vaak voor dat in Venray een extra raadsver gadering wordt uitgeschreven. Iedereen wist daarom dat er zwaar weer op komst was. Burgemeester Waals verricht de officiële handeling van de start van het project 22 wonin gen op het voormalige Mari- anum-terrein. Hier zal een kwalitatief hoogwaardige nieuwe woonwijk ontstaan die omsloten zal worden door twee bestaande straten: de Mgr. Nolensstraat en de Kardi naal van Rossumstraat alsmede een nieuw aan te leggen straat: de Burgemeester Scholsstraat Venray stelt een subsidie van maximaal 7500 euro beschik baar voor de realisatie van een monument voor naamloos gestorven kinderen in Venray. De gemeente verdubbelt het bedrag dat de initiatiefneem sters Jeanne Peters en Nel Aben bijeen hebben gesprokkeld, tot een maxi mum van 7500 euro. Sinds mensenheugenis staat met de kerstdagen een lev ende kerststal op de Grote Markt. De realisatie ervan is het resultaat van de belan geloze inzet van vele vri jwilligers. De schutterij zorgt voor de opbouw, de opening is in handen van St. Petrus Bandenkerk, de VW draagt zorg voor de organisatie en de dagelijkse gang van zaken, de kinderboerderij en partic ulieren stellen dieren ter Als een van de laatste gemeenten in Noord-Limburg stemt de gemeenteraad in met de komst van het nieuwe openbare vervoer. Wethouder Emonts (PvdA) krijgt tijdens de raadsvergadering niet alleen kritiek van de opposi tie over zijn handelen in de kwest- ie-Dingus. Ook het CDA vindt dat Emonts zich na het tussenvonnis van 10 juli had moeten melden bij de gemeenteraad. Met de vraag of de partijen van mening zijn veran derd na de voor de gemeente negatieve rechterlijke uitspraak, j Het plan de Gouden Leeuw lijkt gered. De gemeente kreeg een i verlossende brief van de provin cie dat de gevraagde subsidie van 1,9 miljoen euro toch beschikbaar wordt gesteld. De twee karakteristieke wonin-; gen aan de Langeweg worden toch gesloopt. De vrijstaande: huizen op Langeweg 24 en 26| moeten wijken voor woningbouw op het Gouden Leeuw-terrein. De Rabobank Venray Meerlo- Wanssum besluit om af te zien van de plannen om nieuwbouw te realiseren. In plaats daarvan zijn de inspanningen erop gericht om alle commerciïle activiteiten in Venray op één locatie onder te brengen. Het kantoor aan het: Schouwburgplein zal daarom een ingrijpende aanpassing onder gaan. Het plan St. Anna in Venray loopt vertraging op omdat er aanvul lende onderzoeken nodig zijn. Zo vindt er nader onderzoek plaats naar de mogelijk verblijfplaats van beschermde vleermuissoorten. Daarnaast krijgt het historisch onderzoek naar niet geëx plodeerde projectielen uit de tweede wereldoorlog een ver- vakantie van een half jaar naar Australië, Thailand, Nieuw-Zee- land en Indonesië, waar de twee backpackers als afsluiting op het eiland Bali drie weken lang zou den gaan genieten van zon, zee en strand. Maar de bomaanslag ver pest de vakantie van de twee hartsvriendinnen in een klap. Railinfrabeheer vervangt tussen 21 oktober en half december de fietsrekken en fietskluizen bij het NS-station in Venray. In de nieu we stallingen kunnen reizigers hun fiets eenvoudig, droog en vei lig stallen. De stallingen bestaan uit een onbewaakt gedeelte en uit afsluitbare fietskluizen. Station Venray heeft na de ombouw 432 onbewaakte plaatsen (eerst 316) en 80 fietskluizen (eerst 95). Op het Sint Servatiusterrein wordt begonnen met de sloop van enkele gebouwen en werk plaatsen. Op deze locatie moet binnen enkele jaren namelijk een compleet nieuwe woonwijk ver rijzen, waarin patiënten van het Vincent van Gogli Instituut straks tussen de bewoners van buiten en de kantoorgebouwen in gaan wonen. Dingus heeft met tussenkomst van de kantonrechter 50.000 euro geëist van de gemeente Venray. In de mislukte onderhandelingen van een paar weken geleden toont de gemeente zich niet tot betaling bereid. Dingus vraagt dit bedrag als voorschot op de te ver wachten schadevergoeding. De gemeente Venray ontruimt het tijdelijke onderkomen aan de Plataanstraat van Mariene Zohlant en haar vriend Helmut Holzappel. De twee hebben daar samen met twee kinderen intrek genomen in een caravan. Het gaat om een zelf bedacht adres omdat ze niet voor een huurwoning in aanmerking komen vanwege oude schulden bij de woningstichting Wonen Venray. Het college van B en W moet een wel heel ongewone manoeu vre uithalen om het project De Gouden Leeuw te redden. De pro vincie weigert namelijk 1,9 mil joen euro subsidie te verstrekken. De gemeente had deze subsidie aangevraagd uit het fonds Stads en Dorpsvernieuwing. Blijft de Vier kinderen van de Petrus Bandenschool en De Hommel overhandigen wethouder Mathieu Emonts 4806 handtekeningen. Dit was het resultaat van een door de Venrayse Petra Banning gestarte actie voor behoud van het school zwemmen in Venray. Venray wil met het afschaffen van het school zwemmen vanaf 2004 jaarlijks 90.000 euro besparen. De gemeente Venray besluit de bevoegdheden van de parkeer- controleurs in het centrumgebied van Venray uit te breiden. Naast de controle van het betaald parke ren gaan de medewerkers van Q- park zich richten op (brom)fiet- sers in het voetgangersgebied, bromfietsers op de fietspaden, laden en lossen buiten de toege stane tijden, inrijden autoluw gebied, overtreden van parkeer verboden, plaats op de rijbaan voor bestuurders, overtreden van de rijrichting. De parkeercontro- leurs krijgen deze bevoegdheden voor het centrumgebied. De inwoners van Venray voelen zich het meest onveilig in de buurt van het NS-station, de uit gaansgebieden en bij de winkel centra. Dat blijkt uit de resultaten van de veiligheidsscan die de gemeente heeft uitgevoerd. Uit de enquête blijkt dat de inwoners van de wijk Brukske (43%) zich het meeste zorgen maken over de omvang van de criminaliteit in de gemeente Venray. SVOC'01 moet nog tot de zomer van 2003 wachten. Pas dan wordt de bouwvergunning ver wacht voor uitbreiding van de kantine en kleedaccommodatie op sportpark Heesakker. De pro vincie moet eerst toestemming geven omdat de bouwplannen niet blijken te passen in het bestemmingsplan. Al in septem ber 2001 stemde de raad in met de grondaankoop van A. Classens voor de uitbreiding van het sport park. Zodat de voetbal- en korfbal- tak samen op Heesakker konden worden ondergebracht. De Stichting Hospice Zenit wil in de regio Venray een centrum voor palliatieve terminale zorg realiseren. Dit is de zorg voor patiënten en hun naasten in een fase waarbij medisch gezien geen genezing meer mogelijk is en in beslag. In een brief aan Gedeputeerde Staten (GS) van Limburg vraagt oud raadslid Wiel Michiels ophel dering over de kwestie plan De Gouden Leeuw. De gemeente Venray wil de vastgestelde notu len van de raadsvergadering van 31 oktober 2001 achteraf corrige ren om zo alsnog een provinciale subsidie van 1,9 miljoen euro Alle inwoners van Noord-Lim burg moeten voor 6 november hun aanvraag hebben ingediend voor het verkrijgen van een deel- taxipas. Alleen dan hebben ze per januari 2003 de pas in huis, waar mee ze kunnen gaan reizen met het nieuwe collectieve vervoers systeem, de deeltaxi die vanaf januari in de regio moet gaan rij den. Dit maken de gemeenten deze week in diverse dorpsblaad jes bekend. Martien Litjens en Henk Raedts uit Oostrum zijn onlangs pauselijk onderscheiden met het ereteken behorende bij de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Zij ont vangen deze onderscheiding voor de vele jaren dat zij werkzaam waren in het kerkbestuur. Ruim twee jaar nadat de onrechtmatige woningbouw in Merselo aan het licht kwam sluit de Venrayse politiek het dossier Merselo definitief af. Het plicht matige debat staat in schril con trast met het vuurwerk dat de bouwkwestie eind 2000 veroor zaakte. Een motie van afkeuring van het CDA wordt door vier van de vijf partijen, alleen de PvdA stemde tegen, aangenomen. De heer J. Wijnhoven wordt bij de opening van de gecombineer de vogel- en kleindierententoon- stelling van vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden uit Wans- sum en Kleindierenvereniging KSV uit Venray in Tuincentrum Wanssum benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Voor 2000 euro aan fietsen, steps, bolderkarren en meer spul len voor Medisch Kleuter Dagver blijf in Venray, 1500 euro voor de dienst van de stichting Centrum management Venray (CMV) en gaat binnenkort aan de slag. Piet Rutten was directeur van de Rabo bank in Leunen en tot zijn ver vroegde uittreding directeur bedrijven in Venray. Geert Derks uit Eindhoven is benoemd tot directeur van het Vincent van Gogh Instituut in Venray. Derks zal medio februari 2003 aantreden. In de wijk Antoniusveld wordt veel te hard gereden. Vooral in de Joke Smitstraat en de Rosa Manus- straat waarin geen verkeersdrem pels liggen. Bovendien blijken de optische drempels van de Mina Krusemanstraat hun uitwerking te verliezen. "De brede rechte stra ten nodigen ook uit om hard te rij den", zei wijkraadvoorzitter Wim Thielen bij het bezoek van B&W aan de jongste Venrayse wijk. Cabaretiers, comedytrains en humoristen trekken in Nederland volle zalen. Wellicht kan ook Johan Derksen met een one-man- show op tour gaan. Succes verze kerd. De oud-prof, hoofdredac teur van voetbalblad VI, columnist en tv-criticus koppelt kennis en visie aan zelfspot, een scherpe toonzetting en ongezou ten mening. En geeft zo op geheel eigen wijze een inkijk in zijn leven en de voetbaljungle. Derk sen is te gast bij SV Venray. "Dingus heeft de oorlog gewon nen. Dit is de grootste zege die we ooit behaald hebben. Het was een bikkelharde strijd waarin ons voortbestaan op het spel stond. De gemeente heeft alles gepro beerd om het ons onmogelijk te maken. Gelukkig heeft de rechter de onwil bij de gemeente inge zien", glorieert voorzitter Pieter Gijsbers. Op vrijwel alle fronten werd Dingus door de rechtbank in het gelijk gesteld. De gemeente moet binnen drie maanden begonnen zijn met de renovatie van het pand aan de Hoender straat. De kritiek is tijdens de raadsver gadering niet van de lucht. Maar uiteindelijk gaan alle partijen, inclusief de WD als felste tegen gemeente Venray. Het financiële beeld voor de komende jaren ziet er bijzonder slecht uit. Er zullen harde maatregelen genomen moeten worden om de begrotin gen voor de komende jaren slui tend te krijgen. De komst van woonboulevard Xenter in de Hulst II heeft opnieuw vertraging opgelopen. Er is een bezwaarschrift ingediend tegen de bouwvergunning voor 3W Vastgoed. Dit vertraagt de aanvang van de bouw voor min stens vijf maanden met een nieuwe financiële strop van 115.000 euro. De gemeente gaat voor 414.000 euro het schip in bij de aanleg van de wegen bij de TBS-kliniek. Het werk werd al in 1999 voor de opening van de Rooyse Wissel uit gevoerd en pas nu komt de finan- cille strop boven tafel. Martinet Roling-Scholten uit Ven ray staat op de tweede plaats van de kandidatenlijst van D66 Lim burg voor de verkiezingen van Provinciale Staten in maart 2003- Lijsttrekker is Paul Wessels, derde staat nieuwkomer en regiovoorzit ter Jan Bijen uit Beek. De Wet Voorziening Gehandi capten is de zoveelste financiële tegenvaller voor de gemeente Venray. Het beschikbare budget voor 2002 van 1.861.854 euro is niet toereikend. Er gaapt een financieel gat van ruim 760.000 euro. De gemeente Venray is erin ges laagd een Europese subsidie van ruim 210.000 euro in de wacht te slepen voor de aanleg van een rotonde op de Deumeseweg. De rotonde zal de toegang vormen voor het nieuwe businesspark De Hulst aan de A73. Jan Loonen uit Venray is door het CDA-Limburg op een verkiesbare achtste plek geplaatst op de lijst voor de verkiezingen van Provin ciale Staten op 12 maart 2003. "Schrikken", "verbaasd", "geschokt", "ongelooflijk", "onvoorstelbaar". Zomaar een greep uit de eerste reacties van de politieke partijen op de gepresen teerde cijfers van wethouder beschikking, bedrijven spon soren het vervoer en bewak ing, de horeca voorziet de bewaking van maaltijden, enz. Leo Stilma uit Rotterdam (poëzie) en Gwen Nys uit Nijmegen (proza) zijn de win naars geworden van de lan delijke schrijfwedstrijd die gehouden werd in het kader van De Waan. De prijzen wor den door burgemeester Waals overhandigd. Stilma wint met het gedicht "Verdwenen tijd", Nys met het verhaal "De mijne heet ook wang". De jury laat zich lovend uit over de inzendingen en de vaak orig inele benadering van het wed strijdthema. De voorgenomen fusie van alle Venrayse basisscholen staat op losse schroeven. Het Bisdom in Roermond lijkt roet in het eten te gooien. Het bisdom eist dat het nieuwe schoolbestuur voor tweederde uit leden van katholieke orgine bestaat om daarmee voor de scholen die nu nog onder de St. Katholiek Primair Onderwijs, hun katholieke sig natuur te garanderen. De Ven rayse scholen zijn hierin teleurgesteld en onderzoeken momenteel de verdere fusiemogelijkheden De Venrayse taekwondoka Ferry Greevink is genomi neerd voor de Sportprijs Lim burg. Op vrijdag 24 januari 2003 vindt het Limburgs Sportgala, de sportontmoeting van de provincie Limburg De komst van een Indycarcir- cuit is een stap dichterbij. B en W besluiten het initiatief van Harrie Maessen te steunen. De ondernemer wil op het toekomstig bedrijventerrein ten noorden van Oirlo een cir cuit met een multifunctioneel autosportcentrum bouwen. Vooral de komst van bedrijven uit de automotive industrie naar Venray, die 1000 arbeid splaatsen opleveren, heeft de doorslag gegeven. De Deeltaxi gaat vanaf 1 janu ari 2003 ook in Venray rijden. De provincie Limburg, de gemeente Venray en de Motor sport Stichting De Peel hebben een vaststellingsovereenkomst getekend over de toekomst van circuit De Peel. Met de overeenkomst is de dwangsom beschikking van de provincie onder strikte voorwaarden opgeschort tot 1 januari 2006. De provincie en de stichting hebben de problemen rondom De Peel opgelost. Het ingezette traject heeft uiteindelijk z'n vruchten afgeworpen en geleid tot een overeenkomst. Nabij het appartementencomplex 1 St. Jozefpark aan de Eindstraat wordt een St. Jozefbeeld geplaatst. Enkele bewoners van het appartementencomplex St. Jozefpark nemen het initiatief om op de plaats waar tot voor enkele jaren nog een Heilig Hartbeeld stond, behorende bij het St. Joze fklooster, een beeld van St. Jozef te plaatsen. In de schouwburg vindt een con cert plaats. Hoofdrolspelers zijn het Venray's Mannenkoor en Mas- treechter Staar. De apotheose vindt plaats aan het einde van het concert, als initi atiefnemer Fred Welschen het verrasssende bedrag van 15.000 euro aan deken Coenen toezegt voor de restauratie van de klokken in de Grote Kerk. Motor-, autocross- en kartcircuit De Peel in Ysselsteyn mag onder strikte voorwaarden openblijven tot er een alternatieve locatie is gevonden of tot uiterlijk 1 januari 2006. Dat zijn de provincie Lim burg, de gemeente Venray en de Motorspon Stichting De Peel overeengekomen. Het monument voor doodgebo ren kinderen wordt onthuld door de initiatiefnemers Nel Aben en Jeanne Peters. Speciaal voor deze gelegenheid kom hulpbisschop De Jong naar Venray om het gedenkteken bij de ingang van de Grote Kerk in te zegenen. De belangstelling is enorm. In Bibliotheek Venray vindt de 400.000 uitlening plaats. Mevrouw Van Benthem uit Over- loon is de gelukkige. Om deze mijlpaal feestelijk te vieren wordt ze in de bloemetjes gezet.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17