1 paar t/jy»' 2 paar "Vechten voor het leven van Lyvania" Record in de bibliotheek: 400.000 uitleningen Dansend het jaar uit.... (TO? Reünie Petrus 'Bandenschool Alle dames- heren- en kinder schoenen GRATIS 15x21 cm A1CASÏ verkoop: Stationsstraat 14, Deurne (schuin tegenover onze zaak aan de Stationsstraat, Deurne) VERGROTING bij ontwikkelen en afdrukken II! OP GOEDE VOET MET Zo'n 50 jaar geleden, in augus tus 1952 werd de St. Petrus'Bandenschool geopend. Aanvankelijk was het een jongens school. Vanaf begin jaren '70 een gemengde school. Inmiddels zijn zo'n 1500 mensen leerling geweest op deze school. Allemaal met hun eigen herinneringen enn belevenissen. De afgelopen jaren is de Petrus'Bandenschool uit zijn jasje gaan groeien. Vandaar dat de school in maart 2003 een nieuw gebouw gaat betrekken. Het hui dige gebouw krijgt een nieuwe bestemming. Het huidige team van de school vindt dit twee goede redenen om een reünie te organiseren. Op zaterdag 24 mei 2003 houdt de school een reünie voor alle oud-leerlingen en leerkrachten. Natuurlijk gaan zij hun uiterste best doen om zoveel mogelijk betrokkenen te benaderen. Er is een bestand van alle oud-leerlin gen en hun toenmalige adres. Hier komen ze dus een heel eind mee, maar het is natuurlijk onvol doende informatie. Mensen zijn verhuisd, straten bestaan niet meer en helaas zijn niet alle oud leerlingen meer in ons midden. De komende tijd zullen ze regel matig de media opzoeken en oud leerlingen vragen hen hierbij te helpen, vaak weten oud-klasgeno ten elkaar te vinden. De werkgroep is inmiddels gestart met de organisatie van deze dag. Ze willen oud-leerlin gen die het leuk vinden om nog eens gezellig samen te zijn met hun klasgenoten van toen, vragen om te reageren. Zij vragen u via de post of mail door te geven wat uw huidige adres is. Als u infor matie heeft over andere oud-leer lingen die dit bericht waarschijn lijk niet lezen vernemen zij dat ook graag. Op die manier kunnen zij hun gegevens actualiseren. In de loop van de komende maan den volgt er meer info. Zij hopen dat het een geslaagde reünie wordt. Team Petrus 'Bandenschool, Dr. Poelsstraat 6, 5802 AX Venray; Email: reunie- petrusbanden@hotmail.com Ledenbijeenkomst PvdA Op donderdag 9 januari houdt de PvdA Venray e.o. in café de Evenaar aan de Merseloseweg in Venray om 20.00 uur een leden bijeenkomst. Deze ledenbijeen komst zal in het teken staan van een discussie over de financiële problematiek binnen de gemeen te Venray en hoe de PvdA daarop gaat reageren en welke keuzes gemaakt moeten gaan worden. Tevens komen de ontwikkelingen rond het Indycar-project op de Hulst III aan de orde. Deze avond wordt ook gebruikt het begin van 2003 te vieren en te toasten op een succesvol jaar voor de PvdA. een plan op, waarmee zij denken alsnog de oorzaak van de ziekte te kunnen vaststellen. Kindemeuroloog A. Haagen van het VieCuri ziekenhuis in Venray en Venlo en medisch onderzoeker M. van de Knaap van de Vrije Universiteit van Amsterdam zul len de plannen bekijken en daar na bepalen welke het beste lijkt. Binnen vier tot zes weken daarna kan Lyvania in de VS worden opgenomen, als de familie ten minste genoeg geld bijeen heeft. Want de kosten van zo'n onder zoek worden niet door de Nederlandse ziektekostenverzeke ring vergoed. Vandaar dat de ouders van Lyvania ook de komende weken zullen proberen door middel van acties geld in te zamelen. "We hopen op financië le steun van sponsoren, maar den ken ook aan een eenmalige actie in bijvoorbeeld de schouwburg met optredens van bekende artie sten. Frans Bauer en Dennie Christiaan zijn twee mensen die in het verleden al vaker hebben opgetreden voor het goede doel. Maar eerst willen we een gesprek met burgemeester Waals over de mogelijkheden die er zijn. Ook willen we tv-programma's als Hart in Aktie van Wendy van Dijk gaan benaderen. We hopen dat we een landelijke actie voor onze dochter kunnen opstarten. Ja, ook in het nieuwe jaar gaan we elke dag vechten voor het leven van Lyvania." De ouders van Lyvania openden begin dit jaar al de website http://www.lyvania.nl. Iedereen die iets denkt te weten over de ziekte, kan op deze site reageren om de familie op deze manier te helpen de oorzaak te vinden van de ziekte. SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Afgelopen vrijdag boekte de Bibliotheek Venray een nieuw record. Die dag ging namelijk het 400.000e boek van dit jaar naar mevrouw van Benthem-Peters uit Overloon. Zij ontving uit handen van directeur Arnoud Bruijns een bloemetje en een enveloppe met inhoud. Daarmee brak de bibliotheek door de magische grens van 400.000 uitleningen in één jaar. Op 31 december 2001 bleef het aantal uitleningen nog staan op 397.000. Dit jaar dus boven de 400.000. Afgelopen vrijdag gin gen 3106 materialen over de toon bank en er werden 3183 materia len ingeleverd. Tussen 14.00 en 15.00 uur was het het drukst met 561 uitleningen. Ook zaterdag was het nog goed druk met 1293 uitleningen en 1219 innames. Het hoge aantal uitleningen van de diverse materialen die de biblio theek ter beschikking stelt, geeft mede aan dat de Venrayse samen leving de bibliotheek kent en benut. Naast het lenen van boe ken kan men ook in de biblio theek terecht voor video's, dvd- video's, cd's, cd-roms, bladmuziek, tijdschriften, speel- leer materialen, puzzels, etc. Jaarlijks komen er steeds meer bezoekers naar de bibliotheek (in 2001 waren er 234.000). Ook in 2003 gaat de bibliotheek verder op de ingeslagen weg, met blij vende aandacht voor een klantge richte dienstverlening, waar mogelijk op maat geleverd. De internetcursussen worden wegens groot succes weer her haald in januari en maart; het aan bod voor de voorschoolse perio de en het onderwijs blijft groeien. De website www.obvenray.nl is recentelijk uitgebreid. De catalo gus staat op internet met de mogelijkheid om van huis uit boe ken en cd's te reserveren. Ook aanvragen van materialen bij andere bibliotheken (muziekcd's uit Rotterdam of specialistische werken van universiteitsbibliothe ken, enz.). De mogelijkheid voor het stellen van vragen of geven van reacties was online al moge lijk. Voor meer informatie over het uitgebreide aanbod van de dienstverlening, tarieven, diverse soorten abonnementen en activi teiten, van de bibliotheek Venray. zie ook dezelfde website. De bibliotheek is geopend dins dag tot en met donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl week 01 - Donderdag 2 januari 2003 EN MAAS Inzamelingsactie voor ernstig ziek kind in volle gang De geldinzamelingsactie voor de negenjarige Lyvania Maessen heeft tot nu toe 1000 euro opgeleverd. De ouders van het ernstig zieke meisje collecteerden in de afgelopen weken in Venray. "Het is een begin, maar het onderzoek in de Verenigde Staten kost mini maal 25-000 euro. We geven niet op, ook in het nieuwe jaar gaan we er alles aan doen 0111 het leven van onze dochter te redden. Want als er niets gebeurt, is ze in juli al overle den. Ja, elke morgen ben ik weer dankbaar dat ze haar oogjes opendoet", zegt moeder Anita Maessen. De ouders hopen dat specialis ten in de Verenigde Staten kun nen achterhalen wat de oorzaak is van de uitzonderlijke stofwisse lingsziekte in de hersenen van hun dochter. Ondanks jarenlang intensief onderzoek in Nederland, is die oorzaak tot nu toe een raad sel. Bij haar geboorte werden afwijkingen aan de hersenen en verschillende ontwikkelingsstoor nissen geconstateerd. Toen Lyvania een maand was, begon ze epileptische afwijkingen te krij gen. met als gevolg dat ze niet goed doorgroeide. Nu is ze negen jaar oud en heeft ze een lengte van 108 centimeter. Lyvania kan sinds de leeftijd van 38 maanden lopen, maar haar evenwicht is slecht, een duidelij ke zwakheid in de spieren. Ze kan niet rennen of springen. En ze maakt ongecontroleerde bewe gingen. "De reflexen zijn aanwe zig, maar laag. Lyvania kreeg in oktober een erg zware aanval waardoor ze sterk achteruit is gegaan." Ondanks uitvoerige onderzoeken in Nijmegen en Amsterdam is er nog geen voor uitgang in haar ontwikkeling. Op dit moment kan ze nauwelijks nog lopen of zitten. Omdat de oorzaak van de ziekte niet bekend is, kunnen de ouders alleen vol staan met het behandelen van de gevolgen van de ziekte. De familie Maessen heeft haar hoop geves tigd op twee gerenommeerde kli nieken in Los Angeles en in San Diego die gespecialiseerd zijn in stofwisselingsziekten in de herse nen. Beide Amerikaanse klinieken stellen op basis van de Nederlandse onderzoeksgegevens Eindejaarsfeesten in De Wetteling populair De een zit met oliebollen, appelflappen en champagne thuis op de bank, de ander geniet van het afsteken van vuurwerk. Maar de echte dans- en muziekliefhebbers genoten de laatste uurtjes van het jaar in sporthal De Wetteling, waar Twan van Bussel van Feestcafé De Koets en Paul Hulsman van het gelijknamige café in Venray een mega Silversterparty op touw zetten. De Silvesterparty op oudjaars- avond en -nacht en nieuwjaars morgen was totaal uitverkocht. Duizenden uitgaansbeesten proosten om klokslag 24.00 uur op het nieuwe jaar en gingen daarna uit hun dak. 2003 is begonnen!!! Een dag eerder kon jong en oud al genieten van een specta culaire 'End of the year dance- event'Het dance-festijn werd door vele jongeren uit de regio en ver daarbuiten bezocht. De bezoekers konden zich uitleven op de dansvloer en volop genie ten van tal van spectaculaire optredens. Ook konden de bezoekers tatoeages en piercings laten zetten en diverse striptease- acts van mannelijke en vrouwelij ke 'artiesten' van dichtbij bewon deren. Er werd tot in de vroege uurtjes gefeest in De Wetteling.. Haar hoofdomvang is slechts 46 centimeter en dat is te klein voor haar leeftijd. "Ze praat niet, maar ze begrijpt simpele dingen wel. En ze zit me vaak met een halfo pen mond aan te kijken", vertelt Anita Maessen. De familie Maessen is een inzamelingsactie gestart voor de ernstig zieke dochter Lyvania

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13