MeerT 'Manssum Ik ben blij als ik na de lachtmis naar bed mag Propaganda: Eigenzinnig blad Marleen Sijberts 25 jaar in het Piet Kunen (49) overleden EN MAAS Service rubriek V, Kerstwandeling afgelast OJC Merlin Gounod in Geijsteren item én film over Zinloos Geweld, verslagen van het vrijwilligers- weekend en de beachparty en interviews met bands die te gast waren in Merlin. Niet alleen het blad POPAGAN- DA doet van zich spreken, ook de manier waarop het blad elke keer in de soos wordt gepresenteerd is spraakmakend. Een filmploeg van vijf jongeren maakt voor de pre sentatie op verschillende locaties korte video-films die op deze avond worden gepresenteerd. Zo worden vanavond in de soos video's vertoond van enkele koei en die onlangs de MC-Donalds in Venray bezochten, is er een ware horrorfilm gemaakt over de popu lariteit van PROPAGANDA en zijn er flitsende documentaires te zien over de beachpartij, het zing- en zuipfestijn en secream. Wie de presentatie mee wil maken moet vanavond, kerstavond, naar soos Merlin komen. Dat wordt weer lachen, brullen en nadenken. De mensen achter propaganda en de fïlmpresentaties zijn: Marijn Poels, Linda Cox, Paul Coenders, Jos de Hoog, Joost Bruijsten, Daniël Grob en Wietse van Dijk. Info over PROPAGANDA bij Linda Cox: tel (478691633) In verband met het veertigjarig jubileum van de Jongeren Bewe ging Meerlo/Jongerencentrum Merlin geeft propaganda over enkele maanden een jubileum nummer uit. Verder is er een film ploeg bezig die een historische documentaire maakt over 40 jaar jongerenwerk in Meerlo. De film speelt zich af in Schotland met in de hoofdrol de tovenaar Merlijn. Oude en nieuwe beelden worden samengebracht tot een twintig minuten durende film. Oud-soos- gangers die mopgelijk filmfrag menten of bijzondere dia's heb ben kunnen contact opnemen met Marijn Poels (tel: 0478- 698242) die de film gaat produce ren. CDA De CDA afdeling Meerlo-Wanssum wenst u fijne feestdagen en een voorspoedig 2003 agi L EN MAAS Dinsdag 24 december 2002 - Pagina 9 ikke kerstdagen voor pastoor Te Boekhorst Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor hét maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P, van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hoge weg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: lan der- en jeugdzorgf'vohvassenen- zorg, ouderénzorg,,.preyentie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 irstmis nadert. Het zijn tke dagen voor pastoors, sters en kapelaans. Ook oor Te Boekhorst van Blit- ivijck en Wanssum, die ngs zijn 12.5-jarig jubi- als priester vierde, kt zich op voor een inten- kerstfeest. Hij pendelt op neer tussen de kerk van issuin, de kerk van Blit- wijck en zijn ouderlijk in het Brabantse land. vragen aan pastoor Te [horst. Hoeveel kerkmissen ver- nen jt u tijdens Kerstmis? totaal zes: drie op kerst- id, twee op eerste kerstdag én op tweede kerstdag. En ik nog een doopsel, op eerste jljJtdag 's middags. Ja, het zijn ke dagen. Met name in de iop naar Kerstmis met alle [vieringen bij diverse vereni gen en en bonden, en met alle bereidingen voor het kerst- Ook, kerstavond trekt een b wissel. Drie kerkmissen op ren avond, dat is een flinke belas- Ik ben blij als ik na de nacht- laar bed mag." Wat doet u privé tijdens erstdagen? TL k hanteer altijd de stelregel tijdens de kerstdagen één lag en avond vrij wil hebben, ^fear heb ik eerste kerstdag een H)sel, dus dat houdt in dat ik g dc kerstdag na de ochtend- in Wanssum vrij neem. Dan naar mijn moeder in Brabant laar ontmoet ik ook mijn rs en zussen. Een familiedag, goed eten en goed drinken." Stoort u het niet dat n ds meer mensen alleen •S tijdens het kerstfeest naar P erkgaan? H lee, zeker niet. Ik ben blij dat 13 berhaupt nog tijdens Kerst- tomen. it geeft aan dat er toch een t van aangeboren gevoel is |3 k tijdens het kerstfeest naar ja ledige Mis horen te gaan. Dat deer ik, ik vind het fijn dat ze j jn. Ik ben ook blij dat er dan J el jongeren en dertigers en MËigers in de kerk zitten, want ^leeftijdsgroepen zie ik door aar heen zelden, e leeftijd van de gemiddelde ganger in Wanssum en Blit- vijck is hoog. Dat is mede verklaring voor de terugloop van het kerkbezoek: oudere men sen overlijden en steeds minder jonge mensen voelen zich geroe pen om regelmatig een kerkmis te bezoeken." 4. Nederland vergrijst, dus het kerkbezoek zou toch moe ten toenemen? 'Dat is niet zo. Ik vermoed wel dat de terugloop over niet al te lange tijd stopt en dat het kerkbe zoek daarna stabiel blijft." 5. Is het niet moeilijk om na de drukke kerstmissen de draad weer op te pakken? Het moet toch aanvoelen als een voetballer die eerst voor een vol stadion speelt en een week later voor honderd toeschou wers voetbalt. "Haha, nee. zo voelt dat voor mij niet aan. Natuurlijk is het mooier om voor een volle kerk een mis op te dragen. Maar mij gaat het om de essentie van de mis en dan maakt het niet uit of er tien, honderd of duizend mensen Pastoor Te Boekhorst zegende onlangs het kruisbeeld aan de Geijsterseweg in Wanssum in. in de kerk zitten. Tijdens Kerstmis zijn er velen die de mis bezoeken, een week later zijn we weer 'onder ons' om het zo maar te zeggen." 6. Stel: u wordt flink ziek. Worden de kerkmissen in Wanssum en Blitterswijck tij dens Kerstmis dan afgelast? "Nee. Wij hebben, als ik het zo mag zeggen, een priesterteam bin nen de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. De deken geeft leiding aan een team van drie, vier kapelaans die in Venray en in de omliggende dorpen de missen verzorgen. Het werkschema is zo opgesteld, dat als e|r icmahd uit valt de anderen de" kerkmissen kunnen overnemen. Dus als ik ziek word, gaat alles toch gewoon door. En zo hoort dat ook." 7. Weet u al welk thema of gedachte u dit jaar centraal stelt tijdens de kerstvieringen? "Ik heb daar wel ideeën over, maar ik moet het nog concreet vorm en inhoud geven. Normen en waarden is een optie, omdat dat nu sterk leeft in onze maat schappij. Maar ik voel er ook veel voor om de islam en het christen dom als uitgangspunt te nemen. En wellicht kan ik dwarsverban den aanleggen tussen normen en waarden enerzijds en islam en christendom anderzijds. Er zijn genoeg raakvlakken." 8. Gaat de collecte van het kerstfeest naar een speciaal doel? "Nee, dat geld is bestemd voor de parochie zelf. En dat geld heb ben we hard nodig. Ik zal een voorbeeld geven. Als het vriest en de temperatuur in de kerk zakt onder de nul graden, dan springt vanzelf de verwarming aan. Toen het eerder deze maand een week lang flink heeft gevroren, heeft de verwarming continu gedraaid. Dat heeft ons vijfhonderd liter olie gekost, terwijl er niet eens een kerkmis is gehouden. Kortom: de collecte van het kerstfeest kan onze parochie heel goed zelf gebruiken." 9. Wat is voor u de meest memorabele Kerstmis geweest? "Als priester heb ik niet echt een kerstfeest meegemaakt waar van ik zeg 'dat was zo bijzonder, dat vergeet ik nooit meer'. Ik weet dat in Wanssum de overstro ming van De Maas beginjaren negentig een grote impact op het kerstfeest heeft gehad, maar dat was voor mijn tijd. Toen werkte ik nog in Nederweert. Privé heb ik enkele jaren geleden een bij zonder kerstfeest meegemaakt. Helaas was de boodschap destijds droevig: ik kreeg op eerste kerst dag te horen dat mijn vader onge neeslijk ziek was. Dat moment vergeet ik nooit meer." 10. Wat doet een priester tij dens oud en nieuw? "Deze priester verzorgt eerst de avondmis in Wanssum en viert daarna de jaajwjssding bij.yrjei^ den en kennissen, ög nieuwjaars dag is delber&e'mf»s hm half elf s ochtends, gevolgd dóór een nieuwjaarsreceptie met het kerk bestuur en vrijwilligers. Vervol gens ga ik naar mijn moeder om haar een zalig nieuwjaar te wen sen." ingerencentrum Merlin in rlo heeft in Noord-Lim- een klinkende naam. Het destijds een van de eerste lerencentra op het platte- organiseerde vijf jaar het legendarische popfes- Midsummerpop en gaf ook een eigen maandblad het spraakmakende indblad VRAAGTEKEN. En steeds -nu al bijna veertig draait dit jongerencen- in Meerlo nog steeds en 'nen de jongeren van irlo voor eigenzinnige acti- iten. :n daarvan is het eigenzinnige PROPAGANDA dat de soos kwartaal uitgeeft. Drie jaar vullen rolde de eerste editie van V )ersen en vanavond (kerst and) wordt dc twaalfde editie :er gepresenteerd in soos lin. Het idee van PROPAGAN- is van Marijn Poels en Sander K nans. Twee bevlogen jongens l^wat meer wilden met de soos achter en/of voor de tap n. Vanwege studie heeft San- inmiddels vaarwel gezegd en jn plek ingenomen door Linda "Wij willen op en andere agende en prikkelende lier met de soos en de jonge- in Meerlo omgaan", zeggen la en Marijn in koor. PROPA- iDA doet op bijzondere wijze lag van de soosactiviteiten en Itreert dat altijd met even zo te foto's. Het 32-pagina's tel le blad brengt verder humor, inins, actualiteiten, roddel en rrnatie over komende activi- 'n. Bijzonder zijn ook de grote rviews met oude soosgangers pastoor Ruud Verheggen. In kerstnummer staat deze keer groot interview met burge- ster Joep llahn van Meerlo- Issum onder de veelzeggende "De vader van Meerlo-Wan- En ook deze keer doet dc J {emeester weer enkele dikmakende uitspraken. Ver slaan in het nieuwe nummer 'alen van soosgangers op trek- it in Australië en Chili, een 11 St. Willibrordus Geijsteren zet juf in het zonnetje Marleen Sijberts-Janssen is een juffrouw in hart en nie ren. De 45-jarige Venrayse zit al 25 jaar in het onderwijs en gaat nog altijd fluitend naar haar werk. Donderdag werd de jubilaris door haar colle ga's en de kinderen van basis school St. Willibrordus in Geijsteren uitgebreid in het zonnetje gezet. 'We hopen nog vele jaren gebruik te mogen maken van de kennis en kwaliteiten van Marleen. Maar vooral hopen we dat ze zelf nog lang mag genieten van het werken met de kinde ren, ouders en collega's', laat Jos van Gerven, directeur van de school weten. Marleem Sijb^rt.wvtts op 1 augustus 20(É al 25 jaar in lfèt onderwijs werkzaam. Na haar Klos-opleiding is de Venrayse gaan werken op de kleuterschool in Meerlo. Veel energie heeft ze gestoken in de nieuwe basis school en de plek die de kleuters daarin kregen. 'Marleen heeft altijd veel aandacht voor het kind achter het schoolkind gehad en komt op voor de belangen van kinderen in het onderwijs', aldus Van Gerven, 'Steeds meer ging ze zich bezighouden met de zorg verbreding. Toen het werken in de klas om lichamelijke redenen niet meer kon, heeft ze zich helemaal op haar werk als intern begeleider gestort'. I Na een periode van 23 jaar in n Meerlo op basisschool Megels- Iheim, maakte Marleen de over stap naar basisschool Sint Willi brordus in Geijsteren. Ook in Geijsteren verwierf ze, ook al werkt ze maar één dag in de week, al heel snel een belang rijke positie en is ze op het gebied van leerlingenzorg dé sti mulerende kracht voor het team. Ook ouders vinden een luiste rend oor bij haar en krijgen altijd een gedegen advies. Donderdag werd het feestje ter ere van Marleen gevierd in de school, 's Avonds maakte het team er nog een gezellig avondje van. Ook de oud-collega's uit Meerlo die veel goede herinne ringen hebben aan het werken met Marleen kwamen haar natuurlijk feliciteren. Een jaarabonnement op Peel en Maas kost u slechts €18,-' Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al 40 ^00 het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Bankrekeningnr. Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening 1 abonnementstarief 2002 cm Piet Kunen uit Geijsteren is in de nacht van vrijdag op zater dag overleden. Hij leed al geruime tijd aan kanker. Piet Kunen was één van de belangrijkste mensen in Geijsteren. Hij was ennen echte kei' en volgens vele inwo ners de spil van het dorp. Afgelo pen donderdag ontving hij nog een lintje voor zijn vele verdien sten voor het dorp en de gemeen te Meerlo-Wanssum. Zijn enorme inzet voor de gemeenschap was voor het colle ge van burgemeester en wethou ders reden om Kunen voor te dra gen voor een koninklijke onderscheiding. Kunen was sinds 1969 lid van het Koninklijk Sint Willibrordusgilde, waarvan hij de laatste vijftien jaar voorzitter was, en erelid en ex-vorst van carna valsvereniging de Keieschieters. Hij presenteerde ook ieder jaar de sleuteloverdracht tijdens de vaste- laovend, was actief betrokken bij de jaarlijkse kunstmanifestatie in het dorp en voorzitter van de Stichting Gymnastiekzaal Meerlo. Daarbij was hij ook nog lid van het koor en de heemkundevereni- ging. Piet Kunen was vanaf 1974 in dienst van de gemeente Meerlo- Wanssum, waarvan ruim vijftien jaar als hoofd van de sector Bur gerzaken en lid van het manage mentteam. Kunen, een verenigingsmens in hart en nieren, werd donderdag op het laatste moment benoemd tot lid in de orde van Oranje-Nas- sau. Als eerbetoon trok een stoet langs zijn huis met onder andere leden van het Koninklijke Sint Willibrordusgilde en tal van ande re mensen uit het dorp. Ruim 24 uur later overleed hij aan de ziek te. Piet Kunen wordt met Gilde- eer op vrijdag 27 december begra ven. De uitvaartdienst vindt plaats om 10.30 uur in de parochiekerk van de II. Willibrordus in Geijste ren. Op donderdag 26 december is er om 19.00 uur een avondwa ke in de kerk. In verband met het Overlijden van Piet. Kunen afgelopen zater dag. gaat de traditionele kerst- wandeling van het Koninklijk St. Willibrordusgilde niet door. Deze wandeltocht zou op twee de kerstdag plaatsvinden. Sinds 1969 was Kunen onafscheidelijk van het gilde in Geijsteren, waar van hij de laatste vijftien jaar voorzitter was. Nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS OJC Merlin begint het nieuwe jaar spetterend met een band die voor vermaak en plezier zorgt. De band Shunt zal op nieuw jaarsdag de jeugd van Meerlo en omstreken vermaken met muziek- rockcovers uit deze tijd. Namen zoals Kane, Di-rect en 3 Doors Down zullen ten gehore worden gebracht om het nieuwe jaar knal lend van start te laten gaan. De zaal van OJC Merlin op de Peschweg 1 te Meerlo al om 16.00 uur open gaan. Voor meer infor matie telefoonnummer 0478- 691769. Op kerstavond, dinsdag 24 december, zal het Pastoor Kem- merekoor de nachtmis in de St. Willibrorduskerk in Geijsteren opluisteren. Naast enkele kerstliederen zal het koor de Messe Brève in C van Charles Gounod uitvoeren. De mis begint om 23.00 uur.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9