Het Venrayse jaar 2002 in beeid 2002 2003 na|EEL EN MAAS Dinsdag 24 december 2002 - Pagina De redactie van Peel en Maas 'e deeft een selectie gemaakt uit de Vei Zangrijkste gebeurtenissen die ad het afgelopen jaar in de emeente Venray plaatsvonden. iVa,cn korte samenvatting van de irste zes maanden vindt u op :ze en volgende pagina's. Vol- .«inde week komen de laatste zes e baanden van 2002 aan bod. tcij De Afrikadag van de Venrayse lOV-groep in de foyer van de jenrayse Schouwburg is een suc- ;sees. Het is de eerste keer dat de PalOV-groep op deze grootse lieifcijze, met informatiestands, iuziek en dans, de vastenactie d jfeluit. zol torlTruus van den Kerkhof ont- pngt in verzorgingstehuis Beu- •mJenrode een kerkelijke onder- Zitheiding. Truus is al circa nefeertien jaar als vrijwilligster Asjctief in het verzorgingstehuis, laarvan alweer 12,5 jaar als kos- ijel De ontwikkeling van busines- hojpark De Hulst, in het gebied tus- ïetfcn de A73 en de spoorlijn in Oos- aïum, gaat officieel van start. Het laijark biedt ruimte aan de eerste ïgtjerifere winkelconcentratie van fenray, een bedrijvenpark en een jantorenpark. id l Er moet meer aandacht komen tiqoor het welzijn van de vissen. zegt staatssecretaris Geke raijaber van Visserij, die te gast is bij (cjen meervalkwekerij in Yssel- !eyn. Faber presenteert bij die eilelegenheid een nota over dat (Cl nderwerp. De bestaande wetge- ing gaat voorbij aan onnodig vis- 't 1 mleed en richt zich voor wat (D etreft het dierenwelzijn wel op ;een huisdieren, aldus Faber. Henk van der Pas blijft toch aan s directeur van NLW-bedrijven. fan der Pas kondigde begin febru- ihejri zijn vertrek aan bij NLW en pu per 1 mei van dit jaar in wiijienst treden bij de Rabobank. In Brukske opent Wijkinforma- klilepunt zijn deuren. Het punt, een ütiatief van Wonen Venray, Syn- lese en de politie basiseenheid ifoi enray, moet bijdragen aan een Etere communicatie tussen ewoners en instellingen in mkske. on Xwan van Els krijgt de Aldyen- gci dsen Ieërepries 2002 uitgereikt, in I wan ontvangt deze onderschei- ke ing voor zijn inzet voor het ■ril ehoud en de bescherming van et cultureel erfgoed en monu- lentaal goed in Venray. Venray krijgt een coalitie van DA, PvdA en de fraktie v.d. orle. De verschillen tussen met Yi ame Samenwerking en CDA, wat a de eerste informatieronde de erste optie was, blijken onover- rugbaar. Direct na de raadsverga- uei ering vindt er al overleg plaats id; issen de coalitiepartijen. Uit ►DA kringen wordt uiteindelijk lanfen formateur benoemd. Het aantal verkeersdoden in het jolitiedistrict Venray in 2001 is Iramatisch hoog. Was het aantal stilodcn na een aanrijding in 1998 5kip en in 2000 vijf, in 2001 zijn er naar liefst negentien dodelijke lachtoffers in het verkeer te ;aa|etreuren. Het woningbouwproject Struik- leide in Venray sleept een provin ciale kwaliteitsprijs, een cheque i^r waarde van 5000 euro, voor imburgse bouwprojecten in de placht. De werkgroep Archeologie tijnder leiding van Ron Bloemen yeet de eerste brokstukken van \ijet altaar dat op Sint Anna begra- jen ligt, te traceren. Dat meldt jen enthousiaste Twan van Els epfcn de Stichting Stadpark. Het itaar ligt nabij het voormalige 'telhuis op Sint Anna. Ve| Toon Theeuwen (oud-voorzit- Ncfcr CDA Venray) is door het CDA IiJangewezen als formateur om te iri|nderzoeken of de partijen CDA, siactie Van de Vorle en PvdA i gfinien een coalitie kunnen vor- tiien om de komende vier jaar te ruif ge ren. In diverse formatieron- jen zal de mogelijke coalitie wor- n flen besproken met afgevaardig- lenlen van de drie partijen. Op uitnodiging van Boekhandel ian den Munckhof houdt de 2|ekende tv-kok en auteur Lonny leningan in restaurant Buitenlust n erg geslaagde kook- en sig neersessie. Lonny laat niet alleen ien dat hij een culinair specialist op het gebied van exotische •ukens, maar laat tevens horen jat hij ook een getalenteerd zan- :r is. C De Friezin Yvonna Tinga levert de World Cup in Venray een "estatie van formaat door vlak liter de wereldkampioene Karin jhurig als vierde te eindigen. De wedstrijd in Venray over 15 kilo- leter lopen, 62 km fietsen en groep Impuls, op het laatste moment ingevallen voor de dans groep Take Off, door het publiek als beste werd gewaardeerd. Impuls is dan ook de tweede fina list van De Kans 2002, nadat vori ge maand de jonge zangeres Sanne de eerste voorronde had gewonnen. De vier wethouders krijgen de volgende taken. Jan Driessen (CDA): loco-burgemeester, open bare werken, milieu, bouw- en woningtoezicht en sociale veilig heid. Lei Heidens (CDA): personeel en organisatie, communicatie, informatisering, financiën, econo mische zaken, plattelandsontwik keling, grondbedrijf, dienstverle ning en huisvesting. Mathieu Emonts (PvdA): wel zijn, dorps- en wijkraden, cultuur, onderwijs, sport, sociale zaken en volksgezondheid. Frits Ruyten (Van de Vorle): planologie en ste denbouw, volkshuisvesting, Hay Achten (58) uit Oirlo is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij was 35 jaar bestuurslid van DIS en is daar naast dertig jaar actief binnen de KNVB, als scheidsrechter, docent, commissielid en rapporteur. Ook is hij zeventien jaar voorzitter geweest van gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Sergeant Boudewijn de Flen van Groep Geleide Wapens in Vrede- peel is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau met de zwaar den. Die versierselen worden hem in Den Haag door minister van defensie, Frank de Grave, opgespeld. De Hen krijgt de onderscheiding voor zijn langduri ge inzet voor het personeel van de Groep Geleide Wapens en de Nederlandse eenheden in Duits land. Louis Rutten (71) is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nas sau. De Venraynaar heeft zich Op het St. Annaterrein in Ven ray is het startsein gegeven voor De Waan. Tot en met 1 oktober vormt het psychiatrisch centrum Vincent van Gogh het decor voor De Waan, een ambitieuze interna tionale beeldende kunstmanifesta tie met als thema psychiatrie. De Waan staat nadrukkelijk stil bij de ruim 100 jaar historie die de psy chiatrie in Venray heeft. Het dorpsradenoverleg schrijft een brief aan de gemeente Venray om vaart te zetten in de bouw plannen op de dorpen. Als de stankwetgeving binnenkort wordt versoepeld ontstaan er namelijk weer nieuwe bouwmogelijkhe den. Want de cumulatie van stankcirkels, waardoo'r vele dorps kernen op slot zitten, verdwijnt wellicht uit de wet. Het dorpsra denoverleg wil niet dat de gemeente afwacht tot het zover is, of dat eerst de nieuwe bestem mingsplannen klaar moeten zijn. Harry van Dorrestein is de nieu we koning van schutterij 't Zan- dakker Gilde Sint Jan Venray. Van Dorrestein, tevens voorzitter van de Venrayse schutterij, liet zich zondag tot nieuwe koning van de vereniging kronen. Aan de strijd om de publiekskoning nemen dit jaar 22 personen deel, waarbij uit eindelijk na 190 schoten het laat ste stuk hout naar beneden wordt geschoten door Gerrit Lemmens, fractievoorzitter van fractie Van de Vorle. Burgemeester Waals van Venray is net als de rest van Nederland geschokt door de moord op politi cus Pint Fortuyn. "Ik had maan dagavond het Kennedy-gevoel. Volstrekt onwezenlijk. Het ligt niet in mijn denkwijze dat dit soort zaken in Nederland kunnen gebeuren. Het geeft eens te meer aan dat de normen en waarden in onze maatschappij dringend aan een upgrade toe zijn." De gemeente Venray trekt 127.000 euro uit om de waterpro- blematiek in het plan Korenmo len in Leunen aan te pakken. Al vanaf de oplevering van de woningen kampen de bewoners van de Pascherhof en Porterhof met wateroverlast. Kruipruimten stonden vol met water en de tui nen waren maandenlang net moe- rasvlakten. Ferry Greevink wint in Turkije de Europese titel taekwondo in de klasse 84+. In de finale weet hij de lokale favoriet Ali Ozen vlak voor tijd te verslaan. Eerder dit jaar wist de Venraynaar als de wereldtitel in de wacht te slepen. Het CDA en de Lijst Pirn For tuyn (LPF) zijn in de gemeente De poes van een familie uit Cas- tenray blijkt ernstig mishandeld te zijn. Met een scherp mes heeft iemand de poes van onder haar staart tot aan het midden van de buik gesneden. Door de ontstane wond loopt het dier een verlam ming aan een poot op. De mishan delde poes is door een dierenarts behandeld. Burgemeester Jos Waals van Venray speldt de oudraadsleden Bert Kersten en Jan Driessen een koninklijke onderscheiding op. Beiden zijn benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, van wege hun jarenlange lidmaat schap van de gemeenteraad in Venray nog eens 7,5 km lopen wordt bij de mannen gewonnen door de Belg Benny Vansteelant in 2.42.32. Rabobank Venray Meerlo-Wans- sum sluit zijn kantoren in Oos trum, Oirlo, Merselo, Blitterswij- ck, Meerlo. Daarnaast wordt de tweewekelijkse zitting in bejaar dencentrum De Oever Venray (Schuttersveld) opgeheven. De geldautomaten in Oirlo en Merse lo verdwijnen. Op last van bouw- en woning toezicht zijn de verbouwingsacti- beleidsontwikkeling, milieu, ver keer, natuur en landschap. Het auto-, motor- en kartcircuit De Peel mag niet op de huidige locatie blijven. Dat is de uitkomst van het bestuurlijk overleg tussen de Inspectie voor Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne (VROM), de gemeente Venray en de provincie Limburg. Toon van den Munckhof is overleden. Ondanks zijn ziekte komt zijn heengaan nog vrij onverwacht. Toon is veertig jaar viteiten aan de Stationsweg in Oostrum stilgelegd. De stichting Islamitisch Jongerencentrum huurt daar een leegstaand bedrijfsgebouw. Dat wordt intern verbouwd tot ontmoetingscen trum met leslokalen en sanitaire voorzieningen. Flet islamitisch jongerencentrum is al langer op zoek naar een geschikte ontmoe tingsruimte die het wil gebruiken voor educatieve activiteiten. De heer Pierre Reijnders uit Ysselsteyn ontvangt de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Hij krijgt de onder scheiding vanwege zijn jarenlange inzet voor de kerk. Op 81-jarige leeftijd, nadat hij samen met zijn vrouw afgelopen week de gouden bruiloft heeft gevierd, wil hij zijn loopbaan als koster beëindigen. Oirlo gaat samen met Castenray actie ondernemen tegen de Rabo bank. 75 Oirlonaren keren zich tijdens de dorpsraadvergadering massaal tegen de sluiting van de geldautomaat. Dat het bankge bouw in Oirlo wordt gesloten, daar hebben de dorpsbewoners wel begrip voor. Oirlonaar Jan Nelissen krijgt spontaan bijval om een actiecomité op te richten voor behoud van de pinautomaat. De dorpsraad van Oirlo uit in een brief aan de bankdirectie ook het grote ongenoegen dat leeft onder de bevolking. De tweede avond van de talen tenshow De Kans wordt op ludie ke wijze vocaal ondersteund door presentator Rob van Lieshout. Niet verrassend is dat de dans- lang betrokken geweest bij ons bedrijf. Hoewel de handelsdruk kerij onder zijn zorg viel, was zijn betrokkenheid bij Peel en Maas er niet minder om. Er komt een taxibusje dat dage lijks op en neer pendelt tussen de ziekenhuizen van Venlo en Ven ray. Het is bedoeld voor ouderen en gehandicapten die naar het bezoekuur in het Venlose zieken huis willen gaan. Het taxibusje zal zeven dagen per week rijden rond de bezoekuren van het zieken huis. Hofman Sliedrecht BV en kraan- bedrijf De Kil uit Dordrecht kla ren een mammoetklus. Beide bedrijven zijn druk in de weer om de overkapping van'de nieuwe voetgangersbrug bij het Raayland College te plaatsen. De ruim 21.000 kilo wegende constructie wordt in twee delen opgehangen. De 66 meter lange voetgangers brug wordt, na de noodzakelijke afwerking, vanaf 13 mei in gebruik genomen. P. Deters (74) uit Ysselsteyn is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij is al meer dan een halve eeuw bijzonder actief als muzikaal (bege)leider en hulp dirigent van diverse Ysselsteynse muziekgezelschappen, zoals de fanfare de Peelklank, het jeugd koor (tot 1998), het ouderenkoor en het mannenkoor De Smele- brothers. Ook verzorgt hij de orgelbegeleiding tijdens de kerk diensten in zijn woonplaats. vele jaren ingezet voor historisch en archeologisch onderzoek met betrekking tot zijn geboorte- en woonplaats Venray. Hij is oprich ter van de archeologische groep Venray en een van de grote stimu latoren van archeologisch onder zoek in het Venrayse. Van zijn hand verschenen bovendien tallo ze publicaties over velerlei aspec ten van Venrays historie, uiteenlo pend van genealogie, bestuur en rechtspraak, armenzorg, bijzonde re panden en hun bewoners tot de familieachtergrond van de beroemde Venraynaar Henscheni- us. Een grote uitslaande brand legt een groot deel van partycentrum De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray in de as.. Binnen de kortste keren staat het grootste deel van het zalencentrum in lich terlaaie. Op het moment dat de brand uitbrak, bevindt zich een gezelschap in De Witte Hoeve. De aanwezige mensen konden meteen in veiligheid worden gebracht. De schade loopt waar schijnlijk in de miljoenen euro's. Venray de grote winnaars van de landelijke Tweede Kamerverkie zingen. Verliezers zijn vooral de PvdA, WD en D66. Het opkomst percentage in Venray was woens dag 75,31%. Vier jaar geleden ging in Venray 68,82% van de stemge rechtigden naar de stembus. De uitslag in Venray komt in grote mate overeen met het landelijke beeld. Sinds vorige week krijgen alle Venrayse huishoudens Maaswater uit de kraan. Circa 20% van het drinkwater is nu afkomstig uit de Maas. Dit percentage wordt bin nen anderhalve maand opgevoerd tot 43%. Voorheen was het Ven rayse leidingwater volledig grond water dat kwam uit pompstation Breehei in Leunen. Dit grondwa ter wordt voortaan vermengd met het oppervlaktewater uit de Maas. Vanaf juli 2002 zal nog slechts 57% van het drinkwater uit Bree hei komen. verstoord. Er is een ernstig conflict ont staan bij de WD. Een meerder heid van de Venrayse afdeling wil dat coryfee Gerard Thijssen, een van de machtigste WD-leden, uit de partij wordt gezet. Aanleiding is dat Thijssen zich kandidaat heeft gesteld als wethouder. Dat hij vervolgens op eigen houtje campagne heeft gevoerd voor de raadsverkiezingen, is totaal ver keerd gevallen bij enkele WD'ers. budget beschikbaar stellen voor de inrichting van een 30 km-zone in de Ursulastraat, rondom basis school De Toverbal in Venray. Verder wordt er 35.350 euro uit getrokken voor het aanbrengen van rode fietssuggestiestroken op de Castenrayseweg en 30.000 euro voor het realiseren van een plateau op de aansluiting Casten- rayseweg-Klein Oirlo. De Meulebeek: dat is de nieuwe naam van de basisschool in Oos trum. Naar aanleiding van een prijsvraag had men een naam kun nen verzinnen die iets te maken moest hebben met de historie van In Castenray worden twee paneeltjes onthuld, ter herinne ring aan twee tragische voorval len uit de Tweede Wereldoorlog. Toen namelijk stortten op Casten- rays grondgebied (door de Duitse bezetters neergeschoten) geal lieerde vliegtuigen neer, waarbij in totaal acht bemanningsleden om het leven kwamen. De plaat sing van de herinneringspaneel tjes is een initiatief van de Stich ting Heemkundig Genootschap Castenray. Zo'n zestig belangstellenden zijn op het St. Annaterrein getuige In Castenray is officieel de jon geren ontmoetingsplaats (JOP) geopend. Dorpsraadvoorzitter Louis Vroemen verricht de ope ningshandeling waarna de naam van de JOP bekend wordt gemaakt: 't Plekske. De naam is bedacht door Sven Emonts die daarvoor een VW waardebon kreeg. De Venrayse politie voorkomt dat er illegale straatraces plaats vinden op de Spurkterweg. Er hebben zich zo'n driehonderd auto's verzameld die van plan zijn om op die weg races af te wer ken. Burgemeester Jos Waals en wet houder Jan Driessen stellen zich op de hoogte gesteld van het ille gale racen in Venray. Zij voeren daarbij overleg met de veelal jonge automobilisten. "Maar het blijft duidelijk dat we dit soort races niet in Venray tolereren", aldus wethouder Driessen, die verkeersveiligheid in zijn porte feuille heeft. De 10.000e bezoeker in het inf ocentrum van de Waan. Paulien Korte uit Boxmeer wordt door Erik Peters namens het project team van de internationale kunst manifestatie in de bloemen gezet. Daarnaast krijgt zij het boek aan geboden dat na afloop van De Waan wordt uitgebracht, en waar de 10.000e bezoeker zeker een plek in krijgt. Oostrum. Iris Oudenhoven en haar familie zijn de winnaars. Zij mogen een dagje samen naar speelpark Klein Zwitserland. Het Wijkradenoverleg in Ven ray is tegen de mogelijke komst van een kunstwerk op de rotonde Noordsingel-Raadhuisstraat. Kun stenaar Reinier Kurpers heeft het plan om op de rotonde kruisen te plaatsen en daaronder geconser veerde hersenen van overleden patiënten te begraven. Bij de ope ning van kunstmanifestatie De Waan in Venray laat organisator Joop Wismans weten dat de geknakte kruisen een plek zullen krijgen op een van de rotondes. KPN Telecom gaat zes telefoon cellen verwijderen uit de gemeen te Venray. Castenray, Merselo, Oirlo en Oostrum raken hun tele foonvoorziening kwijt. In Venray verdwijnen de cellen aan de Maas hese weg en Langstraat, KPN heeft dit besloten omdat ze niet meer rendabel zijn. De gemeente houdt straks nog veertien telefooncellen over. Twaalf in Venray en een in Leunen en Ysselsteyn, de twee grootste kerkdorpen. De gemeente wil in het gebied De Gouden Leeuw een nieuwe woonwijk aanleggen met winkels, kantoren en een ondergrondse parkeergarage. Op de totale exploitatie van 11,16 miljoen euro heeft de gemeente al een verlies genomen van 2,72 miljoen euro. Dit verlies is ten laste gebracht van de risicoreserve van het Grondbedrijf. Bovendien is het nog onzeker of Venray wel de en omgeving en als schrijver van historische stukken over Venray van vroeger. Burgemeester Waals besluit tot sluiting van café Bolle Jan aan de Hoenderstraat 2a. De sluiting duurt tot en met 12 juni en is het gevolg van de ongeregeldheden die zich de laatste tijd in de hore- cagegenheid hebben voorgedaan. De burgemeester is tot zijn besluit gekomen aan de hand van een politierapport waarin melding wordt gemaakt van een aantal voorvallen van uiteenlopende aard in de laatste drie maanden, waarbij de openbare orde werd Wethouder Frits Ruyten gaat namens het college van B en W als coördinerend portefeuillehou der optreden voor alle zaken die rond circuit De Peel spelen. Cir cuit De Peel in Ysselsteyn is al vanaf 1975 illegaal in gebruik. Omdat het in een natuurgebied ligt en de vereiste vergunningen ontbreken moet het daar verdwij nen. De provincie Limburg wil niet meewerken aan de wens van de gemeente Venray om het race circuit toch legaal aan de Peelweg te krijgen. De gemeente Venray gaat 135.333 euro uit het begrotings gevraagde 1,95 miljoen euro krijgt van de provincie. Rabobank Venray Meerlo-Wans- sum is op zoek naar een tijdelijk nieuw hoofdkantoor. Omdat het nog wel enkele jaren kan duren voordat de beoogde nieuwbouw op bedrijventerrein Hulst II in gebruik kan worden genomen. Directeur Jan Vinkenvleugel ont kent dat de bank zich op korte termijn gaat vestigen in het flatge bouw van Xerox aan de Maashe- seweg. Deze kantoorflat komt na de ontvlechting van Xerox en Flextronics leeg te staan. Xerox wil het gebouw verhuren of ver kopen. De gemeente Venray sluit het boekjaar 2001 af met een positief saldo van 70.426 euro. Dit bedrag wordt toegevoegd aan de algeme ne reserve. Desondanks is dit reservepotje, dat nodig is om tegenvallers op te vangen, niet op het vereiste minimumniveau. Het weerstandsvermogen van de gemeente, alle reserves en voor zieningen, is vorig jaar verslech terd en met 310.000 euro afgeno men tot 24,26 miljoen euro. De verbouwing van basisschool De Meent in Leunen kan door gaan. De gemeenteraad, met uit zondering van de VVD, gaat dins dag akkoord met een totaal krediet van bijna 824.000 euro. De gehele verbouwing gaat 1.046.000 euro kosten. Opnieuw feest op Het Schut tersveld. Tien dagen na het vorige feest kan opnieuw een bewoon ster worden gefeliciteerd met haar 100ste verjaardag. Deze keer is het oma Drabbels-van Meijel die in het middelpunt van de belang stelling stond. De musicalgroep Famous is de winnaar van de derde en laatste voorronde van De Kans, de talen tenjacht in de Venrayse Schouw burg. Famous gaat als publieks- winnaar met Sanne Janssen en de dansgroep Impuls, de winnaars van de eerste twee voorronden, naar de finale op zaterdag 21 sep tember. Naast Will van den Ein den, die de laatste voorronde aan elkaar praatte, zullen ook de pre sentatoren van de twee eerdere voorronden in september present zijn in de Schouwburg Venray. De archiefinspectie van de pro vincie Limburg constateert tijdens een bezoek aan de gemeente Ven ray een aantal gebreken in de archiefzorg. Dat blijkt uit een rap portage van de inspectie. Voor de gemeente Venray kwamen de conclusies van het onderzoek niet als een verrassing. 'Dit is een bevestiging van de reeds ingesla gen weg naar verbetering van de archiefzorg', aldus de gemeente. De nieuwe wethouder Frits Ruyten (fractie Van de Vorle) wordt bij zijn eerste optreden in de gemeenteraad bedolven onder de vragen. De sluiting van circuit De Peel en de verhuizing naar een nieuwe locatie tussen Oirlo en Venray in, gecombineerd met een Indycarcircuit, blijkt veel haken en ogen te hebben. Zeker is wel dat ETIL samen met Arcadis een onafhankelijk onderzoek gaat instellen. Louis Rutten is, na een slepen de ziekte, thuis overleden. Twee dagen na zijn 72e verjaardag. Wie Rutten kent, weet dat hij geen 'modelburger' was, Als Louis zich ergens voor inspande, dan ging hij er ook voor. Als leraar, als medeoprichter van de PvdA in Venray, als medeoprichter van de Stichting Vredeskerk, als mede initiatiefnemer van 't Silveren Swaentje, als amateurarcheoloog bij de vele opgravingen in Venray April: Een uitslaande brand verwoest de Witte Hoeve - Juni: Opgraving altaar op het Annaterrein - van de opgraving van een altaar. Het altaar is daar in de vijftiger jaren door de zusters begraven, om te voorkomen dat delen van het altaar, dat buiten gebruik was gesteld, zouden verdwijnen. Op aanwijzing van Leo Janssen, die als oud-medewerker van St. Anna bij de begraving van het altaar betrokken was, wordt uiteindelijk de juiste begraafplaats gevonden. Zondagavond zijn er weer talrij ke racefans op de Spurkterweg. Eerder op de avond waren er races gereden op de Venlose industrieterreinen en op het Maxis-terrein. Ook werd er een poging gedaan om te racen op de veiling in Gnibbenvorst. Da^ir kwam echter Vrijvyel meteen .de beveiligingsdienst in actie. In Ven ray lijkt het inmiddels ontaard te zijn in een waar kat- en muisspel. Essent kabelcom heeft de Spaanse tv-zender TVE in Venray van het kabelnet gehaald. Vanaf I juni staat het beeld op zwart. Dit tot grote teleurstelling van de Spaanse gemeenschap. Wonen Venray gaat op het ter rein van de KTS/MBO aan de St. Jozefweg 84 woningen bouwen Er komen vooral zorgwoningen met bijbehorende voorzieningen en een ontmoetingsruimte met horeca. De 'gewone' huizen wor den zodanig gebouwd dat ze op termijn geschikt kunnen worden gemaakt voor de zorgfunctie. Het leegstaande schoolgebouw zal eind dit jaar gesloopt worden. De verwachting is dat de ruim Amnesty Venray viert op groot se wijze het 25-jarig jubileum met een dagvullend programma op het Schouwburgplein. Naast de bekende band Kaja treden plaatse lijke artiesten als Clover, Geert Pelzer, Harrie en de Rest en Luna op.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19