Het Venrayse jaar 2002 in beeld I 2002 2003 aart De redactie van Peel en Maas wenst prettige feestdagen PEEL EN MAAS Dinsdag 24 december 2002 - Pagin; El De redactie van Peel en Maas heeft een selectie gemaakt uit de belangrijkste gebeurtenissen die in het afgelopen jaar in de gemeente Venray plaatsvonden. Een korte samenvatting van de eerste zes maanden vindt u op deze en volgende pagina's. Vol gende week komen de laatste zes maanden van 2002 aan bod. In Venray kunnen de consu menten in de meeste winkels met guldens en euro's betalen en krij gen zij wisselgeld terug in euro's. Winkeliers en horecabazen in het centrum van Venray blijken hele maal niet hun eigen regels bedacht te hebben om wisselpro blemen te voorkomen. "De regio Noord- en Midden limburg is de afgelopen jaren vei liger geworden. De criminaliteit neemt niet toe. ondanks een lich te bevolkingsgroei, en het aantal aangiftes ligt al vier jaar rond de 30.000. Dit zegt korpschef Burg van Baarle van de regiopolitie in zijn nieuwjaarstoespraak. Het Ysselsteynse bedrijf Keijs- ers-Manders is de winnaar van de Loek A. Nelissenprijs 2001. Keijs- ers-Manders is een familiebedrijf met een agrarische achtergrond, dat zich de afgelopen jaren, mede door enkele overnames, steeds meer als totaalinstallateur is gaan richten op industrie en woning bouw. Maja Kateman van Reisbureau Vice Versa in Venray wint de publieksprijs. Het jeugdprinsenbal in Casten- ray gaat zondag 6 januari niet door. Het bestuur van carnavals vereniging De Schanseknuppels besluit de jeugdprinsenproclama tie uit te stellen na het tragische ongeval van de 15-jarige Pim Hei dens. Henk Manders van de Langstraat is de nieuwe prins van de Piëlhaas. De nieuwe prins kiest als adjudanten Maurice Jansen en Robert Janssen. Henk Manders regeert als prins Henk d'n Twed- de. Het motto van het trio luidt: 'Ieën vur alle, alle vur ieën, lot ut komme vanuut ow tieën'. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de wijkvereniging Landweert ontvangt Tiny Jongen het Zilveren Bömke, een onderscheiding die sinds 1988 wordt uitgereikt aan personen die zich belangeloos verdienstelijk hebben gemaakt voor de wijk. Tiny is al sinds 1987 in de wijk actief als vrijwilligster. In Oirlo is Jos Loonen uitgeroe pen tot prins Jos d'n Urste van De Spurriemökke. Het motto van de nieuwe prins is "Carnaval ien Oel- dere dat is un fieëst mit pit, de prins mit gevolg göt veurop en alle spurriemökke doen mit". Als Geert d'n Twedde gaat Geen Vollenberg uit Ysselsteyn de Piëlreuzen voor tijdens de vas- telaovend. Het motto van Geert II is "De boog kan nie altied gespan nen staon, durrum laot ow mar lekker gaon". Tijdens een goed bezocht prin senbal bij de Schanseknuppels in Casjenray is Joos Classens uitge roepen tot prins Joos I. Zijn motto is dan ook "Vergaet alle (kom)kommer en kwel, dan kumt de schik vanzelf wel". In Veulen is door 't Dartele Veule Jan Poels uitgeroepen tot Prins Jan d'n Derde. Jan wordt door zijn prinses Elly bijgestaan. Tevens wordt bekend dat 't Gaol- de Paerd dit jaar voor Mia Geurts- Slangen is, voor haar hele bijdrage aan de Veulense gemeenschap. Het bestuur van SV Merselo behoort niet tot de drie genomi neerden voor de verkiezing van het Sportbestuur van het Jaar, een wedstrijd die wordt georgani seerd door het vakblad Sportbe stuur en Management in samen werking met de Lotto. De dans om de miljoenenpot van CAI is begonnen. De voormalige kabelstichting wil haar statuten wijzigen om de kas van een miljoen euro te kun nen besteden aan projecten voor multimedia, onderwijs, educatie, cultuur, sport of recreatie. De gezamenlijke dorpsraden zijn hier fel op tegen. Zij vinden dat eerst de dorpen Vredepeel, Veulen en Smakt op het kabelnet moeten worden aan gesloten. De dertien verdwenen parkeer plaatsen komen niet terug in de Henseniusstraat. Ook blijft de gemeente bij haar voornemen om fietsers vanuit beide richtingen in de straat toe te staan. Bewoners uit de Paterslaan en Henseniusstraat hebben geprotes teerd tegen de herinrichting van deze straten. Ambtenaren van de gemeente Venray gaan de dorps- en wijkra den weer zelf ondersteunen. Dat verklaart wethouder Driessen (CDA) in de commissie Welzijn. De gemeente heeft deze taak nu nog uitbesteed aan Synthese. Volgens burgemeester Waals kampt niet alleen Horst aan de Maas maar ook de gemeente Ven ray met veel buitenlandse werk nemers. In Brukske en de flats in Veltum vormt de huisvesting een heel groot probleem'. Het gaat vooral om illegale werknemers, veelal Polen zonder een Duits pas poort. In totaal 112 personen dingen op woensdag 6 maart naar de gunst van de Venrayse kiezers. Dat zijn er minder dan bij de m ee vorige verkiezingen toen D66 nog meedeed. Het aantal vrouwen in de Venrayse politiek neemt ver der af. en Knöllinnekes voorgaan onder zijn, kort maar krachtig, motto: Knöllekes gef gas! Henriette Vievermans en Edgar Leenen uit Venray vormen het boerenbruidspaar van de Venray se vastelaovesvereniging de Piël haas. Het motto van het boeren bruidspaar luidt: 'Mit drank, brooëd en kruut, pakke wij ok den derden dag nog gruwelijk uut'. Als nieuwe prins van de Heds- buülen is uitgeroepen prins John I (Verkoeyen). Bert Janssen is de nieuwe vorst van de vastelaoves vereniging. Zijn motto: "Vierde carnaval mit Verkoeije(n). dan wert ut zeker enne goeie'. De gemeente Venray gaat akkoord met een bijdrage van 5673 euro voor de organisatie en uitvoering van de manifestatie Kies Techniek. Voor de jaren woning voor zes verlofgangers net buiten het hek van De Rooyse Wissel. De directeuren Toine de Beer en Sanne Verwaayen slagen er niet in de Oostrumse bevolking gerust te stellen. De PvdA vraagt de stichting de Wendel met klem voorlopig geen grondtransactie aan te gaan met TBS-kliniek de Rooyse Wissel. De TBS-directie wil het instituut uit breiden in de directe nabijheid van de vestiging, maar heeft daar voor volgens de fractie grond nodig van de Wendel De uitbreiding heeft, naast de uitbreiding met een therapieruim te, betrekking op de realisatie van zogenaamde verlofwoningen, waarin cliënten in de overgangsfa se naar de maatschappij zelfstan dig kunnen verblijven. Kies Techniek trekt zo'n 4500 bezoekers. De manifestatie, met als doel kinderen te interesseren De twee ondergrondse afval containers in Franciscanerpark kunnen niet gebruikt worden. De vuilniswagen kan door de smalle straten niet bij de containers komen om ze te ledigen. Volgens de gemeente komt dit omdat Watco een verkeerde draaicirkel van de vuilniswagen heeft opge geven. De bewoners zijn deze week allemaal van eigen afvalcon tainers voorzien. Flextronics opent zijn eerste productieorganisatie in Neder land, Flextronics International Europe BV, aan de Maasheseweg in Venray. Directeur Henk van der Pas ver trekt bij de NLW-bedrijven. Hij treedt per 1 mei 2002 in dienst bij de Rabobank. Vol goede moed stapt een Ven- Prins Henk d'n twedde De Piël haas regeert de komende vastelao- vesdagen over Venray. Burge meester Waals draagt tijdens de traditionele prinseninstallatie de macht over aan de Venrayse prins. M. Houben uit Ysselsteyn, directeur van de Houbensteyn Group uit Ysselsteyn, neemt de voorzittershamer van de vakgroep varkenshouderij van de Limburg se Land- en Tuinbouwbond LLTB over van F. Vrcnken uit Maasbree. Burgemeester Waals van de gemeente Venray besluit het horecabedrijf 'Dolle Jan' aan de Hoenderstraat 2a te sluiten. De sluiting duurt tot en met 25 febru ari en is het gevolg van de ongere geldheden die zich de laatste tijd in het café hebben voorgedaan. De inwoners van Venray zijn meer tevreden over de leefbaar- dicapten. De brandweer is snel ter plaatse, maar deson danks brandt de boyenwoning totaal uit. Er raakt niemand gewond. Mignon Rutten van basis school De Kruudwis in Venray en Joris Verheijen van de St. Odaschool in Ysselsteyn zijn tijdens de Regionale Voorlees dag in Gennep respectievelijk op een eerste en tweede plaats geëindigd. Jelle v.d. Light overhandigt het eerste exemplaar van de nieuwe jongerenkrant aan wethouder Jan Driessen van Venray. Een groep enthousias te jongeren heeft de laatste weken keihard gewerkt om de nieuwe krant gestalte te geven. In de kantoorruimte van de Edah supermarkt aan de Bleek Fractie Van de Vorle wil dat de gemeente en provincie in actie komen tegen de 'falende' zieken huisdirectie. Aanleiding is het ongeval dat een week voor Kerst mis voor het Venrayse ziekenhuis gebeurde. De door een auto aan gereden 19-jarige Vera Veldpaus moest toen twintig minuten wachten op medische hulp. Oud-speler Leon Vievermans neemt bij SV Venray voorlopig de taken van hoofdtrainer Huub Ver- coulen over. De oefenmeester uit Blerick zit vanaf eind november ziek thuis nadat hij te horen kreeg dat zijn eenjarig contract niet wordt verlengd. Voor volgend sei zoen heeft de Venrayse voetbal club Wittenhorst-trainer André Koolhof aangetrokken. De brandweerkorpsen van de gemeente Venray en de gemeente Meerlo-Wanssum gaan hun samenwerking verder uitbreiden en intensiveren. Door de samen werking kunnen de beide korp sen, met behoud van hun zelfstan digheid, diverse activiteiten op het gebied van de lokale brand weerzorg optimaliseren. Venraynaar Mai Stevens heeft de BIJ-prijs gewonnen, de Publieksprijs voor poëzie van de jaarlijkse schrijfwedstrijd om de Raadselige Roos. Joep Linssen is de nieuwe jeugdprins van De Hazekeutel. Hij wordt bijgestaan door de adjudan ten Tom Limpens en Jaap Kate man. Hun motto is 'Mit de euro in 2003 en 2004 wil Venray jaarlijks een bedrag van 6000 euro voor het evenement reserveren. De belangstelling is groot in een zaal van conferentiecentrum De Witte Hoeve. Honderd belang stellenden komen luisteren naar de verbouwplannen van de Vre- deskerk. In juni 2002 wil de stich ting Thuiszorg starten met de ver bouwing van de kerk tot een nieuw hoofdkantoor waar 55 medewerkers gaan werken. De consternatie over een mogelijke sloop van de kerk is nu helemaal geluwd. De verkeersbrigadiers van basis school De Bongerd voelen zich onveilig op de oversteekplaats van de Zuidsingel naar de wijk Brukske. Onveilig, omdat sinds het Raayland College gereed is er veel meer fietsende leerlingen over de Zuidsingel komen, veel van deze leerlingen zich niet aan de verkeersregels houden, ze niet goed op de brigadiers letten en ze de verkeersbrigadiers soms ook nog uitschelden. Anne Beuving is opgenomen in de lijst van ere-EOD-ers. Dat maakt majoor R. Pijtak van de Explosieven Opruimings Dienst bekend bij het afscheid van Beu- ving van de Venrayse politie. Van de 112 personen die op 6 maart 2002 aan de verkiezingen meedoen zijn er twintig die voor de vijfde keer of nog vaker deel nemen. Absolute koplopers zijn Toon den Brok en Toon Millen. de hand, 3 daag dur ut Hazekeu- telland'. Het jeugdboerenbruid- spaar van De Hazekeutel wordt gevormd door Lotte Leenen en Mitchell Fleurkens. Noud Cornelissen is uitgeroe pen tot prins Noud I van de Klute- trappers in Vredepeel. Zijn motto is 'Carnaval viere dat ies ozze natuur klute-trappers en trapperinnekes mit zien alle voor waarts'. Prins Sjaak d'n Twedde (Sjaak Rongen) is uitgeroepen tot zesen veertigste prins van de Knöllekes in Leunen. Samen met nar Wirn (van Osch) zal hij alle Knöllekes Het wordt voor de twee al de negende verkiezingen. Dit duo van Samenwerking Venray staat vanaf 1970 onafgebroken op de verkiezingslijsten. De gemeenteraad gaat wellicht niet akkoord met de statutenwijzi ging die de stichting CAI wil door voeren. De stichting wil de ruim een miljoen euro die het in kas heeft een andere bestemming geven. Het gemeenschapshuis in Oos trum is veel te klein voor de circa 300 opgekomen dorpsbewoners. Zij lopen massaal uit om te protes teren tegen de komst van een voor een technische opleiding, speelt zich dit jaar af bij de bedrij ven Argowil, BAS en Opel Ghie- len. Ron Cornelissen is de nieuwe prins bij de Karklingels. in Oos trum. Het motto van Ron d'n Urste is "Kom mit de bals nor bin nen en mit d'n optocht nor buute. Zurreg dat ge mit aswoensdag op de vastelaovend kunt stuute." Pe eerste kincjermök is een grandioos succes geworden Bijna 700 kinderen gaan in de schouw burg uit hun dak tijdens de eerste versie van de kindermök. Wiel Stoffels ontvangt de Bron zen Piëlhaas voor zijn vele ver diensten in het Venrayse vereni gingsleven. In Merselo is Theo van Els uitge roepen tot prins van de Zagewet- ters. Het motto van Prins Theo is "Spring mit veul lol en gein, op de Merselse vastelaovestrein". 't Haoltere Pölleke is uitgereikt aan ex-prins Leon Jansen. 't Pölleke is een aantal jaren geleden ingesteld door de samen stellers van de carnavalskrant van De Piëlhaas en wordt toegekend aan degene die in hun ogen in het afgelopen jaar de leukste, mooi ste, gekste blunder heeft gemaakt. Leon kreeg 't Pölleke vanwege het feit dat hij vorig jaar bij de jaarlijkse fotosessie van alle prin sen uit Noord-Limburg ontbrak. Het voorstel van jongerencen trum Dingus in Venray om twee dagen lang onbeperkt te gaan feesten ter gelegenheid van het huwelijk tussen Willem-Alexander en Maxima Zorreguieta is door de gemeente Venray verworpen. Het CDA is tegen de komst van een verlofwoning voor zes bijna uitbehandelde TBS'ers. De directie van De Rooyse Wis sel wil deze woning buiten de hekken van de kliniek in Oostrum bouwen. Dit stuit op grote weer stand in Oostrum. De gemeente is niet van plan actie te ondernemen tegen de zie kenhuisdirectie. Dal antwoorden B en W in een brief aan fractie Van de Vorle die schriftelijke vra gen had gesteld. Aanleiding is een ongeval vlak voor de deur van het St. Elisabeth- ziekenhuis waarbij de ambulance te laat gearriveerd zou zijn. De stichting CAI Venray is boos op het college van Venray. B en W vinden dat CAI, de voormalige beheerder van het Venrayse kabelnet, geen bestaansrecht meer heeft. De stichting zou zich daarom moeten liquideren waarna de kas van ruim een miljoen euro naar de gemeente moet worden overge heveld. "CAI Venray heeft geen enkele behoefte tot liquidatie over te gaan. De stichting is springle vend", laat voorzitter Victor Wejjs in een reactie weten. rayse delegatie, gehuld in fel oran je kleuren, in de bus naar het 'vrij gezellenfeest je' van Prins Willem-Alexander en Maxima Zor reguieta in de Amsterdam Arena. De vorstenraad en afvaardigingen van het platform lage Inkomens, het Multicultureel Platform en de Venrayse Vrouwenraad zijn door de gemeente Venray uitgenodigd om de nationale huwelijksavond in A'dam bij te wonen. De resultaten van de Openbare Bibliotheek Venray geven in 2001 een stijgende lijn te zien. Het aan tal bezoekers stijgt licht met 649 tot 234.051 Het aantal uitlenin gen stijgt met in totaal met 22.196 naar 397.111. De gemeente Venray wil meer parkeerplaatsen gaan creëren bij het NS-station in Oostrum. In de commissie Stedelijk Beheer laat wethouder Driessen de commis sieleden alvast twee schetsont werpen zien. Burgemeester Waals reikt het Draaginsigne Gewonden uit aan de heer Van der Stap. Venraynaar Van der Stap heeft van januari 1981 tot juli 1981 in Libanon gediend bij de Koninklijke Land macht. Het Blekersveld, het gebied rond supermarkt Edah, blijft voor lopig zoals het is. Met veel tam tam werd twee jaar geleden de komst van V&D aangekondigd. Toen Vendex later afhaakte heeft de gemeente samen met project ontwikkelaar Development Coor dination (DC) naar een gelijkwaar dig alternatief gezocht. Nu dit niet is gelukt blaast de gemeente het project helemaal af. De gemeente heeft nog steeds geen bouwvergunning verstrekt aan 3W Vastgoed. Dat zegt wet houder Houba (WD) in de com missie Financiën De Maastrichtse projectontwikkelaar gaat in de Hulst II een woonboulevard bou wen. De vertraging betekent ton nen renteverlies voor de gemeen te. Het ligt in de bedoeling dat de gemeente begin oktober 2001 (week 40) de bouwvergunning zou verlenen. De twee gedoogde coffeeshops in de Henseniusstraat wensen rui mere openingstijden. De coffees hophouders willen ook tussen de middag, van 12.00 tot 14.00 uur, open zijn. Politie en gemeente komen niet aan deze wens tege moet. De gemeente Venray gaat bin nen afzienbare tijd de waterpro blemen in het plan Korenmolen in Leunen aanpakken. Dat wordt deze week aan de bewoners van de Pascherhof en Porterhof mede gedeeld. Al vanaf de oplevering van de woningen kampen de bewoners met wateroverlast. Reisbureau Vice Versa is uitge roepen tot provinciale winnaar van de provincie Limburg in de verkiezing Reisbureau van het Jaar 2002. heid van hun omgeving dan de bewoners van de kerkdorpen. Alleen Brukske vormt een uitzon dering, want het is de enige wijk in Venray die een onvoldoende (5,7) scoort. Dat blijkt uit het onlangs afgesloten leefbaardheids- onderzoek van welzijnsinstituut Symbiose uit Sittard. De inwoners van Oirlo zijn voor het grootste deel tegen de komst van een Indycarcircuit in het gebied De Blakt/Oirlosepas. Dat blijkt uit ^le.enquête die de dorps raad onder de bevolking heeft gehouden. Speciaal voor jongeren in Ven ray is er een website op internet te vinden. Dit initiatief is door de gemeente Venray in samenwer king met Synthese opgestart. Burgemeester en wethouders van Venray kiezen als oplossing voor het gevaarlijke punt op het kruispunt A73 Maasheseweg voor de aanleg van verkeerslich ten. Via tijdsinstelling van de ver keerslichten kan volgens de gemeente Venray een optimale verkeersafwikkeling worden ver wezenlijkt. De gemeente mag het terrein naast ijzerhandelaar Robben aan de Metaalweg verkopen aan een derde partij. Dat heeft de recht bank in Den Bosch in hoger beroep beslist. De gemeente wordt op alle punten in het gelijk gesteld, omdat Robben de levens vatbaarheid van zijn bedrijf onvol doende kan aantonen. breekt brand uit. De brand wordt kort na negen uur ont dekt door personeel, waarna de winkel wordtontruimd. De brand blijft beperkt tot de ruimtes op de eerste verdie ping. Over de oorzaak en de schade is nog niets bekend. Er doen zich geen persoonlijke ongelukken voor. Harrie Holtackers kondigt zijn vertrek aan bij de Oos trumse dorpsraad. De voorzit ter wil in september 2002 afscheid nemen. Hij zit al twin tig jaar in de dorpsraad waar van de laatste twaalf jaar als voorzitter. Samenwerking en fractie Van de Vorle zijn de grote winnaars van de verkiezingen Samenwerking gaat van twee naar vijf zetels en Van de Vorle wint een zetel en komt even eens op vijf. Joost van de Vorle beleeft een grote per soonlijke triomf. De 70-jarige lijsttrekker behaalt in z'n een tje 2037 stemmen en laat CDA- kopman Jan Driessen (1330) ruim achter zich. Van de Vorle en Samenwerking lonken nadrukkelijk naar het college. Het CDA beleeft een histori sche nederlaag. WD en PvdA weten zich daarentegen vrij redelijk te handhaven. Met gemengde gevoelens kijkt Bert Linskens (PVDA) naar de uitslag van de verkie zingen woensdagavond. "Dit is zeker geen compliment voor het college. Het CDA krijgt Tachtig jongeren gewapend met vele spandoeken strijken in de raadzaal neer. In de laatste ver gadering voor de verkiezingen wil Dingus nog eenmaal zijn grote ongenoegen over het gemeente beleid laten blijken. De betoging van de Dingus-jongeren verloopt rustig. Groot alarm in de Patersstraat. Politie, brandweer en ziekenwa gen rukken uit na een melding over een brand in een resocialisa- tiewoning voor geestelijk gehan- een ongelooflijke zwiep. De partijen die zich afgezet heb ben tegen het college, die heb ben het gewonnen. Ik had gedacht dat de PvdA meer zou profiteren van het wegvallen van D66." Bij de dertien nieuwkomers in de raad zitten liefst drie agrariërs. Jan Classens (Yssel- steyn/CDA), Toon Loonen (Heide/CDA) en Theo Mulders (Veulen/Samenwerking) haal den het glansrijk. De boeren- lobby van de afgelopen weken heeft zijn vruchten afgewor pen. Vooral de verkiezing van veehouder Toon Loonen is verrassend. Want het kleine eef Heide beschikt met Gerrit Vei ;la ijen al over een populair raad i 1 Triest nieuws voor alle wai:n liefhebbers uit Venray en oi TS ving. De Kennedymars in Ve is ook dit jaar weer van de b Het gemeentelijk subsidiebc van 3630 euro (circa 800( den) is te weinig om het wai venement op poten te kui zetten, zegt penningmeestei Smals. au H. Hendriks en W. Dielisse c: Venray ontvangen in de Pa 01 kerk de pauselijke onderschei ïjz Pro Ecclesia et Pontifice. Ze ben zich beiden vanaf eind jfeli 60 van de vorige eeuw bijzo verdienstelijk gemaakt voor rooms-katholiek onderwijs in ray en voor de voorm cm parochie O.L. Vrouw van Z Smarten, die nu samen me cei parochies Franciscus van A< :tii en Christus Koning gefuseerd aa tot Venray-Zuid. De politie vindt dat de vrije D tingsuren in de Venrayse ho >ar niet tot meer overlast lieten geleid. Dat blijkt uit het ai un meldingen dat de politie na t arl uur 's nachts heeft binnengi eri gen. Liefst dertien raadsleden ne woensdag- avond afscheid keren niet terug in de niefoo gemeenteraad van Venray. Cadirci (CDA). Frans F nu abt (CDA), Frans Janssen (C en Wiske Koster (CDA), Michiels (CDA), Jan Reii cle (CDA), Henri v/d Ven (C nd Truus Kemmelings (PvdA), ng Kersten (PvdA), Mia van 't (D66), Hans Teunissen (D ctr Frans van Hoofd (WD) en Houba (WD) worden voor inzet hartelijk bedankt door gemeester Waals. :nl In een discotheek in Arnhc i de voortvluchtige tbs-patiënt )u gehouden die in Venray wi ien ontsnappen. De 34-jarige mai Hengelo wordt in de loop va dag teruggebracht naar tbs-kli cp De Rooyse Wissel in Oost rum Er komt een tweede info lieronde voor het vormen van nieuwe coalitie in Venray. partijen stemmen hiermee in liti rul Er worden geen stappen oa T nomen tegen de politieagd lè M. Pijnappels en R. Garson aanleiding van hun uitsprake inf dens een dorpsraadvcrgaderii eh Ysselsteyn. De korpsleiding e het district Venray maakt n bekend. De twee agenten wi in een artikel in Peel en 1 'Polen en kampvolk' als r D, naamste schuldigen aan vod or grote aantal inbraken in Yi wr steyn. De fracties van de WD eo ruj CDA in Venray zijn van me eri dat de realisatie van een Ind iss baan in Venray van groot eo D; misch belang is en een belan en ke impuls kan betekenen voo regio Noord-Limburg. H oli De gemeente Venray geeft vergunning af voor de veslij od van de grootste nertsenfoki en van ons land. En dat terwijl nertsenfokverbod nabij is. deze vestiging tegen te gaaien Bont voor Dieren samen mei eniging Milieu Offensief in bei gegaan bij de Raad van State. ial Met een brunch voor 2401 r sen wordt paaszaterdag geheel opgeknapte dierenpa ac op het St. Annaterrein van Vincent van Gogh Instituu Venray met een officieel lijnd geopend. Een feestje met nare bijsmaak want vorige vond in het dierenparkje 'slachtpartij' plaats onder de pen die in het parkje rondliep m la Op het Annaterrein van hei f cent van Gogh Instituut in Ve zijn de laatste opnamen gem T voor de nu al omstreden Ne r landse film Van God los! Ii 'n obductiekamer van het morn nd um worden de laatste s ac gemaakt van de film die is g mi seerd op het leven van hoofdpersonen uit de berufcl Bende van Venlo, een aantal geren dat jaren geleden een i weerzinwekkende moordene Venlo pleegde. Sigarenhuis Jansen in Vei au wint de Staatsloterij Award 2i ek De award is in Hotel Oranj er Noordwijk uitgereikt aan meest actieve winkeliers ui -e verkooporganisatie van de S er sloterij. Ei In ac H D

Peel en Maas | 2002 | | pagina 18