amanten bruidspaar Holthees St. Jozefbeeld feestelijk onthuld ■«ITS Jubilarissen in zonnetje gezet PRIJS 50 tot 75 mcnsi Nieuwjaarstreffen in Merselo NIEUW roof systems gemotiveerde montagemedewerkers Inalfa Roof Systems biedt: zoekt 10x15 cm van digitale bestanden DIREKT KLAAR! Knallend prijsvoordeel op onre voorraad nieuwe Volkswagens. Bespaar nu 750,- lol 1500,- verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Alle dames heren- en kinder schoenen -j, OP GOEDE VOET MET V8Sn<?U)(ncJ<? verkoop: Stationsstraat 14, Deurne (schuin tegenover onze zaak aan de Stationsstraat, Deurne) In verband met uitbreiding van onze werkzaamheden zijn wij met spoed op zoek naar gemotiveerde montagemedewerkers. In 2-ploegendienst worden schuifdaken en daksystemen voor alle bekende automerken geassembleerd. Een ontspannen en collegiale werksfeer. Passende beloning met uitstekend salaris Prima secundaire arbeidsvoorwaarden Vast dienstverband Inalfa Roof Systems t.a.v. tempo-team Werknet Schoutenstraatje 4 5801 BS Venray 0478-541888 Uw Volkswagen-dealer Auto Arena CdsiuSY/eg 5. Verlo. Telïfoor 077 - 320 30 40 lewiMnviKj 47A. Verras- Telefoon 047S oS 13 00 i.f. Kemedylocn 2C. Ponnir.gan Telefoon 0?T - 30606 66 EL EN Honderddrieëntwintigste jaargang - week 52 - dinsdag 24 december 2002 MAAS Einde jaarsshow bij Auto Arena tot en met 31 december Auto Arena wenst ir cen-bij/oridergoed nieuwjaar! Op 31 december zijn wij tot 17.00 uur gcopcml, Volkswagen. Wie anders? en Mia Langenkamp zestig jaar getrouwd amen Deuren Serres m irsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl pleegkind in bij de familie De Mulder in Blitterswijck. Mia zag het levenslicht in Grubbenvorst, maar kwam al op jonge leeftijd bij een tante in Geijsteren terecht, die samen met haar man een café in het pittoreske dorpje runde. In Geijsteren woonden Mia en Herman een tijdje bij de oom en tante van Mia in en en daar wer den ook negen van hun in totaal vijftien kinderen geboren. De geboorte van hun tweede kind, dochter Els, ging met heel wat geweld gepaard. Het einde van de oorlog naderde namelijk, en de Amerikanen verdreven de Duitsers steeds verder naar het noorden. Herman kan het zich nog goed voor de geest halen. "Eerst zagen we de Duitsers lang het raam lopen, wat later de Amerikanen. En het donderde maar van de granaten. En Mia lag daar een kind te baren. Toen onze dochter er was, heb ik haar meteen veilig in de kluis gedaan, want het was levensgevaarlijk in Geijsteren." En zo kan hij over die tijd nog altijd in geuren en kleuren vertel len, De onderduikers in hun huis, de razzia's, de klompenmaker annex timmerman was voor de duvel niet bang. In 1952 ging het echtpaar Langenkamp in Blitterswijck wonen, de plaats waar zes van hun kinderen zijn geboren. In het maasdorpje verdedigde Herman elf jaar lang de clubkleuren van de plaatselijke voetbaltrots. Want voetbal is nog altijd zijn grote pas sie, evenals toneel. Als jong man neke vond hij het al prachtig om toneelstukken te zien en eraan mee te doen. Het is dan ook geen wonder dat hij later jarenlang regisseur werd van toneelvereni ging Kom Op in Holthees en ere lid van Het Overloons Toneel. Want als Herman op de planken stond, genoot hij met volle teu gen. Het contrast met Mia is dui delijk. "Herman staat graag in de schijnwerpers, ik helemaal niet. Daar ben ik te verlegen voor. Maar ik genoot ontzettend van zijn optredens. Herman verdiende de kost als klompenmaker en timmerman, maar hij bewaart vooral goede herinneringen aan zijn baan als klusjesman voor een bedrijf in Venlo. "Je kwam bij veel mensen over de vloer. Van ontzettend rijke tot arme mensen, kloosters, kerken, scholen, huizen van de gewone man. Een ontzettend vrij beroep, bij een geweldige baas. Klusjesman, in de meest brede zin van het woord, ben ik 26 jaar met erg veel plezier geweest." Ook was hij 23 jaar scheids rechter en genoot hij van fietsen. Samen met een vriend uit Horst legde hij heel wat kilometers af, in binnen- en buitenland. Frankrijk was jarenlang het land dat de twee wielerfanaten door kruisten en in die tijd haalde het duo zelfs nog even de krant. "Ik zat liever op de fiets dan in de auto", zegt Herman met glin sterende ogen. "In de beginjaren trainde ik op de damesfiets van Mia, later had ik een geleende racefiets om me op de tocht door Frankrijk voor te bereiden. Vanuit Toulouse zijn we in de richting van de Middellandse Zee gefietst. Twaalf jaar lang heb ik samen met die vriend door heel Frankrijk gefietst. Prachtig." Mia was en is nog steeds een typische huismoeder. Herman zorgde voor de centen zodat er genoeg brood op tafel kwam, ter wijl Mia zich uitstekend van haar moedertaken kweet. Nog steeds komen de 15 kinderen, 34 klein kinderen en 12 achterkleinkinde ren graag naar hen toe, en nog altijd komt de zelfgebakken cake tijdens die bezoekjes op tafel. "Die vinden ze zo lekker"", zegt Mia, terwijl ze ook de verslagge ver trakteert. "En ik vind het leuk Herman en Mia Langenkamp- Baltussen genieten nog altijd volop van het leven, om die cake te bakken. Dat is gewoon een traditie geworden." Tegenwoordig geniet Herman nog altijd van het voetballen. Nationale competitie, Europa Cups, hij volgt de ontwikkelingen op de voet, Maar hij wordt wel naar bóven gestuurd door Mia. ik word gek van dat voetballen. Elke avond moet nij weer'haar dat bal letje kijken. Maar als hij na de wedstrijd weer naar beneden komt, leggen we vaak samen een kaartje. Duizenden doen we ont zettend veel en graag." Inmiddels woont het gouden bruidspaar al meer dan twintig jaar in Holthees. In 1978 besloten ze in het Brabantse dorp te gaan wonen. "Het huis in Blitterswijck werd veel te groot en we wilden graag buiten wonen, in de wilder nis", zegt Herman. "Toen ik dit huis zag, stond er een bordje te koop bij. In eerste instabntie dacht ik dat ze aardappelen ver kochten, maar toen ik later met een dochter nog eens bij dit huis langskwam, zijn we even gaan kij ken en later hebben we het gekocht. Het is een heerlijke plek, in de vrije natuur, met een grote tuin. Ja, we wonen hier prima." Op zaterdag 28 december zijn Herman en Mia Langenkamp- Baltusscn 60 jaar getrouwd. Ze willen dit samen met de kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinde ren en verdere familieleden in besloten kring vieren. Om 16.00 uur is er een H. Eucharistieviering, die wordt opgedragen in de St. Jozefkerk, St. Jozeflaan 56 in Smakt. Piet van Kempen en Henk Martens hebben zich jarenlang ingezet voor MMSK St. Petrus'Banden en andere vereni gingen. Vim Kempen was in maart van dit jaar 40 jaar lid van het korp. Martens, instructeur slag werk, is inmiddels 50 jaar actief in de slagwerkwereld in Limburg, bij diverse verenigingen waaronder St. Petrus'Banden. Het bestuur van de vereniging bood Piet van Kempen en Henk Martens met hun families afgelopen zondag een huldigingsconcert aan. Het concert, in kerstsfeer, werd ver zorgd door MMSK St. Petrus'Banden en Ars Musica en vindt plaats in De Opmaat. Natuurlijk mocht iedereen de jubilarissen en hun families komen feliciteren. Nabij het appartementencomplex St. Jozefpark aan de Eindstraat is zaterdag een St. Jozefbeeld geplaatst Enkele bewoners van het appartementencomplex St. Jozefpark namen het initiatief om op de plaats waar tot voor enkele jaren nog een Heilig Hartbeeld stond, behorende bij het St. Jozefklooster, een beeld van St. Jozef te plaatsen. Immers, de zuil stond er nog en op de plaats past perfect een beeld van St. Jozef. Na een ware speurtocht werd in Asten een beeld gevonden dat aan de verwachtingen voldeed. Echter, het beeld was in slechte staat en bovendien ontbrak de bij St. Jozef behorende lelie. Na een grondige opknapbeurt, waarbij vele mensen behulpzaam waren, kon zaterdag het beeld op de sokkel geplaatst worden. Onder belangstelling van vele bewoners en andere belangstellenden werd het beeld onthuld door Theo van Wee, bestuurslid Vereniging van Eigenaren van het apparte mentencomplex en Jo Voesten, de man die de lelie restaureerde en het hekwerk maakte. Na zegening van het beeld door deken Coenen is de omgeving een aanwinst rijker: immers bij het St. Jozefklooster, appartementencom plex St. Jozef en de St. Jozefweg hoort een St. Jozefbeeld! Die Fidelen Rosentaler speelt 1 januari vanaf 13.30 uur in 't Anker in Merselo. Het belooft een non stop show met twee uur muziek, zang, solistische hoogstandjes en entertainment te worden. De zestien muzikanten van de groep hebben zich het laatste jaar toegelegd op het spelen van Volkstimmliche Musik en Alpenrock. Ofwel op zien Limburgs: Fiëst Meziek! De tradi tionele Egerlander stijl heeft plaatsgemaakt voor een eigentijd se sound. -Verschillende Polka's, maar ook andere muziekstijlen als Swing, Latin, Blues en Pop spelen de Rosentaler met swung. Behalve een verandering van 't muziekrepertoire is ook het Combo aangevuld met een slag- gitarist ,en een accordeonist. Marco op gitaar zorgt voor ritmi sche interacties in samenspel met de broers Harm slagwerk en Envin op basgitaar. Johan verfrist op accordeon het geheel tot een swingende sound. Dit alles"wordt ondersteund door de vocals Riet, Theo en William. Die Fidelen Rosentaler zijn als geroutineerd orkest van alle muziekmarkten thuis. Een perfect geluid en lichtshow garanderen 'n onvergetelijke muzikale middag! Die Fidelen Rosentaler staan garant voor een goed stuk muziek Voor informatie of boekingen: Wim van Osch, tel.0478-546418 of e-mail k.osch@tref.nl. Jenniskens^^ i n s t a I I a t i lukkïg viel Mia die dag wel de charmes van Herman en 'ee jaar van vrijerij, hakte het lige stel de knoop door en ten Mia en Herman om bij ie van Mia in Geijsteren te wonen. rman werd geboren in erdam maar bracht zijn BI kinderjaren door in Den ■Ir Op 3,5 leeftijd gingen zijn ■Irs uit elkaar en trok hij als AFDRUKKEN Herman Langenkamp 1 op de praatstoel zit, je nog niet zo een-twee- van hem af. Dat blijkt als verslaggever huize [enkamp in Holthees ekt. Terwijl Mia de cake iet huis en de koffie pakt, it manlief maar meteen wal. Het huwelijk, kinde- kleinkinderen en achter leren, toneel, oorlog et te vergeten: hun eerste loeting, ruim zestig jaar len. In mum van tijd pas- het leven van het dia ten echtpaar de revue. Op rdag 28 december is het ies zestig jaar geleden dat aan Langenkamp en Mia issen in het huwelijks- je stapten. Een interview, rman Langenkamp (85) ei\ iltussen (82) leerden elkaar het eerst kennen tijdens de irkermis in Geijsteren. Voor was het meteen liefde op het gezicht, maar Mia moest in egin niets van die opdringeri- jongeman hebben. Mia :nd: "Hij vroeg hoe ik heette antwoordde Anneke, want hem in het begin niet luch- f zien. Ja, later ben ik hem wel aardig gaan vinden." rman moest dus heel wat te doen om het hart van dat e, knappe meisje te winnen. Idels was hij er al achter nen dat ze niet Anneke, Mia heette en tijdens een de ontmoeting liet hij haar ok weten. "Ik heb haar toen liet hof gemaakt, want ik 'die kleine moet ik hebben, an ik wel de baas'. Ja, ik was ver mijn oren verliefd op

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13