en leven in het teken jan tennis Meerlo-Wanssum Vanssumse band wil haar grenzen verleggen Braderie in kerstsfeer Bijeenkomsten Deeltaxi Peel en Maas in Meerlo-Wanssum Hulpbisschop in Tienray Service rubriek Inzegening kruisbeeld MEN MAAS Donderdag 5 december 2002 - Pagina 9 In Lensen wil als travelling-coach de wereld rond imoetingen met bekende ennistoppers als Petr a, Yannick Noah, Christie ert, Michiel Schapers, Nijssen en Sergi Bru- Tennistrainer Twan :n kijkt er inmiddels niet van op. Om de jeugdige rs en speelsters die hij rzijn hoede heeft de fijne jes van het tennisvak te is hij echt niet te ïrd om regelmatig zijn luister te leggen bij insi- uit de tennissport. Als talentrijke pupillen er hun voordeel mee doen lapje voor stapje beter en. nt Twan Lensen (28) is ieus en heeft goed nage- over de toekomst. Hij stiekem op een internatio- loorbraak van één van zijn sers of tennissters. "Mijn onlijke ambitie is om 'trave- oach' van één van hen te en. Als trainer/begeleider !n speler of speelster buiten- toernooien bezoeken, ■ement, toernooien plan tennissers begeleiden en icn. Dat is mijn uiteindelijke imcn van Roland Garros, iledon, IJS Open en Austra- Ipen. Als coach een beetje in zitten en genieten van een partijtje tennis. Een dbaan, zou je zo zeggen, de werkelijkheid is anders, Twan Lensen. Want voordat er bent, moet je investeren elf. In tijd, opleiding en per- ijkheid. En dat betekent wer- rerken en nog eens werken, tzelfde geldt natuurlijk ook de ontwikkeling van de en in zijn eigen tennis- >1, die minimaal vijftien uur eek op de tennisbaan staan, alleen is er aandacht voor techniek en tactiek, het pakkie-an van Twan Lensen en vier andere trainers, maar ook voeding, voe tenwerk (in samenwerking met Marcel Lucassen van Top Care, red.) en de persoonlijke ontwik keling van de tennissers is voor een succesvolle nationale en internationale loopbaan van het grootste belang. TALENTEN Met nationale talenten als Car men Ebus (18) uit Wanssum, Sanne van den Biggelaar (17) uit Baarlo, Rick Lenssen (18) uit Broekhuizen, Nathan Spunda (17) uit Blerick en de Venrayse talen ten Marleen Custers (14) uit Oos trum en Laurine Palmen (12) uit Venray timmert Tennisschool Maascourt, die Twan Lensen samen met mede-eigenaren Ferdy Mulder en Gé Korsten runt, inmiddels al enkele jaren flink aan de weg. En met succes, want het aantal nationale toppers en sub toppers is inmiddels niet meer op twee, drie of zelfs vier handen te tellen. Ook de Venrayse speel sters hebben inmiddels al heel wat Limburgse en nationale jeugdranglijst titels in de wacht gesleept. "Marleen is een groot talent. Ze traint zo'n 15,5 uur en staat bij de eerste tien op de jeugdranglijst van Nederland. Ze is al een natio nale topper. Of ze internationaal gaat doorbreken, is nu nog moei lijk te zeggen. Die meiden zijn nog zo jong en de weg is nog lang. Datzelfde geldt ook voor Laurine. Zij doet het nog beter. Ze behoort namelijk bij de beste 7 van Nederland. Het zijn opko mende talenten. Maar de wil is er, dat is duidelijk." rBLESSURE AAN KNIE En die wil is er bij de tennistrai ner ook. Want tennis is zijn lust en zijn leven. En dat is altijd zo geweest. Want de in Wanssum geboren en getogen tennistrainer staat al van jongs af aan op de baan. Afkomstig uit een echte ten- nisfamilie, vader Jan en moeder Henriette sloegen in het verleden op de tennisbanen in de regio ook geen slecht figuur, stond het talentje uit Wanssum al op jeugdi ge leeftijd tegen een balletje te slaan. "Ik vond het altijd leuk om te doen, maar om nou te zeggen dat ik droomde van een internationa le loopbaan als tennisser, nee. Ik was realistisch genoeg om te beseffen dat dat ontzettend moei lijk zou worden. Toch ben ik met een jeugdmixteam in de klasse tot en met 16 jaar Nederlands kam pioen geworden en in de klasse tot en met 18 jaar heb ik in het enkelspel eens de kwartfinales bereikt. Op 17-jarige leeftijd kreeg 'ik echter problemen met mijn knie. Toen heb ik me helemaal op het trainen van tennissers gestort Ik heb het CIOS in Siltard gedaan en daar heb ik nooit spijt van gehad. Het is toch prachtig om met ambitieuze talenten te mogen werken." TENNISSCHOOL Als jonge trainer begon hij bij de plaatselijke vereniging Wans sum, later ging hij aan de slag bij de tennisschool van Gerie Verkoe len in Blerick. "Dat was een mooie kans. Gerie heeft veel kennis en kunde en ik mocht als een van zijn assistenten grote talenten als Michelle en Marcel Gerards uit Helden trainen, Van die periode heb ik erg veel geleerd." Nu. een paar jaar later, is Len sen zelf mede-eigenaar van een i Lensen met twee van zijn pupillen: Marleen Custers en Laurine Palmen tennisschool. "Het gaat ontzet tend goed. We hebben een grote regionale functie en uitstraling, met talenten die op regionaal en landelijk niveau actief zijn. Daar naast hebben we een aantal full timers, jongens en meiden die alleen maar bezig zijn met tennis. In totaal hebben we zo'n 100 kin deren die echt bij onze school trainen. Daarnaast verzorgen we ook tennislessen bij verenigingen in de regio."Zo ook in Wanssum, Oostrum en Venray, waar hij zelf bij TC Venray in competitiever band tegen een balletje slaat. In een sterk mixteam op zondag, samen met Marleen Custers uit Venray, Astrid Heitling uit Venray, Michiel Boers uit Grubbenvorst, Loet Peters uit Baarlo en Nicole Kneepkens uit Weert. In de twee de klasse landelijk. "In de laatste vier jaar zijn we drie keer kam pioen geworden. Ja, het is een gezellig team en het blijft natuur lijk leuk om zelf ook af en toe eens een echte wedstrijd te spe len." Met de 17-jarige Sanne van den Biggelaar uil Baarlo is Twan Len sen onlangs op twee internationa le toernooien in Frankrijk geweest. "Sanne is de eerste die internationale wedstrijden gaat spelen. Ze is meerdere malen Lim burgs en Nederlands kampioen geweest en wil het nu internatio naal gaan proberen. Ze staat op de nationale ranglijst op de 54ste plaats en heeft zich onlangs voor de eerste keer voor een hoofd toernooi in het buitenland weten te kwalificeren. Ja, het gaat goed. Het is voor haar zaak om zo rustig mogelijk de laatste, moeilijke stap te maken. En daarbij wil ik haar graag helpen." Op zaterdag 7 en zondag 8 december wordt door vogel vereniging 'De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o.' de inmiddels bekende braderie in kerstsfeer in Tuincentrum Wanssum gehouden. De ope ningstijden zijn zaterdag 7 dedember van 12.00 tot 20.00 uur en zondag 8 december van 10.00 tot 18.00 uur. Op de braderie presenteren zich meer dan 150 hobbyisten uil de hele regio aan het publiek. Te zien zijn onder andere werkstuk ken van fimoklei. kaarten, korf- vlechten. zelfgemaakte kinderkle ding, modelboten. moderne klokken, origami, tiffany glas kunst. glas graveren, zijde beschil deren. Reiki, ambachtelijk koper werk. kerstgroepen, bosfiguren. houtsnijwerk, fantasiepoppen, aquarellen, sieraden, pottenbak kersartikelen. kantklossen en REGIONALE VERENIGINGEN Ook enkele plaatselijke en regionale verenigingen zijn van de partij, zoals de Aquariumver eniging Venray, IVN en de Gehandicaptenvereniging Seven- um. Het hele gzin kan op de bra derie genieten van een stukje ont spanning. De kinderen kunnen zich vermaken met allerlei attrac ties en enkele grimeurs en ook wordt er weer een prachtig luchtkussen voor hen opgesteld. In een grote, gezellig ingerich te horeca-ruimte kunnen de bezoekers genieten van een kopje koffie met Limburgse vlaai, een pilsje, fris of warme snacks. 'De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o.' richt enkele voliè res in met prachtige vogels en ook heeft de vereniging een stand. Fanfare Concordia Wans sum voert op zaterdag 7 decem ber om circa 16.00 uur een con cert uit. dat ongeveer een uur duurt. De bezoekers kunnen ook genieten van enkele mode shows. Zaterdag om 14.00 en 16.00 uur en zondag om 12.00, 14.00 en 16.00 uur staan de modellen van dames- en heren mode M&H Fashion op de plan ken om de nieuwste mode te showen Ook wordt door kleindieren sportvereniging KSV Venray een prachtige kleindierenshow gehouden. Voor de kleintjes wordt een 'knuffelhoek' ingericht waar onder andere konijntjes, cavia's en hamsters mogen wor den vertroeteld. Op de tentoonstelling is ook een verkoopklassse waar vogel- handelaren en vogelliefhebbers vogels te koop kunnen aanbie den. Tuincentrum Wanssum. Ponjeestraat 15, 5861 AG in Wanssum. tel: 539023- In de gemeente Meerlo- Wanssum worden op woens dag 18 december in Tienray en maandag 6 januari in Wanssum informatiebijeen komsten gehouden over de Deeltaxi. Aanvang: 19-30 uur. De bijeenkomst in Tienray vindt plaats in Dienstencentrum Zonnehof. Daar verzorgt een ver tegenwoordiger van de firma Munckhof BV uit Horst een pre sentatie over het nieuwe ver voerssysteem. Vervolgens kunnen de aanwezigen vragen stellen en discussiëren met een panel over de deeltaxi. In het panel hebben vertegenwoordigers van Munck hof BV, de gemeente Meerlo- Wanssum en het platform Gehan dicapten Meerlo-Wanssum zitting. Op 1 januari 2003 gaat de Deel taxi Noord-Limburg rijden. Alle inwoners boven de vier jaar heb ben intussen de gelegenheid gehad een vervoerspasjc voor dit systeem aan te vragen. Ze kunnen dan in een heel groot gebied in de regio reizen tegen een tarief dat iets hoger ligt dan het tarief voor openbaar vervoer. Daar staat weer het voordeel tegenover dat reizigers voor de deur worden opgehaald en op de door hen gewenste tijd en plaats worden afgezet. Uiteraard moeten de tij den wel binnen de bedrijfstijden van het nieuwe vervoerssysteem liggen. Deeltaxi wordt verzorgd door de firma Munckhof BV uit Horst, samen met een aantal onderaannemers. Nieuwsblad Peei en Maas is een goed gelezen abonnemen tenblad voor de gemeente Venray en omgeving met rond de 12.000 abonnees. In de wekelijkse krant wordt het nieuws uit de regio Venray belicht. Gemeenteraadsverga deringen, commissievergade ringen, nieuwtjes, interviews en achtergrondverhalen pas seren wekelijks de revue. Daarnaast heeft Peel en Maas een aantal pagina's gereserveerd voor sport-, kerk- en verenigings- nieuws uit het Venrayse. Aankon digingen van activiteiten, agen da's van clubs en de laatste nieuwtjes van bijna alle verenigin gen (muziek, sport, carnaval, cul tuur, etc) krijgen op de pagina's van de krant een mooi plekje. Door het sterk groeiende aantal abonnees van Peel en Maas in de gemeente Meerlo-Wanssum heeft de redactie haar werkterrein uit gebreid. Ook aan nieuws uit de gemeente Meerlo-Wanssum wordt sinds enkele weken meer aandacht besteed. Wekelijks wordt in de krant plaats gereser veerd voor achtergrondverhalen, interviews en andere nieuwtjes uit de zes dorpen die samen één gemeente vormen: Blitterswijck, Swolgen, Tienray, Meerlo, Wans sum en Geijsteren. Verder wordt ook voor 'vereniging,snieuws' uit de gemeente Meerlo-Wanssum meer plaats ingeruimd. Dat bete kent dat ook bijdragen van vereni gingen, bedrijven, partijen, werk groepen, scholen of instellingen een plek kunnen krijgen in Peel en Maas. Wellicht stuurde u in het verleden uw berichten alleen naar het plaatselijke dorpsblad of naar andere weck- en/of dagbladen, sinds kort zijn uw berichten (het liefst per e-mail in Wordbestand), ook bij Peel en Maas van harte welkom. Ook voor leuke tips (achtergrondverhalen, jubilea, bij zondere activiteiten, etc.) houdt de redactie zich aanbevolen. Peel en Maas Grotestraat 68, 5801 BH Venray Tel: 0478-582727 Fax: 0478-510916 E-mail: redactie@vandenmunckhof.nl Dit jaar heeft de parochie van Tienray groot feest mogen vieren, vanwege het 75 jaar eigen parochie zijn en 125 jaar klein-Lourdes. Dit jaar is zeer geslaagd geweest de Mariafeesten rond 15 augustus, de uitgave van het boek over de geschiedenis van Tienray en de opnames voor verschillende tv- uitzendingen. Graag wil de parochie het jubi leumjaar op passende wijze afslui ten. Mgr. De Jong, hulpbisschop van Roermond, gaat op zaterdag 7 december vanaf 18.00 uur voor in een pontificale eucharistieviering, die wordt opgeluisterd door het gemengd zangkoor van Tienray. Op 8 december viert de kerk het hoogfeest van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria, de patro nes van het bisdom. Tegelijkertijd is dit ook de naam waaronder Maria zich in Lourdes aan Bernad- ette bekend maakte. Ook na de afsluiting van het jubileumjaar blijft de kerk overdag open voor een bezoek aan de grot, een moment van stil gebed, het neer schrijven van een intentie of het opsteken van een kaarsje. lygoose presenteert nieuwe cd op vrijdag 24 januari vanaf 1996 knallen de en hits van onder andere Beatles, Elvis Presley en Denver de speakers uit is de optredens van Jelly - Nummers als 'Sloop 'Country Roads' en in' on a jetplane' w orden igentijdse wijze gereani- d tot superhits, die ook 02 nog altijd door jong en uit volle borst worden pzongen. uit Wanssum afkomstige and Jellygoose timmert al 1996 behoorlijk succesvol cweg. Voor veel muzieklief- ers uit de regio zijn de vijf van de formatie inmiddels onbekende gezichten meer. ile zalen waar de band de en betreedt is het altijd groot feest. Want de ingre- en van de Jellygoose-formu- lerkenbaarheid. eenvoud, 's en vooral veel loltrap- jdens de live-concerten. bij het publiek. Rutten, Michael Poels, Nik Mare Beterams en ort ook Rick Rutten zijn al zig met de toekomst van d. De artiesten werken teel aan hun eerste cd, die vering van hun muzikale dschap moet worden. POPSTERREN vijf heren brengen live- ilens op hun eigen energie- mier, zodat zelfs de jeugd indaag de oude grootheden herinneren als helden. Niet band Jellygoose draaiende hou den. Vaak was Poels op bepaalde festivals dan ook twee keer op één dag op eenzelfde podium aan de slag. EERSTE CD Om het 5,5-jarig muzikale broe derschap te vereeuwigen, heeft de band zich in juli dit jaar voor korte tijd teruggetrokken uit het circuit. De energieke bandleden doken de Transpunk-recordings- studio in het Zuid-Limburgse Vaals in om een dertiental num mers op een schijfje te zetten onder de titel 'The Greatest Hits'. "24 augustus hebben we de opnamen afgerond en nu zijn we muzikaal gezien eigenlijk klaar. We wachten alleen nog op het art-work van de cd, dat wordt gemaakt door Marijn Poels van Empower. Marijn ontwierp ook de Heideroosjesplaat", zegt Micha el Poels. Op de cd staan allemaal oeroude hits uit de jaren zeventig, zoals 'Leavin' on a jetplane'. 'Sloop John B' en 'Country Roads'. De band laat in de eerste serie zo'n vijfhonderd exemplaren per- V.l.n.r.: Mare BeteramsRick Ratten, Michael Poels, Roy Ratten en Nik Knelissen hebben in 2003 een goed voornemen: een eigen cd! alleen de oudgedienden van de popmuziek komen aan bod. maar ook hedendaagse popsterren als Joe Jackson, Madonna en Clou- seau worden door Jellygoose muzikaal onder de loep genomen. Dal de muzikanten van de band geen groentjes in het vak zijn, bewijst het bewogen verleden van bijvoorbeeld Nik Knelissen. De Broekhuizenvorstenaar fun geerde voor jaren terug als lead zanger in de band From Beyond, waarin Michael Poels de drums voor zijn rekening nam. "Michael vroeg me destijds of ik misschien zin had om in een bandje te zingen. Ik vond dat best. Alleen was er een probleem. We moesten diezelfde week al optreden. Ik kreeg vervolgens een bandje met hun repertoire mee als huiswerk. Op de dag zelf toog ik zelfverzekerd naar het optre den. Ik stapte de bühne op, stelde me aan het begin van hel optre den voor aan de rest van de band leden, die ik nog nooit gezien had, en zei: 'Laten we beginnen'. Achteraf gezien was het echt een tof optreden. En zo werd de fun dering gelegd voor onze samen werking." Na From bevond trad drummer Poels rond 1996 in dienst bij de succesvolle funk/metal formatie Noisy Stuff. Dit leverde hem vaak een druk leven op, want naast Noisy Stuff moest hij ook nog de Wat de nieuwe Jellygoose-cd teweeg gaat brengen, weten de bandleden natuurlijk nog niet. Maar wel weten ze dat er circa honderd cd's worden gebruikt voor promotiedoeleinden. De overige cd's worden tijdens de live-optredens verkocht. "We hopen dat de nieuwe cd ons over de grens van Limburg heen zal trekken. We hebben nu in elke soos in de buurt al twee of drie keer opgetreden en willen nu wel eens verder met ons bandje", zegt drummer Michael Poels. "We hopen dat de cd uiteindelijk goed zal verkopen, maar mocht dat niet zo zijn, dan is dat jammer maar niet echt treurig voor ons. Dat is tevens ook de kracht van Jellygoo se op het podium. Als we met een optreden gruwelijk de mist ingaan, blijven we toch lachen. Zo hou je het ook langer vol!" NIEUWE GITARIST De nieuwe gitarist Rick Rutten speelt sinds november bij de band. Onbekend was Rutten zeker niet met Jellygoose. "Ik heb voor jaren terug ook in From Bev ond gespeeld, samen met Michael en Nik. We kennen elkaar dus al langer. Erg jammer vind ik het dat ik. op de backgroundvocals na, niet te horen ben op de cd. Op de volgende cd misschien. De cd-presentatie vindt plaats op 24 januari in partycentrum de Zandhoek te Wanssum. "We zijn een Wanssumse band en we vin den dat we dan ook in Wanssum onze presentatie moeten houden. In zaal de Zandhoek in Wanssum kunnen we onderdak bieden aan zo'n driehonderd Jellvgoose-fans. Het wordt een leuk feestje, we hebben al enkele bandjes uitgeno digd zoals bijvoorbeeld Clover. Ook bekende Nederlanders zullen het podium beklimmen, maar wie dat zijn houden we geheim tot op de dag zelf. Als het aan ons ligt wordt het een geweldige avond", besluit Nik Knelissen. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nn 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626. e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 58.66 CG. Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdelmg Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 51~484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575"?57 Ongevallen: 112 Het herstelde kruisbeeld aan de Geijsterseweg in Wanssum wordt op zaterdag 7 december om 15.00 uur tijdens een korte plechtigheid door pastoor Te Boekhorst opnieuw ingezegend. Het kruis met corpus was door vandalen vernield en is door de Stichting Kruisen en Kapellen weer hele maal in orde gemaakt. De inzege ning vindt plaats met medewer king van Fanfare Concordia Wanssum. Om 14.45 uur vertrekt de stoet vanaf de kerk naar het kruisbeeld. Belangstellenden zijn van harte welkom.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9