)pnieuw vertraging De Hulst II Afvalcampagne rukske heeft iets geholpen' ADVANCE iteeds vernieuwen en zo jong blijven' Digitaal rijbewijs voor kinderen Irritaties tijdens vergadering Extra raadsvergadering op 10 december" Samen sterk 1 Afvalinzameling in beleidsplan Geen sloop A&A Genomineerden Loek A. Nelissenprijs op een rij JOkJK vneileis Grote tekorten bij WVG-budget Lavendelplein in bocht Overloonseweg Inbraak AUTOMATISERING 3" |L EN MAAS Donderdag 5 december 2002 - Pagina 5 ithouder Heidens: "Het perspectief is zorgelijk" komst van woonboule- Xenter in de Hulst II opnieuw vertraging ipen. Er is een bezwaar- ingediend tegen de ergunning voor 3W Dit vertraagt de aan- van de bouw voor min- vijf maanden met een financiële strop van euro. t renteverlies op het project t al in de vele tonnen euro's >or iedere maand uitstel komt daar 23.000 euro bij. 'Deze finan ciële consequenties zijn voor de gemeente een punt van grote zorg", zo laat een woordvoerster weten. Op 31 juli verleende de gemeente met tien maanden ver traging de bouwvergunning aan 3W Vastgoed. Na zes weken zou die onherroepelijk worden waar door de Maastrichtse projectont wikkelaar halverwege maart 2003. uiterlijk binnen zes maan den, met de bouw zou starten. En tevens zou de koopsom van de grond van 5,67 miljoen euro aan de gemeente worden voldaan. Wethouder Heidens (CDA) meldde vorige week in de com missie Middelen dat er één bezwaar is binnengekomen. Dit zal medio januari 2003 behandeld worden in de commissie bezwaar en beroep (BBK). Lei Heidens sprak eveneens van een 'zorgelijk perspectief'. "We dachten voortvarend met de Hulst II aan de slag te gaan maar dat pakt nu anders uit. De bouwver gunning is niet onherroepelijk waardoor concrete bouwacties uitblijven. De marktomstandighe den zijn ook minder gunstig geworden." Indien de commissie BBK het bezwaar afwijst dan wordt de bouwvergunning eind februari 2003 onherroepelijk. 3W Vast goed moet dan voor eind augus tus 2003 met de bouw starten en 5,67 miljoen euro aan de gemeen te overmaken. Dit is het meest gunstige scenario. Mocht de bezwaarmaker na afwijzing in isen Houbiers genomineerd voor Loek A. Nelissenprijs 3 2 tot ag< .'1 en Maas bezoekt de :nde weken de bedrijven :nomineerd zijn voor de A. Nelissenprijs en itariseert hoe deze bedrij- rscoren op het gebied van imer Relationship jement', vrij vertaald iebeheer. Dit is namelijk ipeerpunt waarop de jury genomineerden beoor- I. Jansen Houbiers com- itie en actuariële zaken, de Henseniusstraat in ty, is een van de acht ijven die kans maken op (beeldje van de Venrayse temersprijs. :n Houbiers werd voor :k A. Nelissenprijs voorge- door Venray Centraal, de organisatie waarin de 'se centrumondememers in ihandel, horeca en dienstver- ig zich onlangs verenigd heb- ul Jansen, sinds 1973 woon- ig in Venray, is directeur com- icatie van Jansen Houbiers municatie en actuariële n. Jansen is na een loopbaan Jfcraar Nederlands HAVO/VWO W het oude Jerusalem in 1989 art als communicatieadviseur, ylkkelaar van communicatie- iepten en tekstschrijver. Zijn ioonlijk motto is: steeds ver wen en zo jong blijven, et bedrijf adviseert en onder- nt organisaties op het terrein interne en externe communi- en van actuariële zaken. l1« doen we betrokken, met ris van zaken, enthousiasme ren creatief. We zien relatie- er (Customer Relationship agement) als een onderne- (sactiviteit die allereerst om lersoonlijke invulling vraagt, laan ten grondslag ligt de visie ondernemen alleen op basis goede samenwerking vruch- can afwerpen. Goede sarnen- king bestaat bij de gratie van lerzijds respect, gelijkwaardig- onderling vertrouwen en goed inlevingsvermogen in ituatie van anderen en van de evirïg waarin zij werken en leven. Dat vraagt veel van onszelf. Daar zijn we ons van bewust en daar werken we aan. Door veel met elkaar te praten over hoe wij met onze opdrachtgevers omgaan en door iedereen in ons werkge bied te zien als een relatie van ons bedrijf. We zijn actief in de regio Venray en laten ons zien als een onderneming die zich ervan bewust is dat die regio door men sen gemaakt wordt", vertelt Paul Jansen. "Relatiebeheer is voor ons in elk geval geen computerpro gramma dat ons vertelt dat we actie moeten ondernemen. Het is een houding, een manier van omgaan met mensen die we pro beren in ons doen en laten van alledag tot uitdrukking te bren gen. We willen dat mensen zich bij ons op hun gemak voelen." FANRAY Jansen Houbiers levert managementdiensten en verricht uitvoerende werkzaamheden. "Die combinatie is een bewuste keuze omdat zo kennis zich kan voeden met ervaring en ervaring met kennis. De opdrachtgevers krijgen zo van beide het beste dat Jansen Houbiers in huis heeft", aldus de Venrayse directeur. Paul Jansen heeft ook het initiatief genomen voor Fanray magazine van Fanray bv, ook beheerder van de site www.fanray.nl. Hij is hoofdredacteur van het blad waaraan naast redacteuren van Jansen Houbiers ook John van der Heijden van OHHO vormge vers en Christ van den Munckhof van Van den Munckhof Uitgeverij meewerken. Andere producten van Jansen Houbiers communi catie zijn onder andere communi catieplannen, promotie- en publi citeitscampagnes, direct-mailacties, corporate bla den, advertenties, nieuwsbrieven, bedrijfs- en productbrochures, radioprogramma's, journalistieke producties en licht literair getinte teksten. Communicatie werkt voor bedrijven, overheid, instel lingen, ontwerp- en reclamebu reaus. ACTUARIËLE ZAKEN Actuariële zaken, de tweede poot van het bedrijf, creëert hand zame modellen en oplossingsge richte plannen van aanpak voor complexe rekenprocessen. Opdrachtgevers zijn met name levensverzekeringbedrijven en pensioenfondsen. Daarnaast geeft het antwoord op specifieke vra gen van intermediairs, bedrijven met pensioenvoorzieningen in eigen beheer en op vertrouwelij ke vragen van particulieren over hun levensverzekeringen en pen sioenvoorzieningen. Actuariële zaken werkt met name op basis van detachering. "Actuariële za ken lijkt een vreemde eend in de bijt van ons bedrijf. In elk geval voor de buitenstaander. Zelf den ken we in termen van cijfers en letters. De kernactiviteit van actu ariële zaken er aan bij te dragen dat levensverzekeraars helder, in eenvoudig te begrijpen cijfertaal, met hun klanten communiceren over pensioenen. Voor communi catie is de lettertaal in combinatie met de beeldtaal kernactiviteit." id vorig jaar vond in ike een afvalcampagne lts. Gedurende drie maan- waren er allerlei activitei- in de wijk om de bewoners t te maken beter met om te gaan. Een jaar later de evaluatie blijkt dat er veranderd is. Ie commissieleden van Stede- Beheer hekelden maandag de stand in Brukske. Vooral rond afvalcontainers in het winkel- trum schijnt het een puin- &p tc zijn. "Ik erger me mate- aan de rommel bij de ilbakken. Er liggen hele stoe- cn matrassen bij. Dit lijkt ner- s op", zei Leo Verhaegh fD). "Het is er een puinhoop de bovenste plank met rot- van hier tot gunder. De afval- iagne heeft veel geld gekost wat heeft het opgeleverd", de WD'er die pleitte voor itoezicht. ink Bisschops (PvdA) vond de positieve evaluatie in spraak is met de werkelijk- "De campagne is geen suc- orden. Het lijkt of er con- geweest met het 'latform maar dat is niet leurd. Het platform is ook niet de evaluatie betrokken. lok Gerda van Stelten (CDA) cnde 'dat de actie niet zo 'aagd is als de evaluatie ons denken'. "Het is te triest voor orden. Er liggen hele huisra- op straat", zei Van Stelten die dacht vroeg voor het initiatief 'de PvdA om een gróotsclïeep- opruimactie te organiseren, ■jgens Bisschops zal deze een- HUge actie de overlast in Bruks- Hniet oplossen, "Want daar moet structureel iets gebeuren." Joost van de Vorle wees erop dat de afvalproblemen zich ook voordoen in Veltum en Land- weert. Bart van Dijk, hoofd Openbare Werken, meldde dat in Brukske drie keer per week het illegale afval door de gemeente wordt opgeruimd. "Wellicht moeten we meer geld uittrekken om dit vaker te kunnen doen." Venray gaat in samenwerking met een aantal verenigingen en organisaties het zwerfvuil in de gemeente met een grootscheep se actie opruimen. Voor 2003 wordt hiervoor eenmalig een bedrag beschikbaar gesteld. Ver der wil Venray structureel vóór lichting geven aan alle burgers als het gaat om afvalinzameling en afvalscheiding. De gemeente Venray wil in het nieuwe afval- stolïenbeieidsplan een apart hoofdstuk opnemen over die voorlichting. Het voornemen voor een struc turele voorlichting is ingegeven door de afvaleommunicatiecam- pagne in de wijk Brukske. In dit pilotproject werden de inwoners van Brukske wegwijs gemaakt als het gaat óm afvalinzameling. Dit gebeurde onder andere door een informatieavond, telefonisch onderzoek, een prijsvraag, voor lichting aan de kinderen van de basisschool en een afvalschei- dingsspel. Venray kreeg voor de campag ne 10.460 euro subsidie van het ministerie van VROM. Op basis school de Flierefluit werd voor lichting gegeven over afvalschei ding, er werd een informatie avond gehouden en via posters en artikelen in het wijkblad en op de website van Brukske werden de burgers geinformeerd. Als afslui ting vond een afvalscheidingsspel plaats in het winkelcentrum. De gemeente wil geen afval- campagnes meer organiseren voor een specifieke doelgroep zoals in Brukske is gebeurd. Com municatie over afvalinzameling en afvalscheiding wordt in een apart hoofdstuk opgenomen in het afvalstoffenbeleidsplan dat in 2003 verschijnt. De voormalige Dr. Poelsschool aan de Langeweg wordt voorlopig niet gesloopt. De gemeente gaat daarom achterstallig onderhoud alsnog uitvoeren. Het schoolge bouw wordt momenteel verhuurd aan de Lokale Omroep Venray, Zangers van St. Frans en de stich ting Islamitische Moskee. De huurcontracten lopen door tot eind 2003 en zouden daarna niet meer verlengd worden. Het lag in de bedoeling het schoolgebouw te slopen voor de ontwikkelingen in hét nabijgelegen winkelcen trum De Bleek waar Vendex grootse plannen had. Omdat deze plannen alweer van de baan zijn hoeven de drie verenigingen voorlopig niet weg en zullen de huurovereenkomsten verlengd worden. Openbare basisschool De Flie refluit blijft activiteiten ontwikke len waarmee de school zich pro beert te onderscheiden van andere scholen. Nu is de school bezig met het vaardig maken van kinderen op de computer. In elke klas heeft De Flierefluit de beschikking over één of meer computers. Op deze computers wordt gewerkt met software die met de methodes van De Fliere fluit te maken heeft. Uiteraard is er ook speciale software voor kin deren. Hierin onderscheidt De Flierefluit zich niet of nauwelijks van andere scholen. Daarnaast maakt De Flierefluit uitgebreid gebruik van de moge lijkheden die het netwerk biedt. Zo hebben alle kinderen de beschikking over een e-mailadres en kunnen ze naar hartelust mail en met schoolgenootjes en met kinderen op andere scholen. De volgende stap die De Flierefluit heeft genomen is het aanbieden van onderdelen van het digitaal rijbewijs voor kinderen in de groepen 5, 6, 7 en 8. Het digitale rijbewijs houdt in dat kinderen stap voor stap de vaardigheden op de computer uitbouwen. In groep 5 maken de kinderen ken nis met de computer volgens een eenvoudig programma dat geschreven is voor kinderen van die leeftijd.In groep 6 gaan de kin deren een stapje verder met de computer. Ze leren oa bestanden te openen en te sluiten, ze leren wijzigingen op te slaan en ze leren het gebruik van bepaalde toetsen (denk aan enter, delete of caps lock). In groep 7 wordt de typevaardigheid vergroot. Er wordt gestreefd naar een snelheid van 90-100 aanslagen per minuut. Er wordt uitgegaan van 20 uur studie per leerling, terwijl de mogelijkheid bestaat om thuis te oefenen (middels een thuisdisket- te). In groep 8 leren de kinderen informatie zoeken met Internet Explorer, via onder andere surfen en bladeren, zoeken op verzamel- beroep gaan bij de rechtbank dat is ook deze datum niet meer haal baar en zal de komst van de woonboulevard wederom maan den vertraging oplopen. In een reactie ontkent de gemeente dat het project moge lijk wordt afgeblazen. Het is ook nog steeds de bedoeling dat Praxis en Leenbakker naar de nieuwe woonboulevard verhui zen. Beide winkels in de Gouden Leeuw moeten er begin 2004 plaats maken voor woningbouw. Krachten worden gebundeld. Samen met een deskundige partner bepaalt u de strategie. •n J£\ CllPPpC WiJ kennen het sPel' V UUI öUttCö rfe regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. GROEP ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSEKVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51, POSTBUS 60. SSOO AB VENRAY. TEL (0478) 51 72 90. FAX: (0478) 5115 66 Limburgs grootste! Voor de Loek A. Nelissenprijs, de Venrayse ondernemersprijs, zijn dit jaar acht bedrijven genomineerd. Deze bedrijven zijn SaWeCo in Oirlo (genomineerd door Agribusi ness Club Venray), Janssen Houbiers communicatie en actuariële zaken (genomineerd door Venray Centraal), Roelanzia in Ysselsteyn (genomineerd door VZO), Manders Industries BV (genomineerd door Industriële Club Venray), bouwbedrijf Raedts (genomineerd door OOZO), Plus G. van Dijck (genomineerd door LOZO), feestcafé de Koets (genomineerd door Horeca Venray) en Taxi Verstraaten (geno mineerd door BW). De naamgever van de prijs, de heer Neiissen, overhandigt de prijs aan de uiteindelijke winnaar op woensdag 8 janu ari tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de gezamenlijke onderne mersverenigingen. pagina's, zoeken naar afbeeldin gen, teksten en figuren kopiëren en plakken. Daarbij komt vervol gens Tekstverwerking met Word 1 en 2, met onderdelen als selec teren, uitlijnen, spellingcontrole, figuren en tabellen. ICT-coördina- tor Theo Geerlings, die overigens ook bij basisschool Focus activi teiten op computergebied ont wikkelt. toont zich enthousiast over de ontwikkelingen: "Kinde ren leren op deze manier veel gerichter om te gaan met de com puter. Sommige kinderen doen thuis maar wat op de computer en surfen puur voor de lol op Internet. Op deze manier leren ze op een gestructureerde manier omgaan met de computer, zodat ze zich een juiste houding ten opzichte van het gebruik van de computer aanleren. Dat komt hun in het voortgezet onderwijs en daarna ten goede." "Ik vind het vrij streng hier. Je weet niet meer wat je wel of niet mag vragen. Gisteren zat ik bij de commissie Middelen en daar ging het er heel anders aan toe. Er werd heer lijk over en weer gediscus sieerd. Dat mis ik hier", zo luchtte commissielid Tiny Gre benjak (fractie Van de Vorle) haar hart tijdens de afsluiten de rondvraag. Het was nog net geen twaalf uur toen voorzitter Ton Teeuwen- Peeters de bijeenkomst, na bijna vierenhalf uur vergaderen, afsloot. Het record werd daarmee niet gebroken. Dat is nog altijd vast in handen van de commissie Middelen die op 3 juli de vijf uur volmaakte. Aan het eind van de avond kwa men er over en weer irritaties. Als laatste punt stond het beleidsplan 2003 van de afdeling sociale zaken op de agenda. De fracties Van de Vorle, WD en Samenwer king gingen op het late uur nog vrij uitvoerig op de beleidsvoor nemens in. "Ik hoor veel techni sche detailvragen. Die hadden ook van de tevoren bij de afdeling gesteld kunnen worden", merkte een geirriteerde Martin Leenders (CDA) op. "Er wordt hier onder scheid gemaakt. Want toen mevrouw Hendrix (CDA-commis- sielid. red.) een keer teveel vra gen stelde toen mocht het niet." Ton Teeuwen excuseerde zich. "Het zal aan het late tijdstip lig gen. Ik had als voorzitter inder daad beter op moeten letten. Maar ik heb het idee dat we alle maal veel te moe zijn." Tineke Lamers (Samenwerking) noemde de opmerkingen van Leenders 'onzin'. "En het was ook onzin dat mevrouw Hendrix des tijds de wind van voren kreeg. Ik heb een baan van acht tot vijf. En als ik thuis kom krijg op het gemeentehuis niemand meer te pakken om vragen te stellen." Teeuwen keek op haar horloge en ze leek even te twijfelen of ze de vergadering zou afbreken. "Nee, we moeten vanavond toch door. Want dit zijn onderwerpen die voor de raad van december behandeld moeten zijn. Maar ik zal de kritiek ter harte nemen." "Dit moeten we allemaal ter harte nemen", reageerde Leen ders. "We zijn hier allemaal ver antwoordelijk voor." Financieel zwaar weer op komst Er is zwaar weer op komst bij de gemeente Venray. Het finan ciële beeld voor de komende jaren ziet er bijzonder slecht uit. Er zullen harde maatregelen geno men moeten worden om de begrotingen voor de komende jaren sluitend te krijgen. Burge meester Waals heeft op dinsdag 10 december, aanvang 19.30 uur, een extra raadsvergadering uitge schreven. Het is een informatieve bijeenkomst waarin tekst en uit leg wordt gegeven over de benar de financiële positie. Ook gaat het college dan vertellen hoe de pro blemen zullen worden aangepakt. Waals schrijft in de uitnodiging aan de raadsleden dat sinds de vaststelling van de begroting 2003 - eind oktober - zich een aantal nieuwe ontwikkelingen hebben voorgedaan. Welke dit zijn zal komende dinsdag duidelijk wor den. Eindstraat 12, tel. 581553 Tom van den Hoek (fractie Van de Vorle) merkte op dat de agen da ook te veel 'zware' onderwer pen kende zoals de nieuwe Deel- taxi en het onderwijshuisvestingsplan. In de commissie Maatschappe lijke Diensten werd al vaker gesproken over hoe de onderwer pen behandeld moeten worden. Want naast het plaatsen van aan- of opmerkingen worden er talloze detailvragen gesteld. Dit typeert enerzijds de betrokkenheid van de commissieleden bij de materie. Maar anderzijds rekt dit de verga dertijd en ontstaan er - zoals afge lopen donderdag - irritaties. Bovendien neemt wethouder Mathieu Emonts (PvdA) in alle rust volop de tijd om op alle reac ties van de commissieleden in te gaan. Ton Teeuwen probeerde donderdag strakker te vergaderen en stond - niet tot ieders genoe gen - bijvoorbeeld geen derde ronde meer toe bij de Deeltaxi. Daarnaast trekt deze commissie ook verreweg de meeste inspre kers en de grootste publieke belangstelling. Wat andermaal de betrokkenheid onderstreept bij onderwerpen als onderwijs, jeugd en jongeren, gehandicapten, ouderen, welzijn, volksgezond heid, kunst, cultuur en sport. Donderdag waren er zeven men sen die voor de microfoon hun woordje wilden doen. Het ging over de Deeltaxi en gehandicap ten, Dingus en een islamitisch stu diecentrum. Het geduld van de insprekers over de Deeltaxi werd wel heel lang op de proef gesteld. Want ze moesten tweeënhalf uur wachten voordat dit onderwerp aan de beurt was. Peter van der Velden (Samenwerking) stelde daarom voor om zo'n agendapunt voortaan naar voren te halen. Ton Teeuwen deed als voorzit ter een poging de commissiele den een beter vergadergedrag aan te leren. Want het is inderdaad vaak een vraag-en-antwoord-spel met de wethouder of diens amb tenaren. "Jullie zouden veel meer met elkaar in discussie moeten gaan. Om de andere fracties te overtuigen van de je eigen stand punten. Zo kim je proberen een meerderheid voor je te winnen", probeerde Teeuwen die als voor beeld de inbreng van Wim Buys (WD) nam over de onderwijs huisvesting. Buys liet de details voor wat ze waren. Hij probeerde een discussie aan te zwengelen of de gemeente zoveel moet investe ren in schoolgebouwen om te vol doen aan de onderwijsvernieu wingen die elkaar zö snel opvolgen. Maar een echte inhou delijke discussie kwam er niet. De commissieleden waren te druk in de weer om antwoorden te verga ren op hun vragenlijstjes. De Wet Voorziening Gehandi capten is de zoveelste financiële tegenvaller voor de gemeente Venray. Het beschikbare budget voor 2002 van 1.861.854 euro is bij lange na niet toereikend. Er gaapt een financieel gat van ruim 760.000 euro. Volgens voorlopige berekeningen komen de totale WVG-kosten dit jaar uit op 2.625 000 euro. In de reservepot zit nog 422.000 euro die alvast geclaimd is. Maar dan nog blijft er een tekort over van 341.146 euro. De vooruitzichten voor de komende jaren zijn evenmin roos kleurig. Volgend jaar wordt een tekort van 421.000 euro ver wacht, 314.000 euro in 2004 en in 2005 loopt het tekort op tot 510.000 euro. In de commissie Maatschappelijke Diensten uitten veel partijen hun zorgen over deze ontwikkelingen. Peter van der Velden (Samenwerking) sig naleerde een oneigenlijk gebruik van de WVG-gelden omdat de ver- voerskorting van de Streektaxi voor ouderen hieruit betaald is. Wethouder Emonts (PvdA) reageerde dat dit een raadsbesluit is geweest. Hij kondigde in 2003 een onderzoek en een grondige analyse van het WVG-budget aan. "Want het is niet helemaal duide lijk hoe de uitgaven zo sterk heb ben kunnen oplopen." De gemeente hoopt te kunnen bespa ren bij rolstoelvoorzieningen en vooral bij woningaanpassingen die meer dan de helft van de WVG-gelden opslokken. Het pleintje in de bocht van de Overloonseweg krijgt de naam Lavendelplein. In deze hoek worden binnenkort zeven witte huizen gebouwd. Waarvan er vier aan het nieu we plein komen te liggen. De zeven vrijstaande woningen worden gebouwd tussen de bestaande huisnummers Over loonseweg 89B en 91- De eerste drie huizen liggen nog aan de Overloonseweg en krijgen de nummers 89C, 89D en 89E. De andere vier panden liggen aan weerszijden van de Buitenweg rondom het driehoekige pleintje in de buitenbocht van de Over loonseweg. Voor de straatnaam- geving in dit deel van De Braban der is gekozen voor het thema 'heide'. Een toekomstige bewoner opperde namens de buurt de naam Lavendelplein. Dit sluit aan bij Lavendelheide, de straat die op het plein uitkomt. Eigenlijk zou den de laatste twee woningen genummerd moeten worden aan de Buitenweg omdat ze ook aan deze straat liggen. Maar omdat beide panden nog voor huisnum mer 2 liggen is hiervan afgezien. Veldeke heeft een negatief advies afgegeven. De vereniging voor volkscultuur adviseert de gemeen te bij straatnaamgeving. Veldeke vindt dat Lavendelplein in de krui- denbuurt van Landweert thuis hoort en geeft als advies Lons- plein of Loonseplein. De gemeente neemt dit advies niet over gezien de toekomstplannen met de Overloonseweg die straks geen ontsluitingsweg meer zal zijn. Achter de wijk Laagheide wordt de Nieuwe Overloonsweg aangelegd die uitkomt op de rotonde van de Westsingel en de nieuwe verbindingsweg wordt tussen Venray en Overloon. Ton Mulders (fractie Van de Vorle) vroeg in de commissie Maatschap pelijke Diensten aandacht voor wederom twee straten die qua naam veel op elkaar lijken. "Dat zorgt voor heel veel verwarring. Niet alleen voor de postbode maar ook voor bezoek dat vaak op het verkeerde adres komt." Mul ders stelde daarom voor om de nummering van Lavendelheide en Lavendelplein niet identiek te laten zijn. Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in een school aan de Westsingel. Bij de inbraak hebben de onbekenden tientallen laptops en geld buitgemaakt. De inbre kers hebben zich vermoedelijk toegang verschaft tot de school door eerst over een hekwerk te klimmen waarna ze via een ver nielde ruit zijn binnen gekomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Webdesign, Netwerken, Notebooks, TFT Plasmaschermen Leeuwstraat 2-4 Venray Tel.: 0478-530030 on-line shop: www.advance-automatisering.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5