ërslaafd aan American footbal luldigingen bij Euterpe Kunstveiling Amnesty trekt veertig kunstenaars Vondel presenteert Dan liever de plomp in Kerstconcert Muziekschool Snelheids controles m.cnsï 4\e Eremedaille Harrie Kessels Geef uw huis eens een goeie win ter beurt Profiteer nü van de winter korting PEEL EN MAAS Honderddrieëntwintigste jaargang - week 49 - donderdag 5 december 2002 EN MAAS s; fieke Steegh loopt stage in Amerika (3) Ongeveer veertig gerenom meerde kunstenaars uit Venray en wijde omgeving stellen een kunst werk beschikbaar voor Amnesty Venray. De Venrayse afdeling van Amnesty International zal de kunstwerken veilen op zondag 15 december in Partycentrum 't Anker in Merselo. De zaal is open om 10.00 uur. Vanaf die tijd bestaat de mogelijk heid de kavels te bezichtigen. Om 14.30 uur neemt de veilingmees ter het eerste kunstwerk onder de hamer. Herman van Ham, chefkok bij Hostellerie de Hamert, zal de kunstwerken veilen. Notaris Mr. H.J.M.E. Matheijsen zal op een juiste afhandeling toezien. Kunstenaars die werken beschik baar stellen zijn onder meer Wiel Sorée en Louis Penin uit Venray, Mieke van uden uit Geysteren, Wilma Boscheri uit Blitterswijck, Henk Kneepkens uit Deurne en Ruud van der Beele uit Arcen. Ook tal van leden van de kunst kring Sint Anthonis bieden een kunstwerk aan. De kunstveiling vormt de afsluiting van het jubi leumjaar. Amnesty Venray bestaat dit jaar 25 jaar en organiseerde afgelopen zomer een muziekfesti val op het Schouwburgplein en samen met het Literair café een schrijversochtend met Moses Isegawa. Amnesty Venray is een onderafdeling van Amnesty International. De Venrayse afde ling werkt nauw samen met ande re regionale Amnestygroepen en met het landelijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Venray mensen rechtenschendingen en vooral de strijd daartegen onder de aan dacht van de inwoners van de gemeente Venray. Daarnaast zet de groep zich actief in voor gewetensgevange nen en het behoud van mensen rechten overal ter wereld. Toneelgroep Vondel Castenrav presenteert dit jaar Dan liever de plomp ingeschre ven door Wilma Renes- Leertouwer. Op zaterdag 14 en op zondag 15 december zal een uitvoering gegeven worden in gemeen schapshuis De Wis in Castenray. Aanvang 20.00 uur. Dit jaar heeft Toneelgroep Vondel weer eens gekozen voor een klucht, en wel voor Dan liever de plomp in.. Onder leiding van regisseur Jan Peeters hopen zij de liefhebbers twee gezellige toneelavond te presenteren. Toegangsbewijzen zijn te verkrijgen in café Het Doelhuis in Castenray. Ook kunt u telefonisch reserveren (0478- 571308). Zij zorgen er dan voor dat de kaartjes bij de kassa klaar liggen. Prijs per kaartje: vier euro. Een korte inleiding op het ver haal: Het is een spannende dag. Na een jaar in Amerika te zijn geweest, komt neef Cornelius weer thuis logeren bij tante Emily en oom Johan. Zijn aanstaande verloofde Jozefine komt mee. Zij is de dochter van de baas van Cornelius. Oom en tante hebben voor Cornelius een verrassing in petto maar deze verrassing heeft verstrekkende gevolgen voor Cornelius. Muziekschool Venray heeft op vrijdag 13 december om 19.00 uur het kerstconcert. De toegang is gratis. Er wordt een zeer geva rieerd kerstconcert gepresen teerd. Leerlingen op veel verschil lende instrumenten presenteren een sprankelend concert. De nadruk ligt natuurlijk op de kerst sfeer. De leerlingen en de stuk ken die zij spelen zijn als volgt: Fieke Classens, gitaar, Follow me en Rendez vous, Anne Pingen, keyboard, We are the world (Michael Jackson), Annika Kruithof, piano. Christmas Jazzin (arr. Pamela Wedgwood), Marloes Hendrickx, dwarsfluit, Valse Espagnole (opus 57 E. Höhler), Liz Bouten en Chantal Tilleman, gitaar, De herdertjes lagen bij nachten, Danique van Aken, The first Nowel, Chris Clabbers, gitaar, Stille nacht, Mariëlle Kruithof, accordeon, Praludium und Marsch (Hans Luck), Luuk Lenders, accordeon. Working man (The Dubliners), Anne Gelling, cello, Meditation (Arnold Trowell), Marieke Lahaije, cello, I Adagio II Adagio (uit sonate in e B. Marcello), Bernadette Lemmens, piano, Watermark (Enya, popmuziek), Joshua de Kroes, altblokfluit, Greensleeves to a ground (Anonymous) en Celine v.d. Peet, pianobegeleiding. Op dinsdag 17 december ver zorgen de 2de jaars IVM-leerlin- gen (Instrumentaal Voorbereidend Muziekonderwijs) een kerstavond. De avond wordt verzorgd door leerlingen die het volgend schooljaar doorstromen naar Instrumentaal- Vocaal onderwijs. Deze jonge leerlingen bieden een programma wat bestaat uit blokfluit en zang. Dus wil jij komen kijken luisteren, je bent van harte welkom. Zeker als jij ook graag met de IVM-cursus wilt beginnen, een aanrader. Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel 0478-532441. fax 0178532645 Email: Jenniskensinstailatie6Jewa.nl Bij een radarsnclheidscontrole op de Peelweg in Ysselstevn heeft het Verkeershandhavingsteam van de politie Limburg-Noord vrij dagmorgen en vrijdagmiddag 1250 automobilisten gecontro leerd. Daarvan zijn er 174 bekeurd. De hoogstgemeten snel heid was 125 km/uur, waar 80 km/uur is toegestaan. Bij een radarsnelheidscontrole op de Noordsingel in Venray heeft het Verkeershandhavingsteam gedu rende vier uur op vrijdagmorgen en vrijdagmiddag 3140 automobi listen gecontroleerd. 225 automo bilisten kregen een bekeuring. De hoogstgemeten snelheid was 84 km/uur, waar 50 km/uur is toege staan. Bij een radarsnelheidscon trole op de Maasheseweg heeft het Verkeershandhavingsteam op vrijdag tussen half tien en drie uur 3800 automobilisten gecontro leerd. 168 automobilisten kregen een bekeuring voor te hard rijden. De hoogstgemeten snelheid was 77 km/uur, waar 50 km/uur is toe gestaan. Afgelopen zondag vierde de heer Harrie Kessels zijn 50-jarig jubileum als kerkkoorzanger van de parochie H. Johannes de Doper in Merselo. Na een mooie hoogmis werd het Ceciliafeest voortgezet in zaal het Anker in Merselo. waar alle leden een eten tje kregen aangeboden. Hier werd Harrie Kessels gehuldigd en kreeg het diploma en de ereme daille opgespeld door pastoor M. Jenniskens uit Merselo. Hierna werd Harrie door alle leden de hand geschud en kreeg mevrouw Kessels een mooie bos bloemen aangeboden. Ook werden nog twee andere dames, mevrouw Marrie Poels (22 jaar lid) en mevrouw Mïa van de Venne (31 jaar lid in de bloemetjes gezet en tot erelid benoemd. Dat scheelt u deze winter behoorlijk in uw porte monnee. Maak meteen een afspraak Arts Schildersbedrijf Stationsweg 108 5807 AC Oostrum Venray Telefoon 0478 - 58 12 36 E-mail: arts@plex.nl Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur kvi L en C!rs' leke Steegh (20) uit :n loopt momenteel voor opleiding Toegepaste urwetenschappen vijf nden stage op de isippi State University in 111e Mississippi. De ende maanden zal ze de van Peel en Maas op de jte houden van haar acti- ten en belevenissen in rika. Deze week deel 3: ima vond dat ik maar eens :chte Amerikaanse foto bij stukje moest zetten. Ik jrijfcrlijk nadenken.. Het enige Amerikaanse dat ik hier mee- zijn festiviteiten als ween, Thanksgiving en foot- ames. De rest hebben we in rland ook wel. Halloween hebben we nog niet zo lang geleden gevierd, op 31 oktober. Het deed me denken aan een mix van Sint Maarten, carna val en Sinterklaas. Sint Maarten omdat de Amerikaanse kinderen ook langs de deur gaan om snoep op te halen (ik weet dat ze dat niet overal doen in Nederland, maar ik vroeger wel!). Carnaval omdat iedereen verkleed is en Sinterklaas omdat alle 'locals' ero ver klagen dat de traditie verloren gaat, want lang niet iedereen doet meer aan het feest mee. Eigenlijk is dat best grappig. In Nederland proberen we nu eigenlijk pas Halloween te vieren en in USA hebben ze er niet meer zo'n zin in. Mijn Halloween-ervaring was erg lollig. We hadden met een aantal buitenlanders afgesproken om ons als Miss World-deelne- mers te verkleden en ik was dus Miss Holland (Ja, ik weet dat het eigenlijk Miss Netherlands moet zijn, maar die tekst paste niet op het lintje!). We gingen uit in avondjurken, die we met een hoop bombarie hadden gekocht. Mijn jurk was eigenlijk drie maten te klein, waardoor ik niet kon zit ten. Maar dat mocht de pret niet drukken. Tijdens de avond zelf gingen we dus volledig uitgedost met kroontje en al naar de plaatse lijke soos, waar het erg goed toe ven was. Aan footballgames ben ik inmid dels helemaal verslaafd, want de sfeer bij die wedstrijden is echt geweldig! Daar kunnen wij Nederlanders met onze voetbal- wedstrijden nog wel iets van Anneke Steegh uit Leunen geniet in Amerika volop, vooral van de spectaculaire footballivedstrijden leren. Het is gewoon allemaal erg gezellig. Iedereen krijgt van die zwaaidingen (hoe noem je die eigenlijk, pompoenen of zo) in de clubkleuren van het team. De regels van het spelletje ken ik ver der niet, maar dat hoeft ook niet. Want ik juich gewoon met ieder een mee (soms ook voor het ver keerde team....). Aan het begin van de wedstrijd komen de teams uit een soort koker met nep-rook gelopen! Dat is pas echt lachen. De mascotte van MSU is een bulldog. Er is dus ook een echte bulldog die op de campus woont en die komt elke wedstrijd kijken. Aan het begin van de wedstrijd komt de mascotte (een man ver kleed als een bulldog) samen met de echt bulldog het veld op. En dan gaat iedereen helemaal uit z'n dak, echt leuk. Die mascotte blijft de hele tijd het publiek opzwe pen, samen met de cheerleaders natuurlijk. Voor die cheerleaders heb ik inmiddels wel respect gekregen. Voor ik in Amerika kwam vond ik het allemaal wel grappig, maar ze zijn echt heel atletisch. In de pauze wordt er een show gegeven door een orkest van zo'n honderd muzikan ten en de cheerleaders. Football zelf is eigenlijk nog het minst belangrijke, al heb ik tegenwoor dig wel door als 'we' een touch down hebben gescoord!' j elopen zaterdag vierde nklijke Harmonie rpe haar jaarlijkse liafeest. Tijdens deze lagde feestavond werden leden van de vereniging zonnetje gezet vanwege rele verdiensten voor het en de blaasmuziek in meen. list Dré Flos vierde zijn 25- 'lilcum als lid van de FKM. ideratie van Katholieke ;ezelschappen. Hij startte izikale loopbaan in 1977 in toenmalige woonplaats i, waar hij saxofoon speel- harmonie Voorwaarts Dit ris inmiddels gefuseerd met bnie de Eendracht tot de ie harmonie Sempre Avanti. [f986 verhuisde Dré naar Hij bleef aanvankelijk nog in Tegelcn en behaalde foorwaarts tijdens een con- in 1988 een eerste prijs, daarna trad hij toe tot pc waar hij later overstapte axofoon op tenortuba en 'Igens op de bas. Dit instru- bespeelt hij nog steeds, musiceren was Dré ook 'in het commissiewerk. Hij ping in de jeugdcommissie muziekcommissie van pc en heeft meegewerkt in Biekbibliotheek. Sinds 2001 toegewijd penningmeester vereniging. Herman van de Steeg werd zaterdag in de bloemetjes gezet gebied dat hij met grote nauwge zetheid beheerde. Ook fungeerde hij jarenlang als intern contact adres voor de leden. De afgelopen jaren maakte hij ook deel uit van de redactie van het ledenblad Harmonieuws. Eind vorig jaar gaf Herman aan, zijn bestuurlijke functies te willen neerleggen om zich helemaal te kunnen concentreren op het musiceren. In de Ledenvergadering van het afgelopen voorjaar werd hij dan ook eervol van zijn functie onthe ven en werd hem unaniem het erelidmaatschap van Euterpe ver leend. Tijdens het Ceciliafeest werd dit heuglijke feit nog eens extra bekrachtigd. i Peter Weijs, de tweede zil- jubilaris zette zijn eerste tien op de muzikale weg in orps buiten Venray. In 1977 hij als 11-jarige toe tot de juist opgerichte fanfare skiank n Castenray. Hij tic schuiftrombone en tmdc zich aan de Venrayse jjgchool. Hij doorliep een rijke ontwikkelingsfase met istenrayse korps, vanaf de afdeling tot en met de pro- naar de ere-afdeling in tijdens het WMC te Kerkrade. Eind 1996 verruilde Peter fanfare de Dorpsklank voor harmonie Euterpe in Venray, waar hij zeer verdienstelijk de trombo ne speelt. Daarnaast speelde en speelt hij ook in andere muziekge zelschappen, zoals Blaaskapel De Bergthaler, fanfare Vriendenkring in Swolgen en de Venrayse Hofkapel. Naast een enthousiast muzikant is Peter ook een echt verenigingsmens en hecht hij grote waarde aan de sociale aspecten van het Euterpe-lidmaat- schap. Last but not least werd Herman van de Steeg in de bloemetjes gezet. Hij trad in 1981 toe tot de harmonie. Niet alleen als muzi kant -hij is klarinettist- heeft Herman de vereniging gediend. Gedurende een groot aantal jaren was hij ook als bestuurslid actief. In dat kader was hij belast met de leden- en instrumentenadministra tie, een veelomvattend aandachts- Winterschilder 'kortina Creemers gaat veeI verder Voor bedrijven en particulieren bUBBELE WINTERPREMIE. jGrotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 creemers

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13