abaret met Droog Brood n Tineke Schouten Kunst Cultuur I Harold öf LENSSEN Dtotentoonstelling Utopia lazersensemble Anemos in lariakapel Holthees Jeugdfanfare Ons Genoegen naar Promsfestival Heel Balans speelt in Odapark Venray Punknight in OJC Watjang Soundserver en Jemmyn in Gryphus Autotest 2003 St. Oda zoekt muzikanten Dansen voor singles Geslaagd Kerstconcert St. Oda PEEL EN MAAS (0478) 539020 Stayerhofweg 2b Wanssum !£!,enmaas Donderdag 5 december 2002 - Pagina 11 gramma Schouwburg Venray van cabaret komende week aan '8 trekken in Schouwburg Met Arie en Silvester, Schouten en Droog L'ritd heeft de cultuurtempel en jong aanstor- in huis gehaald, en Silvester zoeken voor avondvullende voor naar jong van hart. leeftijd beschikkend publiek m/v. in de periode 2002/2003 zin om achterover te leu- een avond cabaret kij- dan lekker thuis. Arie en doen al jaren wat zij wil- deze keer willen ze dat je wat je in je hebt. sim- zij dat ook doen. De in tegenstelling tot hun voorstelling Rammen! gaan Het ziet er naar uit dat de dit keer de eerste rij met Maar dat zeiden ze ook vorige programma's, jij een geschikte kandi- deze functie, meld je het dichtstbijzijnde theater De heren zullen je dan mogelijk persoonlijk toespreken. Arie en Silves- op woensdag 11 decem ber te gast in Schouwburg Ven ray. aanvang 20.00 uur. Na het onvoorstelbaar grote succes van Top Tien 1moet het er natuurlijk- van komen. Tineke Schouten komt met een nieuwe Top Tien, en de titel laat zich vanzelfspre kend raden: Top Tien 2. Ook voor deze allernieuwste productie heeft Tineke weer allerlei fantasti sche typetjes en verrassende acts en liedjes bedacht, die zeker voor de helft de dienst uitmaken in dit nieuwe programma. Tineke Schouten heeft inmiddels een unieke plaats in het Nederlandse cabaret. Waar ze ook optreedt, overal zijn haar programma's tot de laatste stoel uitverkocht. Van Groningen tot Maastricht, van Alkmaar tot Winterswijk. Overal weet deze unieke artieste, dankzij haar teksten en haar onnavolgba re acteertalent, het publiek tot tra nen toe te bewegen. Van het lach ten en van ontroering. Top Tien 2 wordt een unieke combinatie uit het heden en verleden van Tineke Schouten, samengebracht in één sprankelende show. Vol perfecte persiflages en fantastische imita ties. waarbij de lachsalvo's in de zaal elkaar in sneltreinvaart opvol- Bas Hoeflaak en Peter van de gen. Begeleid door een sextet, dat net als deze rasartieste de sterren van de hemel speelt. Don derdag 12 december om 20.00 uur. Misschien kunnen we elkaar in levende lijve ontmoeten, een middag platen draaien om elkaar wat beter te leren kennen. Ik weet een ruimte te huur. ...@hot- mail.com'. In Teer, de eerste theatervoor stelling van Droog Brood, spelen Bas Hoeflaak en Peter van de Witte twee jongens die op zoek zijn naar vriendschap. Geen een voudige klus, want vrienden zijn schaars. En goede vrienden hele maal. Hoe ver moet je gaan om dat doel te bereiken? Alleen is ook maar alleen. Maar misschien is dat wel het beste zo. Droog Brood zijn Bas Hoeflaak (Haar lem, 19 maart 1973) en Peter van de Witte (Drachten, 20 juli 1975). Ze leerden elkaar kennen op de Academie voor Kleinkunst in Amsterdam. Na samen op school verschillende voorstellingen te hebben gemaakt, besloten ze na Witte vormen samen Droog Brood (foto: Guido de Visser) de opleiding samen als Droog Brood verder te gaan. Ze wonnen overtuigend het Amsterdam Kleinkunst Festival 2000. Bas Hoeflaak speelde in het seizoen '98/'99 in de musical Heerlijk duurt het langst van Annie M.G. Schmidt, met o.a. Marnix Kap pers, Jenny Arean, Paul de Leeuw en Rients Gratama. Verder werkte hij mee aan het televisieprogram ma Honk van de Vara, waar hij samen met Albcrt-Jan van Rees de items Cursus hip voor Sjoerd en Sjoerd Unlimited maakte. Peter van de Witte won bij zijn afstude ren de Kreativiteitsprijs en een starterstipendium van het Prins Bernhard Fonds. Hij schrijft muziek voor film en theater en schreef een aantal nummers voor andere artiesten (o.a. Paul de Leeuw). In november en decem ber 2000 was het door hem geschreven toneelstuk Flysk te zien in het Bellevue Lunchtheater in Amsterdam, wat zeer enthou siast door de pers werd ontvan gen. Vrijdag 13 december, aan vang 21.00 uur. ijsli fototentoonstelling die tie Graaf Bierbrauwer tot februari 2003 in het Venrav- ekenhuis houdt, heeft als ge" Utopia gekregen, de naam >ni een tot woonark omge- 'tl binnenschip. ierl :1 van deze binnenschepen en lange tijd dienst gedaan |gen nu met andere eige- dan de hardwerkende schippers aan de wal. o.a. tl gtterdam. Maar de fantasie- en vaak nostalgisch aan- le namen zijn gebleven en foto waard. Veel van de die in het ziekenhuis ten- jcsteld zijn. zijn van sche- jachten. vissersboten of r® s daarvan, zoals boeien en mo en. Symbolisch moeten de refa Cn wortlcn gezien als een nding die gemaakt is tussen werelden enerzijds de geordende vaste wal en daarte genover het vrije 'ongebonden' leven op het water. Ondanks het abstracte in sommige van de foto's blijft de beschouwer altijd nog een houvast hebben. Hierbij gaat Evert uit van het idee, dat een fotoafdruk een plat stuk papier, dus slechts tweedimen sionaal. is en zou moeten blijven. Tevens laten de foto's zien. wat kleuren met en tegen elkaar kun nen doen. De fotograaf heeft grote plaat selijke bekendheid in de Haar lemmermeer waar hij woont Voor de dit jaar gehouden Floria- de heeft hij diverse reportages gemaakt. Daarnaast is hij veelvul dig winnaar van prijzen in de regio Hij is dan ook een bekend heid op het gebied van de foto grafie in de Haarlemmermeer en omstreken. Het hoogtepunt is een expositie injiet internationa le perscentrum in Lillehammer (Noorwegen) tijdens de Olympi sche Winterspelen. De expositie bestond uit foto's die gemaakt waren in de zomer ter plaatse Evert was docent kunstgeschie denis in Amsterdam cn volgde de opleiding Keramiek aan de Riet veldacademie. Zijn exposities van keramische sculpturen kre gen meer kleur door het gebruik van kleurenfoto's op de achter grond. Omdat voor hem de kleu ren steeds belangrijker werden, heeft hij zich nu gericht op het maken van foto's met de kleuren die in de dagelijkse omgeving te vinden zijn. Van elk negatief is slechts één afdruk gemaakt, zodat de eventuele koper er zeker van kan zijn een uniek stuk in zijn bezit te krijgen De ten toonstelling in het ziekenhuis in Venray is te bezichtigen tot en met februari 2003- L' VS t blazersensemble Ane- verzorgt op zondag 8 mber het tweede concert serie van vier december- erten in de Mariakapel in hees. Het ensemble gt werken ten gehore van nn Straufe jr., Anton Rei- Jacques Ibert, James Sela- Wolfgang Amadeus 'rt, August Klughardt en urFrackenpohl. @all-mag- fcHet concert bevat een al klassieke alsook moder- ha Mnposities. Sommige zijn meen behorend tot de ermuziek, andere zijn ifiek voor de kerst breven. Het concert Wom 15.30 uur. Iblazersensemble wil'in dit ert ook aandacht besteden Ie componist August Klug- die dit jaar 100 jaar geleden ttorven. August Klughardt 1902) was een Duits com ponist en dirigent, hij werd in 1869 hofkapelmeister te Weimar. Hij schreef vier oratoria, die rond de eeuwwisseling toen zeer gewaardeerd werden, vijf symfo nieën, concerten, toneel- en kamermuziek. Zijn enige blaas- kwintet uit 1901 leeft voort als belangrijk romantisch werk voor de kwintetliteratuur, waarin de invloed van Richard Wagner te horen is.Het blazersensemble Anemos bestaat sinds maart 2001. Het Griekse woord 'anemos' bete kent wind, en verwijst naar de blaasinstrumenten van het ensem ble, dat de bezetting heeft van een klassiek blaaskwintet, bestaande uit fluit, hobo, klarinet, hoorn cn fagot. Deze vorm kan men zien als een tegenhanger van het strijkkwartet, maar leeft in de schaduw daarvan. Het blazersen semble stelt zich daarom tot taak de bekendheid van de blaasmu ziek in kleine bezetting voor een breder publiek toegankelijk te maken. Het repertoire omvat muziek van de barokperiode tot heden, originele composities en bewerkingen. Het ensemble wordt gevormd door Roel Verheg gen, dwarsfluit, Dorothée van den Bereken, hobo, José Bartcls, klari net. Stefan Moors, hoorn, en Jens Seebeck, fagot. De musici hebben aan verschillende conservatoria gestudeerd, zijn als uitvoerend musicus actief en als docent ver bonden aan diverse instituten in de regio of hebben een eigen lespraktijk. Kaarten voor dit con cert kosten acht euro en zijn ver krijgbaar en te reserveren bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees. de familie Ermers, Kapelstraat 3. tel: 0478 - 636480, en bij de familie Wijenberg, Gilde- straat 6, tel: 0478 - 636390. Ook zijn kaarten te reserveren via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl. Fanfare St. Oda uit Merselo is op zoek naar muzikanten die bugels, hoorns, saxofoons en trompetten kunnen bespelen. St. Oda speelt speelt in de afdeling superieur en is een dynamische vereniging die onder muzikale lei ding staat van dirigent Piet Joris. St. Oda telt momenteel 50 leden. Repetities zijn op maandag van 20.00 tot 22.30 uur. Inlichtingen bij Wim van Osch. telefoon 0478- 546418. Vrijdag 6 december kunnen singles en alleengaanden uit de regio elkaar weer in een gezellige en ontspannen sfeer ontmoeten tijdens een speciale Single Party in Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. De avond begint om 21.30 uur. Manon van Jer Krabben is aan de Universiteit Maastricht geslaagd voor Cultuur- en Weten schapsstudies. Het Kerstconcert van fanfare St. Oda Merselo vindt plaats op vrij dag 20 december in zaal 't Anker in Merselo. Aanvang: 20:30 uur. Medewerking aan het concert wordt verleend door fanfare St. Oda, jeugddrumband St. Oda, vrienden St. Oda en Happy Sound. Speciaal voor dit concert wordt de fanfare versterkt door Merselose en Vredepeelse leden van het jeugdorkest. Iedereen is van harte welkom een abonnement waard Op zondag 8 december zal de jeugdfanfare van muziekvereni ging Ons Genoegen deelnemen aan een muziekfestival in Heel, Limburg. Het festival wordt geor ganiseerd door de Limburgse Muziekbond die met dit festival de jeugdkorpsen eens extra onder de aandacht wil brengen en extra stimuleren om leuke muziek te maken. De optredens van de deel nemende verenigingen zullen door een deskundige jury beoor deeld worden. Niet alleen de muziek zal beoordeeld worden maar ook het showelement wat door de deelnemers tijdens het optreden is ingebouwd. Het festi val wordt ook wel Proms voor jeugdorkesten genoemd. Daarom is het optreden van de jeugdfanfare aangevuld met zang en dans waar de afgelopen tijd flink voor gerepeteerd is. Er zijn enkele eigen leden van de jeugd fanfare die een lied ten gehore zullen brengen onder begeleiding van de jeugdfanfare. Daarnaast is ook een dansgroepje van de Muziekschool uit Venray actief op het podium. Onder leiding van dirigent Sander Teepen is er de laatste maanden flink gerepe teerd. Voor de vele jeugdige leden was dat niet altijd gemakkelijk; zeker niet voor de jongste leden die pas een jaar bezig zijn met de blaasmuziek. Niemand zal het hen kwalijk nemen als er een foutje wordt gemaakt. Tussen de ver schillende jeugdorkesten zal er wel een niveauverschil zijn omdat elk korps zijn eigen regels heeft omtrent het samenstellen van een jeugdkorps. Grote verenigingen zijn soms in staat een jeugdorkest te formeren van jongeren tussen 14 tot 20 jaar met allemaal al meerdere muziekdiploma's. Bij andere verenigingen bestaat het jeugdkorps uit jongeren van onge veer 10 tot 14 jaar die nog niet zo lang muziek maken. Het is moei lijk om korpsen goed in te delen maar de jury zal zeker rekening houden met de samenstelling van de verschillende verenigingen. De jeugdfanfare van Ons Genoegen telt leden tussen 10 tot 15 jaar aangevuld met een aantal oudere leden om de juiste bezetting voor de fanfare te krijgen. Daardoor is zij in staat een aardig repertoire te brengen en dat wil zij graag in Heel laten horen. Jeugdfanfare Ons Genoegen zal om 13-00 uur als eerste optreden van de totaal twaalf deelnemers, waaronder ook de jeugdorkesten van Oostrum en Venray. Het festival vindt plaats in gemeenschapshuis Don Bosco in Heel. een plaats in de buurt van Roermond. Vanwege het grote aantal aanmelding voor dit festival is er gelijktijdig in het nabijgele gen Beegden ook eenzelfde festi val waar ook twaal muziekorkes- ten actief zijn. Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ^7 ook 's avonds Toneelgroep Balans uit Venray brengt voor jonge kinderen (vanaf 3 jaar) weer een spannend toneel stuk: Het wezen van de blauwe maan. Op een dag zit er zomaar een vreemd, blauw wezen mid den in het bos. Hij zegt alleen maar Spoenk. De trollen Droedel en Dremel snappen er niets van. Hoe komt deze Spoenk hier terecht en waar komt hij van daan? Ze besluiten raad te vragen aan de wijze Hippogrates. En wat heeft pestkop Ooroog er eigenlijk mee te maken? Een boeiend spel voor kinderen en volwassenen. De combinatie van spel, kleding, decor en muziek zorgt voor een verrassende voorstelling. De voor stelling duurt ongeveer 45 minu ten. De voorstelling is op woens dag 11 december om 14.00 uur in het Theehuis van het Odapark. Kaarten zijn telefonisch te bestel len via het Odapark, telefoon 513690. of te koop bij het VW- kantoor in Venray. De entree bedraagt 4,50 euro per persoon. In OJC Watjang in Oirlo vindt zaterdag 7 december een punk avond plaats. De avond zit vol met een porsie stevige punk. De jonge Venrayse band Fake zal het festival openen. Zij spelen een mix van Punk Nu-Metal en hebben van eigen makelijk. Begin volgend jaar zul len ze met hun eerste demo komen. Als tweede band speelt Four Fridges and a Microwave. De band, afkomstig uit de regio Box meer, heeft al met bands als Shan- don. Facing Down en de Bips het podium gedeeld. Ook deze band staat garant voer een flinke portie punk. Als derde en laatste band zal de uit Someren afkomstige band Apesjit het podium beklim men. Ook deze band staat weder om klaar om een flinke lading punk het publiek in te blazen, maar dan in hun eigen stijl. Punk 'n Roll, zoals zij het zelf noemen, staat voor sterke teksten, waarbij je jezelf afvraagt of ze werkelijk over iets gaan, en een berg feest, want met zo'n maffe zanger, kan het niet anders dan dat het een feest wordt. De entree bedraagt slechts drie euro en de deuren van OJC Wat jang gaan om 20.00 uur open. Op zondag 8 december aan staande vindt er in jongerencen trum Gryphus te Vierlingsbeek een concert plaats van Soundsurf er. In het voorprogramma speelt de jonge Venrayse band Jemmyn. Soundsurfer lijkt nergens op. Of: Soundsurfer klinkt als een omgevallen platenkast. Dat is eigenlijk de beste omschrijving van de muziek van deze nieuwe band. De muzikale achtergrond en spiaak van de Tilburgers is net zo onmetelijk als de oceaan van muziek waar Soundsurfer op drijft. Al na het eerste optreden werd de band op sleeptouw geno men door Koen Liekens, drum mer van K's Choice. Deze samen werking resulteerde al snel in een eerste demo. Pakkende, swingen de en smaakvolle popliedjes met meerstemmige zang en mooie coupletjes en refreintjes. Warm cn vriendelijk, creatief en vrolijk. Een beetje Beatles, een beetje Blur, veel Beck en met een onte genzeggelijk Belgisch gevoel voor muzikaal avontuur. De demo werd uitgeroepen tot Demo Van De Maand in het muziektijdschrift FRET en binnen no time had Soundsurfer een platencontract. Een jaar na oprichting ligt de eer ste single Never Said A Word inmiddels bij de platenboer, in januari gevolgd door het debuut album Allow Me. Ook speelt de band dan op het toonaangevende Noorderslag-festival in Gronin gen. Wat goed is komt snel moet U maar denken! Jemmyn is een jonge band uit Venray waarbij alles draait om het mooie popliedje. De band bestaat inmiddels ruim een jaar en in dat jaar speelde het vijftal al regelma tig in de regio en nam het deel aan de Kunstbende in Sittard. Momenteel zijn Kim Dusch, Inge Linskens, Thanh Huvnh, Chiel Pel en Sean Bradley druk in de weer met het verder ontwikkelen van hun eigen Jemmyn-geluid. Gryphus is geopend vanaf 17.00 uur. De entree bedraagt 3,50 euro. Meer informatie over dit concert is te vinden op inter net www.gryphus.nl. Optredens van Brabantse live-acts worden mede mogelijk gemaakt door ondersteuning van Brabant Pop. Javier - spreek uit Gabière - Guz man is van Spaanse afkomst maar bracht een groot gedeelte van zijn jeugd door in Rotterdam. 'Ik ben half Spaans. Dat wil zeggen: ik eet veel paella maar ik maak wel een kuiltje voor de jus', aldus de man die jarenlang deel uitmaakte van het stand-up comedy collectief Comedy Explosion. In februari 2002 kwam de verwachte solo- doorbraak op het Leids Cabaret Festival waar Guzman de dubbel won en dus zowel de jury- als de publieksprijs in de wacht sleepte. 'De manier waarop Javier Guzman zich presenteert laat maar één conclusie: hij is een podium- beest'. aldus de Leidse jury. Het logische gevolg van die overw in ning is Bot, zijn eerste avondvul lende voorstelling. Een agressieve monoloog, een driftaanval van de nieuwe generatie. Jong, knap en kwaad. Op vrijdag 13 december speelt Javier Guzman zijn pro gramma Bot in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. Voor deze voorstelling zijn kaarten a 8,00 euro telefonisch te reserve ren via (0478) 631802 of 630508. Reserveren via internet is moge lijk via de Gryphus website www.gryphus.nl. Boekrecensie in Peel en Maas De automarkt heeft veel weg van een muziekparade. De nieuwe binnenkomers kun nen soms razendsnel stijgen, maar ook genadeloos floppen. Maar een plaatsje in de top tien levert ook hier 'goud' op. Er komen steeds weer nieuw e technische snufjes, de veilig heid wordt alsmaar verbeterd en de keus steeds moeilijker. En als echte autoliefhebber w il je natuurlijk op de hoogte zijn van al die comfortabele, leuke en veilige uitvindingen. De 34e editie van Autotest ligt w eer in de winkel. Weer een edi tie waarin veel autonieuws aan bod komt. De nieuwste snufjes, spannende modellen en concept cars hebben een plek in het 576 pagina's tellende magazine gekre gen. Ook staan er weer rijtests in beschreven waarbij uiteraard met kritische deskundigheid is geke ken. Na het kijken en lezen in deze nieuwe editie van Automaga zine hebben de lezers vast genoeg inspiratie opgedaan om mee te doen om de slagzin af te maken en mee te doen aan de prijsvraag. Ze maken kans op meerdere schit terende prijzen. De allerbeste autogids, met tientallen autotests, complete gegevens van alle auto's, met actuele foto's en het allerlaatste nieuws van de Autosa lon van Parijs. De Autotest 2003 is ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat in Venray en kost 15,20 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11