Strop van vier ton bij aanleg wegen TBS-kliniek Zilveren vogelbroche van Corneille cadeau 3000 euro voor opgravingen Plus G. Van Dijck steunt verenigingef Gemeentegids 2003 in de maak Kindersonqfestival Uit de B W vergadering Raadsvergadering Bouwplannen Bibliobus Agenda Rectificatie Avondopenstelling PEEL EN MAAS Donderdag 5 december 2002 - Pagi De gemeente gaat voor 414.000 euro het schip in bij de aanleg van de wegen bij de TBS-kliniek. Het werk werd al in 1999 voor de opening van de Rooyse Wissel uitgevoerd en pas nu komt de financiële strop boven tafel. Een krakkemikkige leenadmini stratie, gemaakte afspraken die niet meer te achterhalen zijn, een totaal gebrek aan communicatie en grove kostenoverschrijdingen bezorgen de gemeente een nieuw financieel echec. De infrastruc tuur bij de Rooyse Wissel zou 318.000 euro mogen kosten. Uit eindelijk staat het project voor 732.000 euro in de boeken. Wegenbouwer Heijmans zou bij voorbeeld voor 181.000 euro de aansluiting op de Wanssumseweg realiseren. De rekening die de gemeente van Heijmans kreeg was met 383.000 euro meer dan het dubbele. De commissie Middelen had er met stijgende verbazing kennis van genomen. "Puur broddel werk. Hoe heeft dit zo kunnen gebeuren. Afspraken die niet zijn vastgelegd. Hoe is dit mogelijk", vroeg WD'er Jeu de Wit. "Er is maar wat geschoven met uren. Een heel vreemde zaak dat dit in zo'n organisatie kan." De gemeente geeft als oorzaak dat bij alle partijen (gemeente, TBS-kliniek. de Wendel en het Vincent van Gogh Instituut) de betrokken medewerkers niet meer werkzaam zijn. Daarom heeft het ook zolang geduurd voordat het project kon worden •afgewikkeld. Toezeggingen voor financiële bijdragen van het rijk en zorgverzekeraars blijken niet meer te achterhalen zijn. "Dit is zeer droevig", zei Tineke Lamers (Samenwerking). "Hoe kan het dat er geen verslaglegging is geweest." "Huilen met de pet op", oor deelde Rein Dupont (CDA). "Er had veel eerder aan de bel getrok ken moeten worden. Er was blijk baar geen sprake van enige voort gangscontrole." "Een forse onvoldoende", zei Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) die zich erover verbaasde dat er uit het'niets zoveel ambte lijke uren tevoorschijn komen. Paul Vriesekoop (PvdA): "Ik snap er niets van dat dit zo lang heeft kunnen duren. Dit laat je toch geen negentien maanden liggen. De ramingen zijn niet veel waard gebleken. Wat voor een procedures zijn hier gevolgd", vroeg de PvdA'er zich af. "Dit soort dingen zouden nooit meer mogen gebeuren", reageer de wethouder Heidens (CDA). "De projectleider van toen is er niet meer. De overschrijdingen hadden direct gemeld moeten worden. Ik ben hier niet blij mee. Dit had anders gemoeten maar we kampen nu met een fiks tekort waarvoor een oplossing moet komen." De gemeente wil 125.000 euro halen uit de reserve voor boven- wijkse voorzieningen en het res tant van 289-000 euro komt uit de post onvoorzien. Dit voorval bracht opnieuw de slechte administratie bij het grondbedrijf aan het licht. Lei Heidens meldde dat het grondbe drijf momenteel wordt doorge licht en dat er duidelijke proce dures en voorschriften worden opgesteld. Bij Meestergoudsmid Juwelier Harrie Frencken Tot en met 8 december staat de zaak van Meestergoudsmid Juwe lier Harrie Frencken in Venray geheel in het teken van de natio nale Week van het Sieraad. De Week van het Sieraad heeft tot doel de vele facetten van het sie raad van vandaag voor het voet licht te brengen. Ook dit jaar krijgt iedereen die in de actiepe riode bij de deelnemende juwe lier of goudsmid 125 euro (of meer) aan sieraden of horloges besteedt, een origineel zilveren sieraad cadeau. Een geste die in de meest feestelijke weken ook dit jaar zeker weer gewaardeerd zal worden. Voor het eerste lustrum van de Week van het Sieraad is na Jan des Bouvrie, Jeroen Krabbé, Ans Mar kus en Mart Visser, wederom een bekende Nederlander bereid gevonden het actiesieraad te ont werpen. Schilder Corneille heeft voor de Week van het Sieraad een zeer bijzondere zilveren ont werp, de vogelbroche, vervaar digd. Comeille's werken woer den gekenmerkt door kleur. Zijn inspiratie haalt hij voornamelijk uit de Cobra-groep en zijn vele reizen naar onder andere Afrika en Zuid-Amerika. De vogelbroche is een ontwerp waarin duidelijk de stijl van Corneille is terug te vinden. De broche lijkt als het ware te zijn geplukt uit een van de vele landschappen die Corn eille geschilderd heeft. Sieraden zijn enerzijds opval lend en anderzijds vrouwelijk en elegant, ze maken hoe dan ook een verpletterende indruk. Opvallend deze winter is de com- beback van de broche te noe men, deze zal het komende najaar veel outfits sieren. De kleurrijke vogelbroche speelt in op deze trend en kan gebruikt worden om blouse, ja of colbert mee op te fleuren. Breng eens een bezoek aan Meestergoudsmid Juwelier Harrie Frencken, Grote straat 13 in Venray en overtuig uzelf van de diversiteit aan sie raden en horloges. PEEL EN MAAS een abonnement waard Voorleeskampioen Kruudwis In sporthal De Weert vond vrij dagmiddag de schoolfinale van de voorleeswedstrijden van basis school de Kruudwis plaats. De klaswinnaars Veronne Rutten (groep 5), Roxanne en Mignon Rutten (groep 6), Leonie Gcerets (groep 7) en Mariëlle van Tilburg (groep 8) werden door een uit leerlingen bestaande jury beoor deeld op hun voorleeskwalitei- ten. Een ereplaats was er voor Veronne Rutten. De uiteindelijke winnaar was Mariëlle van Tilburg. Zij mag gaan deelnemen aan de Venrayse voor- leeswedstrijd. De winnaars van die wedstrijd mogen naar de pro vinciale en vervolgens naar de nationale kampioenschappen voorlezen. Deze wedstrijden worden op touw gezet door de plaatselijke bibliotheken en de provinciale bibliotheek centrale. In 1998 begon piercing- en tat- toostudio Just do it in Venray. Een jaar later startte Just do it ook op de Vrije Markt in Cuijk. Vanaf deze week is Just Do It ook in Horst gevestigd, aan de Jacob Merlostraat 6b, om ook de vele klanten in dit gebied van dienst te kunnen zijn. Naast piercen en tatoeëren kan de klant bij de stu dio ook neusknopjes laten aan brengen, oorbellen laten schieten en steentjes op tanden laten plak ken. In de zomer behoort ook henna schilderen tot de mogelijk heden. Vanaf volgend jaar gaat Just do it zich ook bezighouden met permanente make-up aan brengen en. waar heel veel vraag naar is, littekencorrectie. Tot en met 31 december is er een gran dioze openingsactie met op de slotdag om 15.00 uur de verlo ting. Bij iedere piercing of tattoo die gezet wordt, krijgt de klant een lot waarmee hij meedingt naar de prijzen De eerste prijs is een reischeque ter waarde van 250 euro; de tweede prijs diner bon van een luxe restaurant en de derde prijs vijf Chineesbon nen. Just do it, Jacob Merlostraat 6b, 5961 AB Horst. tel. 077-3526699 of 06-51330064 b.g.g. 0478- 510718. Openingstijden: dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 16.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren ook mogelijk op afspraak. Het Lokaal Historisch Platform Venray stelt de Archeologische Werkgroep Venray 3000 euro beschikbaar ten behoeve van de opgravingen in het plangebied Hulst II in Venray. Samen met het Archeologisch Diensten Centrum heeft de werk groep in juli en augustus van dit jaar een opgraving gehouden in het genoemde gebied. Bij de opgraving, die gefinancierd werd door de gemeente Venray, zijn nederzettingssporen teruggevon den uit de Late Ijzertijd tot en met de Romeinse tijd. De gemeente is niet bereid om nog gelden te steken in een vervolg onderzoek. De Archeologische Werkgroep Venray wil het werk echter voortzetten en heeft zich tot het Lokaal Historisch Platform Venray gewend dat bereid is om daarvoor een budget beschikbaar te stellen van 3000 euro. Sponsoractie brengt ruim 17.000 euro Twaalf weken lang heeft Plus G. Van Dijck in Venray een actie gehouden om de lokale verenigingen te spon soren. En niet zonder succes, want in totaal werd voor een bedrag van meer dan 17.000 euro bijeen gespaard. Op maandag 9 december worden in hotel Asteria de Plus-waard- echeques aan de deelnemende verenigingen uitgereikt. Aan vang: 19.30 uur. In de afgelopen weken ontvin gen de consumenten van de supermarkt aan de kassa bij elke vijf euro besteding een sponsor- punt ter waarde van 5 eurocent. Ze konden de sponsorpunten ver volgens inleveren bij de deelne mende clubs van hun keuze. Des te meer sponsorpunten. des te meer sponsorgeld voor de club kas. De sponsorpunten zijn weke lijks door de penningmeest de clubs bij de Plus-supe I ingeleverd. Het aantal ingel sponsorpunten werd ven bijgewerkt op een speciaal bord op de winkelvloer hand hiervan werden de, menten goed op de gehouden van de tussenst Na inlevering van de allj sponsorpunten, is onl: eindbalans opgemaakt, den sponsorpunten zijn plezier geteld De verzami van de 83 deelnemende dens de looptijd van heeft uiteindelijk geresultff een totaalbedrag van mc 17.000 euro. De sponsorai dus een regelrecht succes nemende verenigingen zijn dag van harte uitgenodigd uitreiking van de cheque In juni 2003 komt een nieuwe uitgave van de gemeentegids van Venray uit. Volgende week start in het centrum van Venray de acquisitie van advertenties voor de nieuwe gids. De gemeentegids omvat een actueel overzicht van instellingen, organisaties, verenigingen, clubs en belangengroeperingen die in Venray actief zijn. Namens de uit geverij City Tourist Promotions uit Kaatsheuvel zal de heer De Leeuw vanaf volgende week bedrijven en instellingen centrum van Venray beo voor het adverteren gemeentegids. Vanaf half I 2003 doet de heer Sprei berg hetzelfde in het bi bied, de kerkdorpen en d< triegebieden. Beide heren I een brief van de gemeenl leggen waarin dit be wordt. Wanneer men gë seerd is in het plaatsen advertentie in de gids, ki ook zelf contact opnemen uitgever, telefoon: 04l6-3( Gera Kruithof (10) uit Venray is zondag samen met nog tr andere kinderen vierde geworden tijdens de Limburgse final ay Vara's Kindersongfestival. Alleen de eerste drie werden b< kë gemaakt. In de Oranjerie in Roermond brachten twaalf kinderc d liedje ten gehore. De Venrayse zong het liedje 'Honderd avom r een liedje uit het bekende Kinderen voor Kinderen-repertol i winnaar van de provinciale voorronde gaat door naar de land titelstrijd op 15 december. Gemeente Meerlo-VVanssunL maandag 18 november 2002 Hieronder een overzicht van de belangrijkste openbare besluiten uit de vergadering van het college van B W. Besluiten over bouw- en milieuvergunningen vindt u in onze publicatie in E3-Joumaal. Besluiten die hetprive'-leven van burgers raken zijn niet openbaar. - Gemeenschapshuis 'de Aide SchOl' in Geijsteren gaat een geluidsisolatie- onderzoek voor de zolder van het gebouw (het Jeugdlokaal) doen. De stichting mag om dit te bekostigen van de gemeente de onderhoudsreserve gebruiken - Stg. Synthese heeft een rapportage uitge bracht over haar activiteiten in het eerste halfjaar van 2002. Het college heeft inge stemd met de verantwoording van Synthese over deze periode - de gemeenteraad krijgt een voorstel voor de benoeming van de leden van de commis sie voor de bezwaar-, beroep- en klacht schriften voor de raadsperiode 2002 - 2006. Meerlo-Wanssum heeft deze commis- ste samen met de gemeente Venray. De com missie heeft twee Kamers (afdelingen), ka mer II voor sociale zaken en kamer 1 voorde overige zaken. Voorkamer I zijn voorgedra gen: mr. F de Vries (vice-president van de nechtbankinAmhem, sector bestuursrecht) als.voorzitteren tevens algemeen voorzitter van de commissie en verder mw. mr. H.F.W. Koopmans, mr. R.J.M. Poels en mr. PC Weterings. Voorkamer II zijn dat mw. M.C. Greweldinger-Beudeker als voorzitter en als leden mw. MJM Roling-Scholten, mr. W.J. Blitterswijck: woensdag 11 december Basisschool: 11.30 -13.15 uur Geijsteren: dinsdag 10 december Basisschool: 15.15-16.30 uur Meerlo: woensdag 11 december Basisschool: 09.45 - 11.15 uur Meerlo: maandag 16 december Gemeentehuis: 18.00 - 19.30 uur 4 december 2002 Burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum Meulenkamp en P.J.L. Coenen. Elke kamer houdt steeds zitting met de voorzitter en twee (van de drie) leden voor de GBA (gemeentelijke basis administratie) komt er in 2003 weer een audit (controle vanuit het rijk)Als voorbe reiding daarop is nu een steekproefcontrole gedaan naar de kwaliteit. Daarbij is geble ken dat enkele verbeteracties nodig zijn, met name in de gegevens van mensen die van andere gemeenten naar hier zijn gekomen en van vreemdelingen. Het college heeft besloten daarvoor een verbetertraject uit te (laten) voeren het Platform Gehandicapten Meerlo- Wanssum krijgt voor het jaar 2002 een waatderingssubsidie van €733,- het college gaat een procedure opstarten voor wijziging van het Bestemmingsplan Buitengebied voordepaardenhouderij aan de Venrayseweg 35a in Wanssum de gemeente gaat met de provincie over leggen over de kansen voor een financiële bijdrage voorprojecten. Het gaatom stede lijke vernieuwingsgelden van de provincie (regelingen isv, svn en sdv). Verder wil het collegeprojecten inventariserendiein aan merking zouden kunnen komen voor een bijdrage uit het zogenaamde Stimule ringsfonds Dit fonds bevat gelden uit de overdracht van de voormalige gemeente lijke aandeleninhet Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de gemeenteraad krijgt - via de commissie finaz - het voorstel om een nieuwe 'Veror dening havengeld' vast te stellen, in de nieuwe verordening wordt rekening gehou den met de mogelijkheid dat schepen niet volledig worden geladen of gelost in de ha ven, met name bij containers is dat vaak het geval. In de oude regeling betaalden schip pers havengeld naar gelang het laadvenno- gen (tonnage) van het schip, in de nieuwe regeling wordt het havengeld voor schepen dievolledigworden geladen of gelost€ 0,11 per ton laadvermogen. Voor container schepen wordt voorgesteld het tarief te bepa len op 1,45 per container van 20 voet en 2,90 per container van 40 voet. Tenslotte is er nog een apart tarief voor vaartuigen waarvan het laadvermogen niet is vast te stellen (b.v. ponton, drijvende bok, elevator en dergelijke). Dat tarief wordt 0,20 per m2. De voorstellen voor de tarieven gelden voor het jaar 2003 er is een tweede algehele bijstelling voor de gemeentebegroting 2002 opgesteld en de raad krijgt het voorstel die vast te stellen. Er zijn diverse meer-inkomsten en meer uitgaven dan eerder geraamd. Per saldo zijn de meer-uitgaven nogal wat hoger dan de meer-inkomsten. Er zou zo een tekort ontstaan op de begroting. Het college stelt voor om dat tekort weg te werken door een deel van de vrij aanwendbare algemene reserve in te zetten en wel 71.720,00. Daardoor ontstaat er nog een post voor on voorziene uitgaven voor de rest van het jaar van 5.390,- vergunningen voor evenementen: loterij vergunning voor SV Wanssum afdeling jeugdvoetbal. Swolgen: maandag 16 december Basisschool: 14.45 - 16.45 uur Tienray: maandag 16 december Basisschool: 13.00 - 14.30 uur Wanssum: dinsdag 10 december Basisschool: 13.45 - 15.00 uur Gemeenschapshuis: 17.30 - 19-30 uur. December 5: Geen avondopenstelling gemeentehuis 9: Raadsvergadering 16: Commissie Burgers 17: Commissie Ruimte 17-19: KCA-inzameling 18: Info-avond deelTaxi in Tienray 27-31: Gemeentehuis gesloten. Januari 2003 6: Infoavond deelTaxi in Wanssum. datum: maandag 9 december 2002 tijd: 20.00 uur plaats: gemeentehuis agenda: - Vragenhalfuurtje voor het publiek en de raad - Vaststellen notulen openbare vergadering d.d. 28 oktober 2002 - Vaststellen notulen openbare vergadering d.d. 11 november 2002 - Benoeming leden commissie bezwaar-, be roep- en klachtschriften gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum - Vaststellen Beleidsplan Werk, Inkomen en Zorg 2003 en beleidsverslag 2001 inzake toepassing van de Abw, Ioaw - Besluit tot toetreding tot de gemeenschappe lijke regeling Openbaar Lichaam euregio rijn-maas-noord - Verzelfstandiging van de N.L.W. - Vaststellen Legesverordening 2003 en Tarievenverordening 2003 - Tarieven onroerende-zaakbelastingen 2003 - Aanpassing tarieven rioolrecht en toeristen en watertoeristenbelastingmetingangvan 2003 - Invoering BTW-Compensatiefonds per 1 ja nuari 2003 - Vaststelling diftar-tarieven 2003 - Vaststelling 'Verordening havengeld ge meente Meerlo-Wanssum 2003' - Vaststelling integriteitsbeleid gemeente Meerlo-Wanssum - Nevenfuncties en neveninkomsten bestuur ders (raadsleden,wethoudeis. burgemeester) - Sluiten bestuursovereenkomst Reconstruc tiewet concentratiegebieden - Aanbieding/vaststelling wijziging(en) be groting 2002, inclusief tweede algehele bij stelling en 2003 - infonnele afsluiting. 4 in tegenstelling tot een voorgaande publicatie is niet aan Kindervakantiewerk Swolgen maar aan Jeugd Instuif Swolgen toestemming ver leend voor het houden van een sinaasappel actie op zaterdag 25 januari 2003. 0p donderdag 5 december is er geen avond openstelling in verband met St. Nicolaas. Aangevraagde bouwvergunningen - A.F.T. Coenders, Beatrixstraat 1 te Meerlo - plaat sen kweekkastje volkstuinencomplex 't Bassin - T, v.d. Ploeg. Blitterswijckseweg 7 te Wanssum - oprichten paardenstal en plaatsen serre - H.F.A Verbeek. Julianastraat 26 te Meerlo - gewij zigd uitvoeren bouwvergunning 2001/102 - C.A.W.MVolleberg, Den Bogerd 3 te Meerlo - plaat sen terrasoverkapping. Belanghebbenden kunnen pas bezwaren indienen, nadat burgemeester en wethouders op de aanvragen om vergunning een besluit hebben genomen. Voorgenomen bouwvergunningen (art. 19, lid 2 WR0) - Th. Vissers - bouwen woning. Brugstraat te Wanssum (art. 19, lid 3 WR0) - AF.T. Coenders, Beatrixstraat 1 te Meerlo - plaat sen kweekkastje volkstuinencomplex 't Bassin. De bouwplannen liggen van 5 december 2002 t/m 2 januari 2003 ter inzage in het gemeentehuis, bureau ROVB Gedurende deze termijn kunt u tegen het verlenen van deze vergunningen schriftelijk ziens wijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Verleende bouw- en sloopvergunningen - W.A.G. van den Munckhof, Jan van Swolgenstraat 9 te Swolgen - gewijzigd uitvoeren bouwvergun ning 2001/81 (25.11.02) - Gemeente Meerlo-Wanssum, Beatrixstraat 2 te Meerlo - plaatsen bergbezinkbassin. Donkstraat te Swolgen (25 11.02) - W F M. Gielen, De Houskuilstraat 40 te Wanssum - plaatsen carport (25.11.02) Wet geluidhinder Verzoek tot vaststelling hogere grenswaarde In verband met de voorgenomen bouw van een woning aan de Brugstraat te Wanssum is een hogere grens waarde als bedoeld in de Wet geluidhinder noodzakelijk. Het ontwerpverzoek en de overige stukken liggen van 5 december 2002 t/m 2 januari 2003 ter inzage in het gemeentehuis Gedurende deze termi pi kunt u schrifte lijk opmerkingen indienen.Er is gelegenneid om tij dens een openbare zitting, die wordt gehouden op 12 december om 17-00 uur in het gemeentehuis, monde ling opmerkingen te maken ten aanzien van het ot,'vrp- verzoek. - M.J.P.M. Poels, Hogenbos 10 te Meerlo- plaatsen niV() (25.11.02) - P.F.L.M Bos, Swolgenseweg 4 te Tienray - plu ni carport met deur (25.11 02) - G-P.C. van den Brandt, Kerkveld 24 te Swoi] in plaatsen pui en carport (25.11.02) - J.J.M. Wilmsen, De Schoevert 13 te Wanssum - ten woning (25.11.02) - Fa. Jakobs loonbedrijf. Heikampweg 3 te Gei|sb plaatsen kunslmestsilo (25-11.02) - R.GA Vlot. Nieuwe Baan 10 te Tienray - veran garage/hobbyruimte (25 11.02) - Aannemersbedrijf van Nieuwenhuizen-Jonger jl'i Van Coehoomstraat 10 te Vënlo - oprichten woningen. Nieuwe Baan te Tienray (25 11.021 - Maatschap Vergeldt, Over de Beek 1 te Tien C| slopen gedeelte varkensstal (25.11.02) - L R A Venhuizen, Ringovenhof 13 te Tienray 4 bijgebouwen (25.11.02) - Maatschap Arts-Janssen, Antoniusstraat i isi Blitterswijck - slopen gedeelte stal (25.11.02) - R. Vlot, Nieuwe Baan 10 te Tienray - slopen p garage (25 11.02). Tegen genoemde besluiten kunnen belanghebbe h een bezwaarschrift indienen bij burgemeester a Is houders Het bezwaarschrift moet zo spoedig m« fl worden ingediend, maar uiterlijk binnen zes web verzending van de beschikking aan de aanvrager, de juiste verzenddalum kunt u informeren bij reau ROVB. De indiener van een bezwaarschrift kan Voorzieningenrechter van de Rechtbank Roenm tor Bestuursrecht, een verzoek indienen om sch( c.q. voorlopige voorziening U moeteen kopievi bezwaarschrift meezenden. :>:i - an ijl mow scha Gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum, poslbus 1400, 5864 IC Meerlo, lelefmn (0478) 691II Openingstijden gemeentehuis: werkdagen van 09 00 lol 12.00 uur Het gem&'nlehuis is elke donderdagavond van 17.001 19.00 uur geopend voor liet publiek Op hetzelfde tijdstiphe Ot hel college van burgemeester en wethouder; spreekuur "1: Hiervoor moet u een afspraak maken Beroepsinstanties Arrondissementsrechtbank Roermond, sector Bestuursrecht, postbus 950,6040 AZ Roermond telefoon (0475) 352222 Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019.2500 EA pen Haag, telefoon (070) 3624871 de

Peel en Maas | 2002 | | pagina 10