rijs voor amateurschilder larinus Kooien lilveren jubilarissen bij de lonnebloem Flavour presenteert cd ADVANCE €J0,;(lA -♦< Jubilarissen herenkoor €12.5" mcnsT KAD00TJE? Venroj's laeve getekend $übs\Me AUTOMATISERING Extra koopavonden 3x STUDIO PORTRETFOTO'S 15x21 cm Winterschilder 'korting Creemers gaat veel verder I Voor bedrijven en particulieren DUBBELE WINTERPREMIE. 10,- y/ffl'lV Jenniskens Honderddrieëntwintigste jaargang - week 48 - donderdag 28 november 2002 EL EN MAAS gelopen vrijdag heeft de rayse amateurschilder inus Kooien de Alphons tersprijs in ontvangst bk gen nemen. Kooien kreeg prijs voor zijn werk De jlP|lider en zijn model, dat menteel op een expositie ien is in het Provinciehuis laastricht. De prijs werd rhandigd door gedeputeer- lings. Kooien schildert al sinds zijn jeugdjaren maar door zijn werk als notaris kon hij daar in het ver leden weinig tijd aan besteden. Toen hij in 1995 met pensioen ging, pakte hij de schilderskwast weer op en toog aan het schilde ren. Via de Vrije Academie's in Venray en Deurne wist hij zijn techniek verder te verfijnen. Kooien schildert met olieverf en acryl en zijn stijl neigt naar impressionisme. Begin dit jaar schreef hij zich in voor de Alphons Wintersprijs. Deze prijs wordt een keer in de twee jaar toegekend aan een niet professio nele kunstenaar. Alphons Winters was huisarts in Sittard en daar naast zelf een niet onverdienste lijk schilder. Uit een voorselectie uit 368 schilderijen bleven er 90 werken over, die thans geëxpo seerd worden in het Provincie huis. "Eind vorige week kreeg ik een telefoontje of dat ik bij de prijsuitreiking aanwezig wilde zijn", vertelt Kooien. "Mij werd verteld dat ik in ieder geval bij de beste tien inzendingen hoorde. Toch kwam de prijs voor mij als een grote verrassing." Kooien heeft zijn huis vol schilderijen hangen. Verkopen doet hij niet. Alleen vorige maand heeft hij een schilderij voor de Rotary ter beschikking gesteld. De Venrayse amateurschilder is in zijn nopjes met de prijs. "Zeker als je bekijkt dat de jury mijn werk als magni fiek omschreef. Dan ben je toch wel trots op jezelf." Kooien won eerder deze maand in Venlo tij dens een kunstmanifestatie de vakjuryprijs. Het werk De schilder en zijn model is nog tot en met 13 december te bezichtigen in het provinciehuis in Maastricht. ijdens de jaarlijkse feest- id voor de vrijwilligers de regionale afdeling iy van de De lebloem reikte Maaike Mnen, provinciale afge- rdigde, de erepenningen kt aan vier vrijwilligers, die jaar voor de Zonnebloem rkten. regio bestond in maart van ^■aar 25 jaar en tijdens de jubi- ^■Teceptie werden de dames in het zonnetje gezet, ^^lopen dinsdagavond werden de penningen uitgereikt op de feestavond in het bijzijn van alle vrijwilligers. Deze vier jubilaris sen zijn de eerste vrijwilligers in deze regio, die deze penningen in ontvangst mochten nemen. De jubilarissen zijn: Mevrouw Marthy van Pelt- Stumpe. Zij werd een jaar na de oprichting van de afdeling/regio bestuurslid en penningmeester en is dat tot op heden. Behalve bestuurslid was en is zij een zeer actief bezoekster van de gasten. Vaak was zij de mede-organisator van de regionale boottocht en was vele malen assistent van het hoofd vakantieweken. Mevrouw Louise Goemans- Rooyakkers. Vlak na de oprichting van de afde ling/regio werd zij bestuurslid en secretaris en was dat tot 1980. Zij maakte veel vakantieweken mee, zowel landelijk als regionaal. Op dit moment is ze vrijwilligster. Mevrouw Wies Broeksteeg- Trienekens was jarenlang contact persoon van de vrijwilligers in Veltum. In 1985 werd ze tot bestuurslid gekozen en bleef dat tot 1990. Ze ging tot 1994 altijd mee met de regionale vakantiewe ken van Venray. Wies is nog steeds actief als vrijwilligster. Mevrouw Gonnie Timmermans was en is vanaf het begin van de regionale afdeling een trouw vrij willigster. Zij deed en doet haar bezoekwerk serieus en met veel toewijding. Naast het vrijwilligers werk voor de Zonnebloem deed en doet zij ook nog vrijwilligers werk bij de UW. Later op de avond werd door de voorzitter, Hans Visscher, een woord van dank gericht tot de twee bestuursleden van het regio naal bestuur, José Bakkum en Frans Vervoordeldonk, die eerder dit jaar al afscheid hadden geno men als leden van het regionaal bestuur. Frans werd bedankt voor zijn bescheiden, punctuele en kri tische inbreng in het bestuur, waar hij drie jaar lang de public relations, de organisatie van de loterij en het vice- voorzitterschap op zich nam José was zeventien jaar secreta ris en daarbij de rechterhand van het bestuur. Ze heeft bergen werk verzet, waarvoor het bestuur ook haar erg dankbaar is. Eind oktober was het 12,5 jaar geleden dat dans- en amu sementsorkest Flavour het daglicht zag. Om dit jubileum niet geruisloos voorbij te laten gaan zal op zaterdag 7 decem ber een cd worden gepresen teerd met daarop een aantal populaire nummers uit hun repertoire. De presentatie is in De Evenaar, Merseloseweg 96 in Venray, begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Dans- en amusementsorkest. Flavour werd opgericht in Overloon. De muzikanten komen uit de gehele regio en ook de Venrayse inbreng is niet gering. Eddie Krens was de eerste diri gent van Flavour en met enkele enthousiaste mensen ging hij muzikaal aan de slag. Een van deze personen was Jan van Dijck, de enige die na 12,5 jaar nog steeds bij het orkest is. In 1998 heeft Maarten Rijs uit Horst het dirigentenstokje van Eddie Krens overgenomen en is het orkest muzikaal gezien een andere weg ingeslagen. In maart van dit jaar werd afscheid genomen van Maarten Rijs en werd Rob van Reymersdal als dirigent aangetrok ken. Rob is beroepsmusicus had er alle vertrouwen in dat er een vruchtbare samenwerking zou ontstaan. Na zeven maanden heeft dit geleid tot de opname van de cd die als titel kreeg: That's Flavour. Rob van Reymersdal: Het idee was om een cd te produ ceren die representatief is voor het repertoire en het muzikale niveau van deze groep. In dat opzicht zijn we volledig geslaagd, er ontstond een veelzijdige pro ductie waar een goede amateur vereniging, zoals Flavour, trots op mag zijn. Dit soort projecten zijn een fantastische steun voor een positieve ontwikkeling van het collectief sociale aspect en de muzikale ontwikkeling op zich. Dat er in de toekomst nog. veel mogen volgen", aldus Van Reymersdal. Dans- en amuse mentsorkest Flavour bestaat momenteel uit 26 personen, waaronder twee zangeressen en twee zangers. De cd-presentatie is in handen van Rob van Lieshout. De eerste cd zal w orden overhan digd aan de Stichting Stadspark Venray. Het officiële gedeelte duurt tot 22.00 uur waarna 'de Bubs' de verdere muzikale invul ling op deze avond voor haar rekening neemt. Voor meer informatie over dans- en amusementsorkest Flavour kunt U zich wenden tot Ben Bakens, Julianasingel 48, Venray, tel. 0478-515167 of ben.48@hetnet.nl Webdesign, Netwerken. Notebooks. TFT Plasmaschermen Leeuwstraat 2-4 Venray Tel.: 0478-530030 on-line shop: www.advance-automatisering.nl Afgelopen zaterdag, feestdag van Christus Koning, vierde het herenkoor van de Vredeskerk, dat het dit jaar zeven jubilarissen bin nen haar gelederen had. Dit jubi leum werd gevierd met een meer stemmig gezongen mis in de Paterskerk en aansluitend een samenzijn, aangeboden door'het kerkbestuur van parochie Venray- Zuid. De jubilerende zangers wer den door de Nederlandse Gregoriusvereniging geëerd voor hun jarenlange inzet bij het oplui steren van de eucharistievierin gen met Gregoriaanse gezangen. De volgende zangers werden met goed respectievelijk zilver onder scheiden: Kees Simons: 70 jaar zanger en tevens oprichter van het Vredeskerkkoor. Reeds met goud begiftigd voor 50 en 60 jaar zan ger ontving Simons nu een bijzon dere onderscheiding voor zijn 70- jarig jubileum. Peter v.d. Velden kreeg een oorkonde in goud voor 50 jaar zanger. Ook is Van de Velden sinds bijna twee decennia dirigent van het Vredeskerkkoor en dirigent van het seniorenkoor Crescendo en is met tussenpozen ook voorzitter van het koorbe- stuur van de Vredeskerk geweest. Nico Ulder mocht een oorkon de in ontvangst nemen in goud voor 50 jaar zanger. Ulder heeft tevens enige jaren de voorzitters hamer gehanteerd bij zowel herenkoor Vredeskerk als bij Crescendo. Ook Deen van Stiphout ontving een oorkonde in goud voor 50 jaar zanger. Hij heeft ook een aantal jaren de voorzittershamer gehanteerd en functioneert thans ook vaak als vervangend organist en is tevens bestuursvoorzitter van senioren koor Crescendo. Gerrit Beerkens kreeg een oorkonde in goud voor 50 jaar zanger. Verder is Beerkens jarenlang organist van het koor geweest en is ook organist van het seniorenkoor Crescendo en nog enkele andere koren. Frans Bonants ontving een onderschei ding in goud voor 40 jaar zanger. Bonants is vanaf de oprichting van het Vredeskerkkoor lid van de vereniging en tevens de gangma ker bij het organiseren van het jaarlijkse Ceciliafeest. Albert de Jonge tenslotte kreeg een onderscheiding in zilvér voor 25 jaar zanger en trouw lid van het koor. De Jonge is de huidige secretaris van het koorbestuur en is tevens secretaris van het bestuur van .seniorenkoor Crescendo. Bijna is het zover: Sinterklaas avond. Nog even en alle brave kinderen krijgen van de Sint en zijn Pieten cadeautjes en natuur lijk ook wat lekkers. LANGER OPEN De winkels in het centrum van Venray zijn in de dagen voor pak jesavond langer open. Op dinsdag 3 en woensdag 4 december ope nen de winkeliers van Venray Centraal hun deuren tot 21.00 uur tijdens de extra koopavon den. Ook dan is het extra gezellig in de winkelstraten. Met vrolijke Sinterklaasmuziek en Zwarte Pieten met heel veel lekkers. Op 5 december sluiten de winkels een uur eerder zodat de winke liers ook op tijd thuis kunnen zijn om hun pakjes uit te pakken. SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Jarenlang heeft u in Peel en Maas kunnen genieten van de typische, kritische, humoristische tekeningen in de rubriek 't Venroj's laeve getaekend. Helaas is onze tekenaar onlangs verhuisd en is hij. mede door tijdnood, niet meer in staat om zijn tweewekelijkse bijdrage te produceren. Na ruim 250 tekeningen is hiermee een einde gekomen aan deze rubriek. Grotestraat 57, Postbus 9 •/jü* 5820 AA Vierlingsbeek J/ Telefoon: 0478-632044 VX'ü' Telefax: 0478-632046 creemers fcet 9l,s' Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen -Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl tof installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BIJ Wanssun Tel W7S-532441, fax (M78-532645 Email: Jenniskensinstailatie Jewaml Gewoon doen Staatslot in je schoen trekking 5 dec. a.s. Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15