nette van Dongen en ire of Dance Kunst Cultuur Ail rediploma voor jaak Kemmelings Concert in Koningskerkje De Klute-trappers in het nieuw Kaartverkoop Silvesterparty Ereleden benoemd bij SV Venray Concert Mariakapel Nachtreizigers Doe mee met het Literair Café - pa EN MAAS Donderdag 28 november 2002 - Pagina 13 iramma Schouwburg Venray V ei :a Etnia Wereldmuziek is lenwerkingsverband tus- list en componist Michiel de Spaanse percussionist jer Joseph Vincente en de [teerde Nederlands-Irakese is Schirin Al-Mousa. Het richt zich op de muzikale jssen culturen, waarbij er leer uit Irakese, Catalaan- Libische vaatjes wordt Borstlaps virtuoze piano- gecombineerd met Vin- percussiekwaliteiten :a's indrukwekkende laken van Etnia een spette- muzikale cultuurmix. Het anima op dinsdag 3 decem- egint om 20.00 uur haar nieuwe programma Lenette de aanval op de Iste. Zij zal niets laten liggen et u volledig naar de zin te n. Wie al eerdere shows van Igezien heeft weet: geen iüjkt op de vorige. Elke keer verschijnt er iets totaal nieuws en onverwachts. Maar een ding is zeker: er wordt gelachen en dit keer -op veler verzoek- veel gezongen. En omdat Martijn Bree- baart weer achter de vleugel zal zitten om haar te begeleiden weet de kenner: met de muziek komt het helemaal goed. Lenette van Dongen debuteerde acht jaar gele den met het programma Mag het wat zachter, dat na een rustig begin in kleine zalen later een groot succes werd in de grotere theaters. Lenette van Dongen koppelt een persoonlijk state ment aan een grote muzikaliteit en een geheel eigen humor, wat door een zeer groot publiek 'wordt gewaardeerd. Sinds vijf jaar werkt Lenette muzikaal samen met Martijn Breebaart. Ru ut Weis- snvan is haar regisseur. Lenette van Dongen volgde de balletoplei ding aan de Nel Roos academie, gaf balletles, volgde de opleiding aan de Amsterdamse Theater school (voorheen de Kleinkunst academie). maakte in Pappen- heim haar cabaretdebuut met Peter Lusse en speelde in enkele musicals, het laatst met Boude- wijn de Groot en Victor van Swaaij in Tjechov. Daarna ging zij solo. De voorstelling op woens dag 4 december is om 20.00 uur. Ierse dans is met name door de wereldwijde tournees van River- dance en Lord of the Dance razend populair geworden. Wie kan dan ook de magie van deze fascinerende, flitsende dans- shows beter aan u presenteren dan de originele sterren van deze ensembles, zoals Joel Hanna. Hanna is geboren in Vancouver. Canada, als zoon van een Ierse vader en een Aziatische moeder. Ierse dans is Joels lust en leven: al op tienjarige leeftijd begon hij met zijn training, eerst in Vancou ver en later in Ierland. Het win nen van de Australische tapdans kampioenschappen in 1996 betekende de start van zijn inter nationale carrière. Drie jaar ach tereen was Joel Hanna de onge slagen kampioen van Amerika. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij een contract aangeboden kreeg om in het befaamde River- dance op te treden. Joel vierde met dit gezelschap, samen met zijn danspartner Jennifer Curran - tot 1999 leading lady en ster van Riverdance - vele triomfen. Naast de Ierse dans biedt Fire of Dance u nog meer populaire en trendy dansvormen. The Sydney Tap Fla mes voeren u mee in het oerge- weld van Stompin: een typisch Amerikaanse tapstijl waarbij het ritme met gebruikmaking van allerlei attributen, zoals blikken en stampende bezemstelen, steeds hoger wordt opgevoerd. Met hun werkelijk grensverleg gende danstechniek en geraffi neerde timing bereiken zij een perfecte balans tussen kracht en gevoel. Solisten van dit uitmun tende ensemble zijn Roser Font. die tot 1998 deel uitmaakt van Stomp en Guillem Allonso. in 1993 winnaar van de officiële wereldkampioenschappen tap dansen onder auspiciën van de International Dance Organization. Daarnaast brengt The New York Musical Theatre de grote danssuc- cessen uit de Broadwaymusicals voor u tot leven. Vol enthousias me en met grote inventiviteit pre senteren de dansers hoogtepun ten uit Fame, Grease en Abba's succesmusical Mamma Mia. De Amerikaanse producent, acteur en regisseur Dean Welter- len kan bogen op een rijke theaterervaring, zeker op het gebied van musicals. Hij is verant woordelijk voor het gehele artis tieke concept van Fire of Dance. De voorstelling is vrijdag 6 december om 20.00 uur fgelopcn zondag vierde de rSjaak Kemmelings zijn 50- jubileum als kerkkoorzanger 1 de Oirlose St. Gertru- dispa- hie. Na de hoogmis, die plech- werd opgeluisterd door het kkoor, werd aan de jubilaris ^rediploma van de Nederland se St. Gregoriusvereniging alsme de een beeld, voorstellende een koorzanger, uitgereikt door pas toor te Plate. Vervolgens maakten vele kerkgangers van de gelegen heid gebruik om de jubilaris te feliciteren met zijn 50-jarig jubi leum. Flyers dro w'"een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Bm contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie interne communicatie kan beter? ^behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. üik alvast onze website' www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Wldorp 89 - 5815 AN Merselo "0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Op zondag 1 december om 11.30 uur verzorgt Inge Frimout- Hei een ochtendconcert in het Koningskerkje aan de Spoorstraat 17 in Vierlingsbeek. Inge Frimout-Hei, harp en zang, werd geboren in 1969 te Gouda. Hoewel zij aanvankelijk piano leerde spelen, lag haar hart toch bij de harp. Aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag stu deerde zij harp bij Edward Wit- senburg. Zij volgde zanglessen bij Gerda van Zelm en Jeanne Com- pagnc Bij Jopie Jonkers studeer de zij Zuidamerikaanse harp en zang en bij Anne Macdearmid Kel tische hard en zang. Vervolgens volgde zij masterclasses harp. Inmiddels gaf zij al vele liede- renrecitals, waarbij zij zichzelf begeleidt op de harp, in Neder- Carnavalsvereniging De Klute- trappers is geheel in het nieuw gestoken. De outfit, bestaande uit een nieuwe mantel en steek, van de jubilerende Vredepeelse carnavalsvereniging werd vrijdag tijdens een receptie ter gelegen land. België. Luxemburg en daar buiten. Haar eerste solo CD "Tra vel with the moon" is in 1999 ver schenen. Zij trad op als soliste met diverse kamerorkesten en werkte mee aan de CD "Archaia" van componiste Ljubica Maric. Voor kinderen in het basisonder wijs maakte zij de CD "Vis, Maan en Roos" waarop zij leesliedjes zingt en speelt. Inge schrijft bijna al haar arran gementen zelf en zingt behalve buitenlandse liederen ook liede ren van Herman van Veen en Jac ques Brei. Uniek zijn haar eigen gemaakte teksten en muziek over haar dagelijks leven met twee klei ne kinderen.Kaarten reserveren tel 0478-631401 of 0478-631373 of vanaf een half uur voor aan vang aan de kassa verkrijgbaar. hcid van het 3x11-jarig bestaan in gemeenschapshuis De Kleine Loef aan het publiek gepresen teerd. De Raad van de Elf, prins en het bestuur van de Vredepeel se vereniging zijn maar trots op de nieuwe kledingstukken. De voorverkoop van het End of the year dance event' en dë Mega Silvesterparty in De Wetteling, dat ook dit jaar weer op touw is gezet door Twan van Bussel van Feestcafé De Koets en Paul Hulsman van het gelijknamige café Huls man in Venray, gaat zaterdag van start. Flet 'End of the year dance event', dat op maandag 30 decem ber om 22.00 uur begint, is het allergrootste dance-festijn dat ooit in Venray heeft plaatsgevonden, met optredens van tal van top- dj's, zoals dj Johan Gielen, dj Mar cel Woods en dj Francois. De kaartjes voor dit spektakel kosten I" euro in de voorverkoop en 19 euro aan de kassa. De voor verkoop van deze kaartjes begint zaterdag om 14.00 uur in café Hulsman. SIL\TSTERPARTY De entreebewijzen voor de grootse Silvesterparty in sporthal De Wetteling zijn verkrijgbaar in Feestcafé De Koets en in café Hulsman voor 14 euro in de voor verkoop en 16 euro aan de kassa. De twee organisatoren van dit spektakel hebben een leuke actie bedacht om de kaartverkoop op een speciale manier van start te laten gaan. Ze gaan zaterdag van .14.00 tot 17.00 uur namelijk zelf de kaartjes verkopen. Alle kaarten die tijdens deze drie verkoopuren verkocht worden, dingen mee naar een skireis van een week voor twee personen in Andorra, een reis die wordt aangeboden door Startravel Reisbureau. Op het entreebewijs staat een num mer dat tevens het lotnummer is. Op woensdag 1 januari om 04.00 uur wordt de reis verloot in sport hal De Wetteling, onder de lot nummers van de kaarten die zater dag tussen 14.00 en 17.00 uur verkocht worden. Na deze tijd zijn de kaartjes van beide evene menten natuurlijk in de twee cafés te koop. Let op: je kunt maximaal tien kaarten per per soon kopen. De toegang voor beide avonden is voor personen die achttien jaar of ouder zijn. De leeftijd wordt niet bij de kaartver koop gecontroleerd, maar bij de ingang van de sporthal. Voor meer informatie, telefoon: 06-53397682. Joep Vievennans wordt in het zonnetje gezet door voorzitter Sjef Keijzers Afgelopen maandag vond bij SV Venray de algemene (na)jaarver- gadering plaats. Na de gebruikelij ke verantwoording van het bestuur over het afgelopen boek jaar, werden er drie doorgewin terde SV Venray leden benoemd tot erelid. Voorzitter Sjef Keijzers mocht namens de vergadering de kersverse ereleden Truus van Veg- hel, Math van den Bekerom en Joep Vievermans een bloemetje aanbieden. Truus, Math en Joep hebben alle drie op bijzondere wijze hun 'steen' bijgedragen aan de vereniging. Ook op dit moment zijn ze nog heel actief binnen de vereniging. Voor de derde keer op rij houdt de werkgroep activiteiten van de Mariakapel in Holthees de serie decemberconcerten in de Maria kapel. Op zondag 1 december wordt de serie geopend door het Stemmenorkest uit Well, onder leiding van Mia Ummenthum-Cop- pers. Aan dit concert wordt mede werking verleend door de in de regio bekende sopraan en zangpe dagoge Lienke Hoebens uit Vcnlo. Het eerste concert begint om 15.30 uur en de herhaling om 20.00 uur. Het eerste concert belooft meteen al een zeer bijzon der concert te worden door een zeer bijzonder koor, het Stem menorkest uit Well, bestaande uit 30 vrouwen. Het stemmenorkest voert bekende klassieke, symfoni sche en pianomuziek uit, de muziek wordt gezongen zonder woorden. Het Stemmenorkest Well brengt deze muziek ten gehore, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in een Japans inter neringskamp door Nederlandse. Australische, Engelse en Chinese en Indische vrouwen werd gezon gen in een zogenoemd stemmen orkest. Deze muziek bleek voor deze vrouwen in deze erbarmelij ke omstandigheden niet alleen een bron van vreugde te zijn, maar ook een middel tot overle ven. Dit stemmenkoor heeft in die tijd wel 30 stukken ingestudeerd, waaronder werken van Chopin, Dvórak, Tsjaikovski, Beethoven, Schubert en Ravel, maar ook lie deren zoals het Schotse Oudjaars lied Auld Lang Syne en kerstliede ren. Een van de initiatiefnemers van dit koor, de zendelinge Mar garet Dryburgh, wist met haar bij zonder muzikaal geheugen uit het hoofd de noten op te schrijven van deze muziekstukken. Het koor heeft gezongen tot aan het moment dat het koor door overlij den en uitputting van de vrouwen ophield te bestaan. Gelukkig is de muziek van dit zeer bijzondere koor bewaard gebleven. Het Stemmenorkest Well brengt nu deze indrukwekkende muziek ten gehore in de Mariakapel in Holt hees. Naast deze muziek voor Stemmenorkest zingt het koor ook een aantal kerstliederen en Marialiederen met solistische medewerking van de sopraan Lienke Hoebens. Kaarten a 8 euro zijn in Holthees verkrijgbaar bij de fam. Ermers. Kapelstraat 3, tel. 0478-636480, en bij de fa. Wijen- berg, Gildestraat 6, tel. 0478- 636390. Literair Café Venray-regio De laatste opgave van dit jaar luidt als volgt: "Alleen bij 't vuur, mijn mond nog aan de wijn, de ogen moe van 't lezen in gedichten. Had ooit het leven anders kunnen zijn dan dat het was: een jacht op droomgezichten?" Uit welk gedicht is dit fragment afkomstig en wie is de auteur van deze regels. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 20 december a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 1. 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zon der dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wan neer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdie- De opgave van de vorige maand bleek een hele moeilijke te zijn. Nie mand herkende aan de hand van het fragment het gedicht van J.W. Schuite Nordhoit "Leraarsvergadering in het biologielokaal". Het gedicht spreekt voor zich: Temidden van de opgezette vogels verga deren de heren docenten over de leerlingen van de klas. De meesten kunnen aardig mee. Maar voor sommigen is het als met de jongen van de vogels. Ze moeten beginnen met piepen en zonder vleugels. Maar de droom is dat ze zullen zingen als volwassen, oude vogels. J. W. Schuite Nordhoit - Leraarsvergadering in het biologielokaal De vogels die in alle bomen zongen zij hangen om ons heen in het lokaal met ronde kroppen en met rode longen, de buik vol blazen en de vlerken kaal. Jan heeft een vier voor Nederlandse taal. Het is een jongen met veel moeilijkheden en die van vliegmachines alles weer. Sommige heren zijn niet ontevreden, er is vooruitgang, zoals dat dan heet Jawel de meesten kunnen aardig mee. Ach onze droom van eens piepen de jongen en hebben ook geen vleugels, ach God nee. De stand is ongewijzigd: mevrouw R. van Daal met 90 punten, mevrouw L. Colsen en de heer J. Craghs met 80 punten. Mevrouw R. van Dommelen met 70 punten, mevrouw H. van Beek met 60 punten, de heer A. Leijssen met 50 puntert. Mevrouw L Geurts en de heer W Geurts met 10 punten. Op 7 december is het in de Schouwburg te doen. Om 20.00 uur begint het theaterprogramma Godfried Bomans, een opgewekt mens. Het literair café sluit op zondag 15 december haar medewerking aan "De Waan" af met de prijsuitreiking van de landelijke schrijfwedstrijd: "Hoe Raadselig de Geest" met cabaret van Guido Weijers. De Witte Hoeve, 1130 uur. Op zondag 22 december treedt in het Kerstprogramma van het lite rair café de volksmuziekgroep Mallemoer op met allerlei driekonin gen liederen. Er zijn dia's, er wordt aangegeven hoe de drie koningen eigenlijk magiërs waren en hoe zij tot bedelaars verwerden. Enkele driekoningen teksten uit de literatuur completeren het programma. Het wordt weer de moeite waard! De Witte Hoeve om 11 30 uur. De eerste activiteit in het jaar 2003 is de uitreiking van de 10e Raadse lige Roos op zondag 19 januari. Het duo Um en Um is ter opluistering in De Witte Hoeve. Aanvang 11.30 uur. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - mini male bijdrage van 16,00 euro per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entree- kosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het literair Café kunt u verkrijgen bij het secretari aat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948 maar ook op onze websitewww.literair-cafe-venray .n! Boekrecensie in Peel en Maas Onlangs verscheen bij uitge verij Bruna de roman 'Nacht reizigers' van de bekende schrijver David Baldacci. Na 'In het hart bewijst Baldacci met 'Nachtreizigers' opnieuw dat hij niet alleen een topau- teur in het thrillergenre is, maar dat hij ook een roman tisch en sfeervol verhaal kan vertellen. Tom Langdon is journalist en moet voor de kerst nog één arti kel schrijven. Aangezien hij toch al van plan was kerst te vieren bij een vriendin in Los Angeles, besluit hij de trein te nemen en van deze reiservaring verslag te doen. Tijdens de vier dagen durende tocht van de oost- naar de west kust interviewt Tom vele reizigers aan boord van de trein. Maar dan komt hij onverwacht een oude bekende tegen. Een zeer toevalli ge ontmoeting die voor hem en zijn medereizigers verstrekkende gevolgen zal hebben.... David Baldacci schreef ookiHet recht van de macht', Op eigen gezag', 'Duister lot', 'Vuil spel'. 'Onder druk', 'In het hart' en 'De laatste man'. Het boek 'Nachtreizi gers' is ook te koop bij boekhan del Van den Munckhof in de Gro testraat in Venray. Prijs: 14.95 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13