[|0nze slogan is 'gewoon goed' e Hommel en De Keg aan flink uitbreiden "arkeerdruk neemt alleen maar toe Rabobank Nieuwsbrief Volgende maand besluit over Indycarcircuit Studie naar centrum jeugdzorg Week markt Venray Rabobank Venray Meerlo-Wanssum CDA bezoekt Kemphaan Ongeval A73 Pa EN MAAS Donderdag 21 oktober 2002 - Pagina 7 iaar tegen parkeerverbod in Kloosterhof ff iynaar W. Hoezen bezwaar tegen het van de gemeente Ven- i in de Klooster-, Alfri- gela-, Godefrida- en Hil- Jishof een zonaal rverbod in te stellen, agmorgen werd zijn arschrift in de commis- iezwaar-, beroep- en chriften behandeld, en, woonachtig in de aan- ide Heuvelstraat, vindt dat ir de maatregel-die zorgt en afname van het aantal plaatsen in de buurt- 5 feeks in zijn belang wordt en. Tevens zet hij vraagte- jde doelmatigheid van het omdat verschillende auto- iten hun vervoermiddel de parkeerhavens blijken eren. ezwaarmaker bezit twee waarvan hij er één op terrein kan parkeren. De auto parkeerde hij voor bod omwille van de veilig- et in de Heuvelstraat maar angrenzende woonbuurt, s de Venravnaar konden lilisten in de afgelopen zes jaar in de Kloosterhof over een lengte van 125 meter hun auto parkeren, een parkeerlocatie die door de maatregel van de gemeente sinds augustus van dit jaar compleet is verdwenen. In zijn ogen is door de gemeente Venray onvoldoende gemotiveerd waarom de maatregel in deze omvang noodzakelijk is. Volgens Hoezen is de parkeermaatregel ingesteld op verzoek van de bewonersvereniging Alfridahof, een vereniging die de bewoners vertegenwoordigt uit de hoog- bouwwoningen in het westelijk deel van de woonbuurt. In dat deel van de buurt is volgens de bezwaarmaker een groot aantal parkeervakken gesitueerd, in tegenstelling tot het oostelijk deel van de buurt. Hoezen begrijpt dan ook niet waarom het besluit zich ook uitstrekt over het oostelijk deel van de woonbuurt. PARKEERDRUK Met het besluit wordt volgens hem het probleem, de parkeer druk, niet opgelost, maar juist erger gemaakt. "Door het besluit wordt het niet meer mogelijk om in het oostelijk deel van de Kloos terhof over een lengte van 125 meter op de weg te parkeren, ter wijl die mogelijkheid er in de afgelopen zes jaar altijd wel is geweest. Dit betekent dat de par keerdruk alleen maar verder toe neemt/' De Venraynaar parkeert zijn tweede auto om veiligheidsrede nen niet in de drukke Heuvel straat. "De Heuvelstraat is smal en doodlopend. Als ik mijn auto op de weg parkeer, kunnen vracht wagens naar bijvoorbeeld het Vin- centiushuis er maar moeilijk door. Het komt nu al regelmatig voor dat de Heuvelstraat geblokkeerd is omdat auto's van bezoekers van bijvoorbeeld de muziekschool en vrachtwagens elkaar niet kunnen passeren. Door deze maatregel kom ik in de knel met één van mijn auto's en ik heb geen zin om met mijn buren te gaan vechten om de spaarzame parkeerplaat sen." Ook mensen die bij de bewo ners van de Heuvelstraat op bezoek willen komen, kunnen door de maatregel maar moeilijk hun auto kwijt in de buurt. "Ze hebben geen plek om hun auto te parkeren. Mijn moeder is bijvoor beeld slecht ter been. Zij moet haar auto toch redelijk in de buurt kwijt kunnen. In een tijd' van tweeverdieners beschikt bijna iedereen over twee auto's, waar door de parkeerdruk in de buurt de laatste jaren alleen maar groter geworden. En nu nemen de par- keermogelijkheden in de Kloos terhof nog verder af. Met het besluit wordt het parkeerpro bleem alleen maar groter." VEILIGHEID Ook het argument van de gemeente dat de Kloosterhof om veiligheidsredenen niet geschikt is voor het parkeren van auto's op de rijbaan, wordt door Hoezen niet gedeeld. Volgens de Venray naar is parkeren op deze weg juist veiliger dan op de Gasstraat (intensiever verkeer als gevolg van sluipverkeer) en Heuvelstraat (smal. veel vrachtverkeer). Hoezen vraagt zich dan ook af of er geen andere maatregelen te bedenken zijn die wel helpen om de parkeerdruk in de buurt te ver minderen. Een woordvoerder van de gemeente Venray liet weten dat de gemeente 'serieus nadenkt over parkeermogelijkheden op kenteken' om de parkeerdruk uit de aan het centrum grenzende gebieden weg te nemen. In woon gebieden als Kloosterhof is het volgens de ambtenaar zo dat de bewoners één auto op eigen ter rein kwijt moeten kunnen en '1/4 auto' op de openbare parkeerha vens. "Maar dat zijn toch geen cij fers die passen in een tijd van tweeverdieners", vond Hoezen. "Veel mensen hebben tegenwoor dig twee auto's. Het aantal par- keergelegenheden moet gewoon beter op de parkeerdruk afge stemd worden." Hoezen vraagt de commissie beroep-, bezwaar- en klachtschrif ten het college te adviseren het verkeersbesluit te herzien. Hij ziet een oplossing in een beperking van het verbod tot het westelijk deel van de Kloosterhof, zodat de minimale parkeergelegenheid in de directe woonomgeving van de Heuvelstraat zoveel mogelijk behouden blijft of zelfs verbeterd wordt. anzia genomineerd voor Loek A. Nelissenprijs Maas bezoekt de nde weken de bedrijven nomineerd zijn voor de A. Nelissenprijs en tariseert hoe deze bedrij- :oren op het gebied van imer Relationship jement', vrij vertaald beheer. Dit is namelijk >P eerpunt waarop de jury ^nomineerden beoor- Het eerste bedrijf in serie is horecabedrijf in Ysselsteyn. en Mia Rongen zijn inmid- derde generatie die aan er staat van Roelanzia. Wat beheer betreft kunnen zij rel verhaal vertellen. "De an ons relatiebestand gaal dan 75 jaar tenig," vertelt ngen-Bos "Zo is ons bedrijf pworteld in de Ysselsteyn- leenschap. In het verleden milie Bos gastheer geweest heel wat feesten, begrafe- ert bruiloften. Bij hoogte en, dieptepunten komen leynse mensen hier over ir. Dat schept wel een spe ld met het dorp." izia doet niet mee aan en modegrillen. 'Wij gaan lee met de laatste mode |ZI° egenover staat dat wij een nie kwaliteit presenteren, klanten ervaren dat want taaien voor 95 procent op o die terugkomen of via op-mondreclame hun tevre denheid uiten. Onze slogan is dan ook 'gewoon goed "De bedrijfsfilosofie van ons bedrijf heeft alles te maken met de pioniersgeest die nog altijd heerst in dit dorp. Goed en hard werken en geen flauwekul", licht Hans toe. Ook buiten de dorps- grenzen voelen mensen zich aan gesproken door het bedrijfsmoto van 'gewoon goed'. Het zijn tegenwoordig al lang niet meer alleen Ysselsteyners die te gast zijn bij Roelanzia. Voor vergade ringen. koffietafels, bruilofen en dansavonden voor alleenstaanden komen gasten van zelfs ver buiten de regio. De ingebruikname van het nieuwste bedrijfsonderdeel De Houtwerf (goed voor 500 gasten) heeft daar zeker aan bijgedragen. Met dit nieuwste gedeelte presen teert het familiebedrijf zich op regionaal niveau. De Houtwerf is heel geschikt voor feestelijkheden met een sportief tintje. In deze voormalige houtwerkplaats kun nen de gasten jeu de boule spelen en midget-golfen Over de nominering voor de Loek A. Nelissenprijs zegt Hans Rongen: "Bij de Oscar-uitreiking hebben ze wel eens Oscars voor het hele oeuvre. Zo zie ik deze nominatie ook. We hebben deze verdient door al een hele lange tijd goed te waken over ons bedrijf en het geleverde product. Het is een prijs voor ons hele oeu vre." Hans en Mia Rongen: "Goed en hard werken en geen flauwekul" isscholen in Veulen en Ysselsteyn krijgen een lokaal erbij 001 >asisscholen De Hommel Keg kampen met een ruimtetekort. Bovendien >eide scholen hun leer- ^aantallen fors stijgen. »mmel krijgt in 2003 vijf re permanente lokalen een tweede speellokaal, sief het bouwrijp maken le grond vergt dit een tering van bijna 1,1 mil- euro. Keg is de andere school die _j id jaar flink gaat uitbreiden, men vier nieuwe groeps- n bij, kosten 619.000 euro, de school over een iteit van zestien lokalen kt. Dit moet voldoende zijn c toenemende leerlingen- i'on top te vangen. Er staan nog adere basisscholen op de a o cringsrol voor 2003. De bal wordt uitgebreid met '^3 leellokaal Bij de St. Antoni- m wl in Veulen wordt een ma leslokaal bijgebouwd en de aschool in Ysselsteyn krijgt joei Krmanent tiende lokaal, andere scholen krijgen oor de inrichting en voor wijsleerpakketten. Ti te Venray-centrum De Petrus Bandenschool wacht op de verhuizing naar de voorma lige mavo De Kolk waar wel ruim te is om door te groeien. De school in de Dr. Poelsstraat beschikt momenteel over tien lokalen. In het volgende school jaar zijn er twaalf groepen. Tot de verhuizing, wellicht nog in 2003, zullen twee groepen worden ondergebracht in het gebouw van de Toverbal aan de St. Ursulas- traat die als een van de weinige scholen leegstand heeft. Van de veertien lokalen, in het voormali ge gebouw voor speciaal onder wijs, worden er momenteel zeven gebruikt In het schooljaar 2003- 2004 telt de Toverbal acht groe pen en wordt een lokaal ingezet voor voor- en vroegtijdse opvang. In 2003 komt er een speellokaal bij. De Bongerd blijft de komende jaren stabiel en heeft voldoende aan de zeven lokalen voor de zeven groepen. Veltum De Keg verhuist dit schooljaar van de Blauwververstraat naar Coninxhof dat momenteel wordt uitgebreid. Aan de Tinnegieter straat komt de nieuwe hoofdin gang van de openbare school die de beschikking krijgt over twaalf lokalen. Dat zijn er veel te weinig voor de snelgroeiende Jenaplan school. De Keg krijgt daarom in 2003 vier nieuwe groepsruimten door benutting van de leegstand en ombouw van de gemeen schapsruimte van Coninxhof. Het leerlingenaantal van Coninxhof blijft stabiel en de school heeft genoeg aan haar negen lokalen. Wel krijgt Coninx hof volgend jaar een nieuwe gemeenschapsruimte en wordt het gebouw aangepast vanwege een ondoelmatige indeling. Bovendien krijgt het schoolge bouw aan de Goudsmidstraat nieuwe kozijnen en dakbedek king. Tijdens de renovatie wordt gebruik gemaakt van het leeg staande oude gebouw van de Keg dat in 2004 wordt afgestoten. Brukske Middenin de wijk liggen de Flie- refluit (openbaar) en de Foeke- pot. En vlak buiten de wijk ligt de Hommel, de enige protestants- christelijke school in Venray. Bij zowel de Flierefluit als de Foeke- pot daalt de komende jaren het leerlingenaantal terwijl de Hom mel juist een groei zal doorma ken. De Hommel wordt volgend jaar dan ook flink uitgebreid met vijf groepsruimten en een speello kaal. Momenteel maken al drie groepen gebruik van de depen dance van de Flierefluit. Dat wor den er in de loop van dit school jaar zelfs vijf. Na de permanente uitbreiding zal de Hommel, van wege de explosieve groei, van deze ruimte gebruik blijven maken. De Flierefluit heeft acht van haar elf groepen ondergebracht op de Kiosk 116. De dependance, grenzend aan het hoofdgebouw van de Foekepot, wordt gebruikt door drie groepen. De Foekepot heeft haar dertien groepsruimten allemaal in gebruik. Komend schooljaar wordt één lokaal gebruikt voor voor- en vroegschoolse opvang, waarvoor de Flierefluit al een (nood)lokaal in gebruik heeft. Landweert In Landweert zijn de drie scho len (Vlaswei, Kruudwis en Land- weert) uit hun oude jasjes gegroeid. De Vlaswei beschikt over een gebouw van acht lokalen plus twee noodlokalen. Omdat het aantal leerlingen stijgt heeft de school een extra ruimte nodig. Op het schoolterrein aan de Boterbloem wordt voor het jaar 2003/04 tijdelijk een derde nood- lokaal geplaatst. Daarna kan de Vlaswei gebruik maken van de leegstand bij buurman de Land weert. De Landweert beschikt over negen permanente lokalen plus vier noodlokalen en vier ruimten in de schoolwoningen aan de Sleutelbloem. Het leerlingenaan tal daalt waardoor in het nieuwe schooljaar één ruimte van de zeventien minder nodig is. Het vrijkomende lokaal in de school- woning wordt door de Kruudwis dankbaar aanvaard. Want de school timmerde afgelopen zomer illegaal een noodlokaal in de eigen aula. Daarmee beschikt de Kruudwis nu over dertien loka len, negen in het schoolgebouw aan de Klaproos en vier in school woningen. kerkdorpen De Meent in Leunen wordt momenteel volledig gerenoveerd. De negen lokalen plus twee nood lokalen zijn volgend jaar te krap om een tijdelijke piek in het leer lingenaantal op te vangen. De school moet het capaciteitstekort intern opvangen omdat deze piek korter duurt dan vier jaar. De beide noodlokalen zijn nog nodig tot 2010. St. Antonius in Veulen krijgt volgend jaar een vierde lokaal, kosten 217.522 euro. De kleine school maakt een opvallen de groei door..Het leerlingenaan tal stijgt tussen 2002 en 2006 met 30%. St. Oda in Ysselsteyn heeft nu negen lokalen plus drie noodloka len in gebruik. De school groeit de komende jaren tot boven de 300 leerlingen en krijgt daarom een permanent lokaal extra. De Meulebeek in Oostrum groeit eveneens maar de tien lokalen zijn voldoende om dit op te van gen. De scholen in Castenray, Oirlo, Heide, Merselo en Vrede- peel blijven vrijwel constant en komen niet in aanmerking voor uitbreiding. Winteravondlezing over 'Leefbaarheid in kleine kernen'. Op 26 november aanstaande organiseert Rabobank Venray Meerlo-Wans- sum een winteravondlezing voor haar leden in zaal 't Brugeind te Meerlo. De avond begint om 20.00 uur en het thema van de avond is 'leefbaarheid in kleine kernen'. Regelmatig berichten de media ons over de problematiek van de leefbaarheid in kleine kernen. Bestuurders en burgers houden zich bezig met de vraag: 'hoe houden wij ons dorp leefbaar en levendig?' Hierbij spelen aspecten als woningbouw, winkelvoorzieningen, veiligheid, onderwijs en zorg een rol. Als spreker zal de heer Walter Etty optreden. Van 1978 tot 1990 was hij raadslid en vanaf 1980 wethouder van Amsterdam. Momenteel is hij werk zaam bij het adviesbureau Andersson Elffers Felix in Utrecht, waarvan hij ook mede-eigenaar is. Dit bureau adviseert maatschappelijke organisaties bij uiteenlopende projecten. Daarnaast zullen de heer Beterams, wethouder van de gemeente Meerlo- Wanssum en de heer Deenen, gebiedsmentor van politie district Venray, vanuit hun visie en exepertise over dit onderwerp spreken. Rechtsbijstandverzekering Soms gaat het om een aanrijding. Soms wordt iemand ontslagen. En soms neemt die 'aardige' schilder de telefoon niet meer op na onenigheid over het werk. Plotseling hebt u een juridisch conflict. En dat is zeer kostbaar, want een advocaat kost algauw €170,- per uur. Daarom biedt Interpolis de rechts-bijstandverzekering. Dat scheelt geld. En stress, want al na één tele foontje weet u waar u aan toe bent. De rechtsbijstandverzekering is onder deel van de Interpolis Alles in één Polis®, één pakketpolis voor al uw schadeverzekeringen. Meer weten? Loop even binnen bij Rabobank Venray Meerlo-Wanssum of bel (0478) 530300. Rabobank grootste sportsponsor De Rabobank is opnieuw de grootste sponsor van sportevenementen. Dit blijkt uit de ReSpons Sport Evenementen Monitor. Energiedrank AA Drink volgt op de tweede plaats. Dinsdag 17 december wordt een belangrijke dag voor het Indycarcircuit. Op die dag beslist het college van B en W of er wel of niet een Indycar- baan komt in Oirlo. Dat meld de wethouder Ruyten in de commissie Stedelijke Ontwik keling die sprak van een 'kolossaal besluit'. Half oktober werd het Etil-rap- port gepresenteerd. Momenteel wordt op het gemeentehuis onderzocht of er groen licht kan worden gegeven aan het initiatief van ondernemer Harrie Maessen. De gemeente wil daarbij zorgvul dig te werk gaan en zet, met het onderzoeksrapport in de hand, alle voors en tegens tegen elkaar af. Bijna alle afdelingen zijn bij dit onderzoek betrokken. Er komt ook een communicatieplan. "Met een tijdpad dat aangeeft op welk moment we de burgers erbij betrekken", zei Ruyten. Op de beoogde locatie ten noorden van Oirlo is een groot schalig bedrijventerrein gepland van bruto ruim honderd hectare waar het Indycarcircuit ingepast moet worden. Op dinsdag 28 november wordt het ambtelijke advies aan B en W besproken in de stuurgroep beleidsontwikkeling. Op vrijdag 6 december vindt er een voorge sprek plaats met de gedeputeer den Jean Bronckers en Ger Dries- sen. Namens de gemeente zullen burgemeester Waals en de wet houders Heidens en Ruyten met twee ambtenaren aan het gesprek deelnemen. Tijdens het wekelijkse college- beraad op dinsdagochtend 17 december wordt de knoop defini tief doorgehakt. Diezelfde dag wordt het besluit van B en W wereldkundig gemaakt. In januari 2003 geven de gezamenlijke com missies Stedelijke Ontwikkeling en Middelen hun advies in een extra vergadering. Op dinsdag 28 januari 2003 vindt behandeling plaats in de gemeenteraad. Patrick van der Broeck (CDA) kreeg het in de commissieverga dering aan de stok met wethou der Runen. De raadsfracties CDA, PvdA en Van de Vorle hadden op 9 oktober een schriftelijk verzoek ingediend voor een uitgebreid informatiepakket over de beoog de locatie van het Indycarcircuit. Het ging om het Structuurplan, Provinciaal Omgevingsplan Lim burg (POL), het Sociaal Econo misch Plan (SEP), het Masterplan, Etil-rapport en informatie over de MER die nog uitgevoerd moet worden. "We hebben nog steeds niets ontvangen", klaagde Van der Broeck. "Ik ben dan ook teleurge steld in de wethouder. Dit geeft onvoldoende vertrouwen." Frits Ruyten reageerde gepikeerd omdat de CDA'er deze vraag ook al voor de commissievergadering gesteld had. "En daarom vind ik het flauw om er nu weer op terug te konten zei'Ruyten die meldde dat het om een flinke stapel stuk ken gaat. "Het heeft even tijd nodig maar de informatie komt er aan." Omdat op 30 januari 2003 de WVG (wet voorkeursrecht gemeenten) in het gebied afloopt heeft de gemeente de gerechtelij ke procedure tegen ERS Vastgoed stopgezet. Deze projectontwikke laar had ten tijde van de WVG grond gekocht van eigenaren in het gebied. Terwijl de WVG de eigenaren juist verplicht de grond als eerste bij de gemeente aan te bieden. ERS onttrok zich aan de WVG en sloot toch transacties met de grondeigenaren G. Camps. L. Camps, J. Nooijen en T. Verhe- ijen. De gemeente heeft begin dit jaar een procedure ingezet om de verkooptransacties te vernietigen. Nu de WVG na twee jaar automa tisch afloopt ziet de gemeente geen heil meer in deze rechts zaak. Provincie Limburg, gemeen te Venray, Stichting Jeugdhulp De Spil (waar het Boddaert- centrum in Venlo onderdeel van uitmaakt) en Bureau Jeugdzorg Venray gaan onder zoeken of het mogelijk is om een dependance van een Bod- daertcentrum in Venray op te richten. Deze naschoolse opvang is bedoeld voor kinderen met ont wikkelingsproblemen en voor kinderen waarvoor ouders hulp en ondersteuning vragen bij de opvoeding. Dit in combinatie met andere hulpvormen, zoals crisis opvang voor kinderen van twaalf jaar en ouder en een leefgroep voor jongeren. Die zorg is nu in plaatsen als Venray niet haalbaar, simpelweg omdat er apart niet genoeg aanbod is. Het gaat om projecten voor oudere kinderen en jongeren, zoals de crisisop vang, intensief begeleid wonen en de training die jongeren uit een instelling helpt zelfstandig te gaan wonen. Maar ook om naschoolse opvang en behandeling van jonge kinderen met leer- en gedrags stoornissen. zoals die in Boddaert- centra wordt gegeven. Het plan is om een zogenoemde 'flexibele multifunctionele unit', een opvang met combinaties van hulpvormen, op poten te zetten. Voor de behandeling van 6-7 jari gen wordt door de partijen de suggestie gedaan om aansluiting te zoeken bij het medisch kinder dagverblijf De Kleuterhof in Ven ray. Een soortgelijk initiatief wordt ook in de regio Weert onderzocht. Ruim een jaar gele den heeft de D66-Statenfractie bij de provincie aandacht gevraagd voor de wens van de regio Noord- Limburg om een aanbod voor jeugdopvang -genaamd Boddaert- in de directe nabijheid te krijgen. Via het Venrayse statenlid M. Roling (D66) kwam de problema tiek van de jeugdzorg buiten de steden op de agenda van de pro vincie terecht. Bezoek de gezellige van maandag 23 november bezoeken Zwarte Pieten Alweer een extra reden om de markt te bezoeken! Het CDA-Venray brengt op don derdag 28 november een bezoek aan De Kemphaan. De heer G Remmers zal een inleiding verzor gen over de werkzaamheden van de Seniorenraad en de rol van de Centrale van Ouderenverenigin gen. Na een discussie kan het gebouw worden bezichtigd. Ver volgens houdt het CDA een leden vergadering. De avond begint om 1930 uur. Vrijdagavond zijn twee perso nen gewond geraakt bij een aan rijding op de A73- Het ongeval gebeurde rond 21.30 uur op de grens tussen Limburg en Brabant op de rijbaan vanuit Venray naar Nijmegen. Na een kop-staartbotsing tussen twee auto's raakten in totaal vijf auto's (inclusief de twee) betrok ken bij de aanrijding. Twee perso nen raakten hierbij lichtgewond. Ze zijn per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Box- meer.Op het moment van het ongeval was het erg mistig op de weg. De ravage na het ongeval was enorm. Er ontstond een ver keersopstopping die enkele uren heeft geduurd. De politie gaf na het ongeval dé vluchtstrook vrij voor het ver keer. Na technisch onderzoek werden de voertuigen afgesleept en werd de rijbaan weer vrijgege ven.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7