wembad In het Theehuis Verenigingsinfo Jnieke Voorstelling in |ie Paterskerk terbonden door kdoptie Sint en kerst bij Intratuin Onderscheidingen voor leden St. Caeciliakoor Bernie van Lierop referendaris Zittingsavonden CV De Karklingels [ind gewond ;fij ongeval int en piet op Ie Markt Kerstsfeer bij Angèle Sjoelclub Venray Gezonde voeten Aostrumse Zangkompeneej Den Hoender Omroep Venray Synthese vrijwilligers Venrode Euterpe Ons Genot Zangers van St. Frans Venray's Mannenkoor Unicef helpt kinderen Bangladesh Oud papier MMSK St. Petrus'Banden Collegium Vocale De Bandelieren Tomorrow People De Springplank Confetti DVD's in de bibliotheek Het Zonnelied Wandeltocht Merselo ■ag JEL EN MAAS Donderdag 21 november 2002 - Pagina 21 Op woensdag 27 november is de idervoorstelling Zwembad van es Hegger in het Theehuis in het lapark. [n de voorstelling van Loes Hegger •je haar liefde voor het alledaagse :ine leed terugkomen. De schrij nde plekken die iedereen in het een wel ergens opdoet, de ontroc- ig om het heldendom dat soms in :ine wereldjes zichtbaar wordt. De mor van het absurde, waarin alle dag net iets verder doorgetrokken wordt. Na het succesvolle Kapsalon Knipscheer komt Loes Hegger dit sei zoen uit met Zwembad. Zwembad gaat over bibberen en badhokjes, van babyzwemmen tot bejaardenzwem- men, over watervrees en watertan den. In Zwembad wordt een sprong in het diepe gewaagd om het felbegeer de zwemdiploma te halen terwijl de kloeke badjuffrouw alles en iedereen in de gaten houdt. De geur van friet uit het snoepwinkeltje biedt troost. Lief en leed in een zwembad zonder een spatje water. Een fysieke en hila rische voorstelling voor iedereen vanaf 6 jaar, gemaakt door vier spe lers en een regisseur. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt circa 60 minuten. Kaarten zijn verkrijgbaar bij VW kantoor Venray of bij het Thee- hüis/Odapark in Venray, telefoon 0478-513690. trafi st0I Donderdag 21 november (s an- nut ond) vindt er een unieke voorstel- haij g plaats in de Paterskerk. De atervoorstelling heet 'Met het oog ide toekomst' en is een productie voo n de Wresinski Cultuur Stichting. Op n stichting die is opgericht voor Rot tnsenrechten en vrede, tegen lla, noede en uitsluiting Een kernbegrip binnen deze stich- ui ig is 'Cultuur als wapen tegen de moede'; professionele kunstenaars 4.1 erken samen met mensen die de moede een leven lang beleefd heb- D, :n De theatervoorstelling is een suhaat van deze samenwerking, 'Met het oog op de toekomst' een voorstelling die op indringende wijze een inzicht geeft in het dage lijks leven en lijden van de allerarmste kinderen. Toch is de voorstelling niet zo dat je je hoofd afwendt van de armoede, zoals je meestal doet Dat heeft wellicht te maken met het feit dat je als kijker een positie krijgt van stille getuige, van toehoorder, van iemand die kijkt en begrijpt zonder in te grijpen. Het is een meeslepend stuk dat eerder al op vele plaatsen in Nederland te zien was: U bent wel kom donderdag 21 november om 20.00 uur in de Paterskerk, ingang via de pastorie aan de Leunseweg 5). De toegang is gratis. ile» iEen 10-jarig kind uit Venray is tandag gewond geraakt bij een ver- icrsongeval. Net na 12.00 uur reed 27-jarige vrouw uit Venray met ar auto over de Westsingel. RotfOp de kruising met het Molenpad i de Veltumse Kleffen zag zij een HO vanuit het Molenpad rechtdoor 2" ter de Westsingel de Veltumse Klef- tt oprijden. 1 Naast de auto reed een fietser die over wilde steken. Op het oment dat de Venrayse over de Tuising reed was de auto al overge ven. De fietser echter nog niet met een nrijding als gevolg. Het kind is per nbulance naar het ziekenhuis bracht. Op dit moment is geen iformatie beschikbaar over eventu- «i (letsel. Het Sinterklaasfeest gaat ook niet n de Venrayse weekmarkt onge- erkt voorbij. Volgende week maan- ig, 25 november, zullen twee pieter- izen op de markt aanwezig zijn en kleintjes onder de bezoekers ver entten' met wat lekkers. Een week 'er, op maandag 2 december, zal de "leiligman zelf zijn pieterbazen aellen. Verder hebben de markt reden voor maandag 16 en idag 23 december de Kerstman kunnen leggen. Op de markt van december zal de kindervriend uit hoge noorden op de markt waar- innen uitdelen. Kortom, redenen Éooeg om de gezellige Venrayse Tekmarkt met een bezoek te bren- Met de komende gezellige feestda gen in het vooruitzicht is het altijd heerlijk om het in en rondom het huis sfeervol aan te kleden. Bij Bloemen- huis Angèle staat een keur aan sfeer volle artikelen om deze aankleding volgens uw eigen wens te realiseren. Bloemenhuis Angèle heeft dit jaar ook een grote collectie hobbyartikelen zoals kraaltjes, steentjes, pareltjes, gla zen kerstballetjes e.d. Ook voor een passend sinterklaas- of kerstgeschenk bent u bij Bloemenhuis Angèle aan het juiste adres. De bindsters van Bloemenhuis Angèle helpen graag bij het samenstellen van uw boeket, arrangement of met de materiaalkeu ze om zelf aan de slag te kunnen. Als extra service is Bloemenhuis Angèle extra geopend op zondag 24 novem ber en zondag 15 en 22 december van 12.00 tot 17.00 uur. Extra koop avonden tot 21.00 uur; vrijdag 22 en 29 november, dinsdag 3, woensdag 4, donderdag 19, vrijdag 20 en maandag 23 december. Speciaal voor u organi seert Bloemenhuis Angèle diverse sfeervolle demonstraties; zaterdag 23 november vanaf 13 30 uur Advcnt- kransen/sfeerkransen; zaterdag 30 november vanaf 13-30 uur Sinter klaas- en kerstsurprise (voor de 'klei ne klantjes' surprise grabbelton); zaterdag 7 december vanaf 13-30 uur Werken met parels en zaterdag 14 december vanaf 13-30 uur Kerstarran gementen. Op maandag 9 en dinsdag 10 december zal er een kerstworks hop gehouden worden. Het inschrijf formulier ligt voor u klaar. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Vrijdag 22 november is de 5 c' lerde en laatste bijeenkomst een we' en cyclus van drie avonden over ncl1 fstand en adoptie. Adoptleou- e"' Iers zijn het onderwerp op deze I ivond. De avonden worden gege- en in het kader van het project l herbonden door adoptie'. Bij het adopteren en opvoeden van C1 en adoptiekind krijgen adoptieou- |o0t Iers te maken met specifieke vragen esoj d onzekerheden. Hoe is de relatie 'et hun kinderen. Hoe verloopt de dc 1 ;it wikkeling van hun kinderen. vef! oorheen in relatie tot hier en nu o°' lijft een rol spelen in het leven van ■n. foptieouders. Het vieren van een «jaardag van het geadopteerde kind 'rts daarbij een mooi voorbeeld. De fff. IQnd op 22 november begint met tn lezing van dr. Soewarso. adoptie- Rider en kinderarts. In zijn lezing *uli ut hij in op hetgeen adoptieouders «aren bij het omgaan met en het opvoeden van hun adoptiekinderen. Er zijn leuke en minder leuke dingen. Blijdschap en geluk maar ook verdriet en onmacht kunnen flinke sporen nalaten in het leven als adoptieouder. Hierna wordt het panel voorgesteld. Het panel bestaat uit zes adoptieou ders. Zij vertellen ieder hun eigen ver haal. Na een pauze volgt een uitwisse ling/discussie tussen het panel en dc zaal. Het doel van de avond is de ver bintenis bespreekbaar te maken tus sen afstandsouders, gcadoptccrdcn en adoptieouders en tot een beter begrip te komen voor eikaars positie, achtergronden en huidige situatie. De avond vindt plaats van 20.00 tot 23.00 uur in het Euregionaal Sport- en Congrescentrum in Sittard. Sportcen trumlaan 5. De kosten bedragen 3,50 euro per avond. Voor meer informatie kunt u bellen naar Fiom-bureau Eind hoven: 040-2453335. Iedereen is van harte uitgenodigd. Bij het koppeltoemooi in Dieteren werden afgelopen zaterdag de volgen de resultaten behaald door Sjoelclub Venray: Klasse B: Annij v.d. Heijden-Truusjen- niskens 8e. Klasse C: Harrie Rongen-Ben Rongen 4e; Rietje Goumans-Sjeng Goumans ~e; Agnes v. Dijk-Regien Sanders 13e. Klasse D: Truus Schoeber-Paul Bouten 5e. Onze voeten dragen ons het leven door. Voeten gezond houden, is daar om geen overbodige luxe. Want bij pijn aan onze voeten, om welke reden dan ook, zijn we geneigd om deze scheef neer te zetten. Dit 'ver keerde' lopen heeft weer gevolgen voor enkels, knieën, bekken en rug. Een goede verzorging van uw voeten kunnen helpen: voetverzorging en voetreflexzonemassage. De beide ser vices worden verzorgd door functio narissen waarmee het Groene Kruis een samenwerkingsovereenkomst heeft gesloten. Deze personen heb ben een speciale opleiding gevolgd. Zij beschikken over de nieuwste apparatuur en voldoen aan de gelden de hygiënische normen. Zo nodig bezoeken zij u üiuis. Indien u gebruik wenst te maken van een van deze beide services, dan belt u de Klanten service Groene Kruis: 077-3209595. u krijgt dan een lijst toegestuurd, waar op namen en telefoonnummers van de voetverzorgenden en voetreflexzo- nemasseurs staan vermeld. U neemt dan zelf contact op met éën van hen bij u in de buurt om een afspraak te maken. De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepe teerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23.00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de tele foon en bel 0478-511251. Donderdag 21 november: 14.00 uur koersbal WO Noord-West; 20.00 uur derde kaartavond uit serie van zes. Vrijdag 22 november 20.00 uur paranormale avond door Mieke en Theo de Hoog. Maandag 25 november: 20.00 uur clubavond sjoelclub Den Hoender. Woensdag 27 november: 10.00 uur volksdansen groep 1; 13-00 uur volks dansen groep 2; 14.00 uur handwer ken Den Hoender: 19 00 uur yoga informatie telefoon 514269. Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in Venrav. In Waar zijn de Troubadours geble ven? vertelt Bets van Linder uit Veg- hel alles over haar eerste cd Vur ieder die 't heure wil donderdag van 21.00 tot 22.00 uur bij Oscar Hovens. Zondag 1 december brengt Sinter klaas een bezoek aan Omroep Ven ray, in het programma verzoekjes op zondag tussen 12.00 en 14,00 uur. Hij wil graag een keer verzoekjes voorle zen en de verjaardagstaart naar een jarige brengen. Als er kinderen zijn die het leuk vinden om hierbij aanwe zig te zijn, laat het dan Omroep Ven ray even weten, telefoon 512362 of mail het naar info@omroepvenray.nl En wie weet heeft zwarte piet nog wel iets lekkers. Zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. Op de laatste zaterdag van het jaar zend Omroep Venray de Top 25 van het jaar 2002 uit. Tussen 18.00-20.00 uur hoor je de best verkochte singles van het afgelopen jaar. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor Activiteitencentrum voor ouderen De Kemphaan in Venray een gastvrouw/heer. De taken zijn o.a het ontvangen van dc bezoekers, kof fie/thee zetten; bezoekers voorzien van een consumptie en innen van geld; verrichten van werkzaamheden in de keuken: dagelijks schoonmaken na afloop van een activiteit. Men moet zowel zelfstandig als in teamver band kunnen werken; klantvriende lijk zijn; graag met ouderen willen omgaan, zich aan de afspraken hou den. De werktijden zijn op woensdag middag van 13-30 tot 17.00 uur of op donderdagmorgen van 09.00 tot 13-30 uur. Meer informatie: Vrijwilli gerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwc- venray@synthese.nl. Woensdag 27 november om 20.00 uur bij zaal Thielen, Kennedyplein. Afmeldingen bij Annemie Vousten, telefoon 513135 Agenda: 15 december: Kerst-In. 18 december: Kerstviering. Wil je meer weten over de vereni ging. neem dan gerust contact op met Dora Garson tel. 585371 of bezoek website www.venrode.nl Bij Intratuin Venray heeft men speciaal voor de komende feest dagen een keur aan Sint-/kerstca- déaus. Ook speciaal voor de kin deren kunt u prima terecht bij Intratuin Venray. Speelgoed, klei ne kindersurprises of leuke heb bedingetjes voeren de boventoon. Zondag 1 december zullen Sint en Piet ons bezoeken. Alle kinderen met familieleden zijn van harte welkom. Sint en Piet zijn erg blij met een mooie tekening of kleur plaat. Op onze Sfeer-/trend-/kerstafdeling zijn drie 'huizen' ingericht: Huis vol warmte: rijk, warm en zacht. Zodra je het Huis vol warmte binnen komt word je omringd door de moderne ronde vormen. De comfor tabele en weldadige uitstraling komt terug in de zachte, aaibare stoffen, dikke karpetten en gewaagde kleuren met een rijke structuur en relief. Een huis om in te dromen. Huis vol traditie, klassiek, glitter, glamour. Het Huis vol traditie heeft een klassieke uitstraling, maar is zeker niet ouderwets. Traditionele elemen ten als glitter en glamour worden per fect aangevuld door moderne, een voudige vormen. Luxe stoffen en ruitdessins en een rijk kleurenspel geven het huis een vertrouwde sfeer. Huis vol schittering: transparant, licht en schitteringen. In het Huis vol schit tering zorgen zachte tinten in combi natie met zilver en wit en transparan te materialen voor een licht en sfeervol huis met lef en humor. Strak ke lijnen en vormen worden afgewis seld met ronde uitbundige details. Ondanks de schittering is dit huis vol rust. Opvallend in de verschillende thema-trend-huizen zijn de prachtige combinaties van accessoires met kerst- en sfeerartikelen. Het is een lust voor het oog om al dit fraais te aan schouwen. Op onze tuinafdeling vindt u een groot assortiment doe het zelfartike- len, pareltjes, kraaltjes, mosjes, lijm- pistolen, tempexbollen, strokransjes, oasis, ijzerdraad, krammetjes, decora tieve takken, besjes, exoten, gedroog de materialen, sierfruit etc. Ook hebben wij een groot assorti ment verse kerstbomen in alle soor ten en maten te koop, Ook voor een kunstboom bent u hier aan het juiste adres. De kunstbomen zijn nauwelijks van echte kerstbomen te onderschei den, zodat de laatste jaren steeds meer mensen overgingen tot de aan schaf van een kunstkerstboom. Uiteraard kunt u gedurende de win termaanden ook nog diverse mooie buitenplanten kopen zoals gaulteria, skimmia-soorten en diverse overige besdragende. Deze soorten staan erg sfeervol en decoratief als voordeurde coratie in een mooie mand of decora tieve pot. Onze medewerk(st)ers hel pen u graat met het samenstellen van uw arrangement. Op onze kamerplantenafdeling heeft men ook rekening gehouden met de verschillende trends en sfe ren. zo kunt u hier kiezen welke sfeer- en kleurencombinatie het best bij de inrichting van uw huis past. Erg populair zijn de strakke combinaties in trendy potten aansluitend in de diverse populaire sfeertinten. Geheel naar eigen inzicht en keuze kunnen wij een geschenkpakket samenstellen volgens de laatste trends met traditionele artikelen. Onze bloembind(st)ers kunnen u prima ver dienstelijk zijn bij het samenstellen van uw boeket of bloemenarrange- ment. Op maandag 9 en dinsdag 10 sep tember zal de traditionele Kerstw orkshop gehouden worden. Het inschrijfformulier lig voor u klaar bij de Klantenservice. Als extra service is Intratuin Venray extra geopend op zondag 24 novem ber en zondag 1,8, 15 en 22 decem ber van 11.00 tot 17.00 uur Extra koopavonden tot 21.00 uur: vrijdag 29 november, dinsdag 3, woensdag 4, donderdag 19, vrijdag 20 en maandag 23 december. Graag hopen wij u te mogen begroeten bij Intratuin Venray, Langstraat 133; www.intratuin.nl Afgelopen zaterdag vierde het St. Caeciliakoor het jaarlijkse feest van haar patroonheilige. Natuurlijk begon men met het opluisteren van de H. Mis in de St. Petrus'Banden-kerk. Na een enorm buffet kwam de verras sing: er waren nogal wat leden die een onderscheiding kregen. De heren P. Hendriks en J. v. Loon werden geëerd met de gouden medaille van de Gregoriusvereniging omdat ze veertig jaar als kerkzanger actief zijn. De dames L. Aarts en R. Gardeniers en de heren J. Gardeniers, F. Gielen en G. Minden werden onderscheiden met de zilveren medaille van de Gre goriusvereniging: 25 jaar lid van een of meerdere kerkkoren. Na de huldiging traden nog enkele topartiesteo-uit-eigen-keuken op. Ze kregen de zaal herhaaldelijk 'plat'. Afsluiting vormde het Don Kozakken- koor, dat met bleke dan wel witte kui ten een enorm sterke tekst ten gehore bracht. Het koor kan er weer een jaar tegen. Harmonieorkest: 21 en 28 november: 20.00 uur repeti tie. afmelden tel. 589363. 4 december: 20.00 uur repetitie (woensdag). 12 december: 22.15 uur ALV. Jeugdorkest: 21 en 28 november: Repetitie, afmel den tel 588545. 4 december: 20.00 uur repetitie (woensdag). 8 december. Proms Beegden, 12 december: 22.15 uur ALV. Drumband: 26 november en 3 december: Repeti tie, afmelden tel. 589550 of 06- 12614198. 12 december: 22.15 uur ALV. Bestuur: 12 december: ALV. 16 december AB, 20.00 uur bij H. Thomassen. Ouderenvereniging Activiteiten ouderenvereniging Ons Genot in "t Stekske in Landweert: Maandag 25 november: gymnastiek groep I van 13-00-14.00 uur; groep II van 14.00-15.00 uur. Woensdag 27 november: volksdansen (MBVO) van 9.00-10 00. Sint Nicolaas- viering van 14.00-17.00 uur. Donderdag 28 november: Koersbal- len van 9.15-11.30 uur; Koersballen van 13-30-16.00 uur; Sjoelen van 1930-22.00 uur. Vrijdag 22 november: 19 00 uur repe titie meisjes/jongens; 20.00 uur repe titie hele koor. Zaterdag 23 november: Tussen 10.00- 12.00 uur oud papier inleveren bij de papiercontainer aan de Nieuwhuis- weg. Dinsdag 26 november: 19.00 uur repetitie meisjes/jongens. Zondag 8 december: 10.45 uur mis in de Paterskerk. Het koor is op zoek naar meisjes en jongens die willen zingen binnen het koor. Kom eens kijken op de repetitie van dinsdag- of vrijdagavond in het koorhuis De Galmhut, gelegen aan de Langeweg (voormalige Dr. Poels- school)! Donderdag 21 november: 19.30 uur repetitie bas en bariton; 20.00 uur repetitie gehele koor. Donderdag 28 november: 19.30 uur repetitie tenor 1+2; 20.00 uur repeti tie gehele koor. Extra repetities: 24 november en 8 december 11.00-13-00 Witte Hoeve. Verschoven repetitie van 5 december naar 4 december. Programma: 23 november: Cecilia/feestavond in Partycentrum De Witte Hoeve. Aan vang 19.30 uur. 15 december: Kerst-in in Schouwburg Venray. 21 december: Concert in Schouw burg Venray. 25 december. Kerstmis: H. Mis Grote Kerk. Afmelden bij Cees van Kreij. telefoon 5897^5. Oud papier: kunt u afleveren bij de VM K-container aan de Molenhofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve Website: http://listen.toArMK Dit najaar staan de activiteiten van Unicef, het Kinderfonds van de Ver enigde Naties, in het teken van de kinderen in Bangladesh. In dit land leven veel kinderen in sloppenwijken en moeten werken om te overleven. Unicef wil deze kin deren in de mogelijkheid stellen om naast werk, ook naar school te gaan Hiervoor is uw hulp nodig In Venray gaan ze de komende weken weer kaarten, cadeautjes en andere Unicef artikelen verkopen, Zo helpt 11 Unicef helpen. 22 november: Albert Heijn Venray 29 november: Hema Venray 28 november en 12 december: Intra tuin Venray van 10.00 tot 17.00 uur 13 december: Beukenrode Venray van 15.00 tot 17.00 uur voor bewo ners en van 17.00 tot 20.00 uur voor familie en bekenden. Verder kunt u altijd terecht bij de Wereldwinkel Venray. Afgelopen zaterdag is Bernie van Lierop van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray benoemd in de functie van referendaris voor het gebied Noord-Limburg in het Rubens huis in het Belgische Antwerpen. De Venrayse schutterij streeft er altijd naar om ook organisatorisch een vin ger in de pap te hebben. En dat de Venrayse schutters van een zeer goed bestuursniveau zijn, blijkt ook wel dat er diverse keren leden worden bena derd om zitting te nemen in een bepaald bestuur binnen het schutters- en gildenleven in de beide Lintbur gen. Enkele jaren geleden werd de toen malige voorzitter, Joep Krijnen, bena derd door de Nobele Orde van de Papegav om deel te gaan uitmaken van deze Orde ais referendaris van het district Noord-Limburg. De Nobe le Orde van de Papegav is een groep schuttersvrienden uit geheel Europa, die op basis van de verdiensten voor een schutterij of gilde, onderscheidin gen uitreikt aan die leden, die zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Er zijn naast het bestuur een aantal referendarissen benoemd, die ieder een eigen district voor hun rekening nemen. De investituur van de gedeco reerden vindt ieder jaar plaats op de derde zaterdag van de maand novem ber in het Rubenshuis in het Belgi sche Antwerpen. Zo werd dus enkele jaren geleden Joep Krijnen benaderd of hij referendaris wilde zijn voor het gebied Noord-Limburg. Hij volbracht deze taak jarenlang met verve. Maar echter naarmate zijn gezondheid ach teruit ging en de leeftijd hem daar naast ook parten ging spelen, besloot hij in het voorjaar van 2001 om zijn functie als referendaris op te zeggen, waarna hij hiervoor ontslag aanvroeg bij de Kanselarij van de Nobele Orde van de Papegay. Joep Krijnen kreeg nog een hoofdtaak met zich mee. voordat hij afscheid mocht nemen: hij moest zorgen voor een opvolger. Na een zoektocht tussen de kandidaat- referendarissen. viel zijn oog op Ber nie van Lierop, die op bestuurlijk niveau inmiddels al enkele functies vervuld binnen het schutters- en gil denwezen. Naast vice-voorzitter van de Venrayse schutterij zijn zijn belangrijkste nevenfuncties secreta ris/penningmeester van de Schutters- bond Juliana, mede-organisator van de Schutterseombinatie Noord-Lim burg en het Dekenale-Schuttersfccst en webmaster van de website van de Oud Limburgse Schuttersfederatie. Mede gezien op zijn nog jeugdige leeftijd, denkt de Nobele Orde van de Papegay in deze persoon een goede opvolger gevonden te hebben voor de positie van Joep Krijnen. Iedere laatste woensdag van de maand haalt atletiekvereniging Ven- ray-Regio het oud papier op. Bewo ners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltse- pad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, worden ver zocht om op woensdag 27 november om uiterlijk 18.30 uur. oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00-13-00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container, die geplaatst is aan de Weg in den Berg. hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Nadere informatie: tel 583529 of 582842. De repetitie van het korps is op woensdag van 19-30 tot 21.30 uur en op zondag van 10.30 tot 12.00 uur, De repetities op woensdag vinden plaats in De Opmaat, op zondag wordt, bij goed weer, buiten geoe fend op het sportveld tegenover de Opmaat. Bij verhindering dient men zich af te melden bij de korpsleiding. Dit kan telefonisch gemeld op nummer 580418, of uiterlijk een half uur voor aanvang van de repetitie in De Opmaat. Heeft u interesse in het korps, kom eens kijken en luisteren tijdens de repetities in clubgebouw De Opmaat. Oostsingel 37 in Venray. Repetities in het gebouw van de Zan gers van St. Frans aan de Langeweg Elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Repetities: 25 november en 2 en 9 december. 15 december kerstconcert in Venlo om 15.00 uur. 22 december kerstconcert in Mils- beek om 15.00 uur. Kamerkoormuziek van alle tijden. Zingen is goed voor je lijf en leden. Dat doen we in een gezellige sfeer en voldoende aandacht voor stemvor- rning zodat je stem groeit. Kom eens luisteren op maandagavond en je hoort het. Ben je een tenor en spreekt je deze formule aan? Neem gerust contact op: inlichtingen: bel dan: 569412 of 584986. Iedere donderdag repetitie van 18 00 uur tot 19.00 uur. Kinderen die graag een kijkje komen nemen kunnen vrij blijvend binnen lopen. Zit je op de basisschool en kun je lezen kom gezellig langs in de nieuwe repetitie ruimte De vrolijke noot in de toren van de Grote Kerk. 3 december: Gezinsviering 10.30 uur. 15 december: Kerst-in, Schouwburg Venray. Afmelden bij Jacintha: 580802. Iedere donderdag repetitie van 19.30 uur tot 21.00 uur. Jongeren vanaf 12 jaar zijn van harte welkom een nootje mee te komen zingen. Loop gerust eens binnen of kom naar onze nieuwe repetitieruim te De vrolijke noot in de toren van de Grote Kerk. 3 december gezinsviering Grote Kerk 10.30 uur. 15 december Kert-in, Schouwburg Venray. 29 november Vormselviering. Afmelden bij Jacintha: 580802. Donderdag 21 november (vanavond) Levend Ganzenbord voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur spelen we dit spel. dat lijkt op het Mega Ganzenbord, dat we op Rollebol gedaan hebben. Andreea Dragomir, Nikki van Meijel en Mariska Rothof hebben de Huis- nummertocht van afgelopen donder dag gewonnen. Maandag 25 november, van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Er wordt een etala- getocht in het centrum gehouden. Als het slecht weer is, wordt de tocht doorgeschoven naar volgende week. Er wordt dan een alternatief program ma geboden. Dinsdag 26 november clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt de surpriseavond gehouden. Donderdag 28 november knutselen voor Sinterklaas voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Jongelui: 3 december brengt de Sint een bezoek aan de Springplank. Kin deren die voor hem willen optreden moeten dit kenbaar maken voor 28 november. Dit kan bij Joseph (maan dag), Suzan of Lonneke (dinsdag) of Marjolein (donderdag). Wonen in Venray Meerlo-Wanssum? Kijk op www.VMWonen.nl Woensdag 27 november koorrepcti tie 20.15 uur. Woensdag 11 december optreden Schuttersveld. Zondag 15 december Kerst in. Het repertoire is afwisselend, va close harmony tot pop. Ze repetere- op woensdagavond. Bekijk voor informatie ook websit' www.confetti.zingt.nl of neem cor tact of met secretaris: Henk Mijnstei. tel. 512082. Voor afmelding: Gert tel. 631306. DVD's lenen in de bibliotheek is geruime tijd mogelijk. Voor zowel d. jeugd als de volwassenen wordt ee uitgebreide collectie, waaronde diverse actuele titels, aangeboder Het lenen van een jeugd-DVD kost euro en voor de DVD's van de vo wassen afdeling wordt 2,25 eur gerekend. De uitleentermijn is week. In de bibliotheek zijn lijste van de aanwezige DVD titels beschil baar. Binnënkort gaan de internt workshops weer van start. Bedoel voor diegenen die nieuwsgierig zijÉ naar wat het internet allemaal te bi< den heeft en hoe gezocht kan worde; op het internet. Tevens wordt dj workshop e-mail aangeboden. D: workshops duren twee uur en de koj ten bedragen 7,50 euro inclusie reader. Een folder met nadere uitleg j beschikbaar in de bibliotheek Op de website www.obvenray.ti staat alle actuele informatie over dj bibliotheek Venray. Op de site is o.i de link te vinden naar de catalogd van de bibliotheek. 24 Uur per da kan thuis bekeken worden welk boeken opgenomen zijn in de collei tie van de bibliotheek. Ook is hd mogelijk om uitgeleende boeke; direct te reserveren. Bij de keu^ Lenersinformatie staat het overziclj van de geleende materialen. In d bibliotheek is een folder beschikbaa met uitleg over de diverse mogelij I heden van de catalogus. De biblic theek is geopend dinsdag t/m donde dag van 11.00-18.00 uur. vrijdag va 11.00-21.00 uur en zaterdag vaj' 11.00-14.00 uur. Graag tot ziens. Repetities: 's maandag om 20.00 ui in het Parochiehuis Paterskerk. Leut se weg 5, Venray. Zondag 24 november: 10.30 ut Paterskerk. Zondag 1 en 15 december: 10.30 ui Paterskerk. Woensdag 25 december. Ie kerstdaj 11.00 uur Paterskerk. Bij verhindering afmelden Iny Ku' pers, tel. 585226. U bent altijd we kom op onze repetitieavonden voc een kennismaking. Voor meer info matie, aanmelding, afmelding kunt bellen: Trees Douwes, tel. 047! 584494 of Toos v.d. Heuvel, tel. 047! 583884. Op zondag 24 november is de S Nicolaas wandeltocht. De afstande zijn 5, 10 en 20 km. De starttijde zijn: 5 en 10 km van 09.00 tot 14.1». uur en 20 km van 09.00 tot 12.0 uur. Om 13 3O uur start de Sint nu een heleboel zwarte pieten op de km afstand, vooraf gegaan door 1 fanfare. De startplaats is zaal 't Anke Grootdorp 73 in Merselo. tel. 04" 546217. Het inschrijfgeld is twe euro met medaille of cijfertjes en sp culaas en 1,20 euro met specula: zonder medaille. Het inschrijfburea sluit om 17.00 uur. Inlichtingei 0478-586556 of 546496. Vrijdag 22 en zaterdag 23 novem ber worden de jaarlijkse zittingsavon den gehouden in gemeenschapshuis D'n Oesterham. Ook dit jaar wordt er weer een hoogstaand en gevarieerd programma aangeboden. De organisa tie is vooral trots op de compleet Oos- trumse afsluiting van beide zittings avonden. De betreffende artiesten zijn De Sok, die vorig jaar de show stalen met hun act vanuit een luchtballon en Will Creemers en Lizanne Arts. win naars van de liedjesmiddag 2002 en bekend van de carnavalsband Aacht vur elluf. Het complete programma van de zittingsavonden, die beginnen om 20.00 uur, ziet er als volgt uit: Hans Eijkemans (Brabants buuttekam- pioen 2002, 2,5 Wat. (kolder en humor uit Deume). De Noot uit Vlier den (beroemd in Brabant en vér daar buiten) met een nieuw programma, Hèrs en Dwèrs uit Helmond (humor Will en Lizanne. op veelal bekende top 100 nummer zij snijden onderwerpen aan die and- ren vaak niet aandurven), Hub Sta sen (Limburgs buuttekampioe 2002). De Sok brengt Oostrumse zi en onzin van een hoog niveau en a afsluiting worden door Will en Lizai ne een aantal bekende Oostrums schlagers ten gehore gebracht. Ti slot maar zeker niet het onbelangrijk ste de muzikale omlijsting. Die i zoals altijd in de vertrouwde handej van dc Eikenhofkapel. Gezien hij bovenstaande programma belovcl het weer twee fantastische avonde te worden. U kunt daar op vrijdag avond nog van meegenieten. Allee1 voor deze avond zijn nog kaarten t koop (a 11.00) bij Dave Moorrcci Randenrade 13, telefoon 51318- Ook leden kunnen daar nog terecT voor een (gratis) kaartje.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 25