30% 40% 40% Sinterklaas bedankt Venray voor de intocht ADVANCE lÉpMW Dorpsklank Castenray viert 25-jarig jubileum C&aacsül puimK KAD00TJE? €12.50 \o* Dia-presentatie over Nieu w-Zeeland Bridgedrive Divinoiandia weer een succes VENRAY GROTESTRAAT 49 TEL. 0478 64 09 89 ALCAST tV AUTOMATISERING Honderddrieëntwintigste jaargang - week 47 - donderdag 21 november 2002 EN MAAS Winterschilder 'korting Creemers gaat veel verder Voor bedrijven en particulieren bUBBELE WINTERPREMIE. Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek jj Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 creemers Vorige week vrijdag is er weer enthousiast gebridged voor Jacqueline Eibers in Divinoiandia. En dat was mede te danken aan de organisatie en plezierige bege leiding van mevrouw Tiny Meeuwsen en de heer Jan Heinekamp. Het totaal van spon soring en inschrijfgelden is onge veer 5600 euro geworden. Groepswinnaars waren: D: 69,90 mw. Janssen - hr. Janssen. B: 66,67 mw. Schenkte - hr. Schenkte. A: 61,81% hr. v.d. Wee - hr. van Gaal. C: 57,64 hr. Verheyen - hr. Willems. Dank zij het voortreffelijke computerwerk van de heer Gijs Verweij was de uitslag snel bekend. De datum voor volgend jaar ligt al weer vast en wel op vrijdag 21 november 2003- een kijkje gaat nemen is valt meteen de graf- ur aan de zijkant van fenrayse jongerencen- op. In de afgelopen heeft Job Cox voor de keer in zes jaar samen rie andere graffiti-artie- de muur overgespoten, 'top masterpiece' volgens li, Cox is te bescheiden lijn eigen werk met dit ikaat te bestempelen. luit de Bontekoestraat zie je beste en vooral ook meteen, de enige buitenmuur van Dingus-pand waarop mag En gespoten of geverfd. Het ook een van de weinige sen in Venray waarop (ged- graffiti mag worden aange- it. "Binnen in Dingus is de al tig keer overgespoten en fd of beschreven zegt Job "Dat is een continuproces heb ik jarenlang met steentje )i|gedragen. Door de jaren hebben vele graffiti-artists t creatief spuiten geleerd en rerder ontwikkeld.' is in de graffiti-wereld zijn tennaam. Job Cox is 28 jaar vanaf zijn zestiende vrijwilli- tot zijn vierentwintigste. ook vaste bezoeker bij Dingus. Hij hoort bij Dingus inmiddels bij de oude hap. "Vele jongeren kennen ik niet. En zij mij niet. Dat is hele maal niet erg of abnormaal. Dat hoort zo in een echt jongerencen trum Ik ben er wel erg blij mee dat een fors aantal van de jonge ren nog steeds in de graffiti-kunst geïnteresseerd is of er zelf nog aan wil doen. Die vinden mij dan vanzelf wel. Je ziet wel dat er door de jaren heen nogal wat ver anderingen in stijlen en aanpak optreden. Prachtig." yanaf zijn twaalfde doet Job al aan graffiti. Hij is er altijd mee doorgegaan, heeft zijn eigen stijl ontwikkeld en mag tegenwoordig grote landelijke opdrachten uit voeren. Hij heeft van zijn hobby, of beter gezegd passie, een goede bijbaan kunnen maken. Hij vindt het belangrijk dat de buitenmuur bij Dingus op zijn tijd van iets nieuws wordt voorzien. Het jon gerencentrum heeft een vast plek je in zijn bestaan. Job: "Dingus heeft mij en vele andere, zeker destijds toen graffiti nog in het verdoemhoekje of in de taboe sfeer zat, toch de kans gegeven. Dat is nou Dingus! Zo zijn er ook vele muzikanten en dj's die het zelfde zullen zeggen. Op deze www. heldermansport.nl PRTJ manier kan ik eens wat terugdoen voor Dingus. Ze zijn er wel geluk kig mee dat de boel zo af en toe wat wordt opgefleurd na al die misselijke onzin van de afgelopen jaren. Voor Dingus doe ik dit dan ook belangeloos. Je bent niet voor niks betrokken en ook nog eens vrijwilliger. Ik hoop echt dat Dingus zal blijven bestaan. Ik moet er niet aan denken wat er anders van die jongeren zoals ik destijds, dan nog in Venray terecht moet gaan komen. Waar kun je dan nog heen'(_ Helemaal nergens dus." Landelijk wordt graffiti steeds meer als kunstvorm(art) gewaar deerd en ook erkend. Ook in Venray. Dat doet Job Cox goed. "Toen we bezig waren, kwamen er voorbijgangers wel eens kijken. Sommigen bleven er zelfs voor stil staan. Wat ik nog het mooiste vond, was wel dat enkele bejaar den. die met voorzitter Pieter Gijsbers op de stoep in gesprek waren geraakt, ook nog eens om tekst en uitleg vroegen. Dat was echte oprechte interesse. Er waren mensen bij die ook nog eens verstand van zaken hadden. Die kunstschilderden zelf. Die zagen ook heel goed in dat het nogal een groot verschil was of je met een kwast of een spuitbus aan het werk moest. Met een spuitbus heb je geen direct con tact. Geweldig! Dat hebben we voorheen niet mee mogen maken." De graffiti-artiesten hebben de hele zijmuur en de (oude) zaalin gang met front en al weer hele maal overgespoten. Voor het mid delste deel van de zijmuur is Job verantwoordelijk. "Heb ik hele- alleen de week van 18 t/m 24 november I WOEMSDA C VRIJD/IG TE RD/IG B<GB*TBB\B€ KGB* TBBSBG OM DE DAG EEN HOGERE KORTING, MAAR.... •ALLIEN GELDIG OP GELABELDE AMTIKILMN VAN DE ADVIESPKIJS jacks fleece sweaters rackets trainingspakken schoenen skates en nog veel meer! tegen spotprijzen! 3x STUDIO PORTRETFOTO'S 15x21 cm SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY maal zelf gedaan. Dit keer is er bewust voor wat sprookjesachti ge figuren en afbeeldingen geko zen. Is wel in, de laatste tijd. Teken- en animatiefilms zijn erg in trek. Ook doen boeken en films zoals Lord of the Rings en Harry Potter het* erg goed. Het vorige werk. the last piece, dat we nu dus hebben overgespoten, had vooral betrekking op de Dingus- malaise. Ik heb technisch en cre atief gezien nu echt alles uit de kast gehaald. Er is vooral op kleu ren, kleurstellingen, contrasten, perspectief en diepgang gelet. Ook heb ik deze keer de zijdeur, een nooduitgang, en de brandtrap in het werk mee verwerkt. Toen het allemaal af was, stond ik er eerlijk gezegd zelf ook wel van te kijken. The piece is helemaal in het pand opgegaan, het is één geheel met elkaar geworden." Buiten het gevoel iets heel moois te hebben gemaakt, bekruipt Job Cox een soort verdriet. Dingus blijft voor hem altijd Dingus, hét jongerencentrum in Venray. Maar toch. "Als je met een groot deel van het gebouwr zo intens bezig bent. na een langere tijd van niet, zie je wel hoe de boel aan het ver pauperen is. Het is echt een schandaal. Toevallig waren ook een aantal bouwkundig adviseurs van Dingus in de laatste weken in de weer. Er zaten gevaarlijke scheuren hier en daar. Het hing er om of Dingus nog wel open kon blijven. Ik kon goed aan Pieter Gijsbers en andere kopstukken oit de Dingus-scène zien dat het deze keer echt menens was. Wat een toestand zeg. Dat ze dat nog alle maal vol kunnen houden." Voor mensen die geïnteres seerd zijn in deze kunstvorm is Job Cox altijd bereikbaar via tele foon 06-48117763. Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Sinterklaas is weer in het land! Afgelopen zondag kwam hij op zijn paard in Venray aan en na een rondje door het centrum werd hij op het bordes ontvangen. Het krioelde van de mensen op en rondom de Grote Markt en het was een gezellige drukte. De intocht werd onder meer ver zorgd door MMSK. de jeugdhar- monie, het koor van de muziek school, de schutterij, Euterpe, de Rowans. Christoffel, Sjang Vollenberg en een heleboel leuke zwarte pieten. Tot zijn verjaardag slaapt de Sint in het Sinterklaashuis in het oude raad huis; ga maar eens door de ramen kijken. In de rode brievenbus kun je brieven, tekeningen en verlang lijstjes kwijt. De eerste brieven zijn inmid dels binnen, zoals onderstaande van Malou. Lieve Sinterklaas, Ik heb u gisteren gezien in Venray op uw witte paard. U had een heleboel zwarte pieten mee genomen die grapjes maakten en strooigoed uitdeelden. Ik vónd de koffiepiet wel leuk om te zien en die ene piet die aan het tokkelen was en niet meer naar beneden kon komen. Ik vind het ook heel leuk dat u in het Sinterklaashuis slaapt en ik ga er iedere dag naar kijken. Ik ga deze brief ook in de rode brieven bus stoppen en misschien dat ik hem kan zien hangen als ik de vol gende keer weer kom. Ik hoop dat ik u dan ook weer eens in uw luie stoel zie zitten! En dat ik zwarte pieten aan het werk kan zien; pakjes inpakken of zoiets. Ik stop mijn verlanglijstje ook in deze brief. Dan kunt u er mis schien rekening mee houden! Dag lieve Sinterklaas! Dikke kus van Malou Ook Sinterklaas heeft de redac tie van Peel en Maas een bericht meegegeven voor de kinderen in Venray: Beste kinderen van de gemeente Venray, Met heel veel plezier kijk ik terug naar de intocht van afgelo pen zondag. Het weer was prach tig en wat waren er veel kinderen en grote mensen. De burgemees ter zei wel 8000. Ook heel hartelijk dank aan de politie, MMSK St. Petrusbanden, heel veel zwarte Pieten, het Rode Kruis, de koetsen. Koninklijke Harmonie Euterpe, Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. de Hazekeutel, De Rowans, St Christoffel, het jeugdorkest, de kinderen van IVM, (wat zongen jullie prachtig. De burgemeester, het geluid, Huub die Amerigo vasthield, de instructie Piet en natuurlijk de hoofdpiet, de spon sors en het St. Nicolaas Gilde. Het was fantastisch. Met de koffiepiet gaat alles goed en wij zijn weer goede maatjes, fijn dat jullie geholpen hebben om hem te vin den. Wat bleef de tokkelpiet lang aan de draad hangen, knap hoor. Ik heb nog even heerlijk kunnen rusten in het Sinterklaashuis, jullie kunnen nog verlanglijstjes en tekeningen in de brievenbus doen. Ik wens jullie een heel gezellige Sinterklaas tijd toe, en volgend jaar kom ik weer naar Venray. Liefs Sinterklaas Webdesign, Netwerken, Notebooks, TFT Plasmaschermen Leeuwstraat 2-4 Venray Tel.: 0478-530030 on-line shop: www.advance-automatisering.nl Het is op vrijdag 22 novem ber precies 25 jaar geleden dat in Castenray de Fanfare Dorpsklank werd opgericht. Op zaterdag 23 en zondag 24 november zal op gepaste wijze dit zilveren jubileum worden gevierd. In 25 jaar tijd heeft De Dorpsklank muzikaal bewezen heel wat in de mars te hebben In ras tempo promoveerde men van de 4e afdeling naar de Ere-afde- ling. Vele wimpels en kampioen schappen met als hoogtepunt het behalen van het wereldkampioen schap in de afdeling uitmuntend heid tijdens het Wereld Muziekconccours in Kerkrade in 1993 vielen de fanfare ten deel. Muzikale leiders van de fanfare waren Jan Bartels uit Meerlo, Jac Kessels uit Neerkant, Rene Lebens uit Born, Rolf Prejaen uit Linne, en zeker niet te vergeten de voor De Dorpsklank legendari sche dirigent Chris Cuppen onder wiens leiding de fanfare giganti sche resultaten scoorde. Echter ook De Dorpsklank ontkwam niet aan de bekende ups en downs. Dat resulteerde in een heuse noodkreet in 2001. Een ernstig tekort aan muzikanten vormde een zeer gevaarlijke bedreiging voor het voortbestaan van de Castenrayse fanfare. Een openba re dorpsvergadering kwam er aan te pas om te zoeken naar een oplossing. Inmiddels gloort er weer hoop voor de jubilerende vereniging. Er werd gereorgani seerd, er kwam een muzikaal beleidsplan, en er zijn weer een groot aantal leerlingen die zich bekwramen in het bespelen van een instrument. Zelfs een aantal volwassenen trok de muzikale schoenen aan en ging voortva rend van start. Een nieuwe diri gent nam plaats op de 'Bok'. Ron van den Beuken uit Meterik. Hij studeerde HaFa directie bij Jo Conjaerts en Sef Pijpers aan het Conservatorium in Maastricht. Onder zijn leiding hoopt De Dorpsklank opnieuw muzikaal aan de weg te timmeren. Het hui dige bestuur spreekt de wens uit dat ook in de toekomst Castenray in staat is haar eigen muziekgezel schap op de been te houden. Op zaterdag 23 en zondag 24 novem ber zal er feest zijn in Castenray vanwege de zilveren fanfare en haar jubilarissen. Het programma: zaterdag 23 november: 19.00 uur H.Mis in de parochiekerk (opgeluisterd door de fanfare met medewerking zang solisten); 20.30 uur Caselse avond voor alle inwoners met het orkest Going La Paz zondag 24 november: 10.00 uur brunch (voor leden en genodig den); 12.00 uur huldiging van de jubilarissen Piet Arts (25 jaar lid en bestuurslid), Wim Classens, Theo Jacobs, Geert Janssen, Gertie Lucassen, Mart Marcellis, Eric Thielen, John Versteegen, Dini Withagen (allen 25 jaar lid), Wiel van Rensch (25 jaar muzi kant) en Hav Rutten (50 jaar muzi kant); 13 30 uur receptie en aan bieding jubileumcadeau, presen tatie nieuwe dirigent: 15.00 uur optreden diverse joekskapellen, 17.30 uur sluiting jubileumfeest. Jan-Willem Driessen verzorgt op woensdag 27 november een dia presentatie over Nieuw-Zeeland in dans- en Partycentrum Janssen in Venray. De avond begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 2,50 euro en leden van Wereldcontact hebben gratis toegang. Reserveren en info via telefoon 024 -3444698 ofinfo@nieuwzeelandplein.nl, Nieuw-Zeeland, dat is: gouden zandstranden, kilometerslange zand duinen, dichtbegroeid regenwoud, besneeuwde alpentoppen, ijzige gletsjers, actieve vulkanen, geothermische gebieden met kokende modderpoelen en geisers, diep het land insnijdende fjorden, spiege lende meren, onstuimige rivieren, bruisende watervallen en unieke flora en fauna. Het natuurschoon vomt de achtergrond voor tal van activiteiten, waarvan vele adrenalineverhogende: raften. bung)' jum- pen, abseilen, sky diving en zorbing. Jan-Willem Driessen, auteur van het Reishandboek Nieuw-Zeeland, reisde vele malen naar dit land downunder en verzorgt voor de reisvereniging Wereldcontact een pakkende diapresentatie. Hij laat u niet alleen kennismaken met de imponerende natuur, maar ook met de steden Auckland, Wellington en Christchurch, de cultuur en de mythen van de Maori, de Nederlandse zeevaarder Abel Tasman, onfortuinlijke goudzoekers, bedreigde vogelsoorten en 'ver liefde vulkanen'.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 17