rank Sinatra en Willem I Kunst Cultuur School of Future in Jera Drie kunstenaressen in galerie De Lochting usters in zaken Meitin1 Pot wordt uitbundig feest Regionaal Kabaal In het spoor van Hemingway dSPr* Tuinen Bonte Koe Hardcore Impact De Recyclers j, EN MAAS Donderdag 21 november 2002 - Pagina 15 :eld tingterugblik op het leven •eii een van de grootste artie- ooit, Frank Sinatra; xdfergroep De Kern met een lijn elsruk over de roemruch- evi oorvader van Willem- t. V inder. de eerste oranjeko- Willem I en cabaret met esi van der Pasch en ird Groenendijk. Drie n i stellingen van een hoog talt ter komende week in de mal uwburg Venray. cuse me. while I disappear' )SJ Sinatra in 1971. Volkomen wacht trekt hij zich terug showbizz. Een ongelooflij- rrière is plotsklaps ten einde, latra: That's Life! zijn we je van de nacht na dit leid, waarin het multi-talent is Albert Sinatra terugkijkt !n fenomenale carrière van dertig jaar en op een zeer igen leven. De vele boeiende van deze unieke persoon- eid worden gecombineerd zijn swingende nummers, AO itige ballads, meezingers als gers in the Night en New iaD New York en de hoogtepun- it zijn 'swinging years' als lei- an de 'Rat Pack' met Dean n en Sammy Davis Jr. Ol' Eyes is twee jaar later even n$ wacht weer terug in de bizz. Hij verlengt zijn roem- mT e carrière met maar liefst ig jaar! Voor het eerst komt 1151 een stabiele privé relatie it, tot wanhoop van zijn kin- lu Ja. Frankie-boy begon bij de vofl erode big bands van Harry en Tommy Dorsey. Hij was idool, ver voor de Beatles, van zijn singles haalden de ld rade, hij was de uitvinder iet conceptalbum en stond J1Q i6 langspeelplaten in de top- The Voice trad overal ter ld op, speelde in meer dan nad Iros en maakte talloze radio- stf levisieshows. Vele jaren was onbedreigde koning van de Jbusiness. The Chairman of ïoard was een ongebonden ft» aholic en een perfectionist, et zo makkelijk omging met ngen en presidenten als met maffialeiders. Een tedere macho, waarvoor de vrouwen bij bosjes vielen, maar ook een 'loner' die vrindschappen moest organiseren om gezelschap te hebben. Een onberekenbaar gevoelsmens vol paradoxen. Tot slot van zijn car rière zet Sinatra al zijn successen nog eens op de plaat, in duet met de grootste popartiesten van de negentiger jaren. Er worden zes miljoen exemplaren van ver kocht. Hein van der Heijden speelt in deze voorstelling de rol van Frank Sinatra. De voorstelling op zaterdag 23 november begint om 20.00 uur. Theatergroep de Kern speciali seert zich al jaren in het schrijven van toneelstukken over fascine rende, sterke vrouwen als Belle van Zuylen, George Sancl, Hilde- gard von Bingen. Nu de roem ruchte voorvader van Willem- Alexander: de eerste oranjekoning Willem I. Ooit, in 1815, bombardeerden de groot machten België en Nederland tot één koninkrijk, met als koning Willem I. Maar de droom viel al na 15 jaar jammerlijk uit elkaar. Iemand riep nog: 'Er zijn geen Bel gen, Sire'. Maar het was al te laat. Als in 1828 de Belgische katholie ken en liberalen een Monsterver bond sluiten, lijkt het lot van het Koninkrijk der Verenigde Neder landen snel bezegeld. De bis schoppen staan niet toe dat een protestantse vorst hun pastoortje mondig maakt. En liberalen wei geren Nederlands te leren. Liever strijden ze voor een onafhankelijk België met een eigen cultuur en temperament. Op 24 maart 1830, op de verjaardag van de verlichte vorst, ontworsteld het Zuiden zich aan het mislukte huwelijk met het Noorden. De Kern zou de Kern niet zijn, als ze ook niet in deze voorstelling vrouwen op een interessante manier aan bod zou den laten komen. Naast zes acteurs spelen dan ook vijf actri ces een belangrijke rol. Waaron der prinses Marianne, de opstan dige dochter van Willem I. Verder Henriëtte d'Oultremont, de katho lieke Belgische hofdame voor wie de koning afstand deed van zijn troon. Ook een rebelse soubrette. Lieve de Saeger, laat volop van zich horen. En we leven intens mee met het benepen leven van koningin Wilhelmina van Pruisen en de gouvernante Sophie van Wassenaer. 'Koning Willem I of het Verlies van België' is toneel zoals toneel hoort te zijn: een toe gankelijk drama vol poëtische momenten, hartstocht en humor Met elf professionele acteurs die spelen alsof hun leven ervan afhangt. In fraaie kostuums in een koninklijk decor. Kortom, toneel dat niet mag missen! Met Jan-Jaap Jansen, Ineke ter Heege, Marieke de Kruijf, Bob van Tol, Arthur Boni, Diana Dobbelman, Margreet Heemskerk e.a. de voorstelling is op dinsdag 26 november, aanvang 20.00 uur. CABARET Ernst van der Pasch is dit sei zoen met zijn derde avondvullen de programma Weg te zien in de theaters. Ernst gaat Weg. Om zelf verloren te raken? Om het verlo rene te zoeken? Onderweg zijn zonder reisdoel is ook een doel op zich. Ernst van der Pasch is iemand die verrast. Hij neemt de wereld om zich heen niet voor wat die is - niet vanzelfsprekend in ieder geval. Hij blijft zichzelf en het publiek bijzondere vragen stellen. Hij verrast daarbij met zijn grappige, vaak filosofische gedachtekronkels. Want op elke vraag moet er toch een passend antwoord zijn? Dat de praktijk vaak anders uitwijst, leidt tot een prachtig tableau van botsende werelden. Van der Pasch won de persoonlijkheidsprijs op het Gro ninger Studenten Cabaret Festival, voltooide zijn studie Geneeskun de en maakte vervolgens twee cabaretprogramma's die jubelend werden ontvangen door de lande lijke pers. In september 2001 kwam zijn eerste CD uit, Verdwa len, met de liedjes van deze twee programma's. SinatraThat's Life Het derde programma Nep van Richard Groenendijk wordt gere gisseerd door Selma Susanna; de tekst- en conceptadviezen zijn afkomstig van George Groot. Erik de Reus, waarmee Richard een seizoen lang tourde, neemt de arrangementen en een aantal compositities voor zijn rekening. In Nep haalt Richard Groenendijk een vette streep door mensen die je drie zoenen geven en bij de tweede al over je schouder kijken of er een belangrijker iemand bin nenkomt. Hij rekent af met loze ruimtes, geheime agenda's, colle ga's die je het beste gunnen zolang de borrel duurt, maar hij rekent bovenal af met zichzelf. Hij blijft natuurlijk het podiumbeest met een dijk van een stem en hila rische verhalen maar wordt dit keer persoonlijker. Rauwer. Het is duidelijk dat Groenendijk iets kwijt wil, maar wat? "En ik speel geen vette types meer", belooft hij. We wachten af. In 'Nep' pro beert Richard dus echter te zijn dan ooit. Toch zit de kans erin dat hij ook nu nog met zijn eigen waarheid zal moeten schipperen. Van der Pasch en Groenendijk staan op donderdag 28 november op de planken van de schouw burg. aanvang 20.00 uur. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray ®dag 24 november om 20.00 de toneelvoorstelling 'Zus- in zaken' van Toneelvereni- Oirato in Oirlo te zien in de uwburg van Venray. Het is ebn blijspel in drie bedrijven. 't klooster van moeder over- lft! n de zusters Agaath, Clara en cisca is in grote geldnood, ziet er zelfs naar uit dat bin- enkele maanden het klooster ft zal gaan, Aartsbisschop Sie- nk, die ieder jaar een weekje ft klooster komt uitrusten, is ook van 'plan het klooster te 0 open. Er zijn zelfs plannen van het klooster een casino te en en de zusters elders te tsen. De biechtvader Wl*nd van de zusters, pastoor J keimans, kan tegen deze 'k plannen niks inbrengen en grijpt vervolgens maar weer. stot terend en wel, naar de miswijn. Dan verschijnt plotseling Guus Jongeneel, oftewel meneer BIL van Building Investment Limitted. Een vrolijke en kordate man die grootse plannen heeft met het klooster. Zijn plannen vinden snel weerklank bij zuster Francisca die enkele cursussen marketing en pr heeft gevolgd. Als dan ook nog Rianne het klooster in vlucht omdat zij achtervolgd wordt door een groep drugsdealers gaat alles heel snel; de plannen van meneer Bil worden uitgewerkt en binnen korte tijd is het klooster een ren dabel vakantiepark. Klooster Pare draait binnen het jaar zeer goed, maar dan wordt er gebeld. Mon seigneur Siemelink wil eens langs komen, alsnog dreigen de zaken helemaal mis te gaan. Maar dan komt er hulp van Rianne, zij heeft een stukje gemeenschappelijk verleden met monseigneur Siemelink. Dit lijkt meer dan voldoende om de toe komst van zowel Klooster Pare, de zusters, Rianne, Bil en pastoor Breukelmans zeker te stellen. Oud en nieuw kan je in Ven ray op verschillende plaatsen vieren. Nergens zal echter zoveel gedanst worden als in de Evenaar. Twee verschillen de ruimtes zullen je alle dans bare muziekstijlen brengen, van 70-er jaren disco en funk tot aan de laatste pop- en hou- senummers van dit moment. Onder de noemer Meitin' Pot krijg je een smeltkroes van muziekstijlen!! In 'Room 1' mixen dj's O.T.B en ErCee house muziek van de afge lopen 15 jaar, vanaf de Summer of Love ('88, het legendarische jaar waarin house zo'n beetje begon) tot aan de Winter of Madness ('02, het legendarische jaar waarin de eerste Meitin' Pot wordt gehou den). Deze zaal zal een kleine club worden met alles erop en eraan. O.T.B (Don Funken) heeft zijn strepen inmiddels, ook ver buiten Venray, dik verdient. Enke le jaren geleden draaide hij twee wekelijks voor volle zalen ,in de Dingus Dance Department met zijn maatje T.T.M. Legendarische avonden waren dat. weten oud- bezoekers nu nog te vertellen. Met zijn huidige project Funckar- ma (een samenwerking met zijn broer Roel) gooit hij hoge ogen in binnen- en buitenland. Het is deze avond zal hij zowel oude als nieu we vinylplaatjes ten gehore bren gen. Dit doet hij samen met ErCee (Rick Clephas), nog zo'n oude bekende in Venray. Hij heeft in binnen en buitenland gedraaid en is van alle markten thuis. Kortom een dampende housezaal met twee deejays van formaat. In 'Room 2' draaien 100%Suzie (Susan Swinkels) en ln-de-warrie (Barry van Zwol) allerlei uitbundi ge feestmuziekstijlen zoals disco, funk, pop, R'nB, party, eighties en hip-hop die geen moment zullen vervelen. Deze zaal zal in disco stijl zijn aangekleed. Voorverkoop is 10,- euro en aan de deur 12,50 euro. Kaartverkoop is reeds gestart bij de Evenaar, dagelijks geopend vanaf 16.00. Reserveren is ook mogelijk via meltinpot2002@hotmail.com Jera '70 presenteert op zaterdag 23 november de School of Future tour 2002/2003- Het package bestaat uit drie zeer getalen teerde bands (Destination Zero, Chillbum en Linked), en twee dj's (DJ R U Dolf en DJ Tha Spooky One) Door middel van een goed gepromote toer veroveren zij dit jaar het Nederlandse clubcircuit. Ook Jera '70 kan dan niet achter blijven en is zodoende ook op de toerlijst van deze drie bands en dj's terug te vinden. Destination Zero uit Enschede is een collectief van vijf musici met diverse achtergronden. Geza menlijk trachten ze de grens tus sen dans en rock metal te over bruggen. Door de combinatie van dans bare beats (drum 'n bass, techno, triphop) met elektrische gitaar, bas. djembé en zang probeert deze band een originele, frisse en eigen sound neer te zetten die in alle richtingen uitwaait. In tegen stelling tot veel andere dance-acts is Destination Zeró op het podi um een echte live-band die weet hoe ze sfeer kan scheppen zodat er makkelijk gedanst en gebeukt wordt. De belangrijkste invloe den van Destination Zero zijn; Pitchshifter, Massive Attack, Bad Company, Tool en Rage Against The Machine. Chillbum uit Tilburg is het logi sche vervolg op wat eens de legendarische crossoverband Brotherhood Foundation was: de geweldige energie live-presentatie vermengd met elektronische live drums. indrukwekkende gitaar- synths en een opwindende zang. Industrial death pop noemt de band hun mix zelf. Belangrijkste invloeden van deze band zijn 80's wave en synthipop, industrial a la De avond begint om 20.00 uur. Voor meer info check: www.ysselsteyn.com/jera70 of bel: 0478-541613 Nine Inch Nails, dë rauwheid van een Marilyn Manson en de uitstra ling van een supermodel. Linked is een driemanformatie uit Tilburg. De fundamenten van Linked bestaan uit elektronische apparatuur, drumcomputers, samplers en modules. De band mixt hardcore, metal met drum&bass en bigbeat tot een ste vige massa waarbij drums, zang, gitaren en vooral elektronica de bestanddelen zijn. Dit energieke drietal staat op het podium garant voor een dynamische, originele en indrukwekkende underground sfeer. Dit hebben ze al bewezen bij optredens in onder andere De Effenaar in Eindhoven, 013 in Til burg en Paradiso in Amsterdam. De muziek is zeker ook voor de popliefhebber een verteerbare maaltijd. Dit is te danken aan de originele sounds en melodieën die in een herkenbare songop- bouw te proeven zijn. Linked combineert dance met rock tot een explosief geheel. Invloeden zijn: Prodigy, Chemical Brothers, Filter en Pitchshifter. De dj's R U Dolf en Tha Spooky One vormen de fundering waar mee de party tot een geheel wordt versmolten. Party, vernieu wend, dance, rock, lol en explo sieve energie zijn de steekwoor den waarop de platen worden uit gezocht. Dit resulteerde in diverse shows in bekende zalen in Nederland, zoals de Effenaar te Eindhoven, W2 te Den Bosch en 013 in Tilburg. Het resultaat van een avondje met DJ Tha Spooky One R U Dolf is een erg diverse geheel, met nummers van oude en nieuwe bands waaronder Pitchshifter. Lost Prophets, Insane Clown Posse, Slipknot, Faith No More, the Workhorse Movement. Hatebreed, Prong, Tool, Amen, etc. Van zondag 17 november tot en met 22 december is er weer een nieuwe boeiende expositie in galerie De Lochting. Er is recent werk te zien van Danielle Jacqui- not (beelden) Nellie de Mulder en Sylvia v. Noye (schilderijen). Danielle Jacquinot heeft een grenzenloze belangstelling voor de mens en is gefascineerd door de perfektie van het lichaam. Haar beelden stralen uit: tederheid, verlangen, sensualiteit, mystiek. In haar kunst gaat zij voort met passie, humor, fantasie en enthou siasme. Haar beelden getuigen van de veelzijdige facetten van haar persoonlijkheid. Sculpturen, die over de vrouw vertellen en de rijke wereld om ons heen; het leven in al zijn vormen. Zij put haar inspiratie uit dat, wat het leven ons geeft om te beminnen, te tonen of te getuigen. Nellie de Mulder is gefascineerd door tekens uit de oudheid. Daar bij gaat het haar niet om wat de tekens oorspronkelijk betekenden of voorstelden, maar om wat voor beeld zij nu oproepen en welke uitstraling zij hebben. Daarnaast heeft zij aandacht voor eigentijdse beelden en vormtaal. Hiervoor neemt ze tekens uit haar direkte omgeving. De oude en eigentijdse beelden rijgen zich ineen tot een totaal vanzelfsprekend beeld, een geheel nieuwe werkelijkheid. Nel lie de Mulder werkt graag met pasteuze materialen.om ruimtelijk effect te krijgen, en om een schil derij letterlijk op te bouwen, waarin de sporen van wording, van tijd en aantasting en bewer king te zien zijn. Haar werk impo neert door ingetogenheid en zeg gingskracht Sylvia v. Noye werkt op houten panelen met materialen die elkaar aantrekken of afstoten, waardoor er een intense wisselwerking ont staat tussen de grondstoffen. De voorkeur voor schilderen op hout wordt ingegeven door de behoef te om de weerstand, en tegelijker tijd de energie, van het materiaal te ontdekken. Delen van het schil derij worden van een vernislaag voorzien, als om dat gedeelte te veredelen boven andere delen en te conserveren voor de eeuwig heid. Het kleurgebruik is natuur lijk, zonder zware contrasten. De warme kleuren voor grenslijnen en vormen kunnen zich mengen en delen, versmelten maar ook overlappen, waardoor tweeledig heid ontstaat. Die tweeledigheid is de grondslag voor haar werk: de versmelting tussen cultuur en natuur, de relatie tussen ruiter en paard, op zoek naar en overgave aan eenwording. Galerie De Lochting is gelegen aan de Laagheidseweg 16 in Ven- Zondag 24 november staat de band Huge! op de planken in de Koe. Een band die een breed scala aan wereldberoemde covers (Creedence, Beatles, Blondie etc.) speelt uit de jaren '60, '70 en '80. Zij doen dit op een andere, eigen wijze manier dan je gewend bent. Ze maken er een heuse rock 'n roll show waarbij het podium vol staat met TV's waarop de muziek met beelden uit heden en verle den wordt ondersteund. Een show waarbij niet alleen de muziek maar ook humor en het publiek een rol spelen. Unstopa- ble-Retro-Rock knalt van de bühne. Aanvang 17.00. Entree 2,50 euro. Verwacht 8 dec: Squm Crowd: Verwacht 22 dec: X-pression (Pascalle). Zaterdag 23 november wordt in OJC Dingus in Venray de elfde editie gehouden van Hardcore Impact, DE party7. Het café gaat om 19 00 uur open; de zaal om 21.00 uur. De entree is vijf euro. Op zondag 24 november vindt in Gryphus in Vierlingsbeek de vijfde voorronde plaats van Regio naal Kabaal. In het Vierlingsbeek- se jongerencentrum zijn de bands Tres Locos, Neije Moan, Juice Tigers en Wicked Honey de deel nemers aan het regionale popcon cours. Voor de vijfde keer raast Regio naal Kabaal door het Land van Cuijk. Het popconcours toonde in het verleden aan dat de regio barst van het muzikale talent. Na voorronden in Het Jeügdhuus Beugen. Jeugd- en Jongerenwerk Grave. De Wissel Mill. Free Stone Oploo vindt in Gryphus de vijfde en laatste voorronde plaats. De laatste kans voor de deelnemende bands zich te plaatsen voor de finale die plaats vindt op zondag 22 december in De Box in Box meer. Tres Locos: Zesmansforma- tie uit Langenboom die begon met het spelen van covers. Na vier jaar besloten de heren over te gaan tot het spelen van eigen nummers. Het brede repertoire van Tres Locos omvat mooie pop songs, stuwende rock 'n' roll, vette akoestische nummers en relaxt luistermateriaal. Neije Moan: Nieuwe band uit Oploo met een verleden in OEF. Waar OEF ophield gaan de zes heren van Neije Moan verder. Folk, zvdeco, tex-mex en andere feest muziek in het Oploos dialect. Dat gaat dus een feestje worden! Juice Tigers: Vijf jaar jong hardcore combo uit Lottum. Aanvankelijk werd Juice Tigers geïnspireerd door Mike Levy, Tony Little en andere helden van Amazing Dis coveries. Na vier demo's is van die inspiratiebron weinig meer te horen. Wel van hun afkomst want de teksten zijn in de Limburgse taal. Wicked Honey: Stevige en dynamische female rockband uit Bakel die is geïnspireerd door bands als K's Choice en Skunk Anansie. Gitaargeoriënteerde muziek met een zangeres die doet denken aan Sass Jordan en Sheryl Crow. Een band met potentie! Gryphus is geopend vanaf 15.30 uur. Het programma begint om 16.00 uur. De entree bedraagt 3 euro. Meer informatie over Regio naal Kabaal is te vinden op inter net www.regionaal-kabaal.nl of www.gryphus.nl Drumband Jong Nederland Horst houdt op zondag 24 novem ber in een sfeervolle Mèrthal het muziekevenement Drumpop. De entree is vrij, De opening van Drumpop om 16.00 uur zal wor den verzorgd door de organise rende vereniging Drumband Jong Nederland Horst. Hierna zal de Djembee groep van Horst een optreden verzorgen met de djem bee, een West-Afrikaans instru ment. Hierna zal een spectaculair optreden plaatsvinden van de Recyclers uit Leunen. Ze zullen tijdens hun optreden gebruik maken van allerlei attributen, welke de leden binnen handbe reik krijgen. De middag zal wor den vervolgd door de Drumband Fanfare Velden. Boekrecensie in Peel en Maas Michael Palins reisavontu ren brachten hem in alle uit hoeken van de wereld. Hij reisde van de noord- naar de zuidpool en doorkruiste alle landen rond de Grote Oceaan, maar de grootste uitdaging die hij is aangegaan, is ongetwij feld zijn tocht dwars door de uitgestrekte en meedogenloze woestijnvlakten van de Sahara geweest. De woestijn onthult tijdens de reis echter niet alleen het trooste loze van eindeloze zandvlakten, maar juist een enorme verscheide nheid aan culturen en landschap pen, en een lange geschiedenis van beschaving, handel en vero veringen: van het tijdperk van de oude Egyptenaren tot de rijke isla mitische oliestaten van vandaag. In dit boek 'Sahara', begint zijn reis in de tegenwoordig in onze kere positie verkerende kolonie van Gibraltar en eindigt in het Libië van kolonel Gaddafi. Micha el Palin, op de proef gestelde ont dekkingsreiziger, op zijn best. HEMINGWAY In zijn tweede boek, 'In het spoor van Hemingway', reist Michael Palin via Chicago en Michigan naar Italië, Parijs en Spanje, via Florida naar Afrika en weer terug naar Cuba. Ale plek ken die Hemingway op deze aard bol heeft aangedaan, worden opnieuw door Palin bezocht. Tij dens zijn reizen verplaatst Palin zich in de wereld van Heming way. Heden en verleden vloeien daarbij in elkaar over, wat leidt tot erg verrassende momenten. Michael Palin vestigde zijn naam internationaal met Monty Python's Flying Circus en verschil lende speelfilms, waaronder 'A fish called Wanda'Daarnaast schreef hij verschillende boeken over reizen, waaronder 'Reis om de wereld in tachtig dagen', 'De cirkel rond en Sahara'. De twee bijzondere boeken zijn ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. gramma Schouwburg Venray

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15