Knallende opening carnavalsseizoen 2003 Meerlo-Wanssu Lezing over Schuitwater 'Meerlo-Wanssum en de werell Vy Nieuwe regels voor bouwvergunningen en welstand Aanvraag vervoerspas Uit de B. en W.-vergadering li PEEL EN MAAS Donderdag 21 november 2002 - Pagi Gemeente Wat u moet weten als u gaat (ver)bouwen Vanaf 1 januari 2003 veranderen de regels voor bouwen en verbouwen aan uw woning. Denk daarbij aan dakkapellen, dakramen, (schotel)- antennes, aan- en uitbouwen, bijgebouwen en overkappingen, kozijn- en gevelwijzigingen, schuttingen en tuinmuren en zonnepanelen en -collectoren. Gunstig is dat u in bepaalde situaties voorditsoortbouwwerken geen bouw vergunning meer nodig hebt. En in andere situaties gelden soepelere regels dan voorheen. Dan krijgtu te maken meteen 'lichtebouwver gunning'. Deze krijgtu sneller en gemakkelij ker dan een 'reguliere bouwvergunning'. Of u een vergunning nodig hebt, en zo ja welke, hangt vooral samen met de plaats waar u gaat bouwen: aan de voorkant of achterkant van de woning. Over het algemeen zijn de regels voor (ver)bouwen aan de achterkant soepeler dan voor (ver)bouwen aan de voorkant. Ga naar uw gemeente Ga voordat u begint met bouwen altijd eerst naar uw gemeente. Want de regels voor bou wen zonder bouwvergunning zijn soms best ingewikkeld en gaan dus niet voor elk bouw- Bouwplannen 4 Ingediende melding - A.F.T. Coenders. Beatrixstraat 1 te Meerlo - tuin- kastje volkstuincomplex Meerlo Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen - VFH M.vanderHeijilen.Cremershofl7te\Vanssum - veranderen woning. Meerloseweg 21 - Basisschool St. Jozef. Jan van Swolgenstraat 44 te Swolgen - uitbreiden school - A.F P Mooren, Mgr Jenneskensstraat 28 te Meerlo - ombouwen opslagruimte voor tijdelijke bewoning. Tienravseweg 3 - R J W A Rengs. Dorpbroekstraal 9 te Meerlo - gewij zigd uitvoeren bouwvergunning 2001/16 - K GAM v,d Ligt-Leeijen.Meerloseweg3 teWanssum - plaatsen containers, Brugstraat 13 - P Jacobs. Meerloseweg 29 te Wanssum - gewijzigd uitvoeren bouwmelding 2001/26 - L.RA Venhuizen. Ringovenhof 13 te Tienray - slo pen opslagruimten - Maatschap Arts-Janssen, Antoniusstraat 24 te Blitterswijck - pluimveestallen. Belanghebbenden kunnen pas bezwaren indienen, ni- dat burgemeester en wethouders op de melding c.q. aanvragen om vergunning een besluit hebben geno men. plan op. Als u zonder bouwvergunning wilt (ver)bouwen, moet uwplan namelijk aan een aantal voorwaarden voldoen. Bovendien weet de gemeente waar u nog meer aan moet den ken. Bijvoorbeeld de minimumeisen uit het Bouwbesluit waar uw bouwwerk altijd aan moet voldoen. Die gelden dus ook als u zonder bouwvergunning mag bouwen. Buren Vergeet tenslotte uw buren niet. Bespreek uw plannen met hen, ook als u geen bouwvergun ning nodig heeft. Want uiteindelijk (ver)bouwt u toch om uw wooncomfort te vergroten en dat doet een burenruzie zeker niet. Welstand Als u toch een bouwvergunning nodig heeft, toetst de gemeente uw plan onder meer aan de welstandseisen. Welstandsbeslissingen zorgden in het verleden soms voor frustratie bij bou wend Nederland. Want wie bepaalt wat mooi of lelijk is? Het welstandsbeleid is al verbeterd, maar wordt nog duidelijker en objectiever. Elke gemeente moet in een welstandsnota per gebied concreet aangeven welke welstands- eisen er gelden. Zo kunt u vooraf rekening houden met welstand, zodat uw bouwplan niet pas aan het eind van de bouwvoorbereiding in een welstandscommissie hoeft te sneuvelen. De welstandsnota moet er voor 1 juli 2004 zijn. Tot die tijd gelden de huidige welstandsregels van uw gemeente. Meer informatie Uw gemeente heeft informatiemateriaal over de nieuwe regels voor (ver) bouwen aan uw woning. Maar u kunt pok uitgebreide informatie vin den op de internetsite van het ministerie van VROM: www.vrom.nl/woningwet. U kunt er verschillende publieksfoldersdownloaden over de spelregels voor bouwen en verbouwen toe gespitst op bovengenoemde bouwwerkenDaar- naast vindt u er een module waarmee u snel een eenvoudig kunt achterhalen of en zo ja, welke bouwvergunning u nodig heeft. DeelTaxi Noord-Limburg 4 Vorige week informeerden wij u over de mogelijkheid om alsnog een vervoerspas aai vragen voor deelTaxi Noord-Limburg, het collectief vervoersysteem van de gemeenten in o "'i regio. De gemeenteraad heeft overigens op 11 november ingestemd met deelname van ^e( gemeente aan DeelTaxi. Wat kunt u doen als u geen aanvraagfor mulieren) voor vervoerspassen hebt? - u kunt een set afhalen bij de gemeente (receptie gemeentehuis) - u kunt uw naam en adres doorgeven aan 4 Datum: maandag 11 november 2002 Hieronder een overzicht van twee openbare besluiten uit de vergadering van het college van B. en W. Besluiten die het privé-leven van burgers raken zijn niet openbaar. 1. De raad krijgt een voorstel voor het vast stellen van de grondprijzen voor woning bouw in 2003- De prijs wordt verhoogd naar 140,- excl. btw per ra2. Een deel van de meeropbrengst wil het college re serveren vooreen zogenaamd 'werkfonds' Uit dat fonds kunnen speciale bijdragen worden verleend voor sociale, culturele en/of sportactiviteiten die de leefbaarheid bevorderen en niet op grond van een subsidieregeling vooreen bijdrage in aan merking komen. Dit idee is door de PK- fractie in de collegevorming naar voren gebracht en overgenomen in het college programma. Overigens wordt het werk fonds zelf niet geregeld in het raadsbesluit over de grondprijzen, daarvoor komt nog een afzonderli jk voorstel op een later mo ment. 2. Er is een voorstel gemaakt voor aanpas sing van de belastingtarieven in 2003 Dit in vervolg op de vaststelling van de gemeentebegroting waarbij een en ander aan de orde is geweest. De gemeenteraad moet daarvoor de verordeningen aanpas sen. Bovendien krijgen de inwoners nog maals nadrukkelijk informatie over de mo gelijkheid viaautomatische incasso in meer termijnen te betalen. het Projectbureau DeelTaxi in Belfeld lefoon (077) 4738110, dan stuurt ma een set aanvraagformulieren met ret; ra enveloppe toe. In de begeleidende briëf staat dat de aanvr c nog in november binnen moet zijn. Intu hebben we kunnen regelen dat aanvragen ht. voor 13 december bij het projectbureau nog allemaal een pas kunnen krijgen voejem uiterlijk rond 1 januari 2003. Informatiebijeenkomsten Er komen nog informatiebijeenkomstenc rai deelTaxi voor de bevolking. De data voor a gemeente zijn voorlopig gepland op 18 cember in Tienray en op 6 januari Wanssum Tegen die tijd krijgt u nog nail informatie. Iedere pasaanvrager krijgt sü j0 bovendien bij zijn of haar pasje ook nog informatiepakket, bestaande uit onder ana een kaart van het vervoersgebied en een fol ah over DeelTaxi. Voorgenomen vrijstellingen (art. 17 WRO) 1. AF P Mooren. Tienravseweg 3 le Meerlo - tijdelijk ombouwen opslagloods voor gebruik woning (art. 19, lid 1) 2. L Keursten. Donkstraat 9 te Swolgen - bouwen ruimte voor ruimte woning, Molenzijweg (art. 19, lid 3 WRO) 3- J.R G. Vandewall. Meerlosebaan 29 te Wanssum - plaatsen tuinkamer. De plannen liggen vanaf 21 november 2002 twee weken (ad 1) en vier weken (ad 2 en 3) ter inzage in het gemeentehuis, bureau ROVB. Gedurende deze termijn kunt u tegen het verlenen van deze vergunningen sdin/1 lelijk (ad 1 t/m 3) en mondeling (ad 2) zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Geaccepteerde bouwmelding - G.J. van Heerwaarde, Zonnehof 15 te Tienray - plaat sen schuurtje (11.11.02). Verleende bouw- en sloopvergunningen - G.J.P.M. Brouwers, Akkerweg 1 te Swolgen - plaatsen overkapping (11.11 02) - CAF. van Eist, De Patrijs 11 te Meerlo - oprichten woning met garage, Mgr. Jenneskensstraat 9b (1111.02) - M.G.M. van Osch, De Fazant 30 te Meerlo - gewijzigd uitvoeren bouwvergunning 2001/231 (11.11.02) - M D de Koning. Meerloseweg 4 te Wanssum - veran deren garage in speelkamer (11.11.02) - P.W.O. Janssen, Ooijenseweg 24a te Blitterswijck - oprichten schuur (11.11.02) - D C G van Leur. Past Maessenstraat 10 te Tienray - vergroten woning (11.11 02) - C.J Claassens, Gen Dempsystraat 22 te Swolgen - slopen schuur (11.1102). Tegen genoemde besluiten kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders. Het bezwaarschrift moet zo spoedig mogelijk worden ingediend, maar uiterlijk binnen zes weken na verzending van de beschikking aan de aanvrager. Naar de juiste verzenddatum kunt u informeren bij het bu reau ROVB. De indiener van een bezwaarschrift kan bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Roermond, sec tor Bestuursrecht, een verzoek indienen om schorsing c.q. voorlopige voorziening U moet een kopie van het bezwaarschrift meezenden Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft op 11 november 2002 verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan: - een perceel aan de Mgr Jenneskensstraat te Meerlo Het besluit treedt in werking op 21 november 2002 en ligt met bijbehorende tekening vanaf deze datum in het gemeentehuis, afdeling ROVB, ter inzage Als belanghebbende kunt u binnen zes weken na bekendmaking bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. Wet milieubeheer Ingekomen meldingen (art. 8.19) - E Maas, Doncerbroek 4 te Swolgen - vervangen en uitbreiden bestaande loods - MJ.P.M. Poels. P.J W Poels-Duykers. A LH.M. Poels en LAH.M Poels te Meerlo - bouwen werktuigen- loods - Pluimveebedrijf van Leeridert vof. Mackayweg 4 te Tienray - gebruiken elektrisch aangedreven heftruck en twee elektrisch aangedreven palletheftrucks Burgemeester en wethouders zijn van mening dat voor de beoogde activiteiten met een melding volstaan kan worden Ter inzage De meldingen liggen van 21 november 2002 t/m 8 lanuari 2003 ter inzage bij het Bureau milieubeheer van desectorGrondgebiedzaken in het gemeentehuis op elke werkdag van 9.OO tot 12.00 uur en op donderdagavond van 17 00 tot 19.00 uurdan wel na telefonische afspraak tot 20.00 uur Bezwaren Belanghebbenden kunnen tot 10 januari ÏWft schrifte lijk gemotiveerde bezwaren indienen tegen deze beslis sing. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum, postbus 1400,5864 ZG te Meerlo. Tegelijk kan een verzoek om een voorlopige voorzie ning ingediend worden bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA Den Haag. Nadere inlichtingen hieromtrent kuntu inwinnen bij de Bureau milieubeheer, telefoon (0478) 699222 Ontwerpbesluit Ter inzage ligt het ontwerpbesluit naar aanleiding van de -aanvraag om vergunning van: - RAW Alerds te Melderslo - een varkensbedrijf. Nieuwe Baan 56 te Tienray De strekking van hel ontwerpbesluit is: verlenen van de gevraagde vergunning onder voorschriften ter bescher ming van het milieu Ter inzage De aanvraag, het ontwerpbesluit en de andere ter zake zijndestukken liggen terinzage van21 november t/m 18 december 2002 bij hel bureau Milieubeheer in het ge meentehuis tijdens de openingstijden en na telefonische afspraak op donderdag tot 20.00 uur Bedenkingen Bedenkingen tegen het ontwerpbesluit kunt u schrifte lijk tot 20 december 2002 indienen bij burgemeester en wethouders, liw persoonlijke gegevens worden niet be kend gemaakt als u daarom in een aparte brief bij de bedenkingen verzoekt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over de ontwerpbesluiten kunt u daar om schriftelijk of telefo nisch verzoeken (telefoon (0478) 699222. Een verzoek om een gedachtewisseling kunt u gedurende de bedenkingentemii jn indienen, bij voorkeur tot een week vóór het einde van die termijn. Tijdens de bijeenkomst kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aan wezig te zijn. Beroep Te zijner tijd zullen burgemeester en wethouders be ten nemen. U kunt dan daartegen alleen beroepifl len als u - bedenkingen hebt ingediend tegen de onti kt besluiten - bedenkingen hebt tegen de wijzigingen die S geven van de besluiten ten opzichte van de a luv inzage liggende ontwerpbesluiten zijn a any - kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staatl geweest bedenkingen in te dienen. Om die reden liggen de stukken 11a de al gente n periode op werkdagen van 9 00 tot 12.00 uur gemeentehuis ter inzage totdat de beroepsterraif zjt verstreken Gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum, postbus 1400, 5864 ZG Meerlo, Openingstijden gemeentehuis: werkdagen van 09 00 lot 12 00 uur liet gemeentehuis is elke donderdagavond van 17-00 B I9.OO uur geopend voor het publiek. Op hetzelfde tijdstip té liet college van burgemeester en wethouders spreekuur. Hiervoor moet u een afspraak maken. Beroepsinstanties Arrondissementsrechtbank Roermond, sector Bestuursrecht, postbus 950,6040 AZ Roermond, telefoon (0475) 352222 Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA Den Haag, telefoon (070; 3(® 'bl Vriendengroep "The Five" te werk in het Keie-Riek te Geysteren.. Is mijn carnavalsbroek gestreken? Moet ik mijn cape nog wassen? Waar ligt mijn prinsenmuts? Het was weer even wennen voor de fervente liefhebbers van het carnaval. De spulletjes die al bijna een jaar stoffig in de kast lagen, werden vorige week voor de eerste keer dit jaar weer voor de dag getoverd. Zo ook in de gemeente Meerlo- Wanssum, waar vorige week maandag 11 november natuurlijk in alle zes de dorpen die één gemeente vormen het startsein voor het nieuwe carnavalsseizoen werd gegeven. Op de zaterdag na de elfde van de elfde is er jaarlijks het gemeentetreffen voor de car navalsverenigingen uit de gemeente Meerlo-Wanssum. Om 20.11 uur precies ging voor de twaalfde maal de viering van het officiële carnavalsseizoen van start in het Geijsterse Keie-riek. Prinsen, narren, raadsleden en aanhang vanuit de hele gemeente Meerlo-Wanssum verenigden zich voor het feest. Het carnavalsseizoen werd niet stilletjes geopend. Vanaf de grote Kei, het symbool van 'de Kei eschieters', vuurden de gilden broeders van het plaatselijke Koninklijk Sint Willibrordusgilde enkele behoorlijke knallen af. Na deze knallende opening togen de zes carnavalsverenigin gen uit de kerkdorpen Blitterswij ck, Tienray, Swolgen, Geijsteren, Wanssum en Meerlo samen naar zaal 'de Kei', waar de officiële opening werd verricht door vorst Pierre van carnavalsvereniging de Keieschieters uit Geijsteren. De beschermvrouwe van het Meerlo- Wanssumse carnavalsfeest, mevrouw Riny Hahn, kon wegens ziekte helaas niet ten tonele ver schijnen. Elk dorp presenteerde zich door middel van een stukje zang, toneel of muziek. Zo ver schenen onder andere voor Tien ray de Truando Marjopies op het podium, het zangstukje 'een eitje bakken' voor Swolgen, de plaatse lijke joekskapel 'Kei der Neve' die muziek maakte op vuilnisemmers en voor Meerlo stonden de artie sten van 'The Five' op het podi um, met een medley die bestond uit toneel, dans en playback. Om 01:11 uur was het gemeentetref fen weer voorbij en nu is het wachten op de volgende carna valsactiviteit in de gemeente Meerlo-Wanssum. Ook in Nieuws blad Peel en Maas wordt u de komende maanden op de hoogte gehouden van dit vrolijke volks feest. Het Schuitwater met de Tien- raysche en Swolgender Heide ligt in de driehoek Lottum, Broekhui zen en Tienray De moerasgebie den die in de oude rivierbeddin gen van de Maas waren ontstaan zijn in het verleden met behulp van platte schuitjes uitgeveend. De langgerekte waterplassen die er nu liggen worden ook wel schuitwaters genoemd. Tussen het laaggelegen, natte en relatief voedselrijke milieu van de oude maasmeanders (Schuitwater) en de hoger gelegen, voormalige hei- degebie den (Tienray sche en Swolgender Heide) bevinden zich vele overgangszones. Deze zones zorgen voor een grote variatie aan planten en die ren. Bart Reintjes (amateurbio- loog) zal het in zijn dia-lezing over de resultaten van veertien jaar inventarisaties van de flora en de fauna in dit reservaat. De lezing zal een onderbouwing geven van de hoge natuurwaarde (van pro vinciaal en zelfs van landelijk belang) van dit gebied voor wat betreft planten, paddestoelen, dagvlinders, libellen en springka- nen en krekels. Ook zal kort wor den ingegaan op de gevolgen van het beheer van Staatsbosbeheer de Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wans sum viert op zondag 18 mei 2003 haar tienjarig jubileum in manege Megelsprong onder de titel: 'Meerlo-Wanssum en de wereld', een muziekspekta kel met muziek uit Meerlo- Wanssum en de Derde Wereld. Voor deze muzikale happening heeft de Stichting Ontwikkelings samenwerking inmiddels de medewerking gevraagd van alle fanfares en zangkoren in de gemeente Meerlo-Wanssum. De Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum is molenstraat 1 (nabij i bank). Meer informatie i avond of voor een pr (lezingen en excursies kring Venray: Henk Heijl 077-3987281. voor zeldzame soorten. Met name zal aandacht worden besteed aan het begrazingsgebied de Pas toorswei. Dit terrein wordt al ruim 20 jaar begraasd door IJs landse paarden en is samen met de broekbossen in de meander de belangrijkste schatkamer van het reservaat. De lezing vindt plaats op donderdag 28 november om 20.00 uur in het Gemeenschaps huis van Oostrum aan de Water- Kerstactie voor bestelbusje kindertehuis Chili een club van mensen uit alle kerk dorpen van de gemeente Meerlo- Wanssum die zich in hun vrije tijd inzetten voor de mensen in de arme landen. Op dit moment brengt een delegatie van de stich ting op eigen kosten een werkbe zoek aan het kindertehuis in de Chileense stad Chilian. Op korte termijn kunt u een verslag van deze reis in Peel en Maas lezen. KERSTACTIE Binnenkort is ook Kerstmis. Dat wordt ook gevierd in het kinder tehuis Hogar Esperanza in Chili. De stichting heeft het kinderte huis beloofd te helpen bij de aan schaf van een tweedehands bestelbusje. De helft van de finan ciering voor dit busje is inmiddels ontvangen, de andere helft (7055 euro) wil de stichting in de gemeente Meerlo-Wanssum bij een zien te krijgen door middel van diverse acties. Enkele garage bedrijven, taxi-ondernemingen en rijschoolhouders in Meerlo-Wans sum en de regio Venray en Horst zijn gevraagd een steentje bij te dragen. En met succes, want enkele bedrijven hebben inmid dels hun medewerking toegezegd en een bedrag overgemaakt (totaal: 800 euro). Verder heeft de stichtinjfc t Jongeren Beweging Meert ïer Merlin) en van het NKV/H i nen Levenskracht een bedi er; 300 euro ontvangen. Slijte els dehof uit Wanssum is tevt oc bijzondere actie gestart. V im verkochte Chileense fk schenkt de slijterij de tie s I 25 eurócent. U kunt ook helpen Jste bestelbusje mee te betalt ter een kerstgift over te nulnm bankrekeningnummer: 13.25.91.189. t.n.v. SOSlSii Wanssum t.b.v. bestelbusje rw sl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 14