iok Zwarte Piet kan in n rolstoel belanden" Meerlo-Wanssum arage mag geen woning worden Prijs bouwgrond Meerlo-Wanssum omhoog Geen nieuwbouw in buitengebied Swolgense Boys trekt bezwaar in Najaarsactie winkeliers Honingbomen bij sporthal Meerlo Concordia naar concert wedstrijd Service rubriek gin. ,EN MAAS Donderdag 21 november 2002 - Pagina erklaascomité komt op voor belangen gehandicapte medemens terklaas nam dit jaar in ader van 'Het jaar van de odicapten' ook enkele idicapte Zwarte Pieten op zijn stoomboot naar kikkerlandje. Zaterdag de goedheiligman met bombarie aan in Neder- waama twee Zwarte Pie- tet een functiebeperking als een haas naar Meerlo dden om deel te nemen de plaatselijke Sinter- collecte. Want ook de vindt het belangrijk dat odicapten goed kunnen reren in de samenleving. io kwam het dat 'Pietje Puk' ije Piet' samen met de leden ct plaatselijke Sinterklaasco- door het dorp trokken. De gehandicapte pieterman die normaal gesproken ld staan als 'de gluurpieten ort Verblijf Tehuis 't Raay- idden zich de hele dag goed ludieke actie voorbereid en m niet wachten tot ze het igoed aan de kinderen len gaan uitdelen, tje Puk' kweet zich ondanks handicap, ze zit in een rol- uitstekend van haar taak. een enkele keer keken de ose kinderen vreemd op Zwarte Piet in een rolstoel de deur stond, maar na een tvol snoepjes waren de ver- mmissie Ruimte kritisch over rol gemeente baasde blikken snel verleden tijd. Vooral 'Blije Piet', een Zwarte Piet met een verstandelijke handicap, bleek een echte kindervriend te zijn. Hij verblijdde de kinderen met lekker veel (of veel lekker) snoepgoed en ging vrolijk met hen op de foto. Tot half vier 's middags waren de twee Zwarte Pieten druk aan het werk in de straten van Meerlo. "Ik wil nog wel in een straat collecteren", zei 'Blije Piet' om 16.00 uur 's mid dags met een vette knipoog. "Of nee, ik kan nu maar beter terug gaan naar de Sint, anders ben ik vanavond niet meer op tijd om bij de kinderen presentjes in de schoenen te stoppen..." Ja, één ding was duidelijk: 'Blije Piet' en 'Pietje Puk' genoten en hadden net als het Sinterklaasco mité de middag varuiun leven. GESLAAGDE ACTIE "Het was een erg geslaagde actie", vertelt Anita Goumans, voorzitster van het plaatselijke Sinterklaascomité. "Voor een aan tal kinderen was het even wen nen om Zwarte Piet in een rol stoel aan te treffen. 'Ach jongens. Zwarte Pieten kunnen toch ook in een rolstoel terecht komen', ver telde ik de kinderen. 'Ach ja, waarom ook niet', zeiden ze dan. Eigenlijk vonden ze het heel gewoon." Zwarte Piet deelt zittend in een rolstoel snoepjes uit aan de Meerlose kinderen Want de Meerlose kinderen begrepen wel dat ook Zwarte Pie ten bij het rondbrengen van de pakjes een ongeluk kunnen krij gen Ze kunnen bijvoorbeeld ongelukkig van de daken vallen of met hun benen in een schoor steen blijven hangen en voor het leven gehandicapt raken. Of met een handicap geboren worden. Want ook Zwarte Pieten zijn net gewone mensen. "Het was natuurlijk de vraag hoe de kinderen op deze activiteit zouden reageren", vertelt Truus Knoops uit Tienray, voorzitster van het gehandicaptenplatform Meerlo-Wanssum. Zij komt al jaren op voor de belangen van de gehandicapte medeméns. "Ons doel is dat er rekening wordt gehouden met het bestaan van mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. Ons plat form geeft onder ander adviezen aan de gemeente, zoals bijvoor beeld bij het onlangs gebouwde sport- en zalencomplex 't Bru- geind in Meerlo, waar ook gehan dicapten op verantwoorde wijze kunnen sporten." Zo konden de aanwezigen bij de opening van de sporthal bij voorbeeld genieten van een wer velende rolstoeldemonstratie van de Eastwood Tigers En ook bij de voorbereidingen voor de realisa tie van een nieuw speelterrein in hartje Meerlo is het gehandicap tenplatform met raad en daad nauw betrokken, om op die wijze te zorgen voor een goede toegan kelijkheid van het terrein en de speeltoestellen voor de gehandi capte medemens. DISCRIMINATIE Het Europees jaar van de gehan dicapten is een initiatief van de Europese Unie en heeft als doel discriminatie van gehandicapten tegen te gaan en de bewustwor ding oyer de rechten van mensen met bèperkirigen té vergroten. "Het jaar richt zich onder meer op de thema's arbeid, onderwijs en vrije tijd", weet Truus Knoops. "Toegankelijkheid en mobiliteit spelen hierbij een belangrijke rol. Het is de bedoeling dat vooral projecten op lokaal niveau van de grond komen. Het is gewoon bij zonder belangrijk dat mensen met een handicap meetellen in de maatschappij en dat zij ook geac cepteerd worden als medeburger. Iedereen kan plotseling in een rol stoel terecht komen. Ook Zwarte Piet en zelfs Sinterklaas!" nraynaar Hendrikse geen toestemming om stemming van een gara- erging aan de Spoorstraat wijzigen in een woonbe- iming. Wél mogen de hui bewoners in het pand en wonen totdat ze hun e woning betrekken, moet het gebouw in de staat hersteld worden en de garage niet meer worden als woning. besloot de commissie Ruim de gemeente Meerlo-Wans- dinsdagavond. Hendrikse is iar van een woning met een ig/garage aan de Spoorstraat Tienray. Dit bijgebouw is jaren negentig tot een ng omgebouwd. Daarvoor is de gemeente echter nooit bouwvergunning verleend, het om een illegale woon- c gaat. Alhoewel de verbou- de gemeente al jaren nd was, is de situatie lange »gluikend toegestaan. Pas idit jaar werd, als uitvloeisel e door de gemeente Meerlo- JENm vastgestelde handha- oota -waarin is opgenomen principe tegen iedere illega- uatie actie wordt onderno- besloten ook tegen Hendrik se treden. WOONBESTEMMING yi|Tienraynaar diende in maan bij de gemeente Meerlo- sum een verzoek in om de ruimte te legaliseren door Woonbestemming op het >ste perceel te leggen. Door ijgebouw als woning te ver- li o zou hij namelijk uit de ciële problemen kunnen - zo motiveerde hij zijn aan- Hen verkoop van het pand oning zou hem immers veel opleveren dan een verkoop ^ge/berging. Maar instemmen met dit ver zoek ging alle politieke partijen een stap te ver. De gemeente zelf kreeg van alle partijen echter ook een veeg uit de pan. Zij is het immers die de illegale situatie al die jaren door de vingers heeft gezien en zelfs gebruik heeft gemaakt van de garage als nood opvang voor burgers. De noodop vang was bestemd voor inwoners die plotseling door een noodsitu atie op straat komen te staan, bij voorbeeld vrouwen die bij een echtelijke ruzie door hun man uit huis zijn gezet of gevlucht zijn voor huiselijk geweld. Vaak ging het om mensen die bovendien weinig geld op zak hebben of niet per direct ander onderdak kun nen vinden. De gemeente bena derde zelf de eigenaren van de panden om te zien waar iemand tijdelijk gehuisvest zou kunnen worden. Mocht iemand rechtst reeks bij een van de drie eigena ren terecht zijn gekomen, dan vol stond een melding hiervan aan de gemeente. OP STRAAT "Dit pand gebruiken als illegale woonruimte kan niet", oordeelde mevrouw Brugman van PK Meer lo-Wanssum. "De situatie is jaren lang positief gedoogd, jarenlang niet aangepakt. Duidelijk is dat de garage niet bedoeld is voor bewo ning. Maar uit humanitaire gron den kunnen we de familie die nu in het gebouw woont, niet zom aar op straat zetten. Ik pleit voor een overgangsperiode van een half jaar." Ook de andere partijen vonden het probleem een gevolg van het jarenlange gedoogbeleid van de gemeente. "Dit had niet mogen gebeuren", vond WD'er Cremers. "De vraag was slechts: hoe lang gaat dit goed?", stelde CDA'er Van Rijswick en PvdA'er Minken meende 'dat de gemeente jaren lang gebruik heeft gemaakt van de situatie'. Maar het perceel een woonbe stemming geven of het huidige pand blijven gebruiken als opvang voor noodgevallen kan niet, oor deelden de fracties. Zij volgden daarmee het advies van het colle ge dat vindt dat er 'zwaarwegende planologische bezwaren zijn tegen een woning op de bewuste locatie'. Het perceel ligt namelijk ingeklemd tussen de achtertuinen van de woningen aan de Spoor straat en die aan de Ringovenweg en wordt alleen door een bijna vijftien meter lange oprit ontslo ten. Door de ingeklemde ligging komt het woonklimaat van zowel de nieuwe woning als de omlig gende woningen volgens de gemeente in het gedrang. HANDHAVEN Wethouder Derikx (CDA) ving de meningen van de politieke par tijen op en stelde dat het afgelo pen is met het gedogen van de illegale woonsituatie op het ter rein van Hendrikse. Of eigenlijk met het gedogen van alle illegale situaties in de gemeente Meerlo- Wanssum. Nu de gemeente heeft aangekondigd strenger op te gaan treden tegen illegale bewoning, kan de gemeente zelf ook niet anders doen dan stoppen met deze noodopvang. Het gaat ten slotte om het illegaal bewonen van een pand, anders dan een woning. "In de handhavingsnota hebben we afgesproken dat we dergelijke gedoogsituaties gaan aanpakken. Niet gedogen, maar handhaven, zo snel mogelijk." Volgens de wethouder heeft het college onlangs besloten om ook bij noodgevallen geen gebruik meer te maken van derge lijke opvanglocaties, zoals in het verleden wel gebeurde. "Het is altijd heel eenvoudig geweest om die locaties te gebruiken voor opvang van noodgevallen. Toen was er niet zoveel aandacht voor handhaving. Nu moeten we aan dergelijke gedoogsituaties een eind breien. Dat is ook wat ik hier in de commissie hoor." Mevrouw Brugman van de PK viel bij het horen van die woor den van de wethouder van verba zing bijna van haar stoel. "Ik heb hier even geen woorden voor. Begrijp ik het goed? De gemeente heeft dus altijd handig gebruik gemaakt van die locaties? Als dat zo is, hoeveel gevallen krijgen we dan nog op ons bordje?", vroeg zij zich af. In het verleden had de gemeen te drie van de locaties, waarvan (naast het pand van Hendrikse, red.) er nu nog een in gebruik is, antwoordde Derikx. Maar ook die locatie wordt in het kader van het strenger handhavingsbeleid aan gepakt. De partijen vonden unaniem dat er wel een overgangsregeling ingesteld moest worden, zodat Hendrikse kan inspelen op de nieuwe situatie. Besloten werd dat de huidige bewoners van de garage in het gebouw mogen blij ven wonen totdat ze hun nieuwe woning hebben betrokken. Ze zijn namelijk bezig met het reali seren van nieuwbouw. Daarna mogen er geen nieuwe mensen meer in het pand wonen en blijft het gebouw de bestemming gara ge/berging houden. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De grondprijs voor woning bouw in de vrije sector wordt in de gemeente Meerlo-Wans sum met ingang van 1 januari 2003 verhoogd van 120,25 naar 140 euro per vierkante meter. Dinsdagavond stemden de fracties in de commissie Ruimte unaniem in met het voorstel van het college van B en W. Alleen de WD ging aarzelend akkoord met de verhoging van de grondprijs. De heer Cremers maakt zich namelijk grote zorgen over de stijgende grondprijzen in de gemeente. "Dit is toch een ver hoging met ongeveer 16%. De grond moet wel betaalbaar blij ven. We moeten de grond natuur lijk wel kunnen verkopen. Markt conforme prijzen zeggen me niets. Het zal me worst zijn hoe hoog de prijzen in bijvoorbeeld Venray of Boxmeer zijn." Daarmee reageerde de WD'er op de argumentatie van het colle ge van B en W dat de gemeente Meerlo-Wanssum streeft naar marktconforme prijzen. Dat bete kent dat de grondprijzen aanslui ten bij de in de regio gehanteerde grondprijzen. De gemeenten in de regio hebben prijzen vastge steld (of moeten nog vaststellen, red.) van bijvoorbeeld 136 euro in de gemeente Bergen, 165 euro in de gemeente Horst aan de Maas, 167 euro in de gemeente Helden en 190 euro per vierkante meter in de gemeente Venray. De gemeente Boxmeer gaat waar schijnlijk een prijs van 150 euro berekenen en voor de kerkdor pen een prijs van 135 euro per vierkante meter. Het CDA stelde dat Meerlo- Wanssum met een prijs van 140 euro per vierkante meter onder de prijs zit die in de omgeving voor bouwgrond in de vrije sector gevraagd wordt. De grootste coalitiepartij kon zich dan ook vinden in het voorstel. Net als de overige partijen, die weinig op- of aanmerkingen hadden. PvdA'er De Groot vond het nor maal dat het college het beleid uit voert dat door de raad in de begroting is vastgesteld. Hij had geen zin om opnieuw over de ver hoging van de prijzen te gaan debatteren en kon zich dan ook niet vinden in het voorstel van Cremers (WD), die een nieuwe discussie over de grondprijs wilde aanzwengelen. "Op dit moment staan er al veel woningen in onze gemeente leeg. Het is op dit moment gewoon erg moeilijk om aan een betaalbare woning te komen. Zeker als we de grondprij zen steeds maar blijven verhogen. De tijden zijn veranderd", aldus de WD'er. Bij het voorstel van PK Meerlo- Wanssum, om de grondprijzen eerder in het jaar, bijvoorbeeld al in februari 2003, vast te stellen, kon wethouder Derikx zich om praktische redenen weinig voor stellen. Op die manier zouden de prijzen namelijk meegenomen kunnen worden in de begroting van 2004, stelde mevrouw Brug man (PK). "Want nu staat in de begroting nog de oude grond prijs". Maar volgens de wethouder is dat moeilijk 'omdat je op dat moment niet weet hoeveel grond je gaat verkopen'. "Daar zitten een hoop mitsen en maren aan", aldus wethouder Derikx. Hij wees de PK ook op het feit dat ook andere gemeenten pas in de maanden november en decem ber de grondprijzen vaststellen en het dus moeilijk is om voor Meer lo-Wanssum al in februari tot een marktconforme prijs voor bouw grond te komen. Een deel van de meeropbrengst wil het college reserveren voor een zogenaamd werkfonds. Uit dat fonds kunnen speciale bijdragen worden verleend voor sociale, culturele en/of sportacti viteiten die de leefbaarheid vorde ren en niet op grond van een sub sidieregeling voor een bijdrage in aanmerking komen. Dit idee is door de PK in de collegevorming naar voren gebracht en overgeno men in het collegeprogramma. Overigens wordt het werkfonds zelf niet geregeld in het raadsbe sluit over de grondprijzen, daar voor komt nog een afzonderlijk voorstel op een later moment. De Raad van State in Den Haag staat achter de wijze waarop de provincie Limburg burgerwoningen probeert te weren uit het buitengebied. Dat blijkt uit haar uitspraak over het nieuwe bestemmings plan voor het buitengebied van de gemeente Meerlo- Wanssum. Daarin wijst het rechtscollege alle bezwaren tegen de beoordeling van het plan door de provincie af. Naar mening van de Raad van State heeft de provincie terecht geweigerd om in te stemmen met de in het bestemmingsplan gere gelde legalisatie van de bedrijfs woning bij een kapsalon aan de Broekhuizerweg, splitsing van een woning van een agrarisch bedrijf aan de Schoolstraat, de mogelijkheid voor nieuwe bebou wing bij een agrarisch bedrijf aan de Tienraijseweg, nabij de kern Meerlo. en oprichting van een nieuwe woning aan de rand van de bebouwde kom van Swolgen. De situatie rondom een akker- bouwbedrijf aan de Hulsweg in Swolgen ligt ingewikkelder. De eigenaren van het bedrijf willen dat de huidige woonbestemming op hun grond wordt gewijzigd in een agrarische bestemming. Zowel de gemeente als de provin cie willen meewerken aan de legalisatie van het akkerbouwbe drijf. Maar de provincie vindt dat de daartoe door de gemeente opgenomen mogelijkheid tot wij ziging van het nieuwe bestem mingsplan te weinig zekerheid biedt. Gevreesd wordt voor vesti ging van niet-agrarische bedrijven op de locatie van het akkerbouw bedrijf. De Raad van State laat weten ook op dit punt achter het oor deel van de provincie te staan. Tijdens de najaars-stempelactie van de samenwerkende onderne mers van Meerlo en Swolgen, van 11 tot en met 24 december 2002, plaatsen de deelnemende winke liers bij een aankoop van u een stempel op de kaarten die voor u beschikbaar zijn in de winkels. U vult naam en adres in op de volle stempelkaart en gooit de kaart in de bus bij de deelnemen de winkeliers. Tijdens de twee trekkingen in december worden liefst honderd waardebonnen weggeven. Onderstaande winke liers nemen aan de actie deel: Groenteman (groenten en fruit), Van de Pasch (slagerij), Peters (textiel), Peters (woningin richting), F. Kusters (fietsenge- reedschap/ huishoudelijke artike len), Ovivo (streekproducten), P Kusters (elektro), Sijbers Meerlo (brood, banket, levensmiddelen). Sijbers Swolgen (brood, banket, levensmiddelen). PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur In het bijzijn van wethouder Derikx worden op woensdag 27 november om 16.00 uur bij de nieuwe sporthal in Meerlo twee honingbomen worden geplant. Dit in het kader van het 75-jarig jubileum van de bond van imkers van de LLTB. De leden van deze bond willen dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan en trakteren alle Limburgse gemeen ten op een levend geschenk in de vorm van twee honingbomen. Met het schenken van de bomen wil de bond symboliseren dat ze ook midden in de samenleving wil blijven staan. Bijenvolken worden regelmatig ingezet voor bestuivingsactivitei- ten in onder andere de fruit-, kas sen- en zaadteelt. Daarnaast zor gen ze voor natuurproducten, zoals de bekende honing en bijen was en voor de bestuiving van de wilde flora. De eerste twee honingbomen worden op maandag 25 novem ber aangeboden aan gedeputeer de Ger Driessen in de tuin van het gouvernement in Maastricht. De kosten die voetbalvereni ging Swolgense Boys in het afgelopen seizoen moest maken voor de bestrijding van de legionella-bacterie in één van haar lokalen, staan los van de subsidie die de gemeente Meerlo-Wanssum verstrekt ter bekostiging van een risico-ana lyse en het opstellen van een beheersplan voor legionella- preventie. Dat bleek maandagmorgen bij de behandeling van het bezwaar van voetbalvereniging Swolgense Boys. De amateurvereniging ont vangt net als andere collega-ver enigingen een subsidie van maxi maal 453,60 euro voor het laten uitvoeren van een risico-analyse en het op maken van een beheers plan voor legionellapreventie. KOSTENPOST De extra kostenpost die de ver eniging eenmalig heeft moeten maken ter bestrijding van de bac terie. valt buiten deze regeling, zo liet voorzitter mr. De Vries van de commissie bezwaar-, beroep- en klachtschriften de woordvoer ders van de gemeente en de voet balvereniging weten. "We moe ten vaststellen dat het hier twee afzonderlijke gedeelten betreft. Deze regeling is niet voor het betalen van de extra kosten bedoeld. Er wordt door de gemeente een bedrag toegekend voor de verwachte kosten van de analyse en het opstellen van een beheersplan. Wat u vraagt, is een aanvullende subsidie en daar is deze subsidieregeling van de gemeente niet voor." Voor het verkrijgen van een eventuele aanvullende subsidie ter bekostiging van het bestrijden van de bacterie, moet het bestuur van de zesdeklasser een nieuw verzoek bij de gemeente Meerlo- Wanssum indienen. Mocht dat verzoek niet ingewilligd worden, dan kan dat de basis zijn voor een nieuw geschilpunt. De vertegen woordiger van Swolgense Boys kon zich vinden in de conclusie van de voorzitter een trok daar om het bezwaarschrift van de ver eniging in. Op zaterdag 23 en zondag 24 november houdt de Brabantse Bond van Muziekverenigingen concertwedstrijden in De Schalm in Veldhoven. In totaal nemen hier 21 orkesten aan deel met ruim 1000 muzikanten. Op zater dag beginnen de wedstrijden om 10.00 uur en eindigen om 19-30 uur. Op zondag begint het om 10.45 uur en de laatste uitslagen komen om 19 30 uur. SELECTIE Deze provinciale concertwed strijden zijn tevens een selectie voor de landskampioenschapwed strijden op 18 en 19 januari 2003 in Venlo. De jury wordt in Veld hoven gevormd door bekende musici t.w. Anne de Vries, Den Bosch; Wim Jongen, assen en Jan Segers uit Willebroek (België). De orkesten spelen elk een ope- ningswerk, een verplicht werk en een keuzewerk. Tot de deelnemende orkesten behoren onder andere (op zater dag) Fanfare Renantia Griendts- veen en Concordia Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel; 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17-30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726. fax: 692626, e mail: fvsiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen. tel: 692532. e mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur, volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg. ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 0774632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13