let gaat de goede kant op met Brukske Urnenplaats Veulen ingezegend S Oppositie tegen hoge leges en tarieven I CDA eist meer openheid van TBS-kliniek Gemeente stort vervuilde grond op circuit Samenwerking en VVD tegen aanpak gemeentehuis tonde ukske toch 42004? eurmerk >ilig Wonen duur' VVD komt op voor Dingus Winkeldiefstal I EN MAAS Donderdag 7 november 2002 - Pagina 3 lerfvuil blijft groot probleem ondanks afvalcampagne was alweer 2,5 jaar gele dat het Venrayse college het laatst op werkbezoek Brukske. Zowel bewo on als B en W merken dat inningen om de wijk leef- rder te maken zijn vruch- begint af te werpen. Voor doen Venray heeft met de ivatie en de verkoop van rwoningen een positieve lage geleverd. "Sinds ons bezoek is een stap .J iwaarts gezet. De wijk is opgeknapt maar het is steeds niet wat zijn moet", j burgemeester Waals, e toonde zich maandagavond mei jjkcentrum Kiosk heel wat iever dan vorig jaar toen hij in één adem noemde met Bkruchte Haagse Schilderwijk. 5 noemde het winkelcen- ials voorbeeld van zaken die ppakt moeten worden, en jaar geleden liep ik er ook u ttCor Bijl (vice-voorzitter van rijkplatform, red.) doorheen, die tijd is er niet veel veran- T aldus Waals die met zijn louders eerst een wandeling de wijk had gemaakt. opkomst was met veertig igstellenden wat mager. Als nwezige politie, stadswach- ambtenaren, wijkconsulcnt en pers niet worden meegeteld blijven er zo'n dertig wijkbewo ners over. Overigens was de opkomst bij het vorige collegebe- zoek nog lager. De onrust die ontstaan is over het mogelijke vertrek van de stadswachten werd snel wegge nomen. "De vier stadswachten die we in Venray hebben zullen altijd blijven", beloofde Waals. "Want zij vervullen een belangrij ke taak en zorgen voor meer vei ligheid op straat en in de wijken." De afvalcampagne die vorig jaar in Brukske gehouden werd blijkt nauwelijks succes te hebben gehad. "Het is nog steeds vuil, vuil, vuil", zei Cor Bijl. Wethouder Driessen (CDA) constateerde dat het probleem van zwerfafval ook voorkomt in de winkelcentra van andere wijken als Landweert en Veltum. Volgens de milieuwet houder zijn een goede communi catie, voorlichting en handhaving noodzakelijk. "Om te proberen het gedrag van de burgers om te buigen. Want we zijn aan het ver loederen met het afvalgedrag. In Brukske wordt bijvoorbeeld drie maal per week extra opgeruimd. Dat kost handenvol geld", aldus Driessen. Volgens Bert Vermeulen is het afvalprobleem sinds de invoering van diftar in 1998 flink toegeno men. "Het ligt niet aan de mentali teit maar aan de hoge tarieven", meende hij. Mevrouw Weber merkte op dat de containers van 140 liter te klein zijn. "Als je een gezin hebt met vier kinderen dan hou je iedere keer een of twee zakken over. Dan is het logisch dat mensen vuil gaan dumpen." Er werd ook geklaagd over buurtbe woners die het niet zo nauw nemen met het afval. Burgemees ter Waals riep op om dit direct te melden aan de milieuwachter. "Alhoewel klikken eigenlijk niet mag. Maar dit gedrag pakken we keihard aan en de vervuilers krij gen een boete." Fase twee van de aarden wal aan de zuidkant van Brukske wordt uitgevoerd in 2003- Hier voor is 200.000 euro uitgetrok ken. Met het doortrekken van de geluidswal wordt de gehele wijk beschermd tegen het voorbijra- zende verkeer op de Deumese- weg. Het wijkplatform reageerde teleurgesteld dat de aanleg van de rotonde Brukske-Zuidsingel op de lange baan was geschoven. Op aandringen van de politiek staat de rotonde nu gepland voor 2004. Wethouder Driessen erkende dat dit een verkeersonveilige plek is. "Want het staat op de vierde plaats in de top vijf." Henk van Egmond meldde dat de vele bijna- ongelukken nog niet eens zijn meegeteld. Angela Smits zei dat de situatie vooral 's middags rond vijf uur het ergste is. Er is dan nau welijks doorstroming en de auto's staan voorbij de Beethovenstraat te wachten om de wijk uit te kun nen. Piet Hermans wees op het zeer slechte fietspad langs de Henri Dunanstraat dat door veel scholieren en wijkbewoners gebruikt wordt. Driessen ant woordde dat het laatste stuk van de Henri Dunantstaart tot aan de Oostsingel eveneens in 2004 geheel verbeterd wordt. De tijd van de sociale vernieu wing in Brukske is voorbij. Maar Petra van Duijnhoven, lid van wijkplatform, vond dat de wijk nog steeds veel aandacht nodig heeft. "Goed wijkbeheer is hard nodig. Het wijkplatform moet daarbij ondersteuning krijgen en een serieuze gesprekspartner zijn. En niet dat wij uit de krant moe ten halen dat de aanleg van de rotonde is uitgesteld", aldus Van Duijnhoven die pleitte voor een wijkcoördinator en uitbreiding van het wijkinfopunt. Dit is nu alleen op woensdagen van 10.00 tot 12.00 uur geopend. Zoals bij ieder wijkbezoek kwa men er ook nu weer veel klachten over het groenonderhoud dat door NLW-bedrijven wordt uitge voerd. Buurtbewoners snappen niet waarom er rechts van de straat wel gesnoeid wordt maar de struiken aan de linkerkant niet. En aanwijzingen worden door de NLW-medewerkers niet ter harte genomen. Dat was voor wethou der Emonts (PvdA) het sein om te vertellen dat de gemeente juist daarom wijkgericht gaat werken. Alle werkzaamheden in een buurt of straat worden straks vanuit het gemeentehuis door één ambte naar aangestuurd en niet meer door verschillende afdelingen. Ook dient het voortaan in samen spraak met de burgers en de wijk raad te gebeuren. Mathieu Emonts meldde dat binnenkort een dorp of wijk als pilotproject wordt aan gewezen. Cor Bijl reageerde direct dat Brukske daarvoor graag in aanmerking wil komen. Andere ergernissen waren de vele foutparkeerders op de par keerplaats langs de Cl000. En het veel te hard rijden op de binnen singel en de Henri Dunantstraat. Henk van Egmond vroeg om meer snelheidsremmers op de singel. Er liggen nu slechts twee verkeers drempels. Wethouder Driessen zei dat er niet meer drempels bij komen. Omdat de hulpverlening er teveel hinder van ondervindt. Wel gaat de politie vaker op snel heid controleren. "Met de laser- gun en wellicht ook met mobiele flitspalen. Want het heeft het meeste effect als de mensen in hun portemonne getroffen wor den", aldus Driessen. Harrie van Krey, voorzitter van het wijkplatform, riep de wijkbe woners op om klachten over onderhoud of de woonomgeving te melden bij het wijkinfopunt waar Wonen Venray, politie, wijk- consulent en stadswachten iedere woensdagochtend aanwezig zijn. Van Krey vond dat de gemeente hierin ook moest deelnemen. Wethouder Emonts zei dat de gemeente inderdaad gemist wordt en dat het wijkinfopunt straks een rol gaat spelen in het wijkgericht werken. Maar hij deed niet de toe zegging dat de gemeente er ook instapt. Een wijkbewoonster vond dat het grote bord bij de ingang van de wijk 'Brukske schoon en veilig' weg moest. "Wanneer verdwijnt het bord want dat is helemaal niet zo." Har rie van Krey kon melden dat aan een 'nieuw leuk welkomstbord' gewerkt wordt door jongeren van het huiskamerproject. ider politieke druk van vooral VdA is de rotonde Brukske- Isingel weer op de agenda ver- nen. In het kader van de linigingsoperatie had het col deze rotonde geschrapt uit lannen. Wethouder Driessen ft) zegde toe te bekijken of de nde in 2004 toch aangelegd NT01 worden. Dit werk zal dan 1 uitgevoerd worden met de jg van de rotonde Henri intstraat-Oostsingel. Bert lens (PvdA) benadrukte dat lgang van Brukske momen- iy erg druk en vcrkeersonveilig Deze rotonde moet gewoon flegd worden." et project van de politie bestaande woningen te tificeren met het keurmerk Wonen wordt in 2004 crond. De gemeente Ven- heeft de eisen van het poli- leurmcrk inmiddels opge- nen in het Bouwbesluit at alle nieuwbouw via de ^vergunningen eraan vol- gemeentelijke afdeling Jtnbare Orde en Veiligheid "P idt al in de ontwerpfase fokken bij de totstandkoming nieuwbouwwijken.Dat meld- rethouder Driessen (CDA) bij legrotingsbehandeling. ert Linskens (PvdA) hekelde ;e kosten voor de burgers, arom zien woningcorperaties needs meer vanaf. Want het gi te hoge investeringen. Met SI minder geld en een iets min- e kwaliteit kan toch een ade- RS at beveiligingsniveau behaald vertelde Linskens. in 2003 krijgen de Venrayse nog een gratis preventie fs van de politie. Conform flijke afspraken wordt dit ingang van 2004 overgeno- door het bedrijfsleven. De :ente moet nog met de poli afspraken maken hoe straks rdt omgegaan met het vers aken van advies na inbraken. 'EEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! ...OP HET TOTALE ASSORTIMENT. Alléén deze week tijdens de Kerst 'Happy Hours', donderdag/vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur! Koopzondag 10 november, Boxmeer (10.00-17.00 uur) Afgelopen zondag is tijdens het allerzielenlof in Veulen de urnen- plaats op de begraafplaats ingezegend. Dankzij de inzet van veel vrijwil ligers heeft ook het kerkhof en het voetpad achter de kerk een opknap beurt gekregen. Vooral de mogelijkheid van het bijplaatsen van urnen na een crematie, op een speciaal gedeelte van het kerkhof, voorziet ook in Veulen in een grote behoefte. De WD vindt dat de gemeente 50.000 euro voor schot aan Dingus moet beta len. Om het noodlijdende jon gerencentrum draaiende te kunnen houden. John Oosterbeek toonde zich teleurgesteld in de houding van wethouder Emonts (PvdA). "Met allerlei procedures legt de gemeente, al jarenlang veel druk op Dingus. Bovendien kan voor dat pand geen huur gevraagd wor den. We zijn er laatst gaan kijken. Het is jammer dat u het beleid rond Dingus niet hebt kunnen omdraaien." Mathieu Emonts her haalde dat hij niet bereid is tot een uitkering van 50.000 euro die het jongerencentrum nu via de rechter claimt. "Omdat er geen schade of schuld bewezen is. Bovendien voer ik consequent het beleid uit zoals dat door de gemeenteraad is bepaald." Ike Busser (Samenwerking) meende dat er meer ruimte in het beleid zit dan Emonts aangeeft. Op verzoek van de WD heeft de gemeente bekendgemaakt dat vanaf 1999 100.000 euro is uitge geven aan procedures tegen het jongerencentrum. "Het wordt de hoogste tijd om alle krachten te bundelen en de energie te beste den aan het vinden van een oplos sing voor een goed functionerend jeugd- en jongerencentrum", aldus de WD. Er heerst nog steeds onrust over de uitbreiding van De Rooyse Wissel. De TBS-kliniek wil op haar locatie aan de Wanssumseweg buiten het hek een woning voor zes ver lofgangers bouwen. Vooral het dorp Oostrum is hier fel op tegen. Omdat dit tegen eerdere afspraken in is en bovendien vrezen de dorpsbewoners voor de veiligheid. Ton Teeuwen-Peeters stelde namens de CDA-fractie vragen aan wethouder Ruyten. Teeuwen vindt dat de TBS-kliniek meer openheid moet geven over haar plannen. "Want daar schort het aan. We willen informatie en een keer een gesprek met De Rooyse Wissel. Voor het verkrijgen van draagvlak onder de bevolking is communicatie juist heel belang rijk", zei de CDA-fractieleidster. Begin 1999 besloot de gemeen teraad dat de resocialisatiewonin- gen van de TBS-kliniek op het Ser- vaasterrein zullen komen. De bijna uitbehandelde TBS'ers zou den dichter bij Venrays centrum beter op hun plaats zijn. Het ging toen om twaalf patiënten. De nieuwe directeur De Beer heeft andere inzichten. Hij wil zes TBS- cliënten elders in het land plaat sen en de andere zes in een verlof woning vlakbij de kliniek in Oos trum onderbrengen maar wel buiten het hek. Dat stuitte een jaar geleden op grote bezwaren van de omwonenden. Wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) meldde vorige week in de raadsvergadering dat De Rooy se Wissel nog steeds geen bouw plan heeft ingediend maar wel een principeverzoek heeft gedaan. Volgens het bestem mingsplan buitengebied, dat momenteel in revisie is, is deze uitbreiding niet mogelijk. Er zijn tijdens de inspraakronde van het voorontwerp bestemmingsplan diverse bezwaren ingediend tegen de uitbreiding. "Alle bouw- aanvragen worden sindsdien aan: gehouden om ongewenste ont wikkelingen te voorkomen", verklaarde Frits Ruyten die zei het eerder genomen raadsbesluit 'te zullen eerbiedigen "Want het is niet verstandig dit nu te herover wegen. Eerst moeten de ingedien de bezwaren hun beloop krijgen." Dat het Vincent van Gogh Insti tuut kenbaar maakte de resociali- satiewoningen niet meer te willen op haar terrein noemde Ruyten een voorbarige conclusie'. VVD signaleert tekort aan parkeerplaatsen WD en Samenwerking keer den zich bij de begrotingsbe handeling tegen de sterk stij gende gemeentelijke heffingen. Door het kosten dekkend maken van de tarie ven kunnen forse stijgingen optreden. De WD vond dat de tarieven stapsgewijs verhoogd moeten worden. Samenwerking diende op één onderdeel een amendement in. Om voor een bouwplan vrijstel ling te krijgen van het bestem mingsplan, volgens de procedure artikel 19 lid 1, kost de aanvrager van de bouwvergunning voortaan 4.104 euro. Samenwerking stelde dat indien het bestemmingsplan niet actueel is de gemeente de veroorzaker is van deze dure pro cedure. De burger zou dan slechts 10% of 410 euro moeten betalen. John Oosterbeek (VVD) steun de de lokale partij. "Dit bedrag staat in geen enkele verhouding. De gemeente kan het niet op de burgers verhalen als ze zelf haar werk niet goed doet." Wethouder Frits Ruyten (fractie Van de Vorle) slaagde er niet in de oppositie te overtuigen. Volgens Ruyten vragen andere gemeenten een vergelijkbaar tarief ook al hebben ze de bestemmingsplan nen wel op orde. Ook burgemees ter Waals ontraadde het amende ment. "Want er ligt geen relatie met een al dan niet actueel bestemmingsplan. Dit is werk waarvoor kosten in rekening gebracht moeten worden." Alleen de oppositiepartijen steunden het amendement van Samenwerking dat met acht tegen zeventien werd verworpen. De gemeente verwacht jaarlijks der tig van deze procedures dat ruim 120.000 euro in het laadje brengt. De WD kon evenals Samen werking niet instemmen met ver hoging van de parkeertarieven. De liberalen vinden dat er eerst voldoende parkeerplaatsen moe ten komen in Venray. 'Dan krij gen de burgers ook waar voor hun geld'. De partij voorziet grote problemen nu de parkeerterrei nen in zuid-oost en op de locatie van Vissers Wegenbouw aan de Julianasingel er nog niet komen. Tevens krijgt de parkeerkelder in De Gouden Leeuw geen 750 maar 625 plaatsen. Volgens verkeerswethouder Driessen (CDA) is er momenteel géén tekort aan parkeergelegen heid. "Volgens de parkeerbalans is er in het jaar 2010 pas een tekort van 250 plaatsen", aldus Driessen die aangaf dat in 2003 een besluit genomen wordt of de parkeerplaats in zuid-oost nog nodig is. "Maar de WD en de Venrayse burgers ervaren dat toch heel anders. Op bepaalde tijden is er echt een parkeerprobleem. Een daadkrachtige aanpak blijft helaas achterwege", constateerde John Oosterbeek. Samenwerking was er vooral op tegen dat de parkeertarieven met vijf eurocent worden verhoogd voor een sluitende begroting. 'Het college gebruikt de autobe zitter als melkkoe en daar zijn wij fel op tegen. Uitsluitend kosten dekkende tarieven en geen euro cent meer", zei Ike Busser. PEEL EN MAAS een abonnement waard Het nieuwe douchen volgens Grohe en Sanidröme De Freehander van Grohe is de eerste douche met twee douchekoppen en maar liefst negen verschillende straalcombinatiemogelijkheden. Kom' m nu bekijken in onze showroom! Keijsers-Manders Sanidröme Keizersveld 40 Venray Tel. (0478) 55 06 70 www.keijsers-manders.sanidrome.nl anidröme Al anderhalf jaar probeert Gerrit Verkoeijen tevergeefs bij de gemeente de waarheid te achterhalen. Het raadslid van Samenwerking weet al langer dat de licht vervuilde grond die ligt opslagen op cir cuit De Peel van de gemeente afkomstig is. Pas vorige week kreeg Verkoe ijen van wethouder Ruyten (frac tie Van de Vorle) eindelijk duide lijkheid. "Die grond is inderdaad van de gemeente. Maar het is onduidelijk wie het er allemaal naar toe heeft gereden. Het ver moeden is dat de grond vervuild is. Dat'zal later blijken bij de ont manteling van het crosscircuit", zei Frits Ruyten. Gerrit Verkoeijen was blij dat hij nu antwoord had. Maar hij hekelde de opstelling van de gemeente. "Ze proberen anderhalf de waarheid niet te zeg gen. Het had zogenaamd geen pri oriteit of er was geen tijd voor. Terwijl het dus gewoon bekend was. Dit geeft een flinke deuk in de integriteit van de gemeente foeterde Verkoeijen. Wethouder Ruyten verklaarde dat het zijn plicht was om de raad 'tijdig en juist te informeren over de grond en de kwaliteit ervan'. "Ik hoop deze verwijten in de komende vier jaar niet nog een keer te moe ten horen." Samenwerking en WD kun nen zich niet vinden in het onderzoek naar een nieuwe huisvesting van de gemeente lijke organisatie. Hiervoor is een projectgroep met een vaste bezetting van 3,4 fte in het leven geroepen. Theo Mulders (Samenwerking) wil meer vaart in de plannen en vindt de projectgroep te groot. "Het is teveel een ambtelijke benadering. We willen dat het sneller gaat met een kleinere en actievere projectgroep." Wethou der Heidens (CDA) verklaarde dat het onderzoek naar de huisves ting geheel met eigen ambtenaren wordt uitgevoerd. "We hebben ook navraag gedaan bij andere gemeenten. En zijn tot de conclu sie gekomen dat de inzet van 3,4 fte echt nodig is." Samenwerking bleef bij haar standpunt er vindt het budget veel te hoog. Ook de WD keerde zich tegen het projectvoorstel. Dat wel wel rekenen op steun van de coalitiepartijen CDA, PvdA en fractie Van de Vorle. Voor de eer ste twee fasen, de initiatief- en definitiefase, wordt voor dit en volgend jaar 635.000 euro uitge trokken. Daarbij komen nog de reeds gemaakte voorbereidings- kosten van 117.223 euro. John Oosterbeek (WD) vindt dat hiervoor geen financiële ruim te is en wil daarom stoppen met het project. De liberalen willen kritisch kijken naar flexplekken en voordeel halen uit gedeelde werkplekken van part timers "Hier kan nog veel winst behaald worden. Veel werkplekken inclu sief computer blijven grote gedeelten van de dag leeg." De politie heeft dinsdagmor gen op de Grotestraat een 23- jarige man uit Venray aange houden voor winkeldiefstal. De man wilde een trui ter waar de van enkele tientallen euro's meenemen zonder te betalen. Daarbij werd hij door winkelper soneel betrapt en aangehouden. De gewaarschuwde politie heeft hem meegenomen naar het poli tiebureau. De zaak wordt met toepassing van snelrecht afgehandeld. 7 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail. redactie@vandenmuncldtof.nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wiliemsseri Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 urn- Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Abonnementen: 17,30 (postcode 58..) 27,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3