Eindejaarsspektakel in Sporthal De Wetteling ADVANCE irr=iM Een goed huwelijk loet je zelf maken" Pauselijke onderscheidingen De Piëlhaas opent seizoen 33 jaar De Klutetrappers Literair Café in Schuttersveld icnsi NIEUW Proza en poëzie in Mariakapel Lezing over klokken Winterschilder 'korting Creemers gaat veel verder \UTOMATISERING nu 25% korting kinderschoenen stippenactie I 10 - 40% korting BESTANDEN DIREKT KLAAR! Paul Hulsman van café Hulsman en Twan van Bussel van Feestcafé De Koets heb ben opnieuw de handen in elkaar geslagen om voor Venray en omstreken een mega eindejaarsspektakel te organiseren. Al voor de derde keer zijn zij met elkaar aan tafel gaan zitten om er iets moois neer te zetten. Het eve nement gaat twee avonden duren, bestaande uit een 'end of the year danceparty' en een mega Silvesterparty. In een tot megadiscotheek omgebouwde sporthal met het allernieuwste en mooiste aan licht en geluid zal er op maandagavond 30 december een groot dansfeest plaatsvinden met een aantal popu laire top dj's die er hun vinyl pla ten naadloos aan elkaar komen draaien en de hele Wetteling op z'n kop gaan zetten. "We zijn op zoek gegaan naar dj's die in Nederland hun sporen al ruimschoots hebben verdiend met het maken van eigen hits en draaien op grote dancepartys zoals Dancevalley en Sensation", aldus Twan van Bussel. "En we zijn erin geslaagd om een aantal top dj's vast te leggen om naar Venray te komen: Johan Ghielen, Marcel Woods, dj Francois, dj Sprinkle en dj Meus-q-to. Deze mensen staan samen met tal van side-acts garant voor het mooiste dansfeest ooit in Venray gehou den: End of the year danceparty." De dag daarna is sporthal De Wetteling het toneel voor opnieuw een spetterende mega Silvesterparty. Paul en Twan von den dat er drie jaar geleden tij dens de nacht van oud op nieuw te weinig uitgaansgelegenheid was voor het aantal mensen dat toch wil gaan stappen met gevolg hele lange rijen voor de horecage legenheden. En vaak rond die tijd is het weer daar niet echt geschikt voor. Een grote ruimte waar je met een grote groep mensen het nieuwe jaar kunt vieren was de oplossing. De sporthal leek de twee ondernemers wel een geschikte locatie. Redelijk ver weg van woningen, toch redelijk in het centrum, veel parkeergele- genheden en makkelijk te berei ken. Al na het eerste jaar bleek de behoefte voor zo'n feest groot, het was in een mum van tijd uit verkocht. Nu dan voor de derde keer, nog beter en nog mooier. "Het wordt dit jaar een megafeest", aldus Paul, "Zelfs voor de mensen die voor twaalf uur binnen zijn, hebben we dit jaar leuke verrassingen, en de aftelling naar twaalf uur wordt ook gewelf dig. Dus we hopen dat de mensen ervoor kiezen ook echt de wisse ling om twaalf uur in de sporthal mee te maken." Het zal een groot feest worden met muziek voor iedereen van jong tot oud zodat iedereen het enorm naar zijn of haar zin zal hebben. De minimale leeftijd voor allebei de avonden is 18 jaar en daar zal bij de ingang ook zwaar op gecontroleerd gaan worden: Vanaf 1 december gaat de kaart- voorverkoop van beide feesten van start o.a. in Café Hulsman en Feestcafé De Koets. De kaarten voor het End of the year dance party zullen ook in tal van andere steden in Zuid-Nederland te koop zijn. Maar ben er snel bij want vol is vol. Voor meer info bel met Twan van Bussel, 06-53397682. Op maandag 11 november zal W de Pielhaas op spectaculaire wijze haar carnavalsseizoen ope nen en aansluitend op dit gebeu ren haar algemene ledenvergade ring houden. Het belooft een gigantisch spektakel te worden. De winkels, gelegen aan de Grote Markt, zullen tijdig gesloten zijn om dit Megafestijn mogelijk te maken. Volgens Vorst Fun zullen dranghekken worden geplaatst om een en ander in goede banen te leiden. Het programma op de Grote Markt begint om 19-44 uur. De officiële opening vindt plaats om 20.11 uur. Aansluitend zal om 20.33 uur de algemene ledenver gadering worden gehouden in de zaal van café de Evenaar aan de Merseloseweg in Venray. Agenda: opening, ingekomen stukken en mededelingen, notulen ALV 17 juni 2002, verslag kascontrole commissie, begroting seizoen 2002/2003, programma 2002/2003, afscheid vertrekken de (bestuurs)leden, installatie (bestuursleden, ideeën program ma 6 x 11, rondvraag, sluiting. Bezoek voor meer informatie: www.pielhaas.nl Carnavalsvereniging De Klutetrappers uit Vredepeel bestaat 33 jaar. Dit laat de vereni ging niet ongemerkt voorbij gaan. Vrijdag 22 november is er van 20.11 tot 22.11 uur een receptie. Vanaf 22.11 uur gezellige voort zetting van de avond met mede werking van een grandioos orkest. Zaterdag 23 november is er een algemene feestavond voor iedereen die houdt van echte car navalssfeer. Een speciaal welkom is er ook voor alle vereniging die aangesloten zijn bij de vorsten- raad. Zij worden in de gelegen heid gesteld om de Klutetrappers te feliciteren. De avond wordt opnieuw opgeluisterd door een grandioos orkest. Aanvang 20.11 uur. Zondag 24 november is er een te gekke kindermiddag voor de jeugd van 0 tot 65+ met mede werking van discotheek en karao ke. Deze middag is ook de prijsuit reiking van de kleurwedstrijd. Aanvang 14.11 uur. Het Literair Café Venray-regio maakt donderdag 7 november een uitstapje naar het verzorgingscen trum Schuttersveld in Venray. Speciaal voor de bewoners van Schuttersveld heeft het Literair Café een programma samenge steld met gedichten en verhalen. De meeste voordrachten zijn in het Nederlands maar er wordt ook aandacht geschonken aan rijmpjes uit grootmoedertijd zoals deze zijn verzameld door de bekende hoofdonderwijzer Theo van de Voort uit Tienray. Het ini tiatief om als literair café een voorstelling te verzorgen in Schuttersveld is jaren geleden genomen door de oprichter van het literair café Harrij Theunissen. Dat viel toen zo in de smaak bij de senioren dat besloten is om er een jaarlijkse happening van te maken. Donderdagavond zullen voorzitter Paul van Doesum, secretaris René Poels en bestuurs lid Toos van Ooi gedichten en ver halen voordragen. Deze worden afgewisseld door muziek en zang van Ad Haans (accordeon) en Paul Reiniers (zang). Wegens succes geprolongeerd! Bel voor meer informatie: 0478-632044 Ruim 150 jaar ervaring. Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek Jf/ Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 creemers odesign, Netwerken, Notebooks, TFT Plasmaschermen .eeuwstraat 2-4 Venray Tel.: 0478-530030 -line shop: www.advance-automatisering.nl ^lamen Deuren Serres a Kleiweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl -e« ^SCHOENMO Hoofdstraat 14, Horst, 077-3970197 SCHOENMODE Bleek 13-15, Venray, H^an c/e 'Pen \ftcAoe/imo<le *e'- 0478-580077 We schoenen van het merk Loints In Horst 0 op de hele wintercollectie Frans en Riek mijn vorig jaar overleden broer Harrie. Drie dagen lang duurde dat trouwfeest. De eerste dag was voor de naaste familie, de tweede voor neven en nichten en de derde dag voor de besturen van verenigingen en zo", zegt Frans. "Maar het melken van de koeien ging ondanks het trouwfeest gewoon door." Jarenlang stond het leven van het jonge echtpaar in het teken van hard werken op de boerderij en de zorg voor de opvoeding van de kinderen. "Van gemengd bedrijf met koeien, varkens en kippen zijn we in de loop der jaren overgeschakeld op varkens", vertelt Riek. "28 jaar hebben we samen hard maar met veel plezier op de boerderij gewerkt. Frans is tot 1980 in de maatschap van onze zoon Theo blijven werken." Toen Theo het bedrijf overnam, ging het echtpaar in hartje Veulen wonen. In het Venrayse kerkdorp hebben Frans en Riek, die drie zonen, vijf dochters en inmiddels ook al negen kleinkinderen heb ben, zich altijd prima thuisge- voeld. Het zijn wat je noemt echte ver enigingsmensen. In 2000 ontving Riek als blijk van waardering voor haar inzet voor de gemeenschap uit handen van de Veulense carna valsvereniging 't Golden Paerd. "Ik heb in heel wat besturen geze- Van Kempen vieren op maandag ten: KBO, LVB, schoolbestuur, jeugdvereniging en ga zo maar door. Het is toch leuk als je wat voor je medemens kunt doen." Frans, die onder andere in het bestuur van de jonge boeren zijn sporen verdiende, en Riek heb ben zich altijd erg bij de gemeen schap betrokken gevoeld. Die maatschappelijke betrok kenheid blijkt ook wel uit het feit dat Frans nog altijd met veel ple zier voor de Maaltijdservice in Venray warme maaltijden bezorgt. Aan huis. "Dat is dank baar werk om te doen. Soms kom ik bij mensen binnen die een stuk jonger zijn dan ik. De warme maaltijd afleveren, wat praten. Ja, gelukkig kunnen Riek en ik alle bei nog autorijden." Het is dan ook geen wonder dat het echtpaar, dat sinds een jaar in een nieuw appartement aan de Eindstraat in Venray woont, nog regelmatig in Veulen te vinden is. Om te kaarten en te koersballen bijvoorbeeld. Daarnaast is Riek als vrijwilligster actief bij de Dagopvang in het St. Joriskwartier en De Kemphaan in Venray. Ook zette ze twaalf jaar lang haar beste beentje voor als vrijwilligster bij De Wendel, centrum voor men sen met een verstandelijke handi cap. Het zijn absoluut geen types om met een kop koffie en een stukje vlaai achter de geraniums 11 november hun gouden bruiloft te gaan zitten. Daar zijn ze nog veel te kwiek voor. "We hebben gewoon geen tijd om binnen te blijven", zegt Frans. "Zelf nu zijn we nog dagelijks in de weer. De kinderen vragen zich regelmatig af waar we toch altijd zijn." Een geheim voor vijftig jaar huwelijk kunnen Frans en Riek niet echt geven. "Een goed huwe lijk moet je zelf maken. Door met elkaar te praten als er wat is. Ja, het is geven en nemen." Riek en Frans Mulders-Van Kempen vieren op maandag 11 november hun gouden huwelijks dag. Om 14.00 uur is er een heili ge mis in de kerk van Veulen, aan sluitend is er van 15.30 tot 17.00 uur een receptie in zaal 't Veule in Veulen. Daarna gaat het feest in besloten kring verder. AFDRUKKEN 10/15 CM VAN DIGITALE iiiirrrn^^rmrw SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Honderddrieëntwintigste jaargang - week 44 - donderdag 7 november 2002 EN MAAS liden bruidspaar Frans en Riek Mulders-Van Kempen "fc et! ider en bliksem zorgden im een halve eeuw gele- sch oor da een jonge Frans ers met het maaien van veld moest stoppen, rtji Udg maar, want hadden Vergoden niet zo meege- dan waren Frans ers en Riek van Kempen hien wel nooit met r getrouwd. Tijdens die iste kermisdagen bloeide fde tussen de twee name- het eerst echt op, met iultaat een gelukkig ijk dat al vijftig jaar ste- idhoudt. Op maandag :mber vieren Frans en Mulders-Van Kempen familie, vrienden en n hun gouden brui- interview. Mulders werd geboren in •ijck, maar op tweejarige verhuisde ze met de rest familie naar Leunen. Frans het levenslicht in weert, maar woonde tot D dertiende levensjaar in broek. Toen zijn vader naar sselsteyn vertrok om in die i-Limburgse plaats een stuk- iDe Peel voor eigen gebruik ji ontginnen, toog de hele e Mulders natuurlijk mee. K() rcelen grontl van de familie :rs en Van Kempen grens- W in elkaar. "We waren buren nden elkaar dus al langer. 7 j met Venrayse kermis sprong ik voor de eerste keer over", iek. "Frans mocht eerst niet Ie kermis omdat hij van zijn EN op het veld moest werken, sof gelukkig begon het toen te iim ren. Ja, het heeft zo moeten Frans grijnzend: "Anders et tussen ons misschien wel 4 uf iets geworden." hun huwelijk bouwden (79) en Riek (75) een eigen lerij op het perceel van de Mulders. "De grond werd eld onder drie broers. We p dezelfde dag getrouwd als ™finiskens_^^ s t a I I a t i e |tarming elektro latie sanitair mditioning Op maandag 18 november houdt de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. een lezing over Limburgse klokken en hun makers. De diale zing wordt verzorgd door P. Mestrom. De spreker zal vertellen over zijn onderzoek naar klokken uit de huidige Nederlandse en Belgische provincies Limburg tus sen 1367 en 1850. De technische (niet te diepgaand!) en uiterlijke kenmerken van de uurwerken en hun kasten zullen in woord en beeld toegelicht worden. Behalve de huisuurwerken komen ook de openbare uurwerken aan de orde. Tevens zal aandacht worden besteed aan de sociaal-historische achtergronden van de klokkenma kers. Heeft u een Limburgse klok in bezit of bent u geïnteresseerd in uurwerken, dan mag u deze lezing niet missen. De lezing begint om 19.30 uur in zaal Het Trefpunt in Beukenrode. De lezing is vrij toegankelijk voor leden en belangstellenden. Op zondag 10 november ver zorgt de Schrijverskring van de stichting Literair Café Venray- regio een middag met proza en poëzie in de Mariakapel in Holthees. De schrijvers, in totaal tien personen, lezen voor uit eigen werk, en wisselen het voor dragen van hun werk af met muzi kale intermezzi, verzorgd door de bekende musicus Ad Haans. Het optreden van de schrijverskring begint om 15.30 uur en eindigt rond 17.15 uur. De schrijverskring Venray hoopt voor het ten gehore bren gen van haar werk op een publiek, dat de betekenis van het woord op waarde weet te schat ten, en dat gevoel heeft en respect voor de intimiteit, die het werk vraagt. De entreeprijs voor het bijwonen van deze bijzondere literaire gebeurtenis bedraagt acht euro, voor kinderen tot en met 12 jaar is de entreeprijs vier euro. Een consumptie is bij de prijs inbegrepen. De kaarten voor deze voorstel ling zijn te bestellen bij de beken de voorverkoopadressen in Holthees, de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478 - 636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478 - 636390. Kaarten zijn ook te verkrijgen via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl. Voor een ieder die zich wil laten verrassen en inspireren door het werk van de schrijverskring Venray, voor een ieder met belangstelling voor literatuur, vormt deze middag voorstelling een niet te missen kans. Eind oktober werden Martien Litjens en Henk Raedts uit Oostrum pauselijk onderscheiden met het ereteken behorende bij de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Zij ontvingen deze onderscheiding voor de vele jaren dat zij werkzaam waren in het kerkbestuur. Martien Litjens was ruim twintig jaar penningmeester van het kerkbestuur en Henk Raedts leverde ruim veertien jaar zijn bijdrage aan de zorg voor het onderhoud van de gebouwen en de zorg voor het kerkhof. Tijdens de eucharistieviering memoreerde de deken hun beider verdiensten. Diezelfde dag wer den op de pastorie drie nieuwe leden beëdigd te weten mevrouw Janssen-Janssen en de heren G. Janssen en W. van Asseldonk.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15