itbreiding sportpark leesakker pas medio 2003 geslaagde dienstenveiling iwanisdub Schieëpersland 3 dagen 30% korting de pullovers von Ingezonden oung Thomas iering in Venray VAN OORSCHOT kiODE Open dag audiologisch centrum de laatste maten Omroep Venray van Oorschot mode Kleding ophalen VVD op locatie Niets! Pag| ,EN MAAS Donderdag 31 oktober 2002 - Pagina 7 21 atie irtvereniging SVOC'Ol nog tot de zomer van wachten. Pas dan wordt et"e iiiwvergunning verwacht uitbreiding van de kanti- ldeedaccommodatie op Ipark Heesakker. De pro- moet eerst toestem geven omdat de bouw- icn niet blijken te passen (bestemmingsplan. klei erg[ n september 2001 stemde neentcraad in met de grond aankoop van A. Classens voor de uitbreiding van het sportpark. Zodat de voetbal- en korfbaltak samen op Heesakker konden wor den ondergebracht. Eind septem ber 2002 kreeg SVOC'Ol een brief van de gemeente dat de werk zaamheden moesten worden stil gelegd. Er lag mogelijk een stank cirkel over het gebied. Het nieuwe grasveld was toen al inge zaaid en de beregeningsinstallatic zat ook al in de grond. SVOC'Ol wachtte alleen nog op een bouw vergunning voor uitbreiding van de kantine en kleedlokalen. Daarvoor gaat de gemeente nu eerst een zogeheten artikel 19 lid 1 procedure starten die zo'n zeven maanden in beslag neemt. De gemeente heeft blijkbaar nu pas ontdekt dat het aangekochte stuk grond een agrarische bestem ming heeft. De realisatie van een sportpark is hiermee in strijd zodat eerst vrijstelling van het bestemmingsplan vereist is. Bij zo'n vrijstellingsprocedure hoort een inspraakfase waarbij de plan nen ter inzage worden gelegd. Bezwaarmakers kunnen de zaak nog vertragen. Daarna moet de provincie een goedkeurende ver klaring afgeven. Pas dan kan de gemeente een bouwvergunning verlenen waartegen belangheb benden opnieuw bezwaar en beroep kunnen aantekenen. Dit betekent een behoorlijke tegenvaller voor SVOC'Ol dat dacht met ingang van het seizoen 2003/04 de uitgebreide accom modatie in gebruik te kunnen nemen. De sportclub hoopte in januari 2003 met de nieuwbouw te kunnen starten. Dit wordt nu minstens met een half jaar ver traagd. Bij de gemeente kon giste ren (woensdag) niemand duide lijkheid verschaffen over de mogelijke stankcirkel en de oor zaak van de vertraging. De gemeenteraad neemt op 26 november een besluit om de uit gebreide bouwprocedure op te 'ritfilkarren worden 9 november overhandigd K dienstenveiling van Kiwanisclub Schieëpersland, die afgelopen zaterdag Lsvond, is een groot succes geworden. In totaal meldden zich ruim 130 bieders Ie aula van het Raayland College om op de 115 kavels te bieden. Bijna alle kavels ken voor een totaalbedrag van meer dan 11.000 euro de deur uit. Hoe groot de p opbrengst is, is nog niet bekend. ans van Hooft, voorzitter van de veilingcommissie van de Kiwanisclub, toonde zich na jp zeer tevreden. "De verkoop liep boven verwachting. Omdat het de eerste keer is, dat Kn dergelijke veiling organiseerden, was het voor ons afwachten hoe de avond zou ver- h. De mix aan kavels, voor elk wat wils en in elke prijsklasse, bleek goed te zijn. Bezoe- ramen zeer gericht op kavels bieden. Sommige kavels gingen voor vijf euro de deur uit, een diner voor acht personen voor maar liefst 475 euro. Een groot compliment ver dienen de veilingmeesters, Willy Voesten en Rob van Lieshout, die met de nodige humor de kopers over de streep trokken." Ook de opzet van de avond, met onder ande re een optreden van De Bubs, is volgens van Hooft een goede formule. Voor Kiwanisclub Schieëpersland reden genoeg om volgend jaar opnieuw een veiling te organiseren. De netto opbrengst is weliswaar nog niet bekend maar zeker is dat de speelkarren voor het medisch kleuterdagverblijf De Kleuterhof er komen. Op 9 novem ber zal de Kiwanisclub de karren overhandigen. Tevens zullen dan cheque's worden overhandigd aan de Stichting Afasie en de Zangers van St. Frans, ter ondersteuning van deze organisaties. Alternative Pop Twee uur lang populaire alter natieve muziek, van Red Hot Chili Peppers tot Bomfunk MC's en van Liberty X tot David Bowie. Alter native Pop heeft elke week het laatste (alternative) popnieuws, een nummer van de albumtip van de maand, en een overzicht van de Venrayse populaire Top 10. Zaterdag 2 november staat het tweede uur geheel in het teken van de Alternative album top 10. De weken daarna zal elke week een Back2Back worden uitgezon den rond 19 30. In Back2Back geven we informatie over de car rière van een groep of artiest met daarna 3 songs. Alternative Pop zaterdag 18.00-20.00 uur Iedere zondag tussen 14.00- 17.00 uur het sportprogramma van de regio Noord-Limburg Sport, een programma waarbij de sportredacties van Omroep Ven ray en Omroep Venlo samenwer ken. Drie uur lang houden zij u op de hoogte van de sportieve ver richtingen van uw favoriete club. Zondag 3 november komt het saxofoon kwartet van Joep Hahn spelen tijdens het radio discussie programma. In Praatcafé worden actuele zaken behandeld die kun nen gaan over politiek, cultuur of andere dingen die de Venrayna- ren bezig houden, ofwel: Waar over gepraat wordt in Venray. De columnist Jos Buddiger presen teert zijn column die ook geba seerd is op Venrayse zaken. Praat café vanaf 11.00 uur live vanuit De Artiest aan het schouwburg plein in Venray. Wijziging programmering zondagavond: 17.00-18.00 uur LOV nonstop; 18.00-19 00 uur "Horizon" een herhaling van woensdagavond; 19.00-20.00 uur' LOV nonstop; 20.00-21.00 uur Love Music Time. Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss Iedereen kan op woensdag 6 en donderdag 7 november gebruikte kleding, gordijnen, beddengoed, schoeisel en ander textiel in de bezorgde witte plastic zak aan de stoeprand zetten. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op het algemene huisvuilverzamel- punt neerzetten. Op deze dag komt de vrachtwagen van de stiching KOVAMO de zakken vanaf 9.00 uur ophalen. De gemeente heeft voor de inzameling een vergunning verleend. De ingezamelde kleding wordt verkocht en de netto-opbrengst is voor het Diabetes Fonds Nederland (DFN). Het DFN betaalt het over grote deel van het wetenschappelijk onderzoek naar Diabetes zelf. Week van het oor Van 2 tot en met 9 novem ber houdt de Nationale Hoor- stichting de 'Week van het Oor'. Tijdens de 'Week van het Oor' organiseren circa 250 - in 140 gemeenten - organisaties en bedrijven open dagen. Het gaat hierbij om audiciens, audiologische centra, audiologi- sche industrieën, KNO-praktijken en voorlichtingscentra voor slechthorenden. Tijdens deze dagen kan het publiek kennisma ken met de activiteiten van 'audi tief Nederland'. De afgelopen jaren werden deze open dagen massaal bezocht. De 'Week van het Oor' wil de samenleving wij zen op het grote belang van het gehoorzintuig. Nederland telt circa 1,5 miljoen mensen met een verminderd gehoor. De achters tand in gehoorrevalidatie is sub stantieel. Ouderen stellen het gaan dragen van een hoortoestel vaak te lang uit, ondanks de klach ten. Jong en oud blijken onvol- lp zondag 3 november zal in ray een Young Thomasviering den gehouden met een groep eren uit de Peel. •c zogenaamde Thomas Celeb ris vormt in Europa een 'eging van bijeenkomsten ont- in het Finse Helsinki. Ze den inmiddels in zo'n 25 tsen in Nederland gehouden enray heeft de primeur voor rd-Limburg. Devieringen ben een laagdrempelig karak- n zijn gericht op mensen van :i geloof niet zo rotsvast is, sceptisch zijn. Mensen kun- zijn met hun twijfels, hoop igen. Ze worden uitgeno- hun talenten in te zetten de vormgeving van de vie- met muziek, theater en ande- itieve vormen. Er ligt meer ik op de rite dan op over gaan woorden. Het hart van turgie is de zogenaamde Heili- •haos waar mensen zich op eigen manier kunnen uiten wat hen bezighoudt en kun- zoeken naar spiritualiteit: pon mijmeren bij mooie tok, iets bij de klaagmuur een kaars aansteken bij het een ontroerend stukje °zien, meditatief schilderen, briefjes om voorbede vragen of een persoonlijke zegening ont vangen. Het thema is heiligen. De viering begint om 10.00 uur in het gebouw van de prostestantse kerk het Zonnelied, Kiosk 6 (het Bruks- ke). Belangstellenden van alle leeftij den zijn van harte welkom. Meer info bij Tiny Kengen, tele foon 589177, mail: tinykengen@planet.nl De WD-fractie houdt haar frac tievergaderingen niet alleen in de fractieruimte van het gemeente huis, maar wil ook op bezoek gaan bij diverse organisaties, instellingen, dorpen en wijken. Na Dingus en Oi'rlo zal de eerst volgende WD-fractievergadering op locatie plaatsvinden op vrijdag 1 november in het zaaltje van De Lekkernij, Grootdorp 67 in Merse- lo. Aanvang 19-00 uur. De verga dering is voor iedereen toeganke lijk. Op de agenda staat de voorbereiding van de raadscom missievergaderingen van novem ber. Daarnaast bestaat de moge lijkheid om met de leden van de fractie in discussie te gaan. donderdag, vrijdag en zaterdag OMDAT WIJ ZO'N PRACHTIGE LAARZENCOLLECTIE HEBBENZIJN VELE SERIE'S BIJNA UITVERKOCHT /{parte- c>cAcmetp ér De gezelligste schoenwinkels van Venray Grotestraat 11 Venlo Klaasstraat 28/30 www.capretto.nl crJMoe&M*: om i/£é K&z&ë///«r Mog-r STUneggfij umyr MoftééAJ &AJ MaVDét/AJét p&er.,. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Notulenwijziging 1 Notulenwijziging college gemeente Venray - Peel en Maas donderdag 24 oktober Het is 2001. De gemeente Ven ray heeft moeite om het project De Gouden Leeuw financieel rond te krijgen. De gemeente komt enkele miljoenen tekort. Projectontwikkelaar 3W Vastgoed en gemeente komen overeen de kosten voor het project met 3 mil joen te verhogen en ditzelfde bedrag weer via de achterdeur aan de gemeente terug te geven. Dit kost de gemeente per saldo niets, maar levert haar wel een extra subsidie op om het project tekort te dekken. Voorwaarde is dat de 3 miljoen 'schenking' door 3W Vastgoed niet in het potje van het project terechtkomt. Nu onlangs uit de notulen van okto ber 2001 blijkt dat er met deze 3 miljoen wel erg openlijk werd gefoeteld, weigert de provincie de extra subsidie te verstrekken. Alleen een wijziging van de notu len. waarbij de waarheid met 180 graden wordt verdraaid, kan nog uitkomst bieden. Men zou mogen verwachten dat met name de gemeente Venray waakt voor dit soort frauduleus gekonkel met projectontwikkelaars. De prijzen van de afzonderlijke projecten dienen m.i. helder en eenduidig te zijn. Door ontwikkelaars vers trekte giften voor infrastructurele voorzieningen of ander douceur tjes staan voor mij op één lijn met ordinaire omkoperij. Voorts vind ik überhaupt dat we af moeten van de kwalitatief slechte en lelij ke projectbouw. Als de gemeente Venray met hun inwoners 'part ners voor de toekomst' (zie gemeentekrant) wil worden, dan dienen zij zich te onthouden van illegale praktijken, waarvoor bur gers veelal zwaar beboet worden. Wordt vervolgd. Leo Reintjes, Leunen Notulenwijziging 2 Ik heb in Peel en Maas het arti kel gelezen dat B en W wil voor stellen om de notulen van okto ber 2001 alsnog te wijzigen. Over het manipuleren van de gemeen teraad gesproken! NB: Juist het structureel manipuleren van de gemeenteraad (o.a. kwestie Mer- selo en PDV De Hulst II) was voor mij een van de belangrijkste rede nen om de Venrayse politiek te verlaten. Dit voorstel is echt te dol voor woorden. Hieruit blijkt een volkomen misplaatste minachting voor de (vorige maar ook de huidige) gemeenteraad. Hier wordt wethouder Houba vol strekt ten onrechte de zwarte piet' toegespeeld. Maar zo is het dus niet. Ook de raad was bij deze discussie met volle verstand aan wezig. Hoe kan een nieuwe gemeenteraad nu beslissen over het wijzigen van reeds door de vorige raad en college goedge keurde notulen? Dat zou alleen kunnen als de coalitie zich zonder enig gewe tensbezwaar opstelt achter het voorliggende dictaat van het col lege. En dat kan ik mij nauwelijks voorstellen. Zeker niet bij het hui dige dualistische systeem. Als de huidige raadsleden enige rugge- graat hebben (daar ga ik* op voor hand bij de overgrote meerder heid wel van uit) zal dit voorstel niet eens onderwerp van gesprek zijn c.q. zeker bij lange na geen meerderheid halen. En zo hoort het ook te gaan! Enig respect voor de vorige raad en wethouder Houba, die naar eer en geweten over dit onderwerp hebben gediscus sieerd, is wel op zijn plaats. In de oktobervergadering was het agendapunt de begroting 2002. Deze was sluitend gemaakt met de 3 miljoen gulden bijdrage van 3W Vastgoed. Het CDA wilde hierover toen niet beslissen om dat het plan Gouden Leeuw pas in november op de agenda stond. En het CDA deze 3 miljoen wilde gebruiken als 'wisselgeld" voor het verlagen van de woontoren. Wethouder Houba gaf toen aan dat dit voorbehoud betekende dat de begroting niet kon worden goedgekeurd in verband met het tijdig indienen bij de provincie. De heer Houba gaf toen inder daad een andere uitleg van deze 3 miljoen als 'fee' voor de te bou wen woningen. Verder zegde hij nadrukkelijk toe dat de raad de vrijheid had om eind november bij de behandeling van het plan Gouden Leeuw deze 3 miljoen als nog ter discussie te stellen. Indien er dan wijzigingen zouden optre den diende de begroting alsnog aangepast te worden. Deze toe zegging was zijn verantwoorde lijkheid als wethouder Financiën. In het raadsvoorstel d.d. 18 oktober 2001 voor de november- vergadering wordt hetgeen wet houder Houba heeft medegedeeld overigens letterlijk weergegeven. In november waren de notulen van oktober (al dan niet bewust) niet beschikbaar. Toen het CDA deze 3 miljoen inbracht ter financiering van het verlagen van de woontoren, wees burgemeester Waals dit voorstel af met het standpunt: "Het CDA kan er anders over denken, maar bij besluit van de raad is het genoemde bedrag van 3 miljoen opgenomen in de begroting en dus niet meer beschikbaar. Als de toren niet wordt gebouwd kost dat acht ton ten laste van de alge mene reserve van het grondbe drijf." Terwijl burgemeester Waals in die bewuste vergadering doende op de hoogte van de laat ste stormachtige ontwikkelingen op het gebied van hoortoestel- techniek. Ook blijkt onbekend heid met gehooronderzoek en met het gegeven dat een hoortoe stel altijd eerst op proef kan wor den gedragen een onnodige belemmering. Veel hulpmiddelen worden bovendien geheel of gedeeltelijk vergoed door de zorg verzekeraar. Tijdens de 'Week van het Oor' vinden er ook activiteiten plaats in de regio Noord-Limburg. Zo zullen diverse audiciens open dagen houden en is er gelegen heid om een bezoek te brengen aan de KNO-praktijk en het Audiologisch Centrum binnen VieCuri. medische centrum voor Noord-Limburg, locatie Venlo. De open middag van de KNO- praktijk en het Audiologisch Cen trum in Venlo vindt plaats op woensdag 6 november van 13.30 - 17.00 uur. niet aanwezig is geweest. In december zijn de notulen van oktober en november behan deld. Hierin is ondergetekende nog nader ingegaan op deze gang van zaken en heb daarbij gecon cludeerd dat 'de raad belazerd wordt waar we bij zitten'. Hoe kan 3W Vastgoed 3 miljoen 'schuiven'voor een parkeergarage als de exacte plannen qua grootte en constructie en kostentoereke ning zoals grondkosten, extra fun dering en vloerconstructie - van wege de op de parkeergarage te bouwen commerciële ruimten en torenflat - op dat moment nauwe lijks iets duidelijk was. Een openbare aanbesteding van de parkeergarage (zoals o.a. medegedeeld door burgemeester Waals) zal mijns inziens in deze planopzet nauwelijks dan wel onmogelijk zijn. De commerciële ruimten en de torenflat zullen toch wel door Bouwmij. Janssen gebouwd worden, gezien hun belangen in dit gebied en hun relatie met dit en andere projec ten. Gezien enerzijds het feit dat deze affaire reeds vanaf 28 febru ari 2002 bij de provincie in behan deling is en anderzijds de nu voor gestelde 'move' van de notulenwijziging, wordt mijn standpunt versterkt dat de gemeenteraad en de provincie opzettelijk onjuist zijn geinfor- meerd. De politieke consequen ties liggen mijns inziens voor de hand, doch dat is aan de huidige gemeenteraad. Afwachten maar hoe dualistisch en consequent de gemeenteraad is als het echt op inhoudelijke vra gen aankomt! Wiel Michiels, Ex-raadslid en fractievoorzitter CDA. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7