jbileum in het teken van De boef en de beker 25 jaar jong Fanfare Dorpsklank Ysselfesteyn muzikaal feest imburgse humor en rabantse wazel ntcnsT i«i PLAN regio Noord-Limburg o en Flappo Isvereniging De Keavers viert 4x11-jarig bestaan Zondag 3 november is in Cultureel Centrum 't Gasthoes in Horst twee maal de bijzon dere musical De boef en de beker te zien. Deze unieke theaterproductie, is het resul taat van een samenwerkings project van Jeugdkoor La Campanella en Vrije Tijd van De Wendel. De Wendel is een instelling die mensen met een verstandelijke beperking ondersteunt bij het inrichten van hun dagelijkse leven, Van De Wendel doen enkele individuele cliënten, de Boemboxband en volksdans groep Choros mee. De Boef en de beker is een musicalproductie, die geheel onder eigen regie en op maat gemaakt is. Het afgelo pen jaar hebben bijna 100 men sen enthousiast gewerkt om deze musical te realiseren. Zowel het selecteren van de muziekstukken, het schrijven van de toneel- en songteksten en het maken van het decor en kleding gebeurde alle maal eigen beheer. Doel van het omvangrijke muzikale project is om nieuwe contacten te leggen tussen kinde ren met en zonder verstandelijke beperking. Zij hebben elkaar het afgelopen jaar tijdens de geza menlijke toneel- en zangrepetities beter leren kennen en begrijpen. Zij willen op 3 november vooral laten zien hoeveel plezier zij bele ven aan het gezamenlijk musice ren. De Boef en de beker is een musical die leuk is voor het hele gezin. Het gaat over een familie die meedoet aan het lokale song festival, Als ze weer winnen, mogen ze de wisselbeker houden. Maar een boef strooit roet in het eten. Politie en speurneuzen moe ten eraan te pas komen om de verdwenen beker op te sporen Hoe het afloopt blijft nog een ver rassing. De voorstellingen starten 3 november om 14.30 en 18.00 uur en duren ongeveer anderhalf uur. Er zijn voldoende plaatsen gere serveerd voor rolstoelen. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar via Café Kleuskens in Meterik en de Microshop in Horst en kosten 4,- en 2,- voor kin deren van 4 tot 12 jaar. De reste rende kaarten worden op 3 november aan de zaal verkocht voor 6,- voor volwassenen en 4,- voor kinderen. De kaarten zijn ook telefonisch te reserveren via 077-3983776 (M. Verheijen) en 077-3998329 (H.Verhaegh) Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Het is op vrijdag 22 novem ber precies 25 jaar geleden dat in Castenray de Fanfare Dorpsklank werd opgericht. Op zaterdag 23 en zondag 24 november zal op gepaste wijze dit zilveren jubileum worden gevierd. Het ontstaan van de Castenrayse fanfare is te danken aan het initiatief van de Dorpsraad, die door middel van een enquête in verband met de leefbaarheid in kleine kernen informeerde naar de wensen van de inwoners. Hieruit bleek dat een blaaskapel' zeer hoog scoor de. Via een oproep in het plaatse lijk dorpsblad De Schans konden geïnteresseerden zich opgeven om een deuntje mee te blazen in de op te richten blaaskapel. Begin maart 1977 hadden zich al vijftien personen gemeld en nog diezelf de maand werd de eerste bijeen komst gehouden. Inmiddels was het aantal belangstellenden al opgelopen tot 30 personen. Er werd een werkgroep samen gesteld waarin zitting namen Piet Arts, Wim Classens, Theo Jacobs. Jan Rambags. Wiel van Rensch en Toon Stiphout. Zij gingen infor meren bij de fanfare in Kronenberg, die nog niet zo lang daarvoor was opgericht, hoe men het beste te werk kon gaan. De dorpsraad zorgde voor de contac ten met de gemeente Venray. De gemeente gaf, gelet op de gelden de subsidieregelingen, het advies om in plaats van een blaaskapel een fanfare op te richten. Op 13 mei 1977 was opnieuw een bij eenkomst, waarin Jan Bartels uit Meerlo zich bereid verklaarde de opleiding en de muzikale oplei ding op zich te nemen. De werk groep besloot een voorlopig Jenniskens install a t i e verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssu Tel. 0478,532441. fax 0478-532645 bestuur samen te stellen, dat op een openbare dorpsraadvergade ring bevestigd zou worden. Het voorlopige bestuur bestond uit Piet Emonts, Hay Philipsen, Bert Philipsen, Piet Poels, They Seykens, Piet Steeghs, Jan Strijbos, Pierre Strijbos, Jan Thielen, Arie van Veldhuizen en Mart Wismans. Hun voornaamste taak was het binnenhalen van gelden voor de aanschaf van het benodigde ins trumentarium. Tijdens een lokale actiedag werd in juni van dat jaar maar liefst 30.000 gulden bij elkaar gebracht. Daarvan werden toen 28 blaasinstrumenten en slagwerk besteld bij de firma Schenkelaars in Eindhoven. 21 november was vervolgens de offi ciële oprichtingsdatum van Fanfare Dorpsklank. Het definitie ve bestuur werd gevormd door Jan Strijbos (voorzitter), Pierre Mennen (secretaris), Piet Steeghs (vicevoorzitter) en de bestuursle den Piet Arts, Piet Kuipers, Hay Philipsen, Wiel van Rensch. Pennigmeester buiten het bestuur werd Piet Emonts. 25JAAR In 25 jaar tijd heeft De Dorpsklank muzikaal bewezen heel wat in de mars te hebben.' In ras tempo promoveerde men van de 4e afdeling naar de Ere-afde- ling. Vele wimpels en kampioen schappen met als hoogtepunt het behalen van het wereldkampioen schap in de afdeling uitmuntend heid tijdens het Wereld Muziekconccours in Kerkrade in 1993 vielen de fanfare ten deel. Muzikale leiders van de fanfare waren Jan Bartels uit Meerlo, Jac Kessels uit Neerkant. Rene Lebens uit Born. Rolf Prejaen uit Linne, en zeker niet te vergeten de voor De Dorpsklank legendari- Op dinsdag 5 november zal de infostand van PLAN in de biblio theek Venray van 11.00 tot 12.30 uur te bereiken zijn voor o.a. inle veren van een pakje of brief: alge hele informatie over het werk van PLAN. Honderddrieëntwintigste jaargang - week 44 - donderdag 31 oktober 2002 EN MAAS Zaterdag 23 en zondag 24 november jubileumfeest zaterdag 2 november houdt een kindervoorstelling in cnschapshuis de Brink in De voorstelling begint •30 uur en zal tol ongeveer 'uur duren. De voorstelling iedereen toegankelijk, ten betalen 1.60 entree Wjgen daarvoor een prach- oorstelling én in de pauze Jas sinas of appelsap. Voor aderen van de leden is de gratis. Het thema van Qiddag is: Hallo en Flappo en een feestje. Samen met deren gaan de clowns een bouwen. Een feestje bou- net een paar maffe clowns heleboel kinderen, dat een dolle boel te worden, en dans, het publiek kan iffleedoen taszoden-Kwëèkbedrijf DIGECI GAZON vat bok particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 ■"wkuilenweg 11Ysselsteyn Op zaterdag 2 november vindt bij zaal Roehtnzia in Ysselsteyn het Ysselfesteyn plaats. Dit jaarlijks terugkerend evene ment wordt dit jaar opgeluisterd door De Smeleblaozers uit Ysselsteyn die de hele avond zul len spelen en afgewisseld worden door de andere optredens. De Smeleblaozers spelen vooral lek kere frisse vlotte muziek om lek ker op te swingen of te feesten. Dit wordt afgewisseld met twee keer een optreden van de Amazing Trumpets. In 1994 werd het duo Amazing Trumpets door Henriëtte De Mulder-Van Osch en Eugène Eijdems gesticht. De afgelopen jaren groeiden Amazing Trumpets uit tot een begrip: Amazing Trumpets vulden programma's samen met bekende Nederlandse artiesten als Lee Towers. Benny Neymann, Sandra Reenter, Ruth Jacott, Koos Alberts en Dannv Christian. De zeer herkenbare nummers zijn weliswaar covers, maar dan wel in een geheel ander jasje gestoken en daarom steeds weer verassend voor vrijwel elk publiek. Amazing Trumpets heb ben op tal van plaatsen in Limburg, België en Duitsland optredens verzorgd. Verder nog de feestmaker van Nederland. Bij Johnny Romein staat één ding altijd voorop tijdens zijn optre dens: feest maken. Zijn repertoire is waarschijnlijk één van de meest veelzijdige van alle Nederlandstalige artiesten. Natuurlijk brengt hij zijn eigen hits waaronder Alimentatie en De De Smeleblaozers. Zingende Koster met groot enthousiasme tijdens zijn shows. Maar ook nummers van zijn colle ga' s zoals André Hazes en René Froger brengt Johnny met het grootste gemak. Het Ysselfesteyn begint om 21.00 uur. De kaarten kosten zes euro aan de kassa en vijf euro in de voorverkoop bij Cl 000 Ysselsteyn, Cafetaria Forest Ysselsteyn en Roelanzia Ysselsteyn. sche dirigent Chris Cuppen onder wiens leiding de fanfare giganti sche resultaten scoorde. Echter ook De Dorpsklank ontkwam niet aan de bekende ups en downs. Dat resulteerde in een heuse noodkreet in 2001. Een ernstig tekort aan muzikanten vormde een zeer gevaarlijke bedreiging voor het voortbestaan van de Castenrayse fanfare. Een openba re dorpsvergadering kwam er aan te pas om te zoeken naar een oplossing. Inmiddels gloort er weer hoop voor de jubilerende vereniging. Er werd gereorgani seerd. er kwam een muzikaal beleidsplan, en er zijn weer een groot aantal leerlingen die zich' bekwamen in het bespelen van een instrument. Zelfs een aantal volwassenen trok de muzikale schoenen aan en ging voortva rend van start. Een nieuwe diri gent nam plaats op de 'Bok', Ron van den Beuken uit Meterik. Hij studeerde HaFa directie bij Jo Conjaerts en Sef Pijpers aan het Conservatorium in Maastricht. Onder zijn leiding hoopt De Dorpsklank opnieuw muzikaal aan de weg te timmeren. Het hui dige bestuur spreekt de wens uit dat ook in de toekomst Castenray in staat is haar eigen muziekgezel schap op de been te houden. Op zaterdag 23 en zondag 24 novem ber zal er feest zijn in Castenray vanwege de zilveren fanfare en haar jubilarissen. Het programma: zaterdag 23 november: 19.00 uur H.Mis in de parochiekerk (opgeluisterd door de fanfare met medewerking zang solisten); 20.30 uur Caselse avond voor alle inwoners met het orkest Going La Paz zondag 24 novem ber: 10.00 uur brunch (voor leden en genodigden); 12.00 uur huldi ging van de jubilarissen Piet Arts (25 jaar lid en bestuurslid), Wim Classens, Theo Jacobs, Geert Janssen, Gertie Lucassen, Mart Marcellis, Eric Thielen, John Versteegen, Dini Withagen (allen 25 jaar lid). Wiel van Rensch (25 jaar muzikant) en Hav Rutten (50 jaar muzikant); 13-30 uur receptie en aanbieding jubileumcadeau, presentatie nieuwe dirigent; 15.00 uur optreden diverse joeks- kapellen, 17-30 uur sluiting jubi leumfeest. Carnavalsvereniging De Keavers bouwt aan de toekomst. Op de centrale vraag 'waar horen we nou eigenlijk bij, Limburg of Brabant?' kreeg de gemeente Venray de voorkeur boven Boxmeer. Carnavalsvereniging de Keavers werd zo de elfde vereni ging van de vorstenraad in Venray. Dat de Keavers een ver eniging is waar je maar moeilijk afstand van kan doen, bewijst ook Nico van Tilburg die in 2000 na 22 jaar zijn voorzittershamer over draagt aan Pieter Jeuken,. Datzelfde jaar stopt na vijftien jaar trouwe dienst ook vorst Peter Deenen, wiens veren nu op de muts van vorst Rob Poels prijken. er het motto 'Limburgse r en Brabantse wazel' carnavalsvereniging de rs uit Holthees-Smakt dit iar 4x11-jarig jubileum, jdag 15 november wordt tn pronkzitting, met jens van tal van bekende rgse en Brabantse top- ip het gebied van caba- ut, zang en dans op wer- le, muzikale en vooral ristische wijze het sei- ieopend. dat wordt een avond zon- orayse politiek, want daar we al het hele jaar om", orst Rob Poels alvast voor- e hebben bewust gekozen en mix van onvervalste rgse en Brabantse humor, die manier een gevarieerde ergetelijke avond te krij- n dat gaat zeker lukken. Icbuuts van Brabants kam- lan Strik en de Limburgse buizen Jan Geracdts en G. lm bij iedereen op de lach er is door de camavalsver- 5 natuurlijk ook gedacht os, zang en cabaret, met ens van de groepen Trio lukt. Boekcls Kwartierke, aai en dansgroep Dizzy, pronkzitting is niet alleen ld voor mensen uit es en Smakt, maar is inte- voor mensen uit de hele Lachend: "Het wordt een |etelijke avond met lachga- nog beter dan Circus Mök iy." r/es voor deze speciale zit- ond zijn voor 8 euro per koop in zaal Trefpunt in es (aan de kassa 9 euro), dag later, op zaterdag 16 iber. vindt vanaf 20.00 uur rlijkse vorstenhal plaats in ramde feesttent op sport- eHalt. En krijgen de jubile- Keavers de tien collega-car- rerenigingcn uit de nte Venray op bezoek, m De Keavers zich hebben •loten bij de vorstenraad nray en niet voor Boxmeer n gekozen, is volgens vorst nvoudig te verklaren, akt is Limburgs en Holthees nis, maar de mensen uit dorpen zijn toch veel meer iop 'Rooy', op Venray dus. ils vereniging zowel in eer als Venray aan alle car- ictiviteiten deel te nemen, ogelijk. Vandaar dat we ons 198 bij Venray hebben gd. Maar we houden natuur- d een goed contact met naaste buren in igsbeek. Overloon en ces. Die contacten zijn van er prima." RECEPTIE ubilerende carnavalsvereni- rergeet ook de jeugd van «es en Smakt niet bij haar timactiviteiten te betrekken, lown, een spetterende disco 'jeugdpronkzitting zorgen terdagmiddag 16 november ■voldoende vertier voor de de Keavers was Ben Bonants prins en kwam vorst Harry Weijenberg met het idee om camavalskrant 't Eikenbledje uit te brengen. Verder dient de heroprichting van hofkapel de Scheve Schuuvers niet te worden vergeten. De kapel (die door Miel Kallen werd opge richt) verzorgt nog altijd de muzi kale omlijsting van het carnaval in Smakt en Holthees. De hofkapel viert op 1 februari 2003 in zaal Trefpunt haar 33-jarig bestaan Derde lustrumprins van de Keavers was Nico dun urste (van Tilburg), die in 1979 tot voorzitter van de vereniging werd gekozen. Hij volgde Miel Kallen op, die de voorzittershamer zestien jaar lang met groot enthousiasme had gehanteerd. Met aan het roer de nieuwe voorzitter werden tal van plannen gesmeed om het 'twee keer elf jubileumjaar' te vieren, en wel in een grote feesttent. Sjaak dun urste (Koopmans) was in 1981 zowel jubileum- als lustrumprins. Verder werd de boerenbruiloft nieuw leven ingeblazen met als boerenbruidspaar May Koenen en Gerrie Coppus. De onechtverbin- ding behoort elk jaar weer tot de hoogtepunten van het carnaval in Smakt-Holthees. In 1984 houdt vorst Harry het na 22 jaar voor gezien en wordt Peter Deenen tot nieuwe vorst gebombardeerd. Met Math den twede (Direks) als prins gaat het Keaversriek het 33-jarig bestaan vieren in een verwarmde feest tent op sportpark De Halt, met optredens van onder andere Sjang en Kueb, de Sjawi's en niet te vergeten onze eigen Marni Deenen. In 1998 namen de Keavers een moeilijke beslissing. kleine(rc) Keavers - De zondag staat in het teken van de receptie ter gelegenheid van het 4x11-jarig bestaan van carnavalsvereniging. Van 16.00 tot 19.00 uur kunpen belangstel lenden de receptie in de feesttent bezoeken. "Daarna wordt het jubileumweekend met een verras- singsact feestelijk en geheel in stijl afgesloten", zegt vorst Rob. "We hopen dat we veel mensen in het rijk van De Keavers mogen begroeten." HISTORIE Carnavalsvereniging De Keavers werd 44 jaar geleden opgericht. Het initiatief tot de oprichting werd in 1959 geno men door zes mannen, waarvan Jo Rongen voorzitter werd. Voor die tijd vierden de dorpen Smakt en Holthees alleen op zondag car naval in eigen dorp. Zondagavond kwam dan de prins van Venray naar het Pelgrimshuis in Smakt. Blijkbaar maakte hij daar zo n goede reclame voor zichzelf, dat beide dorpen de rest van de car naval bij de Piëlhazen in Venray doorbrachten. Steeds meer men sen in het dorp waren echter van mening, dat het carnaval op het eigen dorp gericht moest blijven en dat dit volksfeest dus ook zoveel mogelijk in het eigen dorp gevierd moest worden. Al snel kwam mede-oprichter Miel Kallen met het voorstel om de carnavalsvereniging de naam de Keavers te geven. Het lieve heersbeestje staat niet alleen sym bool voor zinloos geweld, maar was 44 jaar geleden ook een veel voorkomend beestje op de eiken hagen rond het boerenerf. Residentie van de Keavers was bij café Piet Smits, terwijl de eerste feesten gevierd werden in zaal Beatrix (de huidige zaal het Trefpunt). Gedurende de eerste twee jaren van haar bestaan beschikte de car navalsvereniging over een bescheiden programma. Ze had geen prins en geen Raad van Elf. In 1961 werd de eerste boeren bruiloft gehouden, met als boe renbruidspaar Piet Logtens en Nel van Dijck. Een aardige bijkom stigheid was dat zij na de verbin tenis in de onecht ook daadwer kelijk met elkaar in het huwelijk traden. Nadat de vereniging in twee jaar tijd door middel van diverse acties geld had ingeza meld. konden de Keavers enkele mantels en steken betalen. Hierdoor kon in 1962 eindelijk carnaval gevierd worden zoals het hoort, dus compleet met prins, vorst en nar. De eerste prins was Harry 1 (Wijenberg), eerste vorst Jaap Bonants en eerste nar Martien Smits. Aangezien er in die jaren weinig aanbod was van orkesten, richtten diverse mensen spontaan een hofkapel op. In 1963 ging prins Martien 1 (Smits) de Keavers voor in het carnaval. Harrie Wijenberg was toen vorst Martien Smits volgde hem in 1964 op. Een jaar later nam de vereni ging het besluit om de vorst voor langere termijn aan te wijzen. De eer viel te beurt aan Harry Wijenberg. In de tussentijd volgde Miel Kallen Jo Rongen op als voor zitter. Het carnaval ging steeds meer leven in de dorpen Smakt en Holthees. Dit resulteerde in 1969 in de eerste drukbezochte pronk zitting, wat nog steeds een grote dorpshappening is. Tijdens het elfjarig bestaan van

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13