OZB met 14% omhoog Ja Harold öf LENSSEN Heel-Veel Voordeel €59.°° €27?° €39.95 19?° Meerlo-Wanssun Geslaagd seminar voor verenigingen en stichtingen X Mag Dat? in Merlin Kunstenaar en provincie twisten over autobanden L EN MAAS Reünie voor goed dol?: Activiteiten ACL Landweert Oud papier Ons Genot Vrijwilligers- centrale Den Hoender Goederen- en Dienstenveiling Derde plaats Flextronics Inloop/contact avond Aanvraag deeltaxipas St. Maarten in Wanssum PEEL EN MAAS Gemeenteraad Meerlo-Wanssum stelt begroting vast De gemeente Meerlo-Wans sum gaat de onroerendezaak- belasting (OZB) niet met 17,5% maar met 14% verho gen. Dankzij een recente mee valler in de vorm van een hogere algemene uitkering van de overheid kon van het voórstel voor een verhoging van 17,5% eerder al 2,5% af. Maandagavond besloot de gemeenteraad bij het vaststel len begrotingsbehandeling nog eens 1% van het voorstel voor een verhoging van 15% af te snoepen. De kleinere stijging van de belasting is mogelijk omdat de gemeente Meerlo-Wanssum 143 500 euro meer van de over heid krijgt dan verwacht. Ook een telfoutje' bij het opstellen van de begroting 2003 leverde een voor deeltje van 7150 euro extra op. Een gedeelte van het totaalbedrag van 150.000 euro 28.000 euro, wordt nu ingezet om de OZB min der fors te verhogen. Het overige geld gaat naar de post onvoorzie ne uitgaven 2003, waarbij wel pri oriteiten zijn gesteld: de toegan kelijkheid van de basisonderwijs en trottoirs en de renovatie peu terspeelzalen. Voor de peuter speelzalen en de toegankelijkheid van het basisonderwijs wil de raad 100.000 euro structureel reserveren, voor het integraal ver werken van de benodigde finan ciën voor de trottoirs in het weg- beheersplan 22.000 euro. PvdA en WD. de twee oppositiepartij en in de Meerlo-Wanssumse gemeenteraad, vonden een OZB- verlaging van 1% veel te weinig. Hun motie om de verhoging te beperken tot 5% haalde het ech ter niet, omdat er volgens de coalitiepartijen met dit voorstel te weinig geld zou overblijven voor onvoorziene uitgaven in 2003. VERHOGING OZB Circa twintig belangstellenden woonden de bijeenkomst in het gemeentehuis in Meerlo bij. Voor afgaand aan de vergadering liet burgemeester Hahn weten om 22.30 uur klaar te willen zijn met de vergadering, maar het debat tussen de vijf fracties duurde ruim een hall" uur langer. In de vier uur durende vergadering kwamen tal van thema's aan de orde, met als belangrijkste item de verhoging van de OZB. Het voorstel voor een OZB-verhoging te verminde ren met 1% tot 14% kwam uit de koker van het CDA, met vijf zetels de grootste coalitiepartij. Deze verhoging van de OZB is volgens wethouder Holl (Finan ciën) hard nodig om alle plannen die in de begroting staan te kun nen betalen. Daarnaast krijgt Meerlo-Wanssum van de overheid ook een toenemend aantal taken op het bordje gelegd die geld kos ten. Ook w7il de gemeente de kwa liteit van haar dienstverlening op een goed niveau houden. Dat betekent werk voor meer ambte naren en die kosten natuurlijk ook geld. In 2003 kan de gemeen te Meerlo-Wanssum volgens wet houder Holl veel extra kosten tegemoet zien waarvan de hoogte nu nog niet bekend is. Het college noemt als voorbeeld het nieuwe collectieve vervoerssysteem (CW), de hogere lasten als gevolg van de professionalisering van het peuterspeelzaalwerk, het tienjarig onderhoudsplan van gebouwen in het onderwijs en onderwijsver nieuwing, de structurele lasten als gevolg van de financiering van de verzelfstandiging van de NLW- bedrijven en de financiering van de stimulering van het vrijwilli gerswerk. De gemeente Meerlo- Wanssum wil hiervoor in totaal 177.000 euro reserveren Om de financiële problemen zo klein mogelijk te houden, had de gemeente eerder al besloten alle gemeentelijke belastingen te ver hogen. Zo gaat de ontroerend- zaakbelasting in 2003 met 14% omhoog en w orden de leges voor bouwv ergunningen fors duurder. Ook de grondprijzen worden ver hoogd. De heer De Groot van de PvdA stelde dat Meerlo-Wanssum deze extra kosten ook had gehad als er geen meevaller van het Rijk was geweest. "Wat had u dan gedaan?", vroeg hij aan wethou der Holl. "Dat geld moet terug naar de burger. De bevolking zou via een referendum gevraagd moeten worden of ze extra wil betalen om de tegenvallers op te vangen. Met de vraag: bent u bereid om 15% verhoging van de OZB te accepteren in ruil voor. Het college kan de mensen ver volgens een aantal keuzen voor leggen." De PvdA'er werd in zijn pleidooi gesteund door WD'er Cremers. De coalitiepartijen hielden de rijen echter gesloten en vonden een referendum voor de begro ting van 2003 niet nodig. Steun verleenden CDA. PK en GP'94 wel aan het voorstel van PvdA om de mogelijkheid van het houden van een referendum voor de begroting van 2004 te onderzoe ken. INVESTEREN De gemeente Meerlo-Wanssum wil de komende jaren fors gaan investeren in verkeersveiligheid, met name door het aanleggen van een fietspad tussen Swolgen en Tienray en een voetpad tussen het dorp Geijsteren en het kerk hof. Ook langs de Burgemeester Ponjeestraat komt een trottoir annex fietsvoorziening. De Molen straat krijgt eveneens een voet pad. Andere nieuwe beleidsvoor nemens zijn het inrichten van jeugdontnioetingsplaatsen in alle kernen van de gemeente en het stimuleren en (her)oprichten van dorpsraden en meer overleg daar mee. Veel geld vergen ook de rio lering in het buitengebied en het opnieuw oprichten van het opslagterrein van openbare wer ken. Ook het gemeenschapshuis in Blitterswijck krijgt een forse investeringssubsidie en verder worden de gebouwen van de peu terspeelzalen verbeterd. Daar naast worden verkeersmaatrege len getroffen op de Langstraat en Oovenseweg in Blitterswijck. Het zelfde geldt voor de provinciale weg tussen Tienray en Meerlo. Voor het project Nieuw Wanssum wordt nog een apart plan opge steld, waarin ruimte komt voor nieuwe (watergebonden) bedrij vigheid. die ook kan zorgen voor (vervangende) werkgelegenheid Het gemeentebestuur wil zo snel als het gaat een rondweg aanleg gen, om de kern van Wanssum te ontlasten van met name het druk ke vrachtverkeer. Afgelopen maandag werd door Rabobank Venrav Meerlo-Wans sum het seminar over juridische, fiscale en bancaire aspecten voor verenigingen en stichtingen geor ganiseerd in café-Zaal 't Brugeind in Meerlo. De opkomst was over weldigend. 300 belangstellenden waren aanwezig, waarbij vermeld moet worden dat er nog 50 perso nen teleurgesteld moesten wor den omdat de zaal niet meer men sen toeliet. Ronny Lansbergen van Rabobank Venrav Meerlo-Wans sum begon de avond met een pre sentatie over het verenigingspak ket, afstorten, telebankieren, incasseren en overige actuele ont wikkelingen. Vervolgens nam col lega Patrick Craenmehr het w oord om de aanwezigen te infor meren over de verzekeringstech nische aspecten. De avond werd vervolgd met een presentatie van de heer Mathijsen van Mathijsen en Weijs Notarissen over de aan sprakelijkheid van bestuursleden en de juridische aspecten die daarmee samenhangen. De heer Weren van Koenen en Co Accountants sloot de avond af met een toelichting; ov^&.fisealfe aspecten voor v£feniajnggq,en stichtingen. Na eeri^kcfete pauze werd vervolgd met de forumdis cussie waar ruimschoots gebruik van werd gemaakt. Gezien de tijd werden niet alle vragen beant woord. De onbehandelde vragen zullen schriftelijk aan de vereni gingen woorden beantwoord. Rabobank Venrav Meerlo-Wans sum kijkt terug op een geslaagde avond. Een jaarabonnement op Peel en Maas kost u slechts 17,30' Naam:_ Adres:_ Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Bankrekeningnr. Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening abonnementstarief 2002 De aankomende maand zijn er verschillende activiteiten in de Landweert. We geven nu een overzicht, zodat iedereen op tijd de datums op de kalender kan zetten. 2 november Jeugdinstuif in de disco irf 't Stekske van 19.00 uur t/m 21.30 uur. Dit is alleen voor de kinderen van de Landweert die in de groep 6 t/m 8 van een school zitten. 11 november St. Maarten. Kom allemaal met je lampion naar wijk centrum 't Stekske. Daar vertrekt om 18.30 uur de optocht door de Landweert met paard en daarop de Romeinse soldaat Martinus. Kinderen krijgen na de optocht chocomclk en koek. De route is: Start t Stekske, Sleutelbloem, Kruidenlaan, Klaproos, Kamper folie, Klaproos, IGeefkruid, Kaar- debol, Kroonkruid, Kruisdistel, Lathyrus. Kruidenlaan, Sleutel bloem, t Stekske. LANDWEERT Hl Maandag 4 november wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opge haald. Verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09 00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 1 november oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur in de wijk Zuid tussen Zuid singel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein. Zij verzoeken U vriendelijk Uw oud papier voor 18.00 uur buiten ie zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt U oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot). alwaar U eveneens (oude) spullen kwijt kunt t.b.v. de Luikse Markt. Openingstijd: dins dags van 18.00-20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). Activiteiten ouderenvereniging Ons Genot in 't Stekske in Land weert: Maandag 4 november: gymnastiek groep I van 13 00-14.00 uur; groep II van 14.00-15.00 uur. Woensdag 6 november: volksdan sen (MBVO) van 9 00-10.00 uur, kaarten van 13.00-17.00 uur, knut selen van 14.00-16.00 uur. Donderdag 7 november: koersbal- len van 9.15-11.30 uur, koersbal- len van 13 30-16.00 uur, sjoelen van 19.30-22.30 uur (ook voor niet leden Ons Genot). De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor Wijkcentrum Veltum vrijwilligers voor het beheer van het wijkcentrum: voor dienstver lening (horeca) aan de gebruikers van de ruimen en om bewoners van de wijk Veltum te stimuleren om gebruik te maken van het wijkgebouw. Eisen: zelfstandig heid en kunnen samenwerken; betrouwbaar zijn in afspraken; ervaring in de horeca hebben, plus bevoegdheden. De werktij den zijn te bepalen in overleg, zowel overdag als 's avonds. Meer informatie: Vrijwilligers centrale. Marktstraat 8. 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. e-mail: vwcvenray@synthese.nl. Het programma in wijkcentrum; Den Hoender in Venray ziet er als volgt uit: Donderdag 31 oktober 14.00 uur koersbal WO Noord-West. Maandag 4 november 20.00 uur clubavond sjoelclub Den Hoen der. Dinsdag 5 november 20.00 uur repetitie Muziekmakereej Blaos; Um Op. Woensdag 6 november 10.00 uur volksdansen groep 1; 13.00 uur volksdansen groep 2; 14.00 uur handwerken Den Hoender; 14.30 soosmiddag voor ouderen; 19.00 uur yoga informatie telefoon 514: 269- Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in Venrav. Op zondag 10 november houdt de Harmonie en Drumband St. Catharina Leunen-Veulen-Heide haar goederen- en dienstenvei ling. Ze hebben dit jaar de prinsen van Leunen, Veulen en Heide bereid gevonden om een aantal kavels te komen veilen. Onder de hamer komen goederen en dien sten van uiteenlopende aard: van champignons tot ballonvaart: van een avondje oppassen tot een avondje met het Puppies huisor kest; het laten plaatsen van een schuifdak in je auto en nog veel en veel meer. Aanvang 13-30 uur in De Brink in Leunen. De bedrijfsbrandweer Xerox- Flextronics heeft een eervolle derde plaats behaald bij de brand weer wedstrijden bij Bavaria in Lieshout. De eerste plek was voor de Gemeente brandweer Bakel 1243 punten. Tweede werd de Gemeente brandweer Nuenen 1110 punten. Er wordt op 6 november van 20.00-22.00 uur wederom een gespreksavond gehouden in het restaurant de Tambourin, op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg in Venray. (op het terrein tweemaal rechtsaf rijden). De avond is bestemd voor ouders van pubers en adolescen ten met problemen in de GGZ- sfeer (zoals AD(H)D), PDD-NOS en aanverwante stoornissen). Doel van deze avond is om deze ouders in de gelegenheid te stel len om met elkaar ervaringen te delen en informatie uit te wisse len. Naast het informele gedeelte wordt er deze avond aandacht besteed aan het thema: Omgang binnen het gezin; tegen welke problemen loopt u aan? Wellicht hebben ander ouders tips voor u. Voor meer informatie kunt u bellen naar 06-14682564, 0478- 588119 of 0478-516061. PEEL EN MAAS een abonnement waard Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING (0478)539020 advies aan huis, "4 ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Jack Sweat Pantalon Hemd micro blouson winter warm fleese kwaliteit corderoy katoen/polyester gedessineerd lange mouw NORMAAL NORMAAL NORMAAL PER STUK NORMAAL PER STUK Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service Donderdag 31 oktober 2002 - Pagiri® De achtkoppige formatie Mag Dat? uit Schaijk beklimt zaterdag 2 november het podium van OJC Merlin in Meerlo om haar muzika le talenten ten gehore brengen. Mag Dat? speelt bekende feestroekcovers van onder andere Skunk Anansis. Kane, Di-rect, Robbie Williams. The Rolling Sto nes. Pennvwise en vele andere bekende artiesten. Ook speelt Mag Dat? enkele eigen nummers die de leden op een cd hebben gezet toen zij door het bedrijf Mag Dat BV (U wilt hier rechtdoor. mag dat?) werden benaderd om hun landelijke campagne ondersteunen met stevige heden daagse muziek. Door deze campagne hadden zij de mogelijkheid om een uitzen ding van Pyama FM, backstage bezoek bij Doe Maar's afscheids concert, bij te wonen en een deel name aan de Keetje Tippelcompe titie op Radio 3- De zaal in OJC Merlin op de Peschweg 1 in Meer lo zal om 20.00 geopend worden en de entree bedraag 2,50 euro. De opslag van autobanden in de achtertuin van kunste naar F. Hermans uit Meerlo- Wanssum is de provincie een doorn in het oog. De banden zijn afval en moeten dus wor den verwijderd, stelt de pro vincie. Onlangs probeerde Hermans af te komen van de dwangmaatregel die de pro vincie hem heeft opgelegd om de banden te verwijderen. Hermans heeft in zijn voortuin diverse kunstwerken gemaakt van autobanden. "Die staan daar al geruime tijd Het zijn semi-perma- nente kunstwerken, waar wordt af en toe iets aan wordt veran derd," vertelt Hermans tijdens de zitting. De banden die ter discus sie staan liggen in de achtertuin De provincie heeft geconstateerd dat er een stapel banden ligt die "er al sinds 1996 ligt, en waar nooit iets mee gebeurt." En dan is het afval dat verwijderd moet worden, zegt de provincie Her mans is het daar niet mee eens. "Die banden hebben we in de zomer nog gebruikt voor works hops. Het is eigenlijk een deel van het atelier." Om zijn betoog kracht bij te zetten laat hij foto's zien van de kunstwerken in zijn voor- en achtertuin De Raad van State zet openlijk vraagtekens bij de verzameling autobanden in de tuin van Hermans. Staatsraad Drupsteen: "Je zou je zelfs kun nen afvragen of de banden niet allemaal als afval gekwalificeerd moeten worden, ook die in de voortuin liggen. Maar de provin cie heeft dit gebruik voor de kunstwerken kennelijk goedge keurd." Of Hermans de autoban den in zijn achtertuin alsnog moet verwijderen zal blijken uit de uit spraak van de Raad van State die over enkele weken bekend wordt gemaakt. Alle inwoners van Noord-Lim burg moeten voor 6 november hun aanvraag hebben ingediend voor het verkrijgen van een deel taxipas. Alleen dan hebben ze per januari 2003 de pas in huis, waar mee ze kunnen gaan reizen met het nieuwe collectieve vervoers systeem, de deeltaxi die vanaf januari in de regio moet gaan rij den. Dit maken de gemeenten deze week in diverse dorpsblaad jes bekend. Ook in de dorpsblaad jes van de gemeente Meerlo- Wanssum is meer informatie te vinden over dit nieuwe vervoers systeem. De Jeugdbeweging Wanssum zet dit jaar de jaarlijkse Sint Maar tensoptocht op touw. Op vrijdag 15 november worden alle kinde ren uit Wanssum (met een mooie lampion) om 19-00 uur bij de Zandhoek verwacht. Dit jaar wordt het kampvuur wederom aan de Lange Ven ontstoken. Nieuws uit Venray en omgevingleest U in PEEL EN MAAS De Koets Salou zet zich in voor slachtoffers brand Volendam Zalencentrum 't Brugeind in Meerlo is op zaterdag 9 november het toneel voor een reünie van ruim duizend bezoekers van Feestcafé De Koets in Salou. Initiatiefnemer Norbert Hulleman uit Venray, eigenaar van het feestcafé in de populaire Spaanse bad plaats, zet samen met zijn gas ten tijdens deze feestelijke avond alles in het werk om zoveel mogelijk geld in het laatje te brengen voor de slachtoffers van de nieuw jaarsbrand in Volendam, op 1 januari 2001. Een Volendamse delegatie neemt aan het einde van de avond een cheque voor dit goede doel in ontvangst. Norbert Hulleman, al drie jaar eigenaar van Feestcafé De Koets Salou, heeft de afgelopen weken druk gezocht naar enkele spon soren die hun bijdrage wilden leveren aan de grote loterij ten bate van de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand. En dat is prima gelukt. Zo stelt ex-profvoetballer Edward Linskens uit Venray bij voorbeeld een door alle PSV'ers gesigneerd shirt beschikbaar en leveren ook Olympic Sport. Poels Tweewielers, Opticien Rob van Dijk, Beautycenter Total Body Beauty Care, Tell Me, Free Record Shop en Van Schaijik enkele arti kelen die verloot worden voor het goede doel. De meeste spullen worden verloot, het voetbalshirt van PSV wordt per opbod ver kocht. Het is niet voor niets dat de Venraynaar voor de slachtoffers van de brand in café 't Hemeltje heeft gekozen "Je moet er toch niet aan denken dat zoiets in je eigen kroeg gebeurt. Zoveel jeug dige slachtoffers die voor het leven zijn getekend. Brandveilig heid in horecagelegenheden is Pi .me daarom enorm belangrijk, daar dat De Koets Salon vo|en goede doel heeft gekozen ramp vond plaats in een hu jen gelegenheid en veel jonge ch< sen. de doelgroep van Fees eri De Koets in Salou. werdt slachtoffer. Nu is de nazoi] die jongeren natuurlijk nog belangrijk." FINANCIËLE SI leR Het is de Venraynaar dai teil een doom in het oog dat er e tv media niet of nauwelijks noj om< dacht wordt besteed aan dei teil "Je ziet de belangstelling vi nieuwjaarsbrand afnemen, eerste maanden stond Volei tnb in het middelpunt van de,lx gri stelling, maar nu is dat al een minder geworden. Tenvij rste Stichting Slachtoffers Volendam nog steeds fliniltn financiële steun kan gebruikt :kk Dat kreeg de Venrayse la i a baas ook te horen van de V damse zanger Jan Smit, dici jvc: zomermaanden te gast w dor; Feestcafé De Koets in ü|ilie "Toen werd eigenlijk het geboren om tijdens een n 0 geld in te gaan zamelen, naast wordt er natuurlijk volop gefeest, want ook vi mensen in Volendam i belangrijk om de feest™ weer terug te halen, zo ven rg. Jan Smit me. Naast de loterij voor hetAhr doel kunnen de bezoeken ces afkomstig zijn uit het helt ook genieten van een progra e c dat bol staal van de feestmprd en entertainment. Voor informatie of het bestellen kaarten, www.dekoets.com. Het team van De Koets S zet op zaterdag 9 novembe 20 zaal t Brugeind in Meen rpi stelten pn

Peel en Maas | 2002 | | pagina 10