Wilt u ook bubbelen? (JixitiVM'&P >rovincie zoekt oplossing voor De Peel ieuwe ietsenstalling 'nation Venray Paaltjes tegen stoppende auto's in Henseniusstraat oede sier FNV Bouw afd. Venray 75 jaar KBO Limburg 50 jaar Rocom Telecommunicatie is Siemens Partner Taal stimuleren met behulp van Piramide Zeel belangstelling xpositie Mariakapel JBT Vastgoed wordt fcrea Makelaars «oo*oZ% TEGELS SANITAIR BEZORGEN? Poppenactie ISBV Dat kan, want bij aankoop van een I badkamer vanaf 3500,- geeft f Jan v Erp daar gratis een Whirlpoolsysteem bij t.w.v. 995,- of P ontvangt u de helft van dit bedrag in kontanten. Dit aanbod geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen en op=op! 140 Jaór 40% korting Knr8!il0BER op diverse soorten vloertegels op=opIJ 'n Venray www.Janvanerp.nl VENRAY, Keizersveld 57, tel. 0478-569355, maandag t/m zaterdag geopend, vrijdag koopavond EL EN MAAS Donderdag 24 oktober 2002 - Pagina 7 Voor de Venrayse afdeling van FNV Bouw is het op 27 oktober precies 75 jaar geleden dat er een hernieuwde vakbond voor bouw vakkers werd opgericht omdat de vorige in de eerste wereldoorlog ter ziele was gegaan. De oprich ting in de barakschool in de Patersstraat stond onder leiding van dhr. de Windt, vergezeld van Dr. Poels uit Venray. De naam werd Katholieke Bouwvakkers- bond en ze begonnen destijds met 50 leden. Na de oorlog op 17 maart 1945 ging de vlag in top met de naam St. Jozef, ook de patroonheilige van de timmer man, en 160 leden. In 1952 werd het 25-jarig bestaan gevierd met ongeveer 200 leden gevolgd door het 40-jarig bestaan met 400 leden. In 1977 bestaat de bond uit 500 leden, waarvan op dat moment vier leden 50 jaar lid zijn (dus vanaf de oprichting) te weten: Johan Loonen, Piet Lens- sen, Toon Stevens en Fer van Zwamen. En nu in 2002 bestaat de bond 75 jaar en telt 550 leden. Het bestuur laat dit niet onopgemerkt voorbij gaan. Het 75-jarig bestaat wordt gevierd op 2 november in Hotel Asteria met de leden. Er wordt gestart met een receptie van 19.00-20.30 uur voor diege nen die de vakbond een warm hart toedragen en met de bond het glas willen heffen. PEEL EN MAAS een abonnement waard je gemeente Venray verleent f1 ,n vergunning aan het illega- acecircuit De Peel in Yssel- yn, De racebaan voldoet vol- I* het college van B en W t aan de geluidsnormen, rtiidien moet voorrang wor- aj gegeven aan de natuur in gebied. lessen heeft op dit moment lacss vergevorderde plannen voor een circuit op een industrieterrein langs de A73 in Venray. Tot die nieuwe racebaan er is, wil de Ven rayse ondernemer gebruik blijven maken van De Peel, dat echter niet over geldige vergunningen beschikt. De provincie geeft Maes- sen tot 31 december dit jaar de tijd om een oplossing te vinden. Mocht dit niet lukken, dan wordt de eige naar een dwangsom opgelegd. Vol gens de ondernemer komt er ech ter licht in de duisternis, nu de provincie Limburg via een zoge naamd mediation-traject op korte termijn tot een voor alle partijen bevredigende oplossing in het geschil probeert te komen. Via dit voor handhaving vrij nieuwe ins trument kunnen onderling afspra ken gemaakt worden, gericht op het creëren van een voor alle par tijen wenselijke situatie. Volgens Maessen betekent dit dat er een grote kans is dat het circuit onder voorwaarden gedoogd wordt tot er een nieuwe locatie voor De Peel is gevonden. "We maken ons geen zorgen", laat R. Krebbekx van Maessen weten. "De gemeente en de provincie hebben ons de toe zegging gedaan dat er hoe dan ook een oplossing komt voor het cir cuit. Het lijkt er nu op dat de pro vincie er alles aan gaat doen om zich aan die afspraak te houden Met elkaar proberen we er nu uit te komen."Die toezegging zou vol gens Maessen overigens zijn gedaan in ruil voor twee onderzoe ken die de ondernemer op eigen kosten heeft laten uitvoeren naar de gevolgen van het nieuwe indy- carcircuit aan de A73 in Venray. In de rapporten, die vorige week zijn verschenen, worden de maat schappelijke en economische gevolgen van de komst van zo'n racebaan in kaart gebracht. Sinds medio oktober is Rocom Telecommunicatie BV Siemens Communication System Partner. Siemens heeft kwaliteit hoog in haar bedrijfsdoelstellingen staan en realiseert zich dat de klantte vredenheid afhangt van het suc ces van haar partners. De bedrijfs- strategie, de lokale marktkennis, de support en het kennisniveau van telefonie, netwerken en data oplossingen hebben een grote rol gespeeld bij het toekennen van het partnerschap aan Rocom. Robert van Rijswijck is zeer ver heugd dat Rocom, na een jaar hard werken, de status van Sie mens Communication System Partner heeft behaald. Door het partnerschap is nauw samenwer ken op het gebied van commer cieel en technisch accountma nagement, het opleiden van technische en commerciële medewerkers en het begeleiden van projecten sterk vereenvou digd. De business unit Informatie en Communicatie van Siemens is marktleider op het gebied van bedrijfstelefooncentrales (Hipath). Rocom Telecommunica tie BV bied deze totaaloplossin gen als volwaardige partner van Siemens, indien noodzakelijk, vanaf nu gezamenlijk aan. Rocom Telecommunicatie BV adviseert en implementeert geïn tegreerde oplossingen, gebaseerd op het volledige Siemens product portfolio binnen het bedrijfspro ces van een organisatie. Door eigen support faciliteiten, kunnen ze u een 24 uur per dag continuï teitsgarantie geven met een mini male responstijd van vier uur. Door de kennis van de Siemens softwareoplossingen zijn zij in staat om u een migratietraject aan te bieden waardoor reeds gedane investeringen behouden kunnen blijven. Voor meer informatie over de diensten en de Siemens produc ten kunt u contact opnemen met Rocom Telecommunicatie BV, telefoon 0478-521000 of u kijkt op de internetadressen van Rocom, www.rocom.nl, of Sie mens, www.hipath.nl. [ailinfrabeheer vervangt 21 oktober en half cember de fietsrekken en tskluizen bij het NS-station Venray. In de nieuwe stal- gen kunnen reizigers hun is eenvoudig, droog en vei- stallen. De stallingen staan uit een onbewaakt deelte en uit afsluitbare tskluizen. Station Venray eft na de ombouw 432 onbe- akte plaatsen (eerst 316) en fietskluizen (eerst 95). )e nieuwe stallingen bieden gens Railinfrabeheer meer mak aan de fietsende treinreizi- In de onbewaakte stalling is er ruimte tussen de klemmen, dat ook fietsen met bijvoor- :!d brede sturen of fietstassen ;dgestald kunnen worden. De tken bieden meer mogelijkhe- fietsen vast te zetten met tel-of beugelsloten. Over de tsklemmen en de kluizen staat i overkapping van gehard glas i verlichting. )e kluizen zijn ook ruimer, dat ook een fiets met een kin- rzitje er met gemak inpast. In kluizen is een haak gemon teerd om regenkleding aan te drogen. De nieuwe stalling wordt gebouwd op dezelfde locatie als de oude stalling. Daarom worden de reizigers verzocht om tijdens de bouw hun fiets in een tijdelijke stalling te plaatsen. Ook de fiets kluizen worden tijdelijk ver plaatst. Kluishuurders krijgen een brief met informatie over hun nieuwe fietskluis. De vernieuwing van de fietsen stalling in Venray is onderdeel van het project 'Ruimte voor de Fiets'. Een project waarbij Railinfrabe heer tussen 2000 en 200" de fiet senstallingen op vrijwel alle 380 stations vernieuwt. Overal wordt hetzelfde type rekken en kluizen geplaatst. De minister van Ver keer en Waterstaat heeft 210 mil joen euro beschikbaar gesteld om dit te financieren. Inmiddels zijn zo'n 140 miljoen nieuwe stallin gen in Nederland gebouwd. Rail infrabeheer verwacht met de nieuwe fietsenstalling het gebruik van de fiets in het voor- en natransport te stimuleren. Nu al komt bijna 30% van de treinreizi gers op de fiets naar het station. Bijna twee weken geleden rd onder grote belangstel de expositie van Yvette smann en Jacqueline Hans- in de Mariakapel feestelijk ipend. Het in grote getale roezige publiek was thousiast en erg onder de Iruk van de keramische :lden van Yvette Ahsmann de speciaal voor de Maria- pel ontworpen banieren Jacqueline Hanssen. 'eel mensen besloten een cede bezoek te brengen aan de lositie om nog beter de wer- in combinatie met de ruimte ich op te kunnen nemen. 7) let bijzondere van deze exposi- is dan ook de opstelling en iditing van de verschillende itoongestelde werken waarbij exposanten zich hebben laten den door de prachtige ruimte ide gerenoveerde Mariakapel. De Mariakapel staat in alle rust toe hoe de volumineuze vrouwen torso's van Yvette Ahsmann het middenpad van de kapel bevol ken. Aan het einde van de "beel dengalerij" hangen links en rechts vanaf het plafond de contrastrijke 4.25 m. lange banieren van Jac queline Hanssen Groots verhalen zij over de donkere kant van het bestaan enerzijds en de deugdelij ke en vreugdevolle kant van het bestaan anderzijds, Een bijzondere expositie dus die naast de beelden en banieren ook nog een twintigtal andere werken van Jacqueline Hanssen laat zien. Komend weekeinde heeft u nog de mogelijkheid de sfeervolle expositie in de mooie Mariakapel aan de Kapelstraat in Holthees te bezichtigen. De toe gang is gratis. Openingstijden: vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 oktober van 11.00-17.00uur. De Kath.Bond van Ouderen Limburg bestaat dit jaar 50 jaar. In het kader van dit jubileum wor den er diverse feestelijke activitei ten voor alle leden georganiseerd Afgelopen vrijdag werd het jubi leumjaar in Hotel Asteria in Ven ray geopend met de informatie markt Tussen trends en tradities. Het programma was zeer divers. Naast de al bekende ouderenacti- viteiten werden ook 'trendy- items' gedemonstreerd zoals country-Iinedancing. energie en bewegen en waren er diverse workshops zoals weerbaarheid voor vrouwen en Kijk op kunst. Daarnaast waren er stands met informatie over o.a. huidverzor ging, voetreflexologie, haarver- zorging etc. Er was ook aandacht voor andere culturen. Zo kon men b.v. de handpalmen laten verven met henna. De grote klapper was de modeshow7 met senioren manne quins en dressman. De KBO Lim burg telt op dit moment een klei ne 35.000 leden in deze provin cie. Na de eerste informatiemarkt in Noord-Limburg, die vrijdag zeer druk werd bezocht, zullen er soortgelijke bijeenkomsten plaats vinden in Midden- en Zuid-Lim burg. In december 2001 werd de gerenoveerde Henseniusstraat weer opengesteld. De parkeer vakken verdwenen en fietsers mochten de straat voortaan van beide kanten in. Boven dien werd er een stopverbod ingesteld. Maar dit stopverbod w7ordt door veel automobilis ten genegeerd. Vandaar dat de gemeente er binnenkort anti-parkecrpalen gaat plaatsen. Aan beide zijden van de Henseniusstraat komt om de drie meter zo'n paaltje te staan. Zodat het voor automobilisten niet meer mogelijk is hun auto's (gedeelte lijk) op het trottoir te zetten. Vol gens buurtbewoners doet zich dit probleem vooral voor bij de cof feeshops. Waar klanten even snel naar binnen gaan en hun auto voor het gemak maar voor de deur zetten. Een buurtbewoner had 's avonds tussen zeven en negen uur twintig auto's geteld die zo het stopverbod ovenraden. Bewoners van de straat klaag den woensdag op een informatie avond op het gemeentehuis over de hogere geluidsoverlast van brommers en auto's. Volgens pro jectleider John Beeren ligt dit niet aan de samenstelling van het weg dek. Volgens hem wordt er nu veel harder gereden, vooral omdat er geen geparkeerde auto's meer in de straat staan. De invoe ring straks van de 30 km zone zal de geluidsoverlast grotendeels moeten wegnemen. Bovendien wordt in de tweede helft van november een snelheids- remmend verkeersplateau aange legd op de kop van de Langstaat- Henseniusstraat ter hoogte van huisarts De Vocht en café D'n Oldtimer. Dit werk zal vier dagen (dinsdag tot en met vrijdag) in beslag nemen. De precieze datum is nog niet bekend, maar het werk moet voor eind november klaar zijn. Vanwege de weekmarkt wordt op maandag niet gewerkt. De Langstraat wordt dan afgeslo ten voor verkeer vanuit het cen trum. Aanwonenden mogen tij dens de afsluiting de Langstraat vanaf de Langeweg/Paterslaan inrijden. Normaal is dit verboden omdat het een eenrichtingsstraat is. Ook de Henseniusstraat wordt afgesloten maar de appartemen ten en kringloopwinkel De Cirkel blijven bereikbaar. Het verkeer richting centrum wordt omgeleid via de Paterslaan, Langeweg en Kempweg naar De Gouden Leeuw. Via de Merseloseweg kan het centrum weer worden verla ten. Bewoners van de Hensenius straat hadden gevraagd om het bevoorradende vrachtverkeer uit hun straat te weren. De gemeente kan (nog) niet aan dit verzoek vol doen. "Want een andere route leidt weer elders in het centrum tot problemen", vertelde John Beeren, die aangaf dat de route voor vrachtverkeer door het cen trum wordt meegenomen in het plan voor De Gouden Leeuw. Eindstraat 12, tel. V81553 Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Sinds 1 oktober jongstleden lat BBT Vastgoed verder i nder de naam Area Make- ars. Een nieuwe naam voor varen professionals, al jaren arktleider in agrarisch vast- Kd in Limburg. De nieuwe aam komt voort uit het imengaan van A&A Agrari- fbe Adviseurs en LLTB kies, de moederorganisatie tn BBT Vastgoed. Area Makelaars is gespeciali- erd in de agrarische sector. m ich zet Area Makelaars regelma- haar kennis en kunde in op de niculiere markt. Ook al omdat el agrarische objecten vrijko- k op de particuliere huizen- irkt. De woonwensen wijzigen ntinu. Er worden steeds hogere sen gesteld aan het wooncom- >n cn de woonomgeving. Welke 'erheidsregels zijn van toepas- ng en hoe passen deze bij de ensen? Hoe kunnen voormalige drijfslocaties worden gewijzigd optimale woonlocaties voor tticulieren? Om hieraan een isie invulling te geven, is een degen advies van een deskundi- noodzakelijk. De makelaars m Area hebben naast kennis van Op donderdag 31 oktober is in basisschool de Foekepot een ouderavond voor de ouders van de leerlingen van de Foekepot en voor de ouders van peuterspeel zaal Hummeltjeshoek/Speelhuis. Tijdens die avond wordt aan de hand van dia's voorlichting gege ven over het taaistimuleringspro gramma Piramide. Piramide is bestemd voor alle kinderen van peuterspeelzalen en de groepen 1 en 2 van de basis school. Door een aantal specifie ke uitwerkingen is de methode ook zeer geschikt voor kinderen die extra stimulering nodig heb ben. Er zijn spelsuggesties opge nomen om het spel van de kinde ren te stimuleren en er is een taallijn ontwikkeld om de taalont wikkeling van kinderen te stimu leren en te helpen hun woorden schat uit te breiden. De basis is steeds één thema, dat wordt uit gewerkt in kringactiviteiten en met hoeken waarin kinderen actief kunnen spelen en werken. Sinds afgelopen maart is een stevi ge samenwerking tussen de Foe kepot en de peuterspeelzaal ont staan. Dat heeft er toe geleid, dat hetzelfde 'programma' wordt gebruikt in de peuterspeelzaal en de groepen 1 en 2 van de basis school. Dit programma is ingebed in het dagprogramma van de peu terspeelzaal en de basisschool. Uitgangspunt is natuurlijk dat een peuter, peuter is en moet blijven en dat een kleuter, kleuter is en moet blijven. Kinderen ontwikke len zich spelenderwijs, maar door het aanbieden van een speciaal programma kunnen de effecten van die ontwikkeling worden ver groot. De samenwerking tussen en peuterspeelzaal en een basis school heeft ook andere voorde len. De schotten tussen beide ver dwijnen. Voor de grootste peu ters kunnen boekjes worden gehaald op de basisschool en voor de jongste kleuters op de peuter speelzaal. Basisschool en peuter speelzaal kunnen leren van eikaars deskundigheid. Peuters spelen in de, peuterspeelzaal en hun ontwikkeling in dat spelen wordt gevolgd. Kleuters mogen ook op de basisschool nog veel spelen, maar langzaam aan wordt het leventje van een kleuter wat 'serieuzer', zeker voor de bijna zesjarigen. Behalve de ouders van de basis school Foekepot en de peuter speelzaal Speelhuis/Hummeltjes- hoek, zijn ouders welkom, die belangstelling hebben voor de avond op de Foekepot. Deze avond begint om 20.00 uur. Traditiegetrouw staat in deze periode van het jaar de jaarlijkse poppenactie van de 40-jarige Inva liden Sport- en Belangenvereni ging Venray e.o. weer voor de deur. Ook in dit jubileumjaar kunt u tussen 28 oktober en 24 novem ber de Iotenverkopers verwach ten. Tegen aankoop van een lot ter waarde van 0,25 euro maakt u kans op een prachtige handge maakte pop. Bovendien steunt u daarmee de vereniging ISBV. de markt ook kennis van de ver schillende regelingen die van toe passing zijn. Zowel bij de aan- als verkoop van een woning kunnen zij van dienst zijn. Het taxeren van land- en tuinbouwbedrijven is een vak op zich, dat specialisti sche kennis vereist. Of het nu gaat om de aan- of verkoop van een bedrijf, een wijziging van bedrijfsvorm of de waardebepa ling voor fiscus of schade, iedere taxatie vraagt een eigen benade ring. Naast het taxeren van bedrijfsobjecten is Area Makelaars ook van dienst bij particuliere taxaties. Hierbij valt te denken aan de taxatie voor de financie ring, een aan- of verkoopbeslis- sing of een waardebepaling. Bij al deze zaken staat uiteraard het belang van de klant voorop. Met het veranderen van de naam is ook het team versterkt tot 15 medewerkers en specialisten. Door te werken vanuit drie loca ties (Roermond, Oirlo en Klim men) lukt het Area Makelaars om letterlijk dicht bij de klanten te staan in zowel Noord-, Midden- als Zuid-Limburg. In Noord-Limburg is Area Makelaars gevestigd aan de Deputé Petersstraat 30 in Oirlo, telefoon (0478) 57 81 81. Uw herfsttuin fleurt helemaal op met de fraaie bruinrode bloemknoppen van deze Skimmia Rubella sierheester. Hoogte ca. 30 cm.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7