morgen over bezuiniging \p wegen, verlichting en groen Einde aan illegale bewoning Onderzoek naar woningbehoefte 1 intratuin Halloween griezel-avond Ouaufd badkamer- Dingus eist via rechter 50.000 euro van gemeente Katerdag-avond Ïmeente wil tulen -.jzigen uto-inbraken 26 oktober bij Intratuin Venray van 19-21 uur Met o.a. waarzegster heksen spoken schminken kinderworkshop (pompoenen uitsnijden) HET GROENE WARENHUIS meubel anidröme Nieuwe raceklasse Welfare tentoonstelling jlEN MAAS Pat - Donderdag 24 oktober 2002 - Pagina 3 thouder Driessen: "Bewoners moeten zelf voor buitenverlichting zorgen" gemeente Venray moet tlsch bezuinigen om de oting voor 2003 rond te l jen. Vooral de sector Ste il Beheer zet het mes in 1? r uitgaven. Er wordt flink )ft op budgetten voor ■houd van wegen, ver- riolering, tunnels, en milieu. In de com- lle spraken de vijf politie- tijen hun zorgen uit. planmatig onderhoud van jen wordt versoberd. Maar iren al zo zuinig bezig. Kan :1 efficiënter en hoe zit het met het kwaliteitsniveau [de wegen", vroeg Gerda van (CDA). Joost van de Vorle Ie dat de gemeente later de ing gepresenteerd krijgt, rees de lijststrekker van de fractie op de veiligheid en ijke schadeclaims. Henk Bis- (PvdA) merkte op dat de :ring door het college zelfs dd is in de risicoparagraaf. "Zijn alle risico's wel goed over wogen", vroeg Bisschops zich af. Martin Wijnhoven (Samenwer king) vond de bezuiniging wat al te gemakkelijk. "Want we moeten eerst weten wat de status van de wegen is. Wat is het onderhouds- niveau en hoe hoog moet dit zijn. Pas dan kunnen we over de finan ciële consequenties praten", aldus Wijnhoven die eraan herinnerde dat het slechte onderhoud van de wegen destijds één van de oorza ken voor de artikel-12 status van de gemeente Venray was. Jaarlijks wordt er 90.000 euro gekort op wegenonderhoud. In 2003 is er nog een eenmalige bezuiniging van 365.000 euro. Volgens wethouder Driessen (CDA) valt het relatief wel mee omdat het jaarbudget 1,2 miljoen euro bedraagt. "Bovendien gaan we doelmatiger werken. En dat gaat financiële voordelen opleve ren. Het onderhoudsprogramma zal daarom niet veel minder wor den", verwacht Driessen die vindt dat er geen sprake is van een rampspoedscenario' VERLICHTING Volgens het beleidsplan Open bare Verlichting zou binnen 13 tot 15 jaar alle verlichting worden verbeterd zodat Venray voortaan aan de normen (NSvV norm en politiekeurmerk Veilig Wonen) voldoet. In juni 1999 stemde de gemeenteraad met het beleids plan in. Maar het college heeft nu het uitvoeringsprogramma ver lengd tot 25 jaar. "Dit is puur om budgettaire redenen gedaan", ver klaarde Driessen. Henk Bisschops (PvdA) was het er niet mee eens. "Met verbazing verneem ik dat het verlengd is tot 25 jaar. Terwijl het eigenlijk sneller zou moeten dan de geplande vijftien jaar. Kan het college zomaar een raadsbesluit terugdraaien", vroeg hij zich af. Martin Wijnhoven vond dat vijf tien jaar de maximale termijn moest zijn. "Want de inwoners moeten veilig hun woning kun nen bereiken." Wethouder Dries sen meende dat de burgers zelf voor goede buitenverlichting moeten zorgen. "Ik adviseer de bewoners om voor én achter het huis licht aan te laten. Dat is een pluspunt voor de veiligheid, toe gang en bereikbaarheid. Want voor sfeerverlichting in de tuin hebben de mensen ook geld over." GROEN EN ONKRUID Jaarlijks wordt 100.000 euro bezuinigd op groenonderhoud. Er wordt minder gemaaid en minder onkruid geschoffeld in de plant soenen. Ook worden vanaf 2003 geen bollen en éénjarige planten meer gepoot om grasvelden en plantsoenen op te fleuren. Onkruidbestrijding op verharde wegen en paden wordt niet meer met het arbeidsintensieve borste len gedaan. Daarvoor in de plaats wordt select sprayen toegepast wat een jaarlijks voordeel van 40.000 euro oplevert. Het CDA vroeg aandacht voor de speelter reinen en de verkeersveiligheid. "We moeten snoeien en maaien waar het nodig is. Te laat maaien geeft een rommelig aangezicht van parken en groenstroken. Dit kan het dumpen van afval en van dalisme bevorderen", zei Van Stel ten. De PvdA wees op de milieu vervuiling door select sprayen. "We moeten hier eerst een discus sie over voeren", vond Bisschops. Samenwerking wilde eveneens de manier van onkruidbestrijding eerst in de commissie bespreken. Wijnhoven constateerde dat het openbaar groen er nu al vaak onverzorgd uitziet wat niet bevor- delijk is voor het veiligheidsge voel en een aantrekkelijk cen trum. De lokale partij pleitte opnieuw voor een openbaar toilet en overdekte fietsenstalling. Vol gens w ethouder Driessen is select sprayen 'één van de meest vrien delijke vormen van chemische bestrijdingsmiddelen'. Het mag nog tot 2012 gebruikt worden. Driessen gaf aan dat er slechts 8% beknibbeld wordt op het budget voor onderhoud groen dat 1.277.000 euro bedraagt. "Het groen moet mooi zijn maar niet rommelig", aldus de wethouder. HONDENPOEP Op de hondenuitlaatstroken wordt voortaan nog maar één keer in de drie weken honden poep gezogen. Nu is dat één keer per twee weken. Het levert een bezuiniging op van 6.500 euro. De PvdA wees erop dat er nog steeds geen evaluatie is geweest van het proefproject met de uit- laatstroken. Samenwerking wilde het hondenpoep zuigen helemaal schrappen evenals de hondenbe lasting. "Want dit is niet meer van deze tijd. Ook voor andere dieren wordt geen belasting geheven", zei Wijnhoven. Wethouder Dries sen beloofde dat er volgend jaar alsnog een evaluatie van de hon denuitlaatstroken komt. rvolg voorpagina college vindt de notulen niet geheel juiste weergave werkelijke feiten'. Om de iljoen euro subsidie toch g te stellen én daarmee het De Gouden Leeuw te redden 3cn B en W aan de gemeente- de betreffende passages met jaar vertraging te rectificeren, aar de vraag is of dit voldoen- 55 al zijn. Want in meerdere noti- uit 2001 spreekt het college izelf volledig tegen. En onder- rijft het juist wél de woorden Houba die nu de schuld in de :nen krijgt geschoven. In voorstel aan de gemeenteraad 18 november 2001 schrijft college op pagina 7: "Bij de inding van onderhandelingen JW Vastgoed heeft ons colle- uit overwegingen van goed ipmanschap, een 'fee' bedon- van 3 miljoen gulden. Oog- rk bij het bedingen van deze was een vermindering van de :n van het grondbedrijf. Om inische redenen is deze 'fee' Itlopig ondergebracht in het jeerfonds. Bij het opstellen de begroting 2002 wordt 'fee' aangewend voor extra issingen van de oude schulden het grondbedrijf." 171 )ud-wcthouder Jan Houba was bereikbaar voor commentaar. )e politie heeft in de nacht van op maandag een 13-jarige 'onervan Blerick, een 17-jarige toner van Reuver en een 17- )onl Rc inwoner van Venray aange- igei uden. Naar aanleiding van een se' Iding van een autoinbraak op Molenbossen ging een politië le löuille rond 03-00 uur ter atse kijken Op de Baarlos- raat zag zij vervolgens drie nnen lopen, die aan het signa- lent voldeden dat bij de •raakmelding was gegeven. Zij rden aangesproken, waarna Drugzak die zij bij zich hadden en ïd gecontroleerd. Hier bleek tekerswerktuig in te zitten. Ze (den aangehouden en overge- ai«|achi naar het bureau. Uit onder aan personenauto's aan de lenbossen bleek dat het drietal terband kan worden gebracht (meerdere autoinbraken. De gemeente Venray heeft woensdag het gebied naast Plataanstraat 15 in Venray ont ruimd. Het doel van de ontrui ming was de door de familie Holzappel illegaal in gebruik genomen gemeentegrond aan de eigenaar terug te geven. Sinds 8 augustus jongstleden zijn Mariene Zohlant, haar vriend Helmut Holzappel en twee van Marlenes kinderen. Martin van Gulik en Michael Kraus gaan wonen in een caravan aan de Pla taanstraat. Zij hebben deze grond in gebruik genomen zonder toe stemming van de gemeente. Het college van B en W van Venray heeft vorige week, dinsdag 15 oktober, besloten dat de illegale bewoning moest worden gestaakt Reden hiervoor is dat bewoning strijdig is met de bestemmingsplanvoorschriften en de Woningwet. De gemeente heeft met de poli tie samengewerkt om de openba re orde te bewaken en met de NLW-bedrijven voor de feitelijke ontruiming. Een contactpersoon van de gemeente heeft bij het gezin eerst bekend gemaakt dat werd begonnen met ontruimen. De caravans zijn verwijderd en voorlopig opgeslagen in het gemeentedepot. De bewoners krijgen de caravans weer terug, als er meer duidelijk is over hun situatie. Zo moet voldoende aan nemelijk gemaakt zijn dat ze er niet weer mee op illegale grond zullen gaan staan. Met tussen komst van de Stichting Bemoei- zorg kunnen ze terecht in opvang huis De Doortocht in Venlo. Tijdens een hoorzitting op don derdag 10 oktober hebben de betrokkenen hun mening over de ontstane situatie en de noodzaak tol beëindiging kunnen aangeven. Vervolgens heeft de gemeente op 15 oktober het besluit genomen om bestuursdwang toe te passen. Ze heeft Helmut Holzappel en Mariene Zohlant in kennis gesteld van dit voornemen en ze laten weten dat ze daartegen bezwaar konden maken. Zij konden tot en met dinsdag 22 oktober zelf een einde maken aan de illegale situ atie De situatie op het terrein en de openbare ruimte is de afgelopen dagen verergerd. Er zijn op de locatie meer mensen in caravans gaan staan. Het gezin is vastbeslo ten om samen met hun negenjarig zoontje toch in Venray te blijven en ze kijken uit naar mogelijkhe den om aan een vervangende caravan te komen. Tot die tijd zit ten ze met wat overgebleven huis raad. een tuintoestelletje en een parkietje op het trapveldje. Je bent van harte welkom met al je vrienden, familie en fl bekenden bij Intratuin Venray LANGSTRAAT 133, VENRAY, TEL. 0478-588585 De gemeente Venray gaat deelnemen aan een regionaal woningbehoefteonderzoek. De kosten van deze studie bedragen voor de gemeente Venray 25.000 euro. De gemeente Helmond gaat het onderzoek uitvoeren. De gemeenten Venray. Horst aan de Maas. Sevenum en Meerlo- Wanssum, de zogenaamde RVP- regio Venray. hebben in het afge lopen jaar veel energie gestoken in de ontwikkeling van een Regio naal Volkshuisvestingsplan (RVP). De RVP-regio Venray heeft ervoor gekozen om zelf inhoud te gaan geven aan het regionaal volkshuisvestingsbeleid. Een geza menlijke aanpak biedt volgens de deelnemende gemeenten een meerwaarde voor de regio, dat onder meer tot uiting moet komen in een nauwkeurige afstemming van het aantal huizen dat in de afzonderlijke gemeenten wordt gebouwd en op de behoef te en wensen van de woonconsu ment, het voorkomen van stagna tie in het regionaal woningbouwprogramma, het benutten van uitruilmogelijkhe den en het inzetten op het benut ten van bouwlocaties met een zo hoog mogelijk rendement. De gemeenten hebben in het verleden afzonderlijke onderzoe ken laten verrichten door diverse bureaus waarbij verschillende onderzoeksmethodieken en bron nen gehanteerd en geraadpleegd zijn. INFORMATIE Deze onderzoeken leveren vol gens de initiatiefnemers een schat van informatie op, maar geen een duidig beeld voor de gehele RVP- regio Venray. Het onderzoek moet de gewenste nulsituatie voor de regio met een verbijzon dering per gemeente in beeld te brengen. Als voorbereiding op het uit te voeren woningbehoefte onderzoek hebben de gemeenten bureau Companen en de gemeen te Helmond gevraagd een offerte uit te brengen. De gemeente Helmond ver zorgt namelijk sinds twee decen nia het woningbehoefteonder zoek voor het Samenwerkingsverband Regio Eindhoven (SRE). Als informatie bronnen hanteert Helmond onderzoeksrapporten en versla gen van de onderzoeksgemeen- ten. Statistisch materiaal wordt verkregen via de Gemeentelijke Basisadministratie van de deelne mende gemeenten voor de samenstelling van de huishou dens. Veldinformatie wordt ver kregen via informatie van burgers door een schriftelijke enquête te houden onder een deel van de bevolking in de afzonderlijke gemeenten. Voor het inzamelen van de enquêtes wordt gebruik gemaakt van lokale belangengroepen en/of wijkraden en dorpsraden. Voor de gemeente Venray zijn hiervoor benaderd het dorpsradenoverleg en de Commissie Ouderenhuis vesting. Beide partijen hebben inmiddels hun medewerking toe- gezegd. De werkwijze van Companen en die van de gemeente Helmond zijn niet met elkaar te vergelijken omdat het bureau met telefoni sche enquêtes werkt en de gemeente met schriftelijke. Van beide onderzoeksmethoden wordt in deze regionale peiling gebruik gemaakt. Voor beide onderzoeken geldt dat, om aan voldoende en relevante informa tie te komen, ruim 7200 huishou dens benaderd moeten worden (2000 in Venray, 2000 in Horst aan de Maas, 1600 in Meerlo- Wanssum, 1600 in Sevenum). Met het onderzoek wordt in het eerste kwartaal van 2003 gestart. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Exclusief bij Sanidröme Compleet zoals afgebeeld* met 5 jaaT gaTantie. LeverbaaT in diverse kiemen en houtstructuren. Voor de droomprijs van =£1.699,- •{exclusief kTaan). Kom het Ouadra-meubel bekijken in de showroom van: Keijsers-Manders Sanidröme Keüersveld 40 Venray Tel. (0478) 55 06 70 www.keijsers-manderssanidrome.nl s Dingus heeft met tussen komst van de kantonrechter 50.000 euro geëist van de gemeente Venray. In de mis lukte onderhandelingen van een paar weken geleden toon de de gemeente zich niet tot betaling bereid. Dingus vraagt dit bedrag als voorschot op de te verwachten schadevergoe- ding. Het jongerencentrum is gehuis vest in een zwaar onderkomen pand aan de Hoenderstraat. Omdat de exploitatie al jarenlang verliesgevend is, is Dingus flink in de rode cijfers beland. De juridi sche strijd met de gemeente duurt al enkele jaren en het einde is nog steeds niet inzicht. Het bestuur van Dingus vreest dat het jonge rencentrum zal bezwijken onder de schuldenlast en daardoor de rechtsgang niet zal overleven. Dingus vindt dat de gemeente, met in haar kielzog welzijnsinstel- ling Synthese, de veroorzaker is van alle ellende. Het jongerencen trum zal daarom een forse schade claim bij de lokale overheid neer leggen waarop het nu alvast een voorschot eist van 50.000 euro. Vervolg voorpagina "Het is niet zo dat we die betaal bare auto's zomaar aan iedereen gaan verhuren. We moeten ver trouwen hebben in de teams die interesse hebben om met de door ons ontwikkelde auto aan de wed strijden deel te nemen. Ja. er is al interesse van teams uit Neder land. België en Duitsland getoond. In de toekomst hopen we de wedstrijden op de nieuwe indycarbaan te kunnen houden. Erg veel bedrijven hebben ons al laten weten heel geïnteresseerd te zijn in de baan en de oval- races." In Zorgcentrum Het Schutters veld aan de Bergweg om Venray vindt op 25, 26 en 27 oktober weer de jaarlijkse welfaretentoon stelling en verkoop van handwer ken plaats. Gedurende drie dagen wordt het handwerk, dat in de afgelopen periode is gemaakt door bewoners van het zorgcen trum, de flat en aanleunwoningen te koop aangeboden. Ook nu is er weer van alles te vinden op het gebied van haken, breien en bor duren. Op zaterdagmiddag is er bovendien een demonstratie droogbloemschikken door Janice van de Brand. In de boedel kraam zijn tweedehands spulletjes te koop en kunt u meedoen aan de loterij en het enveloppenspel. De opbrengst is zoals gewoonlijk voor een goed doel. De tentoon stelling is geopend op vrijdag van 19.30-21.30 uur; zaterdag van 14.00-16.30 uur en op zondag van 10.30-12.00 uur en van 14.00- 16.00 uur. Wethouder Emonts verklaarde dat de gemeente niet over de brug wenst te komen omdat er nog geen schuld of schade daadwerke lijk is aangetoond. Voorzitter Pie- ter Gijsbers: "De noodtoestand waarin Dingus verkeert heeft de gemeente zelf veroorzaakt. Wij willen ook stopzetting van de huur omdat het pand niet exploi tabel is. Maar de gemeente gokt duidelijk op de ondergang van Dingus. Nog voordat de huurzaak voor de gemeente verkeerd gaat aflopen." De gemeente is bij het Gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep gegaan tegen de uit spraak van de kantonrechter van 10 juli 2002. Daarin werd de gemeente in het ongelijk gesteld. De gemeente wilde Dingus uit het gebouw zetten maar daar stak de rechter een stokje voor. Hij diri geerde beide partijen terug naar de onderhandelingstafel om bin nen drie maanden tot overeen stemming te komen over de ver bouwing. Er vonden gesprekken plaats op 20 september en 2 okto ber. Tot een daadwerkelijk gesprek, zoals de kantonrechter dat voor ogen had, is het nooit gekomen. Het wantrouwen tus sen beide partijen zat te diep. Zowel Dingus als de gemeente hebben voor de einddatum van 16 oktober hun lot weer in han den gelegd bij de kantonrechter. Het vonnis wordt nog eind dit jaar verwacht. Buiten deze produre om Dingus nu als aanvullende eis 50.000 euro gevraagd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail redactie@vandenmunckhof.nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk WiHemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 17,30 (postcode 58. 27,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3