l)as Land des Lachelns Kunst Cultuur van im 0/x Harold H LENSSEN Vierlingsbeek Music Night in de ban Hobby en kunstmarkt Grote nationale vogelshow Succes slagwerkensemble De Peelklank De nieuwe Snoecks is uit Natuurlijke wegbermen "O orror met ïenz (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum [,EN MAAS Donderdag 24 oktober 2002 - Pagina 11 ogramma Schouwburg Venray ;n fantastische operette Franz Lehar, traditional met de Big Chris Barber dd, lachen met cabaretier hem Myjer en een onver- toneelstuk van Pinter, De uiskomst. Schouwburg Ven- presenteert komende ek een gevarieerd theater- igramma. as Land des Lachelns. Een operette in drie cn van Franz Lehar, met lamde solisten als Gudrun ilruss. Anette Yasmin Glaser, iriel Hwang en Esther Lee. r. Orkest en ballet van het >naal Theater Brno. De ope is voorzien van Nederlandse ititeling. nationaal theater Brno is reede grote theater van Tsje- en brengt operette met pas- iditie en een hoog niveau |de onbetwiste standaard. Dit ;n brengen zij de productie ind des Lachelns. Het gezel- heeft speciaal voor deze ;e befaamde Duitse zangers :voegd aan het gezelschap [het oorspronkelijke karakter ize bijzondere operette nog benadrukken. Franz wist een verhaal vol roman man muziek te voorzien en te |en tot een operette die een ld lang boeit. Lisa, een Euro gravin komt in contact met Chinese prins, ze raakt ver- er^ [d en volgt hem naar zijn oorteland. Ze wordt gevolgd or haar vroegere verloofde nss siav. Het leven in China is niet gez< b het aanvankelijk beloofde te m c Lisa wordt door het Chinese eer f niet geaccepteerd maar haar Boi n wil haar ook niet laten gaan. kzi i Gustav gaat ook niet alles Idus en makkelijk als hij op zijn urt verliefd raakt op Mi. de zus- van de prins. Lisa en Gustav llcn terugkeren naar Europa irop het laatste moment vers- n de prins hen de weg. Hij laat 1 ntoch vertrekken en blijft zelf rfn01 zijn zuster Mi achter. De orstclling op vrijdag 25 oktober giniom 19.00 uur. De Big Chris Barber Band mp siaat in de huidige opzet nu al na een jaar met zeer veel suc- rop 5. Vorig jaar november besloot ris Barber zijn Chris Barber Jazz ïluess Band uit te breiden met ie nieuwe bandleden, de bla- rs Bob Hunt, Mike 'magic' pry en Tony Carter, sa' 1,2 e d e speelden voor die tijd regelmatig bij Chris Barber als IS zogeheten Ellingtonians en sra senteerden een speciaal aan ke Ellington opgedragen pro- imma. Zoals gezegd zijn zij nu nen met de andere musici tot mi vaste waarden van de Big Chris rber Band. De grotere Chris ht rber Band is zeker geen Big td. Ze spelen een programma igeënt is op traditional jazz in Ellniimste zin, zoals we dat van ris Barber gwrend zijn. Nieuw is iter dat de grotere bezetting mogelijk maakt om het reper- re uit te breiden met muziek Ri de vintage bands van onder- er Duke Ellington en Louis ssell. werk dat Chris Barber na n het hart ligt. Daarnaast beho- nu ook stukken voor New lieuws uit Venray en omgeving leest U in EEL EN MAAS Ie bladeren vallen weer van de oen en het is weer vroeg don- Dus tijd om hele andere din- tedoen, zoals het bos ingaan. )it dachten een paar studenten aantal jaren geleden ook toen op een avond de bossen ingin- in Vierlingsbeek. Ze waren zoek naar de waarheid. Zij wil- weten of de oude legenden verhalen echt waar zijn. De de legenden en verhalen die odelden over mensen uit Vier- gsbeek en Groeningen die op sterieuze wijze verdwenen of Wen. Hun missie was het vin van sporen die het bewijs rnien dat deze verhalen echt ar zijn. De studenten zijn nooit 'er teruggekeerd. Wie wil eien wat er met de studenten is beurd kan met Teens, onder- en' e' van stichting JOC en bedoeld 'r0r middelbare scholieren tot en et zestien jaar uit Vierlingsbeek i omgeving, meegaan de bossen o* opzoek naar de overlevenden. nd( wordt het zoeken naar sporen ln de overledenen? Op vrijdag 1 ivember is het tijd om achter de aarheid te komen tijdens de 3» >rror Mission! igf Opgeven kan door te mailen c( »r mail2teenz@vahoo.com of te ■u "en naar 06-20358680. Horror Bsion begint om 19.30 uur en Urt tot 0.00 uur. Het verzamel- 'Dt is Gryphus en het kost 3 ;ro ito (excl. drinks!) Verwacht: ,fSF ndagmiddag 1 december: nss ^rquest. Kerstvakantie-activi- lt: Movie Night In Gemeenschapshuis Over- loon aan het 14 Oktoberpiein in Overloon is zondag 27 oktober een hobby- en kunstmarkt. Aan bod komen de volgende discipli nes: porseleinen baby- en kinder poppen, sprookjesfiguren, mirera- len en (halfedelstenen; sieraden, 3D-technieken; perspectief schil deren, tiffany, textielverven, glas- etsen, zandschilderen, 3D-tegel- tjes: keramiek schilderen; werken met hobbystempels; deegfiguren; keramiek; encaustic art, aquarel len, hangemaakt keramiek en bronsglazuur, borduren, kijkdoos- kaarten, stenen tegels, kralen- boompjes en diverse hobbytech nieken met demonstraties. Opgave voor diverse cursussen is mogelijk. De entree bedraagt drie euro voor volwassenen; 2,50 euro met 65+ kaart en kinderen tot 10 jaar gratis. Volièrevereniging De Vogel vriend uit Venray houdt op vrij dag 25, zaterdag 26 en zondag 27 oktober een grote nationale vogel show. Ruim 65 inzenders showen hier vele soorten kleurkanaries, postuurkanaries en tropische vogels uit onder andere Australië en Afrika. Uit dezelfde wereldde len zijn er ook grasparkieten in vele kleuren te zien. Ook zullen er diverse grote en kleine parkieten soorten uit verschillende wereld delen te bewonderen zijn. Even- Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS eens een groot assortiment is er aan Europese vogels en hun bas taarden te zien, alsook kleine Afri kaanse prachtvinken die met hun opvallend verenpak deze show tot een kleurrijk geheel maken. De informatiestand op deze show zal u meer informatie bie den over de vogelliefhebberij en het kweken van vogels in het algemeen. Op deze show met zijn rijke schakering aan kleuren, soor ten en formaten aan vogels is het een uitstekende gelegenheid om met deze hobby kennis te maken De vogelshow wordt gehouden in zaal De Karklingel aan de Mgr. Hanssenstraat 29 in Oostrum. De openingstijden zijn op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 13-00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Het slagwerkensemble van fan fare De Peelklank gooide afgelo pen zondag hoge ogen op het bondsconcours in Goirle. In de eerste afdeling behaalden de slagwerkers o.l.v. hun instruc teur Peter van der Loo 92.9 pun ten, goed voor een eerste prijs, promotie naar de ereafdeling en het predikaat lof der jury. Na een rustige periode van enkele jaren werkte het zeventien koppen tel lende korps met de nieuwe instructeur Van der Loo maanden lang intensief naar dit concours toe. Vol overgave en emotie brachten de muzikanten, waaron der enkele jonge debutanten, de twee adembenemende muziek stukken ten tonele. De jury sprak dan ook lovend over debuterend instructeur Van der Loo en zijn slagwerkers: 'een perfecte combi natie van techniek, muzikaliteit en uitstraling'. De uitgevoerde concertwerken waren Pletser Straat Feest van Gian Prince en de Circle Course of the Seasons van Vincent Cox, samen goed voor 30 minuten luistergenot. Bij terug komst in Ysselsteyn werden de kampioenen muzikaal ontvangen door de fanfare en werd uiteraard tot in de kleine uurtjes gefeest. Boekrecensie in Peel en Maas Toneelvereniging Oirato presenteert op zaterdag 9 en zondag 10 november het blij spel: Zusters in zaken'. Een blijspel geschreven door Ton Davids en geregisseerd door Peter Leenders. Oirato neemt u mee naar het katholieke zuiden, waar het rijke roomse leven allang niet meer van deze tijd is. Daar heten de zusters u van harte welkom om eens een kijkje te nemen binnen de kloos termuren. Het klooster, bekend om zijn rust en stilte, is in rep en roer. Ook het klooster en zijn bewoners hebben te maken met de economische achteruitgang. Het gevolg hiervan is dat het klooster in grote financiële moei lijkheden zit. Gelukkig weet de aartsbisschop vanachter zijn bureau een prima oplossing: ver koop de hele tent en je bent van alle ellende verlost. Dan blijkt dat de eens zo rustige en vrome zus ters, kordate vrouwen zijn die dit niet zomaar accepteren. Zij staan ineens midden in de wereld en pakken 'de zaken' goed aan. Nieuwsgierig geworden hoe dit gaat aflopen en wat er van het klooster en de zusters terecht komt? Toneelvereniging 'Oirato' voert dit toneelstuk op in het gemeen schapshuis De Linde in Oirlo. op zaterdag 9 en zondag 10 novem ber. Op zaterdag begint de voor stelling om 20.00 uur en op zon dagavond om 19.00 uur. De zaal is op beide avonden een uur voor de voorstelling open. Kaartjes kosten 4,50 euro en zijn verkrijg baar aan de kassa. centrum Concordia in Vierlings beek, een accommodatie die qua stijl uitstekend past bij zo'n groots muzikaal festijn. Speciaal voor de Music Night 2002 wordt de oppervlakte van het podium ver drievoudigd en wordt er gebruik gemaakt van een professionele licht- en geluidsinstallatie. Natuur lijk wordt de grote zaal ook van een extra feestelijk en sfeervol tin tje voorzien. De laatste weken worden tijdens een aantal geza menlijke repetities door de deel nemers aan de Music Night de laatste puntjes op de i gezet. Door de leden van de harmo nie, Vondel, Evergreen en de band onder leiding van Willy van de Bogaard wordt keihard gewerkt om de bezoekers twee avonden te laten genieten van een avond vol show, muziek en enter tainment. De eerste avond, vrijdag 8 november, is vooral bedoeld voor mensen die zittend willen genieten van de muzikale show (met gereserveerde stoelen en tafels). De tweede avond, zater dag 9 november, worden in de zaal alleen enkele rijen stoelen en verder een flink aantal hangtafel geplaatst. De voorverkoop van de Music Night 2002 start op zondag 27 oktober 2002 van 11.00 tot 13.00 uur in zalencentrum Concordia aan het Vrijthof in Vierlingsbeek. In totaal kunnen, verspreid over twee avonden, 900 belangstellen den genieten van de Music Night 2002 (vol=vol). Een entreekaartje kost 10 euro. De nieuwe Snoecks is uit. Elk jaar opnieuw gaat het Snoecksteam op zoek naar boeiende, prikkelende en in het oogspringende reportages en fotoreeksen, om op die wijze het mooiste boek van Nederland en Vlaanderen te blijven maken'. De pioniersrol van Snoecks in fotografie dateert al van lang geleden. Naast al die fraaie fotografie wil Snoecks de lezers ook literaire schoonheid bieden. In het verle den konden de lezers al plezier beleven aan verhalen over Hugo Claus, Boudewijn Buch, Jef Geera- erts, Ronald Giphart, Amon Grun- berg en vele anderen. In deze nieuwe editie wordt met groot genoegen Stephan King gepresen teerd. En hij is niet de enige. Ook dit jaar kan de trouwe lezer van Snoecks genieten van de fotografie van Dah Len, Donna Trope, Graham Watson en Alex Mac Lean. Voor het eerst in een Nederlandstalige publicatie! Snoecks heeft een naam hoog te houden op reportagegebied. Dit jaar presenteert het Snoecks team explosieve beelden uit de vulkaan, onovertroffen vleermuis fotografie en een portret van 'toe komststad' Sun City, ofwel de Amerikaanse oplossing voor ouderdom. Het boek laat u zien Orleans Parade bands tot de mogelijkheden. Met zijn elfkoppi- ge band betreedt Chris Barber een voglende fase in zijn lange muzi kale carrière. Al bijna vijftig jaar in het vak en nog steeds weet hij de door hem zelf zo belangrijk geachte vernieu wing te realiseren, waardoor hij zijn oude fans en nieuw publiek weet te verrassen. Big Chris Bar ber en zijn band zijn op dinsdag 29 oktober te gast in de schouw burg, aanvang 20.00 uur, JOCHEM MYJER Na drie en een half seizoen met zijn eerste programma Gegabber in vrijwel alle theaters in Neder land gespeeld te hebben, komt Jochem Myjer met zijn tweede avondvullende programma: Bij Adëhadé (Actief De Hele Dag/Alle Dagen Heel Druk) gaat alles in de overdrive. Ook nu zullen er bekende Nederlanders met stem en lichaam de revue passeren, wordt de muzikaliteit uitgebouwd en komt er een pauze, waarin de jonge turbocabaretier en zijn publiek een héél klein ogenblik rust wordt gegund. Jochem Myjer (25) won in 1997 het Groninger Studenten Cabaret Festival, was in diverse tv-programma's te zien en werkt regelmatig mee aan het VARA-programma Spijkers met koppen. Van april tot en met juli 2002 presenteerde hij, als vervan ger van Dolf Jansen, het radio 3 FM-programma: Leuk is anders. De voorstelling op woensdag 30 oktober begint om 20.00 uur. Dit seizoen speelt Het Volk een onvervalste Pinter, één van de meest belangwekkende toneel schrijvers uit de vorige eeuw. Door hem beschreven eigenaardi ge situaties, bizarre figuren en zijn navrante humor zijn tijdloos gebleken. Ze hebben in het verleden nogal eens voor opschudding gezorgd. Vandaag de dag is men heel wat gewrend. maar het werk van Pinter heeft veel aan kracht behouden. Zeker als Het Volk speelt, met zijn melancholieke humor. Stukken van Het Volk zijn daarnaast intrigerend en span nend. De Thuiskomst in het kort: na jaren in Amerika vertoefd te hebben, waar hij afstudeerde in de filosofie en inmiddels een betrekking als hoogleraar aan een universiteit heeft, keert Teddy voor een kort bezoek terug naar Engeland om zijn echtgenote Rut Het Volk speelt De Hmiskomst (Foto: Jan Heijer). aan zijn vader, oom en twee broers voor te stellen. Het echt paar komt terecht in een primitie ve en ruwe mannenhuishouding, waarin vader autoritair de scepter zwaait en overlevingsdrang de enige drijfveer lijkt. Teddy's thuis komst zet het huiselijke leven danig op zijn kop. De aanwezigheid van Rut maakt oerinstincten los, en het dierlijke in de mens wordt meedogenloos aan het licht gebracht. Bovendien blijkt Teddy tijdens zijn afwezig heid behoorlijk weggedreven van zijn oorspronkelijke milieu. De hierdoor ontstane kloof lijkt onoverbrugbaar. Teddy's terug keer op het oude nest leidt tot bizarre, absurde situaties en con flicten, die tenslotte uitmonden in een onontkoombare climax. Het leven zal voor geen van de betrok kenen nadien ooit nog hetzelfde zijn. Met Simone Snel. Bert Bun schoten, Bas Heerkens. Jan Heijer en Joep Wigbolt Kruijver. De regie is in handen van Aike Dirk zwager Donderdag 31 oktober in de schouwburg, aanvang 20.00 uur. De kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg houdt op donderdag 24 oktober (vanavond) een dialezing over wegbermen. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Gemeenschapshuis in Oostrum, Watermolenstraat 1 en is voor elke geïnteresseerde gratis toegankelijk. De lezing wordt verzorgd door Harrie Vos sen uit Nederweert. Hij adviseert de gemeente over natuurvriende lijk bermbeheer. Het op een natuurvriendelijke manier beheren van wegbermen kan voor zowel flora als fauna belangrijke voordelen opleveren. Wegbermen die op deze wijze worden beheerd zullen meer soorten planten herbergen, de berm wordt soortenrijker. Insec ten, zoals sprinkhanen, zweefvlie gen en vlinders, kunnen op hun beurt weer profiteren van een uit gebreider en meer gevarieerd bloemenpakket. Deze insecten trekken weer vogels en kleine zoogdieren aan, zoals (spits)mui- zen en geelgors. Deze kunnen op hun beurt weer als voedsel die nen voor kleine marterachtigen zoals de wezel en hermelijn. Een ander belangrijk aspect van weg bermen is de rol die zij kunnen spelen voor het uitwisselen van planten en dieren tussen verschil lende gebieden. Harrie Vossen zal aan de hand van dia's en sheets vertellen hoe de gemeente Nederweert de ber men de laatste jaren op een natuurvriendelijke manier beheert. Voor deze lezing is ook de gemeente Venray uitgenodigd. In Venray wordt de laatste vijf jaar geëxperimenteerd met natuurlijk bermbeheer. KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds s Showroombezoek uitsluitend op afspraak Voorverkoop kaarten zondag van start hoe diezelfde Amerikanen omgaan met jeugdige delinquen ten. De lezer mag mee aan boord van de snelste en mooiste zeil schepen ter wereld, en.... achter op de fiets. Buitenlandse fotografen en auteurs hebben vertrouwen in de Snoeckslezer. Van de Franse top- cartoonist Olivier Voutch mocht Snoecks zijn werk in het Neder lands vertalen, voor het eerst. En nooit eerder stemde rockfotograaf Steve Gullick toe in een inter view. Kortom, Snoecks 2003 is een boek vol verrassingen. Dit boek is verkrijgbaar bij boekhan del Vanden Munckhof in de Gro testraat 68 in Venray en kost 12,50 euro. Zalencentrum Concordia aan het Vrijthof in Vierlings beek staat op vrijdag 8 en zaterdag 9 november in het teken van de derde Music Night, een muzikale happe ning die dit jaar op touw is gezet door De Herleving. In nauwe samenwerking met gemengde zangvereniging Vondel, zanggroep Evergreen en een gelegenheidsband onder leiding van Willy van de Bogaart uit Vierlingsbeek, met daarin enkele ex-leden van Ryder, heeft de plaatselijke harmonie een muzikaal pro gramma in elkaar getimmerd dat klinkt als een klok. Aan vang: 20.00 uur. Het repertoire van de Music Night 2002 bestaat net als in de voorgaande twee succesvolle edi ties wederom uit een uitgebreide mix van populaire pop-, rock- en klassieke muziek. Die bijzondere combinatie maakt de Music Night 2002 ongetwijfeld weer tot een gigantisch muziekfestijn dat nie mand mag missen. Jonge en oude(re) bezoekers kunnen namelijk twee avonden lang genieten van populaire num mers als de De heilige Athonius van Rowwen Heze, Grease, een PEEL EN MAAS een abonnement waard medley van Doe Maar. Total Toto, You'll never walk alone. We are the champions tot Con te partiro, O fortuna, Kalinka en de Gloria Estafette, die afwisselend door de harmonie, de koren en/of de band ten gehore worden gebracht. De ene keer alleen, de andere keer door twee, drie of zelfs alle vier de deelnemers aan de Music Night 2002. VOORBEREIDINGEN De voorbereidingen voor de derde Music Night zijn natuurlijk al maanden in volle gang. Want een kwalitatief hoogstaande show als de Music Night 2002 is natuur lijk niet zomaar even in elkaar te draaien. Diverse commissies, zoals een muziek-, promotie-, zaal- en podiumcommissie, hebben al vele uren geinvesteerd om van de Music Night 2002 een onvergete lijk en professioneel spektakel te maken. Natuurlijk is ook de zaal van een sfeervol jasje voorzien en zijn Een sfeervol plaatje van de Music Night in 1999. er tijdens de optredens tal van acts. kleine sketches op het podi um, te verw achten, die passen bij het nummer dat op dat moment wordt gespeeld. CONCORDIA Anders dit jaar is dat de muzika le happening niet in een grote feesttent wordt gehouden, maar in het geheel vernieuwde zalen-

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11