ólharding laat unten liggen 'eter van Rhee lomt zeker terug Sportnieuws -info BVV'27 stoomt door Wout Gommers blij met drie treffers feerlo houdt onstantia in 'edwang Geijsteren verliest van Melderslo Resia maatje te groot voor Merselo Ingezonden Kronenberg verslaat TOP SVV Veteranen Ingezonden brief a EN MAAS Donderdag 10 oktober 2002 - Pagina 19 ■sportpark De Kwik in Wanroy Mcerlo met succes de plaatselij ke! Constantia te bestrijden: 0- gebeurde voor een uiterst klein jtvol toeschouwers. Vooral de sdijke fans lieten het deze mid delen. Constantia. de ploeg die ■seizoen promotie wist te beha een periodetitel, doet goed Dit geldt trouwens voor alle Bra- ploegen in deze klasse. Meerlo jlde deze middag een terecht bewijst daarmee in de 5e best mee te kunnen. Dit de sobere resultaten in de iding. Het laatste gedeelte eerste en het grootste gedeelte tweede helft dicteerden de ren het spel. De wedstrijd Ier leiding van scheidsrech- Geneugten uit Asten. Deze de tweede helft opeens genoeg van de opmerkingen Meerlo-bank Kleine overtre- werden meteen afgedaan met appen tegen. Het begin was jnstantia. Een vrije trap werd nomen en plots stond de spits ir doelman Arjan Cleven. Met icrste reactie wist hij de bal nog jenedenhoek te likken In deze ond Meerlo behoorlijk onder 'och wist de tot vrije verdedi- igeturnde aanvaller Geurt Cle- n achterhoede en daarmee zijn hergroeperen Meerlo nam geleidelijk het initiatief over. De in vorm zijnde spits Bob Cremers zocht met een slimme pass rechterspits Johan Coenders. Zijn vlammende schot werd met een goede reflex door de keeper verwerkt. De terug springende bal was te moeilijk voor de zich nog wel in allerlei bochten wringende Bob Creemers. Zijn kop bal ging over Vooral in de tweede helft ging Meerlo het zich steeds moeilijker maken. Door het tactisch fout lopen werden de vleugelspitsen geïsoleerd. Daarbij kwam ook nog het onnodig solistische optreden van de spits, hetgeen enige irritatie veroor zaakte in de ploeg. Het wekte voor de meegereisde supporters dan ook enige verbazing toen de goed spelen de middenvelder Hans Sijbers naar de kant werd gehaald. Misschien was dit, indachtig de leus, dat een amateur 's zondags moet kunnen voetballen een wissel om te wisselen. Een verbete ring was het geenszins. Constantia nam het overwicht en kreeg nog enkele kleine kansjes Wil men echter winnen dan zal men moeten scoren. Dit laatste was deze middag niet mogelijk bij de Meerlose doelman Arjan Cleven. Kort voor het laatste fluitsignaal moest hij nog wel een maal gestrekt naar de hoek. Dit na een van richting veranderd schot. Met deze reactie stelde hij het verdiende punt voor Meerlo veilig. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Geijsteren heeft lastige uitwedstrijd tegen het hooggeplaatste Melderslo 4 verloren: 5-4. Vanaf het eerste fluitsig naal was het Geijsteren dat het initia tief naar zich toe trok en vlot combi nerend het vijandelijke doel zocht. Totaal tegen de verhouding in scoor de Melderslo echter na zwak verdedi gend werk van Geijsteren de 1-0. Al na twaalf minuten moest verdediger Alex Lommen zich met een spierbles sure laten vervangen door Tacettin Altunyuva. Geijsteren liet zich ook hierdoor niet van de wijs brengen en na 18 minuten kon Bas Vennekens de gelijkmaker laten aantekenen nadat de keeper van Melderslo een hard schot van Gijs Wijnhoven niet vast kon houden. In de 25e minuut werd een prachtig genomen vrije trap door Pierre Litjens ingekopt 1-2 Toen Bram Derikx vervolgens nog voor rust de 1-3 binnenkopte uit een hoek schop leek Melderslo zich bij een nederlaag neer te leggen en de wed strijd gespeeld. Niets bleek echter minder waar, Melderslo kwam na enkele omzettin gen als herboren uit het kleedlokaal. Na 20 minuten in de tweede helft was de stand omgebogen na een 4-3 voor sprong voor de mannen uit Melders lo. Geijsteren liet zich verleiden tot het geven van commentaar op de weliswaar zeer zwak leidende scheidsrechter maar vergat hierdoor zelf te blijven voetballen. In de laatste fase van de wedstrijd wist Geijsteren toch nog druk uit te oefenen op de Melderslo verdediging maar het was als zo vaak de verdedigende partij die uit een counter 5-3 scoorde. Heel. even werd het nog spannend toen wederom Pierre Litjens wist te scoren na goed doorzetten van Jeroen Ven nekens. de tijd bleek echter te kort om alsnog een punt mee naar Geijste ren te nemen. Merselo heeft zondag een neder laag geleden tegen Resia in Weller- looi: 4-0. De thuisploeg liet pas in de tweede helft zien dat het koploper is en drukte ook toen pas het verschil in kwaliteit ook in doelpunten uit. In de eerste helft was Resia veelal op de Merselo helft te vinden. Tot aan de zestien meter werd er redelijk gecom bineerd, maar daar aangekomen stuit ten de gastheren 45 minuten lang op een onneembare vesting. Merselo moest het hebben van een enkele uit- loper Volharding behaalde zon- eigen huis een teleurstellend pel tegen mededegradant RFC ond: 1-1. Na afloop had echter ld het over het resultaat, maar et persoonlijk leed van rechts- etervan Rhee. De 30-jarige rou- brak tien minuten voor tijd zijn tnbeen na een ongelukkige actie loermond-spits Robert Dören- Bovendien bleek Van Rhee's luit de kom geraakt. De ongeluk speler werd gisteravond nog ereerd in het Maasziekenhuis te neer en zal geruime tijd ontbre- 0 in de hoofdmacht van de rood- :h. Volharding begon het duel ,l" i laagvlieger Roermond uitste- ondanks het feit dat middenvel- iijs Ermcrs tijdens de warming- moest afhaken en trainer enne daardoor op het laatste ent aan z'n opstelling moest De Midden-Limburgers ten in het begin een afwezige .hT' we"'c'lt vanwege het feit dat 1 Marcel Jansen afgelopen week 'ri apte De Bekenaren profiteerden vier minuten van de desorganisa- Cl jdc gasten. Patrick Korsten vero- tde bal op rechts en leverde een cte voorzet af precies op het van centrumspits Maikel Frans- die perfect raak kopte: 1-0. Het was alweer Fransman's vierde treffer in vijf wedstrijden. Daarna verzuimde Volharding om door te drukken, met name omdat de manschappen van Burhenne veel te onrustig opereer den. Zonder in de eerste helft tot echt goed veldspel te komen kregen de Soetendaalbewoners toch een aantal riante kansen om het duel al voor rust te beslissen. Richard van Daal had pech toen zijn vrije trap de binnen kant van de paal trof en Erik Ermers had een minuut voor de pauze moe ten scoren, maar hij faalde voor open goal. Doordat Volharding er niet in slaagde een tweede doelpunt te maken, mede door een gebrek aan scherpte, bleef Roermond in de vved- strijd en direct na de hervatting stond het opeens zomaar gelijk. De pech- duivel van deze middag, Peter van Rhee dekte aan de verkeerde kant, waardoor zijn directe tegenstander Misja Webers de bal simpel voorbij Volharding-goalie Gert Custers kon schieten: 1-1. Na een uur spelen had Roermond zelfs op voorsprong kun nen komen, maar een fraai schot van Danny Kempkens werd door Custers ternauwernood onder de lat wegge tikt. Het zou de wedstrijd compleet op z'n kop hebben gezet. Volharding schroefde daarna het tempo op, maar de zorgvuldigheid liet zeer te wensen over. Roermond werd weliswaar teruggedrongen op eigen helft, maar daar werd het zo druk dat er nauwe lijks een doorkomen aan was. De enige die er nog in slaagde om zich door de Roermond-defensie te wur men was opnieuw Maikel Fransman. De Wellerlooicnaar ontdeed zich tien minuten voor tijd van een drietal tegenstanders en verscheen oog in oog met Jansen, maar in plaats van de bal langs de Roermond-goalie te schuiven schoot hij het leder tegen hem aan. Jansen redde daarmee een belangrijk punt voor Roermond. Door het gelijkspel tegen Roer mond bleef Volharding weliswaar koploper, maar naaste achtervolger en titelkandidaat nummer één Blauw Geel'38 kwam door een 3-1 uitover- winning op SVC 2000 in de stand langszij. Beide teams hebben nu elf punten uit vijf duels. En juist Blauw Geel'38 is komende zondag de vol gende tegenstander. De topper in Veghel begint om 14.30 uur. Volhar ding bewaart geen al te beste herinne ringen aan de Veghelnaren. Wie her innert zich niet de promotie-/degradatiewedstrijden in mei van dit jaar waardoor Volharding uiteindelijk degradeerde van de eer ste naar de tweede klasse. Iharding-speler breekt been in duel met RFC Roermond van het einde van zijn foalloopbaan wil Peter van absoluut niets weten. De jjgjarige rechtsback van Vol ding brak zondag in het duel RFC Roermond zijn been en en Jzondagavond laat in het zie- de< ""'s van Boxmeer geope- he "Zo wil ik niet stoppen", vak dc onfortuinlijke voetballer "it het ziekenhuis weten. "Na "revalidatie ga ik er alles aan L' 0nï20 sne' mogelijk weer in an l harding 1 te voetballen. Ja, ik irin? "zeker terug!" n hc ibln kwartier voor tijd, bij een 1-1 il2l|d. sloeg het noodlot voor Van t°c. Bij een duel met Roermond-" tr Robert Dörenberg brak de al le jaren in Venray woonachtige verdediger zijn scheenbeen. Daar naast was zijn enkel uit de kom geschoten, zo bleek na onderzoek in het ziekenhuis "Ik maakte een sliding op de bal en die speler raakte me. Het was gewoon een lompe overtreding en ik zag meteen dat het mis was, want mijn voet hing er slap bij. Ja, dan schrik je wel eventjes. Met de auto ben ik meteen naar het ziekenhuis in Boxmeer vervoerd. Het rare is dat ik zondagmiddag en -avond eigenlijk helemaal geen pijn heb gevoeld. Het leek wel of mijn hele been verdoofd was." Peter van Rhee hoopt zo snel mogelijk te kunnen beginnen met revalideren. De Vierlingsbekenaar kende de afgelopen jaren eigenlijk weinig tot geen blessures. "Volgens Pechvogel Peter van Rhee is in goede handen in het Maaszieken- huis van Boxtneer de artsen is de operatie goed verlo pen. Het was een mooie breuk, zei den ze. Mijn been zit niet in het gips, maar is met twee platen vastgezet. Ik moet nu eerst weer fatsoenlijk leren lopen. Maandag heb ik in het ziekenhuis met behulp van een rollator al mijn eerste stappen gezet, maar dat was nog behoorlijk pijnlijk." Op welke ter mijn de voetballer Van Rhee weer op de grasmat te bewonderen is, kon hij woensdagmorgen nog niet zeggen. Volgende week vrijdag moet hij terug naar het ziekenhuis, gisteren (woensdag, red.) mocht hij weer naar huis. val, maar die werden zondag niet scherp genoeg uit gevoerd.. Direct na de aftrap van het tweede bedrijf ging de thuisploeg meteen op jacht naar de openingstreffer. Dit lukte al vrij snel. Een hoge voorzet vanaf de zij kant werd onhoudbaar binnen gekopt in de 48e minuut. Merselo kon daar niet direct op antwoorden. De forma tie van trainer Geert Koenen moest zich beperken tot verdedigen en alleen met een paar tegenstootjes kon de achterhoede op adem komen. In de 67e min. werd het tweede doel punt gescoord. Een kopie van het eer ste doelpunt, hoge voorzet vanaf de flank en opnieuw mooi en onhoud baar binnengekopt: 2-0. Merselo wist even zich te ontdoen van de druk van Resia, maar de aanvallen hadden zon dag te weinig stootkracht en waren te doorzichtig van aard. Resia kwam wel heel goedkoop aan de derde treffer. Laatste man Eric Baten verslikte zich in de bal waardoor de bal simpel bin nen geschoven kon worden. Dat er ook nog de 4-0 op het bord kwam te staan was meer voor de statistieken dan om het krachtsverschil duidelij ker uit te drukken. Merselo werd totaal verrast door een steekbal door het midden, waarna de Resia spits plotsklaps vrij voor doelman Stefan Wilms opdook. Wilms was vervolgens kansloos op de inzet. Resia pakte ver diend de zege en blijft koploper in de zesde klasse. Merselo speelt zondag thuis tegen AC VVV uit Venlo. Programma zaterdag 12 okt.: ZSV-SW v. 15.30 van de Evenaar. Alle spelers worden verwacht. Afmelden uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel. 582346. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Holthees krijgt voetballes in Blitterswijck Holthees was zondag kansloos tegen een ontketend BW'27. De ploeg kreeg van de Blitterswijckse zesdeklasser voetballes en keerde met een ruime 5-1 nederlaag naar huis. Na een aantrekkelijke openingsfa se, waarin het spel snel op en neer ging, kreeg BW'27 in de twaalfde minuut de eerste kans. De handige linksbuiten van de Blitterswijckse ploeg dook na een fraaie actie frank en vrij op voor Holthees-doelman Jos Pingen, die echter fraai redde. Blitterswijck nam het heft steeds meer in handen en het was slechts een kwestie van tijd voordat de ope ningstreffer zou vallen. Dat gebeurde pas in de 32e minuut, toen de geheel vrijstaande Ralf Hendriks van elf meter de bal onhoudbaar in de korte hoek schoot: 1-0. Holthees kreeg direct daarop dé kans op de gelijkma ker, maar BVV-doelman Marco Rutten plukte de bal vlak voor de voeten van de inlopende Ruud Poels weg. BW STERKER Na de thee was het al na twee minuten raak. Na een steekpass door het hart van de verdediging van Holt hees schoof Math Wijnhoven de bal onhoudbaar voor Jos Pingen binnen: 0-2. Vijf minuten later lette Holthees niet op bij een snel genomen vrije trap van BW, waardoor Marcel Lukas- sen geheel vrijstaand de derde treffer kon scoren Twee minuten later bracht Holthees de spanning een beetje tenig in de wedstrijd toen de net ingevallen Loek Zegers van twin tig meter op de paal schoot en Bram van Wees in de rebound scoorde: 3-1 Even later scoorde Rob Wilms zelfs de tweede treffer voor Holthees, maar hij ontving de bal in buitenspelpositie waardoor de goal door scheidsrechter Oskuz terecht werd afgekeurd. Na deze korte opleving van Holthees was het echter weer BW wat de klok sloeg. Na een aantal opgelegde kan- BW27 stuurde Holthees zondag met een 5-1 nederlaag naar huis sen gemist te hebben, kreeg Holthees in de 72e minuut dan toch de defini tieve genadeslag. Na een te slappe terugspeelbal werd met twee BW- aanvallers tegen één Holthees-verde- diger de aanval perfect afgerond door Ronnie Holtackers. Twee minuten voor het einde maakte Roger Wolters er nog 5-1 van, toen hij na een steek pass door het centrum vrij voor Jos Pingen kwam te staan en onberispe lijk scoorde. Het bestuur van W Oostrum betreurt de berichtgeving over spe lers van W Oostrum in dé Peel en Maas d.d 26 september. Binnen W Oostrum is het gebruikelijk proble men binnenskamers op te lossen en dit zullen we dan ook in dit geval doen. Namens het bestuur van V.V. Oos trum Ton Broeren, waarn. voorzitter Reactie op het artikel in Peel en Maas van donderdag 3 oktober 2002 'Arbiter Slaats pikt beledi gingen publiek niet meer'. Tijdens de wedstrijd SVOC'01- Hapse Boys werd een toeschouwer, op bevel van de arbiter, van het ter rein verwijderd en enige tijd na dit incident laste de scheidsrechter een afkoelingsperiode van tien minuten in vanwege opmerkingen vanuit het publiek. Hoe begon het? Tijdens de eerste helft van de wedstrijd wordt door een SVOC-speler aan de zijlijn middels een correcte sliding de bal gespeeld. De tegenstander valt. Scheidsrechter Slaats fluit af en de SVOC-speler krijgt geheel ten onrech te een gele kaart Het publiek is het met deze foutieve beslissing niet eens en laat dat ook duidelijk blijken. Tij dens de tweede helft wordt een Hapse Boys speler aan de zijkant van het veld, even buiten het strafschop gebied, door een speler van SVOC, in een poging de bal te spelen, ten val gebracht. De scheidsrechter, een eind verwijderd van het gebeuren, trekt meteen de rode kaart. Ook hier weer een felle reactie van het publiek bij deze zware straf. Het was geen doorgebroken speler, geen gemene overtreding, geen blessure bij de tegenstander die na de wedstrijd ook verklaarde niets te begrijpen van deze rode kaart. Zo waren er meerdere dis cutabele beslissingen van de scheids rechter en vanuit het publiek felle reacties, ook van Hapse Boys suppor ters, richting de scheidsrechter. Begrijpelijk. Echter, een speler moet elke beslissing/straf van de arbiter, terecht of onterecht, zonder com mentaar accepteren. Voor de supporters gelden andere maatstaven. Het publiek zal tijdens een voetbalwedstrijd, waar ook ter wereld, altijd commentaar leveren op beslissingen van scheidsrechters. Als een scheidsrechter daar niet mee om kan gaan dan heeft hij waarschijnlijk voor een verkeerde hobby gekozen. Wanneer emoties langs de lijn niet meer mogen dan zal een groot deel van het publiek wegblijven. Spreek koren en scheldwoorden richting scheidsrechters zijn natuurlijk uit den boze. In het artikel zegt arbiter Slaats o.a.: "Het publiek ging vreselijk tekeer. Dat ging echt te ver. Zoiets heb ik in de vier jaar dat ik fluit nog nooit meegemaakt. En ik ben heus wel wat gewend want ik zit bij de politie." Hier wordt alle publiek over een kam geschoren. Dat vreselijk te keer gaan van het publiek viel m i. wel mee. Zeker als je het vergelijkt met de reacties tijdens wedstrijden die bijna dagelijks onze huiskamers binnenrollen en commentaren in de media. Overal zijn er enkelingen die extreem reageren en van alles en nog wat het veld inslingeren. Dat gebeur de door n enkele SVOC supporter maar ook door een Hapse Boys aan hanger. Verder zegt arbiter Slaats: "Ik heb van bestuursleden begrepen dat het publiek zich al vaker heeft misdra gen. En dat het tijd werd dat een scheidsrechter er tegen optrad. Dit moest blijkbaar een keer gebeuren." Zijn dit uitlatingen van SVOC bestuursleden'-1 Dan is dit een slag in het gezicht van de vele hondstrouwe SVOC supporters. Het SVOC publiek heeft menigmaal commentaar op dis cutabele beslissingen van de scheids rechters. Maar zich misdragen, vrese lijk tekeer gaan? Neen. Men loopt niet het veld op en er wordt geen scheids rechter bedreigd. Wordt in boven- staandeverklaring van de scheidsrech ter verwezen naar de wedstrijd SVOC-Wanssum? Hier was ook de scheidsrechter de boosdoener. Deze scheidsrechter liet de vaak zeer grove overtredingen van de Wanssum spe lers onbestraft De laatste man van SVOC werdt uit de wedstrijd geschopt en hield er een zware bles sure aan over. Voor de scheidsrechter was er niets aan de hand, maar ieder een binnen en buiten de lijnen zag het anders Dit is vragen om reacties van het publiek die er dan ook kwa men. Begrijpelijk. Worden tijdens de wekelijkse bijeenkomst van de scheidsrechters de voorgaande wed strijden en onregelmatigheden tijdens die wedstrijden besproken? Was scheidsrechter Slaats naar de Heesak ker gekomen om iets recht te zetten? Het leek er wel op. Als dit werkelijk het geval zou zijn, is de heer Slaats met vooroordelen naar De Heesakker gekomen. Kan men dan nog objectief een wedstrijd leiden? Wij hebben onze twijfels. Ons inziens was de reactie van scheidsrechter Slaats sterk overdre- Een SVOC supporter, Hay Strijbos, Castenrav Derby Oostrum-Wanssum op het programma Venray relativeert de 1-7 over winning op VOS. "Want het was een onthutsend zwakke ploeg", aldus voorzitter Sjef Keijzers. In het Venrayse kamp wordt daarom niet zoveel waarde gehecht aan de monsterzege. Komende zondag wacht SVC2000 dat van een heel ander kaliber is. Vorig seizoen versperde de Roermondse ploeg Venray nog de weg naar de nacompetitie. Als één speler een goed gevoel heeft overgehouden aan de ontmoe ting met VOS dan is het Wout Gom mers wel. De 20-jarige Ysselsteyner scoorde voor het eerst in deze com petitie en nog wel drie keer. "Ik heb inderdaad een lekkere wedstrijd gespeeld", zegt de talentvolle voetbal ler die dit seizoen door de nieuwe trainer André Koolhof in de voorhoe de is geposteerd. Hij speelt vlak ach ter het spitsenduo Niels de Klerk en Ivo van der Weerden. "Ik ben nog ieder jaar een linie opgeschoven. Van linksback naar linkshalf en nu speel ik vlak achter de spitsen. Dat is een heel mooie positie vooral als je ook nog drie keer scoort.Zijn eerste treffer viel zondag vlak voor rust "Niels de Klerk kreeg een diepe bal. Hij legde de bal terug naar de zestienmeterlijn waar ik met links kon inschieten. Toen werd het 1-2.' Diep in de twee de helft scoorde hij 1-5 en 1-6. "Voor de 1-5 ging ik alleen op de keeper was en werd ik onderuit gehaald. We kre gen een vrije trap die in de muur kwam maar uit de rebound kon ik toch scoren. En bij de laatste goal ging ik samen met Roel Janssen op het doel af. Hij tikte de bal naar mij en toen was het weer raak." Wout Gommers begon met voet ballen in de jeugd van Ysselsteyn. Daar speelde hij meestal in de aanval en op het middenveld. "Toen ik twee dejaars B-speler was ben ik naar Ven ray gegaan. Nee, ik ben niet gevraagd. Ik ben op eigen initiatief bij Yssel steyn weggegaan omdat ik op een hoger niveau wilde spelen." In Ven ray BI werd hij eerste centrale verde diger en later in de Al kwam hij links achter te staan. "Het ging zondag tegen VOS heel goed. Maar die ploeg was verzwakt want ze hadden veel geblesseerden. Tegen SVC2000 wordt het heel wat moeilijker. Maar eigenlijk kunnen we van iedereen winnen. Ik verwacht dat we dit seizoen zeker bij de bovenste drie eindigen en meedoen aan de nacompetitie", hoopt Wout Gom mers. Venray is na de 7-1 winst opge klommen naar de vierde plaats en is koploper Volharding tot op drie pun ten genaderd. Willem Peeters en Eric Troisfontainc kampen nog steeds met blessures en zijn wellicht nog niet TOP was afgelopen zondag niet sterk genoeg om Kronenberg in eigen huis af te stoppen: 3-0.Beide clubs hadden nog maar drie punten verza meld en het werd dus de hoogste tijd voor een overwinning. TOP ging na de blamage van vorige week ook nu weer niet al te best van start. Kronen berg was vanaf de eerste minuut de sterkere en vooral fellere ploeg. Ook hun combinaties waren van een bete re kwaliteit als die van TOP. Deson danks kreeg TOP twee grote kansen, maar zoals vaker ontbrak ook de pre cisie aan Tienrayse zijde. Kronenberg wist uiteindelijk wel het net te vinden dankzij de jonge Geert Lensscn in de 30e minuut. Het spel- beeld veranderde tot aan de rust niet en beide teams gingen met een 1-0 stand in liet voordeel van Kronenberg rusten. Na de thee wilde TOP de zaken rechtzetten maar Kronenberg trok aan het langste eind en het was opnieuw Geert Lenssen die met een kopbal de goalie van TOP verschalkte. Zo werd het erg moeilijk voor TOP om nog met punten weg te komen. Kronenberg werd het niet las tig gemaakt en de thuisploeg wist eenvoudig overeind te blijven. TOP speelde rommelig en veel te gehaast, een lijn ontbrak. Loek Verhaeg beslis te uiteindelijk de wedstrijd door uit een corner toe te slaan: 3-0. In de slot fase wist Kronenberg nog talrijke kansen te crecren maar het vizier stond niet goed afgesteld bij de Kronenbergenaren. Wanneer de bal wel richting doel kwam redde doel man Marcel Hovens bekwaam. De TOP-doelman wist zijn ploeg dan ook te behoeden voor een afstraffing. TOP zit in een moeilijke periode, mede door het ontbreken van een fiks aantal vaste eerste elftal spelers die geblesseerd zijn. Het mag misschien geen goed excuus zijn maar het is weliswaar een vaststaand feit. Zondag mag TOP het opnieuw proberen en wel tegen BW uit Blit terswijck, aanvang 14.30 uur in Tien- inzetbaar. De vooruitzichten voor Leunen zijn niet best. De ploeg van trainer Noud Janssen sluit puntloos de ranglijst in de vierde klasse F. Zondag komt ook nog eens het sterke HBSV op sport park 't Klaverblad op bezoek. De kop loper van trainer Ger van Rosmalen is zeker geen eenvoudige prooi om de eerste punten tegen te pakken. Yssel steyn speelt in Arcen tegen ex-derde klasser RKDEV. Beide ploegen ken den geen florissante start. Ysselsteyn staat negende met vier punten en RKDEV een plaats lager met drie pun ten. Een zege is belangrijk om weg te komen uit de onderste regionen. In de vijfde klasse F staat de onver- vakste derby Oostrum tegen Wans sum op het programma. Afgelopen seizoen troffen beide buren elkaar sinds lange tijd weer. Thuis won Oos trum met 2-0 maar in Wanssum ging de rood-witte formatie in een tumul tueus duel met 2-1 onderuit. Ex-Oos- trummer Sjek Wilmsen deed zijn oude club toen met twee treffers de das om. In de ranglijst ontlopen Oos trum en Wanssum elkaar heel weinig. Beiden hebben vijf punten uit even zoveel duels. Meerlo staat met zeven uit vier op de zesde plaats. Maar de ploeg heeft op zondag 20 oktober de afgelaste ontmoeting tegen hekken sluiter DSV te goed. Mochten de Meerlonaren dit inhaalduel winnen dan nestelt de club zich in de top. Want het verschil met de koploper bedraagt slechts drie punten. Zondag wacht Meerlo het thuisduel tegen middenmoter Hegelsom. Beide clubs degradeerden afgelopen seizoen uit de vierde klasse. SVOC'01 pakte zon dag zijn eerste overwinning. En hoe. Met 6-0 wrerd het arme DSV versla gen. Het was de grootste zege in de nog prille historie van de fusieclub. Zondag reist SVOC naar Oploo voor de ontmoeting tegen Excellent dat één van de drie koplopers is. De lang durig uitgeschakelde Peter Verlinden is niet inzetbaar en het meespelen van Arjan Tijssen (rug) is twijfelach tig- Swolgense Boys, de nummer twee in de zesde klasse E, pakt na een vrij weekeinde thuis tegen America de draad weer op. In Tienray staat de derby TOP'27 tegen BW'27 op het programma. Beide clubs vierden afge lopen voorjaar hun 75-jarig jubileum. De Blitterswijckse subtopper lijkt de beste papieren te hebben tegen de Tienrayse staartclub. Merselo moet het nog twee duels stellen zonder Marc van Dijck. Dc spits werd vanwe ge zijn rode kaart tegen America voor vier duels geschorst. Merselo ont vangt nieuwkomer AC VW dat één puntje meer heeft. De Venlose allochtonenclub wist onlangs Holt hees en TOP te verslaan. Holthees heeft komende zondag vrijaf.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19