meinieren en beelden Mariakapel COI\ PAINT Rode Kruis steunt zwerfkinderen Venrayse draaiorgel speelster toont goed hart NIEUW Open dag De Flierefluit Drumband- treffen in Oirlo VERFfr WAND ALCIIST iel io BESTANDEN DIREKT KLAAR! Renovatie Martinuskapel ine Hanssen en Yvette Ahsmann exposeren ree bijzondere kunstena io uit Maashees brengen zondag 13 oktober totaal lend werk samen in de ipel in Holthees. Yvette inn exposeert kerami- beelden. Jacqueline ien heeft naast schilde- collages en grafiek (aal voor de Mariakapel banieren gemaakt. Het It een expositie vol con- ■Kt io de sfeervolle kapel die 'Mjijd is aan Onze Lieve ■■uw van Zeven Smarten. ■JKttrdagmiddag. acht dagen de opening. hangt XjBpeline Hanssen de banieren rhet eerst op in de kapel. De bvaandels van chinees papier Bin zwart-wit en de ander in t-sieren links en rechts van altaar het kerkje. Een paar talen heeft zij eraan gewerkt, ju ziet ze de 4,25 meter lange leren voor het eerst van veraf Weringen van smart en deugd de madonna als symbool voor brgdheid om het welzijn van [wereld. Achterin de kapel ijkt ze haar icoonachtig werk. tlijkt wel glas-in-lood. Ik vind - Avel mooi. Het is heel druk en ^kdotisch. Alleen mag het con- ^lt tussen donker en licht nog [scherper zijn. Ik verwachtte dat van de doeken zou afspat- Maar het komt misschien ook krde lichtinval en het donkere jtr. Ach, ik heb nog een week eraan te werken", zegt iftueline. Jki is de eerste keer dat ze ien met haar Maashese buur- iiw Yvette exposeert. Beiden iben al vaker hun werk ten- Dgesteld in zowel binnen- en lenland. Yvette Ahsmann ocht vooral keramiekmarkten. begon zo'n vijftien jaar gele- met deze kunstvormZe zag werken in de zwakzinnigen- niet meer zitten en ging de [topleiding creatieve therapie gen. Ze ging werken bij pot- iakkcrij Frans Theunissen in Beek. "Daar hielp ik mee met draaien van potten. En daar- 1st had ik ook tijd om voor ■«elf vrije vormen te maken. ■•beelden zijn sensueel. Ze nodi- |l|uit tot aanraken en voelen, autodidactische keramiste |kt in haar werk naar harmo- evenwicht, beweging en Altgang. "Ik werk heel erg (uit mijn gevoel. Klei is ook heel andere materie dan al werk van Jacqueline. Bij haar je cynisme terug. Zij speelt de negatieve kant van de ftsheid Dat maakt het contrast t zo mooi. Want iedereen IJrkt vanuit zijn eigen persoon- ■heid", aldus Yvette die in klei Br emotie optimaal tot uitdruk- Sgkan brengen. Als de beelden zijn worden ze vele'malen ilijst en daarna elektrisch ikt op 960 graden. De laat ste bewerking gebeurt in een zaagsel-oven wat een mooie vlam- menstructuur geeft. "We komen uit de omgeving en hebben vaker ver weg geëxpo seerd. Dit is een mooie locatie om een keer dichtbij huis ons werk te laten zien", vertelt Yvette. Ook Jacqueline Hanssen vindt de Mariakapel een prachtige plek om te exposeren. Vooral omdat 'geloof een thema is wat vaak terugkomt in haar werk. Ze besloot twee banieren te gaan schilderen. Met Chinese penselen op chinees papier. Dit is geen eenvoudige techniek. Want iede re penseelstreek moet direct goed zijn omdat niets meer te herstel len valt. "Het mooie van dit papier is dat het zich gedraagt als een doek. En het neemt heel mooi de inkt op." De mens in zijn sociale omge ving staat centraal in het veelzijdi ge werk van Jacqueline Hanssen. Het kenmerkt zich door een grote betrokkenheid, zeggingskracht en expressiviteit. Contrasten fascine ren haar en tegenstellingen als arm en rijk, macht en onmacht, goed en kwaad keren regelmatig terug. In deze expositie staan smart en deugd centraal. De opening is op zondag 13 oktober van 14.30 tot 17.00 uur. Kleuren kiezen en materialen combineren is heel leuk, maar niet altijd even makkelijk. Een van onze kleuradviseurs komt geheel vrijblijvend bij u thuis om samen met u een kleuren- plan te maken. Kies voor een frisse kijk op uw interieur en bel nu voor een afspraak. Wij komen persoonlijk bij u langs Paterslaan 7, 5801 AS Venray Tel.: 0478 - 58 28 10 Twee muzikanten luisteren de opening op. Peter Thijssen uit Horst en Jan Theeuwen uit Well spelen lichte bluesmuziek. Ze hebben al eerder opgetreden bij een expositie van Jacqueline Hanssen. "Het wordt een luister- concert van een paar sets. We maken muziek die de sfeer van de expositie aanvoelt", zegt Peter Thijssen die zelf de teksten en muziek heeft geschreven. Thijssen speelt op een akoesti sche gitaar en solist Jan Theeuwen op een elektrische. Na de opening is de expositie nog op zes dagen te bezichtigen. Op vrijdag, zaterdag en zondag 18. 19. 20 oktober en op 25, 26 en 27 oktober. Steeds van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. De witte Mariakapel stamt van voor 1464 en heeft een eeu wenoude Maria-devotie. Het ligt aan de Kapelstraat in Holthees. Nadat de kapel midden jaren negentig aan de eredienst werd onttrokken is het helemaal geres taureerd. Het wordt nu gebruikt voor muziekuitvoeringen, exposi ties, voordrachten, lezingen, acti viteiten voor kinderen, bezin ningsbijeenkomsten huwelijken. AFDRUKKEN 10/15 CM VAN UW DIGITALE 'iiirT7rrr^j%j.\j.U:m SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Jenniskens^^^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 8M Wanssum Tel 0478432441. lax 0478-532645 Email- JennlskenslnsMlatie@Jewa.nl Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl De openbare basisschool De Flierefluit en de peuterspeelzaal Het Speelhuis houden op donder dag 10 oktober 's avonds open dag. Belangstellenden zijn wel kom in het hoofdgebouw en de peuterspeelzaal om 18.15 uur. De dependance opent een kwartier eerder de deuren. De open dag duurt tot 19-20 uur, waarna er in de aula van de school nog een gezamenlijke afsluiting plaats vindt. De leerlingen stellen in de klas sen hun werkstukken ten toon. Deze werkstukken hebben te Op zondag 13 oktober zal er een drumbandtreffen plaatsvin den in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Verschillende ver enigingen uit de gemeente Venray doen hieraan mee en zij zullen een afwisselend muziekprogram ma brengen. Ook zullen enkele jeugdkorpsen een optreden ver zorgen. Het programma van die dag ziet er als volgt uit: 18.00 - 18.25 uur: Jeugddrum band De Peelklank Ysselsteyn 18.25 - 18.50 uur Jeugddrum band Ons Genoegen Oirlo 18.50 - 19.30 uur: Drumband De Peelklank Ysselsteyn 19.30 - 20.10 uur: Drumband St.Catharina Leunen-Veulen-Heide maken met het project 'water', waarmee de kinderen twee weken bezig zijn geweest. De Kinderboekenweek sluit goed aan bij dit project. De Flierefluit is een school die zich graag naar ouders presen teert, omdat het team trots is op de prestaties van de kinderen. In allerlei ontwikkelingen (ICT. nor men en waarden, leerlingenzorg) is De Flierefluit ver gevorderd en dit heeft zijn positieve weerslag op het onderwijs. Een reden om de school te bezoeken tijdens de open dag. 20.10 - 20.50 uur. Drumband Sub Matris Tutela Oostrum 20.50-21.30 uur: Drumband Ons Genoegen Oirlo De verschillende korpsen zul len laten horen dat drumbands meer kunnen spelen dan alleen marsmuziek. De drumbands zijn al lang uitgegroeid tot slagwerk ensembles die allerlei effectinstru menten gebruiken. Daarmee kan men allerlei concertwerken bren gen die heel verrassend kunnen klinken. Men hoopt dan ook veel publiek te mogen begroeten op dit concert. Iedereen is van harte welkom en de entree is gratis in gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 in Oirlo. Het Rode Kruis district Noordelijk Noord-Limburg heeft samen met twee andere districten een driejarig project geadopteerd. Hierbij onder steunen de drie districten een uniek opvangtehuis voor zwerfkinderen in Rousse (Bulgarije). In het kader van dit project hebben de distric ten een verkoopactie van rode wijn en tulpenbollen op touw gezet. Doordat het land in een econo misch dal zit heeft de Bulgaarse overheid aan het probleem van de zwerfkinderen lage prioriteit gegeven. In de beperkte opvang tehuizen en internaten die door de overheid worden aangeboden leven de kinderen, veelal tussen de 8 en 18 jaar jong. onder vaak erbarmelijke en Spartaanse leef omstandigheden. Het Rode Kruis in Rousse heeft met behulp van het Nederlandse Rode Kruis een tehuis opgezet waar zwerfkinde ren terecht kunnen voor de basis behoeften: eten, kleding en onderdak. Dit tehuis is uniek in Bulgarije waardoor ze de aan stroom van zwerfkinderen nauwe lijks kan bijbenen en tot hun grote spijt niet alle kinderen en jongeren kunnen opnemen. Jeugdleden van de drie districten hebben afgelopen zomer meege daan aan een uitwisseling met jon geren van het Rode Kruis uit Bulgarije. Zij hebben daar met eigen ogen kunnen zien hoe ern stig de situatie is en hoe hard hulp vanuit het buitenland nodig is. Terug in Nederland zullen zij de komende tijd actief fondsen gaan werven ten behoeve van het kin dertehuis. Zij doen daarbij een beroep op U als medemens om de kansarme jeugd in Bulgarije te hel pen en hen een mogelijkheid te geven een menswaardiger leven te leiden en een bestaan op te bouwen. In het kader van dit pro ject hebben de districten een ver- koopactie op touw gezet. U kunt daarbij voor slechts 3.99 een fles Bulgaarse rode wijn of voor 2,99 een doosje met 10 (rode) tul penbollen kopen. De opbrengst komt rechtstreeks ten goede aan het opvangtehuis in Rousse. De bloembollen voor dit goede doel zijn ook te koop bij Cl000 Van Hout in Veltum. Indien u geïnte resseerd bent in de rode wijn en/of de tulpenbollen, of als u meer informatie over het project wilt dan kunt u contact opnemen met Johan Pouwels 0478-588814. De organisatie is verder ook nog op zoek naar verkoopplaatsen voor de tulpenbollen. Belangstellenden hiervoor kun nen ook met Johan Pouwels con tact opnemen. De vrijwilligers van de Stichting Kruisen en Kapellen steken de handen flink uit de mouwen de laatste tijd. Onlangs is het herstel de corpus al teruggehangen aan het begin van de Rosmolenweg en ook het witte Mariakapelletje aan de Albionstraat in Leunen is weer helemaal in orde. Aan de Overloonseweg werd donderdag de Martinuskapel onder handen genomen. De vrijwilligers van de stichting hebben onder andere het oude dak verwijderd en de oude planken zijn vervangen door nieuwe. Frank Schaeffers van Topsupport 'sponsort' een nieuw leien dak voor de kapel. Honderddrieëntwintigste jaargang - week 41 - donderdag 10 oktober 2002 EN MAAS Benefietconcert in Roermond voor slachtoffers Duitse watersnoodramp Margriet Goedhart geniet in Roermond grote bekendheid als draaiorgelspeelster. Het publiek treft de oud-Venrayse namelijk met de regelmaat van de klok met haar aapje en buikorgel in de winkelstraten van de bisschopsstad aan. Zaterdag 12 oktober toont Margriet Goedhart, tegen woordig woonachtig in Horn, letterlijk haar goede hart als ze van de partij is op het door haarzelf op touw gezette bene fietconcert, dat dan in de Minderbroeders kerk in Roermond gehouden wordt voor de (Oost-)Duitse slacht offers van de watersnood. "We hebben voor dit unieke concert veel publiek nodig om zoveel mogelijk geld voor de slachtoffers op te kunnen halen De burgemeester van Dresden liet me al weten dat ze iedere euro cent goed kunnen gebruiken, want het water heeft alles ver woest. de situatie is verschrikke lijk". zegt Margriet Goedhart (58), die als Margriet Leenders, dochter van slagerij Leenders, later Drabbels. aan de Stationsweg in Venray werd geboren. Als kind voelde Margriet zich al op erg jonge leeftijd aangetrok ken tot muziek. "Vooral het leven van zigeuners en circusartiesten sprak me als kind erg aan. Die muziek, die kleurrijke figuren, die vrijheid. Ach, als kind denk je wel eens aan van huis weglopen en heb je toch zo je dromen Het is dan ook geen wonder dat de oud-Venrayse tegenwoordig met haar mechanische aapje en buikorgel regelmatig op straat te vinden is, met volle teugen genie tend van haar vrijheid in de bui tenlucht én van alle aandacht van de mensen. "Ik ben oproepkracht als zie ken- en bejaardenverzorgster bij het Roermondse verzorgingste huis Camillus. Op die manier houd ik nog genoeg tijd over voor mijn orgeltjes. Ik heb er zes in totaal, allemaal mechanische en zelfs een met kartonnen platen. Die is echt bijzonder, want dat is het eerste draaiorgeltje waarop ik speelde." AAPJE Maar niet alleen met haar bij zondere en vrolijke orgelmuziek trekt Margriet Goedhart de nodige aandacht. Ook haar mechanische aapje laat het publiek regelmatig lachen, gieren en brullen. "Mijn aapje kan roken, knip ogen, dirigeren en plassen. Als ik hem dat laatste laat doen kijken de mensen op een zonnige dag vol verbazing naar boven. Dan wijs ik op het aapje en moeten de meeste toeschouwers lachen en de aap wijst dan naar zijn voor hoofd. Ja, het leukste aan mijn optredens op straat is het contact met de mensen." Het idee voor een benefietcon cert kreeg de oud-Venrayse toen ze voor een concert in de kerk van Leipzig door Duitsland reisde en met eigen ogen zag hoe het wassende water de inwoners van Duitsland van huis en haard had beroofd. "Die mensen in Oost-Duitsland hebben het altijd al zo moeilijk gehad en nu krijgen ze ook nog zo'n verschrikkelijke natuurramp over zich heen", zegt Margriet. "Ik wilde gewoon wat voor die arme mensen doen Na het nodige regel- en belwerk met vrienden, bekenden en moge lijke sponsoren, is het zaterdag dan eindelijk zover: een benefiet concert in Roermond voor de slachtoffers van de Duitse water snoodramp. Margriet Goedhart-Leenders is niet de enige die dan op de plan ken van de Minderbroedcrskerk staat, want ook zijn er ondere andere optredens van de Duitse theatermusicus en draaiorgelspe ler Adrian Oswalt, de lievelingsar rangeur van Margriet, en de Roermondenaren Hub Boesten (trompet), en Jan Steenbrink (kerkorgel). Ook komt een befaamd trio, violist Alexander Gluse en altviolist Helmuth Kohlmeyer uit Oost-Duitsland en Murad Agamurador (cello) uit Rusland, een optreden verzorgen. Samen met Jan Steenbrink (kerkorgel) speelt Marlies Goedhart ook op twee van haar draaiorgels. Het concert is moge lijk gemaakt door sponsoring van een aantal bedrijven en de gemeente Roermond. De entree voor het benefietconcert is geheel gratis, maar natuurlijk zijn giften voor het goede doel van harte welkom. Alle artiesten tre den gratis op. Het concert begint om 16.00 uur. Margriet Goedhart-Leenders, in kiel en met pet. hoopt dat ze ook vele mensen uit de regio Venray bij het benefietconcert in Roermond mag begroeten

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15